Avaleht
uus teema   vasta Raud »  TSI (TeeSeeIse) »  DIY Elektrijalgratas märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 180, 181, 182, 183  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
XeStAiSy
HV Guru

liitunud: 12.12.2001




sõnum 20.11.2023 16:44:13 vasta tsitaadiga

Las need uued tehnoloogiad arenevad liitiumid olid alguses ka väiksema mahuga. Hiljem hakati võidu mahtuvust pressima sinna mõõtu. 1500mah cellid ei tasu jamada. Pole massides ka veel üritatakse maksimaalselt teenida sellega sellest ka väikesed mahud. Kui elementi osta siis nkonist siis tead hiinlane ei pannud koopiaid. Päris mitu meest minu ajaloos kus on vaja akut teha on hiinlasega orki lennanud. 600 elementi ostad mis teed nendega kui õige asi ei ole. Tagasi saata tuleb jube kallis. Liitiumid peavad ka pikalt vastu kuid enamuse ajast kui tahad kestaks siis tassi nagu kass poegi. Minul on makita liitumid pidanud umbes 8 aastat vastu lihtsalt ei tule ette millal ostsin 6-7 on kindlasti pidanud.
Isegi lgmh1 akul juba 5 aastapeale minek, enamuse mis seal ei pidanud olid BMSid. Kuid saan ütelda jah ei ole enam nagu uus oli. Kuid kindlat juba uurin uusi elemente sinna akusse.

1 asi mis ütlen kui seeria kuskilt ära kukkunud kui sama celli saada pole ära hakkagi mängima sellega. Uus aku teha ja kogu lugu. Ma arvan keegi ei taha tulekera. Liitium elemendi hea tahtmise korral saad polaarsused ka ringi keerata kui on tahtmine. Seal kus enne negatiivne laed positiivseks. Loomkatseid siiski ei soovita.

Üks tahtis liitium akut teha ja ütles ei lae enam peab vist suurema voolu ja amperaaziga laadima ,et uuesti tööle hakkaks. Ma ütlesin võib aku põlema minna ja uus hoopiski teha siis kadus üldse ära.

_________________
Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Wiltz
HV Guru

liitunud: 28.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.11.2023 19:06:25 vasta tsitaadiga

sib ei ole uus tehnoloogia, seda pole lihtsalt väga arendatud. maht võib kindlasti suureneda aga arvatavasti tuleb see millegi arvelt. mahtu suurendada saad ostes lihtsalt suuremad elemendid...see on ju väga lihtne. nagunii ei hakka see akutüüp kunagi asendama mingeid väga suure energiatihedusega cell'e

mul suht savi see 1500. ühe väikese celli kaupa mingite suurte akude kokku panemine on nagunii lollus kuubis. 220ah ristkülikud on juba teine teema. mõõdud/mahtuvus on põmst täpselt sama mis lifepol. laadimistsüklite arv väidetavalt on ka umbes sama aga külmapidavus on parem ning C-rate on ka tsipake parem väidetavalt. kuivõrd hind tuleb samuti pisut odavam siis tegelikult tasuks täitsa osta. aga jah korralikke teste tahaks enne näha, eriti just mõne sõiduki akuna. sellest, et 0 voldini võib tühjaks laadida, pole väga abi kui teise akutüübi pealt saad sama mahtuvuse kätte a'la 2.8v cutoffiga aga SIBi pead 0'i laskma icon_lol.gif

_________________
"There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins."
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XeStAiSy
HV Guru

liitunud: 12.12.2001




sõnum 20.11.2023 22:27:15 vasta tsitaadiga

kui ruumi on suuremate jaoks kui 18650 siis jah suurem cell väiksema kogusega on targem. Ei ole jah üle 10p 18650 celliga minna kui mahuvad suurema diameetriga ka ära.
Jalgratastel on 21700 lagi millesse plastikuid müüakse muidu ikka alati on 18650 mingid 4p kökatsid poe omades. Vabalt annaks teha 5p 21700 plastikuttese.
Viimati sai teha folding bike akut 4p ainult 1000w mootori jaoks sees akus olid 2000mah pruunid china elemendid 8Ah tegelikult peale oli kirjutatud suurem number sellist soga inimesed ostavad. Ilmselt reaalne mahtuvus oli veel vähem kui 8Ah 1000w mootori jaoks.
Fatkummid pole ju mingi hullustus ,et peab olema mingit eelist ei anna talvel kuna kitsas kumm on paremini maaküljes läbi lume.

