Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Turvalisus ja privaatsus »  Arvuteid rünnatakse üle saja korra igas sekundis märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele 1, 2  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online

sõnum 20.04.2010 14:10:27 Arvuteid rünnatakse üle saja korra igas sekundis vasta tsitaadiga

link :: ERR


Kurjategijad sooritavad maailma arvutitele üle saja rünnaku sekundis ning 2009. aastal suurenes ringluses oleva pahavara hulk 71 protsendi võrra, näitas uuring. Enamik neist rünnakutest ei tekita arvutikasutajatele probleeme, kuid üks rünnak iga 4,5 sekundi järel mõjutab arvutit, vahendas BBC viirusetõrjefirma Symantec möödunud aasta andmete põhjal tehtud uuringu tulemusi.

Rünnakutelaine on tingitud ringluses oleva pahavara järsust kasvust. Kergestikasutatavad riistakomplektid, mida uued küberkurjategijad kasutavad pahavara loomiseks, on muutunud üha populaarsemaks, ütles Symanteci avaliku sektori tehnoloogiajuht Tony Osborne.

Paljud neist on leidnud nii ohtralt kasutajaid, et nende loojad pakuvad probleemide lahendamiseks isegi telefoninõustamist. Üks tasulistest tööriistakomplektidest, mis kannab nime Zeus, maksab umbes 700 dollarit ja Symantec leidis mullu sellest ligi 90 000 eri varianti.

Zeus peibutab rämpsposti abil inimesi veebilehtedele, kus ohvrite arvutisse laetakse pahavarakoodid või tungitakse arvutisse turvaaukude kaudu. Sel teel loovad kurjategijad koduarvutitest robotivõrke, mille abil edastatakse rämpsposti või otsitakse neist isikuandmeid. Möödunud aastal tuvastas Symantec ligi seitse miljonit personaalarvutit, mis oli robotivõrku ühendatud.

Zeusi-tüüpi programme ostetakse ja kasutatakse Osborne'i sõnul seepärast, et need võimaldavad hõlpsasti raha teenida ja vahelejäämise võimalus on samas väga väike.

Küberkurjategijate taktika muutub koos trendidega ning seetõttu kasutatakse viimasel ajal üha enam suhtlusportaale, et ohvrite kohta infot koguda.

2009. aastal tuvastas Symantec eelnenud aastast 71 protsenti rohkem pahavara. Kokku leidis Symantec 12 kuu pikkuse perioodi jooksul ligi 2,9 miljonit pahavarakoodiga kirjet.

_________________
HV valuutakalkulaator
Kommentaarid: 461 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 12 :: 7 :: 356
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
dohc-48v12
Aeg maha 1p
dohc-48v12

liitunud: 28.07.2008




sõnum 20.04.2010 14:52:04 vasta tsitaadiga

Ja mia mõtlesin miks net koguaeg maas on icon_lol.gif
_________________
Ime tala, Nagu ime kepike. icon_smile.gif
Siga armastab muda, aga mudane siga armastab puhast aset!
Miks ADMIN Anti112 ambusib mind? andis 1p cooldowni aga ma ei saa peale selle enam mitteühtegi postitust teha! üks päev ei kuid!
Kommentaarid: 112 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 0 :: 85
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Reedikl
HV vaatleja
Reedikl

liitunud: 11.04.2010




sõnum 20.04.2010 14:56:47 vasta tsitaadiga

See uudis hirmutab küll ära. Olen juba kaks aastat ilma viirustõrjeta. Ise üritan jälgida, et kummalistel lehtedel ei käi ja siis on minu puhul arvuti kaitstud. Aga paneb mõtlema küll!
_________________
Meie mõtted on tasuta.

Peace(h)
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 20.04.2010 15:06:09 vasta tsitaadiga

100 rünnakut vs ~4 last sündimas iga sekund. Esimene küll 25x suurem aga siiski ei midagi ülemõistuse suurt kui globaaltasandil vaadata icon_smile.gif
_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 106 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 86
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.04.2010 18:41:53 vasta tsitaadiga

Reedikl kirjutas:
Olen juba ... aastat ilma viirustõrjeta. Ise üritan jälgida...

