Avaleht
uus teema   vasta Tarkvara »  Linux & UNIX »  GIMP vs. Photoshop märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing

Kas GIMP sobib professionaalidele
Jah
62%
 62%  [ 71 ]
Ei
37%
 37%  [ 42 ]
hääli kokku : 113

autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
freelancer
HV vaatleja

liitunud: 28.07.2003




sõnum 04.06.2005 16:22:15 GIMP vs. Photoshop vasta tsitaadiga

Kas ja kui palju asju vähem saab teha Photoshopi asemel GIMP-i kasutades?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
neros
HV Guru
neros

liitunud: 26.11.2003




sõnum 04.06.2005 16:28:39 vasta tsitaadiga

No ikka kõvasti saab teha vähem. Lihtsamaks pilditöötluseks sobib GIMP otseloomulikult, aga siiski - fotopood on mõeldud ikkagi professionaalidele, mida GIMP ei ole.
_________________
GitHub
.NET Core & Azure baasil lahendused ja arhitektuur - kontakt.
Kommentaarid: 48 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 40
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrek
HV kasutaja
indrek

liitunud: 21.06.2003




sõnum 04.06.2005 16:29:09 vasta tsitaadiga

Kes on professionaal? Kui räägime mingist advanced CMYKi kasutamisest, siis ta ilmselt ei sobi. Kui räägime (ka professionaalsest) veebi tegemisest, siis andku aga tuld.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
freelancer
HV vaatleja

liitunud: 28.07.2003




sõnum 04.06.2005 16:36:44 vasta tsitaadiga

Pidasin silmas jah professionaalset veebi tegemist ja sellega seonduvat fototöötlust

Aga mis oleks siis GIMP-st parem ja Photoshopi vääriline Linuxis?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
droz
Kreisi kasutaja
droz

liitunud: 31.12.2002




sõnum 04.06.2005 16:43:42 vasta tsitaadiga

madedog kirjutas:
No ikka kõvasti saab teha vähem. Lihtsamaks pilditöötluseks sobib GIMP otseloomulikult, aga siiski - fotopood on mõeldud ikkagi professionaalidele, mida GIMP ei ole.

pixar, dreamworks, disney jne on siis amatöörid ?
freelancer kirjutas:
Pidasin silmas jah professionaalset veebi tegemist ja sellega seonduvat fototöötlust

Aga mis oleks siis GIMP-st parem ja Photoshopi vääriline Linuxis?

õpi parem gimpi võimalusi kasutama. vaevalt, et millestki puudus on
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
freelancer
HV vaatleja

liitunud: 28.07.2003




sõnum 04.06.2005 16:48:11 vasta tsitaadiga

droz kirjutas:

õpi parem gimpi võimalusi kasutama. vaevalt, et millestki puudus on


kas gimp jälle võtab lahti photoshopis tehtud asju ja salvestab jällegi sellisesse formaati mis meeldiks disainibüroodele ja trükikodadele?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrek
HV kasutaja
indrek

liitunud: 21.06.2003




sõnum 04.06.2005 16:58:58 vasta tsitaadiga

Üks uus ja huvitav asi on Krita http://koffice.kde.org/krita/screenshots.php
Ega ta veel päris valmis ole (release candidate tuli just) ja Gimpile jääb võimaluste poolest alla, aga see-eest kde-native. Kui mul järgmine kord mingil põhjusel peaks fototöötlust teha olema vaja, siis proovin ta ära.

P.S. freelancer, Sa lased oma veebid reeglina trükikojas välja? icon_smile.gif
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
freelancer
HV vaatleja

liitunud: 28.07.2003




sõnum 04.06.2005 17:01:19 vasta tsitaadiga

indrek kirjutas:

