Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Eesti IT ja tehnikaalased uudised »  Eksperdid: IT-spetsialistide puudus pidurdab majanduse arengut märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele 1, 2  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 13.08.2010 16:18:20 Eksperdid: IT-spetsialistide puudus pidurdab majanduse arengut vasta tsitaadiga

link :: ERR Uudised


Krooniline puudus infotehnoloogia spetsialistidest pidurdab Eesti majanduse arengut, leiavad eksperdid. Majandusanalüütik Heido Vitsur rääkis täna Vikerraadio saates "Vikerhommik", et Eestis napib infotehnoloogia spetsialiste. "Seoses euro tulekuga on nõudlus IT-spetsialistide järele kasvanud väga suureks ja nad ei jõuagi seda tööd ära teha, mida on vaja teha selle aasta jooksul. IT-spetsialistide nappusest on ju räägitud tükk aega ja kui me vaatame, millised välisinvesteeringud näiteks on Leetu läinud just sel põhjusel, et Eestis ei ole IT-spetsialiste, siis on kurb küll. Aga millegipärast Eestis ei taheta matemaatikat õppida, ja matemaatikal põhinevaid erialasid," rääkis Vitsur.

Eesti Infotehnoloogia Kolledži rektor Kalle Tammemäe nentis, et Heido Vitsuril on õigus ning et IT-spetsialistide puudus on olnud teada aastaid.

"Eesti valitud ajutööle, mitte toormele põhinev arengutee eeldab tööjõuturul eri hinnangutel kuni tuhandet IT-spetsialisti enam kui kõrgkoolid on saanud ette valmistada. Vastuvõtt on avatud ja ootevalmis enamatele, kuid paratamatuks piiriks on koolilõpetanute vähene ja nõrk orientatsioon reaalvaldkondadele - loodus- ja täppisteadustele", räääkis Tammemäe ERR-i uudisteportaalile.

"Käigus on mitmed "abipaketid" kõrgkoolide endi, haridus- ja teadusministeeriumi, Eesti Infotehnoloogia- ja Telekommunikatsiooni Liitu kuuluvate firmade ning Euroopa Liidu fondide toel, kuid tulemused tulevad visalt, sest muuta on vaja tervete põlvkondade hoiakuid ja harjumusi," lisas rektor.

"Kui uskuda Euroopa eksperte, siis kolm-neli aastat tagasi oli Euroopas puudu umbes 500 000 IT-spetsialisti," rääkis Tallinna Tehnikaülikooli (TTÜ) informaatikainstituudi direktor Rein Kuusik."Info- ja kommunikatsioonitehnoloogia areng on väga kiire ja rakendusvaldkonnad aina laienevad, eriti suur puudus on tarkvaraspetsialistidest."

Kuusiku sõnul on Tallinna Tehnikaülikoolis info- ja kommunikatsioonitehnoloogia (IKT) erialadele olnud alati suur tung ja riigitellimuse kohad on valdavalt täis saadud.

"Samas on sisseastumise üheks oluliseks eelduseks matemaatika riigieksam, ja mida vähem
gümnaasiumi lõpetajaid seda sooritavad, seda väiksem on ka IKT erialadele sisseastujate potentsiaalne kontingent," nentis Kuusik. "Samuti on TTÜ IKT erialadel reaalainete maht suur, tuleb läbida viis matemaatika ainet ja kaks füüsikat. Need õppeained on sageli suureks takistuseks lõpetamisel, samas ilma sellise baashariduseta head spetsialisti ei saa."

Ka e-Riigi Akadeemia juhatuse liige Ivar Tallo kinnitas, et Vitsuril on kindlasti õigus.

"Me oleme väga väike riik, mis tähendab, et meie tööjõuturg on väike, ja isegi kui me toodaksime palju rohkem IT-spetsialiste, siis on neid globaalses mõttes ikka vähe," ütles Tallo.

"Seetõttu ei ole meil ka suuri infotehnoloogia arenduse keskusi, sest meil pole kusagilt võtta 4000 vaba IT-inseneri mõne suure rahvusvahelise firma innovatsiooninälja toitmiseks. Arengufond on välja käinud idee Tiigriülikooli loomiseks, et olukorda parandada, kuid selliste protsesside käikulaskmine võtab palju aega ja raha."

