|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001

|
31.01.2012 13:32:56
Täna on viimane päev e-rahvaloendusel osalemiseks |
|
|
link :: Statistikaamet
Viimast päeva saab osaleda käimasoleval Eesti rahva ja eluruumide loendusel interneti teel. Täna hommikul kella 6.00 on e-rahvaloendusel osalenud juba 56% Eesti arvestuslikust elanikkonnast. „Täna on viimane võimalus osaleda rahvaloendusel interneti teel või lõpetada varem poolelijäänud ankeedid,“ ütles Statistikaameti peadirektor Priit Potisepp. „Neid, kes e-loendusel ei osale, külastavad alates 16. veebruarist rahvaloendajad, nii et loendamata ei jää keegi.“
Täna, 31. jaanuari kella 6.00 seisuga on e-rahvaloendusel täidetud isikuankeedid 738 099 inimese kohta, mis on 56% Eesti eeldatavast rahvaarvust. Protsentuaalselt on enim loendatud Tartumaal (63%), Harjumaal ja Tallinnas (63%) ning Raplamaal (56%).
Loendatud inimeste arvu maakondade kaupa leiab rahvaloenduse veebilehelt www.stat.ee/58604. Loenduse edenemise statistika uueneb kord tunnis. Arvestama peab, et veebilehel avaldatud tabelis kajastuvad ka topelt loendatud inimesed. Andmed korrastatakse pärast loendust andmetöötlusel ja iga inimene läheb arvesse üks kord.
Internetis saab loendusankeedi täita rahvaloenduse veebilehel www.REL2011.ee kuni 31. jaanuarini. Rahvaloendusel saavad enda kohta ankeedi täita kõik üle 15-aastased Eestis püsivalt elavad inimesed, laste eest täidavad ankeedi nende vanemad või hooldajad.
E-loendusel osalemise käigus tekkivate küsimustega saab pöörduda rahvaloenduse klienditoe poole klienditugi@stat.ee või telefonil 625 9100. Klienditugi töötab iga päev kell 8.00-22.00.
Rahvaloenduse kohta lähemalt www.REL2011.ee
Rahvaloendus Facebookis ja Twitteris
HinnaVaatluse toimetus lisab:
31.01.2012 12:00 – loendatud on 747 665 inimest
31.01.2012 13:00 – loendatud on 751 077 inimest
31.01.2012 14:00 – loendatud on 753 592 inimest
31.01.2012 15:00 – loendatud on 756 674 inimest
31.01.2012 16:00 – loendatud on 759 647 inimest
31.01.2012 17:00 – loendatud on 762 256 inimest
31.01.2012 18:00 – loendatud on 765 243 inimest
31.01.2012 19:00 – loendatud on 768 731 inimest
31.01.2012 20:00 – loendatud on 771 799 inimest
31.01.2012 21:00 – loendatud on 777 202 inimest
31.01.2012 22:00 – loendatud on 782 059 inimest
31.01.2012 23:00 – loendatud on 786 350 inimest
01.02.2012 10:00 – loendatud on 792 101 inimest
01.02.2012 11:00 – loendatud on 793 183 inimest
01.02.2012 16:00 – loendatud on 798 953 inimest
01.02.2012 17:00 – loendatud on 799 976 inimest
01.02.2012 18:00 – loendatud on 801 182 inimest
01.02.2012 23:00 – loendatud on 813 019 inimest
02.02.2012 00:00 – loendatud on 814 848 inimest
_________________ Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
viimati muutis Tanel 02.02.2012 01:15:15, muudetud 19 korda |
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
XeStAiSy
Aeg Maha 2a
liitunud: 12.12.2001
|
31.01.2012 14:38:35
|
|
|
Minuarust see ikkagi oli katkine kuna ei küsitud leibkonna isiku koode ja nii ta läks edasi, katkine oli kui käisin. Lasi ilusti ilma isikukoodideta edasi minna mis siis ,et leibkonnas oli numbreid palju. See interneti jamad tuleks ära lõpetada kui toimivat kohe ei suudeta teha. Isiku koode ei küsitudki.
_________________ Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM |
|
| Kommentaarid: 12 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
11 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jägaja
HV Guru

