Avaleht
uus teema   vasta Raud »  TSI (TeeSeeIse) »  Teeme ise videoprojektori... märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
riddick
HV vaatleja

liitunud: 13.09.2005




sõnum 17.11.2005 01:41:33 Teeme ise videoprojektori... vasta tsitaadiga

Niisiis. Ma otsisin ja otsisin, kuid vastavat teemat siit küll ei leidnud, seega

Internet sisaldab suhteliselt palju erinevaid õpetusi (nii tasulisi kui ka tasuta) oma videoprojektori tegemiseks. Üks parimaid on http://www.tomshardware.com/howto/20041113/
Kuna projektorid on ikkagi suhtelised kallid riistapuud niisama filmivaatamiseks otsustasingi ise ühe ehitada. Ruumipuuduse tõttu ei ole mul võimalik sellist isendit kasutada, nagu Tommi raudvara õpetab. icon_redface.gif Seega jääb üle lihtsalt väiksem variant teha:

Vana diapositiivi mängja + väike LCD ekraan + ventilaator+uus kest.

Projekti plaan on iseenesest valmis, kuid asi jääb LCD valikutaha toppama. Valida on neid palju ja ei tea milline oleks hea... Siin tahaksingi küsida, et kas kellelgi on kogemusi sellise asja osas. Milliseid LCDsid üldse poe projektor kasutab?

Internetist leitud ise-tehtud-projektorite tulemused on olnud üllatavalt väga head. Seega ma arvan, et vast on mõistlikum suur pilt ise ehitada, kui selle eest palju pappi välja anda. Liiatigi on seda projekti lõbus teostada icon_smile.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jaco
Kreisi kasutaja


liitunud: 01.09.2002




sõnum 18.11.2005 13:25:20 vasta tsitaadiga

kas vana diapositiivi mängijal see ekraan liiga lähedal pole lambile? miski vene aparaat sulatas isegi slaidi yles, kui see pikalt ette jäi.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kfl
HV Guru

liitunud: 13.05.2002




sõnum 26.11.2005 18:34:31 Re: Teeme ise videoprojektori... vasta tsitaadiga

riddick kirjutas:
... Üks parimaid on http://www.tomshardware.com/howto/20041113/ ...icon_smile.gif
see küll lahe, kust nüüd saaks ühe pudeda korpusega ja/või rikkis taustavalgustusega läpaka poolmuidu, 800x600 resu peaks piisama, mingi vana, lammutamiseks kõlblik, sama resuga lcd display oleks veelparem ...
grafoprojektor olemas, kuigi väljalaenatud praegu
plaanisin ka kunagi varem ka sarnast projekti: link
tevalo foorumist võib midagi leida,

_________________
Müügis: YARIS! ja FOCUS Tel: 1214*5100741*100
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Tõnu
Kreisi kasutaja

liitunud: 05.11.2001




sõnum 27.11.2005 00:24:42 vasta tsitaadiga

lcd projektorites on kasutusel u 1x1 cm mustvalge lcd paneel, neid on seal 3tk. lambilt tulev valgus suunatakse neist kõigist läbi eraldi ning iga lcd taga on värviline klaas(R,G,B), siis liidetakse need kolm pilti üheks kokku.
DLP projektor on hoopis huvitavama ehitusega:)
Vana diakamasinaga on raske teha. väike värviline ekraan on ikka mingi 10" vms. selle pead panema projektrist vist päris kaugele(20cm võibolla) et norm pilti saada.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kk
HV veteran
kk

liitunud: 30.03.2002




sõnum 28.11.2005 23:08:43 vasta tsitaadiga

Põlveotsas annab teha ikkagist vaid mingi LCD monitori paneeli põhjal. Väiksemamõõtmelised paneelid ei anna lihtsalt seda reso välja. Kui teha siis ikka 1024 resoga oleks hea.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
WEC
Kreisi kasutaja

