Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Pealtkuulamine ja tsensuur, NSA, ACTA, DMCA, GDPR... »  USA luurajatel on otseligipääs meie andmetele? märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
klf
HV vaatleja

liitunud: 08.03.2005




sõnum 13.06.2013 00:02:01 vasta tsitaadiga

Maldur kirjutas:
Ja see link pole ka vist siit läbi käinud - http://trollthensa.com/ icon_smile.gif.

Ja kellele siis pommisõnumeid saadame? Spämmid suvalisi isikuid või ainult oma mõttekaaslasi, kes jagavad matsu ja on solidaarsed?
Vabandust, aga see on küll idiootsuse tase - toita nende analüütilist masinavärki väärt infoga. Kes trollib keda?

ps. selguse huvides tuletan meelde: väärt info = metadata, ehk kes kellega läbi käib. Loe artiklit.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 13.06.2013 08:29:37 vasta tsitaadiga

Paistab sedamoodi, et Prism on juba tibake vananenud teema, uus ja moodne teema on siis FinSpy icon_razz1.gif

NY Times: Eestis ja Lätis kasutatakse inimeste järele spioneerimiseks jälgimisprogrammi FinSpy
http://forte.delfi.ee/news/tarkvara/ny-times-eestis-ja-latis-kasutatakse-inimeste-jarele-spioneerimiseks-jalgimisprogrammi-finspy.d?id=66282152
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.06.2013 12:58:25 vasta tsitaadiga

USA luureülem: Prism on aidanud ära hoida kümneid terroriakte

tsitaat:
USA elektronluure ülem ütles, et salajase andmekogumise programm Prism, mille tõi avalikkuse ette endine Luure Keskagentuuri (CIA) töötaja Edward Snowden, on aidanud paljastada kümneid terrorivandenõusid.

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 13.06.2013 22:28:46 vasta tsitaadiga

Tänase päeva uudis tundub siis olema see, et FBI on nüüd siis süüdistuse püsti pannud.

WASHINGTON: The United States has launched a criminal investigation and is taking "all necessary steps" to prosecute Edward Snowden for exposing secret US surveillance programs, the FBI director said Thursday.
US leaker Edward Snowden under criminal investigation for exposing secret surveillance programs: FBI
http://economictimes.indiatimes.com/tech/internet/us-leaker-edward-snowden-under-criminal-investigation-for-exposing-secret-surveillance-programs-fbi/articleshow/20576843.cms
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
dvd vader
HV Guru

liitunud: 26.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.06.2013 22:38:08 vasta tsitaadiga

mul tekib seda lugedes küsimus, et miks te end nii tähtsaks üldse peate, et arvate, et mingid luureteenistused teie vastu üldse mingit huvi kunagi tunneks?

mina pigem muretseks hoopis laiaulatuslikuma nuhkimise pärast, mida viivad läbi erafirmad meie enda lahkel loal (kes see ikka lepinguid nii täpselt loeb, et milleks neil õigus on meie andmeid kasutada), kes valdavad meie ostuharjumuste jmt. asjade kohta andmeid ja meile sobivat träni pähe määrivad reklaami abil, et meilt veel rohkem pappi kätte saada.

ma olen üsna kindel, et keskmine seadusekuulekas inimene on mingite luurajate jaoks suhteliselt null mis null. ja isegi kui tekib väike tõenäosus, et keegi teie kirju loeb, siis luureteenistusi absoluutselt ei huvita, kellega te naist petate või mitu pirafilmi alla tõmbasite (vähemalt mitte lääneriikide teenistusi, võib-olla kusagil teistsuguse riigikorraga riigis asjad muidugi vähe teistmoodi)
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 13.06.2013 22:48:06 vasta tsitaadiga

dvd vader kirjutas:
mul tekib seda lugedes küsimus, et miks te end nii tähtsaks üldse peate, et arvate, et mingid luureteenistused teie vastu üldse mingit huvi kunagi tunneks?

mina pigem muretseks hoopis laiaulatuslikuma nuhkimise pärast, mida viivad läbi erafirmad meie enda lahkel loal (kes see ikka lepinguid nii täpselt loeb, et milleks neil õigus on meie andmeid kasutada), kes valdavad meie ostuharjumuste jmt. asjade kohta andmeid ja meile sobivat träni pähe määrivad reklaami abil, et meilt veel rohkem pappi kätte saada.

ma olen üsna kindel, et keskmine seadusekuulekas inimene on mingite luurajate jaoks suhteliselt null mis null. ja isegi kui tekib väike tõenäosus, et keegi teie kirju loeb, siis luureteenistusi absoluutselt ei huvita, kellega te naist petate või mitu pirafilmi alla tõmbasite (vähemalt mitte lääneriikide teenistusi, võib-olla kusagil teistsuguse riigikorraga riigis asjad muidugi vähe teistmoodi)

