Avaleht
uus teema   vasta Raud »  Protsessorid »  AMD Zen/Ryzen/Threadripper/Epyc arutelu märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 151, 152, 153 ... 318, 319, 320  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
ceemic
24/7@kalal
ceemic

liitunud: 21.03.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.08.2019 08:59:54 vasta tsitaadiga

3900X @ 1,28V ning PBOga Cine R20 multi 7000p - average allcore klokk on ~4050MHz. Vegas Proga 30+ min renderdades average allcore ~4025MHz.
Singlecore boostib endiselt kuni 4525MHz, nagu ka auto Vcore peal, kuid auto Vcore puhul oli multi tulemus 7200p.

Mälud jooksevad hetkel nii:
Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 421 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 322
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
A-Circus.
Kreisi kasutaja
A-Circus.

liitunud: 30.10.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.08.2019 10:06:41 vasta tsitaadiga

ceemic kirjutas:
3900X @ 1,28V ning PBOga Cine R20 multi 7000p - average allcore klokk on ~4050MHz. Vegas Proga 30+ min renderdades average allcore ~4025MHz.
Singlecore boostib endiselt kuni 4525MHz, nagu ka auto Vcore peal, kuid auto Vcore puhul oli multi tulemus 7200p.

Mälud jooksevad hetkel nii:
Spoiler Spoiler Spoiler

Alla 65ns mälu latentsus peaks ikka ülihea tulemus Ryzen 3000 jaoks olema.
1,28V juures muidu voolutarve ka väiksem, kui auto peal? Mulle tundub, et neid prosesi tasub ülekiirendada ainult siis kui on sattunud mõni ülihea isend, millel saab kõik tuumad vähegi mõistliku pinge juures ajada kuhugi max single core boost taseme lähedale.

Natuke alla kellates peaks saama suht vägeveid perf/W numbreid Zen 2'ga, kuid desktopi puhul see eriti oluline jällegi pole (võibolla lihtsalt natuke huvitavam tuunimissuund).
Kommentaarid: 50 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 48
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
parkenTOSH
HV kasutaja

liitunud: 19.07.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.08.2019 10:46:39 vasta tsitaadiga

A-Circus. kirjutas:
Natuke alla kellates peaks saama suht vägeveid perf/W numbreid Zen 2'ga, kuid desktopi puhul see eriti oluline jällegi pole (võibolla lihtsalt natuke huvitavam tuunimissuund).


Tüüpiliselt ei ole jah desktopil eriti oluline aga on mõiningaid builde kus arvuti vaiksus on tähtsam kui viimane piisk jõudlust. Näiteks itx arvutid teleka küljes vms. Väike downclock võib olla vahe vaikse arvuti ja hääletu arvuti vahel.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.08.2019 12:21:18 vasta tsitaadiga

näiteks mu pisikeses kastis suudab cpu jahuti mõistlikult ära jahutada 65w, mitte rohkem.
_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
angel
HV Guru
angel

liitunud: 06.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.08.2019 12:43:14 vasta tsitaadiga

kellelgi uuema AGESA põhjal tehtud biosiga on kogemusi, et temperatuur kasvab ja VRM hakkab laulma? Või Asus on miskit puusse pannud. Lendas vana bios peale tagasi, temp stabiliseerus ja VRM ala jäi kah vait icon_neutral.gif
Kuigi see "temp tõusis" oli vaid 2-3c.

_________________
|--{o,o}-----(\__/)-----------------|
|--|)__)-----(='.'=) ----O RLY ?---|
|---"-"- -----(")_(")-----------------|
Kommentaarid: 175 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 157
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ceemic
24/7@kalal
ceemic

liitunud: 21.03.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.08.2019 14:56:33 vasta tsitaadiga

parkenTOSH kirjutas:
A-Circus. kirjutas:
Natuke alla kellates peaks saama suht vägeveid perf/W numbreid Zen 2'ga, kuid desktopi puhul see eriti oluline jällegi pole (võibolla lihtsalt natuke huvitavam tuunimissuund).


