Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  SEB versus Swedbank ja muud pangad (Uus küsitlus: Millist autentimisvahendit panka sisenemiseks peamiselt kasutad?) märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 467, 468, 469
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing

Millist autentimisvahendit panka sisenemiseks peamiselt kasutad?
ID-kaart
14%
 14%  [ 39 ]
Mobiil-ID
27%
 27%  [ 75 ]
Smart-ID
54%
 54%  [ 149 ]
Digi-ID
0%
 0%  [ 2 ]
Paroolikaart
0%
 0%  [ 1 ]
PIN-kalkulaator
2%
 2%  [ 6 ]
hääli kokku : 272

autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
sakinaga
HV Guru

liitunud: 30.08.2006




sõnum 22.05.2024 02:14:06 vasta tsitaadiga

Markos kirjutas:
Siin on kõik nii kõvad investorid koos, et vaata ja imesta :) Sa vaata ikka, kuidas aktsiad ja võlakirjad laenuintressidega suhtes on.
Kodulaenu intressi ületamiseks ei pea meisterinvestor olema. Ehk siis, nagu alguses öeldud sai - kui rahaga midagi ette võtta ei oska, siis pole tõepoolest 30a laenuperiood mõistlik.
Kommentaarid: 158 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 150
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 22.05.2024 10:04:28 vasta tsitaadiga

sakinaga kirjutas:
Markos kirjutas:
Siin on kõik nii kõvad investorid koos, et vaata ja imesta icon_smile.gif Sa vaata ikka, kuidas aktsiad ja võlakirjad laenuintressidega suhtes on.
Kodulaenu intressi ületamiseks ei pea meisterinvestor olema. Ehk siis, nagu alguses öeldud sai - kui rahaga midagi ette võtta ei oska, siis pole tõepoolest 30a laenuperiood mõistlik.


Meil on siin vahepeal euribor tekkinud. Ma maksaksin pangale 30 laenu puhul teise laenusumma intressideks, ei tundu eriti apetiitsena. Arvestama pead sedagi, et laen on sul enamasti annuiteedi peal, ehk, misiganes liigutusi sa sellega teed, eriti teise poole jooksul, on see selgelt sinu kahjuks, sest intressi oled ette ära maksnud.
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sakinaga
HV Guru

liitunud: 30.08.2006




sõnum 22.05.2024 10:48:09 vasta tsitaadiga

Markos kirjutas:
sakinaga kirjutas:
Markos kirjutas:
Siin on kõik nii kõvad investorid koos, et vaata ja imesta :) Sa vaata ikka, kuidas aktsiad ja võlakirjad laenuintressidega suhtes on.
Kodulaenu intressi ületamiseks ei pea meisterinvestor olema. Ehk siis, nagu alguses öeldud sai - kui rahaga midagi ette võtta ei oska, siis pole tõepoolest 30a laenuperiood mõistlik.


Meil on siin vahepeal euribor tekkinud. Ma maksaksin pangale 30 laenu puhul teise laenusumma intressideks, ei tundu eriti apetiitsena. Arvestama pead sedagi, et laen on sul enamasti annuiteedi peal, ehk, misiganes liigutusi sa sellega teed, eriti teise poole jooksul, on see selgelt sinu kahjuks, sest intressi oled ette ära maksnud.
Euribor tekkis juba paar aastat tagasi ning ei kao enam tõenäoliselt kuhugi, olen teadlik. Ühtlasi tõusid ka tootlused võlakirjadelt, näiteks.
Kommentaarid: 158 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 150
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 22.05.2024 11:12:30 vasta tsitaadiga

tsitaat:
Euribor tekkis juba paar aastat tagasi ning ei kao enam tõenäoliselt kuhugi, olen teadlik. Ühtlasi tõusid ka tootlused võlakirjadelt, näiteks.