Sama siin.Sõltub väga palju kasutajast.Mõni suudab ka toimiva viirusetõrjega arvuti ikka pahna täis laduda.Mõni jooksutab aastaid ilma ja pole probleemi.
Kord kvartalis või nii lasen peale ja alati pean pettuma kuna jälle kõik tip-top icon_lol.gif
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KrisVr
HV Guru

liitunud: 27.08.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.04.2010 18:52:26 vasta tsitaadiga

Endal küll AVG peal, aga ammu pole mingit viirust näinud.
Kommentaarid: 30 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
CommandsRef
HV kasutaja

liitunud: 04.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.04.2010 08:16:32 vasta tsitaadiga

DefXtreme kirjutas:
Endal küll AVG peal, aga ammu pole mingit viirust näinud.
Mõnedel inimestel on jälle Actimel sees... Ja on ka vist õnnelikud.
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
-Koppel-
Kreisi kasutaja
-Koppel-

liitunud: 01.04.2009




sõnum 21.04.2010 08:37:54 vasta tsitaadiga

Ise viirusetõrjet ei kasuta. Teistelt küsin, et millal viirusetõrje teil viimati viiruse avastas? Millega seoses see tekkis?
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RReinu
HV kasutaja
RReinu

liitunud: 01.03.2006




sõnum 21.04.2010 09:39:07 vasta tsitaadiga

Reedikl kirjutas:
See uudis hirmutab küll ära. Olen juba kaks aastat ilma viirustõrjeta. Ise üritan jälgida, et kummalistel lehtedel ei käi ja siis on minu puhul arvuti kaitstud. Aga paneb mõtlema küll!


-Koppel- kirjutas:
Ise viirusetõrjet ei kasuta. Teistelt küsin, et millal viirusetõrje teil viimati viiruse avastas? Millega seoses see tekkis?


Lahedad mehed olete, sellised kes endale neid Viirusetõrjeid peale ei pane on 30-40% suurema tõenäosusega potentsiaalsed viirusekandjad, kelle arvutid istuvad "robotnetis".
Kas te sellele ei mõtle, et selle tegevusega aitate nagu natuke asjale kaasa, ning ohustate sellega ka teisi! Suht kurjategijad:P beer_yum.gif beer_yum.gif beer_yum.gif
Kommentaarid: 51 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 46
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 21.04.2010 11:34:27 vasta tsitaadiga

-Koppel-: Vale küsimuse esitad, kuna tänapäeval pole viiruse / Spy-de tõrjujate esmane püha ülesanne leiad arvutis olevaid viiruseid ja Spysid. Vaid tänapäevane esmane ülesanne on juba koheselt rünnakute blokeerimine.
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Reedikl
HV vaatleja
Reedikl

liitunud: 11.04.2010




sõnum 21.04.2010 12:51:26 vasta tsitaadiga

RReinu, Seda ma ei teadnud! Aga kui aus olla, siis ma ei ole ka oma arvutist elusees ühtegi hobust ega ussi leidnud, isegi kui mul kaks aastat tagasi tõrje peale oli. Võibolla te räägite tõtt, aga ma võtan siiski endale sellise õiguse, et kontrollin ise, kas tõmban endale viiruse arvutisse või mitte. Aga aitäh soovitamast icon_idea.gif
_________________
Meie mõtted on tasuta.

Peace(h)
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.04.2010 13:13:15 vasta tsitaadiga

-Koppel- kirjutas:
Ise viirusetõrjet ei kasuta. Teistelt küsin, et millal viirusetõrje teil viimati viiruse avastas? Millega seoses see tekkis?

