Avaleht
uus teema   vasta Vaidlused »  Võitlustanner »  Puutetundlik versus tavaline ekraan, nuti- versus dumbtelefon märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing

Kas eelistad nuti- või dumbtelefoni?
nutitelefoni
74%
 74%  [ 127 ]
dumbtelefoni
23%
 23%  [ 40 ]
midagi muud (kirjutan teemasse)
2%
 2%  [ 4 ]
hääli kokku : 171

autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
pacho
HV veteran
pacho

liitunud: 26.02.2004




sõnum 13.09.2011 20:50:46 vasta tsitaadiga

Qwery candybarid kasutuses. Igapäevaselt BlackBerry, metsas ja välisreisidel E63. Puuteekraanidega ei suuda kuidagi ära harjuda. Kogu aeg peab ekraani vahtima. Pimesi ei anna midagi teha.
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Laurikre
HV Guru
Laurikre

liitunud: 20.09.2003




sõnum 14.09.2011 03:02:57 vasta tsitaadiga

Vana hea IPhone.
Lauri Kreutzwald

_________________
Need: Windows, .Net, Sharepoint, Exchange, Dynamics, Visual Studio, XNA, Expression, Silverlight, SQL and many other skills? Talk to me icon_smile.gif
Rohkem IT uudiseid iga päev BattleIT lehelt
Kommentaarid: 154 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 5 :: 131
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Mario.
HV Guru

liitunud: 25.07.2004




sõnum 14.09.2011 06:23:32 vasta tsitaadiga

pacho kirjutas:
Qwery candybarid kasutuses. Igapäevaselt BlackBerry, metsas ja välisreisidel E63. Puuteekraanidega ei suuda kuidagi ära harjuda. Kogu aeg peab ekraani vahtima. Pimesi ei anna midagi teha.

Kindlat navigatsiooni menüüs kindlasti pimesi ei tee puuteekraaniga, aga näiteks enda E71'ga kirjutamist ei õpi kunagi ära nii, nagu suudan seda ekraanipõhise qwerty'ga teha - liialt aeglane ja ebamugav + vajab just silmi.
Kommentaarid: 274 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 2 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
CoiL
HV Guru
CoiL

liitunud: 07.06.2006




sõnum 16.09.2011 21:42:41 vasta tsitaadiga

LG P500 Android 2.2 ning ülirahul. Telefon, GPS (iGO uusim tarkvara, eestikeelne, kõik kaardid olemas), Wifi, 3G, fotikas, msn, meilid, skype jms. jura kõik olemas ja näpuvajutuse kaugusel. Aku peab ka väga hästi vastu. Alguses vaatasin HTC desire poole aga peale inimeste kommentaaride kuulmist ja soovitusi olen väga rahul valikuga. Soovitan testelegi kes odavama klassi nutikat osta soovivad icon_wink.gif beer_yum.gif
Kommentaarid: 95 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 83
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Valvejoodik
HV veteran
Valvejoodik

liitunud: 27.12.2008




sõnum 16.09.2011 23:58:53 vasta tsitaadiga

Kindlasti nutitelefon- ma ei näe enam ühtegi põhjust, miks peaks ostma nö. "tavalise" telefoni. Kui veel mõni aeg tagasi oli tavaliste mobiilide peamiseks pooltargumendiks nende odav hind, siis nüüd on seis võrdsustunud ja nii mõnigi nutikas antakse pea tasuta kätte icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
salasource
HV kasutaja
salasource

liitunud: 31.01.2005




sõnum 29.09.2011 13:07:34 vasta tsitaadiga

pacho kirjutas:
Qwery candybarid kasutuses. Igapäevaselt BlackBerry, metsas ja välisreisidel E63. Puuteekraanidega ei suuda kuidagi ära harjuda. Kogu aeg peab ekraani vahtima. Pimesi ei anna midagi teha.

