|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
16.05.2011 11:59:13
Webmedia ostab Soome tarkvarafirma CCC |
|
|
link :: ERR Uudised
Eesti IT-firma Webmedia teatas täna, et ostab ligi 97 protsenti Soome tarkvarafirma CCC aktsiatest ning ei välista kolme-nelja aasta pärast börsileminekut. "Me saavutame selle otsusega suuruse, millega oleme valmis börsile minema," rääkis Webmedia Eesti üksuse juht Taavi Kotka.
"Oma käibe poolest oleme me nüüd samas suurusjärgus näiteks Saku Õlletehasega. Kolme-nelja aasta pärast võib see [börsileminek - toim.] teoks saada," lisas Kotka.
Webmedia Grupi juht Priit Alamäe ei avaldanud tehingu hinda, kuid ütles, et see finantseeriti osaliselt omavahendistest ning osaliselt pangalaenuga.
Alamäe sõnul on CCC Soomes keskmise suurusega tarkvarafirma, kuid Webmediast suurem.
"Vormilt on see ühe ettevõtte aktsiate ost, aga sisuliselt kahe ettevõtte ühinemine. Me oleme praegu kahte ettevõtet integreerimas," rääkis ta.
1985. aastal loodud CCC käive oli mullu 22 miljonit eurot ning ettevõttes töötab ligi 200 inimest.
_________________ Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine |
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
d3t
HV Guru

liitunud: 14.05.2004
|
16.05.2011 12:34:54
|
|
|
Mulle ei mahu siiamaani pähe see, kuidas see firma ennast kasumis suudab hoida...
_________________ next.Insiders - koht mängijatele ja tehnikahuvilistele toredaks ajaveetmiseks.
PT: Sony XE90 & LG C1 värvi kalibreerimine |
|
| Kommentaarid: 85 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
72 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
16.05.2011 13:05:10
|
|
|
| d3t, milline firma pani aastal 2010 pere- ja töötajasõbralikkuse edetabeli kinni? Rahulolevatest töötajatest hakkab kõik peale.
|
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
d3t
HV Guru

liitunud: 14.05.2004
|
16.05.2011 13:45:15
|
|
|
Mark0, oled sa pidanud nende ajugeeniuste koodi maintainima? See on see kus mul nagu pähe ei mahu. Rahuolevate töötajate vastu ma ei vaidle
_________________ next.Insiders - koht mängijatele ja tehnikahuvilistele toredaks ajaveetmiseks.
PT: Sony XE90 & LG C1 värvi kalibreerimine |
|
| Kommentaarid: 85 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
72 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
16.05.2011 13:50:30
|
|
|
| Kui nad toodavad ebakvaliteetset koodi siis kuidas nad suudavad aastast aastasse äärmiselt edukad olla?
|
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
d3t
HV Guru

liitunud: 14.05.2004
|
16.05.2011 13:51:16
|
|
|
Mark0, see mulle nagu pähe ei mahugi konkreetselt
_________________ next.Insiders - koht mängijatele ja tehnikahuvilistele toredaks ajaveetmiseks.
PT: Sony XE90 & LG C1 värvi kalibreerimine |
|
| Kommentaarid: 85 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
72 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
16.05.2011 15:23:25
|
|
|
d3t: Oh seda eestlaslikku kadedust küll - mahategemise asemel võid ju parema ja edukama firma püsti panna ning siis paremat koodi kirjutada...
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
16.05.2011 15:55:44
|
|
|
Webmeedikute töö kirumisest võin ka ise osa võtta, igasugu jama on kuuldud nii sealsete tööliste kui nende klientide käest
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Magic
HV Guru

liitunud: 28.12.2001
|
16.05.2011 16:30:27
|
|
|
| Ho Ho kirjutas: |
Webmeedikute töö kirumisest võin ka ise osa võtta, igasugu jama on kuuldud nii sealsete tööliste kui nende klientide käest  |
On ka hullemaid ju... vähemalt suhtumine töötajasse pidi üldiselt hea olema
Samas ilmselt varsti järgneb firma müük - väike tuuning ja sell.
Eesti on liialt väike, et tööliste eest ninast veri väljas võidelda... eriti, kui kvaliteet asendub kvantiteediga nagu omal ajal ehituses.
|
|
| Kommentaarid: 235 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
201 |
|
| tagasi üles |
|
 |
caarel
Kreisi kasutaja
liitunud: 08.12.2004

