Avaleht
uus teema   vasta Vaidlused »  Võitlustanner »  Puutetundlik versus tavaline ekraan, nuti- versus dumbtelefon märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele 1, 2  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing

Kas eelistad nuti- või dumbtelefoni?
nutitelefoni
74%
 74%  [ 127 ]
dumbtelefoni
23%
 23%  [ 40 ]
midagi muud (kirjutan teemasse)
2%
 2%  [ 4 ]
hääli kokku : 171

autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002




sõnum 30.08.2011 11:10:51 Puutetundlik versus tavaline ekraan, nuti- versus dumbtelefon vasta tsitaadiga

Kuna nutitelefonid tundivad järjest peale siis teeks ühe võitlusteema. Kas puutetundliku ekraaniga nutitelefonid võtavad tuleviku üle?

Jätaks Android versus iOS versus WP7 versus Symbian siit välja ja vaataks laiemat pilti. St kas meeldib uus, suure puutetundliku ekraaniga nutitelefon või pigem vana, füüsiliste nuppudega ning vähema nutiga? Muidugi on veel vahepealseid variante - näiteks Nokia E-seeriast E51, E52, E5, E63 jne, mis on päris nutikad kuid pole puutetundliku ekraaniga.


viimati muutis Dirty Harry 30.08.2011 11:17:51, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 178 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 144
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002




sõnum 30.08.2011 11:16:11 vasta tsitaadiga

Teen otsa lahti:

Kasutasin ise pool aastat Androidi ning rohkem ei taha - nuppudega telefon, mille aku peab tiheda kasutamisega 2-3 päeva sobib mulle lihtsalt paremini kui puutetundliku ekraaniga akuõgard, millel puudub kasutajaliidese poolt ühtne ja loogiline lähenemine.

Täpsemalt on mu jaoks suure puutetundliku ekraaniga nutitelefoni puhul miinusteks:

1. Aku peab kehvasti - päevas peab laadima kui palju kasutada
2. Mobiil on kohmakam ja suurem kui "tavalised" telefonid. Ehk siis taskus ja käes ebamugavam.
3. Suur ekraan on õrnem ning nutitelefonid üldiselt mehhaaniliselt nõrgemad kui "kummikud".
4. Puutetundlik ekraan ei olnud mugav kasutada - füüsilised nupud on märksa mõnusamad. Sama nagu hiir versus klaviatuur (käsurida, shortcutid jne.)
5. Kasutajaliides oli killustatud, ei paistnud ühist joont (samas võib siin pigem Androidi kapsaaeda minna, see ei ole kõigil nutitelefonide op.süsidel nii).

Ehk siis endale sobib hästi Nokia E51 - on nii nutti kui kõike muud, mis mulle isiklikult sobib - suhteliselt väike, kerge, nutikas ning hea akuga.
Kommentaarid: 178 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 144
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
maxsimiljo
Kreisi kasutaja
maxsimiljo

liitunud: 15.08.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 30.08.2011 12:25:44 vasta tsitaadiga

Ise tulin just Nokia 3120c pealt LG P500 peale üle ja ütleks, et otseselt ei eelista üht teisele, mõlemal omad plussid ja miinused. Ilmselgelt nutidega on võimalik korda saata väga palju rohkem võrreldes "tavaliste" telefonidega, aga samas ei tundu nutid olevat nii kukkumis- jms kindlad ja ka aku ei pea poolti nii kaua (räägin oma kogemusest), mis on samas täiesti mõistetav, kuna suurem ekraan ja rohkem võimu jne. Mugavuse kohta ütleksin, et nuti on igatpidi mugavam, kui ükskord ära harjutud ja enda jaoks mugavaks tehtud on.
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 28
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ufo56
HV Guru
ufo56

liitunud: 18.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 30.08.2011 12:40:31 vasta tsitaadiga

Nutikas telefon loomulikult
_________________
 Lae pildid -> pilt.io
Kommentaarid: 77 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 66
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 30.08.2011 12:44:58 vasta tsitaadiga

Aastaid kasutasin 3510i'd, viimase 2a jooksul n900 ning nüüd paar kuud n950.
Dumbphone kannatas loopimist kindlasti paremini ning aku kestis nädala ja rohkemgi. Rääkida sai, sõnumeid lugeda samuti.
Kui aga vahel oli tarvis kiireid märkmeid teha oli selle telefoni kasutamine pehmelt öeldes viletsavõitu.

