Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Ülevaated, kasutajate hinnangud »  Ülevaade: Antec Kühler H20 620 märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele 1, 2  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
K3ndu
HV Guru
K3ndu

liitunud: 25.10.2009Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.09.2011 12:35 Ülevaade: Antec Kühler H20 620 vasta tsitaadiga


Esmalt tänan ma Antec'i kes varustas mind selle ülevaate eksemplariga. Antec Kühler H20 620 on uus protsessori jahutus Antec'ilt mida tutvustati 2011 aasta jaanuaris ja mis on kinnine vesijahutus süsteem. Jahutus toetab kõiki uuemaid socket'eid ja kaasas on üks 120 mm ventilaator, kuid võimalik on paigaldada ka teine ventilaator.Antec Kühler H20 620
Koduleht


Andmed:

 • Low profile pump ensures exceptional liquid circulation while preserving internal airflow
 • Non-corrugated easy-bend tubes for maximum flexibility in radiator positioning
 • Intelligent noise / speed-control fan for quiet, efficient cooling
 • Latest generation copper cold plate for optimal conduction
 • Cooling Liquid - Safe, environmentally-friendly, anti-corrosive
 • Fan Speed: 1450 - 2000 RPM
 • Tubing Length: 13.0" / 330 mm
 • Radiator Dimensions:
  - 5.6" ( H ) x 4.7" (W) x 1.1" (D) /
  - 151 mm ( H ) x 120 mm (W) x 27 mm (D)
 • Fan Dimensions:
  - 4.7" x 1.0" / 120 mm x 25 mm
 • Air Flow:
  - 81.3 CFM
 • Cold Plate + Pump Height:
  - 1.1" / 27 mm
 • Net weight: 1.5 lbs / 0.7 kg
 • AQ3 - Antec Quality 3 year limited warranty on parts and labor


Toetatud socket'id:


 • - Intel LGA 775, 1155 / 1156, 1366
 • - AMD AM2, AM3, AM2+, AM3+


Pakendi sisu:

 • Antec Kühler H20 620
 • Kasutusjuhend
 • Üks 120 mm ventilaatorit
 • Kinnitused ja tagaplaadid
 • Erinevad kruvid ja kinnitused
 • Kahepoolse liimiga pehmendus tagaplaadi ja emaplaadi vahelePakend ja pakendi sisu:


Pakendi pealmine osa näeb välja selline ja siit on näha jahutusest endast pilti, kui ka all on kirjas mis socket'id on toetatud. Üleval vasakus nurgas on ka logo ja millel on kirjas 25, mis peaks tähistama seda, et Antec on nüüdseks tegutsenud juba 25 aastat. Pakendi värviskeem paistab olevat sama mis teistel Antec'i toodetel, et on kollast värvi ja samas ka musta värvi palju.


Pakendi eesosas on pilt sellest kui jahutus on juba arvutisse ära paigaldatud, samuti on kirjas sellest ülal, et paigaldus on kiire.


Pakendi paremal küljel on kirjas andmed mis on ka minul ülalpool ära toodud, kui ka see mida pakend sisaldab.


Pakendi vasakul küljel on välja toodud võrdlus esimese generatsiooni vesijahutuse ja Intel'i stock jahutuse vahel diagrammi näol. All on ka kirjas mis protsessoriga on tegemist kui testiti ja nagu ka diagramm näitab, on nende jutu järgi parim Antec Kühler H20 620 nende võrdluses.


Teisel pool on neli pilti ja on välja toodud selle vesijahutuse neli omadust mis ta heaks teeb või mis selles teistsugust on. Üleval paremas nurgas on ka Asetek'i ikoon mis tähistab seda, et seda vesijahutust ei tooda mitte Antec vaid Asetek ja Antec paneb lihtsalt oma logod peale ja ka kinnitused peaks ise tegema.