See luuretegevus tähendab ka lisaks tööstusspionaaži. Seda isegi väideti mõned päevad tagasi ja paanitseti, et paljudest avastustest - leiutistest võib ilma jääda või peab hiljem selle tagasi ostma.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
dvd vader
HV Guru

liitunud: 26.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.06.2013 22:54:16 vasta tsitaadiga

tsitaat:

See luuretegevus tähendab ka lisaks tööstusspionaaži.

selle vastu on internetti mitte ühendatud arvutid normaalses ettevõttes, kes seda kardavad icon_rolleyes.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
salatoimik
HV Guru
salatoimik

liitunud: 08.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.06.2013 22:58:42 vasta tsitaadiga

dvd vader kirjutas:
mul tekib seda lugedes küsimus, et miks te end nii tähtsaks üldse peate, et arvate, et mingid luureteenistused teie vastu üldse mingit huvi kunagi tunneks?
Niikaua ei tunnegi kuni ookeani taha ei lähe või mõnda india tüüpi eestisse ei kutsu.
Sel juhul aga võetakse paks kaust andmetega välja ja öeldakse: "Kirjutasid solvava kommentaari foorumisse, oled kriminaalsete kalduvustega, riiki ei pääse"

Vot nii hakkab asi käima.

_________________
LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Osiris
HV Guru
Osiris

liitunud: 12.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.06.2013 22:59:25 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
USA luureülem: Prism on aidanud ära hoida kümneid terroriakte

tsitaat:
USA elektronluure ülem ütles, et salajase andmekogumise programm Prism, mille tõi avalikkuse ette endine Luure Keskagentuuri (CIA) töötaja Edward Snowden, on aidanud paljastada kümneid terrorivandenõusid.

Kas ka reaalselt nii on seda ei tea peale nende keegi. Õigustuseks ehk kõlbab selline väide küll.

Aga jah - sa ei või iial teada kui tahetakse kedagi patuoinaks teha - kuna luurel on sinu kohta elektrooniline profiil olemas valitaksegi kõige sobivam välja ja......
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sold OUT
no credit
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.06.2013 23:03:05 vasta tsitaadiga

Jajah...patuoinaks tehakse ikka keegi kes omab teatavat mõjuvõimu mingis sfääris ning jalgu jääb...vaevalt mõni jootekolbiga tomativõileiba mäluv foorumipostitaja selleks patuoinaks sobib. Tulge maapeale tagasi
_________________
Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 13.06.2013 23:11:12 vasta tsitaadiga

PCman kirjutas:
Tanel kirjutas:
USA luureülem: Prism on aidanud ära hoida kümneid terroriakte

tsitaat:
USA elektronluure ülem ütles, et salajase andmekogumise programm Prism, mille tõi avalikkuse ette endine Luure Keskagentuuri (CIA) töötaja Edward Snowden, on aidanud paljastada kümneid terrorivandenõusid.

Kas ka reaalselt nii on seda ei tea peale nende keegi. Õigustuseks ehk kõlbab selline väide küll.

Aga jah - sa ei või iial teada kui tahetakse kedagi patuoinaks teha - kuna luurel on sinu kohta elektrooniline profiil olemas valitaksegi kõige sobivam välja ja......

Aga vähemalt hea, et keegi selle lumepalli, mingil põhjusel, veerema pani.
Ning näha on, et see lumepall on tibake suurem, kui esmalt välja paistab. icon_razz1.gif

Dutch security service AIVD has also received information on email and social media traffic via US spy system PRISM, the Telegraaf reports on Tuesday.
Justice minister won't comment on AIVD digital spying claims
http://www.dutchnews.nl/news/archives/2013/06/justice_minister_wont_comment.php

Exclusive: UK security agency GCHQ gaining information from world's biggest internet firms through US-run Prism programme
UK gathering secret intelligence via covert NSA operation
http://www.guardian.co.uk/technology/2013/jun/07/uk-gathering-secret-intelligence-nsa-prism
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.06.2013 00:05:55 vasta tsitaadiga

Maldur kirjutas:
Deadlock kirjutas:
Spoiler Spoiler Spoiler

thumbs_up.gif icon_lol.gif

Siia teemasse sobib ka järgmine uudis - http://www.mtv3.fi/uutiset/it.shtml/2013/06/1768295/applen-pikaviesti-kulkee-aina-usan-kautta---puhelinten-pikaviesteissa-tietoturvariski

Lühidalt, kui iPhone kasutaja saadab teate ja vastuvõtjal on samuti iPhone, siis tehakse teade automaatselt iMessage'ks ja see käib läbi USA, salvestudes ka seal andmebaasi. Loeb seda siis kes vajalikuks peab...

