Avaleht
uus teema   vasta Tarkvara »  Turvalisus »  Kas Eesti ID kaart on turvaline? märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele 1, 2, 3  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Andium
HV veteran

liitunud: 16.08.2002




sõnum 15.02.2010 18:52:07 Kas Eesti ID kaart on turvaline? vasta tsitaadiga

Tänu selle avastusele, ükski kaart pole turvaline?
http://www.youtube.com/watch?v=JPAX32lgkrw

Seega, Eesti ID kaart peaks olema samuti suur ämber, kui juba panga kaardid nii lihtne häkkida on?

_________________
Olen alati ühel arvamusel inimestega, kes minuga nõustuvad.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ra*
HV Guru
Ra*

liitunud: 19.04.2003




sõnum 15.02.2010 18:52:25 vasta tsitaadiga

https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?t=444554

viimati muutis Ra* 15.02.2010 18:57:32, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 135 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 123
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online

sõnum 15.02.2010 18:57:19 vasta tsitaadiga

Andium, väga vale eeldus ja pealegi ID-kaardiga ei saa ju tavalist allkirja anda
https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=5666509#5666509

Pätt saab ID-kaarti kuritarvitada vaid siis, kui ID-kaart on tal füüsiliselt käes, sertifikaadid on aktiivsed ning pätt teab mõlemat PIN koodi icon_idea.gif

Tutvu enne materjalidega, milleks alusetult paanikat tekitada icon_question.gif

_________________
HV valuutakalkulaator
Kommentaarid: 461 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 12 :: 7 :: 356
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Andium
HV veteran

liitunud: 16.08.2002




sõnum 15.02.2010 19:02:33 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
Andium, väga vale eeldus ja pealegi ID-kaardiga ei saa ju tavalist allkirja anda
https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=5666509#5666509

Pätt saab ID-kaarti kuritarvitada vaid siis, kui ID-kaart on tal füüsiliselt käes, sertifikaadid on aktiivsed ning pätt teab mõlemat PIN koodi icon_idea.gif

Tutvu enne materjalidega, milleks alusetult paanikat tekitada icon_question.gif


Id kaart tal võib käes olla aga PIN koode tal ei ole vaja selle süsteemi põhjal. sertifikaate saab ka ta uuendada sisestades suvalist numbrit.
Palun seleta ära, mis erinevus on panga ja ID kaardil? minu arvates samad, võin eksida ka muideks. Pole sellel allal pädev.

_________________
Olen alati ühel arvamusel inimestega, kes minuga nõustuvad.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online

sõnum 15.02.2010 19:04:35 vasta tsitaadiga

Andium, tee endale esiteks selgeks pangakaardi ja ID-kaardi erinevused.
Ning loe hoolikalt läbi ka http://novaator.ee/ET/it/varastatud_pangakaarti_saab_kasutada_ka_pinkoodi_teadmata/

Ja lõpetuseks nii palju, kas sina tead kohta/makseterminali universumis, kus Eesti ID-kaardiga saab maksta? icon_biggrin.gif

_________________
HV valuutakalkulaator
Kommentaarid: 461 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 12 :: 7 :: 356
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Andium
HV veteran

liitunud: 16.08.2002




sõnum 15.02.2010 19:13:52 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:


Ja lõpetuseks nii palju, kas sina tead kohta/makseterminali universumis, kus Eesti ID-kaardiga saab maksta? icon_biggrin.gif

Ma juu ütlesin. interneti pangas saad ID kaardiga teha igasuguseid makseid ja ülekandeid. arvuti ID kaardilugejaga peaks olema võimalik sama asi esilekutsuda, Samuti on olemas arvutitele mõeldud makseterminale, mis loevad ka ID kaarte.

_________________
Olen alati ühel arvamusel inimestega, kes minuga nõustuvad.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online

sõnum 15.02.2010 19:24:48 vasta tsitaadiga

Andium, loeb nüüd uuesti artikli korralikult läbi:

tsitaat:
Makseterminalile on võimalik jätta mulje, et sisestati korrektne PIN-kood, samas kui kaardile jäeti mulje, et isik tuvastati allkirja, mitte PIN-koodi abil. Selle tulemusel võib maksja sisestada terminali edukalt ükskõik millise koodi.


Kuna ID-kaardil puudub misiganes kohas (pank või teoreetiliselt mingi makseterminal) tavalise allkirjaga signeerimisvõimalus, siis ei puuduta see probleem absoluutselt ID-kaarti. ID-kaardile sobib allkirjastamiseks vaid PIN2 kood ja punkt.

