Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Varia »  Täna on viimane päev e-rahvaloendusel osalemiseks märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 31.01.2012 13:32:56 Täna on viimane päev e-rahvaloendusel osalemiseks vasta tsitaadiga

link :: Statistikaamet


Viimast päeva saab osaleda käimasoleval Eesti rahva ja eluruumide loendusel interneti teel. Täna hommikul kella 6.00 on e-rahvaloendusel osalenud juba 56% Eesti arvestuslikust elanikkonnast. „Täna on viimane võimalus osaleda rahvaloendusel interneti teel või lõpetada varem poolelijäänud ankeedid,“ ütles Statistikaameti peadirektor Priit Potisepp. „Neid, kes e-loendusel ei osale, külastavad alates 16. veebruarist rahvaloendajad, nii et loendamata ei jää keegi.“

Täna, 31. jaanuari kella 6.00 seisuga on e-rahvaloendusel täidetud isikuankeedid 738 099 inimese kohta, mis on 56% Eesti eeldatavast rahvaarvust. Protsentuaalselt on enim loendatud Tartumaal (63%), Harjumaal ja Tallinnas (63%) ning Raplamaal (56%).

Loendatud inimeste arvu maakondade kaupa leiab rahvaloenduse veebilehelt www.stat.ee/58604. Loenduse edenemise statistika uueneb kord tunnis. Arvestama peab, et veebilehel avaldatud tabelis kajastuvad ka topelt loendatud inimesed. Andmed korrastatakse pärast loendust andmetöötlusel ja iga inimene läheb arvesse üks kord.

Internetis saab loendusankeedi täita rahvaloenduse veebilehel www.REL2011.ee kuni 31. jaanuarini. Rahvaloendusel saavad enda kohta ankeedi täita kõik üle 15-aastased Eestis püsivalt elavad inimesed, laste eest täidavad ankeedi nende vanemad või hooldajad.

E-loendusel osalemise käigus tekkivate küsimustega saab pöörduda rahvaloenduse klienditoe poole klienditugi@stat.ee või telefonil 625 9100. Klienditugi töötab iga päev kell 8.00-22.00.

Rahvaloenduse kohta lähemalt www.REL2011.ee

Rahvaloendus Facebookis ja Twitteris

HinnaVaatluse toimetus lisab:
31.01.2012 12:00 – loendatud on 747 665 inimest
31.01.2012 13:00 – loendatud on 751 077 inimest
31.01.2012 14:00 – loendatud on 753 592 inimest
31.01.2012 15:00 – loendatud on 756 674 inimest
31.01.2012 16:00 – loendatud on 759 647 inimest
31.01.2012 17:00 – loendatud on 762 256 inimest
31.01.2012 18:00 – loendatud on 765 243 inimest
31.01.2012 19:00 – loendatud on 768 731 inimest
31.01.2012 20:00 – loendatud on 771 799 inimest
31.01.2012 21:00 – loendatud on 777 202 inimest
31.01.2012 22:00 – loendatud on 782 059 inimest
31.01.2012 23:00 – loendatud on 786 350 inimest
01.02.2012 10:00 – loendatud on 792 101 inimest
01.02.2012 11:00 – loendatud on 793 183 inimest
01.02.2012 16:00 – loendatud on 798 953 inimest
01.02.2012 17:00 – loendatud on 799 976 inimest
01.02.2012 18:00 – loendatud on 801 182 inimest
01.02.2012 23:00 – loendatud on 813 019 inimest
02.02.2012 00:00 – loendatud on 814 848 inimest

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine


viimati muutis Tanel 02.02.2012 01:15:15, muudetud 19 korda
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
XeStAiSy
Aeg Maha 2a

liitunud: 12.12.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.01.2012 14:38:35 vasta tsitaadiga

Minuarust see ikkagi oli katkine kuna ei küsitud leibkonna isiku koode ja nii ta läks edasi, katkine oli kui käisin. Lasi ilusti ilma isikukoodideta edasi minna mis siis ,et leibkonnas oli numbreid palju. See interneti jamad tuleks ära lõpetada kui toimivat kohe ei suudeta teha. Isiku koode ei küsitudki.
_________________
Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 31.01.2012 14:42:28 vasta tsitaadiga

