|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
UrmoZ
HV Guru

liitunud: 06.01.2005
|
11.06.2010 18:48:20
|
|
|
veel aasta tagasi reageeriti sellisele teatele enam-vähem "wtf... ei ole võimalik"... kuid nüüd tundub asi rohkem "hmm... ok... las minna"
_________________ Amazon - will not buy!
12VHPWR or 12V2x6 GPU power connector - will not touch.
Müügiteemale PS pakkumisi ei aktsepteeri! |
|
| Kommentaarid: 226 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
206 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jägaja
HV Guru

liitunud: 06.08.2004
|
11.06.2010 19:02:13
|
|
|
XP hääbumisele ei pöörata tähelepanu ilmselt põhjusel, et W7 on mantlipärijana ennast tõestanud.
Igasugune hala teemal, et mu vanad programmid siis enam ei tööta..osa neist vajubki ajaloo prügikasti, et siis teha ruumi ajaga kaasas käivaile.
_________________ " Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine." |
|
| Kommentaarid: 145 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
130 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SurfData
HV Guru

liitunud: 19.05.2006
|
11.06.2010 19:18:45
|
|
|
| jägaja kirjutas: |
XP hääbumisele ei pöörata tähelepanu ilmselt põhjusel, et W7 on mantlipärijana ennast tõestanud.
|
ega polegi vist midagi muud lisada, nii ta on.
|
|
| Kommentaarid: 84 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
74 |
|
| tagasi üles |
|
 |
madd0g
HV veteran

liitunud: 05.10.2007
|
11.06.2010 20:15:41
|
|
|
MA olen ikka XP kiindunud kasutaja:(
_________________ Mõõdan üheksa korda enne kui lõikan, aga ikka on kuradi naljakas. |
|
| Kommentaarid: 120 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
108 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Freeman
HV kasutaja

liitunud: 23.09.2003
|
11.06.2010 23:16:06
|
|
|
| mul on nt kahju. WinXP on minuarust MSi ülim saavutus op. süsteemi vallas. Head omadused + võrdlemisi väikesed nõudmised, eriti värskemate Win'ide vajadusi arvestades
|
|
| Kommentaarid: 8 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
elukaz
HV Guru

liitunud: 06.09.2004
|
11.06.2010 23:49:04
|
|
|
| jägaja kirjutas: |
XP hääbumisele ei pöörata tähelepanu ilmselt põhjusel, et W7 on mantlipärijana ennast tõestanud.
Igasugune hala teemal, et mu vanad programmid siis enam ei tööta..osa neist vajubki ajaloo prügikasti, et siis teha ruumi ajaga kaasas käivaile. |
Töö juures tiksub 98SE ja ei tunne vajadust ajaga kaasas käia.
_________________ Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale. |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
158 |
|
| tagasi üles |
|
 |
i8080
Kreisi kasutaja

liitunud: 15.03.2002
|
11.06.2010 23:56:35
|
|
|
odavad rüperaalid = ühetuumaline atom 1.6Ghz või low voltage cellu 1GHz ja max 1GB mälu - ja sellisele on win7 nagu sea selga sadul mu arust. veab välja, aga ei ole midagi erilist, et igapäevaselt kasutada kannataks. lihtsalt minu objektiivne arvamus asjast. sry, paandunud win7 evangelistid, nothing personal
|
|
| Kommentaarid: 175 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
157 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Marie
HV Guru

liitunud: 23.06.2003
|
|
| Kommentaarid: 83 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
74 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
12.06.2010 03:47:52
|
|
|
| Freeman kirjutas: |
| mul on nt kahju. WinXP on minuarust MSi ülim saavutus op. süsteemi vallas. Head omadused + võrdlemisi väikesed nõudmised, eriti värskemate Win'ide vajadusi arvestades |
Omal ajal jah.Tänapäeval on tegemist lihtsalt ebamugava ja ebaturvalise äbarikuga
Väiksed süsteeminõuded tulenevad valmistamisajast.Kindlasti Win98 veel väiksemad nõuded
Tänapäevasele arvutile on siiski Vista/Win7 suht nuusata
| i8080 kirjutas: |
odavad rüperaalid = ühetuumaline atom 1.6Ghz või low voltage cellu 1GHz ja max 1GB mälu - ja sellisele on win7 nagu sea selga sadul mu arust. veab välja, aga ei ole midagi erilist, et igapäevaselt kasutada kannataks. lihtsalt minu objektiivne arvamus asjast. sry, paandunud win7 evangelistid, nothing personal  |
Miks ei kannata?.Ilusti täidab ju Win7 miinimumnõuded.Lihtsalt veidi tweakida ja peaks lippama kenasti
_________________ Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846 |
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
12.06.2010 08:10:05
|
|
|
tomorrow: OT: Mis sa sest win7-st ikka twiigid, osta parem Ultimate asemel Professional, sellel koheselt ylearune jama kinni keeratud.
Lisaks veel see, et ka 8 aasta vanune Acer, koos 512 megase m2luga, vedas Proffi ringi nii, et lust vaadata.
Postitatud mobile device
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Marie
HV Guru