liitunud: 06.08.2004
|
31.01.2012 14:42:28
|
|
|
Pole siin kindlat miskit, et just tänasega e-loendus lõppeb.
http://www.postimees.ee/722374/statistikaamet-vaeb-e-rahvaloenduse-pikendamist/
| tsitaat: |
Statistikaameti peadirektor Priit Potisepp rääkis, et lähtuvalt sellest, kui kõrgeks tõuseb täna e-rahvaloenduse koormus, otsustatakse, kas loenduse sulgemise aeg lükatakse edasi.
REKLAAM
Täna südaöösel peaks lõppema e-rahvaloendus, kus praeguse seisuga on osalenud juba 741 574 inimest. Õhtul on oodata e-rahvaloenduse koormuse kasvu, mistõttu kaalub statistikaamet loendamise aja pikendamist. |
_________________ " Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine." |
|
| Kommentaarid: 145 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
130 |
|
| tagasi üles |
|
 |
KillerXP
HV Guru

liitunud: 18.11.2002
|
|
| Kommentaarid: 98 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
93 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
31.01.2012 19:05:35
|
|
|
Oletades, et keskmiselt kulub igal inimesel ~30min küsitluse täitmiseks siis täna lõunast viieni on lehel olnud keskmiselt ~1500 inimest korraga. Ise lõpetasin ka täitmise seal vahemikus ning arvestades kuidas server ei paistnud sugugi koormatud olevana siis müts maha arenadjate ees kes selle lõpuks nii hästi tööle said.
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Alvaaro
HV Guru

liitunud: 23.01.2005
|
31.01.2012 19:24:24
|
|
|
Mul ei lase ikka läbi Seb pangalingi sinna sisse.Tuleb vaid mingi error ette.
Peavad need rahvaloenduse tädikesed nii kaua ootama kuni eesti tagasi tulen kunagi.
|
|
| Kommentaarid: 217 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
3 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Lewis
HV kasutaja

liitunud: 09.01.2005
|
31.01.2012 20:34:31
|
|
|
| Alvaaro kirjutas: |
Mul ei lase ikka läbi Seb pangalingi sinna sisse.Tuleb vaid mingi error ette.
Peavad need rahvaloenduse tädikesed nii kaua ootama kuni eesti tagasi tulen kunagi.  |
Kuu keskel sai SEB kaudu ilusti sisse, kuid siis jäi täitmine pooleli. Nüüd viskab ka errorit, et "Logimine vigane" või mis see täpselt oli. Kuigi panga andmed kõik õiged. Proovin hiljem uuesti.
|
|
| Kommentaarid: 18 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
18 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Zanzhu
Kreisi kasutaja
liitunud: 07.09.2009
|
31.01.2012 21:40:15
|
|
|
| Täpselt sama pull on SEBi kaudu sisse logimisega.
|
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
10 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Spezz
HV veteran
liitunud: 21.08.2005
|
31.01.2012 22:14:27
|
|
|
| Ho Ho kirjutas: |
| Oletades, et keskmiselt kulub igal inimesel ~30min küsitluse täitmiseks siis täna lõunast viieni on lehel olnud keskmiselt ~1500 inimest korraga. Ise lõpetasin ka täitmise seal vahemikus ning arvestades kuidas server ei paistnud sugugi koormatud olevana siis müts maha arenadjate ees kes selle lõpuks nii hästi tööle said. |
Müts maha Webmedia inimeste ees..
|
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
67 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Alvaaro
HV Guru

liitunud: 23.01.2005
|
31.01.2012 22:34:20
|
|
|
| Mul näitas ka seda "Logimine vigane".
|
|
| Kommentaarid: 217 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
3 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
madd0g
HV veteran

liitunud: 05.10.2007
|
31.01.2012 23:18:51
|
|
|
E-loendust pikendati ühe ööpäeva võrra, osaleda saab kella 23.59-ni 1. veebruari hilisõhtul.
_________________ Mõõdan üheksa korda enne kui lõikan, aga ikka on kuradi naljakas. |
|
| Kommentaarid: 120 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
108 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Spezz
HV veteran
liitunud: 21.08.2005
|
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
67 |
|
| tagasi üles |
|
 |
madd0g
HV veteran

liitunud: 05.10.2007
|
01.02.2012 00:21:09
|
|
|
Wow... déjà vu
_________________ Mõõdan üheksa korda enne kui lõikan, aga ikka on kuradi naljakas. |
|
| Kommentaarid: 120 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
108 |
|
| tagasi üles |
|
 |
1dumbpcuser
HV Guru
liitunud: 05.03.2002
|
|
| Kommentaarid: 103 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
97 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001