Peale n900 peale kolimist muutus telefon minu jaoks pigem mobiilseks arvutiks mis täitis paljusid selle funktsioone. Rääkimine-sõnumineerimine on suhteliselt ebaoluline, küll aga on tihtipeale tarvis netis üht ja teist uurida, märkmeid teha, eri IM protokollidega vestelda, navigeerida, muusikat kuulata, filme vaadata, faile transportida, üle SSH serverit manageerida ning aeg-ajalt ka mõnd vähe keerukamat rakendust jooksutada. Enamuse jaoks eksisteerib spetsiaalsed seadmed mis nende ülesannetega paremini hakkama saab kuid sel juhul peaks mul taskus olema ühe asemel >5 seadme. Muidugi laadima peab mõlemat vidinat vähegi aktiivsema kasutuse juures iga öö kuid kuniks tsivilisatsioonist kaugel ei liigu pole sellega muret. Kui liigun siis saan kasutada spets mobiilset laadijat mis omab lisavurtsu mitmeks päevaks icon_smile.gif


Samas puhtalt touchscreeniga telefoni ma ka ei taha, kui üldse siis täis QWERTY klaveriga asja. Suurus on minu jaoks üsna ebaoluline näitaja. N950 oma 110x48x13mm suuruse ja tõenäoliselt kusagile 180-200g kanti jääva kaaluga on paras ning ma ei nuriseks, kui saaks pikkuses-laiuses paar senti ja paksuses sentimeetri juurde, eriti kui sellega kaasneks vastav võimsuse ja akukestvuse kasv icon_smile.gif

_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 106 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 86
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Braien
HV Guru
Braien

liitunud: 02.02.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 30.08.2011 13:11:09 vasta tsitaadiga

Enda viimane klahvidega telefon oli Sony Ericsson C702.
Köige suurem eelis minu arvamusel on puutekal klahvikate ees suur ekraan.
Esimene Puutekas oli Samsung S5620, väga hea telefon, wifiga, gps-iga ja muu vajalikuga, ning aku peab vajadusel 2 nädalat vastu.
Sealt kolisin edasi androidi peale(LG P500), ei ütleks, et ebamugav kasutajaliides oleks või midagi sellist, minule sobib.

_________________
Has anyone really been far even as decided to use even go want to do look more like?
Kommentaarid: 102 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 90
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Mario.
HV Guru

liitunud: 25.07.2004




sõnum 30.08.2011 13:49:49 vasta tsitaadiga

Nutitelefon.
Sihtotstarbline kasutus, hüve, nagu Ho Ho mainis, millele lisab vürtsi äärmiselt suur (Android, iOS) kohandatavus.
Kommentaarid: 274 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 2 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
arm2004
HV Guru
arm2004

liitunud: 20.05.2003




sõnum 30.08.2011 14:02:19 vasta tsitaadiga

Puutetundlik nuti.
Algul olin puutetundlikkuse suhtes skeptiline, aga kole kiiresti harjusin ära ja enam tavalist ei igatse (kuigi ekraanialused nupud ning kaamerapäästik peaksid siiski füüsilised olema, nende puutetundlikkus ei meeldi).

_________________
nooope!
Kommentaarid: 110 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
namstoop
HV Guru
namstoop

liitunud: 05.11.2001




sõnum 30.08.2011 16:02:24 vasta tsitaadiga

Nuti-nuti, mis muu. Ei taha küll enam tavalise telefoni peale tagasi. Telefon, emailindus, internet, kalendermärkmik, vajaduselt teksti ja tabelfailide avamine ja täiendamine, meelelahutus (mängud, videod), e-luger, kui häda käes siis ka fotokas ja videokaamera, laste rahustamisvahend jnejnejne. Ilmselt järgmisele tööreisile minnes kaalun tõsiselt kas väikest netbookigi viitsin enam kaasa tassida. Varem olnud e-lugeri ostmise mõtte olen ka maha matnud, telefon ajab asja ära ja raamatud on alati taskus, ei pea mingit eraldi seadet kaasas tassima.

