Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Pealtkuulamine ja tsensuur, NSA, ACTA, DMCA, GDPR... »  Euroopa Komisjon tunnistab avalikult tsensuuri osa ACTA-s?! märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.02.2012 03:01:46 Euroopa Komisjon tunnistab avalikult tsensuuri osa ACTA-s?! vasta tsitaadiga


Euroopa Komisjon on oma kodulehel avalikult tunnistanud, et ACTA lubab jätkata vaid legaalse ("non-pirated") materjali ja informatsiooni jagamist. Tegemist on ülimalt ohtliku tendentsiga, sest sellega võtab eraõiguslik ACTA komisjon või mõni valitsusasutus endale õiguse otsustada, mis kuulub legaalse sisu alla ja mis mitte. Oht on illegaalseks tunnistada ka näiteks mõni valitsust kritiseeriv informatsioon ning vastavad valitsusasutustele või korporatsioonidele ebamugavad leheküljed võib edaspidi siis lihtsalt sulgeda või ligipääsu piirata.

Ehk teisisõnu, edaspidi võid tarbida vaid materjale ja informatsiooni, mis on valitsuste ja ACTA komisjonide poolt heakskiidetud.
Tekib õigustatud küsimus, kas see pole mitte sõnavabaduse räige piiramine? Mida kostab selle kohta Eesti valitsus, kes kavatseb ACTA peagi heaks kiita?



Loe vastavat teksti ka Euroopa Komisjoni lehelt icon_arrow.gif http://ec.europa.eu/trade/creating-opportunities/trade-topics/intellectual-property/anti-counterfeiting/

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
XATM092
HV veteran
XATM092

liitunud: 03.07.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.02.2012 13:34:07 vasta tsitaadiga

Kas praegu on siis pira softi jagamine legaalne?

Hea pealkiri muide. Pea kaks korda rohkem vaatamisi kui nendel teemadel mis peale seda postitati. icon_biggrin.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.02.2012 13:36:17 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Kas praegu on siis pira softi jagamine legaalne?

ei. Aga kui legaalsuse üle otsustamine antakse kitsa kildkonna kätte otsustamiseks, on asjad kurjasti.
Mõtle, kui näiteks keelatakse ära mingid krüptod ja teatud VPN lahendused "piraatluse" tõkestamise sildi all.
Siit on kerge tulema juba ka ebamugavate teemade ja materjalide tsensuur.

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 06.02.2012 13:51:20 vasta tsitaadiga

XATM092: Küsimus on ka vähe laiem või teise vaatenurga all.

Et kui Sinult leitakse materjal, siis Sa ise pead selle ära tõestama, et see Sinu materjal on aus ja adekvaatne, mitte piraadivärk.
--------------------
Nii, et kui mõtled välja koogiretsepti ja keegi "peale lendab", et piraat-retsept, siis hakakd tõestama, et ise mõtlesid selle välja.
- Mingi selline näide tiirles millagi ka netis ringi.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Laizk
HV kasutaja
Laizk

liitunud: 23.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.02.2012 14:00:21 vasta tsitaadiga

[quote="Tanel"]
tsitaat:

Mõtle, kui näiteks keelatakse ära mingid krüptod ja teatud VPN lahendused "piraatluse" tõkestamise sildi all.


siis ma võin vast enda läpaka nurka visata, sest mina ei usalda ühtegi wifit enam ilma kasutada (isegi ka mitte enda isiklikku, sest kunagi ei tea kus "suur vend" jälgida võib)
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Mario.
HV Guru

liitunud: 25.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.02.2012 14:02:34 vasta tsitaadiga

Tunneldatud ühendus saidiga aitab kohalikku logimist vältida.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.02.2012 14:04:16 vasta tsitaadiga

Mario. kirjutas:
Tunneldatud ühendus saidiga aitab kohalikku logimist vältida.

Ja mitu protsenti kasutajatest oskab seda kasutada?
Ning alati ei pruugi ka see aidata, mõnes avalikus internetipunktis on osad kriitilised pordid suletud.
Ning teoreetiliselt, kui tunneldatud ühendus keelatakse, pole ka sellest enam abi...

