|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
25.10.2009 10:56:19
Autorikaitse kiusas poemüüjat laulu ümisemise eest |
|
|
link :: minut.ee
Autorikaitse üle maailma näitab end aegajalt vaimuhädades vaevleva hiiglasena - küll kaevatakse kohtusse surnud inimesi, ahistatakse legaalsel teel omandatud plaatide varundajaid ning minnes aegajalt kaebustega vastuollu ka omaenda põhimõtetega. Inglismaa autorikaitse PRS (Performing Right Society) suutis enda margi täis teha kaevates poemüüja peale, kes laulis avalikult poes.
A&T toidupoeketi kaupluses töötav Sandra Burt sai ehmatuse osaliseks kui talle teatati, et teda võidakse trahvida tänu "esituse ebaseaduslikkusele". Kogu teema algas aasta varem kui PRS pani poe valiku ette - kas pritsida pappi või panna külastajate meelelahutuseks mõeldud raadio kinni. Muusikast puudust tundev proua Burt otsustas oma lemmiklaule laulda kaupade üles seadmisel. Kus tegijaid, seal nägijaid - PRS otsustas esinemislitsentsita müüjatari kohtusse kaevata ja tuhandeid naelsterlingeid kahjutasu nõuda. Avalikkuse pahameeletormi tõttu autorikaitsjad taandusid ning vabandasid asjaosaliste ees.
_________________ Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine |
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Anna tooli
liitunud: 16.03.2006
|
25.10.2009 10:59:08
|
|
|
| mida kuradit..
|
|
| Kommentaarid: 365 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
300 |
|
| tagasi üles |
|
 |
janek87
HV kasutaja
liitunud: 13.08.2004
|
25.10.2009 12:18:33
|
|
|
| tule taevas appi
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tiim
HV veteran

liitunud: 11.10.2006
|
25.10.2009 12:21:40
|
|
|
no see on ikka idiootsuse tipu ligidal!
_________________ mida sa vahid mu allkirja, AHV raisk |
|
| Kommentaarid: 49 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
43 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Vahur
HV Guru

liitunud: 01.10.2006
|
25.10.2009 12:30:15
|
|
|
| Raha hakkas vist otsa saama ja oli kusagilt juurde vaja saada...
|
|
| Kommentaarid: 458 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
388 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Chaza!
HV veteran

liitunud: 18.07.2006
|
25.10.2009 13:38:36
|
|
|
omg
Varsti kui laul kummitab, siis hakatakse ka trahvi küsima.
_________________ Linux - Future
"Those Who Sacrifice Liberty For Security Deserve Neither." - Benjamin Franklin
1984 was not supposed to be instruction manual |
|
| Kommentaarid: 59 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
53 |
|
| tagasi üles |
|
 |
iguaan
HV veteran

liitunud: 23.11.2003
|
25.10.2009 13:53:32
|
|
|
| Chaza! kirjutas: |
omg
Varsti kui laul kummitab, siis hakatakse ka trahvi küsima.  |
siis kaebad kohtusse raadiojaama, kes seda laulu lasi, nemad omakorda artisti jne..
|
|
| Kommentaarid: 83 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
71 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Worm390
HV kasutaja

liitunud: 02.10.2005
|
25.10.2009 14:04:22
|
|
|
Sellised autorikaitse debiilikud tuleks seina äärde ritta panna ja maha lasta.
No tõsiselt, mida kuradit?
|
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
20 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Aix
HV Guru

liitunud: 02.06.2004
|
25.10.2009 14:11:27
|
|
|
| "..sellist jama on raske kommenteerida.."
|
|
| Kommentaarid: 416 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
346 |
|
| tagasi üles |
|
 |
lockdown92
Kreisi kasutaja

liitunud: 17.04.2007
|
25.10.2009 14:34:30
|
|
|
Pole paha!!
_________________ BMW custom tuuning ja erilahendused, diagnostika, programmeerimine ja kodeerimine Tallinnas. |
|
| Kommentaarid: 65 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
61 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
hardo
HV vaatleja

liitunud: 28.09.2005
|
25.10.2009 18:53:25
|
|
|
Oh jah...
|
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
2 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Etz
HV Guru