Pole siin kindlat miskit, et just tänasega e-loendus lõppeb.
http://www.postimees.ee/722374/statistikaamet-vaeb-e-rahvaloenduse-pikendamist/

tsitaat:
Statistikaameti peadirektor Priit Potisepp rääkis, et lähtuvalt sellest, kui kõrgeks tõuseb täna e-rahvaloenduse koormus, otsustatakse, kas loenduse sulgemise aeg lükatakse edasi.

REKLAAM
Täna südaöösel peaks lõppema e-rahvaloendus, kus praeguse seisuga on osalenud juba 741 574 inimest. Õhtul on oodata e-rahvaloenduse koormuse kasvu, mistõttu kaalub statistikaamet loendamise aja pikendamist.

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
Kommentaarid: 145 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 130
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillerXP
HV Guru
KillerXP

liitunud: 18.11.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.01.2012 19:03:10 vasta tsitaadiga

E-loendust pikendati ühe ööpäeva võrra, osaleda saab kella 23.59-ni 1. veebruari hilisõhtul.

http://www.stat.ee/60116?parent_id=32784
Kommentaarid: 98 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 93
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 31.01.2012 19:05:35 vasta tsitaadiga

Oletades, et keskmiselt kulub igal inimesel ~30min küsitluse täitmiseks siis täna lõunast viieni on lehel olnud keskmiselt ~1500 inimest korraga. Ise lõpetasin ka täitmise seal vahemikus ning arvestades kuidas server ei paistnud sugugi koormatud olevana siis müts maha arenadjate ees kes selle lõpuks nii hästi tööle said.
_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Alvaaro
HV Guru
Alvaaro

liitunud: 23.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.01.2012 19:24:24 vasta tsitaadiga

Mul ei lase ikka läbi Seb pangalingi sinna sisse.Tuleb vaid mingi error ette. icon_neutral.gif
Peavad need rahvaloenduse tädikesed nii kaua ootama kuni eesti tagasi tulen kunagi. icon_lol.gif
Kommentaarid: 217 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 3 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Lewis
HV kasutaja
Lewis

liitunud: 09.01.2005




sõnum 31.01.2012 20:34:31 vasta tsitaadiga

Alvaaro kirjutas:
Mul ei lase ikka läbi Seb pangalingi sinna sisse.Tuleb vaid mingi error ette. icon_neutral.gif
Peavad need rahvaloenduse tädikesed nii kaua ootama kuni eesti tagasi tulen kunagi. icon_lol.gif


Kuu keskel sai SEB kaudu ilusti sisse, kuid siis jäi täitmine pooleli. Nüüd viskab ka errorit, et "Logimine vigane" või mis see täpselt oli. Kuigi panga andmed kõik õiged. Proovin hiljem uuesti.
Kommentaarid: 18 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 18
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zanzhu
Kreisi kasutaja

liitunud: 07.09.2009




sõnum 31.01.2012 21:40:15 vasta tsitaadiga

Täpselt sama pull on SEBi kaudu sisse logimisega.
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Spezz
HV veteran

liitunud: 21.08.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.01.2012 22:14:27 vasta tsitaadiga

Ho Ho kirjutas:
Oletades, et keskmiselt kulub igal inimesel ~30min küsitluse täitmiseks siis täna lõunast viieni on lehel olnud keskmiselt ~1500 inimest korraga. Ise lõpetasin ka täitmise seal vahemikus ning arvestades kuidas server ei paistnud sugugi koormatud olevana siis müts maha arenadjate ees kes selle lõpuks nii hästi tööle said.