|
16.05.2011 18:55:23
|
|
|
Töötajasõbralik firma?
Tööintervjuu ajaks oli härradel välja nuhitud kõik võimalik info mille kohta esitati piinlikuseni palju järelpärimisi. Intervjuu lõpus mainiti ära et oma sõbradega Halo'st (Halo Interactive DDB, kunagine Sten Tamkivi firma) ja MindWorx'st tuleb igasugune läbisaamine ära lõpetada. Vot nii sõbralikud ja eraellu mitte sekkuvad soovitused
|
|
| Kommentaarid: 98 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
90 |
|
| tagasi üles |
|
 |
connor
HV kasutaja
liitunud: 19.02.2003
|
17.05.2011 10:36:55
|
|
|
OT:
Miskipärast kipub Eestis kehtima käitumine kus oma firma teeb enam-vähem head tööd, kõik ülejäänud firmad (siseturu firmad) mille koodi nähakse toodavad p*ska ja kõik mille koodi ei nähta (eesti näitel Skype, Playtech) on kah head...
Samas, hakkama saavad nad kõik ja suuremaid bläkke on siiski kogu tööst mida tehakse harva.. Äkki on probleem hoopis vaataja silmades?
Teemasse:
Kena kui vahelduseks Eesti firma ostab/ühineb põhjamaade firmaga, mitte vastupidi.
|
|
| Kommentaarid: 31 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
28 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Max Powers
liitunud: 21.03.2003
|
17.05.2011 10:39:41
|
|
|
| tsitaat: |
Samas ilmselt varsti järgneb firma müük - väike tuuning ja sell.
|
Nad ei ole börsiplaanist saladust teinud
|
|
| Kommentaarid: 215 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
2 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
inc
HV veteran

liitunud: 18.04.2004
|
17.05.2011 16:24:37
|
|
|
Ise pole küll Webmediaga kokkupuudet omanud, kuid millegi pärast suhtun väga skeptiliselt sellesse peresõbralikusesse... Pigem on lihtsalt tegu hea turunduse/mainekujundusega.
|
|
| Kommentaarid: 65 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
62 |
|
| tagasi üles |
|
 |
serk
HV kasutaja
liitunud: 24.05.2003
|
18.05.2011 13:00:44
|
|
|
| connor kirjutas: |
OT:
Miskipärast kipub Eestis kehtima käitumine kus oma firma teeb enam-vähem head tööd, kõik ülejäänud firmad (siseturu firmad) mille koodi nähakse toodavad p*ska ja kõik mille koodi ei nähta (eesti näitel Skype, Playtech) on kah head...
Samas, hakkama saavad nad kõik ja suuremaid bläkke on siiski kogu tööst mida tehakse harva.. Äkki on probleem hoopis vaataja silmades?
|
Siiski on peamiseks põhjuseks Tellija enda ebakompetentsus tellitava toode funktsionaalsuse ebapiisava kirjelduse näol. Ehk outsource'i puhul tasuks alati meeles pidada lihtsat tõde: mille tellid, selle saad. Eks ajaloos on markantseid näited, kus ongi vastu saadud täiesti mitte töötav tarkvara, samas vaadates funktsionaalset ja ärilist tellimust, siis kõik on tehtud nii nagu tellija soovis
Ei oma ise mingit puutepunkti selle ettevõttega, olen näinud ja parandanud nende koodi, aga midagi katastroofilist seal küll ei toodeta, täitsa ok.
|
|
| Kommentaarid: 8 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
2korda2
HV kasutaja
liitunud: 19.07.2003
|
19.05.2011 11:39:50
|
|
|
inc,
WM ei ole teinud saladust, millest "peresõbralikkuse pakett" koosneb. Küsi järgi! Jah, töötan WM-s juba päris mitu aastat. Võin kinnitada, et sellesuunalised tugiteenused ON head.
|
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Magic
HV Guru

