Avaleht
uus teema   See teema on lukus, sa ei saa siin muuta postitusi või vastata teemale! Hinnavaatlus »  Naljakad juhtumised arvutimaailmast »  Läbimurre nanotehnoloogias toob turule 100 terabaidised salvestuskettad märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
>-Shifty-
Kreisi kasutaja
Keelatud avatar

liitunud: 07.02.2004




sõnum 16.08.2004 21:38:35 Läbimurre nanotehnoloogias toob turule 100 terabaidised salvestuskettad vasta tsitaadiga

link :: PhysOrg

Colossal Storage corp. esindaja rääkis PhysOrg'ile oma innovatiivsest lähenemisest uute 100TB ketaste turule toomisel ning selle taga olevast tehnoloogiast. Tehnoloogia põhimõtteks on mateeria muutmine molekulaartasemel. Ehk siis molekulide järjestamises, et säilitada infot. Molekulide järjestamiseks kasutatakse UV valgust, mille lainepikkus on kõigist teadaolevatest valguslainetest lühima pikkusega (50nm).

Praegused kettad, nagu Matrox ja Seagate, kasutavad andmesalvestuseks infrapunavalgust 800nm'ise lainepikkusega, millega limiteerivad nad kirjutatavat ala. Colossali' drivede kirjutamiskiiruseks on umbes 1000GB sekundis.

Oodatud hinnaks nendel kettaseadmetele on 570$ kuni 750$ ning ketaste hindadeks eeldatakse 45$.
Colossal Storage räägib, et tehnoloogia massitootmise alguse aeg on alates 3'st kuni 5 aastani, praegusel hetkel valmistatakse demonstratsioondraivi.


Lähemalt originaalartiklis: http://www.physorg.com/news785.html
Colossal Storage Koduleht: http://www.colossalstorage.net
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
saarepeet
HV vaatleja

liitunud: 07.07.2003




sõnum 17.08.2004 02:27:38 huvitav kuidas selle arenguga läheb.... vasta tsitaadiga

mõni aasta tagasi oli HinnaVaatluses jube lahe uudis. See on kopi sellest mis oli slashdot.com'is:

"Scientists from Keele University, in England, have suceeded creating a system that enables up to 10.8 terabytes of data to be stored in an area the size of a credit card, with no conventionally moving parts. This along with 3 other forms of memory which could revolutionize storage. The company said the system could be produced commercially within two years, and each unit should cost no more than $50 initially, with the price likely to drop later."

Aga siiani pole rohkem sõnagi kuulda olnud sellest seadmest.
Huvitav kuidas siis selle seadmega olema saab icon_razz1.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.08.2004 02:32:17 vasta tsitaadiga

Andu17,
tsitaat:

Huvitav kuidas siis selle seadmega olema saab

eks paari aasta pärast jälle vaatame icon_lol.gif

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Ahheron
HV kasutaja

liitunud: 05.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.08.2004 06:48:49 vasta tsitaadiga

jap... eks aeg näitab, kas sellel tehnoloogial on ka tulevikku icon_wink.gif thumbs_up.gif
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tartz
HV kasutaja
Tartz

liitunud: 13.02.2004




sõnum 17.08.2004 15:47:21 vasta tsitaadiga

ikka vääga keeruliseks lääb asi kätte ära v mis icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Auron
HV Guru
Auron

liitunud: 19.08.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.08.2004 17:22:11 vasta tsitaadiga

Ideena pohh,tavakasutajal pole mingit point omada mingit 10 terrebaidist diski ju arvutis.
Kommentaarid: 156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
margusser
HV Guru

liitunud: 16.07.2003




sõnum 17.08.2004 17:25:20 vasta tsitaadiga

Auron kirjutas:
Ideena pohh,tavakasutajal pole mingit point omada mingit 10 terrebaidist diski ju arvutis.


jah?
kunagi sa ise olid üllatunud kui 3.2GB HDD-d nägid
ütlesid kindlasti et mida tilli sellise ruumiga pole midagi ju peale hakata?
aga nüüd kus juba üks mäng selle ruumi võtab....
Kommentaarid: 215 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 167
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SanderTheKing
HV kasutaja

liitunud: 04.09.2002




sõnum 17.08.2004 18:18:37 vasta tsitaadiga

numbrid küll hiiglaslikud...
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
tiith
maxnorm
tiith

liitunud: 28.11.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.08.2004 18:26:14 vasta tsitaadiga

me tegime 120gb kõvaketal formatit oma pool tundi, no ei tea, kas siis sellega läheb siis rohkem kui päev...?
Kommentaarid: 21 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
QWhite
Kreisi kasutaja
QWhite

liitunud: 24.02.2004




sõnum 17.08.2004 18:28:07 vasta tsitaadiga

Auron kirjutas:
Ideena pohh,tavakasutajal pole mingit point omada mingit 10 terrebaidist diski ju arvutis.