Võlakirjal on fikseeritud intress ja järelturul sõltub võlakirja hind intressidest. Kui intressimäärad tõusevad (euribor), siis võlakirjad langevad. 30a jooksul läbib majandus 5-10-15 reegli järgi kuus väiksemat, kolm keskmist ja kaks suuremat sündmust. Pank saab laenu tõttu oma raha igal juhul kätte, sina oma tootlust ei pruugi.
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sakinaga
HV Guru

liitunud: 30.08.2006




sõnum 22.05.2024 11:42:02 vasta tsitaadiga

Markos kirjutas:
tsitaat:
Euribor tekkis juba paar aastat tagasi ning ei kao enam tõenäoliselt kuhugi, olen teadlik. Ühtlasi tõusid ka tootlused võlakirjadelt, näiteks.


Võlakirjal on fikseeritud intress ja järelturul sõltub võlakirja hind intressidest. Kui intressimäärad tõusevad (euribor), siis võlakirjad langevad. 30a jooksul läbib majandus 5-10-15 reegli järgi kuus väiksemat, kolm keskmist ja kaks suuremat sündmust. Pank saab laenu tõttu oma raha igal juhul kätte, sina oma tootlust ei pruugi.
Ehk siis jõuame algusesse tagasi - kui ei oska rahaga midagi pihta hakata, siis ei pruugi 30a leping ära tasuda. Või kui riskitaluvus on väga madal, siis võib ka lühem leping parema une tagada.

Võlakirja "langemine" on oluline vaid siis, kui on kavatsus see maha müüa. Emiteerija ostab ta lõpuks tagasi nominaaliga.

Ehk siis kui sinu tees on, et kodulaenu intressi ületava tootluse saamine on vähetõenäoline, siis nii ütlegi, minu arvates ei ole vähetõenäoline. Investeerimisega kaasneb alati risk, garanteeritud ei ole midagi.
Kommentaarid: 158 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 150
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 22.05.2024 12:13:47 vasta tsitaadiga

sakinaga, oletame on mul on mingi hulk vaba raha. Ma võiks selle kodulaenu intressiga sulle laenata või suhteliselt madala riskiga investeerida ja kodulaenu intressi ületada. Miks ma peaks siis sulle laenama? Sama võib panga puhul küsida, et pank võiks oma raha ju ise investeerida ja rohkem kasumit teenida. Seda enam, et pangas on tööl inimesed, kes teavad investeerimisest palju rohkem kui mingi suvaline Jüri või Mari.
Kuskil see konks ikka on.
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sakinaga
HV Guru

liitunud: 30.08.2006




sõnum 22.05.2024 12:32:27 vasta tsitaadiga

napoleon kirjutas:
sakinaga, oletame on mul on mingi hulk vaba raha. Ma võiks selle kodulaenu intressiga sulle laenata või suhteliselt madala riskiga investeerida ja kodulaenu intressi ületada. Miks ma peaks siis sulle laenama? Sama võib panga puhul küsida, et pank võiks oma raha ju ise investeerida ja rohkem kasumit teenida. Seda enam, et pangas on tööl inimesed, kes teavad investeerimisest palju rohkem kui mingi suvaline Jüri või Mari.
Kuskil see konks ikka on.
Konks on pangaduse reeglites, pangad ei või hoiustajate rahaga suvaliselt ringi käia. Igatahes mulle tundub, et siin on lihtsalt inimestel erinev riskitaluvus, mitte ei ole üks ega teine õige või vale valik.
Kommentaarid: 158 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 150
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 22.05.2024 13:02:01 vasta tsitaadiga

Sa võid väita mida iganes, aga paljud siiski ei suuda iseseisvalt investeerides sellist tootlust saavutada ilma ülemääraseid riske võtmata. Enamikul jälle ei olegi midagi investeerida, sest ma ütlen sulle ühe saladuse, mida pangad ei taha, et sa teaksid. 30a laen dikteerib kv hinda ja see on alati keskmise võimekuse piiri peal, ehk, et tegelikkuses ei jäägi enamikul 30a laenust mingit raha üle, et seda investeerida. Lühemaid laene saavad endale lubada tegelikult vaid need, kes lepivad klass madalama eluasemega või siis evivad piisavalt omakapitali.
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
taavi
HV veteran

liitunud: 04.02.2002




sõnum 22.05.2024 13:02:44 vasta tsitaadiga

napoleon, panga raha ei ole tavaliselt panga oma. ainult osa sellest on omakapital. nii et panga omakapitali tootlus kodulaenu intressi puhul on natuke midagi muud, kui sinu kodulaenu intressiga välja antud laenu puhul. isegi arvestades igasugust raha kaasamise ja hapude laenude katmise kulu.
Kommentaarid: 60 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 55
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Oisu.
HV kasutaja

liitunud: 02.03.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 22.05.2024 13:15:55 vasta tsitaadiga