_________________
HV valuutakalkulaator
Kommentaarid: 461 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 12 :: 7 :: 356
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
zimm
HV kasutaja
zimm

liitunud: 02.06.2002




sõnum 16.02.2010 23:13:58 vasta tsitaadiga

ja üldisel käitub ID-kaart ka natuke teisiti kui tavaline panga kiipkaart.
pangakaardile PIN ette andes ütleb ta lihtsalt JAH/EI vastuse PINi õigsuse kohta. pannes agregaate vahele, on võimalik anda kaardile ühtemoodi ja terminalile teistmoodi vastuseid.
ID-kaardile tuleb ette anda aga faili hash ja tema krüpteerib selle kaardis oleva privaatvõtmega ning annab tagasi. avaliku võtmega šifferteksti ja originaalteksti võrreldes ongi võimalik aru saada, kas allkirjastas õige inimene.

http://en.wikipedia.org/wiki/Public-key_cryptography
http://www.id.ee/10456?id=10457

kui huvitab, siis loe.
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sukelduja
HV Guru
sukelduja

liitunud: 14.06.2007




sõnum 20.02.2010 14:55:51 vasta tsitaadiga

Andium kirjutas:
Tanel kirjutas:


Ja lõpetuseks nii palju, kas sina tead kohta/makseterminali universumis, kus Eesti ID-kaardiga saab maksta? icon_biggrin.gif

Ma juu ütlesin. interneti pangas saad ID kaardiga teha igasuguseid makseid ja ülekandeid. arvuti ID kaardilugejaga peaks olema võimalik sama asi esilekutsuda, Samuti on olemas arvutitele mõeldud makseterminale, mis loevad ka ID kaarte.

Kui sul on kahtlusi eesti ID-kaardi suhtes, siis internetis peaks olema nii white papers kui ka üsna ammendavad sõltumatute ekspertide turvaanalüüsid. Asja põhiline point on, et privaatvõtit pole võimalik kaardi pealt välja lugeda ei läbi interface'i ega ka näiteks elektronmikroskoobiga.
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
geisha
HV vaatleja
geisha

liitunud: 11.09.2009




sõnum 20.02.2010 17:45:47 vasta tsitaadiga

No miks ta ei peaks olema turvaline. Mingi üleliigne paanika on suht mõttetu. Nagu üks vanamutt ütles teisele, et ma ei usalda neid pangaautomaate, sellepärast võtangi kõik raha välja ja viin panka icon_rolleyes.gif
_________________
Kajakad ja vobla icon_smile.gif
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Andium
HV veteran

liitunud: 16.08.2002




sõnum 20.02.2010 21:49:22 vasta tsitaadiga

geisha, Kes siin paanikat külvab. Teie reaksioonist paistab rohkem paanikat olevat. Et keegi küsib ning siis kohe kukute karjuma.
_________________
Olen alati ühel arvamusel inimestega, kes minuga nõustuvad.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
geisha
HV vaatleja
geisha

liitunud: 11.09.2009




sõnum 20.02.2010 22:00:41 vasta tsitaadiga

Andium kirjutas:
geisha, Kes siin paanikat külvab. Teie reaksioonist paistab rohkem paanikat olevat. Et keegi küsib ning siis kohe kukute karjuma.

Palun saa aru, et sa oled ise, endast väljas. Kirja pildist karjumist välja lugeda ,no ma ei tea. Kui sa midagi küsid, siis pead õppima arvestama kõikvõimalike vastustega, mitte ainult nendega mis sulle meeldivad. Oskad sa üldse teiste arvamust aksepteerida ka vahest? See oli minu isiklik arvamust ID kaardi ohtude kohta, et ei viitsi paanitseda tühjade asjade üle. Said aru? icon_smile.gif

_________________
Kajakad ja vobla icon_smile.gif
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Andium
HV veteran

liitunud: 16.08.2002




sõnum 20.02.2010 22:33:05 vasta tsitaadiga

geisha, ah ära targuta. minu küsimusele ilusti vastasi paljud ning olen väga rahul nende vastustega
_________________
Olen alati ühel arvamusel inimestega, kes minuga nõustuvad.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
geisha
HV vaatleja
geisha

liitunud: 11.09.2009




sõnum 21.02.2010 14:50:18 vasta tsitaadiga

Andium,

geisha, Kes siin paanikat külvab. Teie reaksioonist paistab rohkem paanikat olevat. Et keegi küsib ning siis kohe kukute karjuma.

Sel juhul, mind pole vaja teietada icon_lol.gif

_________________
Kajakad ja vobla icon_smile.gif
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
gnoom
HV veteran

liitunud: 12.12.2003




sõnum 09.03.2010 17:26:35 vasta tsitaadiga

sukelduja kirjutas:
Asja põhiline point on, et privaatvõtit pole võimalik kaardi pealt välja lugeda ei läbi interface'i ega ka näiteks elektronmikroskoobiga.

Tegelikult on point hoopis selles, et kuidas see privaatvõti sinna kiibile saab. Täpselt samamoodi on võimalik ka see sealt kätte saada. icon_wink.gif
Kommentaarid: 67 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Andium
HV veteran

liitunud: 16.08.2002




sõnum 09.03.2010 17:44:54 vasta tsitaadiga

gnoom kirjutas:
sukelduja kirjutas:
Asja põhiline point on, et privaatvõtit pole võimalik kaardi pealt välja lugeda ei läbi interface'i ega ka näiteks elektronmikroskoobiga.

Tegelikult on point hoopis selles, et kuidas see privaatvõti sinna kiibile saab. Täpselt samamoodi on võimalik ka see sealt kätte saada. icon_wink.gif


Nagu iga asjaga. asi on nii kaua turvaline kui inimene usaldab, et on turvaline või enne kui ei ole vastupidi tõestatud.
Sõrmelugejaga lukud pidid ka turvalised olema aga tuli välja. et neid on kõige kergemini avada.

_________________
Olen alati ühel arvamusel inimestega, kes minuga nõustuvad.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sukelduja
HV Guru
sukelduja

liitunud: 14.06.2007




sõnum 10.03.2010 14:34:49 vasta tsitaadiga

gnoom kirjutas:
sukelduja kirjutas:
Asja põhiline point on, et privaatvõtit pole võimalik kaardi pealt välja lugeda ei läbi interface'i ega ka näiteks elektronmikroskoobiga.

Tegelikult on point hoopis selles, et kuidas see privaatvõti sinna kiibile saab. Täpselt samamoodi on võimalik ka see sealt kätte saada. icon_wink.gif

Hakkab jälle peale!
Oled sa kunagi uurinud kuidas mälu üldjoontes töötab? Kirjutamisel aadressiinile pannaks aadress ja andmesiinile väärtus. Lugemisel aadresssiinile pannakse aadress ja andmesiinilt loetakse väärtus. Kui nüüd mälukontrolleril selline otselugemise võimalus puudub, siis ei saa neid andmeid mälust kätte, pane sinna siinile mis tahad ehk siis on tegemist write only seadmega. Ehk siis puudub id-kaardi hardwarel üldse võimalus privaatvõtit välja lugeda. Kui sa nüüd selgitad kuidas oleks võimalik see võti sealt kätte saada, siis arutame edasi.
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Andium
HV veteran

liitunud: 16.08.2002




sõnum 10.03.2010 16:10:48 vasta tsitaadiga

sukelduja, Kulla inimene ütle minule üks asi, mis on inimese poolt loodud ja pole lahti murtud. Kõik mis on inimese poolt tehtud on võimalik ka lahti murda. See on ainult aja küsimus.

Loe ajalugu ning uuri natuke. Iga asja kohta on väidetud, et pole võimalik. Aeg on edasi läinud ning on tõestatud et on väga lihtne.

_________________
Olen alati ühel arvamusel inimestega, kes minuga nõustuvad.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
HacaX
HV Guru
HacaX

liitunud: 22.01.2004




sõnum 10.03.2010 16:27:39 vasta tsitaadiga

One time pad. Tõsi, lahtimurtamatus eeldab korrektset rakendamist, aga kui seda on vaevutud tegema siis on süsteem ka 100% murdmatu (nii teoorias kui praktikas).
_________________
IMO & GPLed
Kommentaarid: 24 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
sukelduja
HV Guru
sukelduja

liitunud: 14.06.2007




sõnum 10.03.2010 17:13:05 vasta tsitaadiga

Andium kirjutas:
sukelduja, Kulla inimene ütle minule üks asi, mis on inimese poolt loodud ja pole lahti murtud. Kõik mis on inimese poolt tehtud on võimalik ka lahti murda. See on ainult aja küsimus.

Loe ajalugu ning uuri natuke. Iga asja kohta on väidetud, et pole võimalik. Aeg on edasi läinud ning on tõestatud et on väga lihtne.

