|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
klf
HV vaatleja
liitunud: 08.03.2005
|
13.06.2013 00:02:01
|
|
|
Ja kellele siis pommisõnumeid saadame? Spämmid suvalisi isikuid või ainult oma mõttekaaslasi, kes jagavad matsu ja on solidaarsed?
Vabandust, aga see on küll idiootsuse tase - toita nende analüütilist masinavärki väärt infoga. Kes trollib keda?
ps. selguse huvides tuletan meelde: väärt info = metadata, ehk kes kellega läbi käib. Loe artiklit.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
|
| tagasi üles |
|
 |
dvd vader
HV Guru
liitunud: 26.09.2002
|
13.06.2013 22:38:08
|
|
|
mul tekib seda lugedes küsimus, et miks te end nii tähtsaks üldse peate, et arvate, et mingid luureteenistused teie vastu üldse mingit huvi kunagi tunneks?
mina pigem muretseks hoopis laiaulatuslikuma nuhkimise pärast, mida viivad läbi erafirmad meie enda lahkel loal (kes see ikka lepinguid nii täpselt loeb, et milleks neil õigus on meie andmeid kasutada), kes valdavad meie ostuharjumuste jmt. asjade kohta andmeid ja meile sobivat träni pähe määrivad reklaami abil, et meilt veel rohkem pappi kätte saada.
ma olen üsna kindel, et keskmine seadusekuulekas inimene on mingite luurajate jaoks suhteliselt null mis null. ja isegi kui tekib väike tõenäosus, et keegi teie kirju loeb, siis luureteenistusi absoluutselt ei huvita, kellega te naist petate või mitu pirafilmi alla tõmbasite (vähemalt mitte lääneriikide teenistusi, võib-olla kusagil teistsuguse riigikorraga riigis asjad muidugi vähe teistmoodi)
|
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
13.06.2013 22:48:06
|
|
|
| dvd vader kirjutas: |
mul tekib seda lugedes küsimus, et miks te end nii tähtsaks üldse peate, et arvate, et mingid luureteenistused teie vastu üldse mingit huvi kunagi tunneks?
mina pigem muretseks hoopis laiaulatuslikuma nuhkimise pärast, mida viivad läbi erafirmad meie enda lahkel loal (kes see ikka lepinguid nii täpselt loeb, et milleks neil õigus on meie andmeid kasutada), kes valdavad meie ostuharjumuste jmt. asjade kohta andmeid ja meile sobivat träni pähe määrivad reklaami abil, et meilt veel rohkem pappi kätte saada.
ma olen üsna kindel, et keskmine seadusekuulekas inimene on mingite luurajate jaoks suhteliselt null mis null. ja isegi kui tekib väike tõenäosus, et keegi teie kirju loeb, siis luureteenistusi absoluutselt ei huvita, kellega te naist petate või mitu pirafilmi alla tõmbasite (vähemalt mitte lääneriikide teenistusi, võib-olla kusagil teistsuguse riigikorraga riigis asjad muidugi vähe teistmoodi) |
See luuretegevus tähendab ka lisaks tööstusspionaaži. Seda isegi väideti mõned päevad tagasi ja paanitseti, et paljudest avastustest - leiutistest võib ilma jääda või peab hiljem selle tagasi ostma.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
dvd vader
HV Guru
liitunud: 26.09.2002
|
13.06.2013 22:54:16
|
|
|
| tsitaat: |
See luuretegevus tähendab ka lisaks tööstusspionaaži.
|
selle vastu on internetti mitte ühendatud arvutid normaalses ettevõttes, kes seda kardavad
|
|
| tagasi üles |
|
 |
salatoimik
HV Guru

liitunud: 08.08.2006
|
13.06.2013 22:58:42
|
|
|
| dvd vader kirjutas: |
mul tekib seda lugedes küsimus, et miks te end nii tähtsaks üldse peate, et arvate, et mingid luureteenistused teie vastu üldse mingit huvi kunagi tunneks?
|
Niikaua ei tunnegi kuni ookeani taha ei lähe või mõnda india tüüpi eestisse ei kutsu.
Sel juhul aga võetakse paks kaust andmetega välja ja öeldakse: "Kirjutasid solvava kommentaari foorumisse, oled kriminaalsete kalduvustega, riiki ei pääse"
Vot nii hakkab asi käima.
_________________ LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud |
|
| tagasi üles |
|
 |
Osiris
HV Guru