P.S. freelancer, Sa lased oma veebid reeglina trükikojas välja? icon_smile.gif


ic ic tähelepanelik märkus

ma uurin kui palju ja kas oleks võimalik minna üle avatud koodiga tarkvarale täiel määral või pole see reaalne, kui näiteks on vaja ühilduvust ka teistega
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrek
HV kasutaja
indrek

liitunud: 21.06.2003




sõnum 04.06.2005 17:11:12 vasta tsitaadiga

Ega siin muud soovitust ei ole, kui et võta lihtsalt Gimp ette ja hakka tegema. Küll siis välja tuleb, kas on võimalik päriselt üle minna või mitte. Harjumist nõuab küll veidi. Algatuseks võid proovida näiteks Gimpshopi
http://plasticbugs.com/index.php?p=241
Gimp, mis võimalikult photoshopi sarnaseks tehtud. Samas pole teada, kuivõrd see Gimpi arenguga kaasas käima hakkab.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
slack
HV veteran
slack

liitunud: 04.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.06.2005 21:54:29 vasta tsitaadiga

Gimp on tasuta ja tasuta asja eest on teda küll ja ülegi!
Kommentaarid: 67 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 2 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
punktiir
HV Guru

liitunud: 20.07.2004




sõnum 05.06.2005 08:06:45 vasta tsitaadiga

noh eks see gimp ka tasapisi areneb.
photoshop 1.0 tuli minu andmete järgi 1990
gimpi esimene avalik versioon 0.54 tuli välja 1996

minul on küll gimpiga seoses positiivsed arvamused. ja nagu eelmine postitaja mainis, on gimp tasuta ja selle eest on liigagi palju saadud.
väike kivi ka gimpi kapsaaeda. photoshopis olevat layer style võimalust oleks vaja. aga muidu igati thumbs_up.gif

ahjaa proovisin siis seda gimpshopi ka suse 9.2 rpmina. eitäheldanud menüüdes midagi erinevat gimpist, ah jaa siiski erinevus ka sees filters menüü oli nimelt tühi.
Kommentaarid: 49 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 38
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sf
Kreisi kasutaja
sf

liitunud: 24.06.2003




sõnum 05.06.2005 09:43:46 vasta tsitaadiga

https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?t=176480
_________________
pea kinni puu sees
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kermo
HV kasutaja
Kermo

liitunud: 21.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.06.2005 11:10:23 vasta tsitaadiga

ma ei oska gimpiga sliceda.
Kommentaarid: 38 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 36
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
droz
Kreisi kasutaja
droz

liitunud: 31.12.2002




sõnum 05.06.2005 11:16:31 vasta tsitaadiga

coox kirjutas:
ma ei oska gimpiga sliceda.

tunnen kaasa
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
punktiir
HV Guru

liitunud: 20.07.2004




sõnum 05.06.2005 15:09:26 vasta tsitaadiga

coox kirjutas:
ma ei oska gimpiga sliceda.


ehk väike abi: http://www.websiterepairguy.com/ebooks/gimp/How_Slice_Image.html
Kommentaarid: 49 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 38
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
atari_
HV kasutaja
atari_

liitunud: 09.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 05.06.2005 22:29:18 vasta tsitaadiga

GIMP´iga paljude asjade tegemine on veidi keerulisem/pikem protsess kui PS´iga (need samad layer styled nt.) ..muidu eriti alla ei jää
Linuxile peaks veel olema mingi vabavaraline corel photopaint (9?)...aga see vist uuemate distrode peal ei lähe käima

_________________
Kommentaarid: 94 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 80
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
punktiir
HV Guru

liitunud: 20.07.2004




sõnum 06.06.2005 01:43:39 vasta tsitaadiga

eks siin tuleb vaadata asja selle nurgapealt, et photoshopi rahastatakse päris jõudsalt. oleks selline rahastamine ka gimpil, küll ta oleks ka proffidele hea. kas keegi on photoshopi esimesi versioone näppinud. arvatavasti polnud need ka teab mis imeasjad, kui nüüd vaadata. mine tea, milline on näiteks kauges tulevikus gimp 5 jne. elame näeme.
Kommentaarid: 49 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 38
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
stepzter
HV veteran
stepzter

liitunud: 11.11.2001




sõnum 06.06.2005 15:09:29 vasta tsitaadiga

Ei sobi see GIMP veebitegemiseks ka eriti hästi. 16bit per kanal RGB'd ei toeta, curves, HSL jne. adjustment layereid ei saa teha, layer effektide ekvivalenti ei ole. Kõiki neid asju (peale 16bit värvide) saab põhimõtteliselt teha küll, aga neid on nii pain in the ass teha, et vähemalt mina viskasin selle nurka, installisin Wine'i ja Photoshop 7'e.