Tüüpiliselt ei ole jah desktopil eriti oluline aga on mõiningaid builde kus arvuti vaiksus on tähtsam kui viimane piisk jõudlust. Näiteks itx arvutid teleka küljes vms. Väike downclock võib olla vahe vaikse arvuti ja hääletu arvuti vahel.


Kuna minu suur eesmärk on "hääletu" arvuti, siis selle nimel olen ~200MHz boostist nõus loobuma. Käsitsi 1,28V vs auto Vcore vahe on temperatuuri/häälekuse seisukohalt proportsionaalselt palju kehvem, kui see 2-3% perfi võitu.
Kommentaarid: 421 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 322
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
pots4t4j4
HV Guru

liitunud: 14.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.08.2019 17:35:41 vasta tsitaadiga

londiste kirjutas:
näiteks mu pisikeses kastis suudab cpu jahuti mõistlikult ära jahutada 65w, mitte rohkem.


Mis jahuti, seda siis vaikselt?
Kommentaarid: 493 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 401
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SilQ
HV Guru
SilQ

liitunud: 19.10.2006




sõnum 16.08.2019 18:14:02 vasta tsitaadiga

pots4t4j4 kirjutas:
londiste kirjutas:
näiteks mu pisikeses kastis suudab cpu jahuti mõistlikult ära jahutada 65w, mitte rohkem.


Mis jahuti, seda siis vaikselt?


https://www.alpenfoehn.de/en/products/cpu-cooler/black-ridge-en
Kommentaarid: 251 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 215
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Oliverk
HV veteran

liitunud: 31.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.08.2019 18:21:25 vasta tsitaadiga

Surfasin MSi bioses ringi ja panin sealt memory try it now alt max profiili. 3800 MHZ 1900 fclk 18-20-20-38-89 1.4 V
Tundub et töötab ja mingeid erroreid olnud pole. On see kiirem kui Corsair vengeance default 3200 16-18-18-36 default? Vähemalt AIDA64 test näitab paremaid numbreid.
Mälud kuumaks ka ei lähe selle voldiga.
Kommentaarid: 27 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.08.2019 19:38:50 vasta tsitaadiga

Oliverk, Peaks olema kiirem kuigi soovitan DRAM Calculatoriga taimingud paika panna.

Rääkides MSI BIOS-st või X570 üldiselt, siis huvi pärast vaatasin mis versioonid MSI, ASUS ja Gigabyte on väljastanud oma X570 platedele. Mis mulle silma hakkas oli see, et ASUS onb väljastanud kõige rohkem versioone. Tavaliselt 4-5 plaadi kohta. Eriti oma Strix platedele. Gigabyte on samuti üsna aktiivselt enamus platedele väljastanud 3 versiooni. Mõlemad firmad on uusima AGESA 1.0.0.3 ABB peal. MSI samas on must lammas kes pole veel suutnud isegi ABB väljastada ühelegi X570 platele ja ka AB tuli hiljem kui teistel. Ka kogu väljastatud BIOS versioonide hulk on heal juhul 2tk plate kohta. Nädal tagasi polnud nt 500€ Creationile peale launch BIOS-i näiteks veel midagi väljastatud. Ei sisalda just eriti usku MSI X570 ostmiseks. Eriti peale MPG Gaming Edge VRM ülekuumenemist @ 125c Hardware Unboxed videos. B450 on neil super aga X570 paistab, et nad on palli kukutanud nii koostekvaliteedilt kui ka toe osas thumbs_down.gif

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Oliverk
HV veteran

liitunud: 31.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.08.2019 20:30:05 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:
Oliverk, Peaks olema kiirem kuigi soovitan DRAM Calculatoriga taimingud paika panna.