liitunud: 23.06.2003
|
12.06.2010 10:03:22
|
|
|
| tomorrow kirjutas: |
............
| i8080 kirjutas: |
odavad rüperaalid = ühetuumaline atom 1.6Ghz või low voltage cellu 1GHz ja max 1GB mälu - ja sellisele on win7 nagu sea selga sadul mu arust. veab välja, aga ei ole midagi erilist, et igapäevaselt kasutada kannataks. lihtsalt minu objektiivne arvamus asjast. sry, paandunud win7 evangelistid, nothing personal  |
Miks ei kannata?.Ilusti täidab ju Win7 miinimumnõuded.Lihtsalt veidi tweakida ja peaks lippama kenasti  |
Väga haige jutt, kas tootjad peavad hakkama Win7 tweakima, kui ei tööta normaalselt ja XP`d ka ei lubata enam kasutada, valitakse konkureeriv OS, täpselt nii nagu seda tehti kui Netbooke alles hakati tootma
_________________ CPU Power (Watt) Protsessorite voolutarve Pentium D 805 (4.1GHz) Full Load 474W  |
|
| Kommentaarid: 83 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
74 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
12.06.2010 11:01:15
|
|
|
| Marie kirjutas: |
| tomorrow kirjutas: |
............
| i8080 kirjutas: |
odavad rüperaalid = ühetuumaline atom 1.6Ghz või low voltage cellu 1GHz ja max 1GB mälu - ja sellisele on win7 nagu sea selga sadul mu arust. veab välja, aga ei ole midagi erilist, et igapäevaselt kasutada kannataks. lihtsalt minu objektiivne arvamus asjast. sry, paandunud win7 evangelistid, nothing personal  |
Miks ei kannata?.Ilusti täidab ju Win7 miinimumnõuded.Lihtsalt veidi tweakida ja peaks lippama kenasti  |
Väga haige jutt, kas tootjad peavad hakkama Win7 tweakima, kui ei tööta normaalselt ja XP`d ka ei lubata enam kasutada, valitakse konkureeriv OS, täpselt nii nagu seda tehti kui Netbooke alles hakati tootma |
Jutt käis kasutajatest.
Tootjaid ei huvita muu kui saaks aga p*ska pähe määrida ullikestele.
Vista maine keerati sinnasamusesse müües Vistat mingite rontide peal mis seda ei suutnud vaikimisi jooksutada ja kasutajad pidid ise tweakima
_________________ Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846 |
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
teretalv
HV veteran
liitunud: 15.01.2006
|
12.06.2010 12:06:49
|
|
|
| tsitaat: |
Töö juures tiksub 98SE ja ei tunne vajadust ajaga kaasas käia.
|
seda on näha ka su avatarist
_________________ Ära usu kes kutsuvad kuskile raha investeerima. Suurt tootlust ei tule keegi kandikul kätte tooma! Head ja kindlat tootlust saab ainult siis, kui ise enda kontrolli all on kogu protsess või enamus sellest.
Teen Hobikorras Audio, Video, Foto ja Trükiettevalmistust/Kujundust ja Python Scripte |
|
| Kommentaarid: 51 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
1 :: |
44 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Mario.
HV Guru
liitunud: 25.07.2004
|
12.06.2010 12:15:55
|
|
|
| i8080 kirjutas: |
odavad rüperaalid = ühetuumaline atom 1.6Ghz või low voltage cellu 1GHz ja max 1GB mälu - ja sellisele on win7 nagu sea selga sadul mu arust. veab välja, aga ei ole midagi erilist, et igapäevaselt kasutada kannataks. lihtsalt minu objektiivne arvamus asjast. sry, paandunud win7 evangelistid, nothing personal  |
Olen kasutanud ja mitte midagi ei ole häda peale selle, et minu subjektiivsusele on just w7 üks ämber oma ebaloomuliku ehitusega. Kuid Atom veab väga ilusti välja.
|
|
| Kommentaarid: 274 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
6 :: |
2 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
teretalv
HV veteran
liitunud: 15.01.2006
|
12.06.2010 13:58:41
|
|
|
windo xp peaks varsti ju freewareks minema kuna se ni mõttetu ja vana asi?
(tegelikult tahtsin kirjutada =>)hinnavaatluse enda kala
|
|
| Kommentaarid: 51 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
1 :: |
44 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dogbert
HV Guru

liitunud: 03.05.2004
|
12.06.2010 15:26:34
|
|
|
| teretalv kirjutas: |
windo xp peaks varsti ju freewareks minema kuna se ni mõttetu ja vana asi?
(tegelikult tahtsin kirjutada =>)hinnavaatluse enda kala |
Nimeta mulle palun mõni Microsofti OP-süsteem, mis on freewareks kuulutatud.
Isegi MS-DOS-i kasutamine ilma litsentsita on legaalsest seisukohast võttes keelatud, Windowsitest rääkimata.
_________________ Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus. |
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Zenoni
HV kasutaja

liitunud: 30.03.2002
|
12.06.2010 17:23:40
|
|
|
| elukaz kirjutas: |
| jägaja kirjutas: |
XP hääbumisele ei pöörata tähelepanu ilmselt põhjusel, et W7 on mantlipärijana ennast tõestanud.
Igasugune hala teemal, et mu vanad programmid siis enam ei tööta..osa neist vajubki ajaloo prügikasti, et siis teha ruumi ajaga kaasas käivaile. |
Töö juures tiksub 98SE ja ei tunne vajadust ajaga kaasas käia. |
Mul lausa mitmel vanal masinal win98 SE peal vt ka seda http://exuberant.ms11.net/98sesp.html
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
d3t
HV Guru

liitunud: 14.05.2004
|
12.06.2010 19:02:41
|
|
|
Nüüd on see koht, et keegi ei usu, kui öelda, et Windows Vista ja 7 on üks ja seesama. Proovige ise järgi Vista SP2 ja Windows 7.
_________________ next.Insiders - koht mängijatele ja tehnikahuvilistele toredaks ajaveetmiseks.
PT: Sony XE90 & LG C1 värvi kalibreerimine |
|
| Kommentaarid: 85 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
72 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ViskeRelv
HV Guru

liitunud: 24.02.2004
|
12.06.2010 19:08:39
|
|
|
| d3t, sama siin... Olen üritanud klientidele seda selgeks teha, aga keegi ei taha vedu võtta... Lihtsalt veidike teine välimus asjadel...
|
|
| Kommentaarid: 188 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
1 :: |
168 |
|
| tagasi üles |
|
 |
d3t
HV Guru

liitunud: 14.05.2004
|
12.06.2010 19:20:15
|
|
|
ViskeRelv, minu klientuur on väga rahul Vistaga ja uuendada ei kavatse. Uutele panen muidugi Windows 7 peale aga paljudele sai XP'st ülemineku tehtud Vista peale aasta kaks tagasi. Positiivne on see, et kutsutakse vähem välja, kuna probleeme vähem.
_________________ next.Insiders - koht mängijatele ja tehnikahuvilistele toredaks ajaveetmiseks.
PT: Sony XE90 & LG C1 värvi kalibreerimine |
|
| Kommentaarid: 85 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
72 |
|
| tagasi üles |
|
 |
meybo
Kreisi kasutaja

liitunud: 17.08.2002
|
12.06.2010 23:07:50
|
|
|
| d3t kirjutas: |
| Nüüd on see koht, et keegi ei usu, kui öelda, et Windows Vista ja 7 on üks ja seesama. Proovige ise järgi Vista SP2 ja Windows 7. |
| ViskeRelv kirjutas: |
| d3t, sama siin... Olen üritanud klientidele seda selgeks teha, aga keegi ei taha vedu võtta... Lihtsalt veidike teine välimus asjadel... |
Huvitav, mis valdkonna inimestelt tuleb nii põhjendamatu lambiväide, ütleks lausa et dumbjuuserlikult rumal väide? Isegi keskmine arvutikasutaja teeb Vistal ja 7-l vahet, vähegi pädev inimene peaks suutma oluliselt rohkem erinevusi leida, kui vaid graafilised muudatused. Kui antud väited kajastavad Eesti keskmise itimehe taset, siis hakkab küll väga kurb
_________________ www.meybo.ee |
|
| Kommentaarid: 22 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
20 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
12.06.2010 23:21:50
|
|
|
Niipalju 22rem2rkuseks, et esialgu plaaniti küll Win7-t Vista koopiana, kuid siis pandi see teooria seisma ja tehti Windows7-le hoopis uuem ja oluliselt v2iksem Kernel.
K6ige parem v6rdlus - jooksutada m6lemat a 6-10 aastat vanal masinal. Vistat ei suudeta yldse ringi vedada, Win 7 vurab, nagu loom...
Postitatud mobile device
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
d3t
HV Guru