Müts maha Webmedia inimeste ees..
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Alvaaro
HV Guru
Alvaaro

liitunud: 23.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.01.2012 22:34:20 vasta tsitaadiga

Mul näitas ka seda "Logimine vigane".
Kommentaarid: 217 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 3 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
madd0g
HV veteran
madd0g

liitunud: 05.10.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.01.2012 23:18:51 vasta tsitaadiga

E-loendust pikendati ühe ööpäeva võrra, osaleda saab kella 23.59-ni 1. veebruari hilisõhtul.
_________________
Mõõdan üheksa korda enne kui lõikan, aga ikka on kuradi naljakas.
Kommentaarid: 120 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 108
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Spezz
HV veteran

liitunud: 21.08.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.01.2012 23:24:04 vasta tsitaadiga

madd0g kirjutas:
E-loendust pikendati ühe ööpäeva võrra, osaleda saab kella 23.59-ni 1. veebruari hilisõhtul.

https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=6902284#6902284
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
madd0g
HV veteran
madd0g

liitunud: 05.10.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.02.2012 00:21:09 vasta tsitaadiga

Wow... déjà vu
_________________
Mõõdan üheksa korda enne kui lõikan, aga ikka on kuradi naljakas.
Kommentaarid: 120 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 108
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
1dumbpcuser
HV Guru

liitunud: 05.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.02.2012 11:42:43 vasta tsitaadiga

VÄhemalt siis maailmarekord tuli ära thumbs_up.gif beer_yum.gif
_________________
M: MSI B660M MORTAR
M: Dell RTX 2060
O: AM5 ITX emaplaat
Kommentaarid: 103 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 01.02.2012 12:19:02 vasta tsitaadiga

Tea kas tuleb 800 000 täis?

01.02.2012 11:00 – loendatud on 793 183 inimest

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
SurfData
HV Guru
SurfData

liitunud: 19.05.2006




sõnum 01.02.2012 12:47:30 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
Tea kas tuleb 800 000 täis?

01.02.2012 11:00 – loendatud on 793 183 inimest


tuleb ikka thumbs_up.gif
Kommentaarid: 84 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 74
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Miki-Hiir
HV veteran

liitunud: 04.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.02.2012 16:14:58 vasta tsitaadiga

Ma ei saa aru, miks poleks võinud seda loendust pikendada näiteks 2 nädala võrra.
Hetkel on siiski päevas iseenda elektrooniliselt loendajate arv kümnetes tuhandetes. Kui 2 nädalaga veel 100 000 loendatut lisandub, siis on see ju 100 000 inimest vähem käsitsi loendada, vähemalt 50 tuhande inimtunni kokku hoidmine.
Protsessoriaeg maksab ju vähem kui inimtöötunnid. Infosüsteem on olemas, las tiksub edasi. Elektroonilise loendamise võiks ära lõpetada kui iseennast loendajate arv langeb näiteks alla "2x käsitsiloendamisvõimekus" päevas.
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 43
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Lauri0112
HV veteran
Lauri0112

liitunud: 03.10.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.02.2012 16:32:50 vasta tsitaadiga

Võiks edasi lasta loendada jah. Võit kõigile.
Ise alustasin täitmist kuu alguses ja jätsin kusagilt keskelt pooleli. Kuu lõpu poole ei saanud minagi u-net iga sisse. Pidin ID kaardiga minema.
Ajuvabasid küsimusi oli liiga palju.
Kommentaarid: 61 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 01.02.2012 16:37:27 vasta tsitaadiga

Kui öelda, et vastamisega on veel kuu aega aega lükkaksid praegu viimasel minutil täitjad selle kuu aega edasi ning endiselt vastaks viimasel minutil. Ainus vahe oleks, et sel juhul on neil meelest läinud mis aastavahetusel toimus ning lisaks hilineb kogu statistika ka päris korralikult.

Hetkeseis:
01.02.2012 15:00 – loendatud on 797 885 inimest
800k tuleb üsna kindlalt kokku. ~1k per tund lisandub praegu ning 9h veel aega.

