Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Eesti IT ja tehnikaalased uudised »  Webmedia ostab Soome tarkvarafirma CCC märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 16.05.2011 11:59:13 Webmedia ostab Soome tarkvarafirma CCC vasta tsitaadiga

link :: ERR Uudised


Eesti IT-firma Webmedia teatas täna, et ostab ligi 97 protsenti Soome tarkvarafirma CCC aktsiatest ning ei välista kolme-nelja aasta pärast börsileminekut. "Me saavutame selle otsusega suuruse, millega oleme valmis börsile minema," rääkis Webmedia Eesti üksuse juht Taavi Kotka.

"Oma käibe poolest oleme me nüüd samas suurusjärgus näiteks Saku Õlletehasega. Kolme-nelja aasta pärast võib see [börsileminek - toim.] teoks saada," lisas Kotka.

Webmedia Grupi juht Priit Alamäe ei avaldanud tehingu hinda, kuid ütles, et see finantseeriti osaliselt omavahendistest ning osaliselt pangalaenuga.

Alamäe sõnul on CCC Soomes keskmise suurusega tarkvarafirma, kuid Webmediast suurem.

"Vormilt on see ühe ettevõtte aktsiate ost, aga sisuliselt kahe ettevõtte ühinemine. Me oleme praegu kahte ettevõtet integreerimas," rääkis ta.

1985. aastal loodud CCC käive oli mullu 22 miljonit eurot ning ettevõttes töötab ligi 200 inimest.

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
d3t
HV Guru
d3t

liitunud: 14.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.05.2011 12:34:54 vasta tsitaadiga

Mulle ei mahu siiamaani pähe see, kuidas see firma ennast kasumis suudab hoida...
_________________
next.Insiders - koht mängijatele ja tehnikahuvilistele toredaks ajaveetmiseks.
PT: Sony XE90 & LG C1 värvi kalibreerimine
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 72
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.05.2011 13:05:10 vasta tsitaadiga

d3t, milline firma pani aastal 2010 pere- ja töötajasõbralikkuse edetabeli kinni? Rahulolevatest töötajatest hakkab kõik peale.
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
d3t
HV Guru
d3t

liitunud: 14.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.05.2011 13:45:15 vasta tsitaadiga

Mark0, oled sa pidanud nende ajugeeniuste koodi maintainima? See on see kus mul nagu pähe ei mahu. Rahuolevate töötajate vastu ma ei vaidle icon_razz.gif
_________________
next.Insiders - koht mängijatele ja tehnikahuvilistele toredaks ajaveetmiseks.
PT: Sony XE90 & LG C1 värvi kalibreerimine
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 72
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.05.2011 13:50:30 vasta tsitaadiga

Kui nad toodavad ebakvaliteetset koodi siis kuidas nad suudavad aastast aastasse äärmiselt edukad olla?
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
d3t
HV Guru
d3t

liitunud: 14.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.05.2011 13:51:16 vasta tsitaadiga

Mark0, see mulle nagu pähe ei mahugi konkreetselt icon_razz.gif
_________________
next.Insiders - koht mängijatele ja tehnikahuvilistele toredaks ajaveetmiseks.
PT: Sony XE90 & LG C1 värvi kalibreerimine
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 72
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 16.05.2011 15:23:25 vasta tsitaadiga

d3t: Oh seda eestlaslikku kadedust küll icon_smile.gif - mahategemise asemel võid ju parema ja edukama firma püsti panna ning siis paremat koodi kirjutada... icon_smile.gif
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 16.05.2011 15:55:44 vasta tsitaadiga

Webmeedikute töö kirumisest võin ka ise osa võtta, igasugu jama on kuuldud nii sealsete tööliste kui nende klientide käest icon_smile.gif
_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 16.05.2011 16:30:27 vasta tsitaadiga

Ho Ho kirjutas:
Webmeedikute töö kirumisest võin ka ise osa võtta, igasugu jama on kuuldud nii sealsete tööliste kui nende klientide käest icon_smile.gif

