Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Üldfoorum »  Random poweroff paar korda päevas märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
pringi
HV veteran
pringi

liitunud: 08.06.2006




sõnum 16.12.2012 10:54:21 Random poweroff paar korda päevas vasta tsitaadiga

See jama on käinud juba pool aastat, kus vahel masin suudab nädal aega ilma probleemideta töötada ja tuleb järsk poweroff, peale mida end jälle sisse lülitab.
vanasti ei tahtnud ta enam sissegi lülitada, enne kui olin arvutit liigutanud või tõstnud, nüüd ostsin uue mobo, prose, mälud, kuid endiselt eksisteerivad anomaalsed poweroffid. Praegu suudab küll stabiilsemalt töötada ning läheb ka ise kohe tööle.

Pole vahet, kas küljes on 1 või 3 kõvaketast, voolu kogutarbimine on masinal 150W max (mõõdetud), sees on seagate 600W, millel vanust omajagu.

Videokaardi temp on ka kenasti kontrolli all, alla 50.

Mida veel testima peaks? Kus viga võiks esineda? Tundub, et kuskil võiks nagu mingi lühis või staatika või värk tekkida, mille peale ta end turvalisuse kaalutlustel kinni lükkab.
Kommentaarid: 100 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Max Powers
 

liitunud: 21.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.12.2012 10:56:33 vasta tsitaadiga

Bsod? Võta automaatne restart maha ja vaata, mis viga kuvatakse
Kommentaarid: 215 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 2 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Overkilla
HV veteran

liitunud: 11.04.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.12.2012 11:09:02 vasta tsitaadiga

Toiteplokk loomulikult, esimene asi mida vahetada.
Kommentaarid: 97 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 2 :: 80
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
virks
HV Guru

liitunud: 19.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.12.2012 11:17:54 vasta tsitaadiga

Vaata esipaneelile minevad juhtmed üle. Oli sarnane jama kunagi ja süüdlaseks osutus vigane reset nupu kaabel.
Kommentaarid: 526 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 420
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pringi
HV veteran
pringi

liitunud: 08.06.2006




sõnum 16.12.2012 17:08:01 vasta tsitaadiga

kusjuures see värk toimus ka vana korpusega, seega resetinuppu ei karda, aga võin proovida, et võtan selle küljest ära.
BSOD ette hetkel ei tule, insta on ekraan must ja ventikad vaid.
Kommentaarid: 100 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.12.2012 17:41:22 vasta tsitaadiga

Toide. Kas toiteplokk või CPU toiteahela kondekad.
_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pringi
HV veteran
pringi

liitunud: 08.06.2006




sõnum 16.12.2012 17:44:24 vasta tsitaadiga

sai just uus emaplaat pandud.. või asuvad need kondekad toiteplokis?
Kommentaarid: 100 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.12.2012 17:50:30 vasta tsitaadiga

Vool ei kõigu? Mõnikord piisab sellest, et keegi kõrvaltoas tule põlema paneb ja sellest mikroskoopilisest kõikumisest läheb arvuti restarti.
Staatilist laengut kusagilt ei saa? Korpus maandatud?

_________________
M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W
Kommentaarid: 750 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 563
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pringi
HV veteran
pringi

liitunud: 08.06.2006




sõnum 16.12.2012 17:53:31 vasta tsitaadiga

korpuse maanduse kohta ei oska öelda, kuidas kindlaks teha?
vool võib ilmselt kõikuda küll, kas kui ups vahele panna, peaks aitama?
Kommentaarid: 100 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.12.2012 18:26:52 vasta tsitaadiga

Testeriga.
Proovi kusagilt ajutiselt laenuks mõni targem UPS hankida, mis oskab voolukõikumisi siluda. Tegijamatel on isegi soft kaasas, mis näitab detailselt ära, kas ja kui palju elektrivoolu kõikumisi on. Üldjuhul, kui viga on vooluvõrgus, siis UPS kas silub selle ära ja jamad lõppevad, või hullemal juhul hakkab UPS pidevalt piiksuma, et vurtsu vähe kui üldse.