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
dud66
HV veteran
dud66

liitunud: 20.08.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.02.2012 14:05:38 vasta tsitaadiga

Kui nüüd laialdasemalt mõelda, millised on täpsemalt tehnilised tõkendid ja neid murda aitavad vahendid siis Bye-Bye VPN, Proxy ja TOR ja ka kõik muud internetis ananüümsust säilitavad vahendid.

Tänu sellele, et need võimaldavad anonüümsena internetis liigelda võimaldavad need mööda minna ka tootjate poolt kehtestatud regioonipiirangutest

_________________
Kommenteerige kasutajaid, siis teavad teised ka mida oodata!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mario.
HV Guru

liitunud: 25.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.02.2012 14:10:59 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
Mario. kirjutas:
Tunneldatud ühendus saidiga aitab kohalikku logimist vältida.

Ja mitu protsenti kasutajatest oskab seda kasutada?
Ning alati ei pruugi ka see aidata, mõnes avalikus internetipunktis on osad kriitilised pordid suletud.
Ning teoreetiliselt, kui tunneldatud ühendus keelatakse, pole ka sellest enam abi...

Ega ta kena ei ole, aga vaevalt me jõuame hetkel ruttu sinnamaale, kus https portide sulgemine muutub kohustuslikuks
Seega, kui on surutis, küll kodanik õpib oskama.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 06.02.2012 14:32:50 vasta tsitaadiga

Mario.: Millegi sulgemine on üks asi, teine asi on FBI ning halvemal juhul ka Scotland Yard, kes kindlasti oskavad pealt vaadata, millega Sa netis tegeled nii avalikult kui varjatult.

Igatahes paar viimast päeva on netis üsna kuum teema olnud FBI ja Scotland Yardi omavahelise suhtlemise ACTA-teemadel "lekkimine".
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
margus1000
Lõuapoolik
Lõuapoolik
margus1000

liitunud: 28.05.2003




sõnum 06.02.2012 20:29:31 vasta tsitaadiga

XATM092 kirjutas:
Kas praegu on siis pira softi jagamine legaalne?


Väga hea point ACTA teemas. Minu meelest ka - ausal mehel pole midagi varjata, seega õigeid inimesi kehaõõnsuste kontrollgi ei kohuta. Las kontrollivad, kõik on oma. Ja kuna enamus inimesi on korralikud ning pesevad ennast, seega ei kohuta ka see, et kontrollitava kohta on ainult üks kinnas ja kuskil pole kirjas, kummast otsast pihta hakatakse. Vinguvad ainult piraadid.

_________________
God grant me the serenity to accept the things I cannot change, courage to change the things I can, and wisdom always to tell the difference.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
dud66
HV veteran
dud66

liitunud: 20.08.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.02.2012 20:43:18 vasta tsitaadiga

margus1000, See on umbes sama loll loogika, et kui sul pole midagi varjata, siis võid jagada oma postkasti kasutajanime ja parooli eusa_wall.gif
_________________
Kommenteerige kasutajaid, siis teavad teised ka mida oodata!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
emty
HV Guru
emty

liitunud: 16.10.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.02.2012 20:46:09 vasta tsitaadiga

margus1000 kirjutas:
XATM092 kirjutas:
Kas praegu on siis pira softi jagamine legaalne?


Väga hea point ACTA teemas. Minu meelest ka - ausal mehel pole midagi varjata, seega õigeid inimesi kehaõõnsuste kontrollgi ei kohuta. Las kontrollivad, kõik on oma. Ja kuna enamus inimesi on korralikud ning pesevad ennast, seega ei kohuta ka see, et kontrollitava kohta on ainult üks kinnas ja kuskil pole kirjas, kummast otsast pihta hakatakse. Vinguvad ainult piraadid.


a kui mitte-nii-aus s6ber sulle autori6igustega kaitstud materjali saadab(teadlikult, kogemata, huumoriga - vahet pole) hakatakse neid 66nsusi piisavalt sygavalt kontrollima...

_________________
ei tea, kas netisõltuvuse vastu ka miskiseid plaastreid on?...
m/v: challenger, sportage
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sektor1
Kreisi kasutaja

liitunud: 21.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.02.2012 20:47:00 vasta tsitaadiga

Aga tegelikult ongi sama loogika ju - sest tsentsuuri sildi all võib mida iganes teha icon_biggrin.gif
Sa põhimõtteliselt usaldad lihtsalt, et nad nagunii midagi halba ei tee selle ühe "kindaga", sest ma olen puhas poiss ja nakkus edasi ei kanna.