Markos kirjutas:
Sa võid väita mida iganes, aga paljud siiski ei suuda iseseisvalt investeerides sellist tootlust saavutada ilma ülemääraseid riske võtmata. Enamikul jälle ei olegi midagi investeerida, sest ma ütlen sulle ühe saladuse, mida pangad ei taha, et sa teaksid. 30a laen dikteerib kv hinda ja see on alati keskmise võimekuse piiri peal, ehk, et tegelikkuses ei jäägi enamikul 30a laenust mingit raha üle, et seda investeerida. Lühemaid laene saavad endale lubada tegelikult vaid need, kes lepivad klass madalama eluasemega v või siis evivad piisavalt omakapitali.

Millisesse lahtrisse ma kuulun icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
-Koppel-
Kreisi kasutaja
-Koppel-

liitunud: 01.04.2009




sõnum 22.05.2024 13:33:06 vasta tsitaadiga

Markos, räägib loogilist juttu. Kinnisvara on nii kallis, et enamus noori ei saa endale mingit korterit lubadagi. Harjumaa keskmise palgaga inimene saab 1580€ kätte. Selline inimene ei saa eriti midagi kõrvale panna. Maksimaalselt laenu antakse sellisele netosissetulekule 78500€ ja kuutasuks tuleks 460€

Kaks sellist inimest saaks 235765€ laenu ja kuumakse 1379€ kui 30 aasta peale võtta.
Sisuliselt ühe inimese palk läheb sirgelt laenu tagasimakseks. Kommunaalid ja toidu saab teise inimese palga eest. Pane transpordi ja riiete ostuks vajalik kulu ka juurde ning ei jäägi midagi alles.

Kuidas sa ütled sellistele inimestele, et võtke laen 15 aasta peale? See teeks kokku 1961€ kuus ja oleks ca 600€ kulukam. Seda raha ei ole neil inimestel.
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ranel
HV Guru

liitunud: 28.02.2005




sõnum 22.05.2024 13:37:46 vasta tsitaadiga

Markos kirjutas:
30a laen dikteerib kv hinda ja see on alati keskmise võimekuse piiri peal, ehk, et tegelikkuses ei jäägi enamikul 30a laenust mingit raha üle, et seda investeerida.

Ma olen ka täpselt sama asja vaadanud. Lisaks on need summad, mis keskmisel eraisikul palgatöötajal enamasti üle jäävad nii mõttetult pisikesed. Isegi kogu netopalka kõrvale pannes läheks hulga aega, et üldse mingi arvestatav rahahulk tekiks. Arvestada ka seda, et see "investeerimine" on enamike jaoks siiski raha väärtuse säilitamine. Näiteks praegu võlakirjade pakutav 7%. Ehk siis see, mis saad täna 100 EUR eest lubada, on võibolla 20a pärast 400 EUR suht sama ostujõuga. Näiteks aastast 1998 kuni 2024. a on hinnad tõusnud 178%. Varem näitas ka veel Eesti aja algusest ja siis olid need numbrid ikka väga koledad. NB! Tarbijahinna arvestus ei sisalda tõusnud või langenud intressikulusid

_________________
Mobiilne rehvivahetus Lõuna-Eestis. www.rsrehvid.ee 53 843 843
Kommentaarid: 185 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 165
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sakinaga
HV Guru

liitunud: 30.08.2006




sõnum 22.05.2024 13:50:40 vasta tsitaadiga

Marko kirjutas:
Sa võid väita mida iganes, aga paljud siiski ei suuda iseseisvalt investeerides sellist tootlust saavutada ilma ülemääraseid riske võtmata. Enamikul jälle ei olegi midagi investeerida, sest ma ütlen sulle ühe saladuse, mida pangad ei taha, et sa teaksid. 30a laen dikteerib kv hinda ja see on alati keskmise võimekuse piiri peal, ehk, et tegelikkuses ei jäägi enamikul 30a laenust mingit raha üle, et seda investeerida. Lühemaid laene saavad endale lubada tegelikult vaid need, kes lepivad klass madalama eluasemega või siis evivad piisavalt omakapitali.
Jah, enamik ei oskagi oma rahaga midagi kasulikku teha ning kulutavad selle ära.

