Avaleht
uus teema   vasta Vaidlused »  Keelefoorum »  Natuke abi vaja ThreatFire tõlkimisel märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Lord Ami
HV veteran
Lord Ami

liitunud: 13.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 07.08.2009 20:19:29 Natuke abi vaja ThreatFire tõlkimisel vasta tsitaadiga

Kes ei tea, siis ThreatFire kohta leiab infi www.threatfire.com

Oskab keegi normaalseid tõlkeid nendele lausetele/sõnadele anda?
1.Windows Hook Set
2.Custom Rule Fired (+ veel igasugu rule fired jne)
3.Net Listen
4.Registry Key Created (natuke imelik: Registri võti loodud? või Loodud registri võti?)
5.ThreatFire's Secure Community (ThreatFire turvakommuun?)
6.RunServices registry entry added (teine pool...kuidas sõnastada)
7.Listen for network connection
8.Raw disk modified
9.Autorun (vist ei muuda üldse?)
10.Really kill PID
11.Custom Rule Settings... (custom...mis oleks sellele hea vaste?)

Ehk lisandub. Igasugune abi oodatud icon_smile.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
dvd vader
HV Guru

liitunud: 26.09.2002




sõnum 08.08.2009 12:52:38 Re: Natuke abi vaja ThreatFire tõlkimisel vasta tsitaadiga

1.Windows Hook Set - mis see on üldse? "haagikomplekt"?
2.Custom Rule Fired (+ veel igasugu rule fired jne) - äkki "kohandatud reegel on aktiveeritud/käivitatud"? oleneb mis kontekstis see fired on
3.Net Listen - oleneb sisust, võrgu kuulamine?
4.Registry Key Created (natuke imelik: Registri võti loodud? või Loodud registri võti?) - registrivõti on loodud
5.ThreatFire's Secure Community (ThreatFire turvakommuun?) - kindel et secure pole threatfire'i nime osa? community on muidu "klubi"
6.RunServices registry entry added (teine pool...kuidas sõnastada) - registrikirje on lisatud. "kõige õigem" oleks "registrikirje RunServices on lisatud", mis mulle isiklikult ei meeldi, mulle meeldiks "Run Services registrikirje on lisatud"
7.Listen for network connection - kuula võrguühendust
8.Raw disk modified - töötlemata ketas on muudetud
[b]9.Autorun (vist ei muuda üldse?) - MS kasutab "automaatkäivitusfunktsioon", ilmselt sobib ka automaatkäivitus
10.Really kill PID - kõrvalda PID (sellised sõnad really ja please jmt. võib eesti keeles pigem ära jätta, neid tõlkima hakates võivas asjad eesti keeles tõeliselt kummaliselt kõlada). või "kõrvalda kindlasti PID" (kui on mingeid muid asju veel kõrvaldada või samasuguseid stringe) või "kõrvalda PID kindlasti", olenevalt kumba vaja rõhutada on
11.Custom Rule Settings... (custom...mis oleks sellele hea vaste?) - kohandatud reeglisätted
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Timukas0
HV kasutaja
Timukas0

liitunud: 20.03.2007




sõnum 08.08.2009 20:40:16 vasta tsitaadiga

Really kill PID võib tekkida olukorras, kus üritad PIDi kõrvaldada ja siis tuleb kontrollaken, mis küsib "Oled kindel, et tahad PIDi kõrvaldada?" (Really kill PID?). Raske on tõlkida, kui ei tea, millises olukorras lauset kasutatakse.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
dvd vader
HV Guru

liitunud: 26.09.2002




sõnum 08.08.2009 20:47:28 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Oled kindel, et tahad PIDi kõrvaldada?

korrektne oleks "olete kindel" ja "tahate" (ma kasutaks "soovite") icon_lol.gif ei tohi sinatada kasutajat, ei tohi icon_lol.gif viisakas peab olema
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Lord Ami
HV veteran
Lord Ami

liitunud: 13.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 09.08.2009 17:05:41 vasta tsitaadiga

Tänan vastuste eest!
dvd vader Minule just teietamine ei meeldi selliste programmide puhul. Olgugi, et viisakas, on arvutikasutajal imo parem lugeda kui teda "käsutatakse" sinatamisega icon_razz.gif Hetkel on tõlge sina vormis.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
dvd vader
HV Guru

liitunud: 26.09.2002




sõnum 09.08.2009 17:11:34 vasta tsitaadiga

sinatamine jätab amatöörliku mulje paraku, kuigi see mulle meeldib ka rohkem. see on paraku eesti keeles universaalne keelekokkulepe, et arvuti peab kasutajat teietama
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Lord Ami
HV veteran
Lord Ami

liitunud: 13.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 09.08.2009 19:52:14 vasta tsitaadiga

dvd vader kirjutas:
sinatamine jätab amatöörliku mulje paraku, kuigi see mulle meeldib ka rohkem. see on paraku eesti keeles universaalne keelekokkulepe, et arvuti peab kasutajat teietama


Ehh... ma ei tegele mingi firma vms all, vaid eraisikuliselt icon_biggrin.gif Mina teen nii kuidas endale ja teistele mugavam on beer_yum.gif thumbs_up.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
dvd vader
HV Guru

liitunud: 26.09.2002




sõnum 09.08.2009 20:12:29 vasta tsitaadiga

see ei tähenda, et keelekokkuleppeid järgima ei peaks. sama hea nagu öelda et "ÕS on firmadele, mina teen tasuta ja kirjutan sõnu nii nagu ma ise tahan"
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Lord Ami
HV veteran
Lord Ami

liitunud: 13.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.08.2009 11:51:31 vasta tsitaadiga

Pean nõustuma. Aga eks vaatab...

+ jah, kõiki lauseid ei oskagi tõlkida, kuna ei saa aru mis nende all mõeldud on. Mõned keerukad laused, millest on isegi inglise keeles raske aru saada, ei tõlgi üldse vaid jätan samaks.

+ secure communityt ei tõlgi üldse. Las jääb nagu on (võib käsitleda kui tootenime vms)
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Lord Ami
HV veteran
Lord Ami

liitunud: 13.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 01.09.2009 20:37:00 vasta tsitaadiga

http://together.pctools.com/info/downloads/langpack/1/et
Võite proovida ja vigadest teada anda.
Kasutaja reeglitega on probleeme, olen teadlik (seal osa tõlkimata + kohati jääb reegel lõpus väga imelik)
Rohkem oleks huvitatud hoiatusteadetest.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Vaidlused »  Keelefoorum »  Natuke abi vaja ThreatFire tõlkimisel
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.