Võttes pakendist karbi välja leiab asjad huvitava karbi seest, mida ma pole varem näinud, et oleks mõni arvuti asi olnud sellise karbi sees. Kuid see materjal millest see on, tuletab mulle meelde munakarpe milles osad munad on, kui ma ei eksi peaks tegemist olema mingisuguse taaskasutatava materjaliga.


Pakendist leiab päris palju asju, kuid mida Antec'i toodetega kunagi kaasa ei saa on kleeps. Alustades ülalt on esmalt vesijahutus ise millest paremal on ventilaator mis vesijahutusega kaasa tuleb. Pildi paremas osas keskel on erinevad kinnitusplaadid, nii AMD protsessoritele kui ka Intel'i protsessoritele. Vasakul on kasutusjuhend ja all on ventilaatori ja radiaatori kinnituskruvid, kui ka kinnitusplaatide ja jahutuse kinnitused. Siit pildilt on ka näha, et plastmassist kaitse on ees jahutustallal, et see transportimisel kriimustada ja viga ei saa.

Jahutus:


Selline näeb siis välja vesijahutus, nagu näha on kogu jahutus igast kohast musta värvi ja ainuke teine värv mis esile tuleb on jahutuse tald mis on vasest. Mis mõttele ma tulin peale seda oli see, et miks keegi ei tee valget värvi kinniseid vesijahutusi, mis oleks igati lahe ja teistsugune minu arvates. Sellisele mõttele tulin, kui tuli meelde Corsair'i Graphite seeria korpus, mis tehti valget värvi ja ka Cooler Master'i 690 Advanced korpus, mis on valget värvi olemas. Kuid minnes edasi selle vesijahutusega, siis kaalub ta 0.7 kg mis tähendab, et ta on umbes samas kaalus mis keskmised õhkjahutused kaaluvad, kuid ta ei panuta see eest sinu emaplaati ära.


Siin on pilt radiaatorist kust vesi läbi läheb ja ennast maha jahutab ja peale seda läheb jälle veeplokki, kust ta kuuma jälle kinni püüab ja kordab protsessi. Radiaatori mõõtmeteks on 151 mm ( H ) x 120 mm (W) x 27 mm (D) ja siinkohal peab olema ettevaatlik, et ei paigutaks kõrgemat osa korpuse ukse poole, kuna siis ei pruugi korpuse kaan enam peale minna. Pildilt on ka näha, et radiaatoril on neljas nurgas kruvikohad kuhu saab paigaldada ühe 120 mm ventilaatori. Radiaatori paksuseks on 27 mm ja see tähendab, et ta ei võta sinu korpuses ära palju ruumi kui sa oled ta ära paigaldanud.


Voolikud on juba tehase poolt radiaatori külge, kui ka pumba külge paigaldatud ja on nad pandud ka piisavalt tugevasti kinni, et nad ei tuleks aja jooksul või siis tõmbamisel lahti. Kindlasti peab ära mainima, et voolikuühendused on radiaatori kui ka pumba külge on väga hästi pandud ja täpselt selliste nurkade all, et ei pea ääretult palju jamama, et saaks asja paigaldatud.


Nagu ka ennem juba mainisin on algselt plastikkaitse talla all, et see ei saaks kriimustada ja kahjustada transportimisel, kuid nüüd ma olen selle ära võtnud ja siit vaatab vastu tald ise. Esmalt mis kohe silma jäi, oli see, et jõle palju kruvisi on tallal. Tehase poolt on koheselt ka termopasta juba peale pandud ja seega ei pea sellega jamama ja ei jää muud üle kui lihtsalt jahutus peale panna. Antec ise reklaamib, et neil on viimase generatsiooni vask külm plaat, mis tähendab, et soojusülekanne peaks olema piisavalt hea.


Pumba küljest tuleb ka kaks juhet ja üks läheb emaplaadi CPU ventilaatori pesasse, et saaks teada kas pump töötab või ei. Teine ühendus on selleks, et saaks kaasasoleva ventilaatori sinna külge ühendada ja kui sa ei ühenda ära esimest juhet, ei hakka tööle nii pump kui ka ventilaator ja protsessor kuumeneb üle.