liitunud: 14.05.2004
|
12.06.2010 23:29:42
|
|
|
djstallion, mida mina vähemalt silmas pean, on see, et nad mõlemad jooksevad ühe ja sama kerneli otsas ja kasutavad sama draiver modelit. Nende hingeelu on teisisõnu muutmatu. Kui sind huvitavad ja tõesti läheb korda iga pisiasi mis muutunud on (siis sellekohta on mul muuseas ka pikk ülevaade: http://www.battleit.eu/tag/ulevaade-windows-7/) siis ma olen sellest teadlik. Lihtsalt väikefirmadel pole selle järgi pasku vajadust.
_________________ next.Insiders - koht mängijatele ja tehnikahuvilistele toredaks ajaveetmiseks.
PT: Sony XE90 & LG C1 värvi kalibreerimine |
|
| Kommentaarid: 85 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
72 |
|
| tagasi üles |
|
 |
meybo
Kreisi kasutaja

liitunud: 17.08.2002
|
12.06.2010 23:49:41
|
|
|
| d3t kirjutas: |
| djstallion, mida mina vähemalt silmas pean, on see, et nad mõlemad jooksevad ühe ja sama kerneli otsas... |
Sama kerneli otsas? Vista kasutab NT 6.0 kernelit, 7 aga NT 6.1 kernelit. Mis seal vahet, kõik üks ja sama NT kernel? bullshit
Tõepoolest, soovitaks sul esmalt Vista 5 aastat vanale kesklassi läpakale selga ajada ja vaadata, mis juhtub. Teadagi - kooma. Windows 7 jookseb vähemalt 1GB RAM olemasolul seevastu väga kenasti. Proovitud, katsetatud, kasutatud, aamen.
_________________ www.meybo.ee |
|
| Kommentaarid: 22 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
20 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ViskeRelv
HV Guru

liitunud: 24.02.2004
|
12.06.2010 23:57:05
|
|
|
Nõustun d3t jutuga... See, et paljud arvavad, et vista on s*tt, siis see oli küll jah algusaegadel, aga tänu SP2 välja tulekule on see kõvasti paranenud ja samaväärne win7'ga (välja arvataud pisikesed erinevused).
Aga XP kohapealt... Hea meel, et müük lõpetatakse, saabki klientidele win7't tutvustada.
djstallion, Aga miks sa pead 5 aastat vanale jamale vista selga ajama? Vista ja win7 on vähe uuematele mõeldud, mõtlen, et uuemale tehnoloogiale.
Mõtle, mis oli siis kui XP välja tuli. XP tahtis ka kõvemat rauda saada kui win98se.
|
|
| Kommentaarid: 188 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
1 :: |
168 |
|
| tagasi üles |
|
 |
d3t
HV Guru

liitunud: 14.05.2004
|
13.06.2010 11:29:58
|
|
|
djstallion, kerge näide: Windows Internals Windows Vista ja Windows Server 2008 kohta katab 95& Windows 7 ja Windows Server 2008 R2.
_________________ next.Insiders - koht mängijatele ja tehnikahuvilistele toredaks ajaveetmiseks.
PT: Sony XE90 & LG C1 värvi kalibreerimine |
|
| Kommentaarid: 85 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
72 |
|
| tagasi üles |
|
 |
meybo
Kreisi kasutaja

liitunud: 17.08.2002
|
13.06.2010 12:44:31
|
|
|
| ViskeRelv kirjutas: |
| djstallion, Aga miks sa pead 5 aastat vanale jamale vista selga ajama? Vista ja win7 on vähe uuematele mõeldud, mõtlen, et uuemale tehnoloogiale. |
Aga milleks mõttetult targutada? Minu jutu mõte on see, et Windows 7 jookseb vaenam raua peal ideaalselt, Windows Vista mitte.
Lisaks pole ma seni saanud lugeda ühtegi mõjuvat ja ümberlükkamatut väidet, mis teeb Vista SP2 samaväärseks Windows 7-ga. Kindel on see, et SP2 on Vista kahtlemata oluliselt paremaks ja stabiilsemaks muutnud, kuid Windows 7-ga seda samastada ikkagi kuidagi ei saa. Pole mõtet soovitada proovimist, ma puutun erinevates arvutites Vistaga suhteliselt igapäevaselt kokku.
Kokkuvõttes on asi muutunud sujuvalt Vista vs 7 vaidluseks ja kaldunud esialgsest teemast ikka väga kõrvale. Seega lõpetuseks ja tagasi teemasse tulles - aeg minna auga väljateenitud vanaduspuhkusele, XP, mina sind taga nutma ei jää!
_________________ www.meybo.ee |
|
| Kommentaarid: 22 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
20 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SurfData
HV Guru