Ei tehta automaatselt, enne küsitakse, kas tahad iMessage'i sisse lülitada. Ei pea "jah" vastama ja saad iga kell ka hiljem selle menüüst välja lülitada. iMessage ise aga käib loomulikult läbi Apple'i serverimassiivi. Kuidas siis teisiti saaks?

Super AMOLED kirjutas:
Jajah...patuoinaks tehakse ikka keegi kes omab teatavat mõjuvõimu mingis sfääris ning jalgu jääb...vaevalt mõni jootekolbiga tomativõileiba mäluv foorumipostitaja selleks patuoinaks sobib. Tulge maapeale tagasi

Kui oinale on pattu vaja, siis jah, kui aga patule on oinast vaja, kõlbab ka tomativõileivamees. Jootekolvi käsitsemisoskus on aga juba korralik süütõend.

Pisike inimene on tavaliselt nii loll, et ta ei saagi enne aru, mida tal varjata on, kui on juba liiga hilja. Seni käib nina püsti ja kiidab kõigile, et tal pole midagi varjata. Ainuüksi selline lollus vääriks varjamist.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.06.2013 13:23:03 vasta tsitaadiga

Asi läheb hullemaks icon_arrow.gif http://www.bloomberg.com/news/2013-06-14/u-s-agencies-said-to-swap-data-with-thousands-of-firms.html

tsitaat:
Thousands of technology, finance and manufacturing companies are working closely with U.S. national security agencies, providing sensitive information and in return receiving benefits that include access to classified intelligence, four people familiar with the process said.

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
trip
HV Guru
trip

liitunud: 15.03.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.06.2013 11:07:24 vasta tsitaadiga

Web companies begin releasing surveillance information after U.S. deal



tsitaat:
(Reuters) - Facebook and Microsoft have struck agreements with the U.S. government to release limited information about the number of surveillance requests they receive, a modest victory for the companies as they struggle with the fallout from disclosures about a secret government data-collection program.

Facebook on Friday became the first to release aggregate numbers of requests, saying in a blog post that it received between 9,000 and 10,000 U.S. requests for user data in the second half of 2012, covering 18,000 to 19,000 of its users' accounts. Facebook has more than 1.1 billion users worldwide.

The majority of those requests are routine police inquiries, a person familiar with the company said, but under the terms of the deal with Justice Department, Facebook is precluded from saying how many were secret orders issued under the Foreign Intelligence Surveillance Act. Until now, all information about requests under FISA, including their existence, were deemed secret.

Microsoft said it had received requests of all types for information on about 31,000 consumer accounts in the second half of 2012. In a "transparency report" Microsoft published earlier this year without including national security matters, it said it had received criminal requests involving 24,565 accounts for all of 2012
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 15.06.2013 11:14:05 vasta tsitaadiga

See on huvitau, kui palju vahtu selle pisikese Prismiga tekitada annab.
Huvitav mis siis veel saab, kui ECHELON-i tegevus juletakse avalikustada?

Postitatud Sony Ericsson mobiililt
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ultrablue
HV vaatleja

liitunud: 24.01.2012




sõnum 15.06.2013 12:15:29 vasta tsitaadiga

Igale jõule on olemas vastassuunaline jõud: How to Hide Your Digital Communications from Big Brother ja seal viidatud Bitmessage'i enda koduleht.

Huvitav kui suur on võimalus, et näiteks Freenet, TOR, seesama Bitmessage - ja mitmedki veel - on tegelikult mõne eriteenistuse leiutised, et paranoilisemad kasutajad ennetavalt eraldi kanaliseerida? Kui seesama NSA lükkaks ühe oma serveripargi TORi võrku monitoorima, siis saaksid nad sealt ju õngitseda omajagu icon_idea.gif Või olen ma millestki valesti aru saanud? icon_confused.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 15.06.2013 17:14:24 vasta tsitaadiga

trip kirjutas:
Web companies begin releasing surveillance information after U.S. deal



tsitaat:
(Reuters) - Facebook and Microsoft have struck agreements with the U.S. government to release limited information about the number of surveillance requests they receive, a modest victory for the companies as they struggle with the fallout from disclosures about a secret government data-collection program.

Facebook on Friday became the first to release aggregate numbers of requests, saying in a blog post that it received between 9,000 and 10,000 U.S. requests for user data in the second half of 2012, covering 18,000 to 19,000 of its users' accounts. Facebook has more than 1.1 billion users worldwide.

The majority of those requests are routine police inquiries, a person familiar with the company said, but under the terms of the deal with Justice Department, Facebook is precluded from saying how many were secret orders issued under the Foreign Intelligence Surveillance Act. Until now, all information about requests under FISA, including their existence, were deemed secret.

