|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
Sults
HV veteran
liitunud: 06.09.2004
|
|
| Kommentaarid: 38 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
35 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ollaz
HV veteran

liitunud: 04.01.2008
|
27.11.2014 12:40:49
|
|
|
| Ma pöördun siia natuke naljaka abipalvega.. kas keegi leiab ebayst mõne adapteri, millega ma saaksin Canoni torusid keerata Pentax K bajonetiga kere külge? Kõik vasted mis on, on vastupidised.. kas see on üldse tehtav?
|
|
| Kommentaarid: 83 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
57 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Spacefly
Kreisi kasutaja

liitunud: 08.11.2001
|
27.11.2014 15:25:15
|
|
|
| Ollaz kirjutas: |
| Ma pöördun siia natuke naljaka abipalvega.. kas keegi leiab ebayst mõne adapteri, millega ma saaksin Canoni torusid keerata Pentax K bajonetiga kere külge? Kõik vasted mis on, on vastupidised.. kas see on üldse tehtav? |
Esimene suvaline otsinguvaste: link
_________________ Parim tegevus, kui und ei tule, on lambaid ja nende postitusi lugeda. |
|
| Kommentaarid: 63 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
27.11.2014 15:40:06
|
|
|
| Spacefly kirjutas: |
| Ollaz kirjutas: |
| Ma pöördun siia natuke naljaka abipalvega.. kas keegi leiab ebayst mõne adapteri, millega ma saaksin Canoni torusid keerata Pentax K bajonetiga kere külge? Kõik vasted mis on, on vastupidised.. kas see on üldse tehtav? |
Esimene suvaline otsinguvaste: link |
Ma ise teemat ei tunne
aga
antud viide on FD torude kohta - mis on jah ka Canoni jagu (1971 - 1987 toodeti selle mountiga objektiive). Küsija küll ei täpsustanud kuid äkki mõtles EF mounti?
|
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Spacefly
Kreisi kasutaja

liitunud: 08.11.2001
|
27.11.2014 15:56:36
|
|
|
Polnud tõesti Canoni maailmaga nii kursis. EF adapterit ei ole olemas, kuna Pentax K-l on obje ja sensori vahe oluliselt suurem. Vähemalt kiire googel nii vastas.
_________________ Parim tegevus, kui und ei tule, on lambaid ja nende postitusi lugeda. |
|
| Kommentaarid: 63 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ollaz
HV veteran

liitunud: 04.01.2008
|
27.11.2014 17:00:45
|
|
|
| Mõtlesin EF-i siiski jah. Nojah, tundub, et siis selline konversioon ei ole kahjuks võimalik. Tänan vastuste eest, igatahes.
|
|
| Kommentaarid: 83 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
57 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Jüri Öö
HV kasutaja

liitunud: 31.07.2008
|
|
| Kommentaarid: 80 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
68 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pacho
HV veteran