_________________
AMD VS INTEL
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
margus1000
Lõuapoolik
Lõuapoolik
margus1000

liitunud: 28.05.2003




sõnum 06.02.2012 20:51:11 vasta tsitaadiga

dud66 Eelmine post oli irooniana mõeldud. Vabandan kui see ilmselge ei olnud. Pidasin kehaõõnsuste kontrolli küllalt selgeks vihjeks.

emty ACTA mõte ei ole selles, et kui keegi saadab. ACTA mõte kipubki olema, et kontrollime kõigil ja regulaarselt. Näpud taha ja siis suhu ja ausad võivad peale seda koju minna.

Aga miks ainult postkast? Kui sa ei ole varas ja oled oma raha ausalt teeninud, siis mis peaks sul olema selle vastu, kui sinu juurdepääs internetipangale on avalikult kättesaadav?

_________________
God grant me the serenity to accept the things I cannot change, courage to change the things I can, and wisdom always to tell the difference.


viimati muutis margus1000 06.02.2012 20:52:26, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.02.2012 20:51:25 vasta tsitaadiga

EMTA-l on soovi korral anyway ligipääs võimalik su kontole.
_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
sektor1
Kreisi kasutaja

liitunud: 21.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.02.2012 20:54:38 vasta tsitaadiga

Aga ikkagi mu küsimus, kas mõne Eesti-Vene saidil kah seda... protesti kajastatakse ??
_________________
AMD VS INTEL
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.02.2012 21:12:21 vasta tsitaadiga

Kahjuks minu vene keele oskus on praktiliselt null, seega keegi teine oskajam, ACTA-st teadlik inimene võiks kirjutada.
Veel parem oleks aga konsulteerida EIK liikmetega selles osas, minu teada on neil seal osad oskajad olemas. Vaata http://kogukond.org/

Mingi sait Lätis: http://piratupartija.lv/ru/ kust leiab ACTA teemalist infot.

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
margus1000
Lõuapoolik
Lõuapoolik
margus1000

liitunud: 28.05.2003




sõnum 06.02.2012 21:20:23 vasta tsitaadiga

Viskasin kiirpilgu vene delfile ja mk estonijale. Nagu arvasin - mitte midagi. Pole olemas. Natsid ja Putin ja küttearved. Elu on lill.
_________________
God grant me the serenity to accept the things I cannot change, courage to change the things I can, and wisdom always to tell the difference.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
XATM092
HV veteran
XATM092

liitunud: 03.07.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.02.2012 00:00:04 vasta tsitaadiga

margus1000 kirjutas:
XATM092 kirjutas:
Kas praegu on siis pira softi jagamine legaalne?


Väga hea point ACTA teemas. Minu meelest ka - ausal mehel pole midagi varjata, seega õigeid inimesi kehaõõnsuste kontrollgi ei kohuta. Las kontrollivad, kõik on oma. Ja kuna enamus inimesi on korralikud ning pesevad ennast, seega ei kohuta ka see, et kontrollitava kohta on ainult üks kinnas ja kuskil pole kirjas, kummast otsast pihta hakatakse. Vinguvad ainult piraadid.


Kus ma mingit kontrolli pooldasin või üldse mainisin? icon_lol.gif thumbs_up.gif

Mind ajab lihtsalt selle teema pealkiri ja tekst muigama. icon_wink.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
margus1000
Lõuapoolik
Lõuapoolik
margus1000

liitunud: 28.05.2003




sõnum 07.02.2012 09:42:24 vasta tsitaadiga

XATM092 kirjutas:
margus1000 kirjutas:
XATM092 kirjutas:
Kas praegu on siis pira softi jagamine legaalne?


Väga hea point ACTA teemas. Minu meelest ka - ausal mehel pole midagi varjata, seega õigeid inimesi kehaõõnsuste kontrollgi ei kohuta. Las kontrollivad, kõik on oma. Ja kuna enamus inimesi on korralikud ning pesevad ennast, seega ei kohuta ka see, et kontrollitava kohta on ainult üks kinnas ja kuskil pole kirjas, kummast otsast pihta hakatakse. Vinguvad ainult piraadid.