Microsoft said it had received requests of all types for information on about 31,000 consumer accounts in the second half of 2012. In a "transparency report" Microsoft published earlier this year without including national security matters, it said it had received criminal requests involving 24,565 accounts for all of 2012
Muidu väga tore, aga sel pole ju mingit pistmist PRISMiga?
PRISM pidi ju olema vaba ligipääs andmetele ilma mingi kohtuloa või pärimiseta?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.06.2013 13:44:19 vasta tsitaadiga



http://news.cnet.com/8301-13578_3-57589495-38/nsa-admits-listening-to-u.s-phone-calls-without-warrants/
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
trip
HV Guru
trip

liitunud: 15.03.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.06.2013 14:27:11 vasta tsitaadiga

dat nigga iz fvll of bvllshit thumbs_down.gif .
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.06.2013 15:58:19 vasta tsitaadiga

http://www.funnyordie.com/videos/ba0cc80eec/nsa-wiretapping-public-service-announcement

Geniaalne.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
iFlop
Kreisi kasutaja
iFlop

liitunud: 03.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.06.2013 17:04:42 vasta tsitaadiga

Maldur kirjutas:
Siia teemasse sobib ka järgmine uudis - http://www.mtv3.fi/uutiset/it.shtml/2013/06/1768295/applen-pikaviesti-kulkee-aina-usan-kautta---puhelinten-pikaviesteissa-tietoturvariski

Lühidalt, kui iPhone kasutaja saadab teate ja vastuvõtjal on samuti iPhone, siis tehakse teade automaatselt iMessage'ks ja see käib läbi USA, salvestudes ka seal andmebaasi. Loeb seda siis kes vajalikuks peab...

See teema läheb huvitavaks. Apple tuli eile lagedale järgneva pressiteateda: Apple’s Commitment to Customer Privacy
Algselt väitsid vist suur osa suuri firmasi, et valitsusasutustel puudub otseligipääs kliendiandmetele. Aga kui court order (kohtumäärus?) on olemas, siis ollakse sunnitud andmeid avaldama.
Minu jaoks see küll väga veenev ei tundunud. Äkki on olemas masin, mis suudab päevas miljoneid court order'eid genereerida? Sellisel juhul on see juba sisuliselt sama mis otseligipääs..

Nüüd väidab Apple, et 6 kuu jooksul on neile laekunud vaid ~5000 päringut:
Apple PR kirjutas:
From December 1, 2012 to May 31, 2013, Apple received between 4,000 and 5,000 requests from U.S. law enforcement for customer data. Between 9,000 and 10,000 accounts or devices were specified in those requests, which came from federal, state and local authorities and included both criminal investigations and national security matters. The most common form of request comes from police investigating robberies and other crimes, searching for missing children, trying to locate a patient with Alzheimer’s disease, or hoping to prevent a suicide.


Lisaks tundub, et iga päring vaadatakse eraldi üle:
Apple PR kirjutas:
Regardless of the circumstances, our Legal team conducts an evaluation of each request and, only if appropriate, we retrieve and deliver the narrowest possible set of information to the authorities. In fact, from time to time when we see inconsistencies or inaccuracies in a request, we will refuse to fulfill it.


Ühtlasi väidab Apple, et iMessage sõnumid on krüpteeritud ning Apple neid lugeda ei saa:
Apple PR kirjutas:
For example, conversations which take place over iMessage and FaceTime are protected by end-to-end encryption so no one but the sender and receiver can see or read them. Apple cannot decrypt that data. Similarly, we do not store data related to customers’ location, Map searches or Siri requests in any identifiable form.


Juhul kui Apple PR jutt tõele vastab, siis tundub, et asi kõige hullem ei olegi... See nüüd ei tähenda, et säärane jälgimine õigustatud oleks... icon_rolleyes.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
smurfer
HV Guru
smurfer

liitunud: 15.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.06.2013 17:09:58 vasta tsitaadiga

iFlop, mis kasu neist kohtumäärustest siis oleks, kui nad ise neid sõnumeid lahti krüptida ei saaks... saadavad mingi krüptolöga jõustruktuuridele, a'la madistage ise selle data kallal järgmised 5000 a? icon_biggrin.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
iFlop
Kreisi kasutaja
iFlop

liitunud: 03.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.06.2013 17:18:46 vasta tsitaadiga

smurfer, pole antud teemaga liiga hästi kursis - kas Apple on seda ka varem väitnud, et iMessage on krüptitud ning nemad seda lugeda ei saa? Skype on ka aegade jooksul seda seda korduvalt maininud.. Ühest hetkest aga see enam nii ei olnud.

