Avaleht
uus teema   vasta Raud »  Protsessorid »  AMD Zen/Ryzen/Threadripper/Epyc arutelu märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 150, 151, 152 ... 318, 319, 320  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.08.2019 14:26:26 vasta tsitaadiga

Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.08.2019 14:55:37 vasta tsitaadiga

https://www.caseking.de/search/index/sSearch/der8auer/sPerPage/48/sFilter_supplier/AMD
no ma ei tea, kuidas casekingist prosede ostmisse suhtuda...

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
d3t
HV Guru
d3t

liitunud: 14.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.08.2019 15:00:48 vasta tsitaadiga

londiste, https://siliconlottery.com ka valik
_________________
next.Insiders - koht mängijatele ja tehnikahuvilistele toredaks ajaveetmiseks.
PT: Sony XE90 & LG C1 värvi kalibreerimine
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 72
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.08.2019 15:09:15 vasta tsitaadiga

selles mõttes, et kui pood pakub binned prosesid, kui suur on tõenäosus, et sealt mittebinned prose ostes midagi head saad? icon_smile.gif
_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ceemic
24/7@kalal
ceemic

liitunud: 21.03.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.08.2019 15:17:10 vasta tsitaadiga

Tava-retail pakend peaks vast turvakleebisega kinni olema icon_rolleyes.gif
Aga ma küll ei nuta, kui der8auer mu prose korra näppinud on icon_lol.gif
Kommentaarid: 421 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 322
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.08.2019 15:49:07 vasta tsitaadiga

ceemic kirjutas:
ceemic kirjutas:
Tellisin Casekingist 3900X ära. Loodetavasti jõuab enne kohale, kui Zen3 väljas icon_lol.gif

Pakk kohal icon_eek.gif thumbs_up.gif

Niiet kes üsna ok hinna ja tarneajaga soovib, siis Caseking thumbs_up.gif


September kohe käes, pean vastu....ma suudan.
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
EpicMängur
HV vaatleja
EpicMängur

liitunud: 11.08.2019



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.08.2019 16:02:20 vasta tsitaadiga

ceemic, Sul vist vedas ikka. Mulle saadeti kiri, toode pole saadaval ja ei tea kaua läheb.
_________________
Naudin uut arvutit
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.08.2019 17:53:26 vasta tsitaadiga

londiste kirjutas:
https://www.caseking.de/search/index/sSearch/der8auer/sPerPage/48/sFilter_supplier/AMD
no ma ei tea, kuidas casekingist prosede ostmisse suhtuda...

Binned vs unbinned pole Zen2 puhul teab mis tohutu vahe. Pealegi hinnad on hulga mõistlikumad kui Silicon Lottery saidil kus 4.2 eest tahetakse juba 800+ saada samas kui Casekingist saab 4.3 600 kanti hinnaga.
Isiklikult ei näe väga mõtet selle lisa 100Mhz eest tõmmelda. Kes tahab tõesti hean binningut peab ootama ära järgmise aasta. Zen1 ja Zen+ oli sama teema. Väljalaske prosed nõudesid rohkem volti oma kellade saavutamiseks. Hilisemad olid juba paremad. Hetkel lähevad väga vähese lekkevooluga chipletid EPYC'le. Väga kõrge lekkevoolu aga kõrge Mhz potentsiaaliga chipletid eeldatavasti pannakse Threadripperi jaoks juba kõrvale ja mis üle jääb läheb siis AM4 peale.
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Evil
Hull
Evil

liitunud: 23.12.2004




sõnum 13.08.2019 22:28:47 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:
Spoiler Spoiler Spoiler


Hea video. Neile kes plaanivad X570 mobo osta.
Rikun nii palju ära, et Msi X570 Gaming Edge on kohutava vrm-iga mobo. icon_smile.gif
Kommentaarid: 242 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 202
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.08.2019 15:44:12 vasta tsitaadiga

https://www.tomshardware.com/news/amd-renoir-apu-zen-2-vega-10-graphics,40145.html
https://www.tomshardware.com/news/amd-threadripper-3000-castle-peak-32-core-cpu,40151.html

https://browser.geekbench.com/v4/cpu/search?q=100-000000011-11

Name AMD 100-000000011-11
Topology 1 Processor, 32 Cores, 64 Threads
Identifier AuthenticAMD Family 23 Model 49 Stepping 0
Base Frequency 3.60 GHz
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ceemic
24/7@kalal
ceemic

liitunud: 21.03.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.08.2019 16:37:16 vasta tsitaadiga

Loodetavasti Casekingi poolt kaasa pandud hapud kommid ei viita hapule klokkumisvõimekusele icon_lol.gif
Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 421 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 322
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.08.2019 16:40:29 vasta tsitaadiga

nad panevad neid komme suhteliselt kogu aeg kaasa icon_wink.gif
_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.08.2019 16:49:52 vasta tsitaadiga

Mhmh.