_________________
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV valuutakalkulaator
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 12 :: 7 :: 358
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
purexl
HV kasutaja

liitunud: 30.08.2005




sõnum 13.08.2010 17:29:34 vasta tsitaadiga

Mis teha kui AS Eesti Vabariik ise ei toeta haridust, kui võtta arvesse seda kui palju inimesi üle eelmine,- eelmine ning praegusel aastal lõpetanuid oli(mis olid rekodilised arvud). Ise proovisin eelmine aasta IT kolledžisse sisse astuda vabu kohti oli vist(ma arvan) 110 aga tahtjad oli üle 500, edasi mõelge ise.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pkwild618
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 02.04.2004




sõnum 13.08.2010 18:31:22 vasta tsitaadiga

To purexl: see on normaalne, et nõudmine heasse kooli on kõrgem, kui vabade kohtade arv. India Tehnikasse pääseb IT -d õppima 300 000 -st kandidaadist 600.
Kommentaarid: 38 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 14 :: 5 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
illukas
HV kasutaja

liitunud: 09.11.2006




sõnum 13.08.2010 18:48:55 vasta tsitaadiga

Kui vaadata Eesti töökuulutusi, siis Eestis tahab tööandja saada ühes isiksuses programmeerija/mehaanik/süsteemi administraator/koristaja/ja kurat teab veel keda
Palka tahab maksta ainult poole koristaja töö eest...
Ületundide eest maksmine unustage ära
jne...

Pole ime, et helgemad pead on ammu Eestist uttu tõmmanud...
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Xloaded
külaline






sõnum 13.08.2010 19:40:09 vasta tsitaadiga

illukas kirjutas:
Kui vaadata Eesti töökuulutusi, siis Eestis tahab tööandja saada ühes isiksuses programmeerija/mehaanik/süsteemi administraator/koristaja/ja kurat teab veel keda
Palka tahab maksta ainult poole koristaja töö eest...
Ületundide eest maksmine unustage ära
jne...

Pole ime, et helgemad pead on ammu Eestist uttu tõmmanud...


1000 punkti sinule, täpselt nii ONGI!
tagasi üles
D3ff
HV kasutaja
D3ff

liitunud: 14.01.2007




sõnum 13.08.2010 19:50:29 vasta tsitaadiga

Üsna tavaline on see, et töökuulutustes nõutakse mitmeaastast töökogemust, kuid praktikakohti ettevõtetesse millegipärast eriti luua ei taheta. Kui võimalused erialaseks tööks peale õpingute lõpetamist (sageli ka õpingute kõrvalt) nii nirud on, siis pole ime, et paljud ei lõpetagi oma eriala.
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kännuämmelg
HV Guru
kännuämmelg

liitunud: 27.08.2002




sõnum 13.08.2010 20:32:06 vasta tsitaadiga

minu arust on teema ainult "prgrammeerijatele" pühendatud ning nendest helgetest peadest võib tõesti olla puudus. Samas on IT-valdkond nii lai, et ennast IT-spetsialistiks saab tituleerida enamik tehnikainimesi.
Ma ootaks soojalt, kuni formuleeritaks selgelt IT-spetsialisti olemus (vajalik atesteeritud teadmiste-, oskuste- ning kogemustepagas) ning selles valguses tehakse ka selgeltmõistetav jagunemine(hargnemine vastavalt spetsialiteedile ning tasemele)
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 205
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Motiv8
Kreisi kasutaja
Motiv8

liitunud: 11.07.2003




sõnum 13.08.2010 21:08:12 vasta tsitaadiga

purexl kirjutas:
Ise proovisin eelmine aasta IT kolledžisse sisse astuda vabu kohti oli vist(ma arvan) 110 aga tahtjad oli üle 500, edasi mõelge ise.


Sinna ju suht lihtne sisse saada (vähemalt sellel aastal), paljud eest loobuvad (ca 120) ja lóplik punktisumma, millega vastuvóeti, on küll suht madal 4,245. Kokku ka ainult 376 kandideerijat, aastad erinevad...

https://www.sais.ee/avalik/et/PGAID/et_pingerida_aid_9_8353.html
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
teretalv
HV veteran

liitunud: 15.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 13.08.2010 21:35:43 vasta tsitaadiga

it kolledžsis võiks ikka olla poole rohkem riigieelarvelisi kohti, riigile tuleks ju raha kaarega tagasi, kuidas saab riik nii rumal olla ja ei toeta?
_________________
Ära usu kes kutsuvad kuskile raha investeerima. Suurt tootlust ei tule keegi kandikul kätte tooma! Head ja kindlat tootlust saab ainult siis, kui ise enda kontrolli all on kogu protsess või enamus sellest.
Teen Hobikorras Audio, Video, Foto ja Trükiettevalmistust/Kujundust ja Python Scripte
Kommentaarid: 51 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 44
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
circles
HV kasutaja
circles

liitunud: 20.12.2003




sõnum 13.08.2010 21:56:42 Re: Eksperdid: IT-spetsialistide puudus pidurdab majanduse arengut vasta tsitaadiga

Artikkel on ahastav, minu arvates pigem komöödia.

tsitaat:
Majandusanalüütik Heido Vitsur rääkis täna Vikerraadio saates "Vikerhommik", et.. ..millegipärast Eestis ei taheta matemaatikat õppida, ja matemaatikal põhinevaid erialasid


Tekib küsimus, et kallis Heido, miks siis sina omal ajal matemaatikat ei tahtnud õppida.

tsitaat:
"Eesti valitud ajutööle, mitte toormele põhinev arengutee eeldab tööjõuturul eri hinnangutel kuni tuhandet IT-spetsialisti enam kui kõrgkoolid on saanud ette valmistada. Vastuvõtt on avatud ja ootevalmis enamatele, kuid paratamatuks piiriks on koolilõpetanute vähene ja nõrk orientatsioon reaalvaldkondadele - loodus- ja täppisteadustele"


Et siis kui noortel on orientatsioon loodus- ja täppisteadustele, peaksid nood tema arvates minema IT'd õppima. Mitte loodus- ja täppisteaduste erialasid.

tsitaat:
kuid tulemused tulevad visalt, sest muuta on vaja tervete põlvkondade hoiakuid ja harjumusi," lisas rektor.


Oleks hea teada, milliseid tervete põlvkondade harjumusi ta hoogtööga muuta soovib.

tsitaat:
"Kui uskuda Euroopa eksperte, siis kolm-neli aastat tagasi oli Euroopas puudu umbes 500 000 IT-spetsialisti, info- ja kommunikatsioonitehnoloogia areng on väga kiire ja rakendusvaldkonnad aina laienevad, eriti suur puudus on tarkvaraspetsialistidest."


Ning muude erialade spetsialistidest on kindlasti veel karjuvam puudus. Lisaks, mida kiirem on selle tehnoloogia areng, seda kiiremini on vaja pidevalt teostada ümberõpet, mis nõuab meeletut motivatsiooni ja ajakulu.

tsitaat:
Kuusiku sõnul on Tallinna Tehnikaülikoolis info- ja kommunikatsioonitehnoloogia (IKT) erialadele olnud alati suur tung ja riigitellimuse kohad on valdavalt täis saadud.


Üldiselt ei ole TTÜ erialadel kohtade sügiseks täis saamisega probleeme mitte kunagi. Probleem on selles, et kevadeks on sisseastunutest alles umbes 60%

tsitaat:
"Samuti on TTÜ IKT erialadel reaalainete maht suur, tuleb läbida viis matemaatika ainet ja kaks füüsikat. Need õppeained on sageli suureks takistuseks lõpetamisel, samas ilma sellise baashariduseta head spetsialisti ei saa."