EDIT: tundub, et see on uudistest juba tõesti varem läbi käinud:
http://appleinsider.com/articles/13/04/04/us-dea-upset-it-cant-break-apples-imessage-encryption
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MatchMaker
Kreisi kasutaja
MatchMaker

liitunud: 23.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.06.2013 18:54:50 vasta tsitaadiga

SNOWDEN: The Truth Is Coming, And The Government Can't Even Stop It By Murdering Me

: http://www.businessinsider.com/edward-snowden-nsa-murder-jail-asylum-obama-leaker-guardian-glenn-greenwald-2013-6#ixzz2WUPTTmAm
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.06.2013 19:27:06 vasta tsitaadiga

Pean ytlema, et ei tea kui tapne see tekst on, aga FBs sheeriti.
Spoiler Spoiler Spoiler
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.06.2013 08:57:59 vasta tsitaadiga

Eilne värske intervjuu Q&A icon_arrow.gif http://www.guardian.co.uk/world/2013/jun/17/edward-snowden-nsa-files-whistleblower
_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.06.2013 10:28:58 vasta tsitaadiga

Skype, the Internet-based calling service, began its own secret program, Project Chess, to explore the legal and technical issues in making Skype calls readily available to intelligence agencies and law enforcement officials, according to people briefed on the program who asked not to be named to avoid trouble with the intelligence agencies.

Project Chess, which has never been previously disclosed, was small, limited to fewer than a dozen people inside Skype, and was developed as the company had sometimes contentious talks with the government over legal issues, said one of the people briefed on the project. The project began about five years ago, before most of the company was sold by its parent, eBay, to outside investors in 2009. Microsoft acquired Skype in an $8.5 billion deal that was completed in October 2011.


http://www.nytimes.com/2013/06/20/technology/silicon-valley-and-spy-agency-bound-by-strengthening-web.html?_r=0

Kommentaarid on üleliigsed. Ma loodan siiralt, et Eesti üksus hoiab mõnda aega suu kinni.
---

http://redtape.nbcnews.com/_news/2013/06/20/19061109-lawyers-eye-nsa-data-as-treasure-trove-for-evidence-in-murder-divorce-cases?lite

Hakkab tulema. Kui NSA neid andmeid välja ei käi, on tegu õigluse takistamisega ja annab õiguse USA kohtus NSA ise kohtusse anda.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MatchMaker
Kreisi kasutaja
MatchMaker

liitunud: 23.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.06.2013 12:44:37 vasta tsitaadiga

link :: Obama administration charges NSA whistleblower Snowden with espionage

US federal prosecutors have charged whistleblower Edward Snowden with espionage, theft and conversion of government property in a criminal complaint, and asked Hong Kong to detain him ahead of a move to extradite him.
...

NSA leaker Snowden on flight to ‘third country’ via Moscow
http://rt.com/news/snowden-fly-moscow-aeroflot-125/
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.06.2013 14:50:11 vasta tsitaadiga

http://www.guardian.co.uk/uk/2013/jun/21/gchq-cables-secret-world-communications-nsa

Guardian: UK's data mining operation called Tempora larger than NSA's PRISM
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.06.2013 17:11:17 vasta tsitaadiga

HKSAR Government issues statement on Edward Snowden
http://www.info.gov.hk/gia/general/201306/23/P201306230476.htm

Take that USA, hah.


edit:
British spy agency collects and stores vast quantities of global email messages, Facebook posts, internet histories and calls, and shares them with NSA, latest documents from Edward Snowden reveal
http://www.guardian.co.uk/uk/2013/jun/21/gchq-cables-secret-world-communications-nsa

Me elame põneval ajal.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MatchMaker
Kreisi kasutaja
MatchMaker

liitunud: 23.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.06.2013 17:48:56 vasta tsitaadiga

The German Justice Minister has called the British spy agency’s massive eavesdropping of international fiber-optic cables 'a catastrophe'. Sabine Leuthesser-Scharrenberger insisted European institutions should seek clarification “straight away”.
http://rt.com/news/uk-spying-nightmare-germany-128/
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 23.06.2013 18:03:14 vasta tsitaadiga

SKG kirjutas:
HKSAR Government issues statement on Edward Snowden
http://www.info.gov.hk/gia/general/201306/23/P201306230476.htm

Take that USA, hah.


edit:
British spy agency collects and stores vast quantities of global email messages, Facebook posts, internet histories and calls, and shares them with NSA, latest documents from Edward Snowden reveal
http://www.guardian.co.uk/uk/2013/jun/21/gchq-cables-secret-world-communications-nsa

Me elame põneval ajal.