_________________
M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W
Kommentaarid: 750 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 563
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.12.2012 18:40:59 vasta tsitaadiga

Kui emaplaat on uus, siis peaks teise toitega katsetama. Muidugi elektrivõrgu häired on ka üks võimalus, aga kui on võimalik teise toitekaga proovida, siis peaks seda ka katsetama. Parem toitekas suudab ka väiksemaid häireid välja filtreerida ja väiksemaid kõikumisi siluda. Võimsuse või lagunemise piiril vinduv toiteplokk aga tekitab häireid juba ise.
_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pringi
HV veteran
pringi

liitunud: 08.06.2006




sõnum 16.12.2012 23:03:32 vasta tsitaadiga

Dogbert, kahtlen võimsuse piiri, kui mõõdik näitab tarbimist 150W kõige räigemal momendil, aga toitekas on 600W. nii palju ta ometi võimsust kaotanud pole?
aga ostan uue toite proovib sellega.


ühtlasi eemaldasin reset nupu.
Kommentaarid: 100 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mnator
HV Guru

liitunud: 18.10.2007




sõnum 17.12.2012 08:47:07 vasta tsitaadiga

pringi kirjutas:
Dogbert, kahtlen võimsuse piiri, kui mõõdik näitab tarbimist 150W kõige räigemal momendil, aga toitekas on 600W. nii palju ta ometi võimsust kaotanud pole?
aga ostan uue toite proovib sellega.


ühtlasi eemaldasin reset nupu.
Kui see toide on vanuse poolest alla kolme aasta vanune, siis peab ta lausa kõvasti vigane olema, et 150W ei suudaks väla anda. Pigem tasub esmalt UPS osta ja selle mõju kontrollida. Kasuks tuleb UPS omamine igasuguste voolukatkestuste suhtes nagunii.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ThedEviL
HV Guru
ThedEviL

liitunud: 13.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.12.2012 09:32:55 vasta tsitaadiga

Kui viga ilmnes uue platega, siis kas kehv kontakt mälu ja emaplaadi vahel
Või
On sul mingid rullnoka mälud (a'la corsair XMS bla bla) mis lihtsalt ei ühildu selle platega.
Kommentaarid: 108 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pringi
HV veteran
pringi

liitunud: 08.06.2006




sõnum 17.12.2012 11:36:58 vasta tsitaadiga

ThedEviL, uus plate+uued mälud+uus prose sai ostetud komplektina.

võtsin eile reseti nupu lahti, siiani pole restarti visanud, vaatame ootame veidi
Kommentaarid: 100 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
p2ep
HV veteran

liitunud: 13.12.2003




sõnum 17.12.2012 19:55:20 vasta tsitaadiga

Rebi toitekas lahti ja vaata, ega mõni elektrolüütkondensaator punnis ei ole, nagu siin
Kommentaarid: 32 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 28
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pringi
HV veteran
pringi

liitunud: 08.06.2006




sõnum 17.12.2012 21:35:57 vasta tsitaadiga

p2ep, teen seda, kuna ka ilma resetinuputa käis poweroff ära just, kui arvuti idles...

E: Ei ole punnis midagi peale vaadates...

vaatan, et toiteka trükkplaadist läheb ühendus toiteka korpuse külge, ilmselt maandusemoodi asi. toitekas on kruvidega ühenduses korpusega. Aga korpus iseenesest on ju maandamata, kui ta kummist jalgadega puitpõrandal asetseb?
Kommentaarid: 100 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
A.S.
HV Guru

liitunud: 27.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.12.2012 21:46:32 vasta tsitaadiga

Sul siis kaitse(maandus)kontaktiga pistikupesa polegi vä? Siis võib küll näiteks staatiline laeng vms. elektriimpulss probleeme põhjustada.
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pringi
HV veteran
pringi

liitunud: 08.06.2006




sõnum 17.12.2012 22:32:50 vasta tsitaadiga

http://cache.osta.ee/i/auctions/large/4c/38/c4bedb8fd006a5796aa78a89c998384c.jpg
selline pistikupesa nagu see ülemine on. 2 auku, muud midagi. tundub, et maandust polegi siis?

võtsin enda pistiku lahti, tagant vaatas vastu selline pilt:
Spoiler Spoiler Spoiler