kui sa sellest kyljest vaatad, siis pole tavakasutajal 80gb-gagi midagi peale hakata, sest vaevalt ta selles mahu oma wordi dokumente sinna salvestab v6i fotosid laob :P
ma oleks küll jumala rahul kui mul emule t2iskiirusel paar kuud jookseks :P:P

kuigi on tunne et sellist revolutsioonilist taktikat turul eriti ei tunnistata, ma kardan ikka tilgutatakse aastas paarkümmend gigabaiti nendele seadmetele juurde:P
st kui on v6imalus et kas inimene k2ib 1x selle klotsi v2lja v6i k2ib ta seda 20x. need eksperimendid ja uuringud peavad ka ju ennast 2ra tasuma ;)
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Auron
HV Guru
Auron

liitunud: 19.08.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.08.2004 18:53:40 vasta tsitaadiga

QWhite kirjutas:
Auron kirjutas:
Ideena pohh,tavakasutajal pole mingit point omada mingit 10 terrebaidist diski ju arvutis.

kui sa sellest kyljest vaatad, siis pole tavakasutajal 80gb-gagi midagi peale hakata, sest vaevalt ta selles mahu oma wordi dokumente sinna salvestab v6i fotosid laob icon_razz.gif
ma oleks küll jumala rahul kui mul emule t2iskiirusel paar kuud jookseks icon_razz.gificon_razz.gif

kuigi on tunne et sellist revolutsioonilist taktikat turul eriti ei tunnistata, ma kardan ikka tilgutatakse aastas paarkümmend gigabaiti nendele seadmetele juurde:P
st kui on v6imalus et kas inimene k2ib 1x selle klotsi v2lja v6i k2ib ta seda 20x. need eksperimendid ja uuringud peavad ka ju ennast 2ra tasuma icon_wink.gif


Nu praegu on ka miskid 500gigased kettad olemas ja kuipaljud ikka masinas omal miskit 4x500GB ketast hoiavad? icon_wink.gif Mulle isiklikult piisaks täiesti vabalt 40GB kettast,sest arvuti pole 24/7 sees filme ,mänge ja igast muud piraatsofti tirimas kümnete kaupa mida siis kõike omal arvutis hoida icon_wink.gif Ehk siis tõesti tavakasutajat see ei koti,powerpirajatega on muidugi iseasi.
Kommentaarid: 156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MelesMeles
HV Guru

liitunud: 26.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.08.2004 19:36:26 vasta tsitaadiga

oi oi oi kui palju pira saaks sellisele kettale tõmmata icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif thumbs_up.gif
_________________
Allkiri
Kommentaarid: 268 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 194
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
IceUul
Sinu Ema
IceUul

liitunud: 14.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.08.2004 20:40:03 vasta tsitaadiga

Mr.T.Y.Y.T kirjutas:
me tegime 120gb kõvaketal formatit oma pool tundi, no ei tea, kas siis sellega läheb siis rohkem kui päev...?

kas sa oled loll või pime? jumala selgelt oli eesti keeles öeldud, et kirjutamis kiirus on 1000gb/s ehk 1tb/s ehk siis 100 sekundiga oleks formatitud, mis on 2 minutit. Ise asi on, kas see 1000gb/s teostatav on.
Kommentaarid: 219 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 4 :: 188
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
külaline







sõnum 17.08.2004 22:55:56 vasta tsitaadiga

praeguse seisuga poleks tõesti midagi teha selle kettaga aga juba levivad DVD-R'id ehk siis eriti kõrgkvaliteetsed dvd ripid mille suurus mitmetesse gigadesse ulatub
kõrgemat kvaliteeti saab alati faili suurendamisega taga ajada
nii et 5 aasta pärast asustavad su 100 terast kõvaketast mingid 100 megased mp3ed ningi 10 gigased filmid
ja väga ruttu saab siis asi täis kui ikka hingega asja juures oled
tagasi üles
dvd vader
HV Guru

liitunud: 26.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.08.2004 23:17:56 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Molekulide järjestamiseks kasutatakse UV valgust, mille lainepikkus on kõigist teadaolevatest valguslainetest lühima pikkusega (50nm).