Aga miks sa arvad, et Inglismaal tegeldakse nüüd selle "salakuulamisega": icon_razz1.gif Inglismaa ajalugu teab, et "salakuulamise" traditsoonid on vist mingi mitusada aastat juba kestnud. icon_cool.gif

Espionage Encyclopedia » Ul-Vo » United Kingdom, Intelligence and Security
Read more: http://www.faqs.org/espionage/Ul-Vo/United-Kingdom-Intelligence-and-Security.html#ixzz2X3GvVrfM
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
varjutus
HV kasutaja

liitunud: 07.10.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.06.2013 14:15:23 vasta tsitaadiga

Võibolla on mu küsimus naiivne, kuid kas on võimalik, et Skype on nii "bugine" ja igasuguste veidrate läägimistega just sellepärast, et käib lausjälgimine- a la on mingi teamvieweri sarnane moodul, mis on vaikimisi sees kogu aeg (et desktopile otsepääs oleks) ja teeb selle tõttu skype töötamise ajal neti aeglasemaks. Mulle näiteks ei mahu pähe, miks peaks üks chat programm nii uimane olema, eriti veel 21-sel sajandil? Viitsib äkki keegi minusugust noobi selles suhtes valgustada või nö. õige suuna kätte anda icon_biggrin.gif ?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sold OUT
no credit
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.06.2013 14:28:42 vasta tsitaadiga

Keegi ei viitsi sind jälgida
_________________
Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
varjutus
HV kasutaja

liitunud: 07.10.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.06.2013 14:37:53 vasta tsitaadiga

Seda on hea teada, et sina nii arvad. Aga miks Skype nii imeliku delayga siis on? Miks sõnumid mitmetunnise hilinemisega kohale jõuavad- on see sellepärast, et sõnumite jaoks ei ole mingit keskserverit, kus neid hoitakse, vaid sõnumid liiguvad p2p kaudu?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sold OUT
no credit
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.06.2013 14:49:59 vasta tsitaadiga

Vastuvõtja saab sõnumi kätte kui mõlemad osapooled on saadaval.
_________________
Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MatchMaker
Kreisi kasutaja
MatchMaker

liitunud: 23.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.06.2013 23:24:33 vasta tsitaadiga

The US has gone from ‘model of human rights’ to manipulator of internet rights, the mouthpiece of the Chinese Communist Party wrote.
http://rt.com/news/china-rights-snowden-us-194/

Amnesty International urges the US not to hunt down Edward Snowden since “no one should be prosecuted for disclosing human rights violations by the government.” They also said the NSA leaker cannot be extradited while his asylum bid is underway.
http://rt.com/news/amnesty-rights-nsa-snowden-215/
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DonNiger
HV Guru
DonNiger

liitunud: 14.03.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.06.2013 01:54:23 vasta tsitaadiga

Skype on viimasel ajal kuidagi üldse laagima hakanud. Milleks niipalju ühendusi tarvis on?

Image PID Address
SkyDrive.exe 3028 bn1wns2011705.wns.windows.com
Skype.exe 10348 xxxxxxxxxxxxx.xxxxxxxxxxxx.com 7
Skype.exe 10348 216-189-179-252-dhcp.mia.fl.atlanticbb.net
Skype.exe 10348 c-68-49-195-15.hsd1.md.comcast.net
Skype.exe 10348 bn1msgr2010710.gateway.edge.messenger.live.com
Skype.exe 10348 bn1skype-s2.gateway.messenger.live.com
Skype.exe 10348 176.46.56.118
Skype.exe 10348 157.56.52.27
Skype.exe 10348 64.4.23.142
Skype.exe 10348 192.168.1.66
Skype.exe 10348 65.55.223.14
Skype.exe 10348 157.55.130.143
Skype.exe 10348 157.56.52.14
Skype.exe 10348 157.55.235.142
Skype.exe 10348 157.55.130.150
Skype.exe 10348 111.221.74.33
Skype.exe 10348 157.55.235.145
Skype.exe 10348 111.221.74.17
Skype.exe 10348 213.199.179.166
Skype.exe 10348 111.221.74.14
Skype.exe 10348 157.56.52.17
Skype.exe 10348 213.199.179.153
Skype.exe 10348 157.55.235.161
Skype.exe 10348 157.56.52.33
Skype.exe 10348 157.55.56.161
Skype.exe 10348 157.55.235.157
Skype.exe 10348 c-76-20-21-250.hsd1.ca.comcast.net
Skype.exe 10348 213.199.179.141
Skype.exe 10348 157.55.130.152
Skype.exe 10348 90.27.111.184
Skype.exe 10348 86.157.207.71
Skype.exe 10348 ip98-181-23-28.br.br.cox.net
Skype.exe 10348 pool-96-229-104-72.lsanca.fios.verizon.net
Skype.exe 10348 XXXXXXXXX
Skype.exe 10348 64.4.23.159
Skype.exe 10348 157.55.235.153
Skype.exe 10348 157.56.52.34
Skype.exe 10348 213.199.179.158
Skype.exe 10348 111.221.77.153
Skype.exe 10348 157.55.130.15
Skype.exe 10348 94.180.255.224
Skype.exe 10348 94.232.214.17