liitunud: 12.08.2002
|
13.06.2013 22:59:25
|
|
|
Kas ka reaalselt nii on seda ei tea peale nende keegi. Õigustuseks ehk kõlbab selline väide küll.
Aga jah - sa ei või iial teada kui tahetakse kedagi patuoinaks teha - kuna luurel on sinu kohta elektrooniline profiil olemas valitaksegi kõige sobivam välja ja......
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Sold OUT
no credit

liitunud: 30.07.2002
|
13.06.2013 23:03:05
|
|
|
Jajah...patuoinaks tehakse ikka keegi kes omab teatavat mõjuvõimu mingis sfääris ning jalgu jääb...vaevalt mõni jootekolbiga tomativõileiba mäluv foorumipostitaja selleks patuoinaks sobib. Tulge maapeale tagasi
_________________ Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist. |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
13.06.2013 23:11:12
|
|
|
| PCman kirjutas: |
Kas ka reaalselt nii on seda ei tea peale nende keegi. Õigustuseks ehk kõlbab selline väide küll.
Aga jah - sa ei või iial teada kui tahetakse kedagi patuoinaks teha - kuna luurel on sinu kohta elektrooniline profiil olemas valitaksegi kõige sobivam välja ja...... |
Aga vähemalt hea, et keegi selle lumepalli, mingil põhjusel, veerema pani.
Ning näha on, et see lumepall on tibake suurem, kui esmalt välja paistab.
Dutch security service AIVD has also received information on email and social media traffic via US spy system PRISM, the Telegraaf reports on Tuesday.
Justice minister won't comment on AIVD digital spying claims
http://www.dutchnews.nl/news/archives/2013/06/justice_minister_wont_comment.php
Exclusive: UK security agency GCHQ gaining information from world's biggest internet firms through US-run Prism programme
UK gathering secret intelligence via covert NSA operation
http://www.guardian.co.uk/technology/2013/jun/07/uk-gathering-secret-intelligence-nsa-prism
|
|
| tagasi üles |
|
 |
rex
HV Guru

liitunud: 09.01.2002
|
14.06.2013 00:05:55
|
|
|
Ei tehta automaatselt, enne küsitakse, kas tahad iMessage'i sisse lülitada. Ei pea "jah" vastama ja saad iga kell ka hiljem selle menüüst välja lülitada. iMessage ise aga käib loomulikult läbi Apple'i serverimassiivi. Kuidas siis teisiti saaks?
| Super AMOLED kirjutas: |
| Jajah...patuoinaks tehakse ikka keegi kes omab teatavat mõjuvõimu mingis sfääris ning jalgu jääb...vaevalt mõni jootekolbiga tomativõileiba mäluv foorumipostitaja selleks patuoinaks sobib. Tulge maapeale tagasi |
Kui oinale on pattu vaja, siis jah, kui aga patule on oinast vaja, kõlbab ka tomativõileivamees. Jootekolvi käsitsemisoskus on aga juba korralik süütõend.
Pisike inimene on tavaliselt nii loll, et ta ei saagi enne aru, mida tal varjata on, kui on juba liiga hilja. Seni käib nina püsti ja kiidab kõigile, et tal pole midagi varjata. Ainuüksi selline lollus vääriks varjamist.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| tagasi üles |
|
 |
trip
HV Guru