Selline näeb välja pump ja veeplokk, ja kõrgust on sellel ainult 27 mm, mis on igati hästi tehtud kuna nii väiksele alale on ära mahutatud pump, mis vett edasi liigutab kui ka väikene radiaator, kust vesi läbi läheb ja seda maha jahutab. Pumba peale on pandud ka Anteci logo kui ka mudeli nimetus, kuid milleks see väikene ring seal keskel on, ei oska ma öelda. Selle ploki ääres on iga poole sentimeetri tagant näha ka väiksed nagasi või kohti kuhu saab midagi taha haakida. Need on selle jaoks, et kui oled kinnitusmehhanismid emaplaadi külge ära paigaldanud, siis lükkad need kinnituste alla ja kruvid kinnitused kinni, kuni kinnitused on selle pumba ääres olevates aukudes kindlal kohal.


Torud on järjekordselt ka musta värvi, kuid huvitav oleks olnud kui need oleks olnud näiteks läbipaistvad, kuna siis oleks näha olnud kas vesi ikka liigub sees ja mis üldse toimub jahutuse sees. Torude pikkuseks on 330 mm ehk 33 cm ja sellest peaks olema piisavalt, kui ei paiguta radiaatorit just kuskile veidrasse kohta. Torudes jookseb deioniseeritud vesi ja millele peaks olema lisatud natukene ka alkoholi, mis annab Antec'i sõnul koosluse, et ei hakka oksüdeeruma. Rääkides torude painduvusest siis painduvad need vägagi hästi ja minul probleemi ei tulnud, kuna polnud neid vaja väga palju ka painutada.


Siina ka pilt radiaatorist endast lähemalt ja nagu näha on radiaatori vahed väga tihedalt, et oleks vee maha jahutamine maksimaalne.


Siin ka pilt pumba külge minevatest torudest ja nagu ma ennem mainisin on torud väga hästi paigaldatud väga õigete nurkade alla. Ja nagu ka pildilt juba näha on pumba küljes olevad torud 90 kraadise nurga all ja see aitab tõsiselt kaasa, et oleks pumpa lihtsam peale paigaldada. Kui pumba küljest tuleva juhtme oled ära ühendanud emaplaadi külge ja lähed BIOS'esse näitab seal, et pump töötab kiirusel 1300 pööret minutis, lugesin ma ka ühte teist ülevaadet Antec Kühler H20 920'st ja seal kirjutati, et BIOS'es näitab pööreteks 3000 pööret minutis. Ilmselt on need küll suvalised numbrid kuid aitavad kaasa sellele, et sa saad teada kui pump peaks ära surema.


Ventilaator on üleni musta värvi ja andmeid tal kuskil peal kirjas ei ole ja seega tuleb need vaadata Internetist. Kuid ventilaatoril on seitse laba, mis on enamustel ventilaatoritel, töötab ta pööretel vahemikus 1450 - 2000 pööret minutis ja reguleerib ventilaator oma pöördeid selle järgi, mis pump talle ütleb. Kui pumbas olev vesi on kuum, siis lisab ka ventilaator omale pöördeid juurde, ja kui on jahe, siis töötab ta madalamatel pööretel. Nagu ka kolmandalt pildilt näha, on ventilaatoril ainult kaks juhet ja kolmas juhe peaks saatma andmeid kui kiiresti ventilaator töötab, kuid kuna juhe läheb pumba juhtme külge, ei saada ta kuskile oma andmeid ja ju pole selle jaoks vajadust nähtud, et kolmas juhe ka lisada. Õhku liigutab see ventilaator maksimaalselt 81.3 kuubikjalga minutis, mis on siiamaani ventilaatoritest mida ma testinud olen kõrgeim.