Ise ostsin 42/622 kummid siit marathon winter plus. https://www.bike-discount.de/ eestist ei tasu naelu osta mingit valikut ei ole ja kahekordne hind kui seal. Hetkel isegi eesti poodides läbimüüdud. Pluss kumm kannatab graniiti mida meil igalpool teedel. Osadel on 10 aastat vastu pidanud naelad ikka sees marathonidel. Nelja naelareaga kumm on mida tasub üle 200 naela.

Need 4p kökatsid kui teha uuesti ok saad 14Ah kuid ka seegi pole imeaku 1000w mootori jaoks saad lebotada 30-40km kui sedagi. Talvel on veel vähem. Talvel peab mitu akut olema kui isegi 40kilti maha tahad saada korralik riietus peab ka olema. Käed, nägu, on esimesed asjad mis karjuma ajavad. Varukindad vahepeal teed pausi kogud sooja igati jahtud maha talvel. Terve keha lõpuks, vaikselt hakkab kuskilt pihta. Tuisuga on eriti karm see liikumine.

_________________
Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
new1
HV kasutaja

liitunud: 02.06.2007




sõnum 20.11.2023 22:38:18 vasta tsitaadiga

Aga muuseas khm, endine marguss on nime vahetanud w? icon_biggrin.gif , või on siin veel tegelasi, kes kirjavahemärke väga ei tunnista? icon_biggrin.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XeStAiSy
HV Guru

liitunud: 12.12.2001




sõnum 30.11.2023 10:10:03 vasta tsitaadiga

Hästi laulavad seal 100tk saab alla 200 euri https://www.aliexpress.com/item/1005006182811686.html kui keegi usub ,et on samsungi omad. Mina mitte. Reallne hind hiinas nendel alla 50senti tk kui sedagi millega liiguvad. Tegelt sinna lauldud umbluud palju kui lugeda. Liiga vana heatsrink ka.

Siin saab lausa 140euroga 100tk https://www.aliexpress.com/item/1005006272439135.html 5 aastat vana mudelijärgi heatsrink. Laus vufflid. Nigunii on veel tsükklitesti läbinud.
Alist ostes on alati kruttimise jäljed. Saadki selliseid mis kuhugi enam ei kõlba.

_________________
Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mihkus
HV kasutaja

liitunud: 11.11.2014




sõnum 30.11.2023 10:11:09 vasta tsitaadiga

Sees nagunii 3tk jadas pooltühjad AG3 patareid icon_biggrin.gif Kaaluks natuke liiva kah
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XeStAiSy
HV Guru

liitunud: 12.12.2001




sõnum 13.12.2023 16:52:08 vasta tsitaadiga

Kusjuuures ma olen leidnud liivaga täidetud elemente. Ei ole müüt kus pool akut liiv. See liiv oli kuskil 2018 teema. Tänapäeval pannakse olematu mahuvusega hiina brändi. Laulavad ulme mahtuvust ja samsungi akut kui sees on olematu mahtuvusega elemendid. Hiinast võid uue aku osta ,kuid aastapärast ilmselgelt sama seis ja jälle ilma akuta.
Parem kohe maksta summa nkonisse ja ongi aku mis aastateks. Seda reclaimi ei tasu väga osta kui, kui ajutine lahendus seal on sordid, aastarvud, läbisegi segamini. Jumalteab mis rank.

Ma olen leidnud aku mis on mitukorda keevitatud lammutatud, elemendid segamini, erinevad elemendid ja hiinas kleebitud kleepsud peale High Quality. Top quality.
Akut lahkad siis nutta tahaks mis sodi hiinast saadetakse. Väljast karp oli ilus ainult. Kusjuures warranty void kleebis oli ka.
Kui on mäda kohe alguses hiinakal siis vähemalt saad raha tagasi. Kui mitu kuud on möödas siis rohkem mingit lootust ei ole.
Kui nad jama saatsid siis nad ei hakka vastu punnima ka, kas saadvad uue või raha tagasi. Samas kui aastapärast laiali, siis ära visatud raha.
Neid hiina brände pole kuskilt ka saada isegi kui remontida akut mis teeb hiinast aku ostmise mõttetuks. Nkonist ostad panasonicu või lg ja neid on pidevalt saada.