liitunud: 19.05.2006
|
14.06.2010 11:39:42
|
|
|
| djstallion kirjutas: |
| ViskeRelv kirjutas: |
| djstallion, Aga miks sa pead 5 aastat vanale jamale vista selga ajama? Vista ja win7 on vähe uuematele mõeldud, mõtlen, et uuemale tehnoloogiale. |
Aga milleks mõttetult targutada? Minu jutu mõte on see, et Windows 7 jookseb vaenam raua peal ideaalselt, Windows Vista mitte.
Lisaks pole ma seni saanud lugeda ühtegi mõjuvat ja ümberlükkamatut väidet, mis teeb Vista SP2 samaväärseks Windows 7-ga. Kindel on see, et SP2 on Vista kahtlemata oluliselt paremaks ja stabiilsemaks muutnud, kuid Windows 7-ga seda samastada ikkagi kuidagi ei saa. Pole mõtet soovitada proovimist, ma puutun erinevates arvutites Vistaga suhteliselt igapäevaselt kokku.
Kokkuvõttes on asi muutunud sujuvalt Vista vs 7 vaidluseks ja kaldunud esialgsest teemast ikka väga kõrvale. Seega lõpetuseks ja tagasi teemasse tulles - aeg minna auga väljateenitud vanaduspuhkusele, XP, mina sind taga nutma ei jää!  |
Ja kui paljud selle "vana raua" peal olevatest ostab endale sinna vista või win 7? Enamus win 7 on ikkagi uute masinatega ja mõned ka upgradedega (samuti oli ka vistaga). Miks peaks keegi 5 aastat vanale masinale ostma vista või win 7 peale?
Ning mis puutub vista teemasse, siis vistat oli vaja, kuna toimus üleminek 64biti peale!!! Ta sai VÄGA palju jama endale kaela ka riistvaratootjate süül, kes ei viitsinud treida 64bitiseid draivereid ja siis oli häda et asjad ei tööta. Eks ta alguses ka natuke toorelt ja kiirustades välja toodi, aga pool amadest viskaks riistvaatootjate süüks ning viimased aasta ja rohkemgi on vista olnud tõesti väga hea. Põdes oma lapsehaigused läbi ja sai töökorda.
|
|
| Kommentaarid: 84 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
74 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Marie
HV Guru

liitunud: 23.06.2003
|
14.06.2010 14:31:13
|
|
|
| SurfData kirjutas: |
.........
..... vistat oli vaja, kuna toimus üleminek 64biti peale!!! Ta sai VÄGA palju jama endale kaela ka riistvaratootjate süül, kes ei viitsinud treida 64bitiseid draivereid ja siis oli häda et asjad ei tööta. Eks ta alguses ka natuke toorelt ja kiirustades välja toodi, aga pool amadest viskaks riistvaatootjate süüks ning viimased aasta ja rohkemgi on vista olnud tõesti väga hea. Põdes oma lapsehaigused läbi ja sai töökorda. |
Enne seda oli siiski tunduvalt parem WinXP 64-bit , mille laialdasemat kasutamist pidurdas samuti riistvara tootjate poolt 64bitiste draiverite mitte tegemine.
Vistale ja Win 7 pole siiani tehtud draivereid vanematele printeritele ja skanneritele, viimane juhtum HV`s oli seotud printer Minolta-QMS Pagepro 1100L draiverite toe puudumisega.
Antud teema on siiski odav arvutitest, kus kasutatakse põhiliselt Atom protsessoreid, selles vallas on ka need väljaütlemised igati täpsed: Jobs: Windows vajub unustusse ja protsessoritootja enda poolt: Inteli "Moorestown" Atom protsessor hülgas Windowsi
_________________ CPU Power (Watt) Protsessorite voolutarve Pentium D 805 (4.1GHz) Full Load 474W  |
|
| Kommentaarid: 83 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
74 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
14.06.2010 14:48:36
|
|
|
SurfData: OT: Sinus on ikka täiesti tunda LP. Arvutmüüja Hinge - et on tore kuulutada 5 aastat vana masin "vanarauaks" ja samas vaikselt lootes, et tormatakse uut masinat ostma.
Aga vähemalt minuga saab Sul raske olema, kuna mul käib 5 aastat vana masin kohe kindlasti veel 5 aastat veel, enne kui ta nii moreelselt ära vananeb, et teda tuleks välja vahetada. Aga siis ostan ma uue arvuti juba koos Windows 8-ga.
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SurfData
HV Guru