molekulide järjestamine ja UV valgus... kas siis ongi nii, et jätad plaadi üheks hetkeks valguse kätte ja ongi kööga, sest uv kiirgust tuleb igast august põhimõtteliselt, kust vähegi valgust paistab ja kui asi molekuli tasemel on, asi see siis mõned molekulid paigast ära lüüa. mingi väga kõva veakontroll peab siis vist igatahes olema selliste andmehulkade korral, kui isegi praegu tavaliste plaatide puhul ei ole asjad selles suhtes üldse roosilised ja suur hulk ressursist läheb andmete parandamiseks, mis siis veel rääkida mingitest petabaitidest ja molekulidest, mida saab liigutada oma soovi kohaselt

aga muidu... "kogu maailma p0rn peopesas"
Kommentaarid: 83 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 7 :: 51
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
söoifhopsidhgo
külaline






sõnum 17.08.2004 23:43:24 vasta tsitaadiga

just vaatasin et DVD plaatide hinnad on juba mingi 6 EEKI anna minna tavaline CD ka pallju kallim icon_biggrin.gif ning DVD põletaja on juba kaaa suht odav 2k ja käes sõbrad juba ka mõtlevad DVD peale 2-kel juba on DVD kirjutaja ja enamuusel ON ka DVD lugeja !!!! ntex sain DOOM3 mis on nagu 3lm tavalist CD aga ma installisin Selle ainult 1he DVD plaadi prealt kus oli veel lisaks 200 MP2-lme peal nii et mõelge !!!
omal on 250 GB hdd ja see on koguaeg filme määnge musa pilte ja absoluutselt kõike täis beer_yum.gif hetkel 19 GB vaba Formati tegin tsirka 1 h
tagasi üles
QWhite
Kreisi kasutaja
QWhite

liitunud: 24.02.2004




sõnum 18.08.2004 00:43:08 vasta tsitaadiga

dvd vader, karta on et need UV kiired mis selle andmekandja kirjutajast tulevad on vähe võimsamad kui see hulk mis nt. päikeselt sinna punkti jõuab. (btw ei tohi ju cd-sidki p2ikese k2tte j2tta!)
ja karta on et need molekulid pole seal nagu mingid pelmeenid panni peal, mis kallutades pliita peale kukuvad icon_razz.gif sest ma pakun et prototüüp juba valmis ka ja testitud (aga kes teab...)
icon_wink.gif
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
CommandsRef
HV kasutaja

liitunud: 04.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.08.2004 09:38:20 vasta tsitaadiga

söoifhopsidhgo kirjutas:
just vaatasin et DVD plaatide hinnad on juba mingi 6 EEKI anna minna tavaline CD ka pallju kallim icon_biggrin.gif ning DVD põletaja on juba kaaa suht odav 2k ja käes sõbrad juba ka mõtlevad DVD peale 2-kel juba on DVD kirjutaja ja enamuusel ON ka DVD lugeja !!!! ntex sain DOOM3 mis on nagu 3lm tavalist CD aga ma installisin Selle ainult 1he DVD plaadi prealt kus oli veel lisaks 200 MP2-lme peal nii et mõelge !!!
omal on 250 GB hdd ja see on koguaeg filme määnge musa pilte ja absoluutselt kõike täis beer_yum.gif hetkel 19 GB vaba Formati tegin tsirka 1 h


Sa loe oma kiri läbi ja ütle, kas sa ise ka midagi aru said? Pakun, et sa oled/olid oma klassi või isegi kooli häbiplekk.
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 14
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
paranoid
HV kasutaja
paranoid

liitunud: 15.07.2004




sõnum 18.08.2004 14:43:35 vasta tsitaadiga

Alati tore selliseid uudiseid lugeda icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif
Eks siis 5 aasta pärast upgrade´ib icon_rolleyes.gif

_________________
Powered by: AMD, Gigabyte,ATI, Chieftech, A-DATA, Intel, NEC
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 20
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
lamp
HV Guru
lamp

liitunud: 08.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.08.2004 15:37:37 vasta tsitaadiga

640k rammi on ka piisav.
_________________
eriti julm
Kommentaarid: 193 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 169
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
daman
Kreisi kasutaja

liitunud: 05.11.2001




sõnum 18.08.2004 15:50:30 vasta tsitaadiga

Ja tulevikus hakkavad arvutid ilmselt kaaluma vähem kui 5 tonni.
_________________
Täna on see homme, mida sa eile kartsid.
Kommentaarid: 47 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 44
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
.:MDK:.
HV veteran
.:MDK:.