Rääkides MSI BIOS-st või X570 üldiselt, siis huvi pärast vaatasin mis versioonid MSI, ASUS ja Gigabyte on väljastanud oma X570 platedele. Mis mulle silma hakkas oli see, et ASUS onb väljastanud kõige rohkem versioone. Tavaliselt 4-5 plaadi kohta. Eriti oma Strix platedele. Gigabyte on samuti üsna aktiivselt enamus platedele väljastanud 3 versiooni. Mõlemad firmad on uusima AGESA 1.0.0.3 ABB peal. MSI samas on must lammas kes pole veel suutnud isegi ABB väljastada ühelegi X570 platele ja ka AB tuli hiljem kui teistel. Ka kogu väljastatud BIOS versioonide hulk on heal juhul 2tk plate kohta. Nädal tagasi polnud nt 500€ Creationile peale launch BIOS-i näiteks veel midagi väljastatud. Ei sisalda just eriti usku MSI X570 ostmiseks. Eriti peale MPG Gaming Edge VRM ülekuumenemist @ 125c Hardware Unboxed videos. B450 on neil super aga X570 paistab, et nad on palli kukutanud nii koostekvaliteedilt kui ka toe osas thumbs_down.gif

Parim mis saan on 3800 16-19-19-36 fclk 1900 Midagi muudan siis clear cmos.
Kommentaarid: 27 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
6kantv6ti
HV kasutaja

liitunud: 03.03.2013



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.08.2019 11:33:28 vasta tsitaadiga

MSI on B450 TOMAHAWK-ist lasknud välja MAX versiooni:
https://www.msi.com/Motherboard/B450-TOMAHAWK-MAX

Erinevus tavaversiooniga seisneb selles, et BIOS-i kivi on suurem.

EDIT:
https://www.hinnavaatlus.ee/1536540/msi-socket-am4-tomahawk-max/

AK-s kohal, tellitav ja tellitud icon_smile.gif icon_cool.gif
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 17
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.08.2019 13:12:15 vasta tsitaadiga

Mul samamoodi üle 1900 fclk ja 1900 mem 1:1 ei taha minna. Kuid see on juba päris hea tulemus.

Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.08.2019 14:06:39 vasta tsitaadiga


Link

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.08.2019 15:22:56 vasta tsitaadiga

https://wccftech.com/tsmc-5nm-7nm-fabrication-details/
_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.08.2019 15:31:28 vasta tsitaadiga

peaks selle tootmise kraami jaoks vist eraldi teema tegema. praegu käib jutt tunde järgi mitmes teemas laiali icon_razz.gif
_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
xheix1712
HV Guru
xheix1712

liitunud: 24.06.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.08.2019 15:56:21 vasta tsitaadiga

Arvutitargast veel 2 x 3900x vaba thumbs_up.gif
Kui keegi kiirelt vajab, siis võtke ühendust, saame broneerida icon_wink.gif
Kommentaarid: 195 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pots4t4j4
HV Guru

liitunud: 14.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.08.2019 16:43:16 vasta tsitaadiga

mis hinnaga?
Kommentaarid: 493 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 401
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
maty
Kreisi kasutaja

liitunud: 11.07.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.08.2019 16:44:49 vasta tsitaadiga

599
_________________
HV kasutajatele suunatud Discordi server
Kommentaarid: 81 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 69
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.08.2019 09:06:53 vasta tsitaadiga

Spoiler Spoiler Spoiler


tsitaat:
Seems like you forgot to mention the AGESA versions of each BIOS, so here's a list of them.