See gimpshop on ainult kosmeetiline muudatus, tööriistu, mida gimpis lihtsalt põhimõtteliselt ei ole sellega ei tule.
Kommentaarid: 26 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raqiro
HV vaatleja

liitunud: 19.11.2002




sõnum 08.06.2005 22:39:50 vasta tsitaadiga

Gimpi suuremad vead on minu arust RAW tüüpi foto vilets tugi. Seda ei saa photoshopiga võrrelda.
Teine asi on pigem linuxi, mitte gimp'i probleem - wacom'i joonistuslaudade vilets tugi. Ja samuti joonistustööriistad pole seal ka mugavad.
Kolmandaks kohmakas GUI, mida saab kasutada normaalselt ainult 2 monitori olemasolul ja sellele seab jälle piirangu linux (see lihtsalt mõnes olukorras ei tööta).
Miks ei võiks lihtsalt kopeerida parimatelt (ma mõtlen Adobe PS'i)

Gimp'i on hea kasutada just veebitegemiseks, ja fotode (v.a RAW) töötlemiseks ja eriformaatidesse salvestamiseks.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 08.06.2005 22:42:23 vasta tsitaadiga

raqiro, mitte kõik vead ei ole Gimp'i/linuxi süü.
tsitaat:
Teine asi on pigem linuxi, mitte gimp'i probleem - wacom'i joonistuslaudade vilets tugi.
Viga tootjas kes ei paku piisavalt supporti
tsitaat:
Kolmandaks kohmakas GUI, mida saab kasutada normaalselt ainult 2 monitori olemasolul ja sellele seab jälle piirangu linux (see lihtsalt mõnes olukorras ei tööta).
Gui kohmakas kuni ära harjub, kahe monitori support takerdub reeglina kas valesti confimise või kehva videokaardi tootja taha.
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raqiro
HV vaatleja

liitunud: 19.11.2002




sõnum 08.06.2005 23:01:13 vasta tsitaadiga

tsitaat:
Viga tootjas kes ei paku piisavalt supporti
Gui kohmakas kuni ära harjub, kahe monitori support takerdub reeglina kas valesti confimise või kehva videokaardi tootja taha.


Täitsa õige. Ja sellepärast ei saagi professionaal linuxi/gimpiga tööd teha. Ma ei ole veel näinud sellist kujundajat/küljendajat, kes viitsiks oma töö vahelduseks tegeleda põhjuste otsimisega, miks wacom või ta spetsmolu ei tööta.

PS! Ise olen 80% linuxi taga ja ülejäänud aja käin piraat-winni ja piraat-fotoshopiga fotosid kohendamas.
Õnneks läheb OS X inteli peale. Ehk päästab see mingi aja pärast kahe OS'i vahel sõelumisest.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 08.06.2005 23:04:21 vasta tsitaadiga

tsitaat:
Ma ei ole veel näinud sellist kujundajat/küljendajat, kes viitsiks oma töö vahelduseks tegeleda põhjuste otsimisega, miks wacom või ta spetsmolu ei tööta.
Väga õige tähelepanek.

Need kujundajad/küljendajad kes tahavad siiski Gimpi kasutada võiks nendele firmadele rohkem survet avaldada, ehk kunagi kauges tulevikus on lootust ka paremale suppordile.
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
cbr
HV Guru
cbr

liitunud: 01.09.2002




sõnum 08.06.2005 23:18:51 vasta tsitaadiga

Mida see aitab, et OSX Inteli peale läheb? Ostad Mac'i endale?
_________________
Kommentaarid: 48 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
stepzter
HV veteran
stepzter

liitunud: 11.11.2001




sõnum 09.06.2005 04:17:20 vasta tsitaadiga

raqiro kirjutas:
PS! Ise olen 80% linuxi taga ja ülejäänud aja käin piraat-winni ja piraat-fotoshopiga fotosid kohendamas.
Õnneks läheb OS X inteli peale. Ehk päästab see mingi aja pärast kahe OS'i vahel sõelumisest.