liitunud: 15.03.2007
|
15.06.2013 11:07:24
|
|
|
Web companies begin releasing surveillance information after U.S. deal
| tsitaat: |
(Reuters) - Facebook and Microsoft have struck agreements with the U.S. government to release limited information about the number of surveillance requests they receive, a modest victory for the companies as they struggle with the fallout from disclosures about a secret government data-collection program.
Facebook on Friday became the first to release aggregate numbers of requests, saying in a blog post that it received between 9,000 and 10,000 U.S. requests for user data in the second half of 2012, covering 18,000 to 19,000 of its users' accounts. Facebook has more than 1.1 billion users worldwide.
The majority of those requests are routine police inquiries, a person familiar with the company said, but under the terms of the deal with Justice Department, Facebook is precluded from saying how many were secret orders issued under the Foreign Intelligence Surveillance Act. Until now, all information about requests under FISA, including their existence, were deemed secret.
Microsoft said it had received requests of all types for information on about 31,000 consumer accounts in the second half of 2012. In a "transparency report" Microsoft published earlier this year without including national security matters, it said it had received criminal requests involving 24,565 accounts for all of 2012 |
|
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
15.06.2013 11:14:05
|
|
|
See on huvitau, kui palju vahtu selle pisikese Prismiga tekitada annab.
Huvitav mis siis veel saab, kui ECHELON-i tegevus juletakse avalikustada?
Postitatud Sony Ericsson mobiililt
|
|
| tagasi üles |
|
 |
ultrablue
HV vaatleja
liitunud: 24.01.2012
|
15.06.2013 12:15:29
|
|
|
Igale jõule on olemas vastassuunaline jõud: How to Hide Your Digital Communications from Big Brother ja seal viidatud Bitmessage'i enda koduleht.
Huvitav kui suur on võimalus, et näiteks Freenet, TOR, seesama Bitmessage - ja mitmedki veel - on tegelikult mõne eriteenistuse leiutised, et paranoilisemad kasutajad ennetavalt eraldi kanaliseerida? Kui seesama NSA lükkaks ühe oma serveripargi TORi võrku monitoorima, siis saaksid nad sealt ju õngitseda omajagu Või olen ma millestki valesti aru saanud?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
mikk36
HV Guru

liitunud: 21.02.2004
|
15.06.2013 17:14:24
|
|
|
| trip kirjutas: |
Web companies begin releasing surveillance information after U.S. deal
| tsitaat: |
(Reuters) - Facebook and Microsoft have struck agreements with the U.S. government to release limited information about the number of surveillance requests they receive, a modest victory for the companies as they struggle with the fallout from disclosures about a secret government data-collection program.
Facebook on Friday became the first to release aggregate numbers of requests, saying in a blog post that it received between 9,000 and 10,000 U.S. requests for user data in the second half of 2012, covering 18,000 to 19,000 of its users' accounts. Facebook has more than 1.1 billion users worldwide.
The majority of those requests are routine police inquiries, a person familiar with the company said, but under the terms of the deal with Justice Department, Facebook is precluded from saying how many were secret orders issued under the Foreign Intelligence Surveillance Act. Until now, all information about requests under FISA, including their existence, were deemed secret.
Microsoft said it had received requests of all types for information on about 31,000 consumer accounts in the second half of 2012. In a "transparency report" Microsoft published earlier this year without including national security matters, it said it had received criminal requests involving 24,565 accounts for all of 2012 |
|
Muidu väga tore, aga sel pole ju mingit pistmist PRISMiga?
PRISM pidi ju olema vaba ligipääs andmetele ilma mingi kohtuloa või pärimiseta?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Scart
HV Guru

liitunud: 04.02.2002
|
|
| tagasi üles |
|
 |
trip
HV Guru

liitunud: 15.03.2007
|
17.06.2013 14:27:11
|
|
|
dat nigga iz fvll of bvllshit .
|
|
| tagasi üles |
|
 |
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees

liitunud: 27.01.2003
|
|
| tagasi üles |
|
 |
iFlop
Kreisi kasutaja

liitunud: 03.05.2003
|
17.06.2013 17:04:42
|
|
|
See teema läheb huvitavaks. Apple tuli eile lagedale järgneva pressiteateda: Apple’s Commitment to Customer Privacy
Algselt väitsid vist suur osa suuri firmasi, et valitsusasutustel puudub otseligipääs kliendiandmetele. Aga kui court order (kohtumäärus?) on olemas, siis ollakse sunnitud andmeid avaldama.
Minu jaoks see küll väga veenev ei tundunud. Äkki on olemas masin, mis suudab päevas miljoneid court order'eid genereerida? Sellisel juhul on see juba sisuliselt sama mis otseligipääs..
Nüüd väidab Apple, et 6 kuu jooksul on neile laekunud vaid ~5000 päringut:
| Apple PR kirjutas: |
| From December 1, 2012 to May 31, 2013, Apple received between 4,000 and 5,000 requests from U.S. law enforcement for customer data. Between 9,000 and 10,000 accounts or devices were specified in those requests, which came from federal, state and local authorities and included both criminal investigations and national security matters. The most common form of request comes from police investigating robberies and other crimes, searching for missing children, trying to locate a patient with Alzheimer’s disease, or hoping to prevent a suicide. |
Lisaks tundub, et iga päring vaadatakse eraldi üle:
| Apple PR kirjutas: |
| Regardless of the circumstances, our Legal team conducts an evaluation of each request and, only if appropriate, we retrieve and deliver the narrowest possible set of information to the authorities. In fact, from time to time when we see inconsistencies or inaccuracies in a request, we will refuse to fulfill it. |
Ühtlasi väidab Apple, et iMessage sõnumid on krüpteeritud ning Apple neid lugeda ei saa:
| Apple PR kirjutas: |
| For example, conversations which take place over iMessage and FaceTime are protected by end-to-end encryption so no one but the sender and receiver can see or read them. Apple cannot decrypt that data. Similarly, we do not store data related to customers’ location, Map searches or Siri requests in any identifiable form. |
Juhul kui Apple PR jutt tõele vastab, siis tundub, et asi kõige hullem ei olegi... See nüüd ei tähenda, et säärane jälgimine õigustatud oleks...
|
|
| tagasi üles |
|
 |
smurfer
HV Guru