-Koppel- kirjutas:
Markos, räägib loogilist juttu. Kinnisvara on nii kallis, et enamus noori ei saa endale mingit korterit lubadagi. Harjumaa keskmise palgaga inimene saab 1580€ kätte. Selline inimene ei saa eriti midagi kõrvale panna. Maksimaalselt laenu antakse sellisele netosissetulekule 78500€ ja kuutasuks tuleks 460€

Kaks sellist inimest saaks 235765€ laenu ja kuumakse 1379€ kui 30 aasta peale võtta.
Sisuliselt ühe inimese palk läheb sirgelt laenu tagasimakseks. Kommunaalid ja toidu saab teise inimese palga eest. Pane transpordi ja riiete ostuks vajalik kulu ka juurde ning ei jäägi midagi alles.

Kuidas sa ütled sellistele inimestele, et võtke laen 15 aasta peale? See teeks kokku 1961€ kuus ja oleks ca 600€ kulukam. Seda raha ei ole neil inimestel.
Markos ütles, et mõistlik on võtta 10-15a laen, mitte 30a laen, sina nüüd räägid, et ühelt poolt Marko räägib mõistlikku juttu, teisalt ei saagi võtta 15a laenu. Jääb segaseks.

Ainus, mida mina ütlesin: kui osata rahaga ümber käia, siis tasub minu arvates 15a kodulaenu asemel võtta 30a kodulaen ning igakuise tagasimakse summa vahe investeerida.


viimati muutis sakinaga 22.05.2024 13:53:33, muudetud 2 korda
Kommentaarid: 158 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 150
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ranel
HV Guru

liitunud: 28.02.2005




sõnum 22.05.2024 14:00:00 vasta tsitaadiga

-Koppel- kirjutas:
Markos, räägib loogilist juttu. Kinnisvara on nii kallis, et enamus noori ei saa endale mingit korterit lubadagi. Harjumaa keskmise palgaga inimene saab 1580€ kätte. Selline inimene ei saa eriti midagi kõrvale panna. Maksimaalselt laenu antakse sellisele netosissetulekule 78500€ ja kuutasuks tuleks 460€

Kaks sellist inimest saaks 235765€ laenu ja kuumakse 1379€ kui 30 aasta peale võtta.
Sisuliselt ühe inimese palk läheb sirgelt laenu tagasimakseks. Kommunaalid ja toidu saab teise inimese palga eest. Pane transpordi ja riiete ostuks vajalik kulu ka juurde ning ei jäägi midagi alles.

Kuidas sa ütled sellistele inimestele, et võtke laen 15 aasta peale? See teeks kokku 1961€ kuus ja oleks ca 600€ kulukam. Seda raha ei ole neil inimestel.

Ma tegin ise nii, et alguses maksin 30a perioodi peal laenu ja siis hiljem sai laenu periood lühemaks tehtud. Valus oli küll alguses tuimalt intresse tampida, aga paremat valikut polnud. Jala pidi kuidagi ukse vahele saama. Kinnisvara hinnad lihtsalt rallisid eest ära.

_________________
Mobiilne rehvivahetus Lõuna-Eestis. www.rsrehvid.ee 53 843 843
Kommentaarid: 185 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 165
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 22.05.2024 14:01:55 vasta tsitaadiga