liitunud: 26.02.2004
|
25.05.2015 17:36:09
|
|
|
Mul tekkis küsimus mille peale ükski mõistlik inimene ei tuleks. Kas odavat kontoritööks mõeldud IPS monitori on võimalik kasutada fototöötluseks. Ma olen suur odava tehnika austaja ja seetõttu teeks mõned mõõtmised. Katsejäneseks AOC i2367fm. Konkreetse eksemplari hinnaks 130 eurot ja 28 senti.
Üldiselt loetakse väiksemat kui 3-e rahuldavaks dE'ks (Delta E). Väiksem kui 2 on hea ja kõik mis jääb allapoole 1-te, on väga hea.
Monitori vaikimisi pildiprofiiliks on tehase poolt "Warm"
Alustaks sellest.
Vabandust inglise keele eest, sedasi ma selle originaalis kirjutasin ja ilmselt pole mõtet termineid tõlkida.
Parast kalibreerimist katab 92% sRGB gammutist.
Kalibreerimata tulemused:
Uncalibrated (default profile, Warm)
Gray Scale
Average Gamma: 2.04, Average: dE 7.33, max: 10.75
Pimary and secondary colours (RGB YCM)
Average dE: 3.57, max: 4.95
Black Level
0.764cd/m2
Luminace
181.5cd/m2
ColorChecker Classic GCD
Average dE: 5.28, max: 9.68
Contrast
236:1
Kalibreeritud tulemused:
Calibrated, 120cd/m2, Gamma 2.2
Gray Scale
Average Gamma: 2.13, Average: dE 0.49, max: 1.03
Pimary and secondary colours (RGB YCM)
Average dE: 2.72, max: 4.08
Black Level
0.503cd/m2
Luminace
118.6cd/m2
ColorChecker Classic GCD
Average dE: 2.25, max: 3.68
Contrast
236:1
Paar graafikut tulemustest.
Kalibreeritud monitor.
ColorChecker. Ruudud on sihtmärgid ja ringid mõõtmistulemused.
Spoiler 
Saturation Sweeps. Ruudud on sihtmärgid ja ringid mõõtmistulemused.
Spoiler 
Colour Temperature. Punane joon kalibreeritud, sinine kalibreerimata.
Spoiler 
Grayscale Gamma. Punane joon kalibreeritud, hall kalibreerimata
Spoiler 
RGB Levels. Tabeli ülemine pool näitab protsentuaalselt kui lähedal on RGB sihtmärgile. Alumine näitab dE-d. Pidevad joon kalibreeritud monitor, katkendlikud jooned kalibreerimata (pildiprofiil Warm)
Spoiler 
Saturation Shifts. Kalibreeritud monitor (120cd/m2, Gamma 2.2). Tabeli ülemine pool näitab protsentuaalselt kui lähedal on värviküllastus sihtmärgile. Alumine näitab dE-d.
Spoiler 
Saturation Shifts. Kalibreerimata monitor (default profile "Warm"). Tabeli ülemine pool näitab protsentuaalselt kui lähedal on värviküllastus sihtmärgile. Alumine näitab dE-d.
Spoiler 
Tulemused oli üllatav. Kuigi pärast kalibreerimist on värvid endiselt nihkes, on see vähemärgatav.
Valukohaks on suhteliselt madal kontrast. Selle hinnaklassi keskmine, aga paremaga harjununa häirib. See võib olla põhjustatud ekraani katvast matt katest. Selle sama matt katte tõttu tundub ekraan tegelikust parema kontrastiga.
Kõik mõõtmistulemused. Avanevad hcfr nimelise programmiga.
http://www.upload.ee/files/4742313/AOC_i2367FM.rar.html
http://sourceforge.net/projects/hcfr/
|
|
| Kommentaarid: 25 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
25 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Creat_1
HV veteran

liitunud: 29.11.2005
|
19.06.2015 22:36:25
|
|
|
küsiks teie nõu, et kumba soovitaksite greenscreen fotode tegemiseks. Softboxe või "vihmavarje"? Ise kaldun pigem softboxi poole.
|
|
| Kommentaarid: 103 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
94 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ollaz
HV veteran

liitunud: 04.01.2008
|
20.06.2015 00:59:24
|
|
|
| Erilist vahet ei ole. Lihtsalt pead valgustama nii, et taustale erilisi varje ei jääks, siis on endal lihtsam sellest ka vabaneda (mida vähem on toonide erinevusi, seda paremini saab töötlusprogramm aru, mis tuleb välja keyda).
|
|
| Kommentaarid: 83 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
57 |
|
| tagasi üles |
|
 |
vallo
HV veteran

liitunud: 27.11.2001
|
25.06.2015 09:25:15
|
|
|
| Oleneb millist tulemust vaja saada. Taustaleannab vähem varje suur octo ja see tuua boomiga ülevalt valgustama. Samas valged vihmavarjus loobivad piisavalt valgust laiali, et anda suhteliselt pehmed varjud. softboxidega peab tausta valgustamisega kindlasti eraldi tegelema. Esimeseks katsetuseks soovitan küll valged shootthrough varjud võtta.
|
|
| Kommentaarid: 68 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
66 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Creat_1
HV veteran

liitunud: 29.11.2005
|
26.06.2015 22:56:36
|
|
|
okei, tänud teile kuna hinnavahe on ~50€ siis võtab esijalgu katsetamiseks varjudega ja hiljem kui meeldima hakkab softboxid juurde
|
|
| Kommentaarid: 103 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
94 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Invention
Kreisi kasutaja
liitunud: 06.02.2005
|
16.11.2015 11:59:09
|
|
|
Järgmine aasta plaanis reisil väikest viisi videograafiat ka teha. Tahaks osta mingi 360-kraadise mikri DSLR'ile. Oskab keegi midagi soovitada? Või oleks mõistlikum suundmikker osta? Kogemused selles vallas on täiesti 0
_________________ Soovite oma üritusele/pulma kvaliteetset (tantsu)muusikat? Võtke julgelt ühendust!
https://www.facebook.com/danceophones/
www.danceophones.eu |
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
19 |
|
| tagasi üles |
|
 |
vallo
HV veteran

