Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Pealtkuulamine ja tsensuur, NSA, ACTA, CISPA, DMCA, GDPR... »  Valdo Randpere kõrvutab ACTA vastaseid ja Läti Swedbank paanikahoogu sattunud inimesi märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Flavius
HV Guru

liitunud: 25.12.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 29.02.2012 23:50:54 vasta tsitaadiga

Kui nulli lähedasest väärtusest rääkida, siis võib väljas füüsilisi lumememmesid teha ning müüki panna. Lund on rohkem kui küll. icon_biggrin.gif

Aga virtuaalselt koopia tegemiseks ei kulu tõesti midagi. Kui just ruum ei saa otsa. icon_razz.gif
Ma vaataks seda nii, et see kulutus on juba eelnevalt tehtud - esimese koopia loomiseks.
Ning toote loomise kulutused jagatakse inimeste vahel ära, kes asja ostavad.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 29.02.2012 23:56:57 vasta tsitaadiga

Siiski nii lumi kui aeg meisterdamiseks on piiratud ressursid. Virtuaalse nodi puhul on ainult fikseeritud kulud esimese eksemplari valmistamiseks, levitamine on praktiliselt tasuta igas mõttes.


Kui ikka veel ei usu, et virtuaalne nodi on kardinaalselt erinev füüsilisest siis ürita mulle leida 1:1 füüsiline vaste vabale tarkvarale mis oleks sama lihtsalt ja odavalt levitatav-kasutatav icon_smile.gif

_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Deadlock
Kreisi kasutaja

liitunud: 16.07.2004




sõnum 01.03.2012 15:16:55 vasta tsitaadiga

Flavius kirjutas:
Kui nulli lähedasest väärtusest rääkida, siis võib väljas füüsilisi lumememmesid teha ning müüki panna. Lund on rohkem kui küll. icon_biggrin.gif

Aga virtuaalselt koopia tegemiseks ei kulu tõesti midagi. Kui just ruum ei saa otsa. icon_razz.gif
Ma vaataks seda nii, et see kulutus on juba eelnevalt tehtud - esimese koopia loomiseks.
Ning toote loomise kulutused jagatakse inimeste vahel ära, kes asja ostavad.


Tootja teenib piraatluse abil veel lisareklaami ja kuulsust, kui tegemist on hea tootega, ise lisakulusid omamata. Mõlemad pooled jäävad plussi. Ma kujutan ette, et photoshopi kasutajaskonda peaaegu ei eksisteerikski, kui seda ei pirataks. Kõik kasutaks Gimpi või muud sarnast vabavara. Photoshop oleks mingi professionaalne tarkvara, millest vähesed on kuulnud ja keegi pole kunagi kasutanud. Isegi firmad otsustaks vabavara kasuks või mõne sihukese toote kasuks, millega ollakse harjunud ja mille kasutamiseks leidub tööjõudu.

_________________
"Believe you can, believe you can't; either way, you're right." - Henry Ford
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Flavius
HV Guru

liitunud: 25.12.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 01.03.2012 18:28:12 vasta tsitaadiga

Eks see arutlus jääbki seisukoha taha kinni.

Iga toode - olenemata kas originaal või kopeeritud - omab praktilist/meelelahutuslikku vmt väärtust.
Ja igal tootel on see väärtus rahaliselt mõõdetav (ka vaba tarkvara ei teki õhust).
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Miki-Hiir
HV veteran

liitunud: 04.03.2004




sõnum 01.03.2012 19:20:48 vasta tsitaadiga

Samas on väärtus täiesti subjektiivne, samas kui hind seda ei ole.
Võtame näiteks filmi "Siin me oleme" - selle väärtus on minu jaoks väga suur, samas kaubandusvõrgust saab asja kätte poolmuidu. Teisest küljest film "Üksi kodus 3" ei oma minu jaoks mitte mingisugust väärtust, ma pigem maksaks peale kui seda nägema ei peaks. Samas kaubandusvõrgus on sellele siiski mingi hind külge kruvitud. Filmide tegemise kulusid ma parem ei hakka võrdlema.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
borru
HV veteran
borru

liitunud: 21.12.2003




sõnum 01.03.2012 19:46:32 vasta tsitaadiga

Miki-Hiir kirjutas:
Samas on väärtus täiesti subjektiivne, samas kui hind seda ei ole.
Võtame näiteks filmi "Siin me oleme" - selle väärtus on minu jaoks väga suur, samas kaubandusvõrgust saab asja kätte poolmuidu. Teisest küljest film "Üksi kodus 3" ei oma minu jaoks mitte mingisugust väärtust, ma pigem maksaks peale kui seda nägema ei peaks. Samas kaubandusvõrgus on sellele siiski mingi hind külge kruvitud. Filmide tegemise kulusid ma parem ei hakka võrdlema.

Rimis hea näide sellest.
Mingid Hollywoodi okse.gif filmid üle 10€
Nimed Marmortahvlil 3,midagi€

ja siis küsib usa kaubanduskoda, et miks Eestis olematud autorikaitse seadusi pole.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
alliance
The Transporter

liitunud: 23.11.2004




sõnum 14.03.2012 21:05:43 vasta tsitaadiga

pole küll päris teemasse aga see vend muutub järjest ülbemaks

http://www.e24.ee/774152/nestor-kupatas-randpere-konetoolist-minema/

Spoiler Spoiler Spoiler
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
borru
HV veteran
borru

liitunud: 21.12.2003




sõnum 17.03.2012 21:14:44 vasta tsitaadiga

Ise nägite kõik mis juhtus reformierakonna pudrumägedega.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Pealtkuulamine ja tsensuur, NSA, ACTA, CISPA, DMCA, GDPR... »  Valdo Randpere kõrvutab ACTA vastaseid ja Läti Swedbank paanikahoogu sattunud inimesi mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.