_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 01.02.2012 19:21:39 vasta tsitaadiga

Tuli ära icon_cool.gif thumbs_up.gif

01.02.2012 18:00 – loendatud on 801 182 inimest

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Lewis
HV kasutaja
Lewis

liitunud: 09.01.2005




sõnum 01.02.2012 22:28:53 vasta tsitaadiga

U-netiga minul hommikul vähemalt asi funktsioneeris ja sain ennast loendatud.
Kommentaarid: 18 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 18
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
WAV
HV veteran

liitunud: 02.03.2010




sõnum 02.02.2012 01:00:43 vasta tsitaadiga

Ja nüüd ongi pidu läbi!

Muide, sellel koormusenäitaja mõõdikul on ainult 5 seieri asendit icon_wink.gif
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 02.02.2012 01:09:17 vasta tsitaadiga

Läbi jah, nende jaoks, kes omale külalist koju ei tahtnud. Osalusprotsent oli ikka üllatavalt suur.
01.02.2012 23:00 – loendatud on 813 019 inimest, viimaseid andmeid hetkel pole sisse kantud.

Loendajate jaoks alles algab suur ringijooksmine ca. 14 päeva pärast.

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
Kommentaarid: 145 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 130
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ufo56
HV Guru
ufo56

liitunud: 18.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.02.2012 01:12:55 vasta tsitaadiga

Sai ka täna ära tehtud
_________________
 Lae pildid -> pilt.io
Kommentaarid: 79 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 02.02.2012 01:15:23 vasta tsitaadiga

02.02.2012 00:00 – loendatud on 814 848 inimest
_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
WAV
HV veteran

liitunud: 02.03.2010




sõnum 02.02.2012 01:15:46 vasta tsitaadiga

Viimase tunni andmeid jah ei suvatseta juurde liita, veider, kaua see siis arvuti jaoks aega võtab?
Aga tegelikult, võib-olla mõned kes enne kella kukkumist sisse logisid, neil lastakse sama sessiooni avatuna olles praegu edasi (lõpuni) teha veel?
Koormuse seier näitab ka järjekindlalt ikka esimese astme koormust. Aga see võib olla ka karikatuur.

Osalusprotsendist, huvitav milliseks võiks kujuneda see osalusprotsent pärast nende loendajate ringijooksmise lõppemist? Ma pakun midagi 90...95% vahel...
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
spike
HV vaatleja
spike

liitunud: 01.03.2003




sõnum 02.02.2012 01:37:51 vasta tsitaadiga

Süsteem ikka ei töötanud, sain swedi kaudu sisse logida 23.56, enne viskas logimise errorit. Loendatud 02.02.2012 kuupäevaga
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
1dumbpcuser
HV Guru

liitunud: 05.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.02.2012 09:54:09 vasta tsitaadiga

Jätate siis viimasele minutile?icon_razz1.gif
_________________
M: MSI B660M MORTAR
M: Dell RTX 2060
O: AM5 ITX emaplaat
Kommentaarid: 103 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 02.02.2012 12:18:13 vasta tsitaadiga

WAV kirjutas:

Osalusprotsendist, huvitav milliseks võiks kujuneda see osalusprotsent pärast nende loendajate ringijooksmise lõppemist? Ma pakun midagi 90...95% vahel...


Nii kõrge vast mitte, pigem 65% ringis.

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
Kommentaarid: 145 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 130
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
WAV
HV veteran

liitunud: 02.03.2010




sõnum 02.02.2012 14:56:04 vasta tsitaadiga

jägaja kirjutas:
WAV kirjutas:

Osalusprotsendist, huvitav milliseks võiks kujuneda see osalusprotsent pärast nende loendajate ringijooksmise lõppemist? Ma pakun midagi 90...95% vahel...

Nii kõrge vast mitte, pigem 65% ringis.

Oot, äkki me räägime siikohal erinevatest asjadest?
See 65% on ju praegu juba saavutatud.
Ma mõtlesin, et kui nüüd lisaks veel ka need kahejalgsed loendurid oma jooksuaja ära jooksevad, siis kui kõrgeks võiks seesama protsent kujuneda, võttes 100%-na sama eeldatava rahvaarvu nagu praeguse protsendi arvutamisel võetud on?
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 02.02.2012 17:51:30 vasta tsitaadiga

Sain sust valesti aru jah.
Kuigi loendamine on tegelikult sunduslik, ei saavutata 100% ilmselt üheski riigis rahvaloenduse ajal.

