|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
kännuämmelg
HV Guru

liitunud: 27.08.2002
|
16.07.2011 14:20:08
|
|
|
| Pihv kirjutas: |
Ei viitsi. Kui sa mu jutu pointist aru saaksid siis sa enam ei küsiks.. |
ma ei näe argumente, sõber
|
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
3 :: |
205 |
|
| tagasi üles |
|
 |
eix666
HV veteran

liitunud: 20.05.2002
|
16.07.2011 14:32:46
|
|
|
Minu isiklik arusaam on samuti, et tavakasutajale on 32bit absoluutselt piisav, tagab parema töötamise vanema riist-ja tarkvaraga jne, st kui reaalset vajadust suure mälumahu tarbeks pole, siis milleks hakata puhtalt progressi nimel 64bit'iga seiklema (eriti kuna 64bit tarkvara on hetkel ikka üpris vähe)...
Minul isiklikult on küll puhtalt Adobe Lightroomi ja Photoshopi tarbeks 64bit koos piisava mälukogusega, aga kui neid ei kasutaks siis ei näeks mingit põhjust 64bit peal olla...
|
|
| Kommentaarid: 39 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
39 |
|
| tagasi üles |
|
 |
timothy
HV kasutaja

liitunud: 21.04.2003
|
16.07.2011 14:36:34
|
|
|
Minu jaoks on x64 elementaarne, kuna uuem Adobe soft on 64 bitisena olemas, osa juba eksklusiivselt 64 bitisena. Photoshopis on rohkema mälu kasutamise võimalus väga suureks abiks. nn. kontoritööks ei ole absoluutselt vahet muidugi. Ja lisaks on tore näha, et arvuti ