Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Varia »  Telefonimüügifirma ohver võitles ja võitis lõpuks kohtus märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele 1, 2  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 30.10.2012 15:46:51 Telefonimüügifirma ohver võitles ja võitis lõpuks kohtus vasta tsitaadiga


Üks inglise mees vihastas müügiesindajate telefonikõnede peale nii palju, et hakkas neile kaotsiläinud aja eest arveid esitama. Kuna firmad ei nõustunud arveid maksmast, siis kaebas mees nad kohtusse. Nüüd lõppes üks selline kohtuasi mehele võiduga. Tegemist võib olla pretsedenti loova juhtumiga, mis võib kaasa tuua pretensioonide laviini.

Kohtupaberitest selgub, et mees pidas oma kaotatud aja väärtuseks 12 eurot üks minut. Telefonimüügifirma AAC otsustas ümberarvutatult 240 eurose arve maksta ära enne kui juhtum kohtusaali jõudis.
Päevatoimetaja Rain Kelk.

Allikas: https://www.facebook.com/raadiokolm

Loe ka BBC uudist: Cold Calling: The victim who fought back - and won
Dailymail.co.uk uudis: Victory over cold callers: Homeowner wins right to claim £10 for every minute he wasted answering phones to firms

Arve, mille ta esitas:
Spoiler Spoiler Spoiler

_________________
HV valuutakalkulaator
Kommentaarid: 461 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 12 :: 7 :: 356
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
JediMihkel
HV veteran
JediMihkel

liitunud: 28.10.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 30.10.2012 17:31:59 vasta tsitaadiga

Kindlasti saavad väga paljud indu sellest ja telefoni müüjate elu läheb veel raskemaks kui see on icon_razz.gif

Natuke norimist kah:
Kas mul jääb midagi märkamatuks? Need kaks lauset tunduvad kuidagi mitte kooskõlas olema:
tsitaat:

Pealkiri: Telefonimüügifirma ohver võitles ja võitis lõpuks kohtus
-------------------
Tekstist: Telefonimüügifirma AAC otsustas ümberarvutatult 240 eurose arve maksta ära enne kui juhtum kohtusaali jõudis.
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 38
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 30.10.2012 17:36:04 vasta tsitaadiga

Mingi small claims court, keegi targem võiks valgustada, mis see täpsemalt on?

tsitaat:
But Mr Herman had recorded the phone calls. So, stepping up his consumer assertiveness another gear, he filed a case in the small claims court.
And that seemed to do the trick and the case was settled before it went to court.

_________________
HV valuutakalkulaator
Kommentaarid: 461 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 12 :: 7 :: 356
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
softis
HV Guru
softis

liitunud: 07.09.2004




sõnum 30.10.2012 17:45:40 vasta tsitaadiga

No tegelikult on nii ju, et on võimalik hagi käigus kokkuleppele jõuda enne kui asi nö kohtusaalis ära määratakse.
_________________
www.FunBox.ee - kvaliteetsed õhupallid, värvikad kostüümid ja kõik muu vajalik meeldejääva peo korraldamiseks!
Kommentaarid: 21 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 21
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
meybo
Kreisi kasutaja
meybo

liitunud: 17.08.2002




sõnum 30.10.2012 17:59:07 vasta tsitaadiga

JediMihkel kirjutas:
Kindlasti saavad väga paljud indu sellest ja telefoni müüjate elu läheb veel raskemaks kui see on icon_razz.gif

Selle üle on vaid hea meel, sest see telefonimüük on tohutult tüütu. Kui minu teha oleks, siis keelustaksin selle.

_________________
www.meybo.ee
Kommentaarid: 21 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
marxveix
HV Guru
marxveix

liitunud: 01.05.2004




sõnum 30.10.2012 19:31:32 vasta tsitaadiga

djstallion kirjutas:
JediMihkel kirjutas:
Kindlasti saavad väga paljud indu sellest ja telefoni müüjate elu läheb veel raskemaks kui see on icon_razz.gif

Selle üle on vaid hea meel, sest see telefonimüük on tohutult tüütu. Kui minu teha oleks, siis keelustaksin selle.