liitunud: 27.11.2001
|
16.11.2015 15:48:25
|
|
|
Pigem ikka suundmikker, mis selle seljataguse heliga teha?
Kui peegliga filmid, siis soovitavalt selline, millel on võimalus signaali tugevust tõsta - peeglite mikrisisendid mürisevad enamasti päris kõvasti. Tugeva signaaliga saad sisendi tundlikkuse maha ja heli puhtamaks.
Või veel parem kasuta eraldi heli salvestajat,
|
|
| Kommentaarid: 68 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
66 |
|
| tagasi üles |
|
 |
miga
HV Guru

liitunud: 07.09.2003
|
21.11.2015 21:11:13
|
|
|
On tekkinud vajadus sellise statiivi järele, mis lisaks Canoni peeglile suudaks enda küljes hoida ka nutitelefoni, näiteks iPhone 6S Plusi. Kas sellist kombot on kellelgi müügil, vast on keegi kursis ? Mingit metsikut pappi alla laduda ei tahaks, st pole vajadust, kuid aegajalt on klõpsimist või filmimist ja siis oleks hea kui oleks normaalne statiiv olemas...
|
|
| Kommentaarid: 34 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rex
HV Guru

liitunud: 09.01.2002
|
21.11.2015 22:00:53
|
|
|
iPhone 4/4S jaoks oli näiteks olemas hoopis selline spets raam, millel harilik statiivikinnitus küljes. Sellisega kruvi ükskõik millise külge.
Spoiler 
Aga on ka täitsa universaale:
Spoiler 
|
|
| Kommentaarid: 249 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
bbad
Kreisi kasutaja

liitunud: 16.01.2008
|
|
| Kommentaarid: 105 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
98 |
|
| tagasi üles |
|
 |
RustyZ
HV Guru

liitunud: 20.06.2004
|
22.11.2015 01:21:45
|
|
|
Huaweil on olemas statiiv mis suudab hoida mõlemat ja statiivi talla saab kenasti peegli alla keerata. Ebay ilmselt abiks.
_________________ Wreckfest 2 server: 136.243.70.252:30102 | parool: isamaa (kui on enabled) |
|
| Kommentaarid: 16 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
11 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rex
HV Guru

liitunud: 09.01.2002
|
22.11.2015 11:07:38
|
|
|
Mis sa selle all mõtled? Need on ju tavalised jalad, millele võid kruvida ükskõik, millise pea, aga nii on see ju alati olnud?
|
|
| Kommentaarid: 249 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
bbad
Kreisi kasutaja

liitunud: 16.01.2008
|
24.11.2015 01:58:50
|
|
|
| rex kirjutas: |
| Mis sa selle all mõtled? Need on ju tavalised jalad, millele võid kruvida ükskõik, millise pea, aga nii on see ju alati olnud? |
Seal statiivi kirjelduse all on ju kirjas:
Uuel 190 statiivil on lisaks ka Easy Link ühendus, mis vimaldab kiirelt ja mugavalt statiivi külge lisaks kaamerale ühendada ka erinevaid foto- ning videotarvikuid.
Ise kasutan 190 xpro3 statiivi ja seal on seesama EasyLink ühendus olemas, kuhu saab lisaks kaamerale enda moblahoidiku vms. kruvida.
|
|
| Kommentaarid: 105 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
98 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rex
HV Guru

liitunud: 09.01.2002
|
24.11.2015 10:38:02
|
|
|
Nii... Ja kuidas sellesse "emasesse" pessa mobla lihtsama vaevaga kinnitada kui tavapärase "isase" statiivikinnituse külge? Mõlemal juhul on sul spets pead/hoidikut lisaks vaja.
Spoiler 
Edit: ok, nüüd sain pihta: sa mõtlesid tõenäoliselt, et miga soovis ühe statiivi külge samaaegselt nii peegli kui mobla kinnitada. Ma jälle eeldasin, et kord üht, kord teist.
|
|
| Kommentaarid: 249 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
bbad
Kreisi kasutaja

