Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Serverid / Andmemassiivid / Tulemüürid »  Win 2003 domeen, DHCP ja primary DNS suffix märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
UrmasL
HV kasutaja
UrmasL

liitunud: 18.06.2003




sõnum 02.06.2008 12:38:22 Win 2003 domeen, DHCP ja primary DNS suffix vasta tsitaadiga

Milline oleks korrektne viis domeeni masinatele primary DNS suffix ette anda? Antud juhul peab primary DNS suffix erinema connection based suffixist (option #015 DHCP skoobi kirjelduses)
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kurask
Kreisi kasutaja


liitunud: 07.11.2003




sõnum 03.06.2008 17:40:58 vasta tsitaadiga

proovi näidetega seletada:)
_________________
IT haldus | IT hooldus | CarrotArrow.com
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
UrmasL
HV kasutaja
UrmasL

liitunud: 18.06.2003




sõnum 03.06.2008 22:22:43 vasta tsitaadiga

Tegemist OS deploymentiga SMS kaudu. Microsoft Zero Touch Installation tehnoloogia. Arvuti starditakse WinPE image'ga. Mingil hetkel tehakse DHCP request. Seejärel pöördutakse teises domeenis oleva Management Point serveri poole lühinimega. Et päring õnnestuks, peab sel hetkel selle teise domeeni suffix olema search orderis esimene, ehk siis primary DNS suffix. Enam-vähem nii icon_smile.gif Kusjuures teatud puhkudel on aidanud kodudomeeni teise domeeni Managment Point serveri aadressi aliase lisamine....Võimalik, et mul on midagi muud ka sassis. Tuleb rohkem ZTI teemasse sisse minna vist icon_smile.gif

Vahepeal sain niipalju targemaks, et primary suffixit saab ette anda Winn2003 domeenis GPO'ga, kuid minu puhul see ei aita. DHCP seadetes peaks olema võimalik lisada custom skoobi option (vist #134 või #135) mis samuti annab ette primary DNS suffixi. Püüan selle variandi kohta veel lisainfot leida kuidas custom optioneid lisada.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
friik1
HV Guru
friik1

liitunud: 18.06.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 03.06.2008 22:36:38 vasta tsitaadiga

Eeldades, et sama lühinimega masinat konkreetses domeenis pole, kas ise lisatud DNS aliasest ei piisaks?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
UrmasL
HV kasutaja
UrmasL

liitunud: 18.06.2003




sõnum 03.06.2008 23:25:31 vasta tsitaadiga

friik1 kirjutas:
Eeldades, et sama lühinimega masinat konkreetses domeenis pole, kas ise lisatud DNS aliasest ei piisaks?


Teoorias peakski nagu piisama. Aga et kindel olla, siis ma uuringi varianti, kuidas DHCP panna DNS suffix search orderit välja andma. Natuke googeldamist andis vihjeks, et ainus võimalus on "enableda" option 135 DHCP serveri skoobis.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
friik1
HV Guru
friik1

liitunud: 18.06.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 03.06.2008 23:30:59 vasta tsitaadiga

tsitaat:

..."enableda" option 135 DHCP serveri skoobis.

See ei pruugi toimida, kuna on vähelevinud ja veidi vastuoluline. Nimelt kasutavad Mitel VoIP telefonid seda enda seadistamiseks.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Angrist
HV kasutaja

liitunud: 23.09.2004




sõnum 05.06.2008 12:49:57 vasta tsitaadiga

Hmm, kahe doomeni vahel SMS-iga installi teha, aga üldiselt noh jah on ju igasuguste directory päringute puhul oluline, et päringuid tehtaks läbi kodu dnsi.

Ma arvan, et sa võiksid vaadata kas sa mitte seda konfimise XML-i ümber kirjutada ei saa fqdn-iks.

Aga niipalju kui mina aru saan siis kogu skeem sinu kirejldatud asja järgi peaks toimima niimodi:

Saadakse IP parameetrid DHCP-st ning booditakse PEXE ga WDS-i pealt üles WIM image. Peale seda loetakse üles autoinstalli parameetritega XML ning selles XML-is on kirjas, et mine sinna ja sinna serverisse selle ja selle share peale ja (mis asub teises Domainis) kasuta neid ja neid paroole.