Palun lahenda mulle optimaalselt "rändkaupmehe ülesanne" kõigi USA linnade kohta. See on täiesti võimalik ja lahendatav ülesanne. Kui oled lõpetanud, siis võiks seda teemat edasi arutada icon_wink.gif
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Andium
HV veteran

liitunud: 16.08.2002




sõnum 10.03.2010 23:53:29 vasta tsitaadiga

sukelduja, Nüüd ma küll ei saanud midagi aru?
_________________
Olen alati ühel arvamusel inimestega, kes minuga nõustuvad.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sukelduja
HV Guru
sukelduja

liitunud: 14.06.2007




sõnum 11.03.2010 09:30:49 vasta tsitaadiga

Rändkaupmehe ülesandega (travelling salesman problem) peaks oleme tuttav igaüks, kes mingil määral arvutiteadusest, algoritmiteooriast või graafiteooriast huvitatud on. Ülesanne seisneb selles, et on olemas n linna ja teada on nendevahelised kaugused, vaja on leida parim( võimalikult lühike) tee kõigi nende linnade läbimiseks ( võimalikud variatsioonid ülesande püstitusel, aga põhimõtteliselt sisu ei muutu). Praegusel hetkel on teada ainult üks algoritm, mis parima tulemuse annab - proovida kõik võimalused läbi. Aga see tähendab, et lahendamiseks on vaja teha suurusjärku a^n operatsiooni, kus a mingi fikseeritud arv ja n linnade arv. See aga tähendab et n suurenemisel vajalike operatsioonide arv suureneb geomeetrilises progressioonis ( või eksponentsiaalselt või tavakeeles suureneb hirmsa kiirusega) Selliseid ülesandeid on päris palju ja neid nimetatakse NP rasketeks. Otsepidi jõuame siit tänapäeva krüptoloogia juurde välja, praktiliselt kõiki tänapäeva arvutites üldkasutatavaid krüptoalgoritme on võimalik murda ( välja arvatud ühekordselt kasutatav šiffer mille võti on eelnevalt mingit teist kanalit pidi kliendile antud vt HacaXi postitust) Kuid neid algoritme pole võimalik murda mõistliku aja jooksul ( mõistlik aeg on üldjuhul aastates) Eesti ID kaardi privaatvõti on ka selline šiffer. Et seda murda oleks vaja see võti ise kätte saada. Kaardi pealt seda välja lugeda praegusel hetkel pole võimalik, sest see mälu osa ei ole füüsiliselt liidesele üldse loetav. Samuti ei ole võimalik seda lugeda ka elektronmikroskoobiga, sest kasutusel on tehnoloogia, mis ka selle võimaluse ära nullib. Lihtsalt väita, et kõik on murtav on tegelikult ainult sõnakõlks. Sa pead ka mingi idee esitama, kuidas seda murda. Mul on üks tuttav krüptoloogia õppejõud, kes vahutab juba aastaid igal võimalusel, et id-kaart pole turvaline ja pole turvaline. Kui ma talt siis küsisin, et täpselt miks ei ole, ei suutnud ta aga mingit tõsiseltvõetavat rünnet välja pakkuda ja kukkus teoretiseerima. Kogu selle vahu taga tundub olevat lihtsalt isiklik solvumine, et teda kunagi sellesse projekti ei kaasatud.
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Andium
HV veteran

liitunud: 16.08.2002




sõnum 11.03.2010 10:00:04 vasta tsitaadiga

sukelduja, Ah tead mees, lollimat juttu või muinasjuttu ma pole kuulnud.Praegu oled samasugune nagu sinu krüptoloogia õppejõud. Aga tead, minul puhta savi icon_lol.gif
_________________
Olen alati ühel arvamusel inimestega, kes minuga nõustuvad.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tõnna
HV kasutaja

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 11.03.2010 13:38:03 vasta tsitaadiga

Andium kirjutas:
sukelduja, Ah tead mees, lollimat juttu või muinasjuttu ma pole kuulnud.Praegu oled samasugune nagu sinu krüptoloogia õppejõud. Aga tead, minul puhta savi icon_lol.gif


Ja see oli väga arukas vastus normaalsele teemaaretusele?
Kommentaarid: 31 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 29
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Equinox
HV veteran
Equinox

liitunud: 05.04.2002




sõnum 11.03.2010 14:22:29 vasta tsitaadiga

Tre,

sukelduja, väga asjalik seletus thumbs_up.gif

Equ

_________________
Live long and prosper!
RIP, Spock. Leonard Nimoy 1931-2015
Kommentaarid: 27 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Tarkvara »  Turvalisus »  Kas Eesti ID kaart on turvaline? mine lehele 1, 2, 3  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.