selles mõttes, et kui pood pakub binned prosesid, kui suur on tõenäosus, et sealt mittebinned prose ostes midagi head saad? _________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Binned vs unbinned pole Zen2 puhul teab mis tohutu vahe. Pealegi hinnad on hulga mõistlikumad kui Silicon Lottery saidil kus 4.2 eest tahetakse juba 800+ saada samas kui Casekingist saab 4.3 600 kanti hinnaga.
Isiklikult ei näe väga mõtet selle lisa 100Mhz eest tõmmelda. Kes tahab tõesti hean binningut peab ootama ära järgmise aasta. Zen1 ja Zen+ oli sama teema. Väljalaske prosed nõudesid rohkem volti oma kellade saavutamiseks. Hilisemad olid juba paremad. Hetkel lähevad väga vähese lekkevooluga chipletid EPYC'le. Väga kõrge lekkevoolu aga kõrge Mhz potentsiaaliga chipletid eeldatavasti pannakse Threadripperi jaoks juba kõrvale ja mis üle jääb läheb siis AM4 peale.
Asus lasi X570 F gaming'uile uue biosi välja koos uuendusega - AGESA 1.0.0.3 Patch
Ning tulemus on - madalamad pinged koormuse all, sellest lähtuvalt madalam temp aga tänu sellele, et vähem piitsa antakse pingega on ka prose MHz tagasihoidlikum ja tõmbleb edasi tagasi 3.992-4.1 vahel Enne oli sisuliselt kõik tuumad 4.2-4,3ghz peal. _________________ |--{o,o}-----(\__/)-----------------|
|--|)__)-----(='.'=) ----O RLY ?---|
|---"-"- -----(")_(")-----------------|
Auto Vcore ja PBO 3900X singlecore boost üle 4525 ei taha minna. Mõistlikum on Vcore 1,325 peale piirata ja vaikset kasti nautida.
Keegi siin 2x16GB B-died ka veel omab? Mis 24/7 pingega jookseb? 1,39V peal jookseb praegu 3400@cl14 1:1
EDIT: reaalse elu tulemus 1,325V peal on Vegas Proga renderdades allcore ~4,05GHz. Üksikut tuuma boostib isegi kuni 4,45GHz
Seleta ka teadmatule kuidas sa määrad, et prose 1:1 jooseks? Vaatasin, et bios ajab kah miskit "parima jõudluse saavutad kui FCLK on 1:1" aga ei jaga täpselt matsu mida see tähendab. Mäletan vanasti 939 ja p4 ajal oleks nagu mingi sarnane 1:1 mälude suhe kusagilt läbi käinud. _________________ |--{o,o}-----(\__/)-----------------|
|--|)__)-----(='.'=) ----O RLY ?---|
|---"-"- -----(")_(")-----------------|
hm selge, eks peab ise lähemalt uurima. Endal hetkel pms stock ja xmp profiiliga mälu / prose seadmed
Huvitrav, et see uus bios, mis nüüd välja lasti tänu sellele, et AMD oma asju uuendas tõstis max temperatuuri 2-3c võrra. Just ennem testitud vana biosi ja uuega. Pinged tunduvad suht samad olevat ja prose boostib sarnase GHz'i peale. Virutasin offset volt 0.06xx peale, natuke taltsutamaks temperatuure. _________________ |--{o,o}-----(\__/)-----------------|
|--|)__)-----(='.'=) ----O RLY ?---|
|---"-"- -----(")_(")-----------------|
3900X @ 1,28V ning PBOga Cine R20 multi 7000p - average allcore klokk on ~4050MHz. Vegas Proga 30+ min renderdades average allcore ~4025MHz.
Singlecore boostib endiselt kuni 4525MHz, nagu ka auto Vcore peal, kuid auto Vcore puhul oli multi tulemus 7200p.
3900X @ 1,28V ning PBOga Cine R20 multi 7000p - average allcore klokk on ~4050MHz. Vegas Proga 30+ min renderdades average allcore ~4025MHz.
Singlecore boostib endiselt kuni 4525MHz, nagu ka auto Vcore peal, kuid auto Vcore puhul oli multi tulemus 7200p.
Mälud jooksevad hetkel nii:
Spoiler
Alla 65ns mälu latentsus peaks ikka ülihea tulemus Ryzen 3000 jaoks olema.
1,28V juures muidu voolutarve ka väiksem, kui auto peal? Mulle tundub, et neid prosesi tasub ülekiirendada ainult siis kui on sattunud mõni ülihea isend, millel saab kõik tuumad vähegi mõistliku pinge juures ajada kuhugi max single core boost taseme lähedale.
Natuke alla kellates peaks saama suht vägeveid perf/W numbreid Zen 2'ga, kuid desktopi puhul see eriti oluline jällegi pole (võibolla lihtsalt natuke huvitavam tuunimissuund).
Natuke alla kellates peaks saama suht vägeveid perf/W numbreid Zen 2'ga, kuid desktopi puhul see eriti oluline jällegi pole (võibolla lihtsalt natuke huvitavam tuunimissuund).