Kus ma mingit kontrolli pooldasin või üldse mainisin? icon_lol.gif thumbs_up.gif

Mind ajab lihtsalt selle teema pealkiri ja tekst muigama. icon_wink.gif


Ma saan täielikult aru ja olen sinuga 110 % nõus. Vinguvad ainult piraadid. Aga oleme ausad, õigel mehel ei ole midagi ju karta kui talle aeg-ajalt näpud taha ja siis suhu pistetakse. Kuis muidu neid piraate kätte oleks võimalik saada. Nõus?

_________________
God grant me the serenity to accept the things I cannot change, courage to change the things I can, and wisdom always to tell the difference.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Aix
HV Guru
Aix

liitunud: 02.06.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.02.2012 10:17:18 vasta tsitaadiga

margus1000 kirjutas:
Ma saan täielikult aru ja olen sinuga 110 % nõus. Vinguvad ainult piraadid. Aga oleme ausad, õigel mehel ei ole midagi ju karta kui talle aeg-ajalt näpud taha ja siis suhu pistetakse. Kuis muidu neid piraate kätte oleks võimalik saada. Nõus?

Muidu jutt loogiline...Aga oletame nüüd, et kui oled naisemees ja soovid oma naisukese eest "hoolt kandmist" talletada videolindile. Eeldatavasti ei soovi sa, et seda kogu maailm näha võiks. Ja siin võiks juba see "kitsa kildkonna" otsus tulla, et tegelikult on seal videos hoopis Pamela Anderson, kelle luba sul ei ole - ja tõesta juba siis ise, et sa eesel ei ole..
Natuke absurdne näide kindlasti, aga mina kipun asjast nii aru saama..
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Miki-Hiir
HV veteran

liitunud: 04.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.02.2012 10:46:51 vasta tsitaadiga

Piraat või mittepiraat, selles pole ju küsimus. Probleem, vähemalt minu jaoks, on selles, et ACTA puhul on süütuse presumptsioon pea peale keeratud ja vaikimisi tembeldatakse sind süüdi ja on võimalus võtta kasutusele meetmed kuni sa ise pole vastupidist tõestanud. Loomulikult teoorias õige hõlma ei hakka keegi aga ega see ei tähenda, et igasugust jama peaks vastu võtta laskma. Normaalses õigusriigis peaks enne meetmete rakendamist siiski süü tõestama või vähemalt kohtu poolt loa saama, mitte, et suvaline suurkorporatsioon omavoliliselt piirab kodanike tegevust. Teooria teooriaks, kui on antud võimalus, siis praktikas keegi seda võimalust ka kasutab. Väga suure osa legaalsel teel soetatud sisu legaalsust on lõppkasutajal sisuliselt võimatu tõestada.
Igasuguse kuritegevuse (piraatluse) ennetamine peaks olema siiski teavitustöö, mitte võimaluste igaks juhuks ennetav likvideerimine.

See on umbes sama, kui autoga sõites võib suvaline tont su tee ääres kinni pidada ja öelda, et sa ületasid kiirust, kinniminek. Tõesta, et ei ületanud. Võime jah teoretiseerida, et kui ikka ei ületanud kiirust, siis sinu hõlma ei hakka keegi aga ACTA puhul võimalus on antud ja tõenäosus, et keegi lihtsa raha teed läheb, väga suur.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.02.2012 11:15:23 vasta tsitaadiga

margus1000, võiksid vähem irooniline olla oma postitustes, paljud ei saa sellest aru
_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Dinkz
Kreisi kasutaja

liitunud: 01.04.2008




sõnum 07.02.2012 14:04:30 vasta tsitaadiga

margus1000, asi ei ole ainult piraatluses. Pigem on asi inimeste eraelus ja privaatsuses. Kas sulle tõesti meeldiks, kui keegi kolmas sulle tundmatu isik sinu eraelulistes asjades soriks?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
korsten
HV veteran

liitunud: 07.10.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.02.2012 14:06:38 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Aga oleme ausad, õigel mehel ei ole midagi ju karta kui talle aeg-ajalt näpud taha ja siis suhu pistetakse.