Keelustada pole vaja kui number avalik aga nad helistavad ka siis kui su number pole avalikuks tehtud. Nendele keelustatud numbritele helistamine võiks küll keelatud olla.
Kommentaarid: 306 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 267
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mustmantel
HV kasutaja

liitunud: 08.01.2009




sõnum 30.10.2012 19:35:00 vasta tsitaadiga

marxveix kirjutas:
djstallion kirjutas:
JediMihkel kirjutas:
Kindlasti saavad väga paljud indu sellest ja telefoni müüjate elu läheb veel raskemaks kui see on icon_razz.gif

Selle üle on vaid hea meel, sest see telefonimüük on tohutult tüütu. Kui minu teha oleks, siis keelustaksin selle.


Keelustada pole vaja kui number avalik aga nad helistavad ka siis kui su number pole avalikuks tehtud. Nendele keelustatud numbritele helistamine võiks küll keelatud olla.


Kuna olen mitmes ettevõttes esindatud oma numbriga, peab see ka avalik olema. Nii et minu arust ei ole see õige suhtumine, et kui number avalik, võivad need tüütud telefonimüüad helistada.
Kommentaarid: 18 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 17
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ponier
HV kasutaja
ponier

liitunud: 07.11.2001




sõnum 30.10.2012 19:35:09 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
Mingi small claims court, keegi targem võiks valgustada, mis see täpsemalt on?

tsitaat:
But Mr Herman had recorded the phone calls. So, stepping up his consumer assertiveness another gear, he filed a case in the small claims court.
And that seemed to do the trick and the case was settled before it went to court.


http://en.wikipedia.org/wiki/Small_claims_court
veidi mitteametlikum lihtsustatud menetlus, mis tegeleb lihtsate juhtumitega ja kus osalevad peamiselt osapooled isiklikult ja kohtunik.
Kommentaarid: 18 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 17
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
marxveix
HV Guru
marxveix

liitunud: 01.05.2004




sõnum 30.10.2012 19:38:35 vasta tsitaadiga

mustmantel kirjutas:
marxveix kirjutas:
djstallion kirjutas:
JediMihkel kirjutas:
Kindlasti saavad väga paljud indu sellest ja telefoni müüjate elu läheb veel raskemaks kui see on icon_razz.gif

Selle üle on vaid hea meel, sest see telefonimüük on tohutult tüütu. Kui minu teha oleks, siis keelustaksin selle.


Keelustada pole vaja kui number avalik aga nad helistavad ka siis kui su number pole avalikuks tehtud. Nendele keelustatud numbritele helistamine võiks küll keelatud olla.


Kuna olen mitmes ettevõttes esindatud oma numbriga, peab see ka avalik olema. Nii et minu arust ei ole see õige suhtumine, et kui number avalik, võivad need tüütud telefonimüüad helistada.


Kasuta kahte sim kaarti, üks avalik, teine mitte. Samas ühele helistavad nad siis ikka edasi.

Mul seda muret hetkel pole icon_smile.gif
Kommentaarid: 306 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 267
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mustmantel
HV kasutaja

liitunud: 08.01.2009




sõnum 30.10.2012 19:42:02 vasta tsitaadiga

Viimasel ajal olen lihtsalt väga ebaviisakalt ütlema neile, sest kui viisakalt "ei" ütled, ei jäeta sind rahule.
Kommentaarid: 18 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 17
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
fn
HV kasutaja

liitunud: 05.08.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 30.10.2012 19:59:33 vasta tsitaadiga

Mind on rahule jäetud lõpuks, nõudsin pidevalt tasuta tootenäidiseid
ja peale seda tunnistasin et raha üldse pole ja isegi ei tea kustkohast seda saaks.
Kommentaarid: 90 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
meybo
Kreisi kasutaja
meybo

liitunud: 17.08.2002




sõnum 30.10.2012 20:00:11 vasta tsitaadiga

mustmantel kirjutas:
Viimasel ajal olen lihtsalt väga ebaviisakalt ütlema neile, sest kui viisakalt "ei" ütled, ei jäeta sind rahule.