Poe ratastes on ka hiina brändid hakanud tekkima sellist akut nagu lg, panasonic, samsung lihtsalt on vähemaks jäänud. Ilmselt ostetakse ratas lahjema akuga, kuid on kindlasti ka valikus tuntud brändid. Inimesed ostavad hinda, mis odavam see võetakse. Vaatavad hinda ja kävad ringi ülikalli telefonga ja krimpsutavad nina kui hind natukene kallim on.
Hiinast ostes ei pruugi üldse akud olla tuntud nimedega mis siis kui reklaamitakse. Paber kannatab kõike reaalsus on midagi muud.

See aasta käis läbi kuskil 15 ratta akut 3 nendest olid tuntud, ülejäänud olid hiina bränd elemendid. Sellised akud ära teed saavad poole võimsama aku kui ennem oli. Suht kindel rahi tegemise teema. Niikaua kui sodi hiinast ostetakse on winz, kui uuesti peab tegema. 1 asi ütlen akusid tehes sellega elatud ei saa kui siis ainult natuke taskusse. Käive on tohtutu kuid tulu pole mis tegelikult olla võiks. Kuid rahi on taskus kogu aeg. Millegi muu asjaga pead ka tegelema kui akud.
See aasta on edukam kui varasemad.

Natuke nalja ka.
Siis saate osta ülikõvad elemendid, üksi teine element pole niipalju. Teed nendest aku millega saad mitutuhat km läbi ilma laadimiseta. 1 element on 66Ah.
https://www.aliexpress.com/item/1005005947788683.html

Siin on natuke lahjem kuid pakutakse ka toodet mida teised pole suutnud maailmas, seekord GTL bränd.
https://www.aliexpress.com/item/32981462116.html

Siin saad 3500 mWh AA li-ion patareid. Laetavad. 1.5v icon_lol.gif
https://www.aliexpress.com/item/1005004608334925.html

Uudiseid ka, Esimesed solid state on 18650 formaadis pikem eluiga ja rohkem mahtuvust. Tulekera oht on minimaalne. Igatahes on ohutum kui li-ion. Kommertsi peaksid jõudma paari aastapärast. Kui kannatab akuga paar aastat veel, siis juba teha solidiga uued.

_________________
Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kris
HV kasutaja

liitunud: 24.09.2003




sõnum 13.12.2023 20:56:55 vasta tsitaadiga

Pingeregulaatoriga LiIon akud ... päris vana teema juba.
XeStAiSy kirjutas:
Siin saad 3500 mWh AA li-ion patareid. Laetavad. 1.5v icon_lol.gif
https://www.aliexpress.com/item/1005004608334925.html
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 13.12.2023 21:23:02 vasta tsitaadiga

Sai ka loomkatseid nendega tehtud, on tõesti päris asi: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11298796#11298796
_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XeStAiSy
HV Guru

liitunud: 12.12.2001




sõnum 18.12.2023 08:40:05 vasta tsitaadiga

ok

Ma ei tea kas see tasuski ära. 5 euri säästu.

Link


Link

_________________
Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Maidor
HV kasutaja

liitunud: 20.08.2013




sõnum 09.01.2024 15:12:22 vasta tsitaadiga

Bluetooth bmsi xiaoxiang äpp ei tööta uue telefoniga. Kuidas saab Vana versiooni vanast telefonist kätte( android 11) ja saata sees uude android
13 telefoni?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mihkus
HV kasutaja

liitunud: 11.11.2014




sõnum 09.01.2024 15:27:17 vasta tsitaadiga

Ma mingitest foorumitest otsinud... Ise kasutan 3.2.008
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Maidor
HV kasutaja

liitunud: 20.08.2013




sõnum 09.01.2024 16:36:21 vasta tsitaadiga

Mihkus kirjutas:
Ma mingitest foorumitest otsinud... Ise kasutan 3.2.008

Play poes on versioon 3.2.035
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 09.01.2024 22:09:23 vasta tsitaadiga