Viimati vist eelmise aasta alguses ühest Windows 7 allalaetud ISO setup.exe failist.Õnneks ma ei pannud installi setup.exe-st käima windowsi keskkonnas vaid bootides ja viiruse kirjeldust pärast lugesin siis tuli välja, et see ei osanud bootides midagi teha icon_lol.gif .Igatahes NOD32 tegi oma tööd tollal kenasti.Aga enne seda ma tõesti ei suuda isegi meenutada millal viirusetõrje mul midagi leidis icon_eek.gif .Lisaks pole kunagi sellist olukorda olnud, et mul oleks arvutis mingi kogum kahtlasi asju ja see on vaja ära puhastada icon_wink.gif
RReinu kirjutas:
Lahedad mehed olete, sellised kes endale neid Viirusetõrjeid peale ei pane on 30-40% suurema tõenäosusega potentsiaalsed viirusekandjad, kelle arvutid istuvad "robotnetis".
Kas te sellele ei mõtle, et selle tegevusega aitate nagu natuke asjale kaasa, ning ohustate sellega ka teisi! Suht kurjategijad:P beer_yum.gif beer_yum.gif beer_yum.gif

Tead ise oled üsna lahe, et selliseid lauseid pillud siin.100% kindlust, et arvuti puhas on pole võimalik saada niikuinii.Ükskõik paljude erinevate tõrjetega arvuti üle kontrollida võib keegi ikka öelda, et nää sa sellega ei kontrollinud ja järelikult BS et su arvuti puhas icon_lol.gif

Siin tuleb eraldada need kes ei kasuta viirusetõrjet kuna nad ei oska või ei viitsi neist kellel on arvutitega piisavaid kogemusi ja nad teavad mida nad teevad viirusetõrjet mitte kasutades.Ja mis botnettidesse puutub siis need kasutavad üsna kenasti võrguühendust.Pole mina veel näinud ei logides ega ka lihtsalt öösel mitte kasutades, et ruuteril tuled vilguks ja võrgutegevus käiks icon_rolleyes.gif
Pealegi ma arvan, et viirustest palju ohtlikumad on keyloggerid ja rootkitid thumbs_up.gif
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Lord Ami
HV veteran
Lord Ami

liitunud: 13.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.04.2010 16:26:44 vasta tsitaadiga

Viirustõrje puudumisest saan veel aru, aga et ka tulemüüri ei kasutata, sellest mina aru ei saa. Seda enam, kui tegu on Windows XP vanema versiooniga (Mitte SP3 + kõik security uuendused).
Piisab vaid Googles otsimisest ja linkidel klikkamisest kui juba võitegi olla botneti osa.

Minuarust pole nt Comodo tulemüür koos teiste vidinatega arvutile suureks koormaks, et teda peaks mitte kasutama.
Ka ei tasu rääkida, et ma pole ühtegi viirust oma arvutist leidnud. Jah, sest paljud viirused on ennast nutikalt ära peitnud ning "ei anna näole".
Kommentaarid: 56 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 51
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.04.2010 16:55:28 vasta tsitaadiga

Lord Ami kirjutas:
et ka tulemüüri ei kasutata, sellest mina aru ei saa. Seda enam, kui tegu on Windows XP vanema versiooniga (Mitte SP3 + kõik security uuendused).

Oleks mul kah viitsimist tulemüüri kasutada ja siis 101+ asjale hakata erandeid tegema, et need läbi lastaks icon_rolleyes.gif .Kes üldse XP-d kasutab on juba rohkem ohustatud kui Vista-Win7 kasutajad.Sõltumata SP-st on XP vähemturvalisem ja kui veel Internet Exploreriga netis möllata suvalistel lehtedel siis see on nagu kodust ära minnes välisukse lahtijätmine icon_wink.gif
Lord Ami kirjutas:
Piisab vaid Googles otsimisest ja linkidel klikkamisest kui juba võitegi olla botneti osa.