Tüüpiliselt ei ole jah desktopil eriti oluline aga on mõiningaid builde kus arvuti vaiksus on tähtsam kui viimane piisk jõudlust. Näiteks itx arvutid teleka küljes vms. Väike downclock võib olla vahe vaikse arvuti ja hääletu arvuti vahel.
näiteks mu pisikeses kastis suudab cpu jahuti mõistlikult ära jahutada 65w, mitte rohkem. _________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
kellelgi uuema AGESA põhjal tehtud biosiga on kogemusi, et temperatuur kasvab ja VRM hakkab laulma? Või Asus on miskit puusse pannud. Lendas vana bios peale tagasi, temp stabiliseerus ja VRM ala jäi kah vait
Kuigi see "temp tõusis" oli vaid 2-3c. _________________ |--{o,o}-----(\__/)-----------------|
|--|)__)-----(='.'=) ----O RLY ?---|
|---"-"- -----(")_(")-----------------|
Natuke alla kellates peaks saama suht vägeveid perf/W numbreid Zen 2'ga, kuid desktopi puhul see eriti oluline jällegi pole (võibolla lihtsalt natuke huvitavam tuunimissuund).
Tüüpiliselt ei ole jah desktopil eriti oluline aga on mõiningaid builde kus arvuti vaiksus on tähtsam kui viimane piisk jõudlust. Näiteks itx arvutid teleka küljes vms. Väike downclock võib olla vahe vaikse arvuti ja hääletu arvuti vahel.
Kuna minu suur eesmärk on "hääletu" arvuti, siis selle nimel olen ~200MHz boostist nõus loobuma. Käsitsi 1,28V vs auto Vcore vahe on temperatuuri/häälekuse seisukohalt proportsionaalselt palju kehvem, kui see 2-3% perfi võitu.
Surfasin MSi bioses ringi ja panin sealt memory try it now alt max profiili. 3800 MHZ 1900 fclk 18-20-20-38-89 1.4 V
Tundub et töötab ja mingeid erroreid olnud pole. On see kiirem kui Corsair vengeance default 3200 16-18-18-36 default? Vähemalt AIDA64 test näitab paremaid numbreid.
Mälud kuumaks ka ei lähe selle voldiga.
Oliverk, Peaks olema kiirem kuigi soovitan DRAM Calculatoriga taimingud paika panna.
Rääkides MSI BIOS-st või X570 üldiselt, siis huvi pärast vaatasin mis versioonid MSI, ASUS ja Gigabyte on väljastanud oma X570 platedele. Mis mulle silma hakkas oli see, et ASUS onb väljastanud kõige rohkem versioone. Tavaliselt 4-5 plaadi kohta. Eriti oma Strix platedele. Gigabyte on samuti üsna aktiivselt enamus platedele väljastanud 3 versiooni. Mõlemad firmad on uusima AGESA 1.0.0.3 ABB peal. MSI samas on must lammas kes pole veel suutnud isegi ABB väljastada ühelegi X570 platele ja ka AB tuli hiljem kui teistel. Ka kogu väljastatud BIOS versioonide hulk on heal juhul 2tk plate kohta. Nädal tagasi polnud nt 500€ Creationile peale launch BIOS-i näiteks veel midagi väljastatud. Ei sisalda just eriti usku MSI X570 ostmiseks. Eriti peale MPG Gaming Edge VRM ülekuumenemist @ 125c Hardware Unboxed videos. B450 on neil super aga X570 paistab, et nad on palli kukutanud nii koostekvaliteedilt kui ka toe osas _________________ Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Oliverk, Peaks olema kiirem kuigi soovitan DRAM Calculatoriga taimingud paika panna.
Rääkides MSI BIOS-st või X570 üldiselt, siis huvi pärast vaatasin mis versioonid MSI, ASUS ja Gigabyte on väljastanud oma X570 platedele. Mis mulle silma hakkas oli see, et ASUS onb väljastanud kõige rohkem versioone. Tavaliselt 4-5 plaadi kohta. Eriti oma Strix platedele. Gigabyte on samuti üsna aktiivselt enamus platedele väljastanud 3 versiooni. Mõlemad firmad on uusima AGESA 1.0.0.3 ABB peal. MSI samas on must lammas kes pole veel suutnud isegi ABB väljastada ühelegi X570 platele ja ka AB tuli hiljem kui teistel. Ka kogu väljastatud BIOS versioonide hulk on heal juhul 2tk plate kohta. Nädal tagasi polnud nt 500€ Creationile peale launch BIOS-i näiteks veel midagi väljastatud. Ei sisalda just eriti usku MSI X570 ostmiseks. Eriti peale MPG Gaming Edge VRM ülekuumenemist @ 125c Hardware Unboxed videos. B450 on neil super aga X570 paistab, et nad on palli kukutanud nii koostekvaliteedilt kui ka toe osas
Parim mis saan on 3800 16-19-19-36 fclk 1900 Midagi muudan siis clear cmos.
peaks selle tootmise kraami jaoks vist eraldi teema tegema. praegu käib jutt tunde järgi mitmes teemas laiali _________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
hwinfo max clock ei tundu päris õige asi, mida monitoorida. selle takti saab murdosa sekundiks.
ma näen seal ka 100mhz suuremat numbrit kui sustained. _________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Minu mäletamist mööda lubas AMD am4-le 2020.
Kas järgmine aasta Ryzen 4000 am4-le ka tuleb, ei tea, kuid uut kiibistikku/pesa on (peamiselt?) vaja ddr5 jaoks. _________________ M: MSI B660M MORTAR M: Dell RTX 2060 O: AM5 ITX emaplaat
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse sa ei või vastata selle foorumi teemadele sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis sa ei saa lisada manuseid selles foorumis sa võid manuseid alla laadida selles foorumis
Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.