liitunud: 28.12.2001
|
|
| Kommentaarid: 235 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
201 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
31.05.2011 08:27:54
|
|
|
| Äärmiselt sümpaatne artikkel ning kinnitab kõik seda, mida ise Webmediast tean.
|
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
xjan
HV vaatleja
liitunud: 13.07.2005
|
|
| tagasi üles |
|
 |
caarel
Kreisi kasutaja
liitunud: 08.12.2004

|
27.05.2012 11:25:40
|
|
|
Kardan, et nimevahetamisest üksi on siiski vähe kasu
|
|
| Kommentaarid: 98 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
90 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Magic
HV Guru

liitunud: 28.12.2001
|
27.05.2012 13:10:11
|
|
|
| caarel kirjutas: |
Kardan, et nimevahetamisest üksi on siiski vähe kasu  |
Vahepealne edu oli suuresti kinni projektipõhistes töötajates, aga töötajaid pole võtta
Ehk vaja püsitöökohta ja püsitööd - ehk minu meelest tüüpiline case, et kohaliku baasiga laieneda ei suuda seega ostame Soome/Rootsi firma ja maksame enamuse palgast sinna
Sellised projektipõhised töötajate sebimised on meeletult kasumlikud (kui veab töötajaga).
|
|
| Kommentaarid: 235 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
201 |
|
| tagasi üles |
|
 |
xjan
HV vaatleja
liitunud: 13.07.2005
|
28.05.2012 11:15:00
|
|
|
| hmm, julgeks väita, et Webmedias ei ole pea ühtegi projektipõhist töötajat ei täna ega olnud varem, see on pigem erand kui reegel. Samamoodi kasutatakse ka allhanget nii minimaalselt kui vähegi võimalik e. kasvatatakse just oma kompetentsi ja hoitakse seda. Pikaajalisi kliendisuhteid ei saa rajada siuh-sauh spetsialistidele
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Max Powers
liitunud: 21.03.2003
|
28.05.2012 11:16:09
|
|
|
| Nortal - Nordic Talent.
|
|
| Kommentaarid: 215 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
2 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Magic
HV Guru

liitunud: 28.12.2001
|
28.05.2012 15:14:49
|
|
|
| xjan kirjutas: |
| hmm, julgeks väita, et Webmedias ei ole pea ühtegi projektipõhist töötajat ei täna ega olnud varem, see on pigem erand kui reegel. Samamoodi kasutatakse ka allhanget nii minimaalselt kui vähegi võimalik e. kasvatatakse just oma kompetentsi ja hoitakse seda. Pikaajalisi kliendisuhteid ei saa rajada siuh-sauh spetsialistidele |
Masu alguses küll väga ei hoitud inimestest kinni
|
|
| Kommentaarid: 235 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
201 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Vermon
Kreisi kasutaja

liitunud: 04.12.2003
|
28.05.2012 15:24:22
|
|
|
Kust selline info tuleb? Mingisugust koondamislainet küll ei mäleta
|
|
| Kommentaarid: 14 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
12 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Magic
HV Guru

liitunud: 28.12.2001
|
28.05.2012 15:54:49
|
|
|
| Vermon kirjutas: |
Kust selline info tuleb? Mingisugust koondamislainet küll ei mäleta  |
Lainet mitte, aga teatud kohtade kärpimine küll st. lepinguid ei pikendatud
Mõniaeg hiljem oli juba nutt ja hala, et töötajaid pole võtta...
|
|
| Kommentaarid: 235 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
201 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Vermon
Kreisi kasutaja

