Avaleht
uus teema   vasta Tarkvara »  WWW »  Millist CMS-i soovitad? märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
Andium
HV veteran

liitunud: 16.08.2002




sõnum 30.12.2006 00:29:16 Millist CMS-i soovitad? vasta tsitaadiga

Sooviks teada saada millist CMS rahvas pooldab ja miks? Nomedused ja labased commid endale jatta. Paluks tosist ja asjalikku.
eesmark:
1) Oma kodukas.
2) Suhtlus foorum, mitte rate.ee sarnane. peab sisaldamama chatroomi, foorumit, webct sarnast keskkonda testide labi viimiseks. kusimustike postitamise voimalust, turvaline., jne

_________________
Olen alati ühel arvamusel inimestega, kes minuga nõustuvad.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Eraser
Kreisi kasutaja
Eraser

liitunud: 19.02.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.12.2006 10:55:39 vasta tsitaadiga

Andium kirjutas:
Sooviks teada saada millist CMS rahvas pooldab

Oma eelistus ja soovitus on Joomla!
Andium kirjutas:
miks?

1. Sest asja ülesseadmine on tõeliselt lihtsaks tehtud.
2. Funktsioonide ja omaduste lisamine on väga lihtne.
3. Erinevaid laiendusi, mida lisada ja mille hulgas valida on väga palju (ca 1200)
... ja palju teisi väikseid pisiasju veeel ...
Andium kirjutas:
1) Oma kodukas.

Tehtav. Mu oma kodulehekülg jookseb Joomla peal. Sinna pääsed ka allkirjal klikkides.
Andium kirjutas:
2) Suhtlus foorum, mitte rate.ee sarnane. peab sisaldamama chatroomi, foorumit, webct sarnast keskkonda testide labi viimiseks. kusimustike postitamise voimalust, turvaline., jne

Põhimõtteliselt on kõik need olemas. Seda kursuste ja testide (webct) kohta tean peast ainult paari tasulist, aga kui mälu ei peta, siis oli ka üks-kaks tasuta asja olemas. Nimed vaja lihtsalt meelde tuletada. icon_wink.gif
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 30
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
phpzone
HV kasutaja

liitunud: 02.04.2002




sõnum 30.12.2006 13:01:16 vasta tsitaadiga

ainuke mure on selles, et alla paarikümne tonni eek'i sa sellele head custom kujundust ei saa.
_________________
One man's constant is another man's variable
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Riivo
HV Guru
Riivo

liitunud: 23.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.12.2006 13:56:11 vasta tsitaadiga

soovitan ka joomlat ja see "hea" custom kujundus on suhteline. valida on päris mitme tasuta template vahel
Kommentaarid: 233 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 221
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kfl
HV Guru

liitunud: 13.05.2002




sõnum 30.12.2006 14:30:01 Re: Millist CMS-i soovitad? vasta tsitaadiga

Andium kirjutas:
... 1) Oma kodukas. ...
igaks juhuks küsin,
kuhu kavatsed selle koduka uppida?
selle mõttega, et
kas servul ikka mysql ja php tugi olemas?
samas otsin infi, kas planet.ee-le midagi asjalikumat kui txtforum leiutatud

_________________
Müügis: YARIS! ja FOCUS Tel: 1214*5100741*100
Kommentaarid: 111 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 107
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Eraser
Kreisi kasutaja
Eraser

liitunud: 19.02.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.12.2006 16:36:34 vasta tsitaadiga

phpzone kirjutas:
ainuke mure on selles, et alla paarikümne tonni eek'i sa sellele head custom kujundust ei saa.

Ka tasuta asjalikke kujundusi on omajagu saada. Enimikud tasuliste kujunduste tegijad on teinud ka parasjagu tasuta kujundusi, mis on igati tasemel.
Üks näide ... uuri seda linki: Joomla! kujunduste otsimine. icon_smile.gif
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 30
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Andium
HV veteran

liitunud: 16.08.2002




sõnum 30.12.2006 18:30:25 vasta tsitaadiga

Kujundus see praegu ei oma tahtsust. Kujunduse saab vaikse summa eest teistel lasta teha. Ise olen ka Joomlat ning Limbot kasutanud oma kodukaks. Praegu teeb WebCT taoline keskkond muret. Kusagil pole sellist leidnud. Vaja foorumite jaoks.

Siin on neid olemas aga mida ma sooviks. Webct on uks vaike naide. Loodan, et moistate. Vaja on midagi e- oppe sarnast nagu WebCT ning mingi suhtlus foorumi taolist. Kus saaks siis foorumeid jne pidada.

Serveri otsin vastavalt selle CMS*le. Eesti hoste kasutama ei hakka.

http://www.opensourcecms.com/

_________________
Olen alati ühel arvamusel inimestega, kes minuga nõustuvad.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Andium
HV veteran

liitunud: 16.08.2002




sõnum 30.12.2006 20:28:17 vasta tsitaadiga

Kui Turvaline on Mambo. Mambol on tegelt olemas koik sellised jubinad. Muidugi votab selle umber muutmine palju aega.
_________________
Olen alati ühel arvamusel inimestega, kes minuga nõustuvad.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Riivo
HV Guru
Riivo

liitunud: 23.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.12.2006 21:14:00 vasta tsitaadiga

viimane versioon on reeglina turvaline. need, kes neid "häkivad" vaatavad eelmise versiooni vigu, mitte ei mõtle oma peaga
Kommentaarid: 233 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 221
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Eraser
Kreisi kasutaja
Eraser

liitunud: 19.02.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.12.2006 22:43:35 vasta tsitaadiga

Andium kirjutas:
Kui Turvaline on Mambo. Mambol on tegelt olemas koik sellised jubinad. Muidugi votab selle umber muutmine palju aega.

Kui on mambol olemas, siis suure tõenäosusega töötavad samad komponendid, moodulid ja muu nänn ka Joomla 1.0.x seeria väljalasetel.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 30
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
conquer
HV vaatleja
conquer

liitunud: 09.07.2005




sõnum 01.01.2007 16:24:06 vasta tsitaadiga

kui sa tunned php ja mysql siis soovitan SiteX kuna see on suhteliselt lihtne, sobib personaalseks koduleheks ning kood on kergesti muudetav ja sellel on eesti keelne tõlge olemas.

http://sitex.bjsintay.com/

_________________
http://www.hv.ee - brauseril põhinev mäng!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Andium
HV veteran

liitunud: 16.08.2002




sõnum 06.01.2007 00:15:25 vasta tsitaadiga

Nuud ma tean tapselt mida ma vajan. Ma vajan koige paremat Foorumi CMS ning Chat CMS...
Kas keegi teab monda vaga head Chat room susteemi.... mis ei jookses kokku ku uhel ja samal ajal oleks 100 inimest seest. Seal peaks olema voimalik kasutada mic ka ning lindistada kogu see vestlus.
Midagi sarnast Adobe Breeze -le

_________________
Olen alati ühel arvamusel inimestega, kes minuga nõustuvad.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kapa24
HV vaatleja

liitunud: 23.01.2003




sõnum 17.01.2007 11:21:17 vasta tsitaadiga

Ise olen CMSMadeSimple fänn. Miks ? Olen Smarty template engine kasutaja ning CmsMadeSimple kasutab seda.

Moodulitesüsteem on kah imo. väga kõva. Võimalik otse CMS-st mooduleid alla laadida ning konfida.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
.Eestlane.
HV kasutaja
.Eestlane.

liitunud: 14.01.2006




sõnum 17.01.2007 21:06:16 vasta tsitaadiga

Dragonfly CMS

Miks?
1) Rõhku on pandud turvalisusele, pole veel avastatud mingit sissehäkkimist portaali enda süütõttu, viga on ainult serveris endas olnud. Lähemalt:
Arendatud turvalisus
UNION\'i ja teiste rünnakute vastu kindlustatud
Valitav turvakoood (näidatakse ainult kus ja kellele sa tahad)
Turvakood põhineb kujundusel
Administratsiooni osa ja liikmete sisselogimised on kontrollitud sessioonidega
Võimaldab muuta küpsiste nimesid
Töötab ilma php.ini-s defineeritud "register globals"-ita

2) Levinud serverinõuded:
Võid kasutada PHP versiooni alates 4.3, MySQL versiooni alates 4.0.x või PostgreSQL'i, Apache 1.3 või uuem(teised httpd kliendid on samuti toetatud nagu IIS5/6, Raiden, jne), kasuks tuleks GD 2, ImageMagick, netPBM või mõni muu pildimanipulatsiooni tarkvara.

3) Kasutab utf-8 kodeeringut, mis laseb kasutada mis iganes sorti tähemärke samal lehel(vene, ladina, hiina, sümbolid jne).
4) Eesti keele tugi(kuigi tihti on teksti niisama failidesse inglisekeeles kirjutatud mida ei saa tõlkefaili kaudu tõlkida, kui just ise ei muuda seda faili)
Eesti keele toetussait - http://000.pri.ee.
5) Kasutan ka ise!
6) Foorum
7) Pildigalerii
8) BBkood
9) Kerge paigaldada
10) Võimalik lisada mooduleid ning neidki on väga lihtne paigaldada
11) Erinevad ligipääsu seadistused kindlatele gruppidele
12) Kujunduste lisamise võimalus, kujundused on lihtsad HTML template'id, seega on neid lihtne teha.
12) Kiire ning vähe ressurssenõudev!
13) Päris tore on ise moodulit kirjutada, kasutades Dragonfly omadusi.
Jne, veidi üksikasjalikumalt siit

Halvad küljed:
1) Kohati on kasutatud otse failidesse kirjutatud ingliskeelseid fraase, mida ei saa keelefailide kaudu tõlkida
2) Mooduleid/kujundusi/plokke on vähe ning olemasolevad kujundused oma olemasolult eriti ei sära
3) Päris neid mooduleid mida tahtsid vist sellele tehtud ei ole
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Andium
HV veteran

liitunud: 16.08.2002




sõnum 21.01.2007 19:18:59 vasta tsitaadiga

.Eestlane. kirjutas:
Dragonfly CMS



Tanan pohjaliku ulevaate eest.

_________________
Olen alati ühel arvamusel inimestega, kes minuga nõustuvad.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
d3t
HV Guru
d3t

liitunud: 14.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.01.2007 21:43:35 vasta tsitaadiga

Guppy CMS
Miks?
Jookseb suvalisele rondil kus php peal isegi tasuta zone.ee kontos, skinne just oma ilu poolest ei sära, aga see eest VÄGA VÄGA kerge teha neid, standardina ohtral lisamooduleid, ning neid kerge lisada. Lisaks sõbralik foorum abiks vajadusel. Mobiiliversioon Samuti olemas.
Miinused?
Eesti keele tugi puudub, kuid saidi osa saab vabalt eestikeelseks muuta, joomlast tuntud Wrapperi ja JoomlaFCK editori puudumine

Joomla
Miks?
Pidavat olema maailma parim CMS. Igati parem kui phpNüke või Dragonfly. Olen mõlemit kasutanud, ning tean, milline kõikvõimas tunne joomlat kasutades on. Ise kasutan ja olen rahul. (www.battleit.tk)
Miinused?
Tihtipeale peab käed õliseks tegema. Joomla on CMS mis vajab pidevat hoolitsust ja hooldamist. Pea iga teine komponent vajab käsitsi konfigureerimist, ning paljudel puudub eestikeeletölge. Tihtipeale on nii, et kompoinent mingi asja tegemiseks kaotab oma mõtte niipea, kui sisu kasvab sureks, nii on näiteks Remositorry mõttetu, kui kohe alguses on SUUR andmebaas üles vaja lükata, ning parem lahendus on teha encode exploririga wrappimine. See siiski imo. Joomla baasina ei ole täisväärtuslik. Kõik need mis joomlale võlu annavad on lisakomponendid. TEmplate on pisut raske teha, ent see eest on tasuta template tuhandeid ja tuhandeid...