liitunud: 06.04.2002




sõnum 02.12.2005 16:59:47 vasta tsitaadiga

Seda peab katsetama icon_smile.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vaenlane
HV kasutaja

liitunud: 27.11.2005




sõnum 02.12.2005 23:45:44 vasta tsitaadiga

jah, tekkis kohe plaan sebida sõbralt katkine läppar, võtta selle ekraan, sebida grafo... probleem on ikkagi lcd valikus, lcd ekraanile on vaja kontrollerit, läpakal seda aga eraldi pole, seega ongi ainus võimalus lcd monitori kasutada, see aga läheb kallimaks kui katkine läpakas osta.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
WEC
Kreisi kasutaja

liitunud: 06.04.2002




sõnum 05.12.2005 12:42:01 vasta tsitaadiga

vaenlane kirjutas:
jah, tekkis kohe plaan sebida sõbralt katkine läppar, võtta selle ekraan, sebida grafo... probleem on ikkagi lcd valikus, lcd ekraanile on vaja kontrollerit, läpakal seda aga eraldi pole, seega ongi ainus võimalus lcd monitori kasutada, see aga läheb kallimaks kui katkine läpakas osta.

Kallimaks küll, aga ikka tunduvalt odavam, kui projektor ise ja odavam ülalpidada. thumbs_up.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Le Inc
HV Guru
Le Inc

liitunud: 06.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.12.2005 12:48:36 vasta tsitaadiga

Ärge unustage selle asjanduse poolt tekitatavaid dB. Selleks peaks S90 laadsed kõllid nurka hõikama panema, muidu puhuvad venitlaatorid hääle minema icon_lol.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kännuämmelg
HV Guru
kännuämmelg

liitunud: 27.08.2002




sõnum 05.12.2005 13:32:55 vasta tsitaadiga

ja lisaks ka selle, et korraliku pildi kaemiseks tuleb tare hämaraks teha..
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kk
HV veteran
kk

liitunud: 30.03.2002




sõnum 05.12.2005 14:06:35 vasta tsitaadiga

Müra on jah projektorite puhul probleem.. mul endal ka pagan laes undab nii mis jube. Peaks uurima kas on ehk võimalik mingi vaiksem vent sisse panna mis samas ei anna airflows järele kuna jahutus lambile hädavajalik.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tõnu
Kreisi kasutaja

liitunud: 05.11.2001




sõnum 07.12.2005 20:30:31 vasta tsitaadiga

benq 6xxx seeria projektorid on päris vaiksed
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
oz
HV kasutaja
oz

liitunud: 20.05.2005




sõnum 05.04.2006 22:56:42 vasta tsitaadiga

vana teema aga keegi ei tea kust saaks osta kasutatud grafoprojektorit?
_________________
Peoga hakati varem peale, sest muidu võis kaklus pimeda peale jääda
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ozooner
HV veteran
ozooner

liitunud: 02.05.2005




sõnum 05.04.2006 23:59:18 vasta tsitaadiga

mmm...
kahjuks ma väga ei saanud aru sellest valgustamise süsteemist...et miks just lcd?miks mitte crt?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Wiltz
HV Guru

liitunud: 28.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 06.04.2006 00:08:17 vasta tsitaadiga

icon_eek.gif katsu natuke mõelda, mismoodi sa seda crt'd läbi valgustad?!? icon_lol.gif lcd töötabki taustvalgustuse peal, projektor tehase temast sel viisil, et läbi paneeli juhitakse lihtsalt TOHUTULT suurem valgusjõud, mis siis tekitab pildi, sinna kuhu parajasti tarvis icon_wink.gif
_________________
"There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins."
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kfl
HV Guru

liitunud: 13.05.2002




sõnum 06.04.2006 00:14:39 vasta tsitaadiga

ozooner kirjutas:
... kahjuks ma väga ei saanud aru sellest valgustamise süsteemist ...?
Graafoprojektor on selline vanakooli apastraat, millelt kiledelt pilti sai seinale näidata ...
mu lapsepõlves olid sellised läbipaistvad lcd-d, mida sai kile asemel kasutada, resu oli vilets ja ruum pidi hämar olema, aga seade oli omalajal ikka eri edumeelne ... videoprojektoreid ei olnud siis veel leiutatud vist ...
tegelikult peaks neid grafoprojektoreid vedelema igas virmas ja kindlasti on neid ka juba prügikastidesse üksjagu rännanud ...
kuidas aga neid kätte saada?
peab tuttavaid kontori tegelasi painama hakkama, et uurigu oma virmas selle aparaadi olemasolu, põhjendagu iganenud tehnika mõtetus ja tassigu siis ära ...

mõtlesin veel et kuida seda projektorit paihaldada võiks, vaikuse ja varjatuse kohalt oleks hea lahendus ripplae sisse peeglijalg allapoole, ainuke häda et siis võib peegel rohkem tolmu koguma hakata ...

_________________
Müügis: YARIS! ja FOCUS Tel: 1214*5100741*100


viimati muutis kfl 06.04.2006 00:20:01, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
oz
HV kasutaja
oz

liitunud: 20.05.2005




sõnum 06.04.2006 00:17:41 vasta tsitaadiga

kfl kirjutas:
ozooner kirjutas:
... kahjuks ma väga ei saanud aru sellest valgustamise süsteemist ...?
Graafoprojektor on selline vanakooli apastraat, millelt kiledelt pilti sai seinale näidata ...
mu lapsepõlves olid sellised läbipaistvad lcd-d, mida sai kile asemel kasutada, resu oli vilets ja ruum pidi hämar olema, aga seade oli omalajal ikka eri edumeelne ... videoprojektoreid ei olnud siis veel leiutatud vist ...
tegelikult peaks neid grafoprojektoreid vedelema igas virmas ja kindlasti on neid ka juba prügikastidesse üksjagu rännanud ...
kuidas aga neid kätte saada?
peab tuttavaid kontori tegelasi painama hakkama, et uurigu oma virmas selle aparaadi olemasolu, põhjendagu iganenud tehnika mõtetus ja tassigu siis ära ...
kui tal neid mitu tükki on siis ma olen ühe ostust huvitatud icon_razz1.gif
_________________
Peoga hakati varem peale, sest muidu võis kaklus pimeda peale jääda
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ozooner
HV veteran
ozooner

liitunud: 02.05.2005




sõnum 06.04.2006 18:01:38 vasta tsitaadiga

oz kirjutas:
kfl kirjutas:
ozooner kirjutas:
... kahjuks ma väga ei saanud aru sellest valgustamise süsteemist ...?
Graafoprojektor on selline vanakooli apastraat, millelt kiledelt pilti sai seinale näidata ...
mu lapsepõlves olid sellised läbipaistvad lcd-d, mida sai kile asemel kasutada, resu oli vilets ja ruum pidi hämar olema, aga seade oli omalajal ikka eri edumeelne ... videoprojektoreid ei olnud siis veel leiutatud vist ...
tegelikult peaks neid grafoprojektoreid vedelema igas virmas ja kindlasti on neid ka juba prügikastidesse üksjagu rännanud ...
kuidas aga neid kätte saada?
peab tuttavaid kontori tegelasi painama hakkama, et uurigu oma virmas selle aparaadi olemasolu, põhjendagu iganenud tehnika mõtetus ja tassigu siis ära ...
kui tal neid mitu tükki on siis ma olen ühe ostust huvitatud icon_razz1.gif

ma arvan,et kfl mõtles seda,et nagu sina peaks neid külastama
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
oz
HV kasutaja
oz

liitunud: 20.05.2005




sõnum 06.04.2006 22:39:31 vasta tsitaadiga

ah krt sain valesti aru icon_razz1.gif
_________________
Peoga hakati varem peale, sest muidu võis kaklus pimeda peale jääda
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ufo56
HV Guru
ufo56

liitunud: 18.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 06.04.2006 23:06:37 vasta tsitaadiga