liitunud: 16.01.2008
|
24.11.2015 19:24:04
|
|
|
| Nii ma sain aru jah, et soovitakse kahte asja samaaegselt kasutada.
|
|
| Kommentaarid: 105 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
98 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Juan Pablo
HV veteran
liitunud: 20.11.2005
|
04.02.2016 13:56:30
|
|
|
Muretsesin uue kaamera(nikon D7100) ja otsustasin osta lisaks fix objektiivi-Samyang 35mm F1.4 AS UMC.
Olen selle objektiiviga nn. "sinapeale" saanud aga plaan muretseda veel Zoom obje.
endale on silma jäänud Tamron AF 16-300 mm F/3.5-6.3 Di II VC PZD MACRO
Kas kellelgi oleks midagi muud soovitada millel oleks hinna ja kvaliteedi suhe OK.
Tänud ette.
|
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
29 |
|
| tagasi üles |
|
 |
erko
Kreisi kasutaja
liitunud: 11.07.2004
|
05.02.2016 09:33:55
|
|
|
| Juan Pablo kirjutas: |
Muretsesin uue kaamera(nikon D7100) ja otsustasin osta lisaks fix objektiivi-Samyang 35mm F1.4 AS UMC.
Olen selle objektiiviga nn. "sinapeale" saanud aga plaan muretseda veel Zoom obje.
endale on silma jäänud Tamron AF 16-300 mm F/3.5-6.3 Di II VC PZD MACRO
Kas kellelgi oleks midagi muud soovitada millel oleks hinna ja kvaliteedi suhe OK.
Tänud ette. |
Ma ei oska öelda, milline on sinu valulävi kuid üldine konsensus ultrazoomide H-K suhte osas kipub olema rohkem kaldu H poole. Kes vähegi kvaliteedist hoolib, selliseid objektiive ei vali. Kui sind huvitab kogu fookuskauguste vahemik, mida see Tamron katab, siis võiks ikkagi vähemalt kaks eraldi objektiivi olla. Või üks, või kolm. Kõik sõltub vajadustest ja võimalustest. Mina pakun kaalumiseks kaks objektiivi: Nikkor VR 16-80mm f2.8-4.0 ning Nikkor VR 70-200mm f4.0
|
|
| Kommentaarid: 26 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
26 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sulomile
HV kasutaja

liitunud: 01.04.2007
|
05.02.2016 23:21:39
|
|
|
Ma arvan, et see arusaam ultra või supezoomide madalast kvaliteedist on jäänud aegade taha ja H-K suhe on suhteliset paigas. Kõik areneb, ka superzoomide omadused. Ise olen kasutanud Sigma 150-600mm f/5-6.3 DG OS HSM Sport objektiivi D750 ees, olen rahul ja pole ka ainus staadioni ääres selle toruga. Matkatoru see muidugi pole
_________________ Oleks mina näinud, kuis sind tehti, oleks öelnud: ärge tehke. |
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
namstoop
HV Guru

liitunud: 05.11.2001
|
06.02.2016 00:32:51
|
|
|
Mul Pentaxi 18-270, mis kuuldavasti ongion tegelikult sama, mis Tamroni oma, aga teise logoga ja kallim.
Mis kvaliteeti puutub, siis jah, Limited seeria fixide vastu muidugi ei saa. Ja ei peagi. Aga tegu on äärmiselt mõnusa ja mugava reisiobjektiiviga. Või niisama ringi käimise objektiiviga. Ka koostekvaliteet on väga korralik.
Jah, muidugi oleks tore, kui samal ajal oleks läbivalt ava 1.8 või midagi, aga ega see ei olegi stuudios kunsti tegemiseks mõeldud.
Nii et ühesõnaga sõltub kasutusest ja vajadusest, aga ma küll oleks ilmselt 16-300 üle veel õnnelikum, kui 18-270 üle olen. Mis ei tähenda, et lisks sellele ei võiks/peaks ka mõni vähe valgem toru olla.
_________________ verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon. |
|
| Kommentaarid: 72 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
1 :: |
63 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Janar!
Kreisi kasutaja
liitunud: 15.12.2005
|
06.02.2016 01:15:04
|
|
|
| Kui on valgusust, siis saavad superzoomid kenasti hakkama, probleemid tekivad vähese valgusega.
|
|
| Kommentaarid: 72 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
69 |
|
| tagasi üles |
|
 |
RustyZ
HV Guru

liitunud: 20.06.2004
|
06.02.2016 11:50:31
|
|
|
Tegelikult isegi normaalse valgusega on teatud vahemik udusem. Kui käid nt rallit, drifti vm pildistamas siis lõpuks hakkad vahest aru saama.
_________________ Wreckfest 2 server: 136.243.70.252:30102 | parool: isamaa (kui on enabled) |
|
| Kommentaarid: 16 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
11 |
|
| tagasi üles |
|
 |
namstoop
HV Guru

