Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Fotograafia »  Pentaxi arutelu märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 86, 87, 88, 89  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
RustyZ
HV Guru
RustyZ

liitunud: 20.06.2004




sõnum 18.02.2016 15:41:59 vasta tsitaadiga

Küll tuleb järgi. Pikk piidlemine oli selle kaameraga ju
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
erko
Kreisi kasutaja

liitunud: 11.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.02.2016 01:00:01 vasta tsitaadiga

RustyZ kirjutas:
Küll tuleb järgi. Pikk piidlemine oli selle kaameraga ju

Aga kui kaamera müüki paiskamise hetkel objesid ei ole, siis kes seda keret ostaksid ja mida see ostja ainult kerega peale hakkaks? Praegu vist anti lainurk profizoom välja ja normaal harrastajazoom. Pentaxi turuosa see strateegia vist küll ei kasvata aga mine tea.
Kommentaarid: 26 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
mazdagti
HV veteran
mazdagti

liitunud: 28.05.2005




sõnum 19.02.2016 08:18:40 vasta tsitaadiga

Arvan et tulevad ka ports objektiive välja samal ajal aga neid lihtsalt ei reklaamita välja thumbs_up.gif
_________________
No ikka täitsa kagu nukas!
Kommentaarid: 153 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 135
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
erko
Kreisi kasutaja

liitunud: 11.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.02.2016 01:47:40 vasta tsitaadiga

Ei tee üldse Pentaxit maha, põhimõtteliselt on nende esimene täiskaader ju väga heade näitajatega ning mõned omadused on täiesti unikaalsed. Sellele vaatamata on peegelkaamerate ost senini ikkagi tervesse süsteemi investeerimine, või õigemini sisenemine ning mulle tundub ainult kere müüki paiskamine ilma seda toetavate objektiivide valiku olemasoluta tootja poolt vigane lähenemine. Samas veidi selline muna või kana enne tulemise dilemma, ega pole ju mõtet torusid vorpida kui neid ära kasutavaid keresid pole. Loodame et Pentax suudab kiirelt täiskaadri objektiivide ja muude tarvikute valikut laiendada.

Mis sellesse sama raha eest rohkem funktsionaalsust puutub, siis mis Pentaxil üle jääb. Ilma hinnaargumendita on turuliidrite vastu raske võidelda. Teisest küljest aga oma toote algusest peale odavamalt positsioneerimine on riskantne ja reeglina jätab brändile märgi külge. Hiljem kallimate toodete turule toomine läheb väga keeruliseks. See omakorda paneb surve alla võime turuliidritega samaväärselt R&D-sse investeerida.

Kui Pentax maksaks sama palju kui võrreldav Canon või Nikon, siis kas Pentaxi praegu olemasoleva süsteemi juures keegi valiks ikka Pentaxi?
Kommentaarid: 26 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
mazdagti
HV veteran
mazdagti

liitunud: 28.05.2005




sõnum 20.02.2016 11:39:32 vasta tsitaadiga

Eks see objede valikm ole olnud läbi ajaloo Pentaxi ainus nõrk külg aga ehk nüüsd siis asi muutub kui seline aparaat turule tuuakse thumbs_up.gif
_________________
No ikka täitsa kagu nukas!
Kommentaarid: 153 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 135
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
namstoop
HV Guru
namstoop

liitunud: 05.11.2001




sõnum 20.02.2016 12:13:04 vasta tsitaadiga

No pentax on ju vähemalt digiajastul alati pakkunud sama raha eest rohkem. icon_rolleyes.gif Ja näitajate poolest olnud võrreldav teiste tootjate klass kõrgemate kaameratega.
_________________
verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon.
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.02.2016 12:25:16 vasta tsitaadiga