Reaalainete maht võib ju suur olla. Kas pärast seda, kui ma olen läbinud Mat. analüüs I & II, Füüsika I & II, Lineaaralgebra ja veel midagi, on mul olemas baasharidus heaks IT-spetsialistiks saamiseks? Naerma ajab selline jutt. Ma ei tea, kas Eestis on ühtegi kooli, kes üldse tasemel antud valdkonna spetsialiste koolitaks, enamasti nad tekivad ikka isiklike projektide ja firmatöö käigus, IT-kolledž ehk kvalifitseerub selliseks, kes ka kõige rohkem oma erialas vastavaid aineid õpetab, mitte mobiiltelefonidega konverentskõne tegemist.

Ei puudu ka huumorinurk:

tsitaat:
"Seetõttu ei ole meil ka suuri infotehnoloogia arenduse keskusi, sest meil pole kusagilt võtta 4000 vaba IT-inseneri mõne suure rahvusvahelise firma innovatsiooninälja toitmiseks.


Suurkorporatsioonide odava tööjõu nälja toitmiseks, taheti vist sellega pigem öelda.

_________________
Võtke õuna!
Kommentaarid: 30 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 28
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
inc
HV veteran
inc

liitunud: 18.04.2004




sõnum 14.08.2010 13:16:47 vasta tsitaadiga

teretalv kirjutas:
it kolledžsis võiks ikka olla poole rohkem riigieelarvelisi kohti, riigile tuleks ju raha kaarega tagasi, kuidas saab riik nii rumal olla ja ei toeta?


Oled sa kindel? Suur osa paneb välismaale parematele jahimaadele minema icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 65 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 62
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Axlot
HV kasutaja

liitunud: 10.02.2008




sõnum 14.08.2010 13:53:22 vasta tsitaadiga

Minuga koos lõetanud 12-st itineegrist 5 juba viimased 6 aastat välismaal ja ei kavatse kunagi tagasi tulla.
Kommentaarid: 158 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 140
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 14.08.2010 13:57:15 vasta tsitaadiga

V2ike 22rem2rkus - selle loo tegelik point on selles, et kohe, praegu, v2ga lyhiajaliselt on vaja suurt tegijate arvu, kes aitaks Eesti Eurole yle viia. Pp2rast euro tulekut j22b sama armee taas ilma to"o"ta.
Lihtsalt ootamatult avastati, et Euro tulek v6ib ohtu sattuda, kuna antud ylemineku momendil on puudu tuhanded IT-spetsialistid. Sel juhul v6iks kysida, et kulla Vitsur ja kulla Tallo, kus te varem olite...

Postitatud mobile device


viimati muutis tahanteada 14.08.2010 13:59:30, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pkwild618
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 02.04.2004




sõnum 14.08.2010 17:58:00 vasta tsitaadiga

Ei jää see Euro enam tulemata icon_biggrin.gif Ütleme nii, et jäävad tööta või mitte, tahetakse neid siin kindlasti ka peale seda ja igalpool, aga paljugi mis tahetakse. Tahaks ka endale näed uhket villat ja Rolls Royce, aga ilma rahata ei anna seda mulle keegi. Ideaalis tuleks Eestist rohkem loovmõtlemisega IT spetsialiste. Ehk siis mitte neid, kes teevad liinitööd, vaid kes lähevad Skype taoliste projektidega maailma vallutama. Nende pappide eest saab seda odavat liinitööd sisse ka osta. Ainult eestlastele tarkvara teha - turg on liiga väike, parem välisturul konkureerida, aga selliseid mehi siia massiliselt oodata... no way. Isegi kui neid tuleb, nad ei jää siia väga pikaks ajaks tõenäoliselt.

Väga hea oleks teada saada, et miks peaks hakkama inimesed meeletult kõrgharidust taga ajama, kui nad maksavad selle omandamise eest oma tulevase ameti aastapalga ja veel mitu aastat oma elust kah.
Kommentaarid: 38 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 14 :: 5 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hashi
Kreisi kasutaja

liitunud: 21.06.2004




sõnum 14.08.2010 19:00:23 vasta tsitaadiga

ot:
pkwild618 kirjutas:
[kärtz...] Väga hea oleks teada saada, et miks peaks hakkama inimesed meeletult kõrgharidust taga ajama, kui nad maksavad selle omandamise eest oma tulevase ameti aastapalga ja veel mitu aastat oma elust kah.
Eee... no aga "kindel töökoht ja pool koristaja palka" võiks ju ikkagi motiveerida kõrghariduse omandamist icon_rolleyes.gif