liitunud: 05.11.2001
|
06.02.2016 12:07:48
|
|
|
No loomulikult on need pimedamad ja pikemas otsas on teatav teravusekadu ja võib tekkida ka kromaatiline aberratsiooni.
Aga seda üldse mitte nii hullult, kui mõni arvab. Eriti kui pildistatakse rohkem oma lõbuks ja enamik pilte jääb digitaalsele kujule. Ehket suured väljatrükid ei ole eesmärgiks.
_________________ verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon. |
|
| Kommentaarid: 72 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
1 :: |
63 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
06.02.2016 12:35:00
|
|
|
Fiksidega saab jälle pilti teha ainult kindla vaatenurgaga, pead kogu aeg ringi liikuma. Jalutades on jah see võimalus - aga konterdil, teatris, tsirkuses, kossuplatsil või mis iganes sarnasel üritusel saad hunniku samasuguseid pilte. Toas on ka liikumisvõimalused piiratud. Safaril on lõvi kord 20, kord 100m peal - muidugi võid ju oodata hetke ja plaanida võtet aga kui ikka sõit veerend tunniga otsas on siis fiksiga on tulemus nukker. Või siis veedad aega objektiivide vahetamisega, pole aega isegi ringi vaadata.
Ning kui pildikvaliteedist rääkida - kui palju te teate inimesi, kes teavad inimesi, kes vajavad suuremaid pilte kui veebi minevaid ~1000px pikema külje pikkusega? OK, tõsised fotohuvilised teavad muidugi mõnda. Aga palju on siinviibijad aja jooksul lasknud välja suuremaid pilte kui 10x15? Või kas üldse?
|
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
namstoop
HV Guru

liitunud: 05.11.2001
|
06.02.2016 13:05:00
|
|
|
Noh, ma ikka olen, aga kasutades üksjagu kehvemat tehnikat kui praegune
Sellise ultrasuumi peamine pluss ongi tõepoolest just selles, et ei pea mõtlema objektiivi vahetamisele. Ja kuna kvaliteet on tõesti muutunud täitsa aktsepteeritavalt mõistlikuks, siis ei pea ka selle üle ülemäära muretsema.
_________________ verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon. |
|
| Kommentaarid: 72 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
1 :: |
63 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rex
HV Guru

liitunud: 09.01.2002
|
06.02.2016 23:34:33
|
|
|
| sulomile kirjutas: |
| Ma arvan, et see arusaam ultra või supezoomide madalast kvaliteedist on jäänud aegade taha ja H-K suhe on suhteliset paigas. Kõik areneb, ka superzoomide omadused. Ise olen kasutanud Sigma 150-600mm f/5-6.3 DG OS HSM Sport objektiivi D750 ees, olen rahul ja pole ka ainus staadioni ääres selle toruga. Matkatoru see muidugi pole |
See ju kõigest 4x zoom. 16-300 on 18+x zoom.
| Mark0 kirjutas: |
| Safaril on lõvi kord 20, kord 100m peal - muidugi võid ju oodata hetke ja plaanida võtet aga kui ikka sõit veerend tunniga otsas on siis fiksiga on tulemus nukker. |
No zoomid jalgadega. Väljazoomimisel võiks eriti kiired jalad varuks olla.
|
|
| Kommentaarid: 249 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Juan Pablo
HV veteran
liitunud: 20.11.2005
|
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
29 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rex
HV Guru

liitunud: 09.01.2002
|
07.02.2016 12:17:36
|
|
|
| 300mm on juba teleobjektiiv. Seda enam, kui crop-kaamera ees pruugid, siis on ekvivalent lausa 450mm kandis.
|
|
| Kommentaarid: 249 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Sults
HV veteran
liitunud: 06.09.2004
|
08.02.2016 02:32:58
|
|
|
| Mina soovitan ultrasuumi ost küll vahele jätta. Aga eks igaüks õpib ikka iseenda vigadest ja alles siis, kui mitmed head olukorrad on koju toodud udukäkkidena, hakkab ultrasuumi tegelik olemus vaikselt kohale jõudma. Pikemas otsas need reeglina teravat pilti ei tee ja lühemaski otsas ei erine olulislt odavast kititoust.
|
|
| Kommentaarid: 38 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
35 |
|
| tagasi üles |
|
 |
namstoop
HV Guru

liitunud: 05.11.2001
|
08.02.2016 13:42:33
|
|
|
| Sults kirjutas: |
| Mina soovitan ultrasuumi ost küll vahele jätta. Aga eks igaüks õpib ikka iseenda vigadest ja alles siis, kui mitmed head olukorrad on koju toodud udukäkkidena, hakkab ultrasuumi tegelik olemus vaikselt kohale jõudma. Pikemas otsas need reeglina teravat pilti ei tee ja lühemaski otsas ei erine olulislt odavast kititoust. |
Et sõltumatult pildistamissituatsioonis või vajadusest on alati ja igal juhul parem, kui kaasas on 15-300 mm vahemikus fixid, soovitavalt 20-30 mm sammuga? Mõistlik. Eriti siis, kui hea olukorra kojutoomine jäi üldse ära, sest ees oli parajasti 300 mm toru, aga "olukord" leidis ootamatul aset paari meetri kaugusel. Või siis vastupidi.
_________________ verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon. |
|
| Kommentaarid: 72 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
1 :: |
63 |
|
| tagasi üles |
|
 |
elukaz
HV Guru

liitunud: 06.09.2004
|
08.02.2016 13:47:08
|
|
|
Mul seisavad nii zoomid kui fiksid juba mõnda aega riiulis sest telefon teeb ka täitsa ok pilti ja seoses sellega on ka pildistamisharjumused muutunud sest parim kaamera on see mis on sul kaasas/vajaliku kiirusega tulistamisvalmis. Peegliga oleks pooled pildid olemata sest ta pole paari sekundiga valmis.
_________________ Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale. |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
158 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Pisijeesus
HV vaatleja

liitunud: 16.03.2012
|
08.02.2016 14:18:38
|
|
|
Soovitaksin ultazoomi vahele jätta.
Harrastajale oleks soodsamas hinnaklassis järgnev päris mõistlik minu hinnangul:
18-55 vms lainurk
35/50 vms fix/macro
70-300 tele
Sõltub muidugi ka sellest, mida täpsemalt pildistama hakatakse. Üldiselt fotograafia puhul kulub suurem osa rahast korraliku objektiivi, kuivõrd kere peale.
Reisipiltide puhul ma ei kujuta küll väga ette, et midagi palju rohkemat 28-105vms vaja oleks. Eriti, kui tegemist on poolkaader kaameraga.
Omal ajal olid mul Pentax K10d'le lisaks 3 objektiivi eelmainitud kategooriast ja kõik sai vägagi normaalselt pildistatud. Sai nende objektiividega salvestatud fotodest ka paar A2/A3 formaadis trükki tehtud. Nüüdseks on aga nõudmised kasvanud ja kasutan vähe kallimaid torusid - kvaliteeditõus on muidugi märgatav, aga rahakotile mõjuvad need objektiivid ka selle võrra laastavamalt.
|
|
| Kommentaarid: 6 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
6 |
|
| tagasi üles |
|
 |
namstoop
HV Guru

liitunud: 05.11.2001
|
08.02.2016 18:09:04
|
|
|
| Pisijeesus kirjutas: |
Soovitaksin ultazoomi vahele jätta.
Harrastajale oleks soodsamas hinnaklassis järgnev päris mõistlik minu hinnangul:
18-55 vms lainurk
35/50 vms fix/macro
70-300 tele
Sõltub muidugi ka sellest, mida täpsemalt pildistama hakatakse. Üldiselt fotograafia puhul kulub suurem osa rahast korraliku objektiivi, kuivõrd kere peale.
Reisipiltide puhul ma ei kujuta küll väga ette, et midagi palju rohkemat 28-105vms vaja oleks. Eriti, kui tegemist on poolkaader kaameraga.
Omal ajal olid mul Pentax K10d'le lisaks 3 objektiivi eelmainitud kategooriast ja kõik sai vägagi normaalselt pildistatud. Sai nende objektiividega salvestatud fotodest ka paar A2/A3 formaadis trükki tehtud. Nüüdseks on aga nõudmised kasvanud ja kasutan vähe kallimaid torusid - kvaliteeditõus on muidugi märgatav, aga rahakotile mõjuvad need objektiivid ka selle võrra laastavamalt. |
Pisijeesus, kas su väide on, et odav 70-300 on kvaliteedilt olulisem parem kui 16-300? Ja et lisaks tasub laiem ots asendada 18-55 kitiga? Ning lisaks jätta sinna vahele veel auk.
Ja mis pagana "Reisipiltide puhul ma ei kujuta küll väga ette, et midagi palju rohkemat 28-105vms vaja oleks." Poolkaadri ees laiem ots 28 mm???? Sa poolkaadrit sellist objektiiviga oled kunagi kasutanud? Isegi 16 mm VS 18 mm on juba tuntav vahe ning 16 mm annab üksjagu kitsastes oludes juurde.
Kuni 105 mm on reisi jaoks piisav? Miks peaks, kui võimalik on pikemat toru omada? Mõnikord reisil oled üldse käinud või toast väljas? Ikka päris jura jutt ajad.
Jah, muidugi saab igasuguste asjadega hakkama, suur osa inimesi saab hakkama ka ainult 18-55 mm objektiiviga. Mul oli ka esimese peegelkaameraga (samuti K10D) alguses pikalt ainukeseks objeks 17-70 mm. Või noh paar manuaalset toru oli ka. Jah, sai hakkama.
Hetkel mu reisikomplektiks on 18-270 mm + Sigma 10-20 mm. Kuigi seda viimast olen paaril korral ka koju jätnud, et väiksema kotiga minna. Lisaks on olemas veel mõned torud, aga neid kasutan, kui on spetsiifilisem vajadus. 80% juhtudest, kui kuhugi niisama välja jalutama lähen ja fotoka kaasa võtan, siis ongi 18-270 mm ees.
_________________ verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon. |
|
| Kommentaarid: 72 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
1 :: |
63 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rex
HV Guru

liitunud: 09.01.2002
|
08.02.2016 19:21:50
|
|
|
| namstoop kirjutas: |
Et sõltumatult pildistamissituatsioonis või vajadusest on alati ja igal juhul parem, kui kaasas on 15-300 mm vahemikus fixid, soovitavalt 20-30 mm sammuga? Mõistlik.  |
Igale ikka kere ka taha ja nööriga kaela.
|
|
| Kommentaarid: 249 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
bbad
Kreisi kasutaja

liitunud: 16.01.2008
|
08.02.2016 19:25:06
|
|
|
| Mina soovitan enda poolt 10-20mm objektiivi, kui seda paar korda katsetanud oled, siis on ilma selleta sama tunne, nagu oleks ilma ühe käeta. Safaril tõesti see vist kõige rohkem kasutust ei leiaks, aga kui tihti (kui üldse) sinna safarile ikka satub?
|
|
| Kommentaarid: 105 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
98 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Mukii
HV kasutaja

liitunud: 22.05.2009
|
08.02.2016 22:06:07
|
|
|
Ise ostsin oma esimeseks objektiiviks 10-22mm, cropi ette. Tahtes jäädvustada linnatänavaid reisil või olles natukene agressiivsem (loe: julgem olla inimestele lähemal) tänavafotograaf, on see ikka jube hea. Ilma selleta oleks tõesti, nagu bbad, mainis, üks käsi puudu, aga ausalt öeldes kui mõnd pikemat toru kaasas pole, siis on tihtipeale niisamuti. Isegi 50 jääb väheks.
Objektiive jälle keset actionit vahetada on jube jama, eriti kui pole korralikku fotokotti, millest asjad kähku ja lihtsalt sisse-välja käivad.
Enamjaolt, kui pean ühe objektiiviga ära ajama, on 24-105 kindel valik, edasi juba 35/50 fix ja nt 70-200.
Samas, kui tegu on hobifotograafiga, kes tahab lihtsalt reisupilte, siis mingid 18-135 kitikad vms on täitsa piisavad. Bang for buck on igati hea nende puhul.
_________________ You're programmed to die when a 180-second countdown ends. The countdown resets every time you take a breath. |
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
20 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Sults
HV veteran
liitunud: 06.09.2004
|
09.02.2016 04:26:34
|
|
|
| namstoop kirjutas: |
Et sõltumatult pildistamissituatsioonis või vajadusest on alati ja igal juhul parem, kui kaasas on 15-300 mm vahemikus fixid, soovitavalt 20-30 mm sammuga? Mõistlik. Eriti siis, kui hea olukorra kojutoomine jäi üldse ära, sest ees oli parajasti 300 mm toru, aga "olukord" leidis ootamatul aset paari meetri kaugusel. Või siis vastupidi. |
Kui inimene vajab teletoru, siis võiks see teletoru ka korralikku pilte teha, mitte mingeid udukäkke. Teletoruna on amatööril mõistlik võtta 70...200 F4. Laiemas otsas ajab kititoru asja ära ultrasuumiga sama kvaliteediga. Seega enamasti piisab amatööril 2 torust, kitikas ja 70-200 F4. Seda, kas soov on pildistada tele- või lainurktoruga, peaks olema ikka üsna lihtne ette teada. Kuigi mul on üle 30 erineva objektiivi, võtan enamasti kaasa vaid 1...2 ja küllaltki sageli ei vaheta nädalate kaupa kordagi. Sageli on mul teletoruga pildistamas käies kaasas teine, väike kaamera lainurga kaadrite katmiseks. Oma ultrasuume pole paar aastat kasutanud just nende ebapraktilisuse ja viletsate tulemuste pärast. Näen neil vaid sellist kasutust, et kui objektiivile kahjulikes oludes tahaks pildistada ja ei taha paremate torudega riskida, siis ajavad need ultrapudelipõhjad hädapärast asja ära.
|
|
| Kommentaarid: 38 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
35 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Juan Pablo
HV veteran
liitunud: 20.11.2005
|
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
29 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rex
HV Guru