_________________
next.Insiders - koht mängijatele ja tehnikahuvilistele toredaks ajaveetmiseks.
PT: Sony XE90 & LG C1 värvi kalibreerimine
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 72
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
karlusa
HV vaatleja
karlusa

liitunud: 03.01.2007




sõnum 22.01.2007 12:07:57 vasta tsitaadiga

Soovitada midagi ei oska, pole kokku puutunud (veel), aga hetkel pöördusin ise Joomla poole, tundus kõige mõistlikum.

ot:
Muuseas kas keegi oskaks juhatada mõnele lehele, kus leiduks õpetus Joomla-le kujunduse tegemiseks?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
d3t
HV Guru
d3t

liitunud: 14.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.01.2007 17:42:25 vasta tsitaadiga

joomlaest
_________________
next.Insiders - koht mängijatele ja tehnikahuvilistele toredaks ajaveetmiseks.
PT: Sony XE90 & LG C1 värvi kalibreerimine
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 72
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Eraser
Kreisi kasutaja
Eraser

liitunud: 19.02.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.01.2007 19:53:42 vasta tsitaadiga

JoomlaEst lehelt leidsin ainult ülevaatliku pildi CSS-klassidest. Ühtegi põhjalikumat juhendit ma sealt praegu küll ei leidnud.

Soovitan näiteks sellest alustada: Joomla Template Tutorial

Tegelikult on aga netis neid omajagu. Mõned linkidest, mis kiirel otsingul välja koorusid.

Creating a W3C valid Joomla template
Installing Joomla, doctype and the blank joomla template
A Blank Template CSS file for Joomla
Enhancing a Template for Joomla SEO

Understanding Joomla / Mambo CSS in 5 minutes
Joomla / Mambo Layout
Siin on ka päris mitmeid juhendeid (allalaadimiseks on vajalik registreerumine)
Joomla Template Tutorial (Dreamweaveri näitel)
Mambo CSS Template Tutorial

Moodulite asukohtade teadasaamiseks võib abi olla sellest juhendist
Moodulite asukohad

Kuna praegu liigub Joomla! versiooni 1.5 poole, siis tuleviku jaoks siia ka üks link.
Joomla! 1.5 - Template tutorial
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 30
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
karlusa
HV vaatleja
karlusa

liitunud: 03.01.2007




sõnum 22.01.2007 20:00:31 vasta tsitaadiga

Tänud, mõne neist olen juba jõudnud läbi ka teha, abi nendest eriti ei leidnud, aga pole hullu, eks ma õpi. icon_neutral.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Eraser
Kreisi kasutaja
Eraser

liitunud: 19.02.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.01.2007 23:10:17 vasta tsitaadiga

Ei olnud abi? icon_eek.gif Sa ikka esimese lingi taga olnud artikli läbi ka lugesid? Kui jah, siis näib, et sa ei lugenud seda just eriti hoolikalt.
Seal on küll asi väga põhjalikult ning puust ja punaseks ette ära tehtud. Kui ei lugenud, siis on see ju oma laiskus. Ja kui lugesid ja aru ei saanud, siis oleks õigem mõte olnud, et "ei saanud aru" icon_smile.gif Vastab see link ju täpselt sinu küsimusele "Kuidas teha Joomla kujundust?" Algusest lõpuni on kõik kenasti näidete varal lahti räägitud. Ja kui sul on mingi konkreetne küsimus Joomla! kujunduse kohta, milles neis artiklites juttu ei olnud, siis sõnasta oma küsimus täpsemalt.

Laisa inimese lahendus on muide see, et ta võtab ette mõne Joomla kujunduse ning muudab seda siis oma vajaduste järgi. icon_razz.gif
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 30
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
karlusa
HV vaatleja
karlusa

liitunud: 03.01.2007




sõnum 23.01.2007 17:35:24 vasta tsitaadiga

Ma sain neist õpetustest aru küll, aga probleem on nüüd teine. Nimelt vaevavad mind CSS ja PHP, mida kui ma õigesti aru sain on vaja ühe korraliku template tegemiseks.

BTW, tglt vist isegi proovin seda template muutmist vastavalt vajadusele.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Eraser
Kreisi kasutaja
Eraser

liitunud: 19.02.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.01.2007 17:47:32 vasta tsitaadiga

karlusa kirjutas:
BTW, tglt vist isegi proovin seda template muutmist vastavalt vajadusele.