_________________
Seniks...
---
Hashi
Kommentaarid: 32 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 30
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olavsu1
külaline






sõnum 14.08.2010 19:58:08 vasta tsitaadiga

inc kirjutas:
teretalv kirjutas:
it kolledžsis võiks ikka olla poole rohkem riigieelarvelisi kohti, riigile tuleks ju raha kaarega tagasi, kuidas saab riik nii rumal olla ja ei toeta?


Oled sa kindel? Suur osa paneb välismaale parematele jahimaadele minema icon_rolleyes.gif


Ei pane, kui lepingusse lisada kohustus töötada koolitanud riigis või ettevõttes kindlaksmääratud aja jooksul.
See oleks muidugi neile, kes ennast riigi või ettevõtte rahadega lasid koolitada.
Nendel, kes ise enda kolituse kinni maksavad, ei oleks sellist kohustust.

Tekib selline küsimus miks riik lubab koolitada keskeriharidusega spetsialiste, kui pärast neid kuhugile rakendada ei taha. raiskamine see.
tagasi üles
circles
HV kasutaja
circles

liitunud: 20.12.2003




sõnum 14.08.2010 20:15:38 vasta tsitaadiga

Tunduvalt lihtsam on kogu õpe tasuliseks väänata kui selliseid tingimusi hakata sisse tooma. Kuivõrd EL rõhub siiski tööjõu vabale liikumisele jms võrdsustele, siis saab küllalt raske olema Brüsselile selgitada, et miks nii ja mitte teisiti.
_________________
Võtke õuna!
Kommentaarid: 30 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 28
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olavsu1
külaline






sõnum 14.08.2010 21:30:04 vasta tsitaadiga

Nuh, sellega töötajate põuda ei ravi.

Ettevõtte asi on töötajaid koolitada ja ettevõtte asi on neid töötajaid endajuures hoida.
tagasi üles
Hazar
Kreisi kasutaja
Hazar

liitunud: 24.08.2004




sõnum 15.08.2010 05:45:46 vasta tsitaadiga

purexl kirjutas:
Mis teha kui AS Eesti Vabariik ise ei toeta haridust, kui võtta arvesse seda kui palju inimesi üle eelmine,- eelmine ning praegusel aastal lõpetanuid oli(mis olid rekodilised arvud). Ise proovisin eelmine aasta IT kolledžisse sisse astuda vabu kohti oli vist(ma arvan) 110 aga tahtjad oli üle 500, edasi mõelge ise.


See aasta said kõik kes ei loobunud TTÜ'sse sisse mõnele IT alale, ainuke eriala mille peale tõsisem tung oli äri infotehnoloogia vms ja igal pool mujal RE kohti jäi üle. Mulle paistab pigem, et tahtjaid pole piisavalt.. ning eks riik kah arvatavasti konkurentsi järgi üritab latti õigesse kohta paigutada, et päris kõiki kes 20 punktiga eksamilt läbi said sisse ei lasta (kuigi hetkel ta nii on isegi)
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 28
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 15.08.2010 07:27:44 vasta tsitaadiga

Mis sest riigist peksate, kui suur, v2ga suur osa k6rgkooli pyrgijatest ise ei teagi mida nad tegelikult tahavad 6ppida ja kelleks saada. Lisaks veel see, et kes tahab lapsep6lve pikendada ja 4-5 aastat pidu edasi panna v6i siis t2idetakse lastevanemate - sugulaste unelmaid, et lapsuke 6pib seda ja teist, mitte seda, mis lapsukest ennast huvitab.

Vastasel juhul poleks kusagil mingit IT-spetsialistide p6uda.

OT: Mina küll teadsin omal ajal, et p2rast p6hikooli ootab mind TPT kindla erialaga ning kindla suunitlusega.