On ka hullemaid ju... vähemalt suhtumine töötajasse pidi üldiselt hea olema icon_smile.gif
Samas ilmselt varsti järgneb firma müük - väike tuuning ja sell.
Eesti on liialt väike, et tööliste eest ninast veri väljas võidelda... eriti, kui kvaliteet asendub kvantiteediga nagu omal ajal ehituses.
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
caarel
Kreisi kasutaja

liitunud: 08.12.2004




sõnum 16.05.2011 18:55:23 vasta tsitaadiga

Töötajasõbralik firma?
Tööintervjuu ajaks oli härradel välja nuhitud kõik võimalik info mille kohta esitati piinlikuseni palju järelpärimisi. Intervjuu lõpus mainiti ära et oma sõbradega Halo'st (Halo Interactive DDB, kunagine Sten Tamkivi firma) ja MindWorx'st tuleb igasugune läbisaamine ära lõpetada. Vot nii sõbralikud ja eraellu mitte sekkuvad soovitused icon_smile.gif
Kommentaarid: 98 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 90
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
connor
HV kasutaja

liitunud: 19.02.2003




sõnum 17.05.2011 10:36:55 vasta tsitaadiga

OT:
Miskipärast kipub Eestis kehtima käitumine kus oma firma teeb enam-vähem head tööd, kõik ülejäänud firmad (siseturu firmad) mille koodi nähakse toodavad p*ska ja kõik mille koodi ei nähta (eesti näitel Skype, Playtech) on kah head...
Samas, hakkama saavad nad kõik ja suuremaid bläkke on siiski kogu tööst mida tehakse harva.. Äkki on probleem hoopis vaataja silmades?

Teemasse:
Kena kui vahelduseks Eesti firma ostab/ühineb põhjamaade firmaga, mitte vastupidi.
Kommentaarid: 31 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 28
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Max Powers
 

liitunud: 21.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.05.2011 10:39:41 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Samas ilmselt varsti järgneb firma müük - väike tuuning ja sell.


Nad ei ole börsiplaanist saladust teinud
Kommentaarid: 215 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 2 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
inc
HV veteran
inc

liitunud: 18.04.2004




sõnum 17.05.2011 16:24:37 vasta tsitaadiga

Ise pole küll Webmediaga kokkupuudet omanud, kuid millegi pärast suhtun väga skeptiliselt sellesse peresõbralikusesse... icon_neutral.gif Pigem on lihtsalt tegu hea turunduse/mainekujundusega.
Kommentaarid: 65 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 62
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
serk
HV kasutaja

liitunud: 24.05.2003




sõnum 18.05.2011 13:00:44 vasta tsitaadiga

connor kirjutas:
OT:
Miskipärast kipub Eestis kehtima käitumine kus oma firma teeb enam-vähem head tööd, kõik ülejäänud firmad (siseturu firmad) mille koodi nähakse toodavad p*ska ja kõik mille koodi ei nähta (eesti näitel Skype, Playtech) on kah head...
Samas, hakkama saavad nad kõik ja suuremaid bläkke on siiski kogu tööst mida tehakse harva.. Äkki on probleem hoopis vaataja silmades?


Siiski on peamiseks põhjuseks Tellija enda ebakompetentsus tellitava toode funktsionaalsuse ebapiisava kirjelduse näol. Ehk outsource'i puhul tasuks alati meeles pidada lihtsat tõde: mille tellid, selle saad. Eks ajaloos on markantseid näited, kus ongi vastu saadud täiesti mitte töötav tarkvara, samas vaadates funktsionaalset ja ärilist tellimust, siis kõik on tehtud nii nagu tellija soovis icon_smile.gif icon_smile.gif

Ei oma ise mingit puutepunkti selle ettevõttega, olen näinud ja parandanud nende koodi, aga midagi katastroofilist seal küll ei toodeta, täitsa ok.
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
2korda2
HV kasutaja

liitunud: 19.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.05.2011 11:39:50 vasta tsitaadiga

inc,
WM ei ole teinud saladust, millest "peresõbralikkuse pakett" koosneb. Küsi järgi! Jah, töötan WM-s juba päris mitu aastat. Võin kinnitada, et sellesuunalised tugiteenused ON head.
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 31.05.2011 08:06:08 vasta tsitaadiga

http://www.e24.ee/?id=453032 pikem jutt liitumise teemal
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.05.2011 08:27:54 vasta tsitaadiga