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
Kommentaarid: 145 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 130
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kännuämmelg
HV Guru
kännuämmelg

liitunud: 27.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.02.2012 22:20:38 vasta tsitaadiga

jägaja kirjutas:
Sain sust valesti aru jah.
Kuigi loendamine on tegelikult sunduslik, ei saavutata 100% ilmselt üheski riigis rahvaloenduse ajal.

mis see sunduslikkus siia puutub? icon_lol.gif
rahvaloendus ongi võimalikult täpse mitte absoluutse väärtuse saamiseks. lõpptulemus erineb ju nagunii järgmise päeva seisust (sünnid/surmad/lahkumised/ümberlõikamised jms)
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 205
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 03.02.2012 11:48:09 vasta tsitaadiga

kännuämmelg kirjutas:
jägaja kirjutas:

Kuigi loendamine on tegelikult sunduslik, ..

mis see sunduslikkus siia puutub? icon_lol.gif


Sunduseta ei loendataks poolt elanikkondagi ilmselt. Kui sa ei pannud tähele, siis loenduse alguspäevil oli juttu sellel teemal, et inimene ei soovi vastata (mitte ainult isiku arvates asjassepuutumatutele küsimustele) vaid leidus palju neid, kes ütlesid, et nemad ennast loendada ei lase ja kedagi omale koju ei luba.
Statistikaamet surus selliste mässu loodetavasti kiiresti maha, kirjeldades, mis tahtmatuid ees sellisel juhul ootab.
Kui nüüd see mittehuvitatute grupp maha arvata siis oleks Eestis vist 250.000 elanikku icon_lol.gif .

Bomšid jm. elamiskohata on muidugi riskigrupp. Surmad-sünnid, mis loenduse ajavahemikul toimunud, võetakse ilmselt samuti luubi alla jne.
90-92% pakutud võimalikuks osalusprotsendiks on ikka ilmselgelt vähe. Sajaühe prossani ta ilmselt ta samuti ei küündi icon_lol.gif .

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
Kommentaarid: 145 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 130
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.02.2012 16:01:57 vasta tsitaadiga

See loik "„Meie end loendada ei lase!”" on paris huvitav tegelikult.
http://www.epl.ee/news/eesti/taismahus-kahtlus-rahvaloenduse-turvalisuses-vastajaile-avanes-voora-inimese-ankeet.d?id=63728010
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
WAV
HV veteran

liitunud: 02.03.2010




sõnum 03.02.2012 16:29:57 vasta tsitaadiga

Seda lõplikku protsenti ei saagi ilmselt mitte kunagi teada. Kui loendajad kevadel ka oma töö lõpetavad, siis ei teagi ma arvata mida tehakse nende isikutega kes olid senise varasemate andmete põhjal eeldatava inimkogumi hulgas (ja tõenäoliselt on ka muudes riigiregistrites senini arvel), kuid keda reaalselt ei loendatud. Kas siis uue Eesti rahvaarvu vormistamisel neid tinglikult loetakse ikkagi lisaks hulka (kuigi paljud neist ei pruugi isegi enam elus olla, rääkimata vaikselt välismaale hajumisest) või võetaksegi siis uueks Eesti rahvaarvuks just see faktiline number, mis võrdub ainult reaalselt üleloendatute hulgaga?
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mnator
HV Guru

liitunud: 18.10.2007




sõnum 03.02.2012 16:33:26 vasta tsitaadiga

Seisuga aastavahetus 2011/2012 võetakse jah.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
WAV
HV veteran

liitunud: 02.03.2010




sõnum 03.02.2012 16:37:28 vasta tsitaadiga

Mnator kirjutas:
Seisuga aastavahetus 2011/2012 võetakse jah.