liitunud: 19.05.2006
|
14.06.2010 15:02:41
|
|
|
| Marie kirjutas: |
| SurfData kirjutas: |
.........
..... vistat oli vaja, kuna toimus üleminek 64biti peale!!! Ta sai VÄGA palju jama endale kaela ka riistvaratootjate süül, kes ei viitsinud treida 64bitiseid draivereid ja siis oli häda et asjad ei tööta. Eks ta alguses ka natuke toorelt ja kiirustades välja toodi, aga pool amadest viskaks riistvaatootjate süüks ning viimased aasta ja rohkemgi on vista olnud tõesti väga hea. Põdes oma lapsehaigused läbi ja sai töökorda. |
Enne seda oli siiski tunduvalt parem WinXP 64-bit , mille laialdasemat kasutamist pidurdas samuti riistvara tootjate poolt 64bitiste draiverite mitte tegemine.
Vistale ja Win 7 pole siiani tehtud draivereid vanematele printeritele ja skanneritele, viimane juhtum HV`s oli seotud printer Minolta-QMS Pagepro 1100L draiverite toe puudumisega.
Antud teema on siiski odav arvutitest, kus kasutatakse põhiliselt Atom protsessoreid, selles vallas on ka need väljaütlemised igati täpsed: Jobs: Windows vajub unustusse ja protsessoritootja enda poolt: Inteli "Moorestown" Atom protsessor hülgas Windowsi |
Jah ma tean ka 64-bitisest XP-st, aga selle riistvaraline toetus oli 10x nigelam kui vistal ning seetõttu isegi ei viitsinud seda väga mainida Vanadele asjadele ei tehta draivereid spetsiaalselt. See on juba tootjate süü, kuna muidu ju inimesed ei ostaks uusi printereid jms, lihtsam on vanale mitte uusi draivereid pakkuda ja sundseisus klient peab valima kas ostab uue või on üldse ilma Atom arvutitel hakkab olema endiselt win7 (lippab piisavalt hästi nende peal) või mõni linuxi dist. Muidugi mida kangem atom, seda paremini lippab. Praegu on mõlemaid valikus piisavalt ja mis tootja millega pakub oleneb juba ka sellest, mis hinnaga MS-i käest litsentse saadakse ja kas viitsitakse jamada sellega. SUURED ülemaailmsed tootjad ei maksa litsentside eest 1000-2000.- nagu meie siin, nendele on hinnad seal 100-300 krooni kanti per litsents, kui sedagi.
/edit
| tahanteada kirjutas: |
SurfData: OT: Sinus on ikka täiesti tunda LP. Arvutmüüja Hinge - et on tore kuulutada 5 aastat vana masin "vanarauaks" ja samas vaikselt lootes, et tormatakse uut masinat ostma.
Aga vähemalt minuga saab Sul raske olema, kuna mul käib 5 aastat vana masin kohe kindlasti veel 5 aastat veel, enne kui ta nii moreelselt ära vananeb, et teda tuleks välja vahetada. Aga siis ostan ma uue arvuti juba koos Windows 8-ga.  |
Vanaks rauaks nimetati seda üleval pool ning minul oli see jutumärkides. Inimesed ei torma alati uut masinat ostma, praegusel ajal pigem lapitakse vana Ega ma ise ka kogu aeg arvuteid ei vaheta, aga viimasel ajal olen enda isiklikku arvutit hakanud müüma siis, kui ta on ca 2,5 aastat vana, sest siis saan müües öelda veel et kõikidel juppidel on vähemalt pool aastat kuni 7,5 aastat garantiid alles. Nii on minul kui ka ostjal (kelleks on olnud mu tuttavad) turvalisem. Tööarvuti on praeguseks juba üle 5 aasta vana ja see läheb tõesti nüüd lähiajal vahetamisse, kuna hakkab liiga aeglaseks jääma kõikide asjade jaoks. Uus masin on varsti valmis, ootab veel office 2010 OEM müüki mis peaks sel nädalal algama Ehitatud perspektiiviga, et peaks samuti 5+ aastat vastu. Seega arvutite vastupidavus/kestvus sõltub ka milleks kasutatakse jms. Probleemiks ja vaidluseks siin üleval pool oli pigem see, et kõik kirusid vistat kui jama ta on, üritades seda oma 5 aastat vanale masinale peale panna. Praeguseks ajaks on vista juba päris hea, aga jah, win7 vastu ei saa miskit hetkel.
|
|
| Kommentaarid: 84 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
74 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees

liitunud: 27.01.2003
|
14.06.2010 15:29:59
|
|
|
Netbookidele on juba mõnda aega Windows 7 Starterit pakutud. ULCPC litsentsiga Windows XP Home on enamasti mingitel vanematel netbooki mudelitel. ma arvan, et pole suurem asi kaotus kui oktoobrist seda enam ei preinstallita. ise soovitaks kaaluda ka spetsiaalselt netbookidele tehtud Ubuntut, Ubuntu Netbook Edition, mis arvestab nende eripäradega (väike erkraani reso jne).
http://www.ubuntu.com/netbook
|
|
| Kommentaarid: 373 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
313 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Bratac
HV kasutaja