liitunud: 27.01.2005
|
25.10.2009 18:55:42
|
|
|
| tomorrow kirjutas: |
| Aix kirjutas: |
| "..sellist jama on raske kommenteerida.." |
+1  |
Sanitaarlask?
Ime et veel mõtlemise eest pappi ei küsita...
|
|
| Kommentaarid: 236 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
196 |
|
| tagasi üles |
|
 |
darkside
HV veteran

liitunud: 20.05.2005
|
25.10.2009 19:16:23
|
|
|
| Etz kirjutas: |
| tomorrow kirjutas: |
| Aix kirjutas: |
| "..sellist jama on raske kommenteerida.." |
+1  |
Sanitaarlask?
Ime et veel mõtlemise eest pappi ei küsita...  |
küll see aeg ka tuleb
|
|
| Kommentaarid: 72 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
71 |
|
| tagasi üles |
|
 |
heretic666
HV Guru

liitunud: 13.02.2006

|
25.10.2009 21:24:39
|
|
|
| [VaHuR] kirjutas: |
| Raha hakkas vist otsa saama ja oli kusagilt juurde vaja saada... |
Pigem 1 000 000 000 000 numbrist jäi mõni tuhat puudu ja tahtsid seda summat ilusaks muuta.
|
|
| Kommentaarid: 73 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
70 |
|
| tagasi üles |
|
 |
prtv
HV Guru
liitunud: 20.03.2006
|
26.10.2009 11:26:35
|
|
|
Keegi võiks mingi häbiposti valmis meisterdada, et kes kõik helged pead seal autorikaitse ühingutes töötavad.
_________________ |
|
| Kommentaarid: 82 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
1 :: |
73 |
|
| tagasi üles |
|
 |
AJ
HV Guru

liitunud: 03.02.2005
|
26.10.2009 11:54:07
|
|
|
Inglismaa autorikaitse kiusas ju ka mingit naist, kes kuskil kohvikus külastajatele oma laule laulis.
_________________ Küsige mida tahate, me vastame mida tahame. |
|
| Kommentaarid: 37 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
36 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kk
HV veteran

liitunud: 30.03.2002
|
26.10.2009 12:54:34
|
|
|
Irw, tuleb eredalt meelde mõne aasta tagune juhtum, kui meil Tarbijakaitse (jah, mitte autorikaitse - nendega on teisi lugusid) hakkas mitmelt arvutipoodnikult nõudma, et miks ei ole igal müüdaval CD toorikul kaasas eraldi eestikeelset kasutusjuhendit. Pärast paarinädalast pinnimist siiski jäeti asi pooleli
|
|
| Kommentaarid: 120 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
7 :: |
3 :: |
94 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
|
| Kommentaarid: 751 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
564 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Aix
HV Guru

liitunud: 02.06.2004
|
26.10.2009 13:15:26
|
|
|
| Betamax kirjutas: |
| Etz kirjutas: |
| Sanitaarlask? |
Keegi kutsus?  |
Inglismaa vajab sind!
|
|
| Kommentaarid: 416 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
346 |
|
| tagasi üles |
|
 |
miq1988
Kreisi kasutaja

liitunud: 21.01.2006
|
26.10.2009 13:46:24
|
|
|
Täitsa jubedad inimesed need autorikaitsjad ikka.
_________________ I don't need anger management. I need people to stop pissing me off ! |
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
10 |
|
| tagasi üles |
|
 |
TALIBAN
HV kasutaja
liitunud: 23.05.2006
|
26.10.2009 13:57:14
|
|
|
| Ma usun et selline möödalaskmine ajas nii mõnegi seni ausa kodaniku vihale ja kes nüüdsest täie rauaga neid autorikaitse õigusi rikuvad. Kui Eestis ka siukest asja juhtuks siis ausalt öelda, ma never ever enam ei ostaks poest muusikaplaate.
|
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
18 |
|
| tagasi üles |
|
 |
raido357
HV veteran
liitunud: 26.09.2002
|
26.10.2009 13:57:56
|
|
|
| Idioodid.
|
|
| Kommentaarid: 78 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
70 |
|
| tagasi üles |
|
 |
heretic666
HV Guru

liitunud: 13.02.2006

|
26.10.2009 14:12:02
|
|
|
| Varsti hakatakse autoriõiguste kaitsjaid põhjusega samamoodi küttima nagu pedofiile.
|
|
| Kommentaarid: 73 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
70 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Killerwave
HV Guru