Leidsite ka kohe kus logode flwamewar'i tekitada.
Kommentaarid: 177 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 143
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.02.2016 17:17:26 vasta tsitaadiga

https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=7852650#7852650

No näed, tuligi lõpuks.
Kommentaarid: 247 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 226
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Estviik007
HV vaatleja

liitunud: 31.08.2014




sõnum 20.02.2016 19:12:55 vasta tsitaadiga

Kes viitsib käsitsi toimetada (tegijamad pidavat nagunii käsitsi seadistama icon_wink.gif ), saab kasutada Pentaxi täiskaadri ees kokku 200 objektiivi, vähemalt nii palju näitab Pentaxi andmebaas, valikut on piisavalt.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ollaz
HV veteran
Ollaz

liitunud: 04.01.2008




sõnum 20.02.2016 20:47:50 vasta tsitaadiga

See, et "profid" kasutavad ainult manuaalfookust, on väga tagurlik mõtlemine. Mida suurem on ava, seda keerulisem on pihta saada õigesse vahemikku.
Kasutasin ka mingivahe MF torusid.. ei olnud see nii lilleline midagi, AF on ikka kõvasti täpsem.
Kommentaarid: 83 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 57
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mazdagti
HV veteran
mazdagti

liitunud: 28.05.2005




sõnum 21.02.2016 08:23:06 vasta tsitaadiga

Oleneb mid kaugelt pildistad thumbs_up.gif Sporti loomulikult paned autoga aga loodusesse lähed ikka mmanuaalselt fokuseerima icon_wink.gif
_________________
No ikka täitsa kagu nukas!
Kommentaarid: 153 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 135
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
erko
Kreisi kasutaja

liitunud: 11.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.02.2016 12:26:49 vasta tsitaadiga

mazdagti kirjutas:
Oleneb mid kaugelt pildistad thumbs_up.gif Sporti loomulikult paned autoga aga loodusesse lähed ikka mmanuaalselt fokuseerima icon_wink.gif

Ma nii konkreetselt ei lahterdaks et sporti pildistad autofookusega ja loodust käsifookusega. Ma arvan et igal juhul eelistatakse alati ja igal pool autofookust, sest see on niivõrd palju mugavam ja kiirem. Küll aga peab fotograaf tundma oma kere-objektiivi autofookuse võimeid ja iseärasusi, et mitte vales kohas valesid valikuid teha.

Millist subjekti sa üldse silmas pidasid loodusesse manuaalselt fokuseerima minemisega? Ma eeldan et mitte elusloodust?

Jutt, et vanasti olid oskused ja käsifookus on tegijatele, on puhas hülgemöla. Käsitsi teravustatakse kui tehnika ei võimalda autofookust.
Kommentaarid: 26 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
RustyZ
HV Guru
RustyZ

liitunud: 20.06.2004




sõnum 21.02.2016 13:30:55 vasta tsitaadiga

erko kirjutas:
mazdagti kirjutas:
Oleneb mid kaugelt pildistad thumbs_up.gif Sporti loomulikult paned autoga aga loodusesse lähed ikka mmanuaalselt fokuseerima icon_wink.gif

Ma nii konkreetselt ei lahterdaks et sporti pildistad autofookusega ja loodust käsifookusega. Ma arvan et igal juhul eelistatakse alati ja igal pool autofookust, sest see on niivõrd palju mugavam ja kiirem. Küll aga peab fotograaf tundma oma kere-objektiivi autofookuse võimeid ja iseärasusi, et mitte vales kohas valesid valikuid teha.

Millist subjekti sa üldse silmas pidasid loodusesse manuaalselt fokuseerima minemisega? Ma eeldan et mitte elusloodust?

Jutt, et vanasti olid oskused ja käsifookus on tegijatele, on puhas hülgemöla. Käsitsi teravustatakse kui tehnika ei võimalda autofookust.


Viimane lause on hülgemöla. Mõtle ja vasta uuesti, ma ei hakka vastust ette ütlema. Manuaalne fookus on mulle kui hobifotograafile väga oluline.
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ollaz
HV veteran
Ollaz

liitunud: 04.01.2008




sõnum 21.02.2016 14:36:38 vasta tsitaadiga

Kui sul on tehasest AF toru, siis selle fookuse käik on nii värdjalt lühike, et pihta saada on vastik. Tõsi küll, mu Canonil näitavad punktid ära, kus fookus on kui käsitsi keerad ja punkti sisse satub. Endiselt arvan, et see on suht jama. Pildistasin paar hooaega käsitsi sporti, lõpuks oli päris käpas juba, aga AF peale üleminnes oli vahe ikka meeletu.
Mõistan muidugi makromehi, kes tahaks käsitsi keerata. Eks see olegi vastavalt vajadusele, aga isiklikult meeldib rohkem AF-le toetuda - vähem inimese eksimust.
Kommentaarid: 83 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 57
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
erko
Kreisi kasutaja

liitunud: 11.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.02.2016 14:57:14 vasta tsitaadiga

RustyZ kirjutas:
Manuaalne fookus on mulle kui hobifotograafile väga oluline.