Paigaldus:


Paigaldus oli suhteliselt lihtne kuid kasutusjuhend oli natukene halvavõitu kuna oli suunatud Intel'i paigaldusele ja AMD paigaldus oli teistsugune. Kuid minnes nüüd täpsemaks paigalduse osas, siis esmalt tuli võtta tagaplaat ja selle külge kaks kahepoolse teibiga pehmendust külge panna, peale seda polnud muud kui tagant õigesti paika panna. Peale seda tuli panna AMD raami külge AMD rohelised kinnitused ja siis panna tagaplaadiga vastakuti. Siis tuli tagant kruvidega natuke keerata, et tagaplaat ja esiraam oleksid omavahel kinni. Ja siinkohal oligi kasutusjuhendis viga, seal kirjutati, et tuleks kruvid eest keerata kuid tegelikkuses polnud eest üldsegi võimalik AMD puhul, vaid tuli tagant kruvid läbi keerata. Kuid minnes nüüd edasi, siis ei jäänud muud üle veel kui jahutus raami vahele panna ja natuke keerata, et ta oleks pumba küljes olevate kinnitustega samas kohas. Ja siis ei jäänud muud üle veel, kui tagant kruvid tugevamini kinni keerata ja oligi paigaldatud. Enne seda on soovituslik muidugi ventilaator ja radiaator paika panna kuna need hoiavad pumpa paigal natukenegi, kui hakkad pumpa paigaldama. Ja kui need kõik tehtud ei jää muud üle kui veel juhtmed kinnitada ja ongi kõik.

Heli ja müra:

Alguses kui jahutus oli paigaldatud ja panin arvuti tööle oli päris huvitav see, et jahutuse seest tuli päris palju vee mulisemis häält, kuid peale 15. sekundit see kadus. Alguses arvasin juba, et jääbki selline veemulin kuid tegelikkuses ei jäänud. Kuid pumbast ei tule mingit häält ja ainuke heliallikas selle vesijahutuse puhul on ventilaator, mis radiaatorit jahutab ja see teeb madalatel pööretel väikest mühinat, kuid kui töötab täispööretel siis on tema müra juba ka korralikumalt kuulda, kuid ventilaator mis töötab 2000 pööret minutis ei saagi olla vaikne.

Testimine:

Kuidas ma testisin?

Jahuteid testiti sellises arvutis:
Emaplaat: Asus M4A89GTD PRO
Protsessor: AMD Athlon X3 435 2.9 GHz @1.5V
SSD: Intel SSD 320 Series 120GB SSDSA2CW120G310
RAM: G.SKill Sniper 8 GB DDR3 PC-12800 1600MHz (@1600 MHz, 1.5V, 9-9-9-24)
Videokaart: Asus HD 6870 DirectCU 1GB (@950/1100 MHz. 1.2V)
Toiteplokk: Corsair HX520
Windows: Windows 7 Ultimate 64-bit
Korpus: Xigmatek Pantheon


 • Ventilaatori pöörded on BIOS-es põhjas
 • Volt on pandud 1.5V peale, et eraldaks eriti palju sooja
 • Temperatuure mõõdan HWmonitoriga
 • LOAD test tehakse Prime 95'ga
 • IDLE temperatuur saavutatakse sellega, et arvuti seisab umbes tund aega puutumata töölaual
 • Toatemperatuur on 23 kraadi juures
 • Kasutan termopastat mis tehase poolt talla allMa arvasin ,et tuleb vesijahutusega natukene parem tulemus, kuid nagu näha ei ole kinnistelt vesijahutustelt loota väga head tulemust. Eriti veel sellistelt millel on ainult 120 mm radiaator ja mille pump/plokk ei ole nii suur kui isetehtud vesijahutustel. Tavaolekus oli temperatuuriks 27 kraadi ja ja kui teha stress testi sai maksimaalseks temperatuuriks 38 kraadi mis on samasse auku mis Xigmatek Aegir. Kuid, et saada paremaid tulemusi ootan ma AMD uued protsessorid ära ja proovin jahutused uuesti AMD protsessorite pealt üle.