c20xe, sellele margus ju vihjaski icon_wink.gif

_________________
Ma ei kuuluta jumalikku tõde vaid avaldan oma isiklikku subjektiivset arvamust.
God Hates Us All
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dinkz
Kreisi kasutaja

liitunud: 01.04.2008




sõnum 07.02.2012 14:08:58 vasta tsitaadiga

korsten kirjutas:
tsitaat:

Aga oleme ausad, õigel mehel ei ole midagi ju karta kui talle aeg-ajalt näpud taha ja siis suhu pistetakse.

c20xe, sellele margus ju vihjaski icon_wink.gif


Minu paha, ei lugenud eelnevalt eriti põhjalikult. icon_smile.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
margus1000
Lõuapoolik
Lõuapoolik
margus1000

liitunud: 28.05.2003




sõnum 07.02.2012 14:42:44 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
margus1000, võiksid vähem irooniline olla oma postitustes, paljud ei saa sellest aru


Kui juba näppude tagumikku toppimisele vihjamine inimestel tulukest põlema ei pane ... Ma väga vabandan, et eeldasin inimestelt ... Ah mis seal ikka. doh.gif

_________________
God grant me the serenity to accept the things I cannot change, courage to change the things I can, and wisdom always to tell the difference.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Ernits
HV veteran
Ernits

liitunud: 12.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.02.2012 17:59:40 vasta tsitaadiga

margus1000 kirjutas:
XATM092 kirjutas:
Kas praegu on siis pira softi jagamine legaalne?

Väga hea point ACTA teemas. Minu meelest ka - ausal mehel pole midagi varjata, .

Kas sul on akende ees kardinad?

Asi pole kunagi selles, kellel on midagi varjata. Kõik ei pea olema illegaalne, et soovida seda enda teada jätta. Mul ei pruugi olla midagi varjata, kuid korporatsioonidel ei ole sellegi poolest mingit asja minu eraelus sorida.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
margus1000
Lõuapoolik
Lõuapoolik
margus1000

liitunud: 28.05.2003




sõnum 07.02.2012 18:06:21 vasta tsitaadiga

Frankie666 kirjutas:
margus1000 kirjutas:
XATM092 kirjutas:
Kas praegu on siis pira softi jagamine legaalne?

Väga hea point ACTA teemas. Minu meelest ka - ausal mehel pole midagi varjata, .

Kas sul on akende ees kardinad?

Asi pole kunagi selles, kellel on midagi varjata. Kõik ei pea olema illegaalne, et soovida seda enda teada jätta. Mul ei pruugi olla midagi varjata, kuid korporatsioonidel ei ole sellegi poolest mingit asja minu eraelus sorida.


shocking.gif

_________________
God grant me the serenity to accept the things I cannot change, courage to change the things I can, and wisdom always to tell the difference.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
emty
HV Guru
emty

liitunud: 16.10.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.02.2012 18:11:19 vasta tsitaadiga

hakkab vaikselt keskaega meenutama - kui keegi "koputas", et ta naaber n6id on, pidi syydistatav oma syytust t6estama hakkama(tavaliselt selle l2bi surma saades), mitte syydistaja vastupidist t6endama...et siis "shoot first, ask questions later" uues kuues...
_________________
ei tea, kas netisõltuvuse vastu ka miskiseid plaastreid on?...
m/v: challenger, sportage
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
margus1000
Lõuapoolik
Lõuapoolik
margus1000

liitunud: 28.05.2003




sõnum 07.02.2012 18:58:26 vasta tsitaadiga

emty kirjutas:
hakkab vaikselt keskaega meenutama - kui keegi "koputas", et ta naaber n6id on, pidi syydistatav oma syytust t6estama hakkama(tavaliselt selle l2bi surma saades), mitte syydistaja vastupidist t6endama...et siis "shoot first, ask questions later" uues kuues...