Ma tahan näha kuidas ma läbi Firefox+adblock+noscript-i botneti osasks saan linke klikates icon_smile.gif .Eeldades, et midagi alla ei lae otseselt icon_wink.gif .Tegu peab siis olema väga kavalalt lehe osaga mis brauseri cache laetakse ja taustal kasutajale märku andmata käima tõmmatakse kuigi ma olen kindel, et Firefoxil on ka meetmed just selle vältimiseks thumbs_up.gif
Lord Ami kirjutas:
Ka ei tasu rääkida, et ma pole ühtegi viirust oma arvutist leidnud. Jah, sest paljud viirused on ennast nutikalt ära peitnud ning "ei anna näole".

100% kindlust pole sõltumata sellest kas kasutad av+firewall+veel midagi seega alati võib keegi öelda, et vot sul on viirused ennast "nutikalt ära peotnud" ja seega sa ei saa kindel olla, et arvuti puhas on.

Ja kui tõesti(väga ebatõenäoline) mul oleks mingi viirus mis ennast kuhugi äärmiselt osavalt ära on peitnud siis on see kehv viirus kui ta üle neti midagi ei saada ega muul viisil midagi ei tee icon_lol.gif
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Marie
HV Guru
Marie

liitunud: 23.06.2003




sõnum 21.04.2010 18:47:09 vasta tsitaadiga

tomorrow kirjutas:
......
Ja kui tõesti(väga ebatõenäoline) mul oleks mingi viirus mis ennast kuhugi äärmiselt osavalt ära on peitnud siis on see kehv viirus kui ta üle neti midagi ei saada ega muul viisil midagi ei tee icon_lol.gif

Sinu tegevuse kohta saadetakse infot välja kuhu vaja .........

_________________
CPU Power (Watt) icon_sad.gif Protsessorite voolutarve Pentium D 805 (4.1GHz) Full Load 474W thumbs_down.gif
Kommentaarid: 83 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 74
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.04.2010 19:45:10 vasta tsitaadiga

Marie kirjutas:
tomorrow kirjutas:
......
Ja kui tõesti(väga ebatõenäoline) mul oleks mingi viirus mis ennast kuhugi äärmiselt osavalt ära on peitnud siis on see kehv viirus kui ta üle neti midagi ei saada ega muul viisil midagi ei tee icon_lol.gif

Sinu tegevuse kohta saadetakse infot välja kuhu vaja .........

Ja arvad, et ma ei jälgi oma arvuti netiliiklust?
Loomulikult jälgin ja suudaksin kohe märgata kui midagi on kahtlast on saadetud thumbs_up.gif
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 21.04.2010 20:57:41 vasta tsitaadiga

tomorrow: Uskuda võib, et näed mingite algeliste Spy-de liiklust, mitte aga sellist liiklust, mis saadetakse / võetakse vastu mõne vajaliku infofaili "sabas" või faili sisse peidetuna. icon_wink.gif

Ning kui võtta seda arvesse, et igasugu "prahi" koguarvu loetakse juba üle 2 miljoni, siis on Sul vaja koos suguvõsaga 24h ööpäevas ainult liiklust lahti harutada ja pakette monitoorida. icon_wink.gif
---------------------------------------
Ise kohtasin viimati "peidetud viiruseid" MP3-de "sabas". Oli vaja MAC-i kettalt laulud ümber tõsta PC kettale ja kus siis viirusetõrje pistis lärmama, et need, need ja need MP3-d sisaldavad viirust. icon_cool.gif
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Lord Ami
HV veteran
Lord Ami

liitunud: 13.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.04.2010 21:23:55 vasta tsitaadiga

tomorrow kirjutas:
Lord Ami kirjutas:
et ka tulemüüri ei kasutata, sellest mina aru ei saa. Seda enam, kui tegu on Windows XP vanema versiooniga (Mitte SP3 + kõik security uuendused).

Oleks mul kah viitsimist tulemüüri kasutada ja siis 101+ asjale hakata erandeid tegema, et need läbi lastaks icon_rolleyes.gif .Kes üldse XP-d kasutab on juba rohkem ohustatud kui Vista-Win7 kasutajad.Sõltumata SP-st on XP vähemturvalisem ja kui veel Internet Exploreriga netis möllata suvalistel lehtedel siis see on nagu kodust ära minnes välisukse lahtijätmine icon_wink.gif
Lord Ami kirjutas:
Piisab vaid Googles otsimisest ja linkidel klikkamisest kui juba võitegi olla botneti osa.