Kas ainult minule tundub, et siin pistikus polegi maandust üldse?
Kommentaarid: 100 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
A.S.
HV Guru

liitunud: 27.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.12.2012 23:08:39 vasta tsitaadiga

Kollaroheline soon on ju täiesti olemas. Kontrolli, kas see elektrikilbis ühendatud on ja kui on, siis asenda olemasolev pistikupesa kaitseklemmiga pesa (pildil parempoolne alumine) vastu välja.
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pringi
HV veteran
pringi

liitunud: 08.06.2006




sõnum 17.12.2012 23:09:19 vasta tsitaadiga

A.S., seda mõtlesingi, aga antud momendil maandust kui sellist minu arusaamist mööda ei eksisteeri. elektrikilbis paistis täitsa see värv välja, aga seda kuhu need otsad täpsemalt läksid, seda ei näe. lähevad valge juhtme sisse ja peakilpi edasi
Kommentaarid: 100 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
A.S.
HV Guru

liitunud: 27.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.12.2012 23:16:20 vasta tsitaadiga

Ühenda lamp musta ja kollarohelise soone (sellel soonel tundub isolatsioonita koht juba olemas olevat) vahele, kas lambike hakkab põlema? Kui jah, siis on kollaroheline soon teises otsas ühendatud.
Aga enne pistikupesa vahetamist kutsu siiski perem igaks juhuks mõni elektriasjandust tundev kodanik kohale.
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pringi
HV veteran
pringi

liitunud: 08.06.2006




sõnum 17.12.2012 23:22:43 vasta tsitaadiga

A.S., ma olen vahetanud küll neid, vool tuleb enne välja lülitada. teise pistiku pealt näen ära, kuhu ühendama peab midagi. testriga testin ära, kas vool on sees.
Kommentaarid: 100 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
A.S.
HV Guru

liitunud: 27.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.12.2012 23:49:05 vasta tsitaadiga

No see kollaroheline (kaitsejuht tähisega PE, vanasti nimetati ka kaitsenulliks või maanduseks) käib nende külgmiste väljaulatuvate klemmide (enamasti keskmine ühenduskruvi) külge, teistel värvidel pole põhimõtteliselt vahet (kuigi enamasti pannakse faas (must juhe) parempoolse klemmi külge, sest igasugu pistikupessa torgatavatel vidinatel, programmkellad jms, lülitatakse/katkestatakse enamasti justnimelt parempoolset klemmi).

Aga nagu mainisin, enne ühendamist ikka kontrolli, kas see kollaroheline kaitsejuht on ikka kilbis (ja vahepealsetes ühenduskohtades) ühendatud.
 
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pringi
HV veteran
pringi

liitunud: 08.06.2006




sõnum 20.12.2012 03:03:10 vasta tsitaadiga

sai uus pistikupesa pandud, arvuti korpus endiselt voolu all. Tundub, et selles võibki vist viga olla.

E: Tundub, et nägin valesti, kuna praegu korpuses pinget pole. Korpuse ja maanduse vahel on pinge -0,35V(kas see on normaalne?)

Ühtlasi mõõtsin ära seinapistiku ja tegin kindlaks, et see nüüdsest töötava maandusega.

E2: Vahetult peale poweroffi korpust mõõtes läheb tester pooleks sekundiks põlema(tester reageerib pingele 220-250V icon_neutral.gif , toitekas peaks välja andma kõige rohkem 12V). Äkki põleb ta vaid korraks kuna korpusesse jäänud energia kulub lambi põlema panemiseks?

Umbes iga 5min tagant saad korraks lambi põlema panna, ilma et arvuti end välja oleks jõudnud lülitada.
Kommentaarid: 100 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
A.S.
HV Guru

liitunud: 27.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.12.2012 09:42:27 vasta tsitaadiga

pringi kirjutas:
Korpuse ja maanduse vahel on pinge -0,35V(kas see on normaalne?)

Korpus on ju maandusega kokku ühendatud, järelikult ei tohiks seal mingit pinget olla. Või kuidas sa täpsemalt mõõtsid?
Ja mida tähendab "pinge -0,35V"? Tester oli alalispinge (DC) mõõtmise piirkonna peal?