+1
E72 saab väga kiiresti kirjutada. Kunagi mingil vanemal firmware versioonil oli bugi, et kui väga-väga kiiresti kirjutasid, siis hakkas mingeid tähti vales järjekorras võtma.
See on kindlasti personaalne mille peal keegi kiiremini ja mugavamalt saab, kas nuppude või ekraani peal.
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 21
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
s4nder
HV kasutaja

liitunud: 14.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 08.10.2011 15:13:44 vasta tsitaadiga

Olen enda puhul täheldanud, et ei viitsi mobiilsete seadmete kellasid ja vilesid pärast paari päeva kasutada. Telefon taandub ikkagi helistamisele. Nutitelefonid on kasutusmugavuse, massi, mõõtmete ja aku kestvuse arvelt minu jaoks ebavajalikku pahna täis topitud. Eelistan dumbphone'e, kuigi nende valik jääb aina väiksemaks.
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KrisVr
HV Guru

liitunud: 27.08.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 08.10.2011 15:28:54 vasta tsitaadiga

3-4 aastat tagasi esimest nutitelefoni ostes sai ikka kõvasti mõeldud, kas see puuteekraan ikka on piisavalt vastupidav ja endal mugav. Pärast ostu ja tükk aega kasutamist sai asi selgeks ja enam pole tavalisi telefone ostmise mõttega isegi vaadanudki! icon_razz.gif

Nutitelefon! thumbs_up.gif thumbs_up.gif beer_yum.gif
Kommentaarid: 30 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Petz
HV Guru

liitunud: 05.11.2001




sõnum 10.10.2011 16:00:16 vasta tsitaadiga

Eks elustiilist sõltub... Nutikad asjad - läpakas + netipulk ja gps nagunii enamasti autos ligi. Telefon põhiliselt teiste jutu ärakuulamiseks, äratamiseks ja meelespeadeks. Mida kergem ja kompaktsem, seda parem. Kui praegune 3120c (ideaaltelefon IMHO) tagataskus kunagi ribadeks kulub, olen sunnitud tõenäoliselt mõne nutikama ostma, sest normaalseid nuputelefone lihtsalt ei tehta enam... icon_smile.gif
Kommentaarid: 81 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 75
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Timberg
ööKARU
Timberg

liitunud: 27.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 06.12.2013 21:20:01 vasta tsitaadiga

Mind isiklikult huvitaks ka see, kuidas nutitelefonidega tänapäeval lood on.

Olen ise aastaid tavalisi kasutanud. Vahel sõprade nutitelefone natuke uurinud, aga siiani ei ole väga hästi aru saanud, miks nutitelefon näiteks minul kui tudengil otseselt elu lihtsamaks teeks.

Tavalisel mobiiltelefonil peab aku kauem vastu.

Mida nutitelefoniga saab paremini teha: netis käia, rakendusi kasutada, filme vaadata, mängida.

Kui kaua peab nutitelefonil aku vastu, kui kasutada helistamiseks ja mõnikümend minutit netis käia?

Ehk viitsib mõni nutitelefonidega rohkem kursis olev inimene rääkida nutitelefonide eelistest laiemalt? Olen enda meelest kursis nutitelefonide võimalustega, aga kuna ma siiski pole omanik - ei saa ma sama hästi nendega kursis olla.

Lisaks tegi elisa mingi pakkumise ja mõtlesin, et võibolla tõesti võiks nutitelefoni hankida. Enda jaoks näen reaalsete plussidena seda, et vahel harva saaks sealt filmi vaadata, vahel on vaja internetist mingit infot saada - kui arvuti pole lhäeduses... saaks. Rohkem nagu pähe ei tule.
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 268
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
silver010
HV veteran
silver010

liitunud: 31.10.2003




sõnum 06.12.2013 22:20:07 vasta tsitaadiga

Eks jah, tõesti korralikke nuputelefone ei tehta enam.

Ehe näide ühe inimese pealt kes enne kasutas miskit pisikest kunagist Nokia äriinimestele suunitletud telefoni, värvilise ekraani ja korraliku autohoidiku klambriaukudega.
Enne oli nii, et piisas pesasse pistmisest, kui juba telefon lukustus paika, hands-free käivitus ning laadis.
Numbreid õnnestus sõiduajal kasvõi pimesi valida, kuna kontaktiraamat tegutses vaid esitähe järgi ja puudus nn otsing mis praegu ka kõige algelisematel uutel Nokia nuputelefonidel, mis otsivad ka sõna esitähtede järgi, ning kuidagi ei saa välja lülitada - kunagisest pea pimesi kasutamisest võid vaid unistada.
Justkui taandareng inimesele, kellel üle 600 numbri ning pähe kulunud juba enim helistatavate kontaktide nupu vajutuste arv.