XeStAiSy, ei viitsi videot läbi kerida, kas makital saab sisu lihtsalt ära vahetada vanad küljest uued asemele nii et plaat on vahepeal pingevaba või tuleb kõrvalt toita et lukku ei läheks kuni elemente küljes pole?
_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mega
HV Guru
mega

liitunud: 12.02.2004




sõnum 10.01.2024 11:35:37 vasta tsitaadiga

elukaz kirjutas:
XeStAiSy, ei viitsi videot läbi kerida, kas makital saab sisu lihtsalt ära vahetada vanad küljest uued asemele nii et plaat on vahepeal pingevaba või tuleb kõrvalt toita et lukku ei läheks kuni elemente küljes pole?


Olen vahetanud 3Ah mudelil elemente. Paar päeva seisis plaat ilma pingeta. Ei läinud lukku.
Homme hakkan 5Ah mudelil elemente vahetama, eks näis kuidas seal läheb. Samas on mul uusi hiina plaate ka sahtlis. Need ei lukustu icon_smile.gif

_________________
- censored -
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XeStAiSy
HV Guru

liitunud: 12.12.2001




sõnum 10.01.2024 21:30:50 vasta tsitaadiga

Tegelt originaal makitad lähevad lukku võib-olla üksikud ei lähe. Hiinlased samuti ei lukustu. Kuid jah sama voltaazi peale on vaja ajada aku ennem millega üritad pinget peal hoida. Seeriad sama mis uued elemendid siis pinge ei muutu ja pole ohtlik. Ainult jama on vahetada. See eeldab ,et on originaal aku ja on toimiv laadijas. Lihtsam on uus hiina bms panna 5 euri ainult. Kuid kui palju teha on siis võidad.
Isegi kui vool peal veel sai turgutada kuid üsna raske kus seal mingi seeria istub 0v peal kuidas lahendada see, kui laadides ei õnnestu. Kõigist ei saa, tohutu ajakulu nendega mängida. Soovitan balanss otsad juhtmega panna ei mingit nikklit need makita bmsid vänderdavad nikkli läbi. Üheski akus ma pole näinud ,et juhe oleks läbi vibreerinud. Kuid nikkel makitades küll. See puudutab ainult makita omasid.

_________________
Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mihkus
HV kasutaja

liitunud: 11.11.2014




sõnum 11.01.2024 09:27:46 vasta tsitaadiga

Kusagit Dewalti akudele uusi kestasid saaks? Alis maksab korpus sama palju kui terve uus vuffel aku... Mul just kestad lagunevad ümbert ära
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XeStAiSy
HV Guru

liitunud: 12.12.2001




sõnum 17.01.2024 12:44:26 vasta tsitaadiga

MIne kaeva alit leiad korpuse kasuta mobiili tulevad paremad pakkumised kui seda arvuti taga. Võid leida mida muidu ei leia. Kuid see raud liistud mis kaasas on urn ei tasu kaustada. Liiga õhukesed rauad.
Nad neid korpuseid müüvad kallilt sellepärast nad pakuvaid oma teisi asju ka muidu 1hte neist ei osteta. Kuid hiina plastik on veel rabedam kui originaalid. Mina prooviks kasutatud korpuseid.

Alis on midagi toimumas 100 vuffel mj1 ja 35e elemente antakse 44 euroga samuti pole nimesid kuid märgi järgi müüvad. Kas annavad vuffleid ära ,et ladu tühjaks saada rohkem pole suurt mainitud nimedes originaal. See teeb 44 senti tk see on see mis vuffel hiinas maksab.