Äkki räägite lähemalt siis asjast ikkagi, on kellelgi plaanis ehitada icon_question.gif
_________________
 Lae pildid -> pilt.io
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
oz
HV kasutaja
oz

liitunud: 20.05.2005




sõnum 07.04.2006 00:11:30 vasta tsitaadiga

mul on,hetkel sebin seda grafoprojektorit
EDIT:homme peaksin vb selle saama,siis lippan poodi lcd järgi icon_razz1.gif

_________________
Peoga hakati varem peale, sest muidu võis kaklus pimeda peale jääda
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
itimees
Kreisi kasutaja
itimees

liitunud: 20.02.2002




sõnum 07.04.2006 11:09:57 vasta tsitaadiga

oskab keegi öelda, mis võiks olla lcd maksimaalne reaktsiooniaeg, et saaks filme normaalselt vaadata? 25ms jääb vist juba kiirema liikumise puhul uduseks? vanadel 15" lcd-del, mida raatsiks lammutada, on reeglina liiga uimane pilt thumbs_down.gif
aga ühest grafoprojektorist oleks ise ka huvitatud, sai siin HV-s ka kuulutatud, aga pakkumiste asemel kogunesid mu postitusse ainult teised soovijad icon_biggrin.gif

_________________
Kunagi pole aega korralikult teha, aga alati on aega ümber teha
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
suurpealik
HV Guru
suurpealik

liitunud: 04.06.2002




sõnum 07.04.2006 11:27:03 vasta tsitaadiga

itimees kirjutas:
oskab keegi öelda, mis võiks olla lcd maksimaalne reaktsiooniaeg, et saaks filme normaalselt vaadata? 25ms jääb vist juba kiirema liikumise puhul uduseks? vanadel 15" lcd-del, mida raatsiks lammutada, on reeglina liiga uimane pilt thumbs_down.gif
aga ühest grafoprojektorist oleks ise ka huvitatud, sai siin HV-s ka kuulutatud, aga pakkumiste asemel kogunesid mu postitusse ainult teised soovijad icon_biggrin.gif


25ms on ju täiesti ok, enamus filme on 23,xx fps või siis 25fps thumbs_up.gif

_________________
Apple business solution partner.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
oz
HV kasutaja
oz

liitunud: 20.05.2005




sõnum 07.04.2006 13:13:08 vasta tsitaadiga

itimees kirjutas:
oskab keegi öelda, mis võiks olla lcd maksimaalne reaktsiooniaeg, et saaks filme normaalselt vaadata? 25ms jääb vist juba kiirema liikumise puhul uduseks? vanadel 15" lcd-del, mida raatsiks lammutada, on reeglina liiga uimane pilt thumbs_down.gif
aga ühest grafoprojektorist oleks ise ka huvitatud, sai siin HV-s ka kuulutatud, aga pakkumiste asemel kogunesid mu postitusse ainult teised soovijad icon_biggrin.gif
kui koolis käid siis küsi sealt,neil neid nagunii üle,mina vähemalt tegin nii icon_razz.gif
_________________
Peoga hakati varem peale, sest muidu võis kaklus pimeda peale jääda
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 07.04.2006 14:55:46 vasta tsitaadiga

saage aru... ms ei loe, loeb see, kui vähe ghostingut on. 25ms tähendab seda, et signaali saamisest alates kulub 25ms enne kui see ärv kindlalt muudetud on...
endal on 20ms monitor, mis on praktiliselt ghostinguvaba, peab pingutama, et seda üldse näha... see 25ms on lihtsalt pildi viivitus... monitori hind paneb paika, kui palju-vähe ghostingut sellel on...
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  TSI (TeeSeeIse) »  Teeme ise videoprojektori... mine lehele 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.