Gigabyte X570 Aorus Xtreme------1.0.0.3ABB----------4225 / 4550
MSI X570-A Pro---------------------------1.0.0.3A---------------4175 / 4525
Gigabyte X570 Aorus Master------1.0.0.3ABB-----------4175 / 4525
MSI MPG X570 Gaming Edge-----1.0.0.3A----------------4175 / 4500
MSI MEG X570 Godlike---------------1.0.0.3AB-------------4175 / 4500
Asrock X570 Taici-----------------------1.0.0.3ABB-----------4177 / 4500
Asus TUF Gaming X570-Plus------1.0.0.3ABB-----------4176 / 4475
Asrock X570 Steel Legend----------1.0.0.3ABB-----------4175 / 4475
Asrock AB350M Pro4------------------1.0.0.3ABB-----------4167 / 4475
Gigabyte X570 Gaming X-------------1.0.0.3ABB-----------4192 / 4465
Gigabyte X570 Aorus Elite-----------1.0.0.3ABB-----------4167 / 4465
MSI Prestige X570 Creation---------1.0.0.3AB-------------4224 / 4375
MSI B450 Tomahawk Max-----------1.0.0.3AB-------------4200 / 4375
Biostar Racing X570GT----------------1.0.0.3ABB-----------4117 / 4370
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.08.2019 09:14:46 vasta tsitaadiga

hwinfo max clock ei tundu päris õige asi, mida monitoorida. selle takti saab murdosa sekundiks.
ma näen seal ka 100mhz suuremat numbrit kui sustained.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ceemic
24/7@kalal
ceemic

liitunud: 21.03.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.08.2019 10:05:10 vasta tsitaadiga


Link


Pange siis ka datat icon_smile.gif
Kommentaarid: 421 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 322
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Oliverk
HV veteran

liitunud: 31.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.08.2019 10:15:55 vasta tsitaadiga

londiste kirjutas:
hwinfo max clock ei tundu päris õige asi, mida monitoorida. selle takti saab murdosa sekundiks.
ma näen seal ka 100mhz suuremat numbrit kui sustained.

Mul paneb üldse villast. Näitab ainult 4198. Ryzen masteris max 4102
Kommentaarid: 27 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Auron
HV Guru
Auron

liitunud: 19.08.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.08.2019 23:40:01 vasta tsitaadiga

Kaua üldse AMD'il praegune socket püsib ehk kui täna osta äge plate siis kaua veel on samale socketile prosesid loota?
Kommentaarid: 156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
1dumbpcuser
HV Guru

liitunud: 05.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.08.2019 06:47:19 vasta tsitaadiga

Minu mäletamist mööda lubas AMD am4-le 2020.
Kas järgmine aasta Ryzen 4000 am4-le ka tuleb, ei tea, kuid uut kiibistikku/pesa on (peamiselt?) vaja ddr5 jaoks.

_________________
M: MSI B660M MORTAR
M: Dell RTX 2060
O: AM5 ITX emaplaat
Kommentaarid: 103 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.08.2019 08:47:25 vasta tsitaadiga

Ma arvan, et see püsib kauem kui inimesed arvavad. 2020 oli kaks aastat tagasi antud number. Uus socket tuleb siis kui tuleb DDR5 ja hetkel pole DDR5 isegi serverites veel. Oletades, et serveritesse tuleb ehk järgmine aasta, siis mainstreami jõuab kõige varasemalt 2021. Ja mis hinnaga pole kah veel kindel. Uus mälu on alguses alati kallis.
tsitaat:
DDR5 System Memory

Release Date: Late 2019/2020
JEDEC standard not fully complete yet, expected for summer 2018
Demo'd in May 2018 by Micron: DDR5-4400
Samsung 16 Gb DDR5 DRAM developed since February 2018
Samsung has completed functional testing and validation of a LPDDR5 prototype: 10 nm class, 8 Gbit, final clocks: DDR5-5500 and DDR5-6400
SK Hynix has 16 Gb DDR5-5200 samples ready, 1.1 V, mass production expected 2020
4800 - 6400 Mbps
Expected to be produced using 7 nm technologies
64-bit link at 1.1 V
Voltage regulators on the DIMM modules

https://www.techpowerup.com/review/future-hardware-releases/

Ryzen 4000 tuleb seega üsna kindlalt AM4 peale saadaoleva info põhjal
Lisaks võivad tulla ka tulevased põlvkonnad. Inimesed arvavad, et kui tuleb uus socket, siis vanale socketile enam midagi ei toodeta. Miski ei takista AMD'l tegemast hübriid DDR4/DDR5 mälukontrolleriga prose (Ryzen 5000 - Zen 5) ja väljastada see nii AM4 kui ka AM5 peale.

Põhjus on lihtne - DDR5 on uus, kallis ja vähelevinud ja turul on miljoneid AM4 platesid.

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.08.2019 12:08:23 vasta tsitaadiga

https://www.computerbase.de/2019-08/cpu-amd-ryzen-5-3500/
ryzen 3500, 6c/6t ja 3.6/4.1 GHz.
eeldatavasti 150-170 raha.
tundub, et 9400f on amd-l pinnuks silmas.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.08.2019 13:27:43 vasta tsitaadiga

Sama raha eest saab foorumist jahuti ja karbita 3600. Pole nagu väga mõtet. See peaks olema 120 maksimum, sest järelturg on ka 1600 ja 2600 täis.
_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Viilutaja
HV Guru
Viilutaja

liitunud: 28.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.08.2019 17:26:39 vasta tsitaadiga

Järgmise aasta Zen3 tuleb ka veel kindlasti AM4 socketile. Seega enne 2021 me kindlasti uut AMD socketit ei näe. Pakun ise, et 2022 alles.
_________________
Parim kodukino projektor müügis: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11768241#11768241
Kommentaarid: 226 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rauli24
HV vaatleja

liitunud: 10.08.2010




sõnum 23.08.2019 17:31:34 vasta tsitaadiga

alla 3600 cl14 pole ryzenile mõtet panna https://www.youtube.com/watch?v=DPsEncp5M4s&ab_channel=JayPTek
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.08.2019 17:46:37 vasta tsitaadiga

battlefieldid on väga mälu latency tundlikud.

ryzeni-spetsiifiline osa on see, et takt peaks olema võimalikult kõrge 1:1 mälu:if kiiruste suhete juures.
edasi timingute tweak annab kiirust muidugi juurde aga see toimib igal platvormil.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kuccu
HV kasutaja

liitunud: 11.09.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.08.2019 18:10:19 vasta tsitaadiga

Segaks ka ennast korra siia mälu teemale vahele. Mälud suht tume teema. On mingeid konkreetseid pulkasid soovitada mida r5 3600le osta?
Kas peaks kohe ostma sellised mis letis 3600 cl16 või 3200 cl 14 näitavad? Või võib osta mingid lahjemaid millele siis vinti peale keerata? Plateks tuleb ilmselt tomahawk max kui keegi seda ideed auklikuks ei lase nüüd.
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.08.2019 18:12:39 vasta tsitaadiga

see sõltub su rahakotist. 3600cl16 ja 3200cl14 on oluliselt kallimad kui 3600cl18 või 3200cl16.
alternatiivina võid teha uurimustööd, et saadaolevate pulkade juures milliste mälukividega tegu või kuidas senised klokkimistulemused on ja klokkimisele loota.

platest sõltub selliste tavainimeste kiiruste juures üsna vähe.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.08.2019 18:38:38 vasta tsitaadiga

Sõltub ka sellest millist tüüpi inimene sa oled. Kui sa tahad, et max mälu kiirus töötaks kohe ja ei viitsi ise jamada, siis 3600Mhz on sinule sobivam valik.
Samas kui sul pole midagi ise ülekiirendamise ja teatud riski vastu, siis on mõistlik võtta heade kividega odavamad pulgad mida siis ise üle kiirendada.