Lõppsõna:


thumbs_up.gif Kõige odavam vesijahutus
thumbs_up.gif Reguleerib ise ventilaatori pöördeid
thumbs_up.gif Vaikne
thumbs_up.gif Ei pea vett vahetama
thumbs_up.gif Ei painuta emaplaati ära
thumbs_up.gif Võimalik paigaldada kuni 2 ventilaatorit radiaatorile
thumbs_up.gif Paljud socket'id toetatud
thumbs_up.gif Painduvad torud
thumbs_up.gif Kvaliteetthumbs_down.gif Kasutusjuhend ebaselge AMD jaoks
thumbs_down.gif Teise ventilaatori jaoks pole kinnitusi kaasas
thumbs_down.gif Võiks jahutada paremini
Hind ja saadavus:

Jahutus on täiesti müügil Eestis kui ka Hinnavaatluses ja kõige odavam hind on hetkel 52.90 €.


viimati muutis K3ndu 12.09.2011 08:57, muudetud 4 korda
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 99
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Taun0
HV veteran
Taun0

liitunud: 22.07.2003
sõnum 10.09.2011 20:16 vasta tsitaadiga

hea lisaväärtus kui pärat arvutit müüd.... vesijahutus icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif

muidu hea ülevaade thumbs_up.gif

_________________
www.elektron.ee
Kommentaarid: 53 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 48
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
martin366
HV Guru
martin366

liitunud: 07.09.2009
sõnum 10.09.2011 21:02 vasta tsitaadiga

Üldiselt suht mõttetu jahuti thumbs_down.gif
Kommentaarid: 185 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 172
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
K3ndu
HV Guru
K3ndu

liitunud: 25.10.2009Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.09.2011 21:04 vasta tsitaadiga

martin366 kirjutas:
Üldiselt suht mõttetu jahuti thumbs_down.gif


Pigem võis asi selles, olla, et õiged temperatuurivahed tulevad välja kuumemate prosedega ja näitab välja nende tõelise jahutusvõimsuse.
Eks see selgub järgmine kuu kui uued AMD prosed tulevad ja üle testin.
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 99
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
tahanteada
Aeg Maha 2n

liitunud: 04.04.2003
sõnum 10.09.2011 22:10 vasta tsitaadiga

K3ndu: Väike täpsustus - torudes jookseb de-ionised water with a propylene-glycol ja see on de-ionised water on midagi muud, kui destilleeritud vesi.

http://www.vortez.net/articles_pages/antec_kuehler_h2o_620_cpu_cooler_review,4.html
-------------------------
Ja natuke de-ioniseeritud water-i ning distilled water-i erinevusest:
Is Distilled water the same as De-ionised water?
http://uk.answers.yahoo.com/question/index?qid=20070624122216AAyCELb
Kommentaarid: 283 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
K3ndu
HV Guru
K3ndu

liitunud: 25.10.2009Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.09.2011 22:21 vasta tsitaadiga

tahanteada, panin selle de-ionized Google otsingusse kui kirjutasin ülevaadet ja siis tuli esimene vaste kohe Purified water ja sellest selline tõlge.
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 99
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Voyage
HV veteran

liitunud: 07.01.2004Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.09.2011 22:23 vasta tsitaadiga

K3ndu kirjutas:
martin366 kirjutas:
Üldiselt suht mõttetu jahuti thumbs_down.gif


Pigem võis asi selles, olla, et õiged temperatuurivahed tulevad välja kuumemate prosedega ja näitab välja nende tõelise jahutusvõimsuse.
Eks see selgub järgmine kuu kui uued AMD prosed tulevad ja üle testin.


kui kindel oled et järgmine kuu uued AMD-d tulevad icon_razz.gif
Kommentaarid: 415 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 357
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
K3ndu
HV Guru
K3ndu

liitunud: 25.10.2009Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.09.2011 22:26 vasta tsitaadiga

Voyage, väga kindel pole kuid lootma ju peab.icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 99
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
siinus
HV Guru
siinus

liitunud: 20.01.2007
sõnum 10.09.2011 23:32 vasta tsitaadiga

Rääkisid juhtmest, mis läheb CPU FAN pesasse.
oleksid võinud tegelikult öelda ka, et selle kabla kaudu pump oma vajaliku toite saab. See pööretekontroll on suhteliselt teisejärguline.