See on jah kõige lihtsam viis alustamiseks. Kujundusi, mis vähemalt suuremas osas sinu eelistutega kattuksid on kindlasti mitmeid ning saad neid siis ise juba muuta nii nagu sul vaja on. Kuigi ka siin ei pääse sa CSS ja PHP tundmisest. Seda on ikkagi rohkemal-vähemal määral vaja. icon_wink.gif
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 30
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
karlusa
HV vaatleja
karlusa

liitunud: 03.01.2007




sõnum 23.01.2007 18:47:05 vasta tsitaadiga

Anyway, kuna pole eriti aega otsida sobivat template'i mida mudida, siis küsin, kas midagi selle sarnast on keegi näinud?
http://img160.imageshack.us/img160/327/layoutviimsifinal1fx.png
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
.Eestlane.
HV kasutaja
.Eestlane.

liitunud: 14.01.2006




sõnum 25.01.2007 17:20:09 vasta tsitaadiga

d3t kirjutas:

Joomla
Miks?
Pidavat olema maailma parim CMS. Igati parem kui phpNüke või Dragonfly.


Too mõni näide, miks see parem kui Dragonfly on.
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Eraser
Kreisi kasutaja
Eraser

liitunud: 19.02.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.01.2007 18:01:36 vasta tsitaadiga

.Eestlane. kirjutas:
Too mõni näide, miks see parem kui Dragonfly on.

Võib ma pööran su küsimuse natuke ümber?
Too mulle siin olulisemad põhjused, miks on DragonFly parem, kui Joomla?

PS! Kuigi küsimus on ilmselgelt provokatiivne, ei ole mu eesmärgiks siin flamewar, DragoFly mahategemine või parima CMS-i selgitamine, vaid lihtsalt huvitaks kuulda, millised oleks sinu argumendid DragonFly poolt (võrreldes siis muidugi Joomlaga). Üldisemat juttu siin eespool sinu poolt juba lugesin, aga huvitaks see, et kui sa paned need samad punktid kõrvuti Joomla omadega, siis mis argumendid sul veel on?
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 30
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
.Eestlane.
HV kasutaja
.Eestlane.

liitunud: 14.01.2006




sõnum 25.01.2007 18:13:16 vasta tsitaadiga

Ma polegi väitnud, et Dragonfly Joomlast parem on, tahtsin lihtsalt uudishimust teada, mis Joomlal paremat on.

Joomla süsteemi ma praktiliselt ei tunne, kuid kas Joomlas saab näiteks mingile administraatorile vaid mingi kindla lehe osa (Dragonflys mooduli) õigused anda?
Kas on olnud juhuseid kus Joomla viimasesse versiooni on sisse häkitud?
Samas huvitab ka kui "puhas" on Joomla php kood.
Kuid kuna ma pole Joomlat ise kasutanud (ainult veidi adminni osa näppinud), ei saagi ma öelda et see parem või halvem oleks, sellepärast tahangi teada miks tema arvates Joomla Dragonflyst parem on.
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Eraser
Kreisi kasutaja
Eraser

liitunud: 19.02.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.01.2007 18:15:44 vasta tsitaadiga

Tema hinnangu kohta ei tea. Teiste sõnade eest ei vastuta. icon_wink.gif
Hiljem võin küll rääkida, miks mina olen siiamaani Joomlat eelistanud. Pragu on kiire ning pole aega põhjalikku vastust kirjutada.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 30
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Spott
HV Guru
Spott

liitunud: 08.10.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.01.2007 10:17:24 vasta tsitaadiga

Minu arvamus (kogemused tegelikult üsna mitmete eri CMS-idega lehtede pikaajalisel haldamisel).

Joomla - alguses raske seadistada suureks komuuni leheks. See on kohe olemas Nukedel (vahet pole millisel). Ise eelistan kasutada Joomlat firma lehena - selleks sobib enam vähem nagu rusikas silmaauku. Kogemused - üle aasta haldamist. http://portalinvest.com

PHP Nuke ja teised Nuked - väga head ja lihtsad komuuni lehtedeks. Modulaarne ülesehitus ja haldus anab palju võimalusi. Samas jätab soovida Nukedel integreeritus phpBB foorumiga. Samuti firma ametlikuks koduleheks on teda juba raskem seadistada. Suunitlus on komuuni loomisel siiski. Minu kogemused - paar aastat. http://phpnuke.ee

phpBB Plus - foorumil baseeruva portaali jaoks väga hea. Samas omad miinused ja kiiksud tal seoses phpBB-ga. Samuti probleemid spämmi robotitega. Välimuse muutmine ja moodulite asukoha muutmine on juba tükki maad keerulisem, kui Nukedes või Joomlas. Samas foorumi kesksus tagab selle, et leht on ühtne. Kogemused - üle aasta. http://pingviin.ee

WordPress - hea ja lihtne personaalse lehe ja väikse firmalehe jaoks. Miinuseks - eesti keele toe puudumine hetkel On küll 1.5 loodud ET tõlkefail, kuid tõlkija kadunud ja enam edasi arendada ei saa (levitab ainult juba pakitud faili, mida enma lahti ei saa, et uute versioonide tõlkeid lisada). Kuid personaalse lehe/veebipäeviku jaoks väga hea ja lihtne. Lisaks nende lehtedde jaoks, kus pidevalt vaja uudiseid lisada. http://spottraining.org / http://kirjumirju.ee / http://freesoftnews.com

MediaWiki - ideaalne lehe jaoks, mida peavad saama muuta paljud inimesed. Kuigi rohkem sobilik siiski erinevate teabekogumike loomiseks. http://viki.pingviin.org

Kõik näitena antud lingid, mis siin on - tegelen nende lehtede haldamisega pikka aega. Php-Nuke Eesti lehega küll vähem, kuid Pingviini Web oli kunagi PHP Nuke baasil üles ehitatud ja seoses sellega kogemusi sellel alal on. Ühtlasi leiate http://phpnuke.ee lehelt ka mõned demod, mida võite uurida. Seal püütud luua eesti keelset sisu ja vajadusel ka eesti tõlke failid.