liitunud: 09.01.2002
|
09.02.2016 09:59:52
|
|
|
| Et see on hoopis teine kvaliteediklass. Paraku ka teine kaaluklass (eriti arvestades, et seda ainsana reisile kaasa ei võta). Aga kui eesmärgiks on hea kvaliteediga foto, on suund õige. Kui nüüd veel Nikoni enda samalaadse kõrvale paned, siis ega polegi kuskile kõrgemale minna (fix'e arvestamata)
|
|
| Kommentaarid: 249 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
erko
Kreisi kasutaja
liitunud: 11.07.2004
|
09.02.2016 10:47:17
|
|
|
See on vana, ilma stabilisaatorita versioon. Netis leiduvates ülevaadetes on kirjeldatud eksemplaripõhiseid kvaliteedi probleeme ja AF täpsuse probleeme. Võib olla risk, et objektiiv ei ühildu su kaameraga, sest obje väljalaskmise ajal polnud D7100 kere veel olemas. Seda AF täpsuse probleeme on kirjeldatud ka Tamroni viimase 70-200mm VC versiooni juures. Ühesõnaga, ega need ilmaasjata odavad ei ole.
Ikkagi, võta see Nikkor 70-200mm f4.0. Vähemalt tead et töötab iga Nikoni kere ees ja ei teki jamasid. Sama sait pakub hinnaks 1019€, see on ju hea hind.
viimati muutis erko 09.02.2016 10:51:57, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 26 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
26 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Juan Pablo
HV veteran
liitunud: 20.11.2005
|
09.02.2016 11:51:34
|
|
|
| rex kirjutas: |
| Et see on hoopis teine kvaliteediklass. Paraku ka teine kaaluklass (eriti arvestades, et seda ainsana reisile kaasa ei võta). Aga kui eesmärgiks on hea kvaliteediga foto, on suund õige. Kui nüüd veel Nikoni enda samalaadse kõrvale paned, siis ega polegi kuskile kõrgemale minna (fix'e arvestamata) |
Tõsi see on et tahan häid pilte saada ning see kaal pole oluline kuna mul korralik fotokolale mõeldud seljakott jne. ronin mägedesse,statiiv pysti ja "tuld"
Kas nikonile mingeid häid "vahetykke" ka saadaval on millega nn. mm-e juure lisada saab?
erko,
Eks ma pean natuke rahakotiga nõu
|
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
29 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ampsu
HV veteran

liitunud: 28.01.2010
|
10.02.2016 11:32:47
|
|
|
| Reisimiseks on minu kogemuse põhjal 10mm parim. Vähemalt linnades. Siiamaani olen kasutanud koos 50mmga linnades ning perfektselt hakkama saanud.
|
|
| Kommentaarid: 109 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
4 :: |
97 |
|
| tagasi üles |
|
 |
namstoop
HV Guru

liitunud: 05.11.2001
|
10.02.2016 11:39:17
|
|
|
Muidugi on 10-20 mm mõnus. Aga vahel tahaks näiteks ka mõnd kaugemal asuvat asja pildistada või mõnd värvikamat tegelast vms. Siis on tiba rohkem mm ka abiks.
_________________ verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon. |
|
| Kommentaarid: 72 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
1 :: |
63 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Invention
Kreisi kasutaja
liitunud: 06.02.2005
|
15.05.2016 14:25:31
|
|
|
Lähen reisile ja ei tahaks kaasa võtta läpakat. Samas on plaanis teha palju RAW pilte ja GoPro videosid, seega oleks vaja materjal talletada kuskile. Kas üldse on mingi hea lahendus sellise asja jaoks ja kui, siis mis?
_________________ Soovite oma üritusele/pulma kvaliteetset (tantsu)muusikat? Võtke julgelt ühendust!
https://www.facebook.com/danceophones/
www.danceophones.eu |
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
19 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|