liitunud: 24.12.2002




sõnum 18.08.2004 17:37:26 vasta tsitaadiga

khm, kui see andmeedastuskiirus nii suur on, siis äkki saab seda draivi kasutada ka kuidagi ram-i asemikuna (mingi ädväänsed virtuaal memory vms) maybe? määrad endale oma suva järgi mingi 10giga ja elad rõõmsalt edasi..
_________________
Experience is gained immediately after it is needed.
Kommentaarid: 105 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 96
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sant
HV veteran


liitunud: 04.08.2003




sõnum 19.08.2004 00:31:01 vasta tsitaadiga

tsitaat:

640k rammi on ka piisav.


Jah, ja hiljem olevat Bill vabandanud ja öelnud: Tegelt ma tahtsin öelda et 640 mega rammi on piisav icon_lol.gif

Üldiselt ma ei kipu uskuma seda 1tera secundis andme edastus kiirust, see tundub trükiviga; 1giga secundis oleks usutavam kiirus, aga eks aeg näitab.

_________________
So, at the end of the day, after I have butchered all the nvidiots all around me, standing alone in a pool of blood surrounded by the corpses of my victims, a horrible truth reveals itself to me: I am an amd\ati fänboy...and I must do my dark masters bidding, for I am damned for all eternity...
Kommentaarid: 67 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Le Inc
HV Guru
Le Inc

liitunud: 06.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.08.2004 16:05:36 vasta tsitaadiga

Kas keegi seda originaali ingliskeelset juttu ka luges? Ei leidnud kinnitust väitele et andmeedastusmaht oleks 1000 GB/s! Teada-tunda on et tuleb hakata järjest lühemaid lainepikkusi kasutusele võtma, et mahutada järjest kasvavaid andmehulki. Muide teoreetiliselt mahutaks pisike kristall endas kogu maailma teadmised ... ainult tehnoloogia on veel puudu.
Kommentaarid: 56 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Nano ruulzz!
külaline






sõnum 19.08.2004 18:13:55 vasta tsitaadiga

Aga mida väiksemaks läheb tehnoloogia seda kiiremini läheb ka kati. Se on fakt!! muide Vinyyl on siiamaani yks kauem säilivaid andme kandjaid. Ja kui asi läheb päris aatomi tasandile hmm... siis peab vist mingi karm tagasi thumbs_up.gif side olema, et neid poisse omal kohal hoida...
tagasi üles
dr.Jobelbaum
HV vaatleja
dr.Jobelbaum

liitunud: 25.01.2002




sõnum 20.08.2004 00:23:40 vasta tsitaadiga

Valkmälud lubati kah mõne aasta eest, paar terrat pidi olema viinapitsitäis biorodopsiini nimelist ollust,
3d adressing ja puha ...
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Craft
Kreisi kasutaja

liitunud: 26.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.08.2004 04:00:34 vasta tsitaadiga

10 Pb ruumi kuluks küll ära
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
samzik
HV vaatleja

liitunud: 13.12.2001




sõnum 20.08.2004 11:06:11 vasta tsitaadiga

Nano ruulzz! kirjutas:
Aga mida väiksemaks läheb tehnoloogia seda kiiremini läheb ka kati. Se on fakt!! muide Vinyyl on siiamaani yks kauem säilivaid andme kandjaid. Ja kui asi läheb päris aatomi tasandile hmm... siis peab vist mingi karm tagasi thumbs_up.gif side olema, et neid poisse omal kohal hoida...


thumbs_up.gif Esiteks, kui sa natuke uurid Siis tegelt kestab vinüül oluliselt kehvemini kui cd plaat. Vinüüli kahjuks räägib nõel mis kraabib siis otse seda vinüüli, cd puhul füüsilist kontakti pole. See et cd plaadid kiiremini väsivad tuleneb nede hoolimatust kasutamisest materjal iseenesest säillib ikka minu teada kauem. Eriti odavad toorikud tõpoolest väsivad aastate jooksul isegi kui neid ei kasutata aga kõik ikka kinni säilitus tingimustest.
Teiseks Molekulide vahelised sidemed on väga tugevad, ning kui systeem on tasakaalus siis seda lammutada on juba märkimisväärselt raske. A las targemad räägivad ise molekulide ja aatomite vahelistest sidemetest, nind sellest kuida struktuur säilib ja mis selle hävitab.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
dante
HV vaatleja

