Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Sülearvutid »  Kas peab garantiise viima? märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
SeedX
HV kasutaja
SeedX

liitunud: 10.07.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.01.2009 17:57:36 Kas peab garantiise viima? vasta tsitaadiga

Paar päeva tagasi tekkisid ekraanile imelikud triibud ja viskas seejärel sinise ekraani ette. Tegin viiruse kontrolli, ja lasin draiverid maha ja installisin uuesti peale. Peale restarti ei läinud enam windowsi, oli must pilt ja tegi seejärel restardi. Tegin formati ja lasin uue win peale, puhastasin arvuti seest ära. Uued draiverid ka ei anna asja.Biosi update ka tehtud. Kui Draiverid maas siis saan windowsi sisse, praegu läppar ühendatud monitoriga. Läppar ise pilti ei näita. Värve paistab olevat 8 bit. Läppar siis Amilo Xa1526

Kodukal selline teade.

Mandatory BIOS update!!!
Some Fujitsu Siemens Computers notebooks are experiencing long-term faults in their graphics displays. This is due to faulty graphics cards and chipsets. The problem can be remedied by replacing the graphics card or motherboard. During the warranty this repair is performed by us free-of-charge:

The following AMILO Notebook systems may be affected:
AMILO Notebook Xi 1526
AMILO Notebook Pi 1556
AMILO Notebook Xa 1526
AMILO Notebook Pa 1538
AMILO Notebook Xa 2528
AMILO Notebook Xa 2529
The following errors may occur:
Development of stripes on the display / garbage on the display
Display does not work at all
System does not boot
For precautionary action you may update your Bios.
The following updates are available, the others will follow, and we will update this page accordingly:
AMILO Pi 1556 - BIOS Version: 1.26
AMILO Xi 1526 - BIOS Version: 1.26
AMILO Pa 1538 - BIOS Version: 1.1P
AMILO Xa 1526 - BIOS Version: 1.1R
AMILO Xa 2528 / Xa 2529 - BIOS Version: 1.0R

If your system doesn`t show one or more of these symptoms we strongly recommend to update your system with the latest BIOS version available for download on our support pages.

Tehase garantii peaks olema mul 2 aastat. Aga kuna olen läpparit mitu korda laiali lammutanud, siis mida teha tuleks ja palju see parandus maksma läheks.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
siLc
HV Guru

liitunud: 22.12.2003




sõnum 19.01.2009 18:11:47 vasta tsitaadiga

Teha tuleks seda, et vaadata kas saad asja esialgsesse seisundisse taastada. Kui seda teha pole võimalik, siis uue emaplaadi ja töö maksumuse hinda uuri näiteks ServiceNet`st ja Fujitsu Services`st.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SeedX
HV kasutaja
SeedX

liitunud: 10.07.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.01.2009 19:21:37 vasta tsitaadiga

Kas tehase seadeid on võimalik taastada kui arvuti ei boodi windowsi, vaid jookseb kokku. Uut windowsi ei saa ka peale panna, jookseb kokku.
Parandus läheks mul maksma 6500.- + KM.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
meelis63
HV Guru

liitunud: 17.07.2003




sõnum 22.01.2009 01:21:51 vasta tsitaadiga

...kas wini pealelaskmisel probleeme ei esinenud? Asi lõhnab muidu ikka videokaardi vea järgi...siis olukord ikka nutune...
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SeedX
HV kasutaja
SeedX

liitunud: 10.07.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 22.01.2009 14:23:15 vasta tsitaadiga

Wini pealelaskmisel pidin läppari ühendama suure monitoriga, sest läppar näitas ainult poolikut pilti või üldse mitte midagi.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 22.01.2009 14:26:19 vasta tsitaadiga

Vii garantiisse. Sul tundub seal mingi tõsisem jama olevat.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
siLc
HV Guru

liitunud: 22.12.2003




sõnum 22.01.2009 14:31:32 vasta tsitaadiga

Betamax kirjutas:
Vii garantiisse. Sul tundub seal mingi tõsisem jama olevat.

Ilmselt juba käidud icon_wink.gif
SeedX kirjutas:
Parandus läheks mul maksma 6500.- + KM.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 22.01.2009 14:36:59 vasta tsitaadiga

Siis pole siin garantiisse viimisega mingit pistmist icon_rolleyes.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SeedX
HV kasutaja
SeedX

liitunud: 10.07.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 22.01.2009 17:33:55 vasta tsitaadiga

Mul peaks olema 2aastat tehasegarantiid, aga see vist ei loe kui ma olen arvuti mitu korda lahti teinud.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
eddvin
HV kasutaja
eddvin

liitunud: 28.08.2008




sõnum 23.02.2009 00:41:11 vasta tsitaadiga

mul on täpselt sama jama, täpselt sama arvutiga icon_biggrin.gif
ma viisin remonti...öeldi et põhimõtteliselt võib läpaka minema visata, sest videokaarti ei ole icon_biggrin.gif see lihtsalt läks katki
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
birgit123
HV veteran
birgit123

liitunud: 17.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 23.02.2009 00:51:50 vasta tsitaadiga