Kui nüüd aus olla, siis Inkvisitsioon oli see institutsioon mis pani aluse tänapäevasele kohtupidamisele, ehk nõudis süüdistajalt tõendite alusel süü tõestamist mitte süüdistatavalt enda süütuse tõestamist. Iseküsimus muidugi on need meetodid, aga point jääb poindiks - isegi keskajal oli see asi natuke mõistlikum. Ja tegelikult on sinu point vale. ACTA häda on vängem - kõik on süüdi niikaua, kuni nad oma süütust pidevalt ei tõesta. Nüüd on oodata vaid turvalisusele keskendunud seadust ja olekski kott kõigil peas. SOPA on veidi pehmem asi, aga SOPA ja Patriot Act kokku ... Jutt ei ole enam "igaks juhuks" kehaõõnsuste läbiotsimisest, vaid asi pannakse juba teistpidi paika. Kuna kehaõõnsustes VÕIB varjata midagi, siis pannakse kõik need augud superliimiga kinni ja omapäi avajaid ootab Guantanamo. Kui tavakodanikul on vaja midagi sisestada-väljutada, siis kirjutab ta avalduse ja vastav asutus annab selleks siis kas loa või lükkab tagasi. Ah jaa, kuna asi kenasti seotud erahuvidega, siis loa andjaks või taotluse tagasilükkakajaks ei ole mitte aruandekohusega riigiamet, vaid erafirmade esindaja. Vaba maa, kui sulle ei meeldi mõni firma ... siis kannata ära, egas keegi ei käsi sealt aukudest midagi läbi lasta icon_lol.gif Sundust pole.

_________________
God grant me the serenity to accept the things I cannot change, courage to change the things I can, and wisdom always to tell the difference.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
fallout3
Kreisi kasutaja

liitunud: 20.04.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.02.2012 22:28:21 vasta tsitaadiga

margus1000 kirjutas:
Tanel kirjutas:
margus1000, võiksid vähem irooniline olla oma postitustes, paljud ei saa sellest aru
Kui juba näppude tagumikku toppimisele vihjamine inimestel tulukest põlema ei pane ... Ma väga vabandan, et eeldasin inimestelt ... Ah mis seal ikka.

Nõustun Margusega. Inimesed, kes enne vastamist viidatavat postitust läbi ei loe, ongi needsamad kes võtavad vastu seadusi, millest nad aru ei saa ja läbi lugeda ei viitsi. (Mitte midagi isiklikku kellegi vastu, lihtsalt soovitus põhjalikumalt asjadesse süübida).
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
HacaX
HV Guru
HacaX

liitunud: 22.01.2004




sõnum 11.02.2012 17:12:26 vasta tsitaadiga

Mario. kirjutas:
Tanel kirjutas:
Mario. kirjutas:
Tunneldatud ühendus saidiga aitab kohalikku logimist vältida.

Ja mitu protsenti kasutajatest oskab seda kasutada?
Ning alati ei pruugi ka see aidata, mõnes avalikus internetipunktis on osad kriitilised pordid suletud.
Ning teoreetiliselt, kui tunneldatud ühendus keelatakse, pole ka sellest enam abi...

Ega ta kena ei ole, aga vaevalt me jõuame hetkel ruttu sinnamaale, kus https portide sulgemine muutub kohustuslikuks
Nonoh, pole ta nii ulmeline midagi. Konkreetselt praegusel hetkel: Iraan blokeerib krüptitud ühendusi. Iraan pole küll seesama mis Euroopa, aga näitab ilusasti trendi - kui sisu blokeerimine on liialt mahukas ja/või keeruline, siis blokeerime neid vahendeid millega sisuni jõutakse.
_________________
IMO & GPLed
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Mnator
HV Guru

liitunud: 18.10.2007




sõnum 11.02.2012 17:29:13 vasta tsitaadiga

HacaX kirjutas:
Mario. kirjutas:
Tanel kirjutas:
Mario. kirjutas:
Tunneldatud ühendus saidiga aitab kohalikku logimist vältida.

Ja mitu protsenti kasutajatest oskab seda kasutada?
Ning alati ei pruugi ka see aidata, mõnes avalikus internetipunktis on osad kriitilised pordid suletud.
Ning teoreetiliselt, kui tunneldatud ühendus keelatakse, pole ka sellest enam abi...