Äärmiselt sümpaatne artikkel ning kinnitab kõik seda, mida ise Webmediast tean.
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
xjan
HV vaatleja

liitunud: 13.07.2005




sõnum 27.05.2012 02:39:43 vasta tsitaadiga

~aasta aega hiljem - Webmedia ja CCC uueks nimeks saab Nortal (E24.ee)
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
caarel
Kreisi kasutaja

liitunud: 08.12.2004




sõnum 27.05.2012 11:25:40 vasta tsitaadiga

Kardan, et nimevahetamisest üksi on siiski vähe kasu icon_smile.gif
Kommentaarid: 98 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 90
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 27.05.2012 13:10:11 vasta tsitaadiga

caarel kirjutas:
Kardan, et nimevahetamisest üksi on siiski vähe kasu icon_smile.gif

Vahepealne edu oli suuresti kinni projektipõhistes töötajates, aga töötajaid pole võtta icon_razz.gif
Ehk vaja püsitöökohta ja püsitööd - ehk minu meelest tüüpiline case, et kohaliku baasiga laieneda ei suuda seega ostame Soome/Rootsi firma ja maksame enamuse palgast sinna icon_smile.gif
Sellised projektipõhised töötajate sebimised on meeletult kasumlikud (kui veab töötajaga).
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
xjan
HV vaatleja

liitunud: 13.07.2005




sõnum 28.05.2012 11:15:00 vasta tsitaadiga

hmm, julgeks väita, et Webmedias ei ole pea ühtegi projektipõhist töötajat ei täna ega olnud varem, see on pigem erand kui reegel. Samamoodi kasutatakse ka allhanget nii minimaalselt kui vähegi võimalik e. kasvatatakse just oma kompetentsi ja hoitakse seda. Pikaajalisi kliendisuhteid ei saa rajada siuh-sauh spetsialistidele
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Max Powers
 

liitunud: 21.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.05.2012 11:16:09 vasta tsitaadiga

Nortal - Nordic Talent.
Kommentaarid: 215 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 2 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 28.05.2012 15:14:49 vasta tsitaadiga

xjan kirjutas:
hmm, julgeks väita, et Webmedias ei ole pea ühtegi projektipõhist töötajat ei täna ega olnud varem, see on pigem erand kui reegel. Samamoodi kasutatakse ka allhanget nii minimaalselt kui vähegi võimalik e. kasvatatakse just oma kompetentsi ja hoitakse seda. Pikaajalisi kliendisuhteid ei saa rajada siuh-sauh spetsialistidele
Masu alguses küll väga ei hoitud inimestest kinni icon_smile.gif
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vermon
Kreisi kasutaja
Vermon

liitunud: 04.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.05.2012 15:24:22 vasta tsitaadiga

Kust selline info tuleb? Mingisugust koondamislainet küll ei mäleta icon_cool.gif
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 28.05.2012 15:54:49 vasta tsitaadiga

Vermon kirjutas:
Kust selline info tuleb? Mingisugust koondamislainet küll ei mäleta icon_cool.gif

Lainet mitte, aga teatud kohtade kärpimine küll st. lepinguid ei pikendatud icon_wink.gif
Mõniaeg hiljem oli juba nutt ja hala, et töötajaid pole võtta...
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vermon
Kreisi kasutaja
Vermon

liitunud: 04.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.05.2012 16:08:55 vasta tsitaadiga

Töötajal ja töötajal on vahe ka icon_biggrin.gif
Kunagi lugesin selle kohta, et miks ometi töötutele tarkvara arendust ei õpetata, töökohti ju leidub. Paar nädalat kooli ja progema icon_razz.gif
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Miki-Hiir
HV veteran

liitunud: 04.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.05.2012 16:30:22 vasta tsitaadiga

