Avaleht
uus teema   vasta Tarkvara »  Linux & UNIX »  bootimisel ei kinnitu USB HDD fikseeritud haakepunkti külge märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
mightythor
HV veteran
mightythor

liitunud: 02.12.2004




sõnum 24.12.2008 16:07:40 bootimisel ei kinnitu USB HDD fikseeritud haakepunkti külge vasta tsitaadiga

lohisev pealkiri, aga vähemalt eesti keeles icon_smile.gif Mure on selles, et mul on USB liidesega kovaketas sülearvuti(eeePC 701SD) taga, mille puhul tahaksin, et ta alati ühe ja sama haakepunkti(mount point) kylge haagitaks. Tegin udev reegli, millega ta saab omale alati /dev/hdb1 ja selle omakorda määrasin /etc/fstab failis, et /dev/hdb1 saaks /mnt/HDD külge haagitud. fstab'i rida on selline:
tsitaat:
/dev/hdb1 /mnt/HDD vfat users,default,iocharset=utf8,umask=000 0 0


Kui ma aga Arvuti taaskäivitan, siis on see HDD alati hoopis /mnt/D: külge haagitud(see on vist mingi vaikimisi Asuse eeePC puhul). Samas kui ma ta sealt umount'iga lahti haagin ning mount -a teen, siis haagitakse ta juba /mnt/HDD kylge nagu peaks. Milleks süsteemi käivitamisel ta ikkagi algselt selle /mnt/D: kylge haagitakse?


PS: häid jõulupühi kõigile HV kasutajatele ja eriti Linux'i sõpradele!!
Kommentaarid: 62 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 53
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
marqs
HV veteran
marqs

liitunud: 06.12.2001




sõnum 24.12.2008 16:32:49 vasta tsitaadiga

Ega selle ketta sildiks Wini all juhtumisi "D:" ole?
Võid mudugi uurida, mis julk selle ketta tegelikult külge haagib. Esimese hooga pakuks ise kas ivman või kde mis-iganes-teenus. Ivman idee järgi küll võiks fstabist lugu pidada.
See Eee'l jooksev Xandros on KDEga? Kui seal lialt palju trikitatud ei ole, siis seadmel parem klõps -> Omadused - > Mounting -> Mountpoint ja Mount automatically.

_________________
0xDEAD
0xBEEF
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mightythor
HV veteran
mightythor

liitunud: 02.12.2004




sõnum 26.12.2008 16:35:31 vasta tsitaadiga

marqs kirjutas:
Ega selle ketta sildiks Wini all juhtumisi "D:" ole?
Võid mudugi uurida, mis julk selle ketta tegelikult külge haagib. Esimese hooga pakuks ise kas ivman või kde mis-iganes-teenus. Ivman idee järgi küll võiks fstabist lugu pidada.
See Eee'l jooksev Xandros on KDEga? Kui seal lialt palju trikitatud ei ole, siis seadmel parem klõps -> Omadused - > Mounting -> Mountpoint ja Mount automatically.

ma ei teagi, sest ma pole teda Windowsi taga kasutanud. Aga täpselt sama teema on ka kõigi majapidamises olevate mälupulkadega- kõigile antakse udev´i poolt /dev/sdb või siis /dev/sdb1, kuid nad alati haagitakse esimese hooga /mnt/D: külge...lihtsalt mingil põhjusel ei peeta /etc/fstab failis olevast kinni icon_rolleyes.gif EEE´l jooksev Xandros kasutab modifitseeritud KDE´d. Aga kuidas seadmel parem klõps? Failihalduris või system trays oleval ikoonil? Igatahes neid kahte varianti proovides seal haakepunkti määramise valikut polnud.

Aga kas mount ei haagi siis ketast tegelikult süsteemi? Mina olen sedasi aru saanud, et näiteks bootimise käigus udev määrab seadmele faili(näiteks /dev/sdb1) ja sealt edasi mount vaatab fstab faili ja seob seadme seal määratud konkreetse haakepunktiga icon_rolleyes.gif Kas pole sedasi?
Kommentaarid: 62 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 53
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 26.12.2008 16:42:24 vasta tsitaadiga

mightythor: Karta on, et täiesti fikseeritud olukorra saamiseks pead alustama sellest, et arvutis igasugused automaatsed aadresside jagamised, alates BIOS-ist, ära keelad ja et igale asjale määrad oma kindla aadressi.

Vastasel juhul antakse sinule vajalik aadress mõne muu raua käsutusse ja siis antakse automaatselt sinu raua tarbeks uus aadress.
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mightythor
HV veteran
mightythor

liitunud: 02.12.2004




sõnum 26.12.2008 20:02:39 vasta tsitaadiga

tahanteada kirjutas:
mightythor: Karta on, et täiesti fikseeritud olukorra saamiseks pead alustama sellest, et arvutis igasugused automaatsed aadresside jagamised, alates BIOS-ist, ära keelad ja et igale asjale määrad oma kindla aadressi.

Vastasel juhul antakse sinule vajalik aadress mõne muu raua käsutusse ja siis antakse automaatselt sinu raua tarbeks uus aadress.

haakepunkti määramine nüüd nii low-level küll ei tohiks olla. See peaks ikka käima udev'i antud seadmefaili järgi, mida omakorda peaks arvesse võtma mount kui ta seadmefaili haakepunti kylge haagib. Kuigi nagu ma marqs jutust aru sain, siis tegelikult polegi see mount, kes kettaseadmeid haakepunktide kylge haagib.. icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 62 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 53
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pacho
HV veteran
pacho

liitunud: 26.02.2004




sõnum 26.12.2008 22:10:52 vasta tsitaadiga

UUID võimaldab täpsemalt määratamida ja kuhu liidetakse. /dev/xxx1 kirje ei tee vahet milline seade ühendatakse.
UUID'd näeb kasutades `sudo blkid` või `vol_id -u /dev/xxx`

EDIT: Kui ise UDEV reegleid kirjutad pole mõtet määrata asukohaks /dev/hdb1. mõttekam on määrata seadmele unikaalne ID.
Näiteks
tsitaat:
BUS=="usb", ATTRS{serial}=="4A5436373238365446202020", KERNEL=="sd?1", NAME="backup_843287"


Viimane on siis reegel backup ketta ühendamiseks. Antud juhul ei saanud seadme asukaohaks tavapärast sdxx määrata, kuna aega ajalt kukkus rdiff-backup suvalistele mälupulgale kirjutama.
Eeliseks on see, et töölaua keskonnad liidavad seadme asukohta NAME="xxxxx".
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
marqs
HV veteran
marqs

liitunud: 06.12.2001




sõnum 26.12.2008 22:26:52 vasta tsitaadiga

mightythor kirjutas:
/../Aga kuidas seadmel parem klõps? Failihalduris või system trays oleval ikoonil? Igatahes neid kahte varianti proovides seal haakepunkti määramise valikut polnud.

Aga kas mount ei haagi siis ketast tegelikult süsteemi? Mina olen sedasi aru saanud, et näiteks bootimise käigus udev määrab seadmele faili(näiteks /dev/sdb1) ja sealt edasi mount vaatab fstab faili ja seob seadme seal määratud konkreetse haakepunktiga icon_rolleyes.gif Kas pole sedasi?

Mount (st /bin/mount ) ei hakka automaagiliselt seadme ilmsumisel majandama, selleks on ikka mingi teine õi kolmas jupp (ivman või muu hal-iga seotud jubin, kunagi oli teemaks ka kernel-space automounter).
Tavalise KDE 3.5.x all saab seadmetele ligi ja haakepunklte määrata failihalduris (konq), läbi system:/media

_________________
0xDEAD
0xBEEF
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Tarkvara »  Linux & UNIX »  bootimisel ei kinnitu USB HDD fikseeritud haakepunkti külge
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.