Ma kasutan Linuxi all väga edukalt Photoshoppi (litsenseeritud muideks), ei ole mingit dualbooti vaja. Wine on äärmiselt tore projekt laiskade arendajatega hakkama saamiseks.
Kommentaarid: 26 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Spott
HV Guru
Spott

liitunud: 08.10.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.06.2005 07:08:07 vasta tsitaadiga

cbr kirjutas:
Mida see aitab, et OSX Inteli peale läheb? Ostad Mac'i endale?

OSX pannakse x86 platvormide peal tööle.
Kommentaarid: 162 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 0 :: 134
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
stepzter
HV veteran
stepzter

liitunud: 11.11.2001




sõnum 09.06.2005 07:28:09 vasta tsitaadiga

Mitte x86 platvormide vaid Apple'i x86 platvormi peal. Maci ostmisest ei pääse. Apple ei ole kohe üldse huvitatud, et nende suure vaevaga kokku pandud OSX'i keldripoest sandikopikate eest ostetud kastil jooksutatakse.
Kommentaarid: 26 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
cbr
HV Guru
cbr

liitunud: 01.09.2002




sõnum 09.06.2005 10:37:31 vasta tsitaadiga

Täpselt. Apple EI LASE seda lambikal x86'l jooksutada. See tähendaks seda, et keegi ei viitsiks endale enam Mac'i osta. Seega lambi AMD'l-Pentium'il OSX käima saamine jääb unistuseks.
_________________
Kommentaarid: 48 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kermo
HV kasutaja
Kermo

liitunud: 21.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.06.2005 11:41:54 vasta tsitaadiga

stepzter kirjutas:
raqiro kirjutas:
PS! Ise olen 80% linuxi taga ja ülejäänud aja käin piraat-winni ja piraat-fotoshopiga fotosid kohendamas.
Õnneks läheb OS X inteli peale. Ehk päästab see mingi aja pärast kahe OS'i vahel sõelumisest.

Ma kasutan Linuxi all väga edukalt Photoshoppi (litsenseeritud muideks), ei ole mingit dualbooti vaja. Wine on äärmiselt tore projekt laiskade arendajatega hakkama saamiseks.
ma just praegu proovisin ps7 installida winega, ütles, et win NT jaoks on vaja service pack 6 ja läks kinni. sitt lugu :/
Kommentaarid: 38 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 36
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
droz
Kreisi kasutaja
droz

liitunud: 31.12.2002




sõnum 09.06.2005 12:32:19 vasta tsitaadiga

coox kirjutas:
ma just praegu proovisin ps7 installida winega, ütles, et win NT jaoks on vaja service pack 6 ja läks kinni. sitt lugu :/

http://frankscorner.org/index.php?p=ps7
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
fedja
HV Guru
fedja

liitunud: 06.01.2002




sõnum 09.06.2005 12:32:35 vasta tsitaadiga

cbr kirjutas:
See tähendaks seda, et keegi ei viitsiks endale enam Mac'i osta.

Keskmist mac-i kasutjat ei koti, mis firma protsessor seal sees töötab, peaasi, et tarkvara töötaks.
Kommentaarid: 125 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 116
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
cbr
HV Guru
cbr

liitunud: 01.09.2002




sõnum 09.06.2005 13:11:54 vasta tsitaadiga

fedja kirjutas:
cbr kirjutas:
See tähendaks seda, et keegi ei viitsiks endale enam Mac'i osta.

Keskmist mac-i kasutjat ei koti, mis firma protsessor seal sees töötab, peaasi, et tarkvara töötaks.

Minu lause mõte oli selles, et kui saaks OSX tööle ka mingi juustu odava PC x86 masina peal, siis ei tahaks keegi enam kallist PowerMac'i omale osta.