Postitatud mobile device
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hanz
HV kasutaja
hanz

liitunud: 31.03.2005




sõnum 15.08.2010 13:54:11 vasta tsitaadiga

Hazar kirjutas:
See aasta said kõik kes ei loobunud TTÜ'sse sisse mõnele IT alale, ainuke eriala mille peale tõsisem tung oli äri infotehnoloogia vms ja igal pool mujal RE kohti jäi üle. Mulle paistab pigem, et tahtjaid pole piisavalt.. ning eks riik kah arvatavasti konkurentsi järgi üritab latti õigesse kohta paigutada, et päris kõiki kes 20 punktiga eksamilt läbi said sisse ei lasta (kuigi hetkel ta nii on isegi)

Magistriga on seis veel eriti hull. TTÜ kohta küll ei tea, aga TÜs oli ette nähtud Informaatikas 40 ja Infotehnoloogias 39 riigieelarvelist kohta ja praeguse seisuga on SAISis Informaatika nimekirjas 9 nime ja Infotehnoloogia nimekirjas 21 nime.

_________________
Lahedad mängud icon_wink.gif
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Xloaded
külaline






sõnum 16.08.2010 11:50:29 vasta tsitaadiga

Tallinna Tehnika Ülikoolis oli tasuta kohti IT juhtimise alla MAG. õppes see aasta 5 KOHTA icon_smile.gif
Samas Juura õppimises on veel vähem, bak-is oli migni 2 kui ei eksi. Õppejõud vastas, et riik avastas, et inimesed on nõus ise laenama endale õppelaenud 30-45k aastas seega hea koht kus kokku hoida :==))
tagasi üles
Havelock
HV vaatleja

liitunud: 21.02.2010




sõnum 16.08.2010 21:20:11 vasta tsitaadiga

purexl kirjutas:
Ise proovisin eelmine aasta IT kolledžisse sisse astuda vabu kohti oli vist(ma arvan) 110 aga tahtjad oli üle 500, edasi mõelge ise.


See, et RE kohti on 110 on ikka päris hea näitaja võrreldes teiste aladega. Samas tahtjaid ka mitu korda rohkem just sinna itkolledzisse, kuid nt. TLÜ informaatikas on RE kohti veel jalaga segada.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sirius4k
HV veteran
sirius4k

liitunud: 25.09.2005




sõnum 17.08.2010 13:56:26 vasta tsitaadiga

Mul on keskeriharidus.. ja ilmselt nii jääbki. Töö on täitsa olemas. Rahul ka veel icon_cool.gif

viimati muutis sirius4k 02.09.2010 08:59:20, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 56 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 55
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 17.08.2010 14:28:58 Re: Eksperdid: IT-spetsialistide puudus pidurdab majanduse arengut vasta tsitaadiga

circles kirjutas:
Üldiselt ei ole TTÜ erialadel kohtade sügiseks täis saamisega probleeme mitte kunagi. Probleem on selles, et kevadeks on sisseastunutest alles umbes 60%
Isegi hästi siis, mu grupist jäi esimes aasta lõpuks alles ~40%, teise aasta lõpuks ~20%. Endal jäi kool samuti pooleli kuna peale mõningase matemaatika-füüsika ei olnud ametialaselt muust kraamist praktiliselt mingit kasu. Valikainena sai võetud paar magistri tasemel asja kuid ka need valmistasid suure pettumuse.
circles kirjutas:
Reaalainete maht võib ju suur olla. Kas pärast seda, kui ma olen läbinud Mat. analüüs I & II, Füüsika I & II, Lineaaralgebra ja veel midagi, on mul olemas baasharidus heaks IT-spetsialistiks saamiseks? Naerma ajab selline jutt
Eks ta ole jah, matti saab ttü'st kõvasti kuid progemise koha peal on suur must auk mis tuleb oma jõuga täita. Selleks haktakse enamasti kooli kõrvalt tööle ning paari aasta pärast ongi piisavad teadmised olemas ning kooli jaoks aega pole -> järjekordne pooliku kõrgharidusega tööline valmis.
_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 106 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 86
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Eesti IT ja tehnikaalased uudised »  Eksperdid: IT-spetsialistide puudus pidurdab majanduse arengut mine lehele 1, 2  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.