liitunud: 05.01.2005
|
26.10.2009 14:44:56
|
|
|
| heretic666 kirjutas: |
| Varsti hakatakse autoriõiguste kaitsjaid põhjusega samamoodi küttima nagu pedofiile. |
No kui sellist lollustega tegeletakse nagu artiklis kirjas oli, siis miks ka mitte.
|
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
31 |
|
| tagasi üles |
|
 |
XATM092
HV veteran

liitunud: 03.07.2007
|
26.10.2009 15:11:25
|
|
|
| Singing a song is illegal in England? England must be one fucked up country if that's true.. Rubbish!
|
|
| Kommentaarid: 40 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
37 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SurfData
HV Guru

liitunud: 19.05.2006
|
26.10.2009 15:17:09
|
|
|
| Etz kirjutas: |
| tomorrow kirjutas: |
| Aix kirjutas: |
| "..sellist jama on raske kommenteerida.." |
+1  |
Sanitaarlask?
Ime et veel mõtlemise eest pappi ei küsita...  |
see aeg ei ole enam kaugel, lähima paarikümne aasta jooksul muutub mõtlemise eest vangi panemine ka tavaliseks. Mõtlesid midagi illegaalselt tirida, istuma, mõtlesid kedagi maha lüüa, istuma. Lõid kellegi päriselt maha, tubli, anname tingimisi.
|
|
| Kommentaarid: 84 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
74 |
|
| tagasi üles |
|
 |
yxtom
HV kasutaja

liitunud: 30.05.2007
|
26.10.2009 17:52:53
|
|
|
eino jah... idiootsus.
samas... KEEGI kaebas ju! Vat see on tase!
elav fantaasia... mammi laseb viisikest kui pulgakommi automaati täidab... keegi kuuleb seda... ja järgmise sammuna helistab... ???
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
njahh
HV kasutaja

liitunud: 28.02.2007
|
27.10.2009 00:17:35
|
|
|
No kui käid kontserdil/klubis ja mõnda laulu kaasa laulad siis on ka turjas... Väga tore!!
_________________ asd |
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
2 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SurfData
HV Guru

liitunud: 19.05.2006
|
27.10.2009 00:21:02
|
|
|
| njahh kirjutas: |
No kui käid kontserdil/klubis ja mõnda laulu kaasa laulad siis on ka turjas... Väga tore!! |
krt andsid siin autorikaitsjatele äriidee. Suur kontsert veebruaris eestisse tulemas ning eks seal hakatakse siis laksama neile kes ansambliga kaasa laulavad
|
|
| Kommentaarid: 84 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
74 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Kassmees
Kreisi kasutaja