Aga kui selle seisuga oli keegi riigiregistrites teadaolev isik endiselt (füüsiliselt) täiesti olemas, kuid teda ei õnnestunud nüüd loendajal tabada, siis kas ta kantakse formaalselt edasi elanike arvu hulka (liidetakse loendustulemuse arvuga) või kantakse ta ja tema olemasolu fakt edaspidiseks üldse maha?
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mnator
HV Guru

liitunud: 18.10.2007




sõnum 03.02.2012 17:01:03 vasta tsitaadiga

Ma pole viitsinud sellist asja uurida, et mida statistikaamet sellistega teeb. Aga asjade üldloogika alusel võiks sel juhul olla tegemist inimesega, kes on alaliselt välismaale tööle ja elama siirdunud ja seetõttu pole nagu õige enam meie maa elanikuks loendada (kodakondsus samal ajal võib tal säiluda!). Ent igasuguseid erandeid võib ju olla..............
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kännuämmelg
HV Guru
kännuämmelg

liitunud: 27.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.02.2012 17:01:57 vasta tsitaadiga

WAV kirjutas:
Mnator kirjutas:
Seisuga aastavahetus 2011/2012 võetakse jah.

Aga kui selle seisuga oli keegi riigiregistrites teadaolev isik endiselt (füüsiliselt) täiesti olemas, kuid teda ei õnnestunud nüüd loendajal tabada, siis kas ta kantakse formaalselt edasi elanike arvu hulka (liidetakse loendustulemuse arvuga) või kantakse ta ja tema olemasolu fakt edaspidiseks üldse maha?


ühest millist tuhat hinge on kõigest 0,1%. Kui tarvis on teada saada rahvastiku hetkeseisu, siis ka 1% ei muuda tulemuses suurt midagi.. Või ma eksin?
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 205
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
WAV
HV veteran

liitunud: 02.03.2010




sõnum 03.02.2012 17:31:59 vasta tsitaadiga

kännuämmelg kirjutas:
WAV kirjutas:
Mnator kirjutas:
Seisuga aastavahetus 2011/2012 võetakse jah.

Aga kui selle seisuga oli keegi riigiregistrites teadaolev isik endiselt (füüsiliselt) täiesti olemas, kuid teda ei õnnestunud nüüd loendajal tabada, siis kas ta kantakse formaalselt edasi elanike arvu hulka (liidetakse loendustulemuse arvuga) või kantakse ta ja tema olemasolu fakt edaspidiseks üldse maha?

ühest millist tuhat hinge on kõigest 0,1%. Kui tarvis on teada saada rahvastiku hetkeseisu, siis ka 1% ei muuda tulemuses suurt midagi.. Või ma eksin?

Igal juhul ei tohiks lõplikke tulemusi avaldada ühe inimese täpsusega numbriga. Aga miskipärast on seni niimoodi (1.1.2011=1 320 976 ja 1.1.2012=1 316 541) avaldatud!?! Kuigi iga elementaarset statistikat õppinu teab, et tulemuse peab ümardama vastavalt veaprotsendile. Seega ka neis arvudes päris mitu viimast kohta oleks kindlasti tulnud nullidega asendada. Minu arvates need siinpakutud arvud pole kindlasti täpsemad kui 1 300 000. Pigem saame me selle kuluka loenduse tulemusel peagi teada reaalselt ainult seda, kas meid on 1,2 või 1,3 miljonit, ei midagi täpsemat.
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kännuämmelg
HV Guru
kännuämmelg

liitunud: 27.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.02.2012 18:30:41 vasta tsitaadiga

need andmed näitavadki, et kui palju inimesi on loendatud, mitte kui palju neid on doh.gif
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 205
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 03.02.2012 18:52:22 vasta tsitaadiga

WAV kirjutas:
Igal juhul ei tohiks lõplikke tulemusi avaldada ühe inimese täpsusega numbriga. Aga miskipärast on seni niimoodi (1.1.2011=1 320 976 ja 1.1.2012=1 316 541) avaldatud!?! Kuigi iga elementaarset statistikat õppinu teab, et tulemuse peab ümardama vastavalt veaprotsendile.
Aga mis on parem, kas 1316541 +/- 10k või 1320000?
_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Varia »  Täna on viimane päev e-rahvaloendusel osalemiseks
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.