Ma tahan näha kuidas ma läbi Firefox+adblock+noscript-i botneti osasks saan linke klikates icon_smile.gif .Eeldades, et midagi alla ei lae otseselt icon_wink.gif .Tegu peab siis olema väga kavalalt lehe osaga mis brauseri cache laetakse ja taustal kasutajale märku andmata käima tõmmatakse kuigi ma olen kindel, et Firefoxil on ka meetmed just selle vältimiseks thumbs_up.gif
Lord Ami kirjutas:
Ka ei tasu rääkida, et ma pole ühtegi viirust oma arvutist leidnud. Jah, sest paljud viirused on ennast nutikalt ära peitnud ning "ei anna näole".

100% kindlust pole sõltumata sellest kas kasutad av+firewall+veel midagi seega alati võib keegi öelda, et vot sul on viirused ennast "nutikalt ära peotnud" ja seega sa ei saa kindel olla, et arvuti puhas on.

Ja kui tõesti(väga ebatõenäoline) mul oleks mingi viirus mis ennast kuhugi äärmiselt osavalt ära on peitnud siis on see kehv viirus kui ta üle neti midagi ei saada ega muul viisil midagi ei tee icon_lol.gif


SEO/DNS poisoning jne jne.
http://www.youtube.com/watch?v=s6vHSzZ2Gco
Üks näide. Tegu küll Roguega, aga ka osa nendest on botneti osad ning laevad alla ka teisi viiruseid.
Jällegi ei saa pead anda, et just kindlalt nakatud. Kõik on suhteline. Noscript on tõesti hea kaitse, aga ega ainult sellele ei tasu ka lootma jääda.
Muidugi on Firefox turvaline, aga vahel tuleb ette pluginatele suunatud rünnakuid (Tõsi, FF on ka sellele mõelnud), mis on ka samamoodi ohtlikud.

Tulemüüri kohta niipalju, et Comodoga on asi lihtne. Küsimusi esitatakse vähe, ja kui esitatakse, on kerge muuta tuntud rakendused usaldusväärseteks, mille peale küsimusi enam ei tule.

Kui tõesti on tegu uue ja 0 päeva ohuga, on halvade kokkusattumiste puhul nakatumine võimalik. Jällegi ei saa öelda, et arvutit peab kaitsma ja sul peab viirustõrje ja sada muud asja selleks olema. Tihtipeale piisab selgest peast + ettevaatlikusest.
Kommentaarid: 56 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 51
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 22.04.2010 08:57:49 vasta tsitaadiga

Igatahes näitab SpyBot vägagi veenvalt seda, kuidas "näiliselt puhastes masinates" möllab kümneid või sadu või tuhandeid Spy-sid või Add-e. icon_wink.gif Tõsi - suurem enamus sellest "tuhandest" on süütu praht, kuid mingi kogus on vähe "õelamad"- kaitstud ja ei luba ennast maha Delete-da jms.

Mis aga puutub peidetud viirustesse, siis näitena üks koht, mille alt viirusetõrjed viirust otsida ei taha - Pagefile.sys.
Aga õnneks suudab vähemalt Avast seda PageFilet kontrollida. thumbs_up.gif Ja ma ootan huviga juba pikka aega, et millal teised tõrjeprogrammid sellele tasemele küündima hakkavad, et ka pageFilet kontrollida suudetakse. icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 22.04.2010 14:28:14 vasta tsitaadiga

tahanteada kirjutas:
Igatahes näitab SpyBot vägagi veenvalt seda, kuidas "näiliselt puhastes masinates" möllab kümneid või sadu või tuhandeid Spy-sid või Add-e. icon_wink.gif Tõsi - suurem enamus sellest "tuhandest" on süütu praht, kuid mingi kogus on vähe "õelamad"- kaitstud ja ei luba ennast maha Delete-da jms.