Paar aastat tagasi oli ühel telefonikataloogi müügiagendil jultumust isegi tagasi helistada, kui olin kõne lihtsalt katkestanud, kuna mu keeldumisest ei saadud lihtsalt aru. Üldiselt on ikka väga ärritav, kui sa ütled konkreetselt "ei", ning siis palutakse veel seletama hakata, miks sa keeldud.

Kuna firma number on avalik, siis pole lootustki, et need kõned otsa saaksid.

_________________
www.meybo.ee
Kommentaarid: 21 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
madest
Kreisi kasutaja
madest

liitunud: 02.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 30.10.2012 20:00:36 vasta tsitaadiga

mustmantel kirjutas:
Viimasel ajal olen lihtsalt väga ebaviisakalt ütlema neile, sest kui viisakalt "ei" ütled, ei jäeta sind rahule.


Teen sama sest kui üritad viisakas olla käiakse täiendavalt pinda. Järgmine kord tean öelda et kui veel helistate samast firmast siis kaeban kohtusse.
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 30.10.2012 20:08:28 vasta tsitaadiga

Mul on enamasti õnnestunud viisakaks jääda, ma ei vasta ühelegi küsimusele vaid küsin kohe vastu, et mida te pakute. Siis ütlen et ei ole huvitatud ja kui kahest korrast ei piisa siis lähen kurjaks.
_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
Kommentaarid: 179 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 145
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004




sõnum 30.10.2012 22:18:55 vasta tsitaadiga

Eestis soovimatu spämmi läbitöötamiseks / tõrjumiseks kulunud aja eest peaks ka tasu kehtestama. Ettevõtte/asutuse kodulehele tariif kirja ja kui tuleb ikkagi spämm, siis arve teele. Seadus lubab saata, aga ei keela saajal selle töötlemise eest tasu küsida.
_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
in-sane
HV kasutaja
in-sane

liitunud: 18.03.2006




sõnum 30.10.2012 23:40:35 vasta tsitaadiga

Olen osadelt kuulnud, et "mul seda muret pole- varjatud number jms". Võivad endale kasvõi koti pähe tõmmata oma varjatud numbriga ikka helistatakse! Olgu firma oma või isiklik ja küll kõik kinni keeratud jms pole vahet igaljuhul leitaks suvalised numbrid ülesse. Nii, et olgu entusiastlikud edasi. Tuleb lihtsalt suure kaarega P saata need kes helistavad ja rahu majas.
Kommentaarid: 26 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 18
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Creat_1
HV veteran
Creat_1

liitunud: 29.11.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 31.10.2012 00:39:05 vasta tsitaadiga

viimase 8 aasta jooksul on ainult korra helistatud ja ütlesin neile kohe ära, et sellist jama mis nemad ajavad ma ei usu... ehk äkki petturid või mis iganes icon_lol.gif + paar kurjemat sõna ja rohkem kõnesi pole tulnud icon_razz1.gif
Kommentaarid: 103 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 94
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
2 trini
HV veteran
2 trini

liitunud: 15.04.2004




sõnum 31.10.2012 01:02:10 vasta tsitaadiga

Brasiilias on võimalik oma number panna nimekirja, kuhu on keelatud helistada telefoni múújatel. Kui siis ikka kõne saad, tehakse neile trahvi. Kellele see trahviraha lãheb ,seda ma ei tea... pole uurinud nii tãpselt, aga vaevalt et numbri omanikule.
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 31.10.2012 09:20:35 vasta tsitaadiga

2 trini kirjutas:
Brasiilias on võimalik oma number panna nimekirja, kuhu on keelatud helistada telefoni múújatel. Kui siis ikka kõne saad, tehakse neile trahvi. Kellele see trahviraha lãheb ,seda ma ei tea... pole uurinud nii tãpselt, aga vaevalt et numbri omanikule.