liitunud: 04.12.2003
|
28.05.2012 16:08:55
|
|
|
Töötajal ja töötajal on vahe ka
Kunagi lugesin selle kohta, et miks ometi töötutele tarkvara arendust ei õpetata, töökohti ju leidub. Paar nädalat kooli ja progema
|
|
| Kommentaarid: 14 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
12 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Miki-Hiir
HV veteran
liitunud: 04.03.2004
|
28.05.2012 16:30:22
|
|
|
Häid töötajaid polnud ka enne masu võtta, pole ka praegu
Masu oli lihtsalt sobiv aeg "sahtlite koristamiseks" - kui ikka inimesest kasu ei olnud, siis minek.
Tõusis nii jääjate motivatsioon (näidati, et nad on olulised ja neid hinnati kõrgemalt), kui vähenes demotivatsioon (sobimatud töötajad viivad ka heade töötajate tööviljakuse alla).
Efektiivsus tegelikult masu ajal tõusis, praegu on jälle selline kehvem seis, kus uute töötajate otsimisel on valikuks ainult keskpärased.
|
|
| Kommentaarid: 46 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
43 |
|
| tagasi üles |
|
 |
caarel
Kreisi kasutaja
liitunud: 08.12.2004

|
29.05.2012 03:02:02
|
|
|
Käis spetsialist webmedias (viimase poole aasta jooksul) ning talle polnud läbirääkimiste lõpuks tööd anda. Miks? Sest kliendid hüppasid alt ära. Mitmed kliendid mitte üks klient. Miks? Sest maine on kehv ja leheveergudelt loe vaid äpardumisi. Rääkide ja kiitke palju tahate
|
|
| Kommentaarid: 98 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
90 |
|
| tagasi üles |
|
 |
2korda2
HV kasutaja
liitunud: 19.07.2003
|
29.05.2012 09:51:48
|
|
|
1. Webmedias/Nortalis on ka projektipõhiseid töötajaid. Üldiselt tegemist väga spetsiifiliste eriteadmistega spetsialistidega (mitte koodikirjutajad).
2. Mingit koondamislainet Webmedias ei olnud ka kõige sügavama masu ajal. "Lepinguid ei pikendatud" - tõenäoliselt on ka tähtajalisi lepinguid sõlmitud aga see on samuti harv erand. Masuaegne Webmedia sisuliselt ei vähendanud oma isikkoosseisu. Samas tõsi ta on - oli mõningaid muudatusi - turuseis võimaldas nõrgemate asemele leida paremaid tegijaid. See on halb?
3. "Klientide ärahüppamised" - ma paluks jällegi konkreetsust. Kes need kliendid on, kes on omal soovil koostöö lõpetanud? Küll tean ma mitmeidki kliente, kellega on koostöö lõppenud WM/Nortal soovil - eesmärgiks suuremad pikaajalised tiimid.
caarel, kas on meelde tulnud, kes need WM HR inimesed olid, kes sul sõpradega suhtlemise ära keelasid (ja tagatipuks ei võtnud sind tööle ka)?
|
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Netfish
Kreisi kasutaja
liitunud: 04.11.2002
|
29.05.2012 11:05:08
|
|
|
| Julgen kinnitada 2korda2 väiteid (ei varja,et ka ise nimetatud ettevõttes toimetan). Huvitaks samuti caarel poolt väidetu konkreetsem selgitus. Mis liiki spetsialistiga oli tegu? Ei kõla eriti loogiliselt et ta tööd ei saanud. Kui ta midagi oskab ja tõesti kohta ei pakutud, siis pidi tal mingi muu negatiivne omadus olema. Kliendi osa ei tohiks siin üldse rolli mängida, sest tegijatest on nagunii puudus.
|
|
| Kommentaarid: 99 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
96 |
|
| tagasi üles |
|
 |
2korda2
HV kasutaja
liitunud: 19.07.2003
|
29.05.2012 15:16:46
|
|
|
Netfish - ma ei oleks nii kategooriline! Võib juhtuda, et ka Nortal ei suuda absoluutsele tipule leida sobivat tööd poole aasta jooksul. On selge, et sellised inimesed ei liigu palga pärast vaid eelkõige huvitava väljakutse/töö tõttu. Kui teadmised ka pisut spetsiifilisemad, siis seda enam võib juhtuda, et vastavat väljakutset pole pakkuda.
Küll aga ei ole tõene väide, nagu oleks diil katki jäänud klientide ärahüppamise pärast.
|
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
caarel
Kreisi kasutaja
liitunud: 08.12.2004