Konkreetsed soovitused:
Kingston HyperX 2933Mhz CL15 pulgad on Hynic C-Die kividega ja peaksid tegema 3600Mhz CL16. 2x8GB maksab ainult ~110€. 4x8GB ~230€
Kingston HyperX 3333Mhz CL16 pulgad on Hynic C-Die kividega (pole kindel palju täpselt need teevad aga 3600 CL16 tundub kerge). 2x8GB maksab alla 100€. 4x8GB alla 200€ ja 4x16GB saab kätte isegi ~365€ kanti.

Crucial Ballistix Elite ja Ballistix Sport osad mudelid on Micron E-Die aga saadavus on kehva ja risk saada mitteklokkuvad pulgad on suurem.

G.Skill Flare X 3200 CL14 on garanteeritud Samsung B-Die mis peaks samuti tegema 3600 CL16.
G.Skill TridentZ Neo on spetsiaalselt X570 jaoks optimeeritud (enamus B-Die) ja läheb kuni 3600 CL14 out of box. Isegi 3800 CL14 on tulemas aga mitte veel saadaval. Need on muidugi kallid ja mõeldud inimestele kes ei viitsi/taha ise timmida taiminguid.

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kuccu
HV kasutaja

liitunud: 11.09.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.08.2019 21:35:52 vasta tsitaadiga

Tänud soovituste eest. Vaatan need Kingstonid üle ja järgmine nädal vast saab ära tellida/osta.
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
noon
HV vaatleja

liitunud: 24.04.2004




sõnum 23.08.2019 21:38:32 vasta tsitaadiga

Viilutaja kirjutas:
Järgmise aasta Zen3 tuleb ka veel kindlasti AM4 socketile. Seega enne 2021 me kindlasti uut AMD socketit ei näe. Pakun ise, et 2022 alles.

Kust selline info pärit on, ehk on linki jagada?
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sathanas
HV kasutaja

liitunud: 31.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.08.2019 23:23:20 vasta tsitaadiga

rauli24 kirjutas:
alla 3600 cl14 pole ryzenile mõtet panna https://www.youtube.com/watch?v=DPsEncp5M4s&ab_channel=JayPTek

See kehtib ainult high end videokaartide puhul kus prose kipub pudelikaelaks jääma. Keskklassi kaartidega suurt vahet pole.
Kommentaarid: 37 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 36
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Viilutaja
HV Guru
Viilutaja

liitunud: 28.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.08.2019 23:29:53 vasta tsitaadiga

noon kirjutas:
Viilutaja kirjutas:
Järgmise aasta Zen3 tuleb ka veel kindlasti AM4 socketile. Seega enne 2021 me kindlasti uut AMD socketit ei näe. Pakun ise, et 2022 alles.

Kust selline info pärit on, ehk on linki jagada?

Mis täpselt? See ju ammu läbi käidud teema, et järgmine aasta on veel AM4 socket Zen3'le.

_________________
Parim kodukino projektor müügis: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11768241#11768241
Kommentaarid: 226 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rauli24
HV vaatleja

liitunud: 10.08.2010




sõnum 24.08.2019 00:19:14 vasta tsitaadiga

Sathanas kirjutas:
rauli24 kirjutas:
alla 3600 cl14 pole ryzenile mõtet panna https://www.youtube.com/watch?v=DPsEncp5M4s&ab_channel=JayPTek

See kehtib ainult high end videokaartide puhul kus prose kipub pudelikaelaks jääma. Keskklassi kaartidega suurt vahet pole.

vähenda sätteid ja loeb küll
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
noon
HV vaatleja

liitunud: 24.04.2004




sõnum 24.08.2019 10:21:51 vasta tsitaadiga

Viilutaja kirjutas:
noon kirjutas:
Viilutaja kirjutas:
Järgmise aasta Zen3 tuleb ka veel kindlasti AM4 socketile. Seega enne 2021 me kindlasti uut AMD socketit ei näe. Pakun ise, et 2022 alles.

Kust selline info pärit on, ehk on linki jagada?