_________________
ANNA MU SAI! | vabsee
Kommentaarid: 60 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 55
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Wiltz
HV Guru

liitunud: 28.01.2002Autoriseeritud ID-kaardiga Online

sõnum 11.09.2011 00:21 vasta tsitaadiga

"ventilaator, mis radiaatorit jahutab ja see teeb madalatel pööretel väikest müra, kuid kui töötab täispööretel siis on teda ainult vähesel määral kuulata. "

mõtle see lause rahulikult uuesti läbi, tee kõigepealt omale ilusti selgeks, mida sa öelda tahad ja pane siis asi natuke paremini mõistetavalt kirja icon_wink.gif praegu jääb selline mulje lugedes, et asi teeb täispööretel vähem müra kui madalatel...mis ilmselgelt väga õige ei saa olla! samuti, et sellisele kirjeldusele mingitki "põhja" anda siis võiksid näiteks vähemalt teha mingi omapoolse subjektiivse võrdluse mõne teise prosejahuti ventika müraga.

muidu põhjalik ülevaade, kuid lõppskoor ja hinnang asjale on minumeelest ikka täiesti ropult mööda. 5 tärni ehk maksimumhinne? samas on asja jahutusvõimekus (ehk IGA jahuti vaieldamatult kõige olulisem omadus!) võrdväärne mingi keskpärase õhkjahutiga, mida on kergem paigaldada ja mis on igatpidi vaadates töökindlam. samuti ma julgen pakkuda, et seesama aegir on ilmselt vist odavam poes.

rohkem sooja eraldavate prosedega ei muutu tulemused oluliselt, kuna selle aparaadi radikas ei ole tegelikult eriti suur ning senistest testidest tundub, et kogu soojusülekande tsükkel ei ole antud juhul ka kõige efektiivsem. muide, misasi see kinnine vesijahutus on? ja milline on lahtine vesijahutus? icon_biggrin.gif

_________________
"There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins."
Kommentaarid: 267 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 3 :: 219
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
von Wu
HV Guru
von Wu

liitunud: 12.10.2007
sõnum 11.09.2011 00:59 vasta tsitaadiga

Kas kallima variandi ehk 920-ga kaasa tulevat tarkvara oled selle 620-ga proovinud? Et kas töötab ka sellega?
http://www.antec.com/Believe_it/product.php?id=NzA0Mzcw&lan=us

_________________
M: ZAZ 968M ja Mitsubishi Sigma
Kommentaarid: 725 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 563
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
softis
HV Guru
softis

liitunud: 07.09.2004
sõnum 11.09.2011 09:58 vasta tsitaadiga

K3ndu kirjutas:
martin366 kirjutas:
Üldiselt suht mõttetu jahuti thumbs_down.gif


Pigem võis asi selles, olla, et õiged temperatuurivahed tulevad välja kuumemate prosedega ja näitab välja nende tõelise jahutusvõimsuse.
Eks see selgub järgmine kuu kui uued AMD prosed tulevad ja üle testin.


Ei tule mingi "reaalne" jahutusvõimsus välja.
See all-in-one 620 süsteem ongi keskpäraste õhkjahutustega ühel tasemel.
Kasulikum on igal juhul kõrgema otsa õhkjahutus.