Milleks, mida sa pildistad? Ega ometi selleks, et tunda end tegijana kuna keegi nii ütles? icon_smile.gif
Kommentaarid: 26 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Estviik007
HV vaatleja

liitunud: 31.08.2014




sõnum 21.02.2016 16:56:30 vasta tsitaadiga

Joppenpuhh, nüüd mehed vaidlevad MF vs AF icon_smile.gif , igaüks pildistab nii nagu tema tahab, vastavalt harjumustele ja vajadustele/oludele.
Ise kasutan enamuses AF, aga makrot tehes 100% käsitsi, päris sageli kasutan poolautomaatset teravustamist - vastavalt vajadusele määran teravustamispunkti ja kaamera sätib sinna kuhu määrasin ja/või keeran peale AF´st käsitsi täpseks kui on näha, et on natuke mööda (parematel objektiividel MF jaoks pikk-sujuv käik tehtud). Mina ei ole kohanud kaamerat mis on võimeline 100% kõik kaadrid täpselt teravustama. Iga tootja uuem põlvkond läheb aina täpsemaks, aga vahel erinevad peegeldused-, palju objekte-, nõrgad valgusolud ja muud tegurid ajavad kaamera segadusse, siis tuleb käsitsi teravustada.
Vahetavahel kasutan vanu häid manuaalseid või poolautomaatseid klaasist ja rauast objektiive, oma kõige paremad-teravamad pildid olen just nendega teinud. Ma ei saa midagi teha kui mulle meeldivad mõnede vanakooli objektiivide bokehid ja kontrastsused. Mõnel vanakooli objel jälle selline mõnus vanamoodne pehmus.

Kui silm jääb seoses vanusega töntsimaks, eks siis jääb ka manuaalset teravustamist vähemaks ja tuleb rohkem kaamera AF´st usaldada icon_smile.gif

Rahu mehed icon_wink.gif

Ootame ja vaatame milliseid objektiive Pentax seoses täiskaadri tulekuga välja veel laseb. Vahepeal oli mul Pentaxi 645Z (sellega tehtud fotod on ikka superhead) isu peal, aga äkki täiskaader rahuldab edaspidi minu isu icon_smile.gif oluliselt odavam ka.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RustyZ
HV Guru
RustyZ

liitunud: 20.06.2004




sõnum 21.02.2016 17:08:35 vasta tsitaadiga

erko kirjutas:
RustyZ kirjutas:
Manuaalne fookus on mulle kui hobifotograafile väga oluline.

Milleks, mida sa pildistad? Ega ometi selleks, et tunda end tegijana kuna keegi nii ütles? icon_smile.gif


Üks kindel juhtum on öösel - eriti kottpimedas (virmalised, tähed, linnutee). Teine variant on lihtsalt halva valguse korral. Kolmas variant on rallil kui on suhteliselt päikseline ilm ja tolm ei lähe kiirelt ära või osad autod kasutavad esitulesid. Viimastel juhtudel kipub AF vahel eksima ja see pole mitte kaamera viga vaid olude eripära (nt võetakse fookusesse tolm mis on enne autot kuid pika toru ja suure avaga on oluline just täpselt see auto sealt kätte saada. Neid juhtumeid on veel.).

Jah, enamasti kasutan ka rallit pildistades continuous AF-ga võikuidasiganes seda nimetatakse, kuid eelmine aasta Saaremaa rallil oli no nii tolmune, et MF lihtsalt päästis (esiteks juba läks obje tolmuseks).