Eestis võiks ka olla, saaks olla 1 number puhtalt äriasjadeks. Kuigi hetkel pigem olen andnud isikliku numbri kuna seda kuskil "raamatus" pole.
Kommentaarid: 234 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 200
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Risku
HV vaatleja
Risku

liitunud: 18.11.2002




sõnum 31.10.2012 09:47:32 vasta tsitaadiga

Mul oli selline juhus, et lauatelefon helises ja küsiti mind eesnime järgi. Ütles, et on Piret ja hakkas minuga nagu vana tuttav maast ja ilmast rääkima. Mina mõtlen, kes kurat see Piret veel on. Lasin mõttes kõik naistuttavad, keda aja jooksul kohatud peast läbi aga ikka ei raalind välja. Lõpuks teatas, et tal on erimärgistatud diiselkütet müüa ja palju ma võtan. Kuradi kaubapakkuja!
_________________
Loopige mind vobladega, kroonide ja rubladega!
It acquires because of the cotton 100% and true goodness is understood.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
korsten
HV veteran

liitunud: 07.10.2005




sõnum 31.10.2012 12:31:58 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Lasin mõttes kõik naistuttavad, keda aja jooksul kohatud peast läbi

Täis peaga ja kangi all niiet ei mäleta? icon_biggrin.gif
Ju ta vast ikka kellegi tuttava käest "vihje" sai, et sul võib vaja minna.

Mulle üldiselt meeldib telefonimüüjatega lolli juttu ajada kui aega laialt käes on. Kui aega pole siis olen ütelnud, et helistagu pühapäeval peale 14:00, siis olen kirikust koju jõudnud.
Lauakale helistavad lisaks müüjatele igasugused uuringufirmad. Siiani olen naljaga asja võtnud.

See Brasiillaste variant oleks küll hea mõte. Kui ikka närvidele käivad siis lased operaatoril numbri listi panna ja kogu moos. Pohh kes trahviraha omale saab (mingu kasvõi annetusteks).

_________________
Ma ei kuuluta jumalikku tõde vaid avaldan oma isiklikku subjektiivset arvamust.
God Hates Us All
Kommentaarid: 62 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 58
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sold OUT
Aeg maha 1p
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002




sõnum 31.10.2012 12:38:07 vasta tsitaadiga

Mulle helistati viimati DAS õigusabi mingi agendi poolt ja öeldi, et said mu numbri ühe tuttava käest, isegi nime ütlesid. Muidugi jube kahtlane värk, sest seda tüüpi nägin viimati vist 8 aastat tagasi icon_lol.gif
_________________
People have been calling for a month and we've been sold out for a week or so.
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003




sõnum 31.10.2012 13:38:16 vasta tsitaadiga

Mulle helistati paar päeva tagasi, ja hakati mingi Diil'i jama pakkuma, küsimuse peale, et kust te selle numbri saite, öeldi et juhuslikult genereeritud number thumbs_up.gif
_________________
M: SFP Telia GPON võrgu jaoks - 40€
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
duxdery
HV veteran
duxdery

liitunud: 13.05.2011




sõnum 31.10.2012 13:43:43 vasta tsitaadiga

Super AMOLED kirjutas:
Mulle helistati viimati DAS õigusabi mingi agendi poolt ja öeldi, et said mu numbri ühe tuttava käest, isegi nime ütlesid. Muidugi jube kahtlane värk, sest seda tüüpi nägin viimati vist 8 aastat tagasi icon_lol.gif

See DAS värk on kusjuures reaalne. Mulle ka helistati ja kutsuti "kohvile". Läksin kohale ja sain ka teada, kes mind soovitas ja kuidas asi neil käib. Nimelt kui nad kellegi oma jutuga ära moosivad, siis paluvad lepingu sõlmimisel kirjutada oma tuttavate-sõprade telefoninumbreid. Kirjutad 10 numbrit, võid võita paariks kuuks tasuta õigusabi. Kirjutad 20, on võiduvõimalus suurem jne jne. Seega kindlasti osad annavadki oma terve telefoniraamatu sinna.
Kommentaarid: 74 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
smurfar
Kreisi kasutaja
smurfar

liitunud: 15.02.2010




sõnum 31.10.2012 14:09:47 vasta tsitaadiga

Kui helistatakse kusagilt soovimatust kohast, võib alati öelda, et helistasite tasulisele numbrile ja kõne salvestatakse icon_wink.gif
_________________
Parandan lõhutud küttepuid. Hind kokkuleppel
Kommentaarid: 118 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 105
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Varia »  Telefonimüügifirma ohver võitles ja võitis lõpuks kohtus mine lehele 1, 2  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.