Ehk - esmalt tuleb üsna kindlalt selgeks teha, mille jaoks uus leht hea on, selle järgi saab juba valiku teha.

_________________
Kingitused internetist - NetiKink - tellige endale näiteks HV avatariga ja kasutajanimega tass, t-särk või mõni muu huvitav kingitus sünnipäevaks või muuks tähtpäevaks.
Kommentaarid: 162 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 0 :: 134
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
.Eestlane.
HV kasutaja
.Eestlane.

liitunud: 14.01.2006




sõnum 02.01.2008 17:44:28 vasta tsitaadiga

Eraser kirjutas:
Tema hinnangu kohta ei tea. Teiste sõnade eest ei vastuta. icon_wink.gif
Hiljem võin küll rääkida, miks mina olen siiamaani Joomlat eelistanud. Pragu on kiire ning pole aega põhjalikku vastust kirjutada.

Oleks huvitav lugeda thumbs_up.gif (1 aasta möödas)
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
d3t
HV Guru
d3t

liitunud: 14.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.01.2008 18:06:48 vasta tsitaadiga

Ise eelistan Joomlat või WordPressi, vastavalt vajadusele. Hetkel WordPress peal ja nagu rusikas silmaauku sobib blogipidamiseks. Link profiilis icon_wink.gif
_________________
next.Insiders - koht mängijatele ja tehnikahuvilistele toredaks ajaveetmiseks.
PT: Sony XE90 & LG C1 värvi kalibreerimine
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 72
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
kremlin
HV vaatleja
kremlin

liitunud: 13.09.2003




sõnum 06.01.2008 01:46:21 vasta tsitaadiga

joomla
www.joomla.com
www.joomlaest.com
beer_yum.gif

_________________
Naljakas video ärge vaadake;)
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Andium
HV veteran

liitunud: 16.08.2002




sõnum 06.01.2008 04:58:05 vasta tsitaadiga

kremlin kirjutas:
joomla
www.joomla.com
www.joomlaest.com
beer_yum.gif


Kuule jah ise vaatan ka joomla poole praegu. Kuidas on selle confi failiga. seal on koik paroolid ning informatsioon sees olemas. Miks seda informatsiooni peab hoidma php failis. See voiks sama hasti olla juu kusagil DB. ma pakun et interneti lehekulje allalaadimis programmidega saab selle faili ilusti alla laadida ning siis kogu iformatsioon on saadaval.

_________________
Olen alati ühel arvamusel inimestega, kes minuga nõustuvad.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
.Eestlane.
HV kasutaja
.Eestlane.

liitunud: 14.01.2006




sõnum 06.01.2008 07:37:10 vasta tsitaadiga

Kuidas sa siis andmebaasi ligi saad, kui andmebaasi ligipääsuks vajalikku nime ja salasõna ei saa?
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 06.01.2008 12:32:41 vasta tsitaadiga

Andium, on sul aimu kuidas sellest failist seal siis parooli kätte saada ?