_________________
Müüa EOS 50D
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ufo56
HV Guru
ufo56

liitunud: 18.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.06.2013 02:07:19 vasta tsitaadiga

Skype peaks ju p2p põhimõttel töötama.
_________________
 Lae pildid -> pilt.io
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.06.2013 22:15:48 vasta tsitaadiga

Algselt töötas, nüüd peaks ikka läbi mingi M$ serveri käima. Vaevalt nad siiski massiliselt desktoppe salvestada viitsivad, kuigi ei julge ka väita, et võimalust seda mõne millegipoolest säravama isiku jaoks sisse lülitada pole.

Ei ole ise ka enam ammu neid taustal hoida viitsinud pärast seda, kui MSN otsa sai. Kel vaja, see helistab. Ja kel vaja, see kuulab hiljem nende salvestusi. icon_smile.gif Eks see on ammu teada olnud, et on jutte, mida telefoniga ei räägita.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MatchMaker
Kreisi kasutaja
MatchMaker

liitunud: 23.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.06.2013 15:17:25 vasta tsitaadiga

Years before he became the world’s most notorious leaker, Edward Snowden ranted online about how he hated people who spill secrets so much that he wanted to blast them in the private parts, it was revealed yesterday.

In 2009, the tech geek declared on a Web forum that groups such as WikiLeaks and The New York Times, which publish sensitive government information, “should be shot in the balls.”
http://www.nypost.com/p/news/national/turncoat_turnaround_TDtlo93ArG7wolssW2zSPK
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.06.2013 15:47:20 vasta tsitaadiga

MatchMaker kirjutas:
Years before he became the world’s most notorious leaker, Edward Snowden ranted online about how he hated people who spill secrets so much that he wanted to blast them in the private parts, it was revealed yesterday.

In 2009, the tech geek declared on a Web forum that groups such as WikiLeaks and The New York Times, which publish sensitive government information, “should be shot in the balls.”
http://www.nypost.com/p/news/national/turncoat_turnaround_TDtlo93ArG7wolssW2zSPK

Et siis viimaks tegi silmad lahti. Tore, et nii laks.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
aap14
Kreisi kasutaja
aap14

liitunud: 20.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 27.06.2013 15:54:08 vasta tsitaadiga

Väga tubli temast, kuid kas keegi on kuulnud, et midagi reaalselt muutunud oleks või mõni valitsus vastutusele oleks võetud selle eest, et selline pealtkuulamine käib?
Või on kogu selle asja positiivne külg see, et oleme informeeritud sellest, et meile keeratakse - reaalselt ise ikka midagi selle vastu ette ei saa võtta kui sotsiaalvõrgustike abil tuttavatega või sõpradega ühendust tahad hoida?

_________________
Slow is smooth and smooth is fast
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
McNeo
HV kasutaja
McNeo

liitunud: 27.04.2004




sõnum 28.06.2013 12:03:47 vasta tsitaadiga

digitaalne kardin?

US Army restricts access to Guardian website over secrets in NSA leak stories

http://rt.com/usa/guardian-access-restricted-army-367/
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.06.2013 12:12:23 vasta tsitaadiga

aap14 kirjutas:
Väga tubli temast, kuid kas keegi on kuulnud, et midagi reaalselt muutunud oleks või mõni valitsus vastutusele oleks võetud selle eest, et selline pealtkuulamine käib?
Või on kogu selle asja positiivne külg see, et oleme informeeritud sellest, et meile keeratakse - reaalselt ise ikka midagi selle vastu ette ei saa võtta kui sotsiaalvõrgustike abil tuttavatega või sõpradega ühendust tahad hoida?


Hea artikkel selle kohta icon_arrow.gif http://arvamus.postimees.ee/1270038/henrik-roonemaa-kuidas-karu-keelata

tsitaat:
NSA skandaalil on üks laiem ja tähtsam mõõde. Mis saab siis, kui valitsusel on õigus ja võimalus kõik need baasikesed kokku panna, moodustada igast inimesest tervikpilt, ehitada tõemasin, mis hakkaks siis teatud algoritmide alusel kõigi meie tegevusest seaduserikkumisi otsima? Võibolla isegi ilma, et keegi seda temalt konkreetselt minu kohta küsiks? Kas me suudame ette kujutada tulevikku, kus mitte ainult Tallinna-Tartu maantee, vaid kogu füüsiline ja virtuaalne maailm on täis nn kiiruskaameraid, mis robotlikult fikseerivad rikkumise ja väljastavad trahviteate? Üks nuhkimisskandaali vallandumise põhjuseid on mõnede inimeste soov sellise tuleviku eest hoiatada.