Mis täpselt? See ju ammu läbi käidud teema, et järgmine aasta on veel AM4 socket Zen3'le.

Kogu info, mis mina olen lugenud on selline, et veel pole kindlalt öeldud, mis socketile järgmine cpu tuleb. Kui eksin, oleks väga tore.
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.08.2019 10:51:45 vasta tsitaadiga

on öeldud, et am4 on veel 2020 asi ja et socketi vahetus seondub korralike tehnoloogiliste vahetustega, eelkõige mälu ja/või siinid.
_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vael
HV Guru

liitunud: 17.03.2013




sõnum 24.08.2019 11:17:20 vasta tsitaadiga

rauli24 kirjutas:
Sathanas kirjutas:
rauli24 kirjutas:
alla 3600 cl14 pole ryzenile mõtet panna https://www.youtube.com/watch?v=DPsEncp5M4s&ab_channel=JayPTek

See kehtib ainult high end videokaartide puhul kus prose kipub pudelikaelaks jääma. Keskklassi kaartidega suurt vahet pole.

vähenda sätteid ja loeb küll


back to 720p gamin in 2020?

2080Ti pole nagu mõtet 1080p jaoks osta, ning 1080p kaardiga RX 580 ei ole erinevust ollagi. Ja kus suuresti kasu lõikab on käsitsi seadistamine, töötab ka 3000Mhz peal, ei pea super-hyper-Aquaman-RGB-UltraEditionit soetama.

Spoiler Spoiler Spoiler


Spoiler Spoiler Spoiler


Mulle paistab küll kui mahavisatud raha, pigem see $sota€ GPU alla panna. Tuleb igast asendist 8-10FPS juurde(@1440p).

PS. BFV stutterfest, kus Low-Ultra seaded ei mängi rolli, pole küll mingi benchimise musternäidis. Mõnel jookseb see mäng potato peal nagu kulda, mõned ei saa i9 ja 2080Ti-ga käimagi.
PS2. Kõik tähtis sai alguses öeldud: "using DRAM calculator" ehk sama mis HU videos Teamgroupi sigaodavate mälude puhulgi töötas.
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
busta
HV veteran
busta

liitunud: 10.10.2003




sõnum 24.08.2019 12:37:31 vasta tsitaadiga

Paneks ikkagi soti mälude alla ja tippklassi video peale. Paljud pisiasjad kokku annab kokkuvõttes märgatava eelise. Olla mängus konkurentsis või peksa saada...
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 14
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
A-Circus.
Kreisi kasutaja
A-Circus.

liitunud: 30.10.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.08.2019 12:50:56 vasta tsitaadiga

busta kirjutas:
Paneks ikkagi soti mälude alla ja tippklassi video peale. Paljud pisiasjad kokku annab kokkuvõttes märgatava eelise. Olla mängus konkurentsis või peksa saada...

Uuemad Inteli ja AMD prosed suudavad peaaegu kõiki mänge 100fps+ jooksutada, kui peenhäälestamise kaudu mõned kaadrid sekundis lisa saab on ju tore, aga ise nii küll ei ütleks et sellest mängudes "peksasaamise ja konkurentsis olemise" vahe tekiks. Siis on probleem juba pigem ekraani ja tooli vahel. Kui me räägime kaadrisagedustest nagu näiteks 40 vs 80fps, siis shooterite puhul on selline vahe juba täitsa oluline.
Kommentaarid: 50 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 48
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Draco
HV veteran
Draco

liitunud: 15.09.2005




sõnum 24.08.2019 14:13:24 vasta tsitaadiga

tsitaat:
G.Skill Flare X 3200 CL14 on garanteeritud Samsung B-Die mis peaks samuti tegema 3600 CL16


Kas keegi on siin testinud ka 3200 CL14 vs 3600 CL16 kiiruseid? On reaalselt kiirem ka või pole suurt pointi proovida?
Netis uurides on vastused erinevad. Masinas on 2700X ja G.Skill Flare X 3200 CL14