php:
  1. <?php
  2. /**
  3. * @version $Id: configuration.php-dist 4802 2006-08-28 16:18:33Z stingrey $
  4. * @package Joomla
  5. * @copyright Copyright (C) 2005 Open Source Matters. All rights reserved.
  6. * @license http://www.gnu.org/copyleft/gpl.html GNU/GPL, see LICENSE.php
  7. * Joomla! is free software and parts of it may contain or be derived from the
  8. * GNU General Public License or other free or open source software licenses.
  9. * See COPYRIGHT.php for copyright notices and details.
  10. *
  11. * -------------------------------------------------------------------------
  12. * THIS SHOULD ONLY BE USED AS A LAST RESORT WHEN THE WEB INSTALLER FAILS
  13. *
  14. * If you are installing Joomla manually i.e. not using the web installer
  15. * then rename this file to configuration.php e.g.
  16. *
  17. * UNIX -> mv configuration.php-dist configuration.php
  18. * Windows -> rename configuration.php-dist configuration.php
  19. *
  20. * Now edit this file and configure the parameters for your site and
  21. * database.
  22. * -------------------------------------------------------------------------
  23. * Database configuration section
  24. * -------------------------------------------------------------------------
  25. */
  26. $mosConfig_offline = '0';
  27. $mosConfig_host = 'localhost'// This is normally set to localhost
  28. $mosConfig_user = '';         // MySQL username
  29. $mosConfig_password = '';              // MySQL password
  30. $mosConfig_db = '';                    // MySQL database name
  31. $mosConfig_dbprefix = 'jos_';   // Do not change unless you need to!
  32. /**
  33. * -------------------------------------------------------------------------
  34. * Site specific configuration
  35. * -------------------------------------------------------------------------
  36. */
  37. $mosConfig_lang = 'english';                // Site language
  38. $mosConfig_absolute_path = '/path/to/joomla/install';   // No trailing slash
  39. $mosConfig_live_site = 'http://your_joomla_site.com';   // No trailing slash
  40. $mosConfig_sitename = 'Joomla';    // Name of Joomla site
  41. $mosConfig_shownoauth = '0';                // Display links & categories users don't have access to
  42. $mosConfig_useractivation = '1';                        // Send new registration passwords via e-mail
  43. $mosConfig_uniquemail = '1';                // Require unique email adress for each user
  44. $mosConfig_offline_message = 'This site is down for maintenance.<br /> Please check back again soon.';
  45. $mosConfig_lifetime = '900';             // Frontend Session time
  46. $mosConfig_session_life_admin = '1800';  // Admin Session Time
  47. $mosConfig_MetaDesc = 'Joomla - the dynamic portal engine and content management system';
  48. $mosConfig_MetaKeys = 'joomla';
  49. $mosConfig_MetaTitle = '1';
  50. $mosConfig_MetaAuthor = '1';
  51. $mosConfig_debug = '0';
  52. $mosConfig_locale = 'en_GB';
  53. $mosConfig_offset = '0';                                // Server Local Time
  54. $mosConfig_offset_user = '0';         // User Local Time
  55. $mosConfig_hideAuthor = '0';
  56. $mosConfig_hideCreateDate = '0';
  57. $mosConfig_hideModifyDate = '0';
  58. $mosConfig_hidePdf = '0';
  59. $mosConfig_hidePrint = '0';
  60. $mosConfig_hideEmail = '0';
  61. $mosConfig_enable_log_items = '0';
  62. $mosConfig_enable_log_searches = '0';
  63. $mosConfig_enable_stats = '0';
  64. $mosConfig_sef = '0';
  65. $mosConfig_vote = '0';
  66. $mosConfig_gzip = '0';
  67. $mosConfig_multipage_toc = '0';
  68. $mosConfig_allowUserRegistration = '1';
  69. $mosConfig_error_reporting = -1;
  70. $mosConfig_error_message = 'This site is temporarily unavailable.<br />Please contact your System Administrator.';
  71. $mosConfig_link_titles = '0';
  72. $mosConfig_list_limit = '30';
  73. $mosConfig_caching = '0';
  74. $mosConfig_cachepath = '/path/to/joomla/install/cache';
  75. $mosConfig_cachetime = '900';
  76. $mosConfig_mailer = 'mail';
  77. $mosConfig_mailfrom = '';
  78. $mosConfig_fromname = '';
  79. $mosConfig_sendmail = '/usr/sbin/sendmail';
  80. $mosConfig_smtpauth = '0';
  81. $mosConfig_smtpuser = '';
  82. $mosConfig_smtppass = '';
  83. $mosConfig_smtphost = 'localhost';
  84. $mosConfig_back_button = '1';
  85. $mosConfig_item_navigation = '1';
  86. $mosConfig_secret = 'FBVtggIk5lAzEU9H'; //Change this to something more secure
  87. $mosConfig_pagetitles = '1';
  88. $mosConfig_readmore = '1';
  89. $mosConfig_hits = '1';
  90. $mosConfig_icons = '1';
  91. $mosConfig_favicon = 'favicon.ico';
  92. $mosConfig_fileperms = '';
  93. $mosConfig_dirperms = '';
  94. $mosConfig_helpurl = 'http://help.joomla.org';
  95. $mosConfig_mbf_content='0';
  96. $mosConfig_editor = 'tinymce';
  97. $mosConfig_admin_expired = '1';
  98. $mosConfig_frontend_login = '1';
  99. $mosConfig_frontend_userparams = '1';
  100. setlocale (LC_ALL, $mosConfig_locale);      // Country locale
  101. ?>
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Andium
HV veteran

liitunud: 16.08.2002




sõnum 06.01.2008 18:56:24 vasta tsitaadiga

mikk36 kirjutas:
Andium, on sul aimu kuidas sellest failist seal siis parooli kätte saada ?

php:
  1. <?php
  2. /**
  3. * @version $Id: configuration.php-dist 4802 2006-08-28 16:18:33Z stingrey $
  4. * @package Joomla
  5. * @copyright Copyright (C) 2005 Open Source Matters. All rights reserved.
  6. * @license http://www.gnu.org/copyleft/gpl.html GNU/GPL, see LICENSE.php
  7. * Joomla! is free software and parts of it may contain or be derived from the
  8. * GNU General Public License or other free or open source software licenses.
  9. * See COPYRIGHT.php for copyright notices and details.
  10. *
  11. * -------------------------------------------------------------------------
  12. * THIS SHOULD ONLY BE USED AS A LAST RESORT WHEN THE WEB INSTALLER FAILS
  13. *
  14. * If you are installing Joomla manually i.e. not using the web installer
  15. * then rename this file to configuration.php e.g.
  16. *
  17. * UNIX -> mv configuration.php-dist configuration.php
  18. * Windows -> rename configuration.php-dist configuration.php
  19. *
  20. * Now edit this file and configure the parameters for your site and
  21. * database.
  22. * -------------------------------------------------------------------------
  23. * Database configuration section
  24. * -------------------------------------------------------------------------
  25. */
  26. $mosConfig_offline = '0';
  27. $mosConfig_host = 'localhost'// This is normally set to localhost
  28. $mosConfig_user = '';         // MySQL username
  29. $mosConfig_password = '';              // MySQL password
  30. $mosConfig_db = '';                    // MySQL database name
  31. $mosConfig_dbprefix = 'jos_';   // Do not change unless you need to!
  32. /**
  33. * -------------------------------------------------------------------------
  34. * Site specific configuration
  35. * -------------------------------------------------------------------------
  36. */
  37. $mosConfig_lang = 'english';                // Site language
  38. $mosConfig_absolute_path = '/path/to/joomla/install';   // No trailing slash
  39. $mosConfig_live_site = 'http://your_joomla_site.com';   // No trailing slash
  40. $mosConfig_sitename = 'Joomla';    // Name of Joomla site
  41. $mosConfig_shownoauth = '0';                // Display links & categories users don't have access to
  42. $mosConfig_useractivation = '1';                        // Send new registration passwords via e-mail
  43. $mosConfig_uniquemail = '1';                // Require unique email adress for each user
  44. $mosConfig_offline_message = 'This site is down for maintenance.<br /> Please check back again soon.';
  45. $mosConfig_lifetime = '900';             // Frontend Session time
  46. $mosConfig_session_life_admin = '1800';  // Admin Session Time
  47. $mosConfig_MetaDesc = 'Joomla - the dynamic portal engine and content management system';
  48. $mosConfig_MetaKeys = 'joomla';
  49. $mosConfig_MetaTitle = '1';
  50. $mosConfig_MetaAuthor = '1';
  51. $mosConfig_debug = '0';
  52. $mosConfig_locale = 'en_GB';
  53. $mosConfig_offset = '0';                                // Server Local Time
  54. $mosConfig_offset_user = '0';         // User Local Time
  55. $mosConfig_hideAuthor = '0';
  56. $mosConfig_hideCreateDate = '0';
  57. $mosConfig_hideModifyDate = '0';
  58. $mosConfig_hidePdf = '0';
  59. $mosConfig_hidePrint = '0';
  60. $mosConfig_hideEmail = '0';
  61. $mosConfig_enable_log_items = '0';
  62. $mosConfig_enable_log_searches = '0';
  63. $mosConfig_enable_stats = '0';
  64. $mosConfig_sef = '0';
  65. $mosConfig_vote = '0';
  66. $mosConfig_gzip = '0';
  67. $mosConfig_multipage_toc = '0';
  68. $mosConfig_allowUserRegistration = '1';
  69. $mosConfig_error_reporting = -1;
  70. $mosConfig_error_message = 'This site is temporarily unavailable.<br />Please contact your System Administrator.';
  71. $mosConfig_link_titles = '0';
  72. $mosConfig_list_limit = '30';
  73. $mosConfig_caching = '0';
  74. $mosConfig_cachepath = '/path/to/joomla/install/cache';
  75. $mosConfig_cachetime = '900';
  76. $mosConfig_mailer = 'mail';
  77. $mosConfig_mailfrom = '';
  78. $mosConfig_fromname = '';
  79. $mosConfig_sendmail = '/usr/sbin/sendmail';
  80. $mosConfig_smtpauth = '0';
  81. $mosConfig_smtpuser = '';
  82. $mosConfig_smtppass = '';
  83. $mosConfig_smtphost = 'localhost';
  84. $mosConfig_back_button = '1';
  85. $mosConfig_item_navigation = '1';
  86. $mosConfig_secret = 'FBVtggIk5lAzEU9H'; //Change this to something more secure
  87. $mosConfig_pagetitles = '1';
  88. $mosConfig_readmore = '1';
  89. $mosConfig_hits = '1';
  90. $mosConfig_icons = '1';
  91. $mosConfig_favicon = 'favicon.ico';
  92. $mosConfig_fileperms = '';
  93. $mosConfig_dirperms = '';
  94. $mosConfig_helpurl = 'http://help.joomla.org';
  95. $mosConfig_mbf_content='0';
  96. $mosConfig_editor = 'tinymce';
  97. $mosConfig_admin_expired = '1';
  98. $mosConfig_frontend_login = '1';
  99. $mosConfig_frontend_userparams = '1';
  100. setlocale (LC_ALL, $mosConfig_locale);      // Country locale
  101. ?>


Minu teada Webcompier (http://www.maximumsoft.com/products/wc_pro/overview.html) voi teised sarnastega tirib alla lehekulje ning miks tal ei peak olema voimalik siis seda php-d avada kui see on arvutisse tiritud. Ma muidugi ise pole veel proovinud ning on lihtsalt minu enda poolne kahtlus.

_________________
Olen alati ühel arvamusel inimestega, kes minuga nõustuvad.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Telempe
Kreisi kasutaja
Telempe

liitunud: 02.11.2002




sõnum 06.01.2008 19:26:53 vasta tsitaadiga

Andium, kas sa üldse tead, kuidas php töötab?
_________________
ORLY? I hardly know her!
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 21
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Eraser
Kreisi kasutaja
Eraser

liitunud: 19.02.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.01.2008 20:17:07 vasta tsitaadiga

Kordaksin veelkord juba eelpool tòstatatud küsimust, et mis nipiga saadakse ligi andmebaasile, kui seda infot seal olemas poleks?
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 30
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Andium
HV veteran

liitunud: 16.08.2002




sõnum 06.01.2008 20:23:18 vasta tsitaadiga

Telempe kirjutas:
Andium, kas sa üldse tead, kuidas php töötab?


Noup. pole kunagi php-ni joudnud ning praegu plaanis ka pole seda uurida. Kui seletaksid natuke saaksin mina ka teada.

_________________
Olen alati ühel arvamusel inimestega, kes minuga nõustuvad.


viimati muutis Andium 06.01.2008 20:25:45, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Andium
HV veteran

liitunud: 16.08.2002




sõnum 06.01.2008 20:25:10 vasta tsitaadiga

Eraser kirjutas:
Kordaksin veelkord juba eelpool tòstatatud küsimust, et mis nipiga saadakse ligi andmebaasile, kui seda infot seal olemas poleks?


Info oleks kusagil mujal ning see uhendus oleks kuidagi teistmoodi tehtud. Sa tahad oelda et pankadel on ka sama moodi koik koodid on kusagil scripti sees?

_________________
Olen alati ühel arvamusel inimestega, kes minuga nõustuvad.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mks
HV veteran

liitunud: 27.09.2004




sõnum 06.01.2008 22:09:28 vasta tsitaadiga

Andium kirjutas:
Telempe kirjutas:
Andium, kas sa üldse tead, kuidas php töötab?