Selle üle mõtlemisega, mida arvutid meie kohta teada tohivad, oleme ammu hiljaks jäänud. See rong on läinud ja meie koos oma Google Mapside, Facebookide ja meid pidevalt positsioneerivate nutitelefonidega oleme rahulolevalt selle rongi peal.

Praeguse skandaaliga üritame reguleerida, kes ja mida võib arvutitelt küsida. Nii tekiks olukord, et nad küll teavad, aga küsida võib neilt ainult väga rangetel tingimustel, et meie õigust näilisele privaatsusele ei rikutaks. Aga kuidas me seda kontrolliksime? Kas kellelgi on hea vastus, kuidas võimsate luureorganisatsioonide järele valvata? Kui me ütleme mesipuu kõrval istuvale karule mitu korda kõva kurja häälega «ei tohi!» ja läheme ise tuppa magama, siis kui kindlad me saame olla selles, et mesitarud on hommikul endiselt puutumata?

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.06.2013 12:28:45 vasta tsitaadiga

Tuleb hakata rohkem fake identiteete kasutama. Virtuaalsete seadmete puhul loomulikult ka vastavalt erinevad IP-d, MAC-id, IMEI-d, IMSI-d.

Varasematel aegadel olidki kõik internetis varjunimede all, ees- ja perekonnanime all esinemist populariseerisid vist Orkut ja Facebook. Nii on palju lihtsam profileerida.


viimati muutis rex 28.06.2013 12:32:08, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 28.06.2013 12:29:33 vasta tsitaadiga

aap14 kirjutas:
Väga tubli temast, kuid kas keegi on kuulnud, et midagi reaalselt muutunud oleks või mõni valitsus vastutusele oleks võetud selle eest, et selline pealtkuulamine käib?
Või on kogu selle asja positiivne külg see, et oleme informeeritud sellest, et meile keeratakse - reaalselt ise ikka midagi selle vastu ette ei saa võtta kui sotsiaalvõrgustike abil tuttavatega või sõpradega ühendust tahad hoida?

Eks inimene harjub tasapisi kõigega icon_smile.gif ja siis ei pööra mingit tähelepanu, et keegi uurib, millega ta tegeleb või ei tegele. icon_cool.gif

Väga hea näide maailma suurim ja kõige kauem töötav jälgimissüsteem ECHELON. Keegi ei pööra selle olemasolule mingit tähelepanu või siis äärmisel juhul kehitab korraks õlgu.. ja jalutab edasi.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.06.2013 12:32:26 vasta tsitaadiga

rex, ja paljud inimesed seda oskaksid teha või õigemini viitsiksid?
Kas sinu isa/ema suudaks sellega iseseisvalt hakkama saada? Isegi mina pole viitsinud endale selgeks teha, kuidas MAC aadressi muuta.
VPN teenust aeg-ajalt kasutan, aga korralik teenus maksab ka kena kopika.

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.06.2013 12:41:36 vasta tsitaadiga

Nii ta on, ühtviisi laiskus/mugavus ja oskamatus muudavad lihtsa inimese kergeks saagiks.

MAC'i muuta saab tegelikult igaüks lihtsalt füüsiliselt teist seadet kasutades. Ostad koos prepaid kaardiga netipulga, kasutad mõnda aega, müüd maha või viskad ära.

Eelmises postis pidasin "virtuaalsete seadmete" all tegelikult silmas muidugi virtuaalset identiteeti vahendavaid elektroonilisi seadmeid. Natuke halb sõnastus sai.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.06.2013 21:34:33 vasta tsitaadiga

aap14 kirjutas:
Väga tubli temast, kuid kas keegi on kuulnud, et midagi reaalselt muutunud oleks või mõni valitsus vastutusele oleks võetud selle eest, et selline pealtkuulamine käib?
Või on kogu selle asja positiivne külg see, et oleme informeeritud sellest, et meile keeratakse - reaalselt ise ikka midagi selle vastu ette ei saa võtta kui sotsiaalvõrgustike abil tuttavatega või sõpradega ühendust tahad hoida?

Kuidas see saab üldse toimuda, kui rahvas ise teeb sellise valiku ning rahastab veel takkaotsa.
Stockholmi sündroom.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Pealtkuulamine ja tsensuur, NSA, ACTA, DMCA, GDPR... »  USA luurajatel on otseligipääs meie andmetele? mine lehele eelmine  1, 2, 3  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.