liitunud: 17.12.2001
|
15.06.2010 11:24:41
|
|
|
Minu teada on suurim Vista ja 7 erinevus selles, et ekraani composing ehk kokkupanek toimub 7's graafikakaardis, samas kui Vistas oli iga akna sisu tekstuurina masina põhimälus. Sellest tuli ka üüratu mäluvajadus, sest iga aken mis lahti oli vajas mälu akna tekstuuri hoidmiseks. Kusagil nägin võrdlust, kus oli mälukasutus erinevate akende arvu puhul Vistas ja 7's. Vista puhul oli graafik lineaarselt suurenev, samas kui 7's oli sisuliselt lame mälu kasutuse graafik mis peaaegu ei muutunud akende arvu kasvades.
Ma muidugi ei tea, äkki Vista SR-2 on parandanud selle probleemi...
Aga jah, tuttava normaalne poolteist aastat vana HP läpakas on ikka sigaaeglane Vistaga, samas kui dualbooditud WinXP all on kõik siuh-vilks kiire.
Ja veel on huvitav, et mis saab peale oktoobrit WGA'st ja Windows XP aktiveerimisest?
|
|
| Kommentaarid: 39 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
38 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
15.06.2010 13:00:05
|
|
|
| Bratac kirjutas: |
Minu teada on suurim Vista ja 7 erinevus selles, et ekraani composing ehk kokkupanek toimub 7's graafikakaardis, samas kui Vistas oli iga akna sisu tekstuurina masina põhimälus. Sellest tuli ka üüratu mäluvajadus, sest iga aken mis lahti oli vajas mälu akna tekstuuri hoidmiseks. Kusagil nägin võrdlust, kus oli mälukasutus erinevate akende arvu puhul Vistas ja 7's. Vista puhul oli graafik lineaarselt suurenev, samas kui 7's oli sisuliselt lame mälu kasutuse graafik mis peaaegu ei muutunud akende arvu kasvades.
Ma muidugi ei tea, äkki Vista SR-2 on parandanud selle probleemi...
Aga jah, tuttava normaalne poolteist aastat vana HP läpakas on ikka sigaaeglane Vistaga, samas kui dualbooditud WinXP all on kõik siuh-vilks kiire.
Ja veel on huvitav, et mis saab peale oktoobrit WGA'st ja Windows XP aktiveerimisest? |
Tegelikult Vistal hoiti akende sisu mõlemas - nii põhimälus kui ka VRAM-s(identsed koopiad)
Windows 7-l hoitakse ainult VRAM-s seega põhimälu vajadus on langenud
Vista SP2 kasutab minuteada ikka sama lahendust mitte Win7 lahendust.
Ja mis sellest aktiveerimisest saab?.Aktiveerimisserverid jäävad ju jooksma veel.Pole kursis aga ehk keegi teadjam oskab öelda mis on vanim windows mille ta on viimasel ajal aktiveerinud?
Need peaks ikka üsna kaua jooksma.
_________________ Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846 |
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Etz
HV Guru

liitunud: 27.01.2005
|
24.06.2010 13:29:41
|
|
|
| tomorrow kirjutas: |
| Bratac kirjutas: |
Minu teada on suurim Vista ja 7 erinevus selles, et ekraani composing ehk kokkupanek toimub 7's graafikakaardis, samas kui Vistas oli iga akna sisu tekstuurina masina põhimälus. Sellest tuli ka üüratu mäluvajadus, sest iga aken mis lahti oli vajas mälu akna tekstuuri hoidmiseks. Kusagil nägin võrdlust, kus oli mälukasutus erinevate akende arvu puhul Vistas ja 7's. Vista puhul oli graafik lineaarselt suurenev, samas kui 7's oli sisuliselt lame mälu kasutuse graafik mis peaaegu ei muutunud akende arvu kasvades.
Ma muidugi ei tea, äkki Vista SR-2 on parandanud selle probleemi...
Aga jah, tuttava normaalne poolteist aastat vana HP läpakas on ikka sigaaeglane Vistaga, samas kui dualbooditud WinXP all on kõik siuh-vilks kiire.
Ja veel on huvitav, et mis saab peale oktoobrit WGA'st ja Windows XP aktiveerimisest? |
Tegelikult Vistal hoiti akende sisu mõlemas - nii põhimälus kui ka VRAM-s(identsed koopiad)
Windows 7-l hoitakse ainult VRAM-s seega põhimälu vajadus on langenud
Vista SP2 kasutab minuteada ikka sama lahendust mitte Win7 lahendust.
Ja mis sellest aktiveerimisest saab?.Aktiveerimisserverid jäävad ju jooksma veel.Pole kursis aga ehk keegi teadjam oskab öelda mis on vanim windows mille ta on viimasel ajal aktiveerinud?
Need peaks ikka üsna kaua jooksma. |
Ei usu et aktiveerimine niipea kinni keeratakse...
Või siis suppordi lõpus lastakse välja patch, mis aktiveerimise ülearuseks muudab
_________________ ...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen! |
|
| Kommentaarid: 236 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
196 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
|
| Kommentaarid: 751 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
564 |
|
| tagasi üles |
|
 |
DonNiger
HV Guru