Kindlasti kasutan MF ka veel statiivilt pildistades kui kompa on paigas ja katsetan mingit kompat eri teravusulatuse ja fookuspunktiga - variant on muuta aktiivset punkti aga klõps MF peale ja fookus paika on oluliselt kiirem lahendus kui hetkeks on vaja midagi muud fokuseerida.

Ei tee midagi sellepärat et keegi ütles - olen oma kaamera käe sisse saanud ainult enda praktika tulemusel (kunagi lugesin jah mis on ava ja säriaeg, ilma selleta ei saanud alustada).
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ihvike
HV Guru

liitunud: 01.04.2002




sõnum 23.02.2016 16:08:42 vasta tsitaadiga

Manuaalne fookus töötab hästi siis, kui on vastav abivahenditega (kiil, raster) pildiotsija. Praeguste digikerede tavaliste mattekraanidega on ka manuaalfookus paras hookus-pookus.
Mul on eelajalooline K100D ja paari odava DA objektiiviga (50 mm 1,8, 35 mm 2,4) on autofookus sõna otseses mõttes täiesti kasutu. Lahtise avaga saab pihta ehk igale kümnendale pildile. Kitiga käib autofookus kasutada küll.

10 aastat nüüd K100D hankimisest möödas (töötab teine muidu nagu uus) ja tuleb võlaorjuse peale mõtlema hakata. ~2500€ (kere+obje) juba naljalt püksitaskust võtta ei ole, kuid järgmised kümme aastat oleks rahu majas.
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
namstoop
HV Guru
namstoop

liitunud: 05.11.2001




sõnum 23.02.2016 16:48:24 vasta tsitaadiga

K-1 ja objektiivide teemal tasub huvikorral lugeda seda juttu: http://www.pentaxforums.com/articles/photo-articles/pentax-k-1-lens-compatibility-guide.html

Ei ole neid nii vähe ühti. Kui manuaalsed ka kokku lugeda, siis paarsada icon_smile.gif. Ka kolmandate tootjate omi on tervi rida - Sigmal & Tamronil 13 tk pluss veel Samyang jmt.

Manuaalfookuse osas ei maksa unustada ka seda, et Pentaxil (vbl nüüd ka teistel?) on ju selline funktsioon nagu Catch-In Focus, mis sisuliselt muudab manuaalse objektiivi nö pool-automaatseks. Vähemalt teravustamise osas.

_________________
verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon.
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
part24
HV kasutaja
part24

liitunud: 03.10.2008




sõnum 07.03.2016 12:24:18 vasta tsitaadiga

K-1 on muidugi helesinine unistus, mis eriti ei tõmbagi, paljas kere kilo ja peale, raha kaks kilo, ja kõik muud ülepaisutatud asjad, mida maises elus "ehk läheb tarvis", aga mulle piisab kõriauguni K-3-st, sellest esimesest, mis saanud kere kujul soetatud üsna kaelamurdva hinna eest. Aga asjal ei ole silmi peas ja mingisugust vaja, mis niiütelda "kõigega hakkama saaks" just rohelises ringi lonkides?
http://www.ricoh-imaging.co.uk/en/k-mount/DA-18-270mm-F3.5-6.3.html
On see väärt asi, oma hinda?
Kommentaarid: 37 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
namstoop
HV Guru
namstoop

liitunud: 05.11.2001




sõnum 07.03.2016 12:46:26 vasta tsitaadiga

part24 kirjutas:
K-1 on muidugi helesinine unistus, mis eriti ei tõmbagi, paljas kere kilo ja peale, raha kaks kilo, ja kõik muud ülepaisutatud asjad, mida maises elus "ehk läheb tarvis", aga mulle piisab kõriauguni K-3-st, sellest esimesest, mis saanud kere kujul soetatud üsna kaelamurdva hinna eest. Aga asjal ei ole silmi peas ja mingisugust vaja, mis niiütelda "kõigega hakkama saaks" just rohelises ringi lonkides?
http://www.ricoh-imaging.co.uk/en/k-mount/DA-18-270mm-F3.5-6.3.html
On see väärt asi, oma hinda?
ˇ

ultrazuumide üle ühe teises teemas oli hiljuti pikem arutelu. Ei mäleta enam mis teemas. Otsi üles, kui tahad filosoofilist arutelu.