? Saan ma õieti aru ?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
UrmasL
HV kasutaja
UrmasL

liitunud: 18.06.2003




sõnum 06.06.2008 00:59:39 vasta tsitaadiga

Angrist kirjutas:

Aga niipalju kui mina aru saan siis kogu skeem sinu kirejldatud asja järgi peaks toimima niimodi:

Saadakse IP parameetrid DHCP-st ning booditakse PEXE ga WDS-i pealt üles WIM image. Peale seda loetakse üles autoinstalli parameetritega XML ning selles XML-is on kirjas, et mine sinna ja sinna serverisse selle ja selle share peale ja (mis asub teises Domainis) kasuta neid ja neid paroole.

? Saan ma õieti aru ?


Enam vähem. Kuna pole ise olnud asja arhitekt siis kõiki nüansse ei tea. Kasutusel on SMS2003 koos OSD FeaturePack'iga ja kohandatud Business Desktop Deployment (BDD). Kõigepealt kirjeldatakse masin BDD baasis, seejäärel booditakse WinPE (saadakse RIS'ga). WinPE teeb DHCP requesti ja kontrollib BDD baasist masina olemasolu. Vastvalt mudelile ja muudele etteantud parameetritele koostab inastalli konfi. Konf asub minuteada osdenv.ini failis. Siinjuures antakse ette ka SMS distribution point kust OS ja muud pakid tulema hakkavad. Ma olen aru saanud, et tänu ZTI tehnoloogia omapärale päritakse distribution pointi alati lühikese nimega, millele pannakse sappa DNS suffix. Siinkohal jääbki install jänni. ZTI logid teatavad lakooniliselt, et package path not found ja kogu lugu. Installitavasse masinasse kirjutatakse võimalusel C:\minint kaust kus osdenv.ini ja mõned ZTI logidega.

Kusjuures täna täheldasin, et oli probleeme ka samas doomenis oleva distribution pointi poole pöördumisega. Müstika. WinPE faas lõppeb unspecified error 80004005'ga. Google andis selle kohta nii:

The 80004005 error normally is caused by one or more of the following

- Wrong PackageID in customsettings.ini
- Failure to resolve MP or DP using FQDN
- Missing Nic drivers for WinPE
- Wrong subnet (site) in customsettings.ini
- Wrong username and/or password in ripinfo.ini
- Wrong IP or AD Site boundary in SMS
- Missing hotfix if running SMS 2003 SP1

Ilmselt tuleb uurida võimalust tekitada mingi moodus põhjalikumate logida saamiseks. Mingi dubug mode vms. Või theha case MS'le. Vast mõni taibukas India poiss aitab siis troubleshootida icon_smile.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Angrist
HV kasutaja

liitunud: 23.09.2004




sõnum 06.06.2008 02:11:49 vasta tsitaadiga

No kiire fix on see et topid sinna PE-se hosts faili, juhul kui see suffixite teema ikka on sul õige probleem icon_smile.gif

Muidugi oleks mõistlik vaadata kas antud pckagel yldse on õigusi kusagile sisse ronida, äkki path lihtsat ntfsiga kinni keeratud icon_smile.gif

Hehe aga asi ju lihtne icon_smile.gif

- Wrong PackageID in customsettings.ini
- Failure to resolve MP or DP using FQDN
+ Missing Nic drivers for WinPE
- Wrong subnet (site) in customsettings.ini
+ Wrong username and/or password in ripinfo.ini
- Wrong IP or AD Site boundary in SMS
+ Missing hotfix if running SMS 2003 SP1

Tegin + märgi neile asjadele ette mida ma arvan, et sa oled juba kontrollinud icon_smile.gif
Tsheki ülejäänud ka ära icon_smile.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
UrmasL
HV kasutaja
UrmasL

liitunud: 18.06.2003




sõnum 10.06.2008 23:20:00 vasta tsitaadiga

Asi seekord lahendatud ja probleem ikkagi proosaline nagu tavaliselt icon_smile.gif Algne probleem oli küll vale suffix, kuid peale selle fiximist oli ikaldunud minu virtual pc, millega asja testisin. Lõpuks, kui asja teise kasutaja alt teise virt pc'ga testida sai selgus, et asi töötab nagu peab icon_smile.gif

Tänan neid kes kaasa viitsisid mõelda. Õpetlik juhtum sellegipoolest, kuna muidu poleks viitsinud ZTI hingeelusse niikuinii süveneda.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Angrist
HV kasutaja

liitunud: 23.09.2004




sõnum 11.06.2008 16:24:47 vasta tsitaadiga

icon_smile.gif no positiivne ja arendav.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Serverid / Andmemassiivid / Tulemüürid »  Win 2003 domeen, DHCP ja primary DNS suffix
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.