Häid töötajaid polnud ka enne masu võtta, pole ka praegu icon_smile.gif
Masu oli lihtsalt sobiv aeg "sahtlite koristamiseks" - kui ikka inimesest kasu ei olnud, siis minek.
Tõusis nii jääjate motivatsioon (näidati, et nad on olulised ja neid hinnati kõrgemalt), kui vähenes demotivatsioon (sobimatud töötajad viivad ka heade töötajate tööviljakuse alla).
Efektiivsus tegelikult masu ajal tõusis, praegu on jälle selline kehvem seis, kus uute töötajate otsimisel on valikuks ainult keskpärased.
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 43
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
caarel
Kreisi kasutaja

liitunud: 08.12.2004




sõnum 29.05.2012 03:02:02 vasta tsitaadiga

Käis spetsialist webmedias (viimase poole aasta jooksul) ning talle polnud läbirääkimiste lõpuks tööd anda. Miks? Sest kliendid hüppasid alt ära. Mitmed kliendid mitte üks klient. Miks? Sest maine on kehv ja leheveergudelt loe vaid äpardumisi. Rääkide ja kiitke palju tahate icon_smile.gif
Kommentaarid: 98 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 90
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
2korda2
HV kasutaja

liitunud: 19.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.05.2012 09:51:48 vasta tsitaadiga

1. Webmedias/Nortalis on ka projektipõhiseid töötajaid. Üldiselt tegemist väga spetsiifiliste eriteadmistega spetsialistidega (mitte koodikirjutajad).
2. Mingit koondamislainet Webmedias ei olnud ka kõige sügavama masu ajal. "Lepinguid ei pikendatud" - tõenäoliselt on ka tähtajalisi lepinguid sõlmitud aga see on samuti harv erand. Masuaegne Webmedia sisuliselt ei vähendanud oma isikkoosseisu. Samas tõsi ta on - oli mõningaid muudatusi - turuseis võimaldas nõrgemate asemele leida paremaid tegijaid. See on halb?
3. "Klientide ärahüppamised" - ma paluks jällegi konkreetsust. Kes need kliendid on, kes on omal soovil koostöö lõpetanud? Küll tean ma mitmeidki kliente, kellega on koostöö lõppenud WM/Nortal soovil - eesmärgiks suuremad pikaajalised tiimid.

caarel, kas on meelde tulnud, kes need WM HR inimesed olid, kes sul sõpradega suhtlemise ära keelasid (ja tagatipuks ei võtnud sind tööle ka)?
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Netfish
Kreisi kasutaja

liitunud: 04.11.2002




sõnum 29.05.2012 11:05:08 vasta tsitaadiga

Julgen kinnitada 2korda2 väiteid (ei varja,et ka ise nimetatud ettevõttes toimetan). Huvitaks samuti caarel poolt väidetu konkreetsem selgitus. Mis liiki spetsialistiga oli tegu? Ei kõla eriti loogiliselt et ta tööd ei saanud. Kui ta midagi oskab ja tõesti kohta ei pakutud, siis pidi tal mingi muu negatiivne omadus olema. Kliendi osa ei tohiks siin üldse rolli mängida, sest tegijatest on nagunii puudus.
Kommentaarid: 99 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 96
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
2korda2
HV kasutaja

liitunud: 19.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.05.2012 15:16:46 vasta tsitaadiga

Netfish - ma ei oleks nii kategooriline! Võib juhtuda, et ka Nortal ei suuda absoluutsele tipule leida sobivat tööd poole aasta jooksul. On selge, et sellised inimesed ei liigu palga pärast vaid eelkõige huvitava väljakutse/töö tõttu. Kui teadmised ka pisut spetsiifilisemad, siis seda enam võib juhtuda, et vastavat väljakutset pole pakkuda.
Küll aga ei ole tõene väide, nagu oleks diil katki jäänud klientide ärahüppamise pärast.
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
caarel
Kreisi kasutaja

liitunud: 08.12.2004




sõnum 29.05.2012 15:49:09 vasta tsitaadiga

Vägagi konkreetne juhtum:
1. spetsialist kutsutakse jutule kuna on töö pakkuda
2. kõnelused edukad ning pannakse ootele väitega et vaja ülevalpool ka kinnitada
3. tuleb teade et pakkuda teine projekt
4. tuleb teade et pole kahjuks tööd pakkuda
Hiljem nähes värbajapoolt tegelemas X projektiga Y tööandja juures, ei pelga ta mainida, et projektid langesid ära. Ka temal langesid ära nagu selgelt näha.