|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SurfData
HV Guru

liitunud: 19.05.2006
|
01.02.2012 12:47:30
|
|
|
| Tanel kirjutas: |
Tea kas tuleb 800 000 täis?
01.02.2012 11:00 – loendatud on 793 183 inimest |
tuleb ikka
|
|
| Kommentaarid: 84 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
74 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Miki-Hiir
HV veteran
liitunud: 04.03.2004
|
01.02.2012 16:14:58
|
|
|
Ma ei saa aru, miks poleks võinud seda loendust pikendada näiteks 2 nädala võrra.
Hetkel on siiski päevas iseenda elektrooniliselt loendajate arv kümnetes tuhandetes. Kui 2 nädalaga veel 100 000 loendatut lisandub, siis on see ju 100 000 inimest vähem käsitsi loendada, vähemalt 50 tuhande inimtunni kokku hoidmine.
Protsessoriaeg maksab ju vähem kui inimtöötunnid. Infosüsteem on olemas, las tiksub edasi. Elektroonilise loendamise võiks ära lõpetada kui iseennast loendajate arv langeb näiteks alla "2x käsitsiloendamisvõimekus" päevas.
|
|
| Kommentaarid: 46 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
43 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Lauri0112
HV veteran

liitunud: 03.10.2006
|
01.02.2012 16:32:50
|
|
|
Võiks edasi lasta loendada jah. Võit kõigile.
Ise alustasin täitmist kuu alguses ja jätsin kusagilt keskelt pooleli. Kuu lõpu poole ei saanud minagi u-net iga sisse. Pidin ID kaardiga minema.
Ajuvabasid küsimusi oli liiga palju.
|
|
| Kommentaarid: 61 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
61 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
01.02.2012 16:37:27
|
|
|
Kui öelda, et vastamisega on veel kuu aega aega lükkaksid praegu viimasel minutil täitjad selle kuu aega edasi ning endiselt vastaks viimasel minutil. Ainus vahe oleks, et sel juhul on neil meelest läinud mis aastavahetusel toimus ning lisaks hilineb kogu statistika ka päris korralikult.
Hetkeseis:
01.02.2012 15:00 – loendatud on 797 885 inimest
800k tuleb üsna kindlalt kokku. ~1k per tund lisandub praegu ning 9h veel aega.
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001

|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Lewis
HV kasutaja

liitunud: 09.01.2005
|
01.02.2012 22:28:53
|
|
|
| U-netiga minul hommikul vähemalt asi funktsioneeris ja sain ennast loendatud.
|
|
| Kommentaarid: 18 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
18 |
|
| tagasi üles |
|
 |
WAV
HV veteran
liitunud: 02.03.2010
|
02.02.2012 01:00:43
|
|
|
Ja nüüd ongi pidu läbi!
Muide, sellel koormusenäitaja mõõdikul on ainult 5 seieri asendit
|
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jägaja
HV Guru

liitunud: 06.08.2004
|
02.02.2012 01:09:17
|
|
|
Läbi jah, nende jaoks, kes omale külalist koju ei tahtnud. Osalusprotsent oli ikka üllatavalt suur.
01.02.2012 23:00 – loendatud on 813 019 inimest, viimaseid andmeid hetkel pole sisse kantud.
Loendajate jaoks alles algab suur ringijooksmine ca. 14 päeva pärast.
_________________ " Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine." |
|
| Kommentaarid: 145 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
130 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ufo56
HV Guru

liitunud: 18.11.2004
|
|
| Kommentaarid: 79 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
67 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001

|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
WAV
HV veteran
liitunud: 02.03.2010
|
02.02.2012 01:15:46
|
|
|
Viimase tunni andmeid jah ei suvatseta juurde liita, veider, kaua see siis arvuti jaoks aega võtab?
Aga tegelikult, võib-olla mõned kes enne kella kukkumist sisse logisid, neil lastakse sama sessiooni avatuna olles praegu edasi (lõpuni) teha veel?
Koormuse seier näitab ka järjekindlalt ikka esimese astme koormust. Aga see võib olla ka karikatuur.
Osalusprotsendist, huvitav milliseks võiks kujuneda see osalusprotsent pärast nende loendajate ringijooksmise lõppemist? Ma pakun midagi 90...95% vahel...
|
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
spike
HV vaatleja

liitunud: 01.03.2003
|
02.02.2012 01:37:51
|
|
|
| Süsteem ikka ei töötanud, sain swedi kaudu sisse logida 23.56, enne viskas logimise errorit. Loendatud 02.02.2012 kuupäevaga
|
|
| Kommentaarid: 6 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
5 |
|
| tagasi üles |
|
 |
1dumbpcuser
HV Guru
liitunud: 05.03.2002
|
|
| Kommentaarid: 103 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
97 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jägaja
HV Guru