liitunud: 15.08.2006
|
17.06.2013 17:09:58
|
|
|
iFlop, mis kasu neist kohtumäärustest siis oleks, kui nad ise neid sõnumeid lahti krüptida ei saaks... saadavad mingi krüptolöga jõustruktuuridele, a'la madistage ise selle data kallal järgmised 5000 a?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
iFlop
Kreisi kasutaja

liitunud: 03.05.2003
|
|
| tagasi üles |
|
 |
MatchMaker
Kreisi kasutaja

liitunud: 23.06.2007
|
|
| tagasi üles |
|
 |
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees

liitunud: 27.01.2003
|
17.06.2013 19:27:06
|
|
|
Pean ytlema, et ei tea kui tapne see tekst on, aga FBs sheeriti.
Spoiler 
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Scart
HV Guru

liitunud: 04.02.2002
|
21.06.2013 10:28:58
|
|
|
Skype, the Internet-based calling service, began its own secret program, Project Chess, to explore the legal and technical issues in making Skype calls readily available to intelligence agencies and law enforcement officials, according to people briefed on the program who asked not to be named to avoid trouble with the intelligence agencies.
Project Chess, which has never been previously disclosed, was small, limited to fewer than a dozen people inside Skype, and was developed as the company had sometimes contentious talks with the government over legal issues, said one of the people briefed on the project. The project began about five years ago, before most of the company was sold by its parent, eBay, to outside investors in 2009. Microsoft acquired Skype in an $8.5 billion deal that was completed in October 2011.
http://www.nytimes.com/2013/06/20/technology/silicon-valley-and-spy-agency-bound-by-strengthening-web.html?_r=0
Kommentaarid on üleliigsed. Ma loodan siiralt, et Eesti üksus hoiab mõnda aega suu kinni.
---
http://redtape.nbcnews.com/_news/2013/06/20/19061109-lawyers-eye-nsa-data-as-treasure-trove-for-evidence-in-murder-divorce-cases?lite
Hakkab tulema. Kui NSA neid andmeid välja ei käi, on tegu õigluse takistamisega ja annab õiguse USA kohtus NSA ise kohtusse anda.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
MatchMaker
Kreisi kasutaja

liitunud: 23.06.2007
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Scart
HV Guru

liitunud: 04.02.2002
|
|
| tagasi üles |
|
 |
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees

liitunud: 27.01.2003
|
|
| tagasi üles |
|
 |
MatchMaker
Kreisi kasutaja

liitunud: 23.06.2007
|
23.06.2013 17:48:56
|
|
|
The German Justice Minister has called the British spy agency’s massive eavesdropping of international fiber-optic cables 'a catastrophe'. Sabine Leuthesser-Scharrenberger insisted European institutions should seek clarification “straight away”.
http://rt.com/news/uk-spying-nightmare-germany-128/
|
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
|
| tagasi üles |
|
 |
varjutus
HV kasutaja
liitunud: 07.10.2005
|
24.06.2013 14:15:23
|
|
|
Võibolla on mu küsimus naiivne, kuid kas on võimalik, et Skype on nii "bugine" ja igasuguste veidrate läägimistega just sellepärast, et käib lausjälgimine- a la on mingi teamvieweri sarnane moodul, mis on vaikimisi sees kogu aeg (et desktopile otsepääs oleks) ja teeb selle tõttu skype töötamise ajal neti aeglasemaks. Mulle näiteks ei mahu pähe, miks peaks üks chat programm nii uimane olema, eriti veel 21-sel sajandil? Viitsib äkki keegi minusugust noobi selles suhtes valgustada või nö. õige suuna kätte anda ?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Sold OUT
no credit