liitunud: 14.03.2005
|
29.06.2010 15:11:07
|
|
|
| tomorrow kirjutas: |
| Bratac kirjutas: |
Minu teada on suurim Vista ja 7 erinevus selles, et ekraani composing ehk kokkupanek toimub 7's graafikakaardis, samas kui Vistas oli iga akna sisu tekstuurina masina põhimälus. Sellest tuli ka üüratu mäluvajadus, sest iga aken mis lahti oli vajas mälu akna tekstuuri hoidmiseks. Kusagil nägin võrdlust, kus oli mälukasutus erinevate akende arvu puhul Vistas ja 7's. Vista puhul oli graafik lineaarselt suurenev, samas kui 7's oli sisuliselt lame mälu kasutuse graafik mis peaaegu ei muutunud akende arvu kasvades.
Ma muidugi ei tea, äkki Vista SR-2 on parandanud selle probleemi...
Aga jah, tuttava normaalne poolteist aastat vana HP läpakas on ikka sigaaeglane Vistaga, samas kui dualbooditud WinXP all on kõik siuh-vilks kiire.
Ja veel on huvitav, et mis saab peale oktoobrit WGA'st ja Windows XP aktiveerimisest? |
Tegelikult Vistal hoiti akende sisu mõlemas - nii põhimälus kui ka VRAM-s(identsed koopiad)
Windows 7-l hoitakse ainult VRAM-s seega põhimälu vajadus on langenud
Vista SP2 kasutab minuteada ikka sama lahendust mitte Win7 lahendust.
Ja mis sellest aktiveerimisest saab?.Aktiveerimisserverid jäävad ju jooksma veel.Pole kursis aga ehk keegi teadjam oskab öelda mis on vanim windows mille ta on viimasel ajal aktiveerinud?
Need peaks ikka üsna kaua jooksma. |
SP1 aastast 2002
_________________ Müüa EOS 50D |
|
| Kommentaarid: 142 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
2 :: |
116 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Noname
HV Guru

liitunud: 26.10.2002
|
30.06.2010 01:07:30
|
|
|
Jumal tänatud
_________________ "Olukord on sitt, aga see on meie tuleviku väetis." - Lennart Meri
"Edu on kehv õpetaja. See ahvatleb tarku inimesi mõtlema, et nad ei saagi kaotada" - B. Gates |
|
| Kommentaarid: 372 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
321 |
|
| tagasi üles |
|
 |
madd0g
HV veteran

liitunud: 05.10.2007
|
31.07.2010 21:02:01
|
|
|
Just windows 3,1. See on liiga ulmeline, et kõik kupatus on klaveri sees peale ekraani
_________________ Mõõdan üheksa korda enne kui lõikan, aga ikka on kuradi naljakas. |
|
| Kommentaarid: 120 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
108 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ThedEviL
HV Guru

liitunud: 13.03.2003
|
31.07.2010 21:57:05
|
|
|
Tegemist lihtsalt järjekordse raharöövimisega PisiPehme poolt.
W7 starter on sama hinnaga mis XP home. Samas on Starteril toredad piirangud, nagu <=1gb ram. Korraga lahti kuni 3 erinevat programmi. Mitut monitori ei saa kasutada.(ehk välist molu). Taustapilti ei saa muuta . Lisaks veel kõik ülejäänud piirangud mis W7 Home'il on. Lühidalt, üsna vägev kastraat.
|
|
| Kommentaarid: 108 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
97 |
|
| tagasi üles |
|
 |
teretalv
HV veteran
liitunud: 15.01.2006
|
31.07.2010 23:54:24
|
|
|
OMFG, tausta ei saa muuta kindlasti kräkk olemas sellele
_________________ Ära usu kes kutsuvad kuskile raha investeerima. Suurt tootlust ei tule keegi kandikul kätte tooma! Head ja kindlat tootlust saab ainult siis, kui ise enda kontrolli all on kogu protsess või enamus sellest.
Teen Hobikorras Audio, Video, Foto ja Trükiettevalmistust/Kujundust ja Python Scripte |
|
| Kommentaarid: 51 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
1 :: |
44 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Etz
HV Guru

liitunud: 27.01.2005
|
01.08.2010 01:17:58
|
|
|
| teretalv kirjutas: |
OMFG, tausta ei saa muuta kindlasti kräkk olemas sellele  |
ASUS oma netbookidele, mis sellega shipitakse on lisanud näiteks vastava oma utika traysse
_________________ ...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen! |
|
| Kommentaarid: 236 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
196 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|