Ka autodokkidega kuidagi kehvad lood praegu nendel nuputelefonidel, ei piisa enam ühest pesast ning tihti asuvad need pesad telefoni ülevalotsas.
Ja olgem ausad autoga sõites puutetundliku telefoni kasutamine on märksa ebapraktilisem.

Samuti uued nuputelefonid on oma eelnevatest vendadest kõvasti uimasemad ning sisaldavad ülearu igasugust bloati icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 45 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 42
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mario.
HV Guru

liitunud: 25.07.2004




sõnum 07.12.2013 10:26:41 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Ehk viitsib mõni nutitelefonidega rohkem kursis olev inimene rääkida nutitelefonide eelistest laiemalt? Olen enda meelest kursis nutitelefonide võimalustega, aga kuna ma siiski pole omanik - ei saa ma sama hästi nendega kursis olla.

Lisaks tegi elisa mingi pakkumise ja mõtlesin, et võibolla tõesti võiks nutitelefoni hankida. Enda jaoks näen reaalsete plussidena seda, et vahel harva saaks sealt filmi vaadata, vahel on vaja internetist mingit infot saada - kui arvuti pole lhäeduses... saaks. Rohkem nagu pähe ei tule.

Eks arusaam tekkinud! vajadustest tuleb ikka peale uue edeva vidina ostu.

Selline põhjendatud argument on see, et nutikas omab teha täitsa esinduslikku võimekust seda, mida üks juhtival positsioonil või asjaajaja inimene varem ehk vaid süleriga või kontoris teha sai.
Suure ekraani ja nutisüsteemi eeliseks (me räägime nutikatest, mitte puuteekraaniga nutitaolistest! seadmetest!) saab lugeda operatiivset käsitsemist, mis ei piirdu pelgalt e-maili vaatamisega, vaid lubab neile ka jooksvalt vastata e info vool ei ole kirjavahetuse puhul takerdunud numbrilise keypad'i taha, mida leevendaks vaid T9. Siia saame lisada ka kergema dokumendihalduse (loe: failihaldus üldiselt @ Android (e kõik see, mida iOS nt ei paku) e suur ekraan ning süsteemi omapära annab mulle universaalselt vabad käed töödelda erinevaid failivorminguid; väljastada kasvõi lõuna ajal arveid jmt või lugeda protokolle/kesteabmida; - siia muidugi siis lihtinimese sotsiaalmeedia tarbimise kergendamine koos HIMYM'i ja muidugi Instagram.

Eks sisu tarbimine on see konkreetne eelis; saan kõik vajalikud materjalid hilisemaks lugemiseks kohe Kindle'sse saata, mis on koju saabudes ilusti end ära sünkroniseerinud (loe: artiklid, esseed, uurimistööd) e mul on võimalus olla logistiliselt efektiivne ning samas annab nutikas võimaluse mitte infost mööda jalutada. Mõnes mõttes on see nagu sundseis. Kas see just argument on, aga nutikas välistab selle, et esimese asjana koju saabudes peaksin laua taha istuma. Pigem teen endale kohvi, võtan lahti maili/feedly (RIP gReader!) ning kaasajastan end kollase meediaga ilma sundasendis olemata, kust ma just peale kuut tundi istumist tulin - ; Just film on see, milleks ma ehk arvuti peale mängimise sisse lülitan.

Kui sul on küsimus eeliste kohta, siis ilmselt ei ole otseselt nutikat vaja; võid iPhone'i vm odava Androidi osta.
Kommentaarid: 274 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 2 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Märt.
HV Guru
Märt.

liitunud: 17.01.2004




sõnum 07.12.2013 15:15:47 vasta tsitaadiga

Võimalus end lasta täpselt positsioneerida on minu kui nägemispuudega inimese jaoks oluline. Uudised, elementaartasandil dokumentide kuvamine ja redigeerimine, kasvõi riiulite-kappide paika loodimine (föön asjale peale ja korras), pangarakendus (Swed), käigultt ülekannete-maksete tegemiseks (ja mõistagi samas saldo kaemiseks). naisel autos navigeerimine, tema kehva mälu pikenduseks Google kalender (kribad arvutis eventi, telefonis ka kohe olemas), meeldetuletused (Google Keep föönis ja brauseris), jne jne. Poiss kaalus, et vaja on uut fööni ja läpakat, aga mõlemat korraga ei saa lubada- ostis järelmaksuga Samsung Note 2 ja saab hädavajadusel ka läpaka asemel kasutada.