Kummikommid on iga ostuga pakis kaasas olnud. thumbs_up.gif
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
angel
HV Guru
angel

liitunud: 06.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.08.2019 17:07:00 vasta tsitaadiga

Asus lasi X570 F gaming'uile uue biosi välja koos uuendusega - AGESA 1.0.0.3 Patch

Ning tulemus on - madalamad pinged koormuse all, sellest lähtuvalt madalam temp aga tänu sellele, et vähem piitsa antakse pingega on ka prose MHz tagasihoidlikum ja tõmbleb edasi tagasi 3.992-4.1 vahel thumbs_down.gif icon_neutral.gif Enne oli sisuliselt kõik tuumad 4.2-4,3ghz peal.

_________________
|--{o,o}-----(\__/)-----------------|
|--|)__)-----(='.'=) ----O RLY ?---|
|---"-"- -----(")_(")-----------------|
Kommentaarid: 175 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 157
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
xheix1712
HV Guru
xheix1712

liitunud: 24.06.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.08.2019 17:11:46 vasta tsitaadiga

Kes lähima nädala jooksul umbes veel AT-st 3900x soovib, siis võite mulle kirjutada icon_wink.gif
Kommentaarid: 195 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.08.2019 17:33:26 vasta tsitaadiga

xheix1712 kirjutas:
Kes lähima nädala jooksul umbes veel AT-st 3900x soovib, siis võite mulle kirjutada icon_wink.gif

Hea teada. 5tk läks 3 päeva jooksul nagu niuhti.
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
xheix1712
HV Guru
xheix1712

liitunud: 24.06.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.08.2019 20:07:02 vasta tsitaadiga

Tomorrow, usu mind, neid läks ikka rohkem kui 5tk icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 195 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ceemic
24/7@kalal
ceemic

liitunud: 21.03.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.08.2019 21:10:28 vasta tsitaadiga

Auto Vcore ja PBO 3900X singlecore boost üle 4525 ei taha minna. Mõistlikum on Vcore 1,325 peale piirata ja vaikset kasti nautida.

Keegi siin 2x16GB B-died ka veel omab? Mis 24/7 pingega jookseb? 1,39V peal jookseb praegu 3400@cl14 1:1 icon_razz.gif


EDIT: reaalse elu tulemus 1,325V peal on Vegas Proga renderdades allcore ~4,05GHz. Üksikut tuuma boostib isegi kuni 4,45GHz thumbs_up.gif
Kommentaarid: 421 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 322
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
DeTHiCa.
HV Guru
DeTHiCa.

liitunud: 13.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.08.2019 22:28:25 vasta tsitaadiga


Link
Kommentaarid: 148 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 140
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
angel
HV Guru
angel

liitunud: 06.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.08.2019 22:29:23 vasta tsitaadiga

ceemic kirjutas:
Auto Vcore ja PBO 3900X singlecore boost üle 4525 ei taha minna. Mõistlikum on Vcore 1,325 peale piirata ja vaikset kasti nautida.

Keegi siin 2x16GB B-died ka veel omab? Mis 24/7 pingega jookseb? 1,39V peal jookseb praegu 3400@cl14 1:1 icon_razz.gif


EDIT: reaalse elu tulemus 1,325V peal on Vegas Proga renderdades allcore ~4,05GHz. Üksikut tuuma boostib isegi kuni 4,45GHz thumbs_up.gif


Seleta ka teadmatule kuidas sa määrad, et prose 1:1 jooseks? Vaatasin, et bios ajab kah miskit "parima jõudluse saavutad kui FCLK on 1:1" aga ei jaga täpselt matsu mida see tähendab. Mäletan vanasti 939 ja p4 ajal oleks nagu mingi sarnane 1:1 mälude suhe kusagilt läbi käinud.

_________________
|--{o,o}-----(\__/)-----------------|
|--|)__)-----(='.'=) ----O RLY ?---|
|---"-"- -----(")_(")-----------------|
Kommentaarid: 175 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 157
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.08.2019 23:20:22 vasta tsitaadiga

https://valid.x86.fr/us25w2
https://browser.geekbench.com/v4/cpu/14292426

R5 3600x @4.3Ghz // mem 3800@16-20-21-36-56-1 (tCAS-tRC-tRP-tRAS-tCS-tCR)
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.08.2019 23:24:53 vasta tsitaadiga

angel, See 1:1 on overrated. Inimesed jätavad hulga jõudlust lauale kuna arvavad, et igas olukorras tuleks säilitada 1:1
Selgitasin seda eelpool: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=10211405#10211405

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
angel
HV Guru
angel

liitunud: 06.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.08.2019 00:59:28 vasta tsitaadiga

hm selge, eks peab ise lähemalt uurima. Endal hetkel pms stock ja xmp profiiliga mälu / prose seadmed

Huvitrav, et see uus bios, mis nüüd välja lasti tänu sellele, et AMD oma asju uuendas tõstis max temperatuuri 2-3c võrra. Just ennem testitud vana biosi ja uuega. Pinged tunduvad suht samad olevat ja prose boostib sarnase GHz'i peale. Virutasin offset volt 0.06xx peale, natuke taltsutamaks temperatuure.

_________________
|--{o,o}-----(\__/)-----------------|
|--|)__)-----(='.'=) ----O RLY ?---|
|---"-"- -----(")_(")-----------------|
Kommentaarid: 175 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 157
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ceemic
24/7@kalal
ceemic

liitunud: 21.03.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.08.2019 08:24:11 vasta tsitaadiga

Mu 2x16GB liistud teevad 3600 @ 14-14-14-34 1T 1:1 1,41V icon_razz.gif
R5 1600 vs R9 3900X IMC-de vahe on päris suur thumbs_up.gif
Kommentaarid: 421 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 322
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.08.2019 15:30:13 vasta tsitaadiga

https://siliconlottery.com/pages/statistics
matisse on lõppu lisandunud.

Matisse  AVX2 Freq  Voltage  % Capable
3700X    4.05GHz    1.237V   100%
3700X    4.10GHz    1.250V   Top 74%
3700X    4.15GHz    1.262V   Top 21%

3800X    4.20GHz    1.275V   100%
3800X    4.25GHz    1.287V   Top 53%
3800X    4.30GHz    1.300V   Top 20%
            
3900X    4.00GHz    1.200V   100%
3900X    4.05GHz    1.212V   Top 87%
3900X    4.10GHz    1.225V   Top 68%
3900X    4.15GHz    1.237V   Top 35%
3900X    4.20GHz    1.250V   Top 6%

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ceemic
24/7@kalal
ceemic

liitunud: 21.03.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.08.2019 08:59:54 vasta tsitaadiga

3900X @ 1,28V ning PBOga Cine R20 multi 7000p - average allcore klokk on ~4050MHz. Vegas Proga 30+ min renderdades average allcore ~4025MHz.
Singlecore boostib endiselt kuni 4525MHz, nagu ka auto Vcore peal, kuid auto Vcore puhul oli multi tulemus 7200p.

Mälud jooksevad hetkel nii:
Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 421 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 322
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
A-Circus.
Kreisi kasutaja
A-Circus.

liitunud: 30.10.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.08.2019 10:06:41 vasta tsitaadiga

ceemic kirjutas:
3900X @ 1,28V ning PBOga Cine R20 multi 7000p - average allcore klokk on ~4050MHz. Vegas Proga 30+ min renderdades average allcore ~4025MHz.
Singlecore boostib endiselt kuni 4525MHz, nagu ka auto Vcore peal, kuid auto Vcore puhul oli multi tulemus 7200p.

Mälud jooksevad hetkel nii:
Spoiler Spoiler Spoiler

Alla 65ns mälu latentsus peaks ikka ülihea tulemus Ryzen 3000 jaoks olema.
1,28V juures muidu voolutarve ka väiksem, kui auto peal? Mulle tundub, et neid prosesi tasub ülekiirendada ainult siis kui on sattunud mõni ülihea isend, millel saab kõik tuumad vähegi mõistliku pinge juures ajada kuhugi max single core boost taseme lähedale.

Natuke alla kellates peaks saama suht vägeveid perf/W numbreid Zen 2'ga, kuid desktopi puhul see eriti oluline jällegi pole (võibolla lihtsalt natuke huvitavam tuunimissuund).
Kommentaarid: 50 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 48
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
parkenTOSH
HV kasutaja

liitunud: 19.07.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.08.2019 10:46:39 vasta tsitaadiga

A-Circus. kirjutas:
Natuke alla kellates peaks saama suht vägeveid perf/W numbreid Zen 2'ga, kuid desktopi puhul see eriti oluline jällegi pole (võibolla lihtsalt natuke huvitavam tuunimissuund).


Tüüpiliselt ei ole jah desktopil eriti oluline aga on mõiningaid builde kus arvuti vaiksus on tähtsam kui viimane piisk jõudlust. Näiteks itx arvutid teleka küljes vms. Väike downclock võib olla vahe vaikse arvuti ja hääletu arvuti vahel.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.08.2019 12:21:18 vasta tsitaadiga

näiteks mu pisikeses kastis suudab cpu jahuti mõistlikult ära jahutada 65w, mitte rohkem.
_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
angel
HV Guru
angel

liitunud: 06.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.08.2019 12:43:14 vasta tsitaadiga

kellelgi uuema AGESA põhjal tehtud biosiga on kogemusi, et temperatuur kasvab ja VRM hakkab laulma? Või Asus on miskit puusse pannud. Lendas vana bios peale tagasi, temp stabiliseerus ja VRM ala jäi kah vait icon_neutral.gif
Kuigi see "temp tõusis" oli vaid 2-3c.

_________________
|--{o,o}-----(\__/)-----------------|
|--|)__)-----(='.'=) ----O RLY ?---|
|---"-"- -----(")_(")-----------------|
Kommentaarid: 175 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 157
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ceemic
24/7@kalal
ceemic

liitunud: 21.03.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.08.2019 14:56:33 vasta tsitaadiga

parkenTOSH kirjutas:
A-Circus. kirjutas:
Natuke alla kellates peaks saama suht vägeveid perf/W numbreid Zen 2'ga, kuid desktopi puhul see eriti oluline jällegi pole (võibolla lihtsalt natuke huvitavam tuunimissuund).


Tüüpiliselt ei ole jah desktopil eriti oluline aga on mõiningaid builde kus arvuti vaiksus on tähtsam kui viimane piisk jõudlust. Näiteks itx arvutid teleka küljes vms. Väike downclock võib olla vahe vaikse arvuti ja hääletu arvuti vahel.


Kuna minu suur eesmärk on "hääletu" arvuti, siis selle nimel olen ~200MHz boostist nõus loobuma. Käsitsi 1,28V vs auto Vcore vahe on temperatuuri/häälekuse seisukohalt proportsionaalselt palju kehvem, kui see 2-3% perfi võitu.
Kommentaarid: 421 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 322
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
pots4t4j4
HV Guru

liitunud: 14.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.08.2019 17:35:41 vasta tsitaadiga

londiste kirjutas:
näiteks mu pisikeses kastis suudab cpu jahuti mõistlikult ära jahutada 65w, mitte rohkem.


Mis jahuti, seda siis vaikselt?
Kommentaarid: 493 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 401
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SilQ
HV Guru
SilQ

liitunud: 19.10.2006




sõnum 16.08.2019 18:14:02 vasta tsitaadiga

pots4t4j4 kirjutas:
londiste kirjutas:
näiteks mu pisikeses kastis suudab cpu jahuti mõistlikult ära jahutada 65w, mitte rohkem.


Mis jahuti, seda siis vaikselt?


https://www.alpenfoehn.de/en/products/cpu-cooler/black-ridge-en
Kommentaarid: 251 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 215
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Oliverk
HV veteran

liitunud: 31.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.08.2019 18:21:25 vasta tsitaadiga

Surfasin MSi bioses ringi ja panin sealt memory try it now alt max profiili. 3800 MHZ 1900 fclk 18-20-20-38-89 1.4 V
Tundub et töötab ja mingeid erroreid olnud pole. On see kiirem kui Corsair vengeance default 3200 16-18-18-36 default? Vähemalt AIDA64 test näitab paremaid numbreid.
Mälud kuumaks ka ei lähe selle voldiga.
Kommentaarid: 27 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.08.2019 19:38:50 vasta tsitaadiga

Oliverk, Peaks olema kiirem kuigi soovitan DRAM Calculatoriga taimingud paika panna.