_________________
Kommentaarid: 48 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
fedja
HV Guru
fedja

liitunud: 06.01.2002




sõnum 09.06.2005 13:29:51 vasta tsitaadiga

cbr kirjutas:
Minu lause mõte oli selles, et kui saaks OSX tööle ka mingi juustu odava PC x86 masina peal, siis ei tahaks keegi enam kallist PowerMac'i omale osta.
Tahaks küll, OS X ei supporti mingit suvalist PC riistvara, kasutamiseks on vaja korralikku masinat ning supporti.
Kommentaarid: 125 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 116
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Spott
HV Guru
Spott

liitunud: 08.10.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.06.2005 14:44:27 vasta tsitaadiga

millegi pärast arvan siiski, et OSX porditakse siis ka PC-dele....
Hetkel pole käepärast vastavat artiklit, kus Apple poolt arvati, et mingeid probleeme portimisega ei tule, kuna OSX-i üks sugulastest FreeBSD jookseb ju x86-tel väga ilusti...

_________________
Kingitused internetist - NetiKink - tellige endale näiteks HV avatariga ja kasutajanimega tass, t-särk või mõni muu huvitav kingitus sünnipäevaks või muuks tähtpäevaks.
Kommentaarid: 162 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 0 :: 134
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Kermo
HV kasutaja
Kermo

liitunud: 21.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.06.2005 16:36:41 vasta tsitaadiga

installisin photoshopi windowsis ära, üritasin linuxis käivitada ja sain teateks, et nime, organisatsiooni jne. pole paika pandud.

linuxis photoshoppi installides ei lase ta neid sinna lahtrisse kirjutada.
Kommentaarid: 38 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 36
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
2mblik
HV kasutaja
2mblik

liitunud: 16.05.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.02.2011 21:38:30 vasta tsitaadiga

tõmbaks ka teema üles,
proovisin pulli pärast PS 7.0 surada linuxisse, winega läheb käima. töötab täismahus. Probleem aga tekib nüüd, kui mingi mõne pildi sisse tõstan, et suurust muuta vms - jookseb kinni, kui tuleb ette kiri, et pildi Color Profile ei vasta töölaua omale. Ja kui tahan siis valida sealt valikust, ongi kööga.
Kas sellega on keegi kokku ka puutunud, või on see rohkem wine viga, et ei emuleeri ära? sama mure on põhimõtteliselt ka FlatOut 2 ja Delta Force 3'ga, sest minu arvutil on GMA 945, millel puudub OpenGL 2.0 tugi ja 1.4 ei emuleeri piisavalt thumbs_down.gif
samas ei kahetse linuxile minekut, sest selle arvutiga polnud algusest peale plaanis gameda, aga noh. Need eelpool nimetatud asjad toimisid enne väga hästi ka selle riistapuu peal, seega süüdistada saabki ilmselt siin siis puudulikku tüürerit?
muidu muid asju teeb PS nagu ikka.
GIMPi ei taha kasutada juba seetõttu, et terve ekraan on seda jura täis. icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 20
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kaabakas
HV veteran
kaabakas

liitunud: 01.04.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 09.02.2011 23:16:20 vasta tsitaadiga

See ekraanitäis peaks paremaks saama kui gimp 2.8 välja tuleb.
Aga wine probleemidega tasub vaadata appdb.winehq.com

_________________
Mida Ott ei õpi, seda Egon ei tea.
Kommentaarid: 106 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 96
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 09.02.2011 23:21:01 vasta tsitaadiga

PS peaks minu teada suht-koht korralikult crossover office's funksima. Kui õigesti aru olen saanud siis disney rahvas kolis mõnda aega Linuxile ümber ning pani kõva panuse PS'i selle all käima saamiseks. Muidugi omaette küsimus on palju noist asjadest winesse ümber porditi
_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
2mblik
HV kasutaja
2mblik

liitunud: 16.05.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.02.2011 22:04:25 vasta tsitaadiga

wineHQ'st saingi niipalju targemaks, et minu masinale on vaja OpenGL 2.0... aga mu kaart üle 1.4 ei toeta.. täna tuli videodraivule ka uuendus, äkki see aitab midagi. Vähemalt hetkel ei toimu küll ikka midagi. icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 20
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raitl
HV veteran


liitunud: 20.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.02.2011 10:05:23 vasta tsitaadiga

tsitaat:
GIMPi ei taha kasutada juba seetõttu, et terve ekraan on seda jura täis.