Mis aga puutub peidetud viirustesse, siis näitena üks koht, mille alt viirusetõrjed viirust otsida ei taha - Pagefile.sys.
Aga õnneks suudab vähemalt Avast seda PageFilet kontrollida. thumbs_up.gif Ja ma ootan huviga juba pikka aega, et millal teised tõrjeprogrammid sellele tasemele küündima hakkavad, et ka pageFilet kontrollida suudetakse. icon_biggrin.gif

SpyBot täiesti installitud,töötav ja uuendatud.Ainus mille skannides leiab alati on see, et mul on win7 action center(vana nimega security center) kinni keeratud icon_lol.gif .Ei spysi,tracking cookiesid ega muud kahtlast thumbs_up.gif
Ja need tuhanded mida sa näed kui ta skännib on ikkagi need mis tema andmebaasis on ja mille vastu ta kaitseb mitte, et masinas sellises koguses jama oleks icon_razz.gif .Mis pagefile puutub siis ma eriti ei muretse, et nad seda ei skänni.Ma saan selle manuaalselt kustutada ja uuesti luua.Vaikimisi pole see mul ka OS kettal enam nagu varem thumbs_up.gif

Mis spybot puutub, siis vaadates Lord Ami allkirjas olevat www.ekaitse.ee , siis ei pruugi see enam parim spyware skänner olla icon_confused.gif
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Lord Ami
HV veteran
Lord Ami

liitunud: 13.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 22.04.2010 16:40:38 vasta tsitaadiga

Teema pole nüüd küll see, aga Spybot on natuke iganenud. Vahepeal oli juttu versioonist 2, mis pidi "kunagi" ilmavalgust nägema.
Metoodika, mida kontrollimiseks kasutatakse, on praeguste viiruste juures "oldschool" ja palju viiruseid jääb leidmata. Uuema aja pahavaratõrjetest on kindlalt esikohal Malwarebytes Anti-Malware.
Kommentaarid: 56 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 51
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
destiny12
Piiratud kasutaja
destiny12

liitunud: 26.12.2007




sõnum 29.05.2010 15:44:49 vasta tsitaadiga

Lord Ami kirjutas:
Teema pole nüüd küll see, aga Spybot on natuke iganenud. Vahepeal oli juttu versioonist 2, mis pidi "kunagi" ilmavalgust nägema.
Metoodika, mida kontrollimiseks kasutatakse, on praeguste viiruste juures "oldschool" ja palju viiruseid jääb leidmata. Uuema aja pahavaratõrjetest on kindlalt esikohal Malwarebytes Anti-Malware.


Hmm, siis ma ei hakkagi spybot-i peale laskma kui Malwarebytes Anti-Malware on parem. Sellest tasuta versioon ka on või ainult tasuline?

_________________
"Ära mine sinna, kuhu rada viib. Mine selle asemel sinna, kus rada ei ole, ja saa teerajajaks."
Kommentaarid: 83 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 77
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 29.05.2010 16:39:02 vasta tsitaadiga

Lord Ami: Aga näita mitusada tuhat Spy-d suudab Su - reklaamihõnguline MBAM Onlines ette ära tõrjuda. icon_wink.gif

Ja mitme miljoni Spy suhtes suudetakse Sinu arvutit kontrollida.

SpyBotil on praegu need numbrid siis 140 tuhat / 1,3 miljonit.
---------------------------------------------
MBAM on ainult reklaamiga pähe taotav toode, millel mingit reaalset, suuremamahulist kaitset tegelikult olemas pole.
See on näha reaalsuses, et kui on tegu nakatanud masinaga, siis pärast MBAM-i on see sisuliselt ikka sama nakatatud ja tuleb täieandavalt ikkagi veel mõne lisaprogrammiga üle käia.