liitunud: 02.01.2007
|
29.10.2009 07:53:59
|
|
|
| SurfData kirjutas: |
| Etz kirjutas: |
| tomorrow kirjutas: |
| Aix kirjutas: |
| "..sellist jama on raske kommenteerida.." |
+1  |
Sanitaarlask?
Ime et veel mõtlemise eest pappi ei küsita...  |
see aeg ei ole enam kaugel, lähima paarikümne aasta jooksul muutub mõtlemise eest vangi panemine ka tavaliseks. Mõtlesid midagi illegaalselt tirida, istuma, mõtlesid kedagi maha lüüa, istuma. Lõid kellegi päriselt maha, tubli, anname tingimisi. |
Pigem võib tekkida olukord, kus mõtlemine keelatakse üldse ära ning hakatakse promoma mingi kindla programmi järgi elamist. On seda üritatud juba aastatuhandeid ja näiteks tõsised usuhullud propageerivad seda praegugi. Asi on selles, et kui ka leiutataks süsteem lugemaks ja salvestamaks inimese mõtteid, siis ma ei usu, et suudetaks leiutada meetod, mis aitab kindlalt tõestada, et inimene antud hetkel just seda mõtles, mis salvestati. Aju ja teadvus on sügavamad asjad kui teadlased arvata oskavad, seega ei saa lubada, et kõik mõtted salvestusse lähevad või et valesignaale ei tule Nii ongi lihtsam mõtlemine keelu alla panna ja arendada meetodeid, mis võimaldavad inimese enda maailma asendada välise programmiga.
Aga, jah, ei imesta, kui hakatakse peedistama ka tänavamuusikuid. Nood ju ei maksa oma esitatud repertuaari pealt mitte mingit maksu.
|
|
| Kommentaarid: 59 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
46 |
|
| tagasi üles |
|
 |
TheDumbass
HV vaatleja
liitunud: 23.09.2009
|
29.10.2009 15:39:41
|
|
|
| Kassmees kirjutas: |
| SurfData kirjutas: |
| Etz kirjutas: |
| tomorrow kirjutas: |
| Aix kirjutas: |
| "..sellist jama on raske kommenteerida.." |
+1  |
Sanitaarlask?
Ime et veel mõtlemise eest pappi ei küsita...  |
see aeg ei ole enam kaugel, lähima paarikümne aasta jooksul muutub mõtlemise eest vangi panemine ka tavaliseks. Mõtlesid midagi illegaalselt tirida, istuma, mõtlesid kedagi maha lüüa, istuma. Lõid kellegi päriselt maha, tubli, anname tingimisi. |
Pigem võib tekkida olukord, kus mõtlemine keelatakse üldse ära ning hakatakse promoma mingi kindla programmi järgi elamist. On seda üritatud juba aastatuhandeid ja näiteks tõsised usuhullud propageerivad seda praegugi. Asi on selles, et kui ka leiutataks süsteem lugemaks ja salvestamaks inimese mõtteid, siis ma ei usu, et suudetaks leiutada meetod, mis aitab kindlalt tõestada, et inimene antud hetkel just seda mõtles, mis salvestati. Aju ja teadvus on sügavamad asjad kui teadlased arvata oskavad, seega ei saa lubada, et kõik mõtted salvestusse lähevad või et valesignaale ei tule Nii ongi lihtsam mõtlemine keelu alla panna ja arendada meetodeid, mis võimaldavad inimese enda maailma asendada välise programmiga.
Aga, jah, ei imesta, kui hakatakse peedistama ka tänavamuusikuid. Nood ju ei maksa oma esitatud repertuaari pealt mitte mingit maksu. |
lähme kohe põranda alla ja hakkame selle vastu mässama
_________________ shit happens |
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
2 |
|
| tagasi üles |
|
 |
HDTanel
Overclocker

liitunud: 15.12.2002
|
31.10.2009 05:01:42
|
|
|
Seaduse järgi elades on täitsa kellad ikka. Igatemoodi võib keerata. Minnakse lolliks sellega... youtube pannakse kinni kuna keegi ei oma seal õigusi ja kõik muud asjad, varsti pannakse terve internet nii kinni kuna kellelgi pole millegi eest õigust. Kõikidele uudiste lehtedele on vaja ju eraldi autori käest luba küsida kas nende tehtud pilti võib lisada ikka uudistesse, seda vastust ootad niikaua kuna uudis on ajalugu HV peaks siis vist ise kah luba küsima alati kui pealehele pilte paneb uudistest Täielik absurd aga noo ei saa ju vastu kui tahetakse siis tõmmatakse ikka sellised trahvid peale, et vähe pole.
Kui paljudel on inimestel HV-s avataride eest õigused olemas?
_________________ Krüpto
Minu Youtube - HDTanel
Minu Instagram - HDTanel |
|
| Kommentaarid: 635 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
3 :: |
496 |
|
| tagasi üles |
|
 |
HacaX
HV Guru

liitunud: 22.01.2004
|
31.10.2009 23:05:17
|
|
|
Olemas, kuna pilt on avaldatud Creative Commonsi all
_________________ IMO & GPLed |
|
| Kommentaarid: 24 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
22 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Look Right
Anna vin

liitunud: 05.02.2007
|
01.11.2009 14:14:24
|
|
|
No ma loodan, et Flacko lubab kasutada seda
_________________ Ehitusprojektid ja konstruktiivsed lahendused HV kasutajatele soodsamalt
M: Zafira A/Astra G põhjakaitse - 30€ |
|
| Kommentaarid: 19 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
18 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rixvilll
HV kasutaja
liitunud: 22.08.2008
|
09.11.2009 10:26:12
|
|
|
Ma kujutan ette, milline on autorikaitsjate pereelu. Kui keegi pereliige vähekenegi ümiseb, siis peab lauapeal olevasse purki kohe pappi laduma, muidu on kellad. Või teine äärmus, "agendid" käivad mööda linna diktofonidega ja kui on kuulda laulu ümisemist, siis kohe trahviraamat välja ja kviitung hammastevahele, nagu valesti parkimise eest. Või luuakse lausa AUPO.
_________________ regret all the things i have done wrong... |
|
| Kommentaarid: 32 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
2 :: |
24 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|