Mul on konkreetselt sama toru paar aastat kasutuses olnud. Eks hinna üle võib muidugi viriseda, et sest tegu on Tamroni poolt toodetud asjaga, mida teistele brändidele müüakse üksjagu odavamalt.

Aga üldiselt mina isiklikult toru, kui sellise, üle ei kurda. Jah, pikemas otsas on pehmem kui fix samade mm juures. Jah, pikemas otsas tekib kromaatilist aberratsiooni. Jah, valgem võiks olla. Igati nõus.

Nii et kui ma tean, et mul on vaja spetsiifiliselt eriti kvaliteetset fotot/lahtisemat ava jne, siis võimaluses kasutan teisi objektiive. Samas ühtegi nii pikka fiksi mul muidugi ei ole ka, et tele-otsa ära kataks.

Kusagil reisil või niisama ringi hulkumiseks, et äkki satub midagi huvitavat kaadrisse, on see objekiiv ideaalne ja täiesti piisavat kvaliteeti pakkuv. thumbs_up.gif Ilma selleta ei tahaks enam olla ja fotokotis on see mul alati kaasas.

_________________
verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon.
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 07.03.2016 14:12:11 vasta tsitaadiga

Siin: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=8944244#8944244

Aga jah, ega korraga väga odavat, väikest ja kerget, läbivalt F2.8, stabikaga, korraliku kooste- ja pildikvaliteediga superzoomi paraku võtta ei ole. Kuskil pead kompromissile minema või mitu objet võtma.
Kommentaarid: 247 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 226
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
TeaMeTzu
HV veteran

liitunud: 10.10.2011




sõnum 22.06.2016 20:07:04 vasta tsitaadiga

Tekkis selline küsimus, et kas proff suudaks imeda K20D ja Pentax 18-250 (selline) kooslusest välja ka professionaalse foto?
Küsimus lihtsalt eesmärgil, et kas peaksin millaski hakkama mõtlema kallima tehnika ostule või pigem rohkem harjutama.
Hetkel olen selline pühapäevafotograaf ja kasutan enamjaolt seadet, kus ise panen ISO ja ava paika ja kaamera sätib ise säriaja icon_rolleyes.gif - saan aru, et tõsised fotograafid panevad kõik ise vastavalt olukorrale paika (ei taha õhutada uuele vaidlusele icon_biggrin.gif).

Sellises olukorras jäävad korralikud põhimõtteliselt protreed ja muud üheobjektilised pildid, aga olukorra pildid (kus teed näiteks seltskonnast inimestest pilti hoovis vms) on võrreldavad telefonipiltidega (ehk pole näiteks mingit erilist teravust).
Sain nüüd pikk ja segane jutt, aga peamine eesmärk on, et kas pigem jääb juba kaamera ja objektiiv (sellisel kooslusel pigem vist objektiiv, sest vajab palju valgust) jalbu või ikka minu enda puudulikud teadmised.

4M

_________________
M: Ainulaadsed Eesti disain sisustuselemendid - TESSERA
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 28
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janar!
Kreisi kasutaja

liitunud: 15.12.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 22.06.2016 20:21:31 vasta tsitaadiga

Näita mõni pilt, mis pilt on "metsa" läinud.
Säri on piisavalt kiire ikka?
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 66
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
TeaMeTzu
HV veteran

liitunud: 10.10.2011




sõnum 22.06.2016 20:45:06 vasta tsitaadiga

Säri on jah kiire, sest enamjaolt teen päikeseliste ilmadega pilti (hämaramates olukordades olen loobunud, sest siis teeb telefon samalaadset).
See otseselt pole metsa läinud ja parema effekti saavutamiseks vajab töötlust, aga puudub selline, voh vinge peegelkaamera, efekt icon_biggrin.gif :

Pole just kõige parem näidis, aga esimene, mis silma jäi.

EDIT: No fakk, suutsin valet pidi üleslaadida, aga pildil klõpsates on õiget pidi icon_biggrin.gif.

4M

_________________
M: Ainulaadsed Eesti disain sisustuselemendid - TESSERA
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 28
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Fotograafia »  Pentaxi arutelu mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 86, 87, 88, 89  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.