Aku kestvus pole üldiselt ka niii suur probleem - lisaakud on üsna odavad, laadida saab ka igal pool, nii vooluvõrgust, autos, arvuti taga.
Füüsiline vastupidavus - noh kui kaka juhtub, siis kaka juhtub, ükskõik mis vidinaga tegu on. Korra olen oma HTC DHD kivipõrandale pillanud - jäi täitsa terveks. Auto tagumiselt istmelt on järsu pidurduse peale ka kolinal põrandale lennanud - jäi samuti terveks. Samas eelmine mittenutikas (SE W660) käis 3x remondis ja lõpuks ikkagi ei funktsioneerinud korralikult ka ilma kuhugi kukkumiseta.

_________________
verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon.
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 30.08.2011 17:23:43 vasta tsitaadiga

Puutetundlik nuti. Vajadusel kestab ka üle nädala kui ei torgi ja kasutada samalaadselt dumbtelefonile.
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
flake
HV veteran

liitunud: 01.05.2003




sõnum 30.08.2011 18:33:23 vasta tsitaadiga

nutitelefon/tablet igal juhul. ilma ei oskagi nagu enam elada icon_biggrin.gif
_________________
..||..
Kommentaarid: 62 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Märt.
HV Guru
Märt.

liitunud: 17.01.2004




sõnum 06.09.2011 08:02:58 vasta tsitaadiga

Poolpimeda inimesena loomulikult PEAVAD füüsilised nupud olema, nii et puutetundliku ekraaniga nutt on kahjuks out.
_________________
Albert Einstein: "Vaid kaks asja on lõpmatud, universum ja inimlik rumalus, ja selles esimeses pole ma nii kindel."
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 23
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
mustmantel
HV kasutaja

liitunud: 08.01.2009




sõnum 06.09.2011 08:50:21 vasta tsitaadiga

Viimase aasta jooksul olen proovinud kõik võimalikke variante. Kui ennem iga telefoniga oli sama probleem, et peale kaht kuud ei tundunud asi õige, siis nüüd olen leidnud selle mis on mulle täpselt paras icon_smile.gif SII teeb ära kõik mis vaja ja samas aktiivse kasutuse juures saan siiski 2 päeva hakkama. Prooviks olid siis HTC HD2, Nokia E72,E52 ning vahepeal sai kasutatud vanu telefone kollektsioonist 6310,6210,9310.
Kommentaarid: 18 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 17
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
heretic666
HV Guru
heretic666

liitunud: 13.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 06.09.2011 15:32:32 vasta tsitaadiga

Dumb telefoni igal juhul.
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 68
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Max Powers
 

liitunud: 21.03.2003




sõnum 07.09.2011 18:33:54 vasta tsitaadiga

Vahetasin hiljuti Nokia 6300 HTC HD7 vastu. Alguses natuke harjumatu oli, aga tagasi tavalise telefoni peale ei läheks.

Suuruse vahe on üsna märkimisväärne
Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 215 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 2 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 07.09.2011 18:37:53 vasta tsitaadiga

Nuti ikka... Sony Xperia Neo minu kasutuses - üks number läks kinni + fotokat pole tööasjades vaja. isegi 720p saab selvestada.
Kommentaarid: 234 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 200
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
scrtchy
HV vaatleja
scrtchy

liitunud: 19.01.2011




sõnum 12.09.2011 21:15:53 vasta tsitaadiga

Androidi võimalused on ikka suuremad ja paremad . Põhimõtteliselt on kõik mida vaja taskus olemas . meilid , kiire nett , filmid , videod , skype , msn jne . SE P1i on seni nö. "vähem tarkadest" telefonidest minuarust üks parimaid mis tehtud. Täis qwerty , puutetundlik ekraan , viisakas 3MP kaamera ning ka aku pidas korralikult kui rohkem helistada , meilida , netis surfata . Enamasti on nii , et need kes androidiga viitsivad ära harjuda , need enam sellest nii naljalt ei loobu kuna kõik on käeulatuses. thumbs_up.gif
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Max Powers
 