Garantii kehtib ka siis kui sa oled seda mitu korda ise kokku/lahti võtnud. Eeldusel, et sa ise kuidagi asja vigastanud ei ole. Too kui garantii alles ja füüsiliselt kõik korras , siis saada näiteks meile see masin. Äkki saab aidata www.kungla.ee
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
toivos
Kreisi kasutaja
toivos

liitunud: 13.04.2004




sõnum 23.02.2009 11:26:57 vasta tsitaadiga

eddvin kirjutas:
mul on täpselt sama jama, täpselt sama arvutiga icon_biggrin.gif
ma viisin remonti...öeldi et põhimõtteliselt võib läpaka minema visata, sest videokaarti ei ole icon_biggrin.gif see lihtsalt läks katki
Ega tal eraldi videokaarti polegi. Kõik on emaplaadi peale joodetud.
_________________
Taastan datat katkistelt ketastelt ja katkistelt Flash(USB) mäludelt. Nüüd ka katkistelt SSD ketastelt.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 23.02.2009 11:40:47 vasta tsitaadiga

Muide - selline nähtus, et läppari ekraanil pole pilti, kuid välise monitoriga on pilt, võib olla vabalt täiesti remonditav emaplaadi viga.
Alles paar päeva tagasi lappisin ühe HV-lase Fujitsu-Siemensi läppari emaplaati, millel enda ekraaniga pilt puudus, kuid välise ekraaniga oli pilt olemas.

Ja see konkreetne emaplaat oli täiesti remonditav thumbs_up.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
eddvin
HV kasutaja
eddvin

liitunud: 28.08.2008




sõnum 23.02.2009 23:50:31 vasta tsitaadiga

to toivos:
jah, minu viga, ega ei ole tõesti eraldi videokaarti. Vabandust aga ma ei tunne läpakaehitust eriti icon_smile.gif


Muidu on pilt mul olemas, aga kui läpakat sisse lülitada, siis on ekraanil triibud ja kui installida display driver, ei lähegi läpakas tööle icon_sad.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MONGO
HV kasutaja
MONGO

liitunud: 17.03.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 25.02.2009 15:02:28 vasta tsitaadiga

Mul on sama mudeliga sarnane probleem, uurisin natuke asja ja vastab täpselt netist leitud jamade kirjeldustele: ekraan hakkas jamama alguses harva, kord 10 käivituse peale näiteks, siis jama tihenes ja enam ei tööta üldse, suht kindel olen et emaplaadi viga, sest kui pilt ette tuli võisid väänata mispidi tahes ja ikka töötas.
Seda et masin ilusti üles buudib tean kindlalt sellest, et vindoosa startup meloodia käib paarkümmend seci peale käivitust. Netist laidsin ka, et paljudel hakkas jura peale ca aastavanuse masinaga, mul ta nii vana ongi.
Tõe huvides mainin ära et loll väikevend ajas arvutile peale rohke alkoholiga siirupise koksi, umbkaudu kuu või rohkem peale seda ta hakkas jamama ka, seepärast garantiiga parem tegemist ei tee, lisaks olen ka ise lahti võtnud teda ja mõne asja ära vahetanud.

Täna lähen uurima palju emme maksab, vahetaksin ise ära ta. Vahepeal tekkis ka hull plaan ehitada ta desktopiks ümber icon_smile.gif arvutit on vaja ja 10 k ei ole tõesti võtta mitte kuskilt, selline asi oleks võimalik juhul, kui kuskilt sobiv kasutatud emaplaat leida.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Nomore
HV kasutaja
Nomore

liitunud: 08.01.2008




sõnum 27.02.2009 18:29:21 vasta tsitaadiga

Keegi rääkis hiljuti, et tasub emaplaat puhtaks pesta kõigist suhkru- ja vedelikujääkidest, kui pärast vedeliku peale kallamist probleemid tekivad.
_________________
Eile nägin, kuidas mees teerulli alla jäi. Nüüd mul enam ühte jalga pole.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
cbr
HV Guru
cbr

liitunud: 01.09.2002




sõnum 01.12.2010 20:18:07 vasta tsitaadiga

tahanteada kirjutas:
Muide - selline nähtus, et läppari ekraanil pole pilti, kuid välise monitoriga on pilt, võib olla vabalt täiesti remonditav emaplaadi viga.
Alles paar päeva tagasi lappisin ühe HV-lase Fujitsu-Siemensi läppari emaplaati, millel enda ekraaniga pilt puudus, kuid välise ekraaniga oli pilt olemas.

Ja see konkreetne emaplaat oli täiesti remonditav thumbs_up.gif

Kuidas sa seda siis remontisid? Mul ühel Pa 1538-l on siin ekraan otsad andnud. Välise monitoriga üle DVI samas töötab. Tundub, et samasugune graafikakaardi jama.

_________________
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 01.12.2010 20:30:30 vasta tsitaadiga

cbr: Seinast seina võimalused - nii nagu lähed seljavaluga kirurgi juurde - enne uuritakse - siis lüüakse nuga selga. icon_smile.gif

Nii ka läppari juures - kui lollusi põhjustab tolm, siis puhastad, kui on mõni jubin kutu, siis pead selle üles otsima ja nii edasi - ühtset retsepti ja ravimist olemas pole. icon_wink.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
cbr
HV Guru
cbr

liitunud: 01.09.2002




sõnum 01.12.2010 20:33:29 vasta tsitaadiga

Nojah, antud juhul tundub, et on graafikakaart kutu. Mida sina sel korral tegid? Oli see üldse üks neist mudelitest?
_________________
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Sülearvutid »  Kas peab garantiise viima?
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.