|
29.05.2012 15:49:09
|
|
|
Vägagi konkreetne juhtum:
1. spetsialist kutsutakse jutule kuna on töö pakkuda
2. kõnelused edukad ning pannakse ootele väitega et vaja ülevalpool ka kinnitada
3. tuleb teade et pakkuda teine projekt
4. tuleb teade et pole kahjuks tööd pakkuda
Hiljem nähes värbajapoolt tegelemas X projektiga Y tööandja juures, ei pelga ta mainida, et projektid langesid ära. Ka temal langesid ära nagu selgelt näha.
Mis siin tõese väitena ei tundu?
|
|
| Kommentaarid: 98 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
90 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Netfish
Kreisi kasutaja
liitunud: 04.11.2002
|
29.05.2012 17:26:25
|
|
|
Selle variandi jätsin jah kõrvale, et kui tegu on tipuga või spetsiifiliste oskustega nõutud isikuga, siis valib ta ise mida teeb ja kehtestab tööandjale tingimused, mitte vastupidi. Ja sellisel juhul jääb tõesti kaup katki kui sobivaid tingimusi pakkuda pole.
Sellepärast tahtsin ka teada, et mis liiki spetsialistiga antud juhul tegu oli. Kui kõnealune isik on tõesti selliste eriteadmistega, siis võiks viimane "konkreetne" juhtumi kirjeldusele isegi mingi olukord sobida:
planeeriti mingit projekti, kus oli vaja kedagi vastavate teadmistega - leiti see inimene - pandi ootele kuni muud otsad ka koos - midagi kuskil ei mänginud välja ja asi jäi ära - otsiti leitud inimestele muud rakendust - ei leitud ja jäigi asi katki.
Viimasest caarel lausest selgub, et väidetavalt ei pakutud tööd, sest projektid langesid ära. Kuidas saab seda nii üheselt ja avalikult tõlgendada lausega "kliendid ütlesid ära"? Kas rohkem põhjuseid mingi projekti tühistamiseks ei saa olla? Ja kui klient ütleb ära, siis kas ainukene põhjus saab olla, et äkki avastati leheveergudelt mingi nö äpardus?
Üldiselt ei suuda ma seda juttu ühegi reaalse sündmusega seostada ja seega ei julge ma põhjuseks väita ei ühte ega teist.
Lisaks kas sain õigesti aru, et väidetavalt siis ka see Nortali poolne personalitöötaja oli hiljem ära läinud teise ettevõttesse tööle?
Ei ürita kedagi kiita ega laita, aga selline kolmanda isiku ebamäärase jutu põhjal tehtud subjektiivne järeldus, mis sellise kritiseeriva faktilise väitena esitatakse, ei tundu eriti arukas
|
|
| Kommentaarid: 99 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
96 |
|
| tagasi üles |
|
 |
caarel
Kreisi kasutaja
liitunud: 08.12.2004

|
29.05.2012 22:14:28
|
|
|
Kui arukas on loota, et keegi avalikustab erinevate osapoolte nimed sellises avalikus kohas nagu hv.ee? Ma ei vaevugi nimesid avaldama.
|
|
| Kommentaarid: 98 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
90 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Renka
HV Guru

liitunud: 01.04.2002
|
30.05.2012 15:36:05
|
|
|
Projektipõhiste otsadega ikka juhtub, et plaanid muutuvad ja mõne inimese teeneid pole enam vaja. Kui oled valinud sellise freelanceri elu siis pead selleks ka valmis olema. Kui soovid kindlat kuupalka siis mine palgatöölisena tööle.
Kui tegu on suurema tööga siis sõlmitakse lepingud mis kompenseerib selliste juhtumite puhul ebaõnnestunud plaanid mingil määral. Väiksemate tööde (< nädal tööd) ärakukkumine ei tohiks küll mingi suur asi olla mille pärast nutta.
_________________ There is no place like 127.0.0.1 |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
1 :: |
61 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|