_________________
Üks Hiid jõuab rohkem küsida kui sada ahvi vastata.
www.FunBox.ee - lahedad ja lõbusad kingitused ja muidu vidinad. <- mobiilivaates võib probleeme esineda tänu saamatule arendajale...
www.top24.ee - kõik vajalik ja praktiline sinu koju.
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 20
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
eltso
HV veteran
eltso

liitunud: 03.02.2010
sõnum 11.09.2011 12:27 vasta tsitaadiga

Hindade võrdluses on tõesti odavam ja asjalikum osta mingi noctua uuem mudel kui all in one vesijahutus.
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 14
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
K3ndu
HV Guru
K3ndu

liitunud: 25.10.2009Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 11.09.2011 13:42 vasta tsitaadiga

Wiltz, lõpphinnangu eest 5 punkti tuli pigem sellepärast, et vesijahutus ja võrdlust hetkel pole teiste vesijahutustega. Paigaldusega ei ütleks, et see raskem oleks kui keskmised õhkjahutused, õhkjahutustega on see probleem, et kinnituskohad on alati kuskil jahutuse all ja sinna ligi saada on ääretult vastik. Ainuke normaalne kinnitussüsteem õhkjahutil mida ma veel mäletan, et oleks normaalne on Noctua NH-D14'l millel on väga kerge ligi saada kinnituskruvidele. Kinnine vesijahutus on mis siin testis ja lahtine on see mille oled ise kokku pannud ja mida pead hooldama ja vett vahetama jms.

von Wu, proovin ära homme, alguses Googeldasin ka siis kirjutati, et see tarkvara tulebki 620'le kuid tegelikkuses see ei eksisteeri.

eltso, vesijahutusega on pigem see WOW faktor, et lähed kuskile LAN'ile ja kui aknaga korpus siis kõva värk.icon_biggrin.gif

djpvx kirjutas:
Rääkisid juhtmest, mis läheb CPU FAN pesasse.
oleksid võinud tegelikult öelda ka, et selle kabla kaudu pump oma vajaliku toite saab. See pööretekontroll on suhteliselt teisejärguline.


tsitaat:
Teine ühendus on selleks, et saaks kaasasoleva ventilaatori sinna külge ühendada ja kui sa ei ühenda ära esimest juhet, ei hakka tööle nii pump kui ka ventilaator ja protsessor kuumeneb üle.
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 99
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Wiltz
HV Guru

liitunud: 28.01.2002Autoriseeritud ID-kaardiga Online

sõnum 11.09.2011 15:20 vasta tsitaadiga

ok, sain põhimõtteliselt aru nüüd jah, mida mõtled kinnise ja lahtise all...samas tuleb tunnistada, et ega see definitsioon sul siiski väga korrektne ei ole! isetehtud vesika võid täpselt samamoodi "kinniseks" ehitada kui soovid...või noh, eks nad üldjuhul tehaksegi niimoodi. seega on ka suurem osa isetehtud vesikaid kinnised ja vee vahetamine on puhtalt enda otsus, et kas ja millal seda võiks teha.


võrdlus oli sul ju olemas teiste õhkjahutustega, mis täidavad täpselt sama ülesannet ehk siis jahutavad mingit pc komponenti?! see ongi imelik kui sa annad mingile vidinale hästi suure skoori - just because it's "different" icon_biggrin.gif see on umbes nii, et teeme 100m jooksus osalenud ja viimase koha saanud invaliidi maailmameistriks sest ta oli nii eriline osaleja icon_lol.gif muidugi, mingi osahinnang võib olla kõrge, selle vastu poleks mul midagi...aga anda max lõppskoor jahutile, mis ei hiilga tegelikult millegagi icon_rolleyes.gif

_________________
"There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins."
Kommentaarid: 267 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 3 :: 219
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
softis
HV Guru
softis

liitunud: 07.09.2004
sõnum 11.09.2011 18:05 vasta tsitaadiga

Tõsi, K3ndu, hetkel seadsid küll oma skooritabelid kahtluse alla...
_________________
Üks Hiid jõuab rohkem küsida kui sada ahvi vastata.
www.FunBox.ee - lahedad ja lõbusad kingitused ja muidu vidinad. <- mobiilivaates võib probleeme esineda tänu saamatule arendajale...
www.top24.ee - kõik vajalik ja praktiline sinu koju.
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 20
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
K3ndu
HV Guru
K3ndu

liitunud: 25.10.2009Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 12.09.2011 08:59 vasta tsitaadiga