liitunud: 21.03.2003




sõnum 12.09.2011 21:29:15 vasta tsitaadiga

Ega siis ainult Android nuti ei ole
Kommentaarid: 215 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 2 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mario.
HV Guru

liitunud: 25.07.2004




sõnum 12.09.2011 21:33:24 vasta tsitaadiga

Pädevaim.
Kommentaarid: 274 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 2 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 12.09.2011 21:35:05 vasta tsitaadiga

Mario. kirjutas:
Pädevaim.
Sõltub mida otsitakse telefonist. Ekstreemsemale poweruserile on veelgi asisem OS/distro olemas icon_razz.gif
_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 106 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 86
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
flameas
HV veteran
flameas

liitunud: 14.07.2005




sõnum 12.09.2011 21:36:06 vasta tsitaadiga

Nuti ja puutekate peal häirib see, et küljepeal puuduvad üldjuhul nupud millega lugusi pleiris vahetada.. peab ekraaniluku maha võtma et vahetada.. tüütu. sõnumite saatmine ebamugavam kui qwerty puudub. Igatsen oma W995te :/
Kommentaarid: 91 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 81
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Max Powers
 

liitunud: 21.03.2003




sõnum 12.09.2011 21:42:15 vasta tsitaadiga

Ho Ho kirjutas:
Mario. kirjutas:
Pädevaim.
Sõltub mida otsitakse telefonist. Ekstreemsemale poweruserile on veelgi asisem OS/distro olemas icon_razz.gif

Ära jälle hakka mingit poweruserite jama ajama.
Kommentaarid: 215 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 2 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Erx15
HV kasutaja
Erx15

liitunud: 09.08.2008




sõnum 12.09.2011 22:36:18 vasta tsitaadiga

flameas kirjutas:
Nuti ja puutekate peal häirib see, et küljepeal puuduvad üldjuhul nupud millega lugusi pleiris vahetada.. peab ekraaniluku maha võtma et vahetada.. tüütu. sõnumite saatmine ebamugavam kui qwerty puudub. Igatsen oma W995te :/

Lugusid kuulatakse albumite kaupa, kui lugusid pead ketrama, siis on lihtsalt sitt album icon_smile.gif
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kännuämmelg
HV Guru
kännuämmelg

liitunud: 27.08.2002




sõnum 12.09.2011 22:45:33 vasta tsitaadiga

ma kah seda vanurite leeri.. ei taha enam kolakat taskus kanda puhtalt selle pärast, et see "oskab" kõike. Suvel, kui tagasi tsivilisatsiooni tulin, otsisin kolahunnikust naise vana samsungi klapika üles ja ületamatult hea tunne oli- helises, vastasid, oli endal tarvis helistada, lükkasid mõtte edasi, kuna telefon oli vahepeal kusagile putku pannud icon_cool.gif
nüüd pean asjaolude tõttu jälle taskukompuutriga ringi vehkima ja ausaltöeldes siiber on. tahaks midagi pisikest, mis ei tuletaks enda olemasolu pidevalt meelde.

PS. pildistamiseks on mul fotokas, netis käimiseks ringi liikudes netbook, märkmeid meeldib teha hariliku pliiatsiga paberile
Kommentaarid: 242 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 204
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
flameas
HV veteran
flameas

liitunud: 14.07.2005




sõnum 12.09.2011 22:59:29 vasta tsitaadiga

Erx15, noo kui mul on väga palju lugusi playlistis, mida ma tavaliselt kuulan, aga pole mõne jaoks tuju... albumite kaupa mõttetu kuulata minumeelest, kui just uus ja huvitav pole.. aga see teine teema
Kommentaarid: 91 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 81
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Vaidlused »  Võitlustanner »  Puutetundlik versus tavaline ekraan, nuti- versus dumbtelefon mine lehele 1, 2  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.