See, et tester seal korpust mõõtes korraks "põlema" läheb, et ole mitte hea näitaja, soovitan siiski elektriku kutsuda.
 
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 20.12.2012 09:42:41 vasta tsitaadiga

Lihtsam on prooviks teine toide laenata, kuna käitumise järgi on vanake toide ise see patune.


Postitatud Sony Ericsson mobiililt
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
A.S.
HV Guru

liitunud: 27.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.12.2012 09:45:48 vasta tsitaadiga

Eks see võib ju täiesti toiteploki viga olla küll. Või siis mingi toiteploki pistiku klemm ei anna korralikult ühendust.
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pringi
HV veteran
pringi

liitunud: 08.06.2006




sõnum 06.01.2013 22:42:54 vasta tsitaadiga

-0,35 tuli siis, kui panin ühe otsa maandusse ja teise arvuti korpusse, aga tester oli ACV peal, kuna seinast tuleb AC ja seda testisin viimati. Unustasin, et toitekas on DC.

Teoreetiliselt peaks olema toitekas maandatud ja korpusega ühendatud seega kõik lisaenergia korpusest peaks läbi toiteploki ja sealt omakorda juhtme jooksma seinakontakti maandusse(mis, nagu selgus, on ühendatud.)
Seega jääb üle kahtlustada vaid toiteka maandust või toiteka ja korpuse vahelist ühendust imho.
Esialgne plaan on osta toitekas ja kui selles pole viga, siis ära müüa. Kasutatud asja puhul ei tule see kulu eriti suur, kui üldse.

Toiteka võtsin eile lahti ja puhusin tolmu ära, kõik paistis olevat korralikult ühendatud, kondekas punnis polnud.


E: Üks huvitav mõte tekkis seoses uue toiteka ostmisega, seega hetkel testin vana toidet, aga õigete kinnituskruvidega, siiani kõik ok, proovin mingi mänguga talle veidi kuuma anda, vaadata mis siis teeb icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif

Kui nüüd selles viga oli, siis on küll üsna piinlik lugu - terve arvuti välja vahetatud, kuna ei taibanud, et iga kruvi on omamoodi kindla põhjusega...
Kommentaarid: 100 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
A.S.
HV Guru

liitunud: 27.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.01.2013 23:48:54 vasta tsitaadiga

Et siis kinnituskruvi oli liiga pikk ja tekitas lühise? Või mida?
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LiivaneLord
Sõpradele "Olavi"

liitunud: 20.06.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.01.2013 01:02:47 vasta tsitaadiga

Ma ei saa aru, mul on nõukaaegne korter vastavate kaablitega, kus pole maandusest haisugi ja elektroonikaga probleeme pole. icon_confused.gif
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pringi
HV veteran
pringi

liitunud: 08.06.2006




sõnum 21.01.2013 08:24:52 vasta tsitaadiga

A.S., need kruvid, mis mul olid, nende pead olid kinnituse poole pealt ümarad ja üsna pisikesed, õiged kruvid on laiema peaga ja alt lapikud, aga no see on spekulatsioon muidugi. äkki oli vale materjal? icon_razz.gif

Siiani pole ühtegi jama olnud, vaatan paar päeva, siis saab kindlamalt öelda.

E: random poweroff jäi tulemata, kuid kui arvutit püsti üritasin tõsta, viskas pildi tasku. keeldus käivitumast, kuni külili tagasi panin(läks automaatselt midagi vajutamata kohe käima).

Uue PSU-ga töötab igast asendist, logista kuidas tahad. Ilmselt võib selle siis vana PSU arvele kanda, kuid huvitav, mis tal täpsemalt viga on siis? Kannatab seda kuidagi remontida või on prügikasti minek?


E2: Uue toite ja kruvidega tuli poweroff ka lõpuks ära, seega kõik eilsed spekulatsioonist võib maha kanda.

üles bootides viskas kirja, et display driver stopped working. samas vigane video ei tohiks ju suuta poweroffi esile kutsuda?


E3: Kui kedagi veel huvitab, siis viga on leitud - tegu oli vigase videokaardiga, mis lõpuks üldse saba andis. Uue kaardiga jamad lõppesid.
Kommentaarid: 100 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Üldfoorum »  Random poweroff paar korda päevas
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.