_________________
Purgatory Judgement
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kuccu
HV kasutaja

liitunud: 11.09.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.08.2019 14:33:40 vasta tsitaadiga

3200 CL14 ja 3600 CL 16 peaksid tasa olema minu viimaste tundide uuringute järgi. Vähemalt teoorias
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vael
HV Guru

liitunud: 17.03.2013




sõnum 24.08.2019 15:44:38 vasta tsitaadiga

Draco kirjutas:
tsitaat:
G.Skill Flare X 3200 CL14 on garanteeritud Samsung B-Die mis peaks samuti tegema 3600 CL16


Kas keegi on siin testinud ka 3200 CL14 vs 3600 CL16 kiiruseid? On reaalselt kiirem ka või pole suurt pointi proovida?
Netis uurides on vastused erinevad. Masinas on 2700X ja G.Skill Flare X 3200 CL14


Nagu HardwareUnboxed näitas, siis 3800Mhz tulemused saad kõige odavama 3000Mhz mälu peal, kui lööd DRAM calculator seaded sisse.

Konkurentsi pakkuvates mängudes saab selle 100+FPS kätte ka vana juustu arvutiga ning "input lag" hakkab rolli mängima. Ehk low latency monitor ja klaver\hiir oleks järgmised investeerimissuunad.

N. Apex legends jookseb mu Ivy Bridge+Fury X peal nagu siidi, samas kui BFV on stutterfest.

RAM peale raha matta on siis mõtet, kui i9+RTX 2080Ti SLI arvutis ja raha on ikka roppu moodi üle.
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.08.2019 16:10:43 vasta tsitaadiga

Matta pole mõtet, targalt ostes saab väga soodsalt suht sama jõudluse kätte.
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rauli24
HV vaatleja

liitunud: 10.08.2010




sõnum 24.08.2019 18:31:39 vasta tsitaadiga

Vael kirjutas:
rauli24 kirjutas:
Sathanas kirjutas:
rauli24 kirjutas:
alla 3600 cl14 pole ryzenile mõtet panna https://www.youtube.com/watch?v=DPsEncp5M4s&ab_channel=JayPTek

See kehtib ainult high end videokaartide puhul kus prose kipub pudelikaelaks jääma. Keskklassi kaartidega suurt vahet pole.

vähenda sätteid ja loeb küll


back to 720p gamin in 2020?

2080Ti pole nagu mõtet 1080p jaoks osta, ning 1080p kaardiga RX 580 ei ole erinevust ollagi. Ja kus suuresti kasu lõikab on käsitsi seadistamine, töötab ka 3000Mhz peal, ei pea super-hyper-Aquaman-RGB-UltraEditionit soetama.

Spoiler Spoiler Spoiler


Spoiler Spoiler Spoiler


Mulle paistab küll kui mahavisatud raha, pigem see $sota€ GPU alla panna. Tuleb igast asendist 8-10FPS juurde(@1440p).

PS. BFV stutterfest, kus Low-Ultra seaded ei mängi rolli, pole küll mingi benchimise musternäidis. Mõnel jookseb see mäng potato peal nagu kulda, mõned ei saa i9 ja 2080Ti-ga käimagi.
PS2. Kõik tähtis sai alguses öeldud: "using DRAM calculator" ehk sama mis HU videos Teamgroupi sigaodavate mälude puhulgi töötas.

miks 1080p 1440p low sama effect ja see video mis ma varem jagasin seal oli gpu kasutus 70% 1440p
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.08.2019 10:34:46 vasta tsitaadiga

https://www.techspot.com/review/1899-ryzen-3800x-vs-3700x-difference/

Link

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  Protsessorid »  AMD Zen/Ryzen/Threadripper/Epyc arutelu mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 151, 152, 153 ... 318, 319, 320  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.