alates GIMP 2.7.2 on "Single Window mode olemas ning TAB klahv toggleb mugavalt kõiki tööriistu.

sudo add-apt-repository ppa:matthaeus123/mrw-gimp-svn
sudo apt-get update
sudo apt-get install gimp
Kommentaarid: 166 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
stayout
HV vaatleja

liitunud: 22.04.2006




sõnum 11.02.2011 18:51:57 vasta tsitaadiga

Mina isiklikult ei hakanud pead vaevama selle wine-iga, installisin gimpi ning panin talle lisaks omakorda peale Gimp Paint Studio. Kui aus olla siis olen GPS'iga nii ära harjunud, et ei tahagi enam PSi kasutada.
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raitl
HV veteran


liitunud: 20.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.02.2011 20:33:48 vasta tsitaadiga

GIMP'i ainuke probleem minu jaoks on tema suutmatus CMYK värvikoode mõista ning tõlkida. Hetkel kui klient saadab mingi värvi koodi, pean Photoshopis vastavat värvi läraka tegema ning sealt siis eyedropperiga värvi GIMPi liigutama. Saaks nad selle pisiasja joonde saaks lõpuks ometi Photoshopi päris maha võtta.
Kommentaarid: 166 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
2mblik
HV kasutaja
2mblik

liitunud: 16.05.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.02.2011 01:05:42 vasta tsitaadiga

raitl kirjutas:
tsitaat:
GIMPi ei taha kasutada juba seetõttu, et terve ekraan on seda jura täis.


alates GIMP 2.7.2 on "Single Window mode olemas ning TAB klahv toggleb mugavalt kõiki tööriistu.

sudo add-apt-repository ppa:matthaeus123/mrw-gimp-svn
sudo apt-get update
sudo apt-get install gimp

2.7.1 on veel ainult source saada.. stabiilne versioon pidavat tulema küll lähiajal - 2.8..
aga 2.6 muidu peidab ka üleliigsed asjad TAB klahvi abil ära.. icon_smile.gif ma jätsin praegu PSi igaks juhuks alles, aga nomh... Gimp on rohkem meeldima hakanud..
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 20
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raitl
HV veteran


liitunud: 20.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.02.2011 08:37:31 vasta tsitaadiga

2mblik, minu ülaltoodud repos on juba 2.7.3 üleval icon_smile.gif
Kommentaarid: 166 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
2mblik
HV kasutaja
2mblik

liitunud: 16.05.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.08.2011 11:46:21 vasta tsitaadiga

jees. töötab.

E:
ok, kerge küsimus.
Kolisin nüüd Estobuntu 11.06 peale ning ei ava Gimpi ikoonist. Terminalist siiski käivitub edukalt.
Kas on nüüd mingi link kuskil katki? Lasin ta korraks maha, lasin 2.7.3 peale, ikka ei miskit.
guugeldamise peale soovitati ära kustutada gimpi profiil, kuid sellist käsku terminal ei tunnistanud.

E2: nüüd kadus ikoon menüüst ka. Aga Tarkvarakeskus näitab, et programm on alles. icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 20
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
xpander
HV veteran
xpander

liitunud: 24.10.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.08.2011 17:53:09 vasta tsitaadiga

parem klõps menüü riba peal( seal kus applications, places, system)
siis edit menus
ja lisa ise see launcher uuesti.

..või oli estoubuntu unity'ga?..sellisel juhul ma ei tea kuidas.

_________________
Linux Gaming Videos: Xpander69
Kommentaarid: 18 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
2mblik
HV kasutaja
2mblik

liitunud: 16.05.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.08.2011 22:25:55 vasta tsitaadiga

unity'ga neh... no classic menu on ka täitsa alles, aga noh.. lasin teadjamatel üle kaeda kohvikõrvaseks lugemiseks ja häkkis asja kuidagi paika. Kahjuks ei ole pädev vastust siia kirjutama, mida ta seal terminalis kokku keeras.. mingi seose puudulikkusega oli igatahes tegemist, et terminalis käivitus aga menüüs puudus sissekanne.
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 20
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Tarkvara »  Linux & UNIX »  GIMP vs. Photoshop
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.