liitunud: 30.07.2002
|
24.06.2013 14:28:42
|
|
|
Keegi ei viitsi sind jälgida
_________________ Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist. |
|
| tagasi üles |
|
 |
varjutus
HV kasutaja
liitunud: 07.10.2005
|
24.06.2013 14:37:53
|
|
|
| Seda on hea teada, et sina nii arvad. Aga miks Skype nii imeliku delayga siis on? Miks sõnumid mitmetunnise hilinemisega kohale jõuavad- on see sellepärast, et sõnumite jaoks ei ole mingit keskserverit, kus neid hoitakse, vaid sõnumid liiguvad p2p kaudu?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Sold OUT
no credit

liitunud: 30.07.2002
|
24.06.2013 14:49:59
|
|
|
Vastuvõtja saab sõnumi kätte kui mõlemad osapooled on saadaval.
_________________ Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist. |
|
| tagasi üles |
|
 |
MatchMaker
Kreisi kasutaja

liitunud: 23.06.2007
|
25.06.2013 23:24:33
|
|
|
The US has gone from ‘model of human rights’ to manipulator of internet rights, the mouthpiece of the Chinese Communist Party wrote.
http://rt.com/news/china-rights-snowden-us-194/
Amnesty International urges the US not to hunt down Edward Snowden since “no one should be prosecuted for disclosing human rights violations by the government.” They also said the NSA leaker cannot be extradited while his asylum bid is underway.
http://rt.com/news/amnesty-rights-nsa-snowden-215/
|
|
| tagasi üles |
|
 |
DonNiger
HV Guru

liitunud: 14.03.2005
|
26.06.2013 01:54:23
|
|
|
Skype on viimasel ajal kuidagi üldse laagima hakanud. Milleks niipalju ühendusi tarvis on?
Image PID Address
SkyDrive.exe 3028 bn1wns2011705.wns.windows.com
Skype.exe 10348 xxxxxxxxxxxxx.xxxxxxxxxxxx.com 7
Skype.exe 10348 216-189-179-252-dhcp.mia.fl.atlanticbb.net
Skype.exe 10348 c-68-49-195-15.hsd1.md.comcast.net
Skype.exe 10348 bn1msgr2010710.gateway.edge.messenger.live.com
Skype.exe 10348 bn1skype-s2.gateway.messenger.live.com
Skype.exe 10348 176.46.56.118
Skype.exe 10348 157.56.52.27
Skype.exe 10348 64.4.23.142
Skype.exe 10348 192.168.1.66
Skype.exe 10348 65.55.223.14
Skype.exe 10348 157.55.130.143
Skype.exe 10348 157.56.52.14
Skype.exe 10348 157.55.235.142
Skype.exe 10348 157.55.130.150
Skype.exe 10348 111.221.74.33
Skype.exe 10348 157.55.235.145
Skype.exe 10348 111.221.74.17
Skype.exe 10348 213.199.179.166
Skype.exe 10348 111.221.74.14
Skype.exe 10348 157.56.52.17
Skype.exe 10348 213.199.179.153
Skype.exe 10348 157.55.235.161
Skype.exe 10348 157.56.52.33
Skype.exe 10348 157.55.56.161
Skype.exe 10348 157.55.235.157
Skype.exe 10348 c-76-20-21-250.hsd1.ca.comcast.net
Skype.exe 10348 213.199.179.141
Skype.exe 10348 157.55.130.152
Skype.exe 10348 90.27.111.184
Skype.exe 10348 86.157.207.71
Skype.exe 10348 ip98-181-23-28.br.br.cox.net
Skype.exe 10348 pool-96-229-104-72.lsanca.fios.verizon.net
Skype.exe 10348 XXXXXXXXX
Skype.exe 10348 64.4.23.159
Skype.exe 10348 157.55.235.153
Skype.exe 10348 157.56.52.34
Skype.exe 10348 213.199.179.158
Skype.exe 10348 111.221.77.153
Skype.exe 10348 157.55.130.15
Skype.exe 10348 94.180.255.224
Skype.exe 10348 94.232.214.17
_________________ Müüa EOS 50D |
|
| tagasi üles |
|
 |
ufo56
HV Guru