Mis siin tõese väitena ei tundu?
Kommentaarid: 98 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 90
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Netfish
Kreisi kasutaja

liitunud: 04.11.2002




sõnum 29.05.2012 17:26:25 vasta tsitaadiga

Selle variandi jätsin jah kõrvale, et kui tegu on tipuga või spetsiifiliste oskustega nõutud isikuga, siis valib ta ise mida teeb ja kehtestab tööandjale tingimused, mitte vastupidi. Ja sellisel juhul jääb tõesti kaup katki kui sobivaid tingimusi pakkuda pole.
Sellepärast tahtsin ka teada, et mis liiki spetsialistiga antud juhul tegu oli. Kui kõnealune isik on tõesti selliste eriteadmistega, siis võiks viimane "konkreetne" juhtumi kirjeldusele isegi mingi olukord sobida:
planeeriti mingit projekti, kus oli vaja kedagi vastavate teadmistega - leiti see inimene - pandi ootele kuni muud otsad ka koos - midagi kuskil ei mänginud välja ja asi jäi ära - otsiti leitud inimestele muud rakendust - ei leitud ja jäigi asi katki.

Viimasest caarel lausest selgub, et väidetavalt ei pakutud tööd, sest projektid langesid ära. Kuidas saab seda nii üheselt ja avalikult tõlgendada lausega "kliendid ütlesid ära"? Kas rohkem põhjuseid mingi projekti tühistamiseks ei saa olla? Ja kui klient ütleb ära, siis kas ainukene põhjus saab olla, et äkki avastati leheveergudelt mingi nö äpardus?
Üldiselt ei suuda ma seda juttu ühegi reaalse sündmusega seostada ja seega ei julge ma põhjuseks väita ei ühte ega teist.

Lisaks kas sain õigesti aru, et väidetavalt siis ka see Nortali poolne personalitöötaja oli hiljem ära läinud teise ettevõttesse tööle?

Ei ürita kedagi kiita ega laita, aga selline kolmanda isiku ebamäärase jutu põhjal tehtud subjektiivne järeldus, mis sellise kritiseeriva faktilise väitena esitatakse, ei tundu eriti arukas icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 99 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 96
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
caarel
Kreisi kasutaja

liitunud: 08.12.2004




sõnum 29.05.2012 22:14:28 vasta tsitaadiga

Kui arukas on loota, et keegi avalikustab erinevate osapoolte nimed sellises avalikus kohas nagu hv.ee? icon_smile.gif Ma ei vaevugi nimesid avaldama.
Kommentaarid: 98 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 90
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Renka
HV Guru
Renka

liitunud: 01.04.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 30.05.2012 15:36:05 vasta tsitaadiga

Projektipõhiste otsadega ikka juhtub, et plaanid muutuvad ja mõne inimese teeneid pole enam vaja. Kui oled valinud sellise freelanceri elu siis pead selleks ka valmis olema. Kui soovid kindlat kuupalka siis mine palgatöölisena tööle.

Kui tegu on suurema tööga siis sõlmitakse lepingud mis kompenseerib selliste juhtumite puhul ebaõnnestunud plaanid mingil määral. Väiksemate tööde (< nädal tööd) ärakukkumine ei tohiks küll mingi suur asi olla mille pärast nutta.

_________________
There is no place like 127.0.0.1
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Eesti IT ja tehnikaalased uudised »  Webmedia ostab Soome tarkvarafirma CCC
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.