liitunud: 06.08.2004
|
02.02.2012 12:18:13
|
|
|
| WAV kirjutas: |
Osalusprotsendist, huvitav milliseks võiks kujuneda see osalusprotsent pärast nende loendajate ringijooksmise lõppemist? Ma pakun midagi 90...95% vahel... |
Nii kõrge vast mitte, pigem 65% ringis.
_________________ " Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine." |
|
| Kommentaarid: 145 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
130 |
|
| tagasi üles |
|
 |
WAV
HV veteran
liitunud: 02.03.2010
|
02.02.2012 14:56:04
|
|
|
| jägaja kirjutas: |
| WAV kirjutas: |
Osalusprotsendist, huvitav milliseks võiks kujuneda see osalusprotsent pärast nende loendajate ringijooksmise lõppemist? Ma pakun midagi 90...95% vahel... |
Nii kõrge vast mitte, pigem 65% ringis. |
Oot, äkki me räägime siikohal erinevatest asjadest?
See 65% on ju praegu juba saavutatud.
Ma mõtlesin, et kui nüüd lisaks veel ka need kahejalgsed loendurid oma jooksuaja ära jooksevad, siis kui kõrgeks võiks seesama protsent kujuneda, võttes 100%-na sama eeldatava rahvaarvu nagu praeguse protsendi arvutamisel võetud on?
|
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jägaja
HV Guru

liitunud: 06.08.2004
|
02.02.2012 17:51:30
|
|
|
Sain sust valesti aru jah.
Kuigi loendamine on tegelikult sunduslik, ei saavutata 100% ilmselt üheski riigis rahvaloenduse ajal.
_________________ " Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine." |
|
| Kommentaarid: 145 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
130 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kännuämmelg
HV Guru

liitunud: 27.08.2002
|
02.02.2012 22:20:38
|
|
|
| jägaja kirjutas: |
Sain sust valesti aru jah.
Kuigi loendamine on tegelikult sunduslik, ei saavutata 100% ilmselt üheski riigis rahvaloenduse ajal. |
mis see sunduslikkus siia puutub?
rahvaloendus ongi võimalikult täpse mitte absoluutse väärtuse saamiseks. lõpptulemus erineb ju nagunii järgmise päeva seisust (sünnid/surmad/lahkumised/ümberlõikamised jms)
|
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
3 :: |
205 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jägaja
HV Guru

liitunud: 06.08.2004
|
03.02.2012 11:48:09
|
|
|
| kännuämmelg kirjutas: |
| jägaja kirjutas: |
Kuigi loendamine on tegelikult sunduslik, .. |
mis see sunduslikkus siia puutub?
|
Sunduseta ei loendataks poolt elanikkondagi ilmselt. Kui sa ei pannud tähele, siis loenduse alguspäevil oli juttu sellel teemal, et inimene ei soovi vastata (mitte ainult isiku arvates asjassepuutumatutele küsimustele) vaid leidus palju neid, kes ütlesid, et nemad ennast loendada ei lase ja kedagi omale koju ei luba.
Statistikaamet surus selliste mässu loodetavasti kiiresti maha, kirjeldades, mis tahtmatuid ees sellisel juhul ootab.
Kui nüüd see mittehuvitatute grupp maha arvata siis oleks Eestis vist 250.000 elanikku .
Bomšid jm. elamiskohata on muidugi riskigrupp. Surmad-sünnid, mis loenduse ajavahemikul toimunud, võetakse ilmselt samuti luubi alla jne.
90-92% pakutud võimalikuks osalusprotsendiks on ikka ilmselgelt vähe. Sajaühe prossani ta ilmselt ta samuti ei küündi .
_________________ " Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine." |
|
| Kommentaarid: 145 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
130 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees

liitunud: 27.01.2003
|
|
| Kommentaarid: 373 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
313 |
|
| tagasi üles |
|
 |
WAV
HV veteran
liitunud: 02.03.2010
|
03.02.2012 16:29:57
|
|
|
| Seda lõplikku protsenti ei saagi ilmselt mitte kunagi teada. Kui loendajad kevadel ka oma töö lõpetavad, siis ei teagi ma arvata mida tehakse nende isikutega kes olid senise varasemate andmete põhjal eeldatava inimkogumi hulgas (ja tõenäoliselt on ka muudes riigiregistrites senini arvel), kuid keda reaalselt ei loendatud. Kas siis uue Eesti rahvaarvu vormistamisel neid tinglikult loetakse ikkagi lisaks hulka (kuigi paljud neist ei pruugi isegi enam elus olla, rääkimata vaikselt välismaale hajumisest) või võetaksegi siis uueks Eesti rahvaarvuks just see faktiline number, mis võrdub ainult reaalselt üleloendatute hulgaga?
|
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Mnator
HV Guru
liitunud: 18.10.2007
|
03.02.2012 16:33:26
|
|
|
| Seisuga aastavahetus 2011/2012 võetakse jah.
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
WAV
HV veteran
liitunud: 02.03.2010
|
03.02.2012 16:37:28
|
|
|
| Mnator kirjutas: |
| Seisuga aastavahetus 2011/2012 võetakse jah. |
Aga kui selle seisuga oli keegi riigiregistrites teadaolev isik endiselt (füüsiliselt) täiesti olemas, kuid teda ei õnnestunud nüüd loendajal tabada, siis kas ta kantakse formaalselt edasi elanike arvu hulka (liidetakse loendustulemuse arvuga) või kantakse ta ja tema olemasolu fakt edaspidiseks üldse maha?
|
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Mnator
HV Guru
liitunud: 18.10.2007
|
03.02.2012 17:01:03
|
|
|
| Ma pole viitsinud sellist asja uurida, et mida statistikaamet sellistega teeb. Aga asjade üldloogika alusel võiks sel juhul olla tegemist inimesega, kes on alaliselt välismaale tööle ja elama siirdunud ja seetõttu pole nagu õige enam meie maa elanikuks loendada (kodakondsus samal ajal võib tal säiluda!). Ent igasuguseid erandeid võib ju olla..............
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kännuämmelg
HV Guru

liitunud: 27.08.2002
|
03.02.2012 17:01:57
|
|
|
| WAV kirjutas: |
| Mnator kirjutas: |
| Seisuga aastavahetus 2011/2012 võetakse jah. |
Aga kui selle seisuga oli keegi riigiregistrites teadaolev isik endiselt (füüsiliselt) täiesti olemas, kuid teda ei õnnestunud nüüd loendajal tabada, siis kas ta kantakse formaalselt edasi elanike arvu hulka (liidetakse loendustulemuse arvuga) või kantakse ta ja tema olemasolu fakt edaspidiseks üldse maha? |
ühest millist tuhat hinge on kõigest 0,1%. Kui tarvis on teada saada rahvastiku hetkeseisu, siis ka 1% ei muuda tulemuses suurt midagi.. Või ma eksin?
|
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
3 :: |
205 |
|
| tagasi üles |
|
 |
WAV
HV veteran
liitunud: 02.03.2010
|
03.02.2012 17:31:59
|
|
|
| kännuämmelg kirjutas: |
| WAV kirjutas: |
| Mnator kirjutas: |
| Seisuga aastavahetus 2011/2012 võetakse jah. |
Aga kui selle seisuga oli keegi riigiregistrites teadaolev isik endiselt (füüsiliselt) täiesti olemas, kuid teda ei õnnestunud nüüd loendajal tabada, siis kas ta kantakse formaalselt edasi elanike arvu hulka (liidetakse loendustulemuse arvuga) või kantakse ta ja tema olemasolu fakt edaspidiseks üldse maha? |
ühest millist tuhat hinge on kõigest 0,1%. Kui tarvis on teada saada rahvastiku hetkeseisu, siis ka 1% ei muuda tulemuses suurt midagi.. Või ma eksin? |
Igal juhul ei tohiks lõplikke tulemusi avaldada ühe inimese täpsusega numbriga. Aga miskipärast on seni niimoodi (1.1.2011=1 320 976 ja 1.1.2012=1 316 541) avaldatud!?! Kuigi iga elementaarset statistikat õppinu teab, et tulemuse peab ümardama vastavalt veaprotsendile. Seega ka neis arvudes päris mitu viimast kohta oleks kindlasti tulnud nullidega asendada. Minu arvates need siinpakutud arvud pole kindlasti täpsemad kui 1 300 000. Pigem saame me selle kuluka loenduse tulemusel peagi teada reaalselt ainult seda, kas meid on 1,2 või 1,3 miljonit, ei midagi täpsemat.
|
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kännuämmelg
HV Guru

liitunud: 27.08.2002
|
03.02.2012 18:30:41
|
|
|
need andmed näitavadki, et kui palju inimesi on loendatud, mitte kui palju neid on
|
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
3 :: |
205 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
03.02.2012 18:52:22
|
|
|
| WAV kirjutas: |
| Igal juhul ei tohiks lõplikke tulemusi avaldada ühe inimese täpsusega numbriga. Aga miskipärast on seni niimoodi (1.1.2011=1 320 976 ja 1.1.2012=1 316 541) avaldatud!?! Kuigi iga elementaarset statistikat õppinu teab, et tulemuse peab ümardama vastavalt veaprotsendile. |
Aga mis on parem, kas 1316541 +/- 10k või 1320000?
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|