liitunud: 09.05.2002




sõnum 20.08.2004 11:19:16 vasta tsitaadiga

Asi on kahtlane:
esiteks pole lyhim lainepikkus 50nm vaid 13,5nm (Extreme Ultra Violet) ja selle abil on teoorias v6imalik teha prosesi 30nm
teiseks on DVD järeltulija standard juba valitud ---- Single-Layer-Disc 25 GByte
http://www.tomshardware.de/news/20040812_094049.html <---- asi on küll saksakeeles aga yks haritud eurooplane peaks asjast aru saama
Nii et ma ei usu et see l2bi l88b....ennegi neid olnud kes lubavad sadu gigasi aga tegudeni asi ei j6ua
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Alan B'Stard
Kreisi kasutaja
Alan B'Stard

liitunud: 03.09.2003




sõnum 22.08.2004 09:56:28 vasta tsitaadiga

samzik kirjutas:
Nano ruulzz! kirjutas:
Aga mida väiksemaks läheb tehnoloogia seda kiiremini läheb ka kati. Se on fakt!! muide Vinyyl on siiamaani yks kauem säilivaid andme kandjaid. Ja kui asi läheb päris aatomi tasandile hmm... siis peab vist mingi karm tagasi thumbs_up.gif side olema, et neid poisse omal kohal hoida...


thumbs_up.gif Esiteks, kui sa natuke uurid Siis tegelt kestab vinüül oluliselt kehvemini kui cd plaat. Vinüüli kahjuks räägib nõel mis kraabib siis otse seda vinüüli, cd puhul füüsilist kontakti pole. See et cd plaadid kiiremini väsivad tuleneb nede hoolimatust kasutamisest materjal iseenesest säillib ikka minu teada kauem. Eriti odavad toorikud tõpoolest väsivad aastate jooksul isegi kui neid ei kasutata aga kõik ikka kinni säilitus tingimustest.


Leidub ka laserikiirega vinüülimängijaid, seda ma küll ei tea, kas nende heli ka sama audiofiilisõbralik on, nagu nõelaga mängijatel.
Ja CD plaate närib lisaks halvale kohtlemisele "laser rot" ehk alumiiniumikihi oksüdeerumine. Odavad toorikud võivad surra mõne kuuga (peamiselt küll salvestuskihis toimuvate reaktsioonide tõttu), pressitud plaadid võivad surra 10 aastaga. DVD-del, eriti just mitmekihilistel, on vastupidavus seejuures palju väiksem.

samzik kirjutas:
Teiseks Molekulide vahelised sidemed on väga tugevad, ning kui systeem on tasakaalus siis seda lammutada on juba märkimisväärselt raske. A las targemad räägivad ise molekulide ja aatomite vahelistest sidemetest, nind sellest kuida struktuur säilib ja mis selle hävitab.


Molekulidevahelised jõud (van der Waalsi jõud, vesiniksidemed) on väga nõrgad. Ma loodan, et nende peale andmekandjates ei loodeta. icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 27 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 24
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Smith
HV veteran
Smith

liitunud: 25.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.08.2004 11:57:33 vasta tsitaadiga

Kui otsustada ainult selle lapsiku pildi järgi mis siin näha, on tegemist küll puhta pettusega.

Sobiks ehk naljakate juhtumiste alla liigutada.

_________________
Only the Central Computer knows the truth
Kommentaarid: 158 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 145
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Wilts
HV veteran

liitunud: 07.02.2002




sõnum 23.08.2004 16:57:50 vasta tsitaadiga

Alan B'Stard kirjutas:
Odavad toorikud võivad surra mõne kuuga (peamiselt küll salvestuskihis toimuvate reaktsioonide tõttu


3a tagasi oli üks odav toorik vivastaar vms.... pidi poole aastaga kooruma hakkan jne. mängivad siiani icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 31 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 30
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
stepzter
HV veteran
stepzter

liitunud: 11.11.2001




sõnum 26.08.2004 19:43:47 vasta tsitaadiga

Kahju, et tegu on hunniku ilusate unistustega ja mitte reaalse tootearendusega.
Kommentaarid: 26 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tiith
maxnorm
tiith

liitunud: 28.11.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.08.2004 22:13:30 vasta tsitaadiga

praegu tõstsite selle naljakate juhtumiste alla...aga kui järgmistel aastatel tulebki välja...saame ise vastu tilli
Kommentaarid: 21 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
madmel
HV veteran
madmel

liitunud: 21.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.08.2004 11:27:12 vasta tsitaadiga