Rääkides MSI BIOS-st või X570 üldiselt, siis huvi pärast vaatasin mis versioonid MSI, ASUS ja Gigabyte on väljastanud oma X570 platedele. Mis mulle silma hakkas oli see, et ASUS onb väljastanud kõige rohkem versioone. Tavaliselt 4-5 plaadi kohta. Eriti oma Strix platedele. Gigabyte on samuti üsna aktiivselt enamus platedele väljastanud 3 versiooni. Mõlemad firmad on uusima AGESA 1.0.0.3 ABB peal. MSI samas on must lammas kes pole veel suutnud isegi ABB väljastada ühelegi X570 platele ja ka AB tuli hiljem kui teistel. Ka kogu väljastatud BIOS versioonide hulk on heal juhul 2tk plate kohta. Nädal tagasi polnud nt 500€ Creationile peale launch BIOS-i näiteks veel midagi väljastatud. Ei sisalda just eriti usku MSI X570 ostmiseks. Eriti peale MPG Gaming Edge VRM ülekuumenemist @ 125c Hardware Unboxed videos. B450 on neil super aga X570 paistab, et nad on palli kukutanud nii koostekvaliteedilt kui ka toe osas thumbs_down.gif

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Oliverk
HV veteran

liitunud: 31.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.08.2019 20:30:05 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:
Oliverk, Peaks olema kiirem kuigi soovitan DRAM Calculatoriga taimingud paika panna.

Rääkides MSI BIOS-st või X570 üldiselt, siis huvi pärast vaatasin mis versioonid MSI, ASUS ja Gigabyte on väljastanud oma X570 platedele. Mis mulle silma hakkas oli see, et ASUS onb väljastanud kõige rohkem versioone. Tavaliselt 4-5 plaadi kohta. Eriti oma Strix platedele. Gigabyte on samuti üsna aktiivselt enamus platedele väljastanud 3 versiooni. Mõlemad firmad on uusima AGESA 1.0.0.3 ABB peal. MSI samas on must lammas kes pole veel suutnud isegi ABB väljastada ühelegi X570 platele ja ka AB tuli hiljem kui teistel. Ka kogu väljastatud BIOS versioonide hulk on heal juhul 2tk plate kohta. Nädal tagasi polnud nt 500€ Creationile peale launch BIOS-i näiteks veel midagi väljastatud. Ei sisalda just eriti usku MSI X570 ostmiseks. Eriti peale MPG Gaming Edge VRM ülekuumenemist @ 125c Hardware Unboxed videos. B450 on neil super aga X570 paistab, et nad on palli kukutanud nii koostekvaliteedilt kui ka toe osas thumbs_down.gif

Parim mis saan on 3800 16-19-19-36 fclk 1900 Midagi muudan siis clear cmos.
Kommentaarid: 27 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
6kantv6ti
HV kasutaja

liitunud: 03.03.2013



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.08.2019 11:33:28 vasta tsitaadiga

MSI on B450 TOMAHAWK-ist lasknud välja MAX versiooni:
https://www.msi.com/Motherboard/B450-TOMAHAWK-MAX

Erinevus tavaversiooniga seisneb selles, et BIOS-i kivi on suurem.

EDIT:
https://www.hinnavaatlus.ee/1536540/msi-socket-am4-tomahawk-max/

AK-s kohal, tellitav ja tellitud icon_smile.gif icon_cool.gif
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 17
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.08.2019 13:12:15 vasta tsitaadiga

Mul samamoodi üle 1900 fclk ja 1900 mem 1:1 ei taha minna. Kuid see on juba päris hea tulemus.

Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.08.2019 14:06:39 vasta tsitaadiga


Link

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.08.2019 15:22:56 vasta tsitaadiga

https://wccftech.com/tsmc-5nm-7nm-fabrication-details/
_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.08.2019 15:31:28 vasta tsitaadiga

peaks selle tootmise kraami jaoks vist eraldi teema tegema. praegu käib jutt tunde järgi mitmes teemas laiali icon_razz.gif
_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
xheix1712
HV Guru
xheix1712

liitunud: 24.06.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.08.2019 15:56:21 vasta tsitaadiga

Arvutitargast veel 2 x 3900x vaba thumbs_up.gif
Kui keegi kiirelt vajab, siis võtke ühendust, saame broneerida icon_wink.gif
Kommentaarid: 195 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pots4t4j4
HV Guru

liitunud: 14.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.08.2019 16:43:16 vasta tsitaadiga

mis hinnaga?
Kommentaarid: 493 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 401
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
maty
Kreisi kasutaja

liitunud: 11.07.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.08.2019 16:44:49 vasta tsitaadiga

599
_________________
HV kasutajatele suunatud Discordi server
Kommentaarid: 81 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 69
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.08.2019 09:06:53 vasta tsitaadiga

Spoiler Spoiler Spoiler


tsitaat:
Seems like you forgot to mention the AGESA versions of each BIOS, so here's a list of them.

Gigabyte X570 Aorus Xtreme------1.0.0.3ABB----------4225 / 4550
MSI X570-A Pro---------------------------1.0.0.3A---------------4175 / 4525
Gigabyte X570 Aorus Master------1.0.0.3ABB-----------4175 / 4525
MSI MPG X570 Gaming Edge-----1.0.0.3A----------------4175 / 4500
MSI MEG X570 Godlike---------------1.0.0.3AB-------------4175 / 4500
Asrock X570 Taici-----------------------1.0.0.3ABB-----------4177 / 4500
Asus TUF Gaming X570-Plus------1.0.0.3ABB-----------4176 / 4475
Asrock X570 Steel Legend----------1.0.0.3ABB-----------4175 / 4475
Asrock AB350M Pro4------------------1.0.0.3ABB-----------4167 / 4475
Gigabyte X570 Gaming X-------------1.0.0.3ABB-----------4192 / 4465
Gigabyte X570 Aorus Elite-----------1.0.0.3ABB-----------4167 / 4465
MSI Prestige X570 Creation---------1.0.0.3AB-------------4224 / 4375
MSI B450 Tomahawk Max-----------1.0.0.3AB-------------4200 / 4375
Biostar Racing X570GT----------------1.0.0.3ABB-----------4117 / 4370
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.08.2019 09:14:46 vasta tsitaadiga

hwinfo max clock ei tundu päris õige asi, mida monitoorida. selle takti saab murdosa sekundiks.
ma näen seal ka 100mhz suuremat numbrit kui sustained.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ceemic
24/7@kalal
ceemic

liitunud: 21.03.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.08.2019 10:05:10 vasta tsitaadiga


Link


Pange siis ka datat icon_smile.gif
Kommentaarid: 421 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 322
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Oliverk
HV veteran

liitunud: 31.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.08.2019 10:15:55 vasta tsitaadiga

londiste kirjutas:
hwinfo max clock ei tundu päris õige asi, mida monitoorida. selle takti saab murdosa sekundiks.
ma näen seal ka 100mhz suuremat numbrit kui sustained.

Mul paneb üldse villast. Näitab ainult 4198. Ryzen masteris max 4102
Kommentaarid: 27 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Auron
HV Guru
Auron

liitunud: 19.08.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.08.2019 23:40:01 vasta tsitaadiga

Kaua üldse AMD'il praegune socket püsib ehk kui täna osta äge plate siis kaua veel on samale socketile prosesid loota?
Kommentaarid: 156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
1dumbpcuser
HV Guru

liitunud: 05.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.08.2019 06:47:19 vasta tsitaadiga

Minu mäletamist mööda lubas AMD am4-le 2020.
Kas järgmine aasta Ryzen 4000 am4-le ka tuleb, ei tea, kuid uut kiibistikku/pesa on (peamiselt?) vaja ddr5 jaoks.

_________________
M: MSI B660M MORTAR
M: Dell RTX 2060
O: AM5 ITX emaplaat
Kommentaarid: 103 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  Protsessorid »  AMD Zen/Ryzen/Threadripper/Epyc arutelu mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 150, 151, 152 ... 318, 319, 320  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.