Kui vaatame 20+ aastat tagasi, siis tagantjärele tarkusena võib öelda, et oleks olnud mõistlik võtta laenu nii palju kui antakse ja panustada sellele, et palk tõuseb kiiremini ehk mingi hetk on kommiraha see laen ennetähtaegselt tagastada.
Tänapäeval ma enam nii kindel pole, et järgmise 20 aasta jooksul see palgatõus nii kiire on. Hakkame muule Euroopale järele jõudma ehk kasv pidurdub.
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ranel
HV Guru

liitunud: 28.02.2005




sõnum 22.05.2024 14:03:19 vasta tsitaadiga

napoleon kirjutas:
Kui vaatame 20+ aastat tagasi, siis tagantjärele tarkusena võib öelda, et oleks olnud mõistlik võtta laenu nii palju kui antakse ja panustada sellele, et palk tõuseb kiiremini ehk mingi hetk on kommiraha see laen ennetähtaegselt tagastada.
Tänapäeval ma enam nii kindel pole, et järgmise 20 aasta jooksul see palgatõus nii kiire on. Hakkame muule Euroopale järele jõudma ehk kasv pidurdub.

20a ei ole õige periood. 2010-2022 on pigem see periood. 2007/2008 maksti ikka jaburaid summasid ka tänapäeva mõistes.

_________________
Mobiilne rehvivahetus Lõuna-Eestis. www.rsrehvid.ee 53 843 843
Kommentaarid: 185 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 165
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 22.05.2024 14:59:23 vasta tsitaadiga

tsitaat:
Ainus, mida mina ütlesin: kui osata rahaga ümber käia, siis tasub minu arvates 15a kodulaenu asemel võtta 30a kodulaen ning igakuise tagasimakse summa vahe investeerida.


Kas siin räägib praktika või mingi kuiv teooria ? Mul on tiba praktikat ka toetamas mu seisukohti. Ära unusta ka neid hetki, kus pole võimalik investeerida, sest pole ühtegi sobivat instrumenti. Mõnesaja euro kaupa "investeerimine" on paraolümpia.
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 22.05.2024 15:49:56 vasta tsitaadiga

https://arileht.delfi.ee/artikkel/120294403/11-miljoniga-miinuses-end-voimsa-tootlusega-reklaaminud-lhv-pensionifond-langeb-mitmendat-aastat
_________________
HV valuutakalkulaator
Kommentaarid: 461 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 12 :: 7 :: 356
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 22.05.2024 16:29:12 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
https://arileht.delfi.ee/artikkel/120294403/11-miljoniga-miinuses-end-voimsa-tootlusega-reklaaminud-lhv-pensionifond-langeb-mitmendat-aastat


Rohe on pupu jah. Kui see "pööre" hakkas, siis viskas korralikult lakke, nüüd tuleb juba mitmendat aastat kolinal alla. Olen vaikselt rohefonde müüma hakanud, esialgu on veel pluss, aga ilmselt enam mitte kauaks. Ehk siis jällegi eelneva teema jätkuks, EI OLE nii lihtne midagi. Meie om EG ka, investeerige! Mis sellest nüüd järel on ?
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sakinaga
HV Guru

liitunud: 30.08.2006




sõnum 22.05.2024 16:33:01 vasta tsitaadiga

Markos kirjutas:
tsitaat:
Ainus, mida mina ütlesin: kui osata rahaga ümber käia, siis tasub minu arvates 15a kodulaenu asemel võtta 30a kodulaen ning igakuise tagasimakse summa vahe investeerida.
Kas siin räägib praktika või mingi kuiv teooria ? Mul on tiba praktikat ka toetamas mu seisukohti. Ära unusta ka neid hetki, kus pole võimalik investeerida, sest pole ühtegi sobivat instrumenti. Mõnesaja euro kaupa "investeerimine" on paraolümpia.
Praktika, ikka praktika.
Kommentaarid: 158 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 150
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 22.05.2024 18:09:31 vasta tsitaadiga

Suurem enamus roheasju on tugevalt kukkunud, ega see rohefond siis teisiti olla ei saa. Samas miks seal neid tiblamaal tegevust omavaid firmasid...no ma ei tea icon_lol.gif
Aktiivse juhtimise muljet see küll ei jäta.
Ehk kui üldloogikat võib mõista, siis stockpicking on küll pigem metsa.
Kommentaarid: 234 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 200
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  SEB versus Swedbank ja muud pangad (Uus küsitlus: Millist autentimisvahendit panka sisenemiseks peamiselt kasutad?) mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 467, 468, 469
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.