Krt kahtlane värk see molekuli värk.Eks nad siis aretavad sinna sisse mõne bakteri ka , kes siis peaks seal molekulide keskel korda looma ja kui ta liiga palju mõtlema hakkab siis ongi Matrix käes icon_evil.gif 8) icon_smile.gif
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MelesMeles
HV Guru

liitunud: 26.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.08.2004 03:42:59 vasta tsitaadiga

madmel kirjutas:
Krt kahtlane värk see molekuli värk.Eks nad siis aretavad sinna sisse mõne bakteri ka , kes siis peaks seal molekulide keskel korda looma ja kui ta liiga palju mõtlema hakkab siis ongi Matrix käes icon_evil.gif 8) icon_smile.gif


icon_lol.gif icon_lol.gif thumbs_up.gif . jumalast mugav ju, kui see bakter kettal olevaid faile ajaviiteks defragmendib... muidugi üle päeva tahab selline süüa kah, et siis valad plaadid hapupiimaga üle.

_________________
Allkiri
Kommentaarid: 268 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 194
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
TitaNiuz
HV kasutaja


liitunud: 23.03.2003




sõnum 30.08.2004 01:04:21 vasta tsitaadiga

Jah ja kui tahad, et see bakter talve üle elaks, siis viska komposti talle peale.... tal siis hää soe ja areneb. Varsti ongi iga bakter oma klastri peal icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif 8)
_________________
Meet my two friends: Smith & Wesson...
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sharkman
Aeg maha 10
sharkman

liitunud: 08.02.2003




sõnum 30.08.2004 01:33:29 vasta tsitaadiga

nii 80 gb tõmban ma täis nii halvemal juhul umbes 20päevaga.......trailereid ja demosid mul ikka on:D

loodan et on tõsi...mida suurem seda uhkem....

kunagi oli ju juttu ka et nett läheb mingi tuhande võrra kiiremaks
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 3 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
dvd vader
HV Guru

liitunud: 26.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.08.2004 01:38:23 vasta tsitaadiga

tsitaat:

kunagi oli ju juttu ka et nett läheb mingi tuhande võrra kiiremaks

kas siis ei ole läinud? aastaid tagasi, kui edastati ainult teksti, oli 1 KB/s täiesti suurepärane tulemus. nüüd on 1 MB ühendus juba vaata et igas kontoris, varsti igas koduski


viimati muutis dvd vader 30.08.2004 01:40:15, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 83 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 7 :: 51
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
plugger
Kreisi kasutaja


liitunud: 06.06.2002




sõnum 30.08.2004 01:38:57 vasta tsitaadiga

Irww, mine sa seda värki tea, igast nalja mõtlevad välja. Ei imestaks üldse kui varsti kuulutab keegi välja jupstüki mis suudab kompostihunnikust andmakandja teha. Et muudkui üks ots USB pesasse ja teises otsas oleva trükiplaadi matad kompostihunnikusse ja kohe ongi hopsti 10 tera kompostihunnikus sul Oiblahh, ma ajaks sellise hunniku komposti kokku siis, et hoia ja keela. Asi võiks loomulikult samuti toimida mingi keerulise nimega bakteri kaasabil icon_lol.gif
_________________
------------
IMHO
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Elof
HV Guru
Elof

liitunud: 07.05.2003




sõnum 30.08.2004 07:20:01 vasta tsitaadiga

dvd vader kirjutas:
tsitaat:

kunagi oli ju juttu ka et nett läheb mingi tuhande võrra kiiremaks

kas siis ei ole läinud? aastaid tagasi, kui edastati ainult teksti, oli 1 KB/s täiesti suurepärane tulemus. nüüd on 1 MB ühendus juba vaata et igas kontoris, varsti igas koduski

1MB ? Ehk siis 8Mb/s, sellist ühendust siiski igal pool ei kohta icon_razz.gif
Kommentaarid: 212 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Raiku
HV Guru
Raiku

liitunud: 13.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.08.2004 08:11:10 vasta tsitaadiga

Juraks jutt läinud. Lukku.
_________________
Честных психов можно не лечить...
Kommentaarid: 58 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 45
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   See teema on lukus, sa ei saa siin muuta postitusi või vastata teemale! Hinnavaatlus »  Naljakad juhtumised arvutimaailmast »  Läbimurre nanotehnoloogias toob turule 100 terabaidised salvestuskettad
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.