Noup. pole kunagi php-ni joudnud ning praegu plaanis ka pole seda uurida. Kui seletaksid natuke saaksin mina ka teada.


php faili saab serverist koos paroolide jms infoga kätte ainult FTP kaudu... liginedes asjale üle http, võtab apache ohjad enda kätte, käib koos PHP parseriga selle php faili läbi ja kuvab kasutajale ainult selle, mida PHP käsib kuvada... Joomla puhul näeb confile üle http liginedes ainult valget tühja lehte...

lisaks - enamikel cPaneliga serveritel on peal andmebaasidele liginemisel veel üks kaitse - nimelt lubatakse ühendused andmebaasiga ainult kindlalt IP-lt (tavaliselt on selleks sellesama serveri IP või localhost ning väljast tulevad ühendused blokeeritakse)...

ja pankadel on küll asi natuke teistmoodi lahendatud, aga lühidalt - jah, info on ka kuskil failis ilusti olemas...
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 9
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
d3t
HV Guru
d3t

liitunud: 14.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.01.2008 22:11:02 vasta tsitaadiga

Just. Ainuke viis php faili kätte saada häkkeril oleks kõigepealt server rivist välja lüüa ning lõpetada php failide parseldamise. Mina aga ei tea kuidas seda teha saaks.
_________________
next.Insiders - koht mängijatele ja tehnikahuvilistele toredaks ajaveetmiseks.
PT: Sony XE90 & LG C1 värvi kalibreerimine
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 72
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Andium
HV veteran

liitunud: 16.08.2002




sõnum 06.01.2008 23:05:54 vasta tsitaadiga

Tanan mks ja d3t! Nuud tunnen ennast kindlamalt ning sain targemaks selles vallas.
_________________
Olen alati ühel arvamusel inimestega, kes minuga nõustuvad.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aq
HV kasutaja

liitunud: 01.01.2003




sõnum 06.01.2008 23:58:05 vasta tsitaadiga

d3t kirjutas:
Just. Ainuke viis php faili kätte saada häkkeril oleks kõigepealt server rivist välja lüüa ning lõpetada php failide parseldamise. Mina aga ei tea kuidas seda teha saaks.

Tegelikult on see teema mind huvitanud juba mõnda aega ennastki...

Häkkeril ilmselt (loodetavasti) raske serverit "rivist välja lüüa", aga kuidas jääb vana hea "inimese veaga"? Näiteks virtuaalserveri teenusepakkuja teeb mõne näpuka? Või kui enda server, siis näiteks ise. Mis juhtub, kui aga serveri tehakse lausa selliseid töid, nagu PHP ja/või Apache uuendamine? jne jne...

Ja veel edasi uuendamise teemal. Kui toimub mingi oluline "hüpe" näiteks PHP versioonis - on ju võimalik, et seni tühja tulemust näitanud programmikood hakkab uuest PHP versioonist läbi lastes välja sülgama hoopis teistsugust informatsiooni... Sellise asjaga olen ka ise kokku puutunud...
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
mks
HV veteran

liitunud: 27.09.2004




sõnum 06.01.2008 23:59:46 vasta tsitaadiga

Aq kirjutas:
d3t kirjutas:
Just. Ainuke viis php faili kätte saada häkkeril oleks kõigepealt server rivist välja lüüa ning lõpetada php failide parseldamise. Mina aga ei tea kuidas seda teha saaks.

Tegelikult on see teema mind huvitanud juba mõnda aega ennastki...

Häkkeril ilmselt (loodetavasti) raske serverit "rivist välja lüüa", aga kuidas jääb vana hea "inimese veaga"? Näiteks virtuaalserveri teenusepakkuja teeb mõne näpuka? Või kui enda server, siis näiteks ise. Mis juhtub, kui aga serveri tehakse lausa selliseid töid, nagu PHP ja/või Apache uuendamine? jne jne...

Ja veel edasi uuendamise teemal. Kui toimub mingi oluline "hüpe" näiteks PHP versioonis - on ju võimalik, et seni tühja tulemust näitanud programmikood hakkab uuest PHP versioonist läbi lastes välja sülgama hoopis teistsugust informatsiooni... Sellise asjaga olen ka ise kokku puutunud...


siis on lihtsalt vilets progeja... ja usu mind, DEFINE ei hakka mitte mingi uuenduse puhul välja sülgama midagi... üldiselt on tegu võrdlemisi lollikindla asjaga...
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 9
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
d3t
HV Guru
d3t

liitunud: 14.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.01.2008 00:00:21 vasta tsitaadiga

Aq, inimvea tõttu on kõik võimalik. Tavaliselt serveri uuendamise ajal ka server ka väljaspoolt kättesaamatu sellajal. Ning koodivea tõttu niimõndagi juhtuda võib, misk muidu bugfixe pidevalt igalpool tuleb? icon_wink.gif
_________________
next.Insiders - koht mängijatele ja tehnikahuvilistele toredaks ajaveetmiseks.
PT: Sony XE90 & LG C1 värvi kalibreerimine
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 72
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Andium
HV veteran

liitunud: 16.08.2002




sõnum 07.01.2008 01:35:17 vasta tsitaadiga

mks kirjutas:
[

siis on lihtsalt vilets progeja... ja usu mind, DEFINE ei hakka mitte mingi uuenduse puhul välja sülgama midagi... üldiselt on tegu võrdlemisi lollikindla asjaga...


Koik mis on tehtud inimese poolt pole kunagi lollikindel. Seda aeg edasi laheb need mis vanasti lollikindlad olid muutuvad mitte lollikindlaks. Titanic oli ka lollikindelt et kasuta seda kas voi maismaa lahtiloikamiseks aga nagid kuidas jaamagi selle ribateks tegi.

_________________
Olen alati ühel arvamusel inimestega, kes minuga nõustuvad.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Tarkvara »  WWW »  Millist CMS-i soovitad?
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.