Pead enda prioriteedid paika panema, mis sul on oluline. Kui suurt mitte midagi peale helistamise ja sms-imise, siis nupuföön ajab asja ära. Aga juhtub ka vastupidist- kallis naine soovis uueks fööniks nupufööni, ostsin siiski nutika ja nüüd vaikselt harjudes on hakanud aru saama, et tal on selleks kõigeks, mis päeva jooksul teeb, tuumakam nutikat kasutada. Praegu kasutab paralleelselt veel mõlemat, ent nutikat üha rohkem. thumbs_up.gif

Ja sellest lähtuvalt on ka föönivalik- ise valisin endale võimeka Samsa S4, aga naisele, arvestades töökindlust ja muid olulisi parameetreid- Nexus 4. Usutavasti on Nexus 5 droidimaailmas reaalselt parim föön, juba Nexus 4 pani mind mõtlema, et järgmine föön võiks puhas Android olla. Aga ka Samsa tipptelefonid on priimad, just raua võimekuse poolest. thumbs_up.gif

_________________
Albert Einstein: "Vaid kaks asja on lõpmatud, universum ja inimlik rumalus, ja selles esimeses pole ma nii kindel."
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 23
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Petz
HV Guru

liitunud: 05.11.2001




sõnum 09.12.2013 14:52:55 vasta tsitaadiga

Petz kirjutas:
Kui praegune 3120c (ideaaltelefon IMHO) tagataskus kunagi ribadeks kulub, olen sunnitud tõenäoliselt mõne nutikama ostma
Nupufon kestis käesoleva suveni (tegelikult läks täie tervise juures vanaduspensionile). Kui päris aus olla, siis uue ostmise põhjuseks suures osas haiglane tehnikahuvi.

Kui hakkasin mõtlema nutifoni markantsemate elu mugavamaks tegevate funktsioonide peale, meenus esimesena parkimisäpp... icon_smile.gif Kui oled võõras linnas (loe: Tln-s) peale pikka ringitiirutamist kusagil nurga taga vaba parkimiskoha leidnud ja lepitud kohtumisajast juba 5 min möödas, on see leiutis elupäästja icon_biggrin.gif
Ja siis muidugi see, et kogu meilindus pidevalt taskus...
Kommentaarid: 81 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 75
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pacho
HV veteran
pacho

liitunud: 26.02.2004




sõnum 12.12.2013 21:05:12 vasta tsitaadiga

Puuteekraaniga telefoniga tulid kaasa mõned suurepärased lisavõimalused. Telefoni saab ühendada ükskõik millise HDMI ühendust omava ekraaniga. Lisaks BT klaviatuur ja hiir ka juurde, ning on olemas täitsa adekvaatne kontoritöö arvuti. Sellepärast tundub veidike imelik aku eluea üle virisemine. Seade võimaldab palju rohkem kui Nokia 5110, loomulikult tuleb see millegi arvelt.

ot:
Minu puhul on puuteekraaniga telefonile liikumisest kõige rohkem võitnud kellatootjad. Kuidagi ebaviisakas tundub 4,5-5 tollise labida pealt kellaaega vaadata.
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hallhunt
Piiratud kasutaja
hallhunt

liitunud: 24.11.2007




sõnum 13.12.2013 12:42:08 vasta tsitaadiga

samad vennad räägivad et alla 10 tolli tahvlilt on jama midagi vaadata ekraan väike,ise jõllavad 4 tolliselt videosid.. icon_lol.gif tasemel loogika...aga ise kasutan tvalist telefoni,sest ma pole bill gates nagu siin teemas vastajad ja asju ajan netis tahvliga...
_________________
Ära taha olla see,kes sa ei ole.Ole see,kes sa oled ja peagi märkad et olid see,kes tahtsid olla
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
number
külaline






sõnum 26.06.2014 00:34:52 vasta tsitaadiga

...
tagasi üles
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Vaidlused »  Võitlustanner »  Puutetundlik versus tavaline ekraan, nuti- versus dumbtelefon mine lehele eelmine  1, 2
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.