liitunud: 18.11.2004
|
|
| tagasi üles |
|
 |
rex
HV Guru

liitunud: 09.01.2002
|
26.06.2013 22:15:48
|
|
|
Algselt töötas, nüüd peaks ikka läbi mingi M$ serveri käima. Vaevalt nad siiski massiliselt desktoppe salvestada viitsivad, kuigi ei julge ka väita, et võimalust seda mõne millegipoolest säravama isiku jaoks sisse lülitada pole.
Ei ole ise ka enam ammu neid taustal hoida viitsinud pärast seda, kui MSN otsa sai. Kel vaja, see helistab. Ja kel vaja, see kuulab hiljem nende salvestusi. Eks see on ammu teada olnud, et on jutte, mida telefoniga ei räägita.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
MatchMaker
Kreisi kasutaja

liitunud: 23.06.2007
|
27.06.2013 15:17:25
|
|
|
Years before he became the world’s most notorious leaker, Edward Snowden ranted online about how he hated people who spill secrets so much that he wanted to blast them in the private parts, it was revealed yesterday.
In 2009, the tech geek declared on a Web forum that groups such as WikiLeaks and The New York Times, which publish sensitive government information, “should be shot in the balls.”
http://www.nypost.com/p/news/national/turncoat_turnaround_TDtlo93ArG7wolssW2zSPK
|
|
| tagasi üles |
|
 |
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees

liitunud: 27.01.2003
|
27.06.2013 15:47:20
|
|
|
| MatchMaker kirjutas: |
Years before he became the world’s most notorious leaker, Edward Snowden ranted online about how he hated people who spill secrets so much that he wanted to blast them in the private parts, it was revealed yesterday.
In 2009, the tech geek declared on a Web forum that groups such as WikiLeaks and The New York Times, which publish sensitive government information, “should be shot in the balls.”
http://www.nypost.com/p/news/national/turncoat_turnaround_TDtlo93ArG7wolssW2zSPK |
Et siis viimaks tegi silmad lahti. Tore, et nii laks.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
aap14
Kreisi kasutaja

liitunud: 20.09.2004

|
27.06.2013 15:54:08
|
|
|
Väga tubli temast, kuid kas keegi on kuulnud, et midagi reaalselt muutunud oleks või mõni valitsus vastutusele oleks võetud selle eest, et selline pealtkuulamine käib?
Või on kogu selle asja positiivne külg see, et oleme informeeritud sellest, et meile keeratakse - reaalselt ise ikka midagi selle vastu ette ei saa võtta kui sotsiaalvõrgustike abil tuttavatega või sõpradega ühendust tahad hoida?
_________________ Slow is smooth and smooth is fast |
|
| tagasi üles |
|
 |
McNeo
HV kasutaja