Ega ta kena ei ole, aga vaevalt me jõuame hetkel ruttu sinnamaale, kus https portide sulgemine muutub kohustuslikuks
Nonoh, pole ta nii ulmeline midagi. Konkreetselt praegusel hetkel: Iraan blokeerib krüptitud ühendusi. Iraan pole küll seesama mis Euroopa, aga näitab ilusasti trendi - kui sisu blokeerimine on liialt mahukas ja/või keeruline, siis blokeerime neid vahendeid millega sisuni jõutakse.
Kuidas nüüd iraanlased pangaga internetis suhtlevad icon_question.gif icon_rolleyes.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 11.02.2012 17:37:46 vasta tsitaadiga

Mnator: Üks võimalik variant, eriloaga lubatud asutuste krüptid. Ja n-ö vahepeal saavad olla ka Kontroll-organid, kelledel on need "võtmed" olemas.

PS: Seda on ajaloos arutatud ka kuulsate SOPA-PIPA-ACTA jms. maailmas, et tavakasutajal on avalikud ühendused ja siis ainult teatud seltskond / firmad / ISP-d saavad kasutada teatud tingimustel krüpt-ühendusi.

Umbes nii, et registreerid seansi ära ja siis saad Dobroo selle seansi tegemiseks.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
WAV
HV veteran

liitunud: 02.03.2010




sõnum 11.02.2012 22:23:56 vasta tsitaadiga

HacaX kirjutas:
Nonoh, pole ta nii ulmeline midagi. Konkreetselt praegusel hetkel: Iraan blokeerib krüptitud ühendusi. Iraan pole küll seesama mis Euroopa, aga näitab ilusasti trendi - kui sisu blokeerimine on liialt mahukas ja/või keeruline, siis blokeerime neid vahendeid millega sisuni jõutakse.

Krüptitud mälupulga/mälukaardi saatmine kirjatuviga - see võimalus jääb ikka alles icon_smile.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LKits
HV Guru
LKits

liitunud: 06.09.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.02.2012 10:28:25 vasta tsitaadiga

tahanteada kirjutas:
Mnator: Üks võimalik variant, eriloaga lubatud asutuste krüptid. Ja n-ö vahepeal saavad olla ka Kontroll-organid, kelledel on need "võtmed" olemas.

PS: Seda on ajaloos arutatud ka kuulsate SOPA-PIPA-ACTA jms. maailmas, et tavakasutajal on avalikud ühendused ja siis ainult teatud seltskond / firmad / ISP-d saavad kasutada teatud tingimustel krüpt-ühendusi.

Umbes nii, et registreerid seansi ära ja siis saad Dobroo selle seansi tegemiseks.
Jääb ju alati võimalus kasutada erinevaid VPN vaheldumisi, et vältida suur andmemahu voogu läbi ühe serveri.
Mul on näiteks VPNis üle 30 erineva riigi ühenduse ning, kui tahan, siis vahetan ühendust.

Kas blokeeritakse TOR?

_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
HacaX
HV Guru
HacaX

liitunud: 22.01.2004




sõnum 12.02.2012 14:26:38 vasta tsitaadiga

lkits kirjutas:
Jääb ju alati võimalus kasutada erinevaid VPN vaheldumisi, et vältida suur andmemahu voogu läbi ühe serveri.
Mul on näiteks VPNis üle 30 erineva riigi ühenduse ning, kui tahan, siis vahetan ühendust.
Kas blokeeritakse TOR?
VPNist on sul kasu siis kui sul õnnestub ta tööle saada, selle takistamine on aga parajalt lihtne: enimlevinud PPTP jaoks piisab GRE protokolli ärakeelamisest, OpenVPNil baseeruvate teenuse vastu teed deep packet inspectioni ning SSLi tuvastamisel katkestad lihtsalt ühenduse (mida hetkel teebki Iraan). Olgu sul 30 või 300 riiki, sa ei jõua üldse nii kaugelegi, et VPNi pakkuva asutusega ühendust püsti panna.
_________________
IMO & GPLed
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 12.02.2012 14:31:46 vasta tsitaadiga

Viimasel ajal reklaamitakse kõvasti mingit tegelast Tribler. Ning see Tribler pidavat "üle mängima" nii SOPA kui PIPA, kui need kaks kunagi ka lõpuks vastu võetakse.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Pealtkuulamine ja tsensuur, NSA, ACTA, DMCA, GDPR... »  Euroopa Komisjon tunnistab avalikult tsensuuri osa ACTA-s?!
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.