Ma olen avastanud, et ma olen midagi endal Upload'is sassi ajanud ja endal tuleb ka nüüd meelde, et ma andsin jahutuse eest 3 punkti ja kokkuvõttes tuli üldse neli lõpphinnanguks.
Ma ei tea ainult kust ma selle präeguse hinnangu pildi olen võtnud kuna mul ei ole seda viimaste Uploadide seas, uurin kui homme jälle peamises arvutis mis teema sellega on.

EDIT: Leidsin vea üles, olen mingitmoodi hoopis Gelid GX-7 hinnangu pildi pannud ja otsin homseks õige pildi välja jälle.

EDIT2: Oligi vale pildi pannud ja õige pilt seisis kaustas arvutis.

Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 99
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Sven
Kreisi kasutaja
Sven

liitunud: 27.04.2007
sõnum 12.09.2011 11:06 vasta tsitaadiga

Kuidas ilma ventilaatorita asi performib?
Kommentaarid: 35 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
K3ndu
HV Guru
K3ndu

liitunud: 25.10.2009Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 12.09.2011 11:24 vasta tsitaadiga

Svenx kirjutas:
Kuidas ilma ventilaatorita asi performib?


Annan teada kui olen jõudnud ära proovida.
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 99
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Sven
Kreisi kasutaja
Sven

liitunud: 27.04.2007
sõnum 12.09.2011 12:38 vasta tsitaadiga

Oleks tore teada, kui püsivad enam-vähem talutavatel tempidel, siis oleks hea lahendus vaikse arvuti koplekteerimisel.
Kommentaarid: 35 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
von Wu
HV Guru
von Wu

liitunud: 12.10.2007
sõnum 12.09.2011 12:44 vasta tsitaadiga

Proovi üldse ilma vendita ja proovi ka ülalmainitud tarkvara "Silent" režiimi.
_________________
M: ZAZ 968M ja Mitsubishi Sigma
Kommentaarid: 725 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 563
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
K3ndu
HV Guru
K3ndu

liitunud: 25.10.2009Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 12.09.2011 18:23 vasta tsitaadiga

Jõudsin softi proovida ja see tööle ei hakka, ja ta ei saagi tööle hakata kuna 920'l on USB ühendus ja see 620'l puudub. Ilma vendita proovin lähipäevadel.
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 99
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Wiltz
HV Guru

liitunud: 28.01.2002Autoriseeritud ID-kaardiga Online

sõnum 12.09.2011 21:10 vasta tsitaadiga

ilma vendita on ilmselt proovida mõtet ainult siis kui radika asetad horisontaalselt (nii, et õhk saaks vabalt liikuda ribide vahelt alt-üles)

aga jah, võin juba ette ennustada, et temp tõuseb päris jõudsalt täispassiivsena...ega see radikas ilma ventikata töötama mõeldud ei ole icon_smile.gif

_________________
"There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins."
Kommentaarid: 267 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 3 :: 219
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
K3ndu
HV Guru
K3ndu

liitunud: 25.10.2009Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 13.09.2011 07:50 vasta tsitaadiga

Nonii panin hommikul arvuti tööle ilma ventilaatorita ja on nüüd 15 minutit töötanud. Stress testi pole tööle veel pannud ja ei pane ka kuna tavaolekus temperatuur juba 47 kraadi ja tõuseb.icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 99
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Sven
Kreisi kasutaja
Sven

liitunud: 27.04.2007
sõnum 13.09.2011 08:42 vasta tsitaadiga

Ok, tänud!
Kommentaarid: 35 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Ülevaated, kasutajate hinnangud »  Ülevaade: Antec Kühler H20 620 mine lehele 1, 2  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumisHinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.