liitunud: 27.04.2004
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
28.06.2013 12:12:23
|
|
|
| aap14 kirjutas: |
Väga tubli temast, kuid kas keegi on kuulnud, et midagi reaalselt muutunud oleks või mõni valitsus vastutusele oleks võetud selle eest, et selline pealtkuulamine käib?
Või on kogu selle asja positiivne külg see, et oleme informeeritud sellest, et meile keeratakse - reaalselt ise ikka midagi selle vastu ette ei saa võtta kui sotsiaalvõrgustike abil tuttavatega või sõpradega ühendust tahad hoida? |
Hea artikkel selle kohta http://arvamus.postimees.ee/1270038/henrik-roonemaa-kuidas-karu-keelata
| tsitaat: |
NSA skandaalil on üks laiem ja tähtsam mõõde. Mis saab siis, kui valitsusel on õigus ja võimalus kõik need baasikesed kokku panna, moodustada igast inimesest tervikpilt, ehitada tõemasin, mis hakkaks siis teatud algoritmide alusel kõigi meie tegevusest seaduserikkumisi otsima? Võibolla isegi ilma, et keegi seda temalt konkreetselt minu kohta küsiks? Kas me suudame ette kujutada tulevikku, kus mitte ainult Tallinna-Tartu maantee, vaid kogu füüsiline ja virtuaalne maailm on täis nn kiiruskaameraid, mis robotlikult fikseerivad rikkumise ja väljastavad trahviteate? Üks nuhkimisskandaali vallandumise põhjuseid on mõnede inimeste soov sellise tuleviku eest hoiatada.
Selle üle mõtlemisega, mida arvutid meie kohta teada tohivad, oleme ammu hiljaks jäänud. See rong on läinud ja meie koos oma Google Mapside, Facebookide ja meid pidevalt positsioneerivate nutitelefonidega oleme rahulolevalt selle rongi peal.
Praeguse skandaaliga üritame reguleerida, kes ja mida võib arvutitelt küsida. Nii tekiks olukord, et nad küll teavad, aga küsida võib neilt ainult väga rangetel tingimustel, et meie õigust näilisele privaatsusele ei rikutaks. Aga kuidas me seda kontrolliksime? Kas kellelgi on hea vastus, kuidas võimsate luureorganisatsioonide järele valvata? Kui me ütleme mesipuu kõrval istuvale karule mitu korda kõva kurja häälega «ei tohi!» ja läheme ise tuppa magama, siis kui kindlad me saame olla selles, et mesitarud on hommikul endiselt puutumata? |
_________________ Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine |
|
| tagasi üles |
|
 |
rex
HV Guru

liitunud: 09.01.2002
|
28.06.2013 12:28:45
|
|
|
Tuleb hakata rohkem fake identiteete kasutama. Virtuaalsete seadmete puhul loomulikult ka vastavalt erinevad IP-d, MAC-id, IMEI-d, IMSI-d.
Varasematel aegadel olidki kõik internetis varjunimede all, ees- ja perekonnanime all esinemist populariseerisid vist Orkut ja Facebook. Nii on palju lihtsam profileerida.
viimati muutis rex 28.06.2013 12:32:08, muudetud 1 kord |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
28.06.2013 12:29:33
|
|
|
| aap14 kirjutas: |
Väga tubli temast, kuid kas keegi on kuulnud, et midagi reaalselt muutunud oleks või mõni valitsus vastutusele oleks võetud selle eest, et selline pealtkuulamine käib?
Või on kogu selle asja positiivne külg see, et oleme informeeritud sellest, et meile keeratakse - reaalselt ise ikka midagi selle vastu ette ei saa võtta kui sotsiaalvõrgustike abil tuttavatega või sõpradega ühendust tahad hoida? |
Eks inimene harjub tasapisi kõigega ja siis ei pööra mingit tähelepanu, et keegi uurib, millega ta tegeleb või ei tegele.
Väga hea näide maailma suurim ja kõige kauem töötav jälgimissüsteem ECHELON. Keegi ei pööra selle olemasolule mingit tähelepanu või siis äärmisel juhul kehitab korraks õlgu.. ja jalutab edasi.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| tagasi üles |
|
 |
rex
HV Guru

liitunud: 09.01.2002
|
28.06.2013 12:41:36
|
|
|
Nii ta on, ühtviisi laiskus/mugavus ja oskamatus muudavad lihtsa inimese kergeks saagiks.
MAC'i muuta saab tegelikult igaüks lihtsalt füüsiliselt teist seadet kasutades. Ostad koos prepaid kaardiga netipulga, kasutad mõnda aega, müüd maha või viskad ära.
Eelmises postis pidasin "virtuaalsete seadmete" all tegelikult silmas muidugi virtuaalset identiteeti vahendavaid elektroonilisi seadmeid. Natuke halb sõnastus sai.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees

liitunud: 27.01.2003
|
29.06.2013 21:34:33
|
|
|
| aap14 kirjutas: |
Väga tubli temast, kuid kas keegi on kuulnud, et midagi reaalselt muutunud oleks või mõni valitsus vastutusele oleks võetud selle eest, et selline pealtkuulamine käib?
Või on kogu selle asja positiivne külg see, et oleme informeeritud sellest, et meile keeratakse - reaalselt ise ikka midagi selle vastu ette ei saa võtta kui sotsiaalvõrgustike abil tuttavatega või sõpradega ühendust tahad hoida? |
Kuidas see saab üldse toimuda, kui rahvas ise teeb sellise valiku ning rahastab veel takkaotsa.
Stockholmi sündroom.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
|