Aga eks igaüks ise teab, mida kasutab. icon_cool.gif
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Lord Ami
HV veteran
Lord Ami

liitunud: 13.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 29.05.2010 18:07:42 vasta tsitaadiga

tahanteada kirjutas:
Lord Ami: Aga näita mitusada tuhat Spy-d suudab Su - reklaamihõnguline MBAM Onlines ette ära tõrjuda. icon_wink.gif

Ja mitme miljoni Spy suhtes suudetakse Sinu arvutit kontrollida.

SpyBotil on praegu need numbrid siis 140 tuhat / 1,3 miljonit.
---------------------------------------------
MBAM on ainult reklaamiga pähe taotav toode, millel mingit reaalset, suuremamahulist kaitset tegelikult olemas pole.
See on näha reaalsuses, et kui on tegu nakatanud masinaga, siis pärast MBAM-i on see sisuliselt ikka sama nakatatud ja tuleb täieandavalt ikkagi veel mõne lisaprogrammiga üle käia.

Aga eks igaüks ise teab, mida kasutab. icon_cool.gif


Noh, jah, jääksimegi vaidlema.

Nakata arvuti paari viirusega ja tee kloonid. Proovi MBAM ja Spyboti. Kumb parema tulemuse annab?
Kahtlen, et Spybot. MBAM on hetkel üks kõige tõsiseltvõetavamaid tõrjeid, mis suudab arvutit puhastada ja ka kaitsta (viimast siiski tasu eest).
See Spyde hulk ei loe, kui programm ei suuda kõige värskemate ohtudega võidelda. MBAM teeb perioodiliselt andmebaasile uuendusi, mis eemaldavad vanad ja harva tuvastatavad ohud, et andmebaas ei muutuks liiga suureks ja kohmakaks.
Kommentaarid: 56 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 51
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XYZ
HV Guru
XYZ

liitunud: 05.11.2001




sõnum 29.05.2010 18:14:53 vasta tsitaadiga

Lord Ami kirjutas:
tahanteada kirjutas:
Lord Ami: Aga näita mitusada tuhat Spy-d suudab Su - reklaamihõnguline MBAM Onlines ette ära tõrjuda. icon_wink.gif

Ja mitme miljoni Spy suhtes suudetakse Sinu arvutit kontrollida.

SpyBotil on praegu need numbrid siis 140 tuhat / 1,3 miljonit.
---------------------------------------------
MBAM on ainult reklaamiga pähe taotav toode, millel mingit reaalset, suuremamahulist kaitset tegelikult olemas pole.
See on näha reaalsuses, et kui on tegu nakatanud masinaga, siis pärast MBAM-i on see sisuliselt ikka sama nakatatud ja tuleb täieandavalt ikkagi veel mõne lisaprogrammiga üle käia.

Aga eks igaüks ise teab, mida kasutab. icon_cool.gif


Noh, jah, jääksimegi vaidlema.

Nakata arvuti paari viirusega ja tee kloonid. Proovi MBAM ja Spyboti. Kumb parema tulemuse annab?
Kahtlen, et Spybot. MBAM on hetkel üks kõige tõsiseltvõetavamaid tõrjeid, mis suudab arvutit puhastada ja ka kaitsta (viimast siiski tasu eest).
See Spyde hulk ei loe, kui programm ei suuda kõige värskemate ohtudega võidelda. MBAM teeb perioodiliselt andmebaasile uuendusi, mis eemaldavad vanad ja harva tuvastatavad ohud, et andmebaas ei muutuks liiga suureks ja kohmakaks.
Kahe otsaga värk. Aeg-ajalt kipub olema tegelasi, kes saavad kätte mõne igivana pahalase lähtekoodi, mudivad seda vajadusel kaasaegsema raua jaoks sobivaks ent põhisignatuur jääb samaks ja saadavad liikvele. MBAM siis seda ei avasta, et igivana ja harv pahalane........
Kommentaarid: 81 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 12 :: 56
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Turvalisus ja privaatsus »  Arvuteid rünnatakse üle saja korra igas sekundis mine lehele 1, 2  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.