_________________
Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Maidor
HV kasutaja

liitunud: 20.08.2013




sõnum 17.01.2024 13:21:36 vasta tsitaadiga

Tõuksiga selline veider lugu,et ei hakka enam laadima ja kisub akut pinget meeletu kiirusega maha. Tõuks ise töötab ja laadijal endale ka pinge olemas. Mis anomaalia see nüüd seistes soojas tekkis?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mnator
HV Guru

liitunud: 18.10.2007




sõnum 17.01.2024 13:29:11 vasta tsitaadiga

Maidor kirjutas:
Tõuksiga selline veider lugu,et ei hakka enam laadima ja kisub akut pinget meeletu kiirusega maha. Tõuks ise töötab ja laadijal endale ka pinge olemas. Mis anomaalia see nüüd seistes soojas tekkis?
sellise anomaalia puhul ma kontrolliks esimese asjana polaarsust nii akudel kui laadijal
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Maidor
HV kasutaja

liitunud: 20.08.2013




sõnum 20.01.2024 10:38:26 vasta tsitaadiga

Mnator kirjutas:
Maidor kirjutas:
Tõuksiga selline veider lugu,et ei hakka enam laadima ja kisub akut pinget meeletu kiirusega maha. Tõuks ise töötab ja laadijal endale ka pinge olemas. Mis anomaalia see nüüd seistes soojas tekkis?
sellise anomaalia puhul ma kontrolliks esimese asjana polaarsust nii akudel kui laadijal


Olen polaarsusi sassi ajanud kunagi ja siis käis pauk. See anomaalia oli see, et aku oli liiga täis ja katkestas laadimise. Veidral kombel katkestas ka teise ahela ehk voolu välja ei andnud ja displays pinge langes. Igale bmsil on oma eripära. Jälle targem.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XeStAiSy
HV Guru

liitunud: 12.12.2001




sõnum 21.01.2024 11:48:30 vasta tsitaadiga

Ma olen bms'e näinud mis suudavad anda otstele peale valet polaarsust erit smart junnid annab spetsiaalselt laadimise + otsale negatiivse peale ja selline aku ei tohiks laadida. Smart junnid nii käituvad ja kui ei lae siis bms vahetus. Tavaliselt elektri ratastes ka selliseid mis lukku lähevad. LI-ION laadija ei tohiks üldse laadida kui polaarsus vale, kui laeb vale polaarsusega siis on rämps laadija ja sellist ei tohiks kasutada.
Neid juhtumeid ikka on kes ise omale laadija teinud ja onnist ilma jäänud nagu 40 euri on liiga palju. Li-ion laadijad tõstavad pinget sünkroonselt vastavalt aku voltaazile see ei lõhu akut ära. Kui ei ole nii siis prügimägi.

_________________
Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
PAUKA
HV veteran
PAUKA

liitunud: 22.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.01.2024 14:50:01 vasta tsitaadiga

Maidor kirjutas:
Bluetooth bmsi xiaoxiang äpp ei tööta uue telefoniga. Kuidas saab Vana versiooni vanast telefonist kätte( android 11) ja saata sees uude android
13 telefoni?


mul on vana versioon siin üleval: http://gs.erx.ee/app.apk
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mihkus
HV kasutaja

liitunud: 11.11.2014




sõnum 22.01.2024 15:37:49 vasta tsitaadiga

Ma siin hiljuti avastasin kõige pommikindlama aku korpuse üldse. Paksu seinaga liimiga termokahanev toru.
15€ eest sain tõuksile 2 aku jagu korpust mis on 100% veekindel. Tugev, löögikindel ja ülikompaktne. Ainuke häda on see, et aku tuleb külmkappi panna enne kui selle sisse topid ja kuuma annad
ABS plastik ikka korralik sitakäkk selle kõrval. Välimus jääb vb natuke imelik aga kui kotti viskad, siis suht kama 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Maidor
HV kasutaja

liitunud: 20.08.2013




sõnum 22.01.2024 19:37:03 vasta tsitaadiga

Tänud. Sain abi


quote="PAUKA"]
Maidor kirjutas:
Bluetooth bmsi xiaoxiang äpp ei tööta uue telefoniga. Kuidas saab Vana versiooni vanast telefonist kätte( android 11) ja saata sees uude android
13 telefoni?


mul on vana versioon siin üleval: http://gs.erx.ee/app.apk[/quote]
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  TSI (TeeSeeIse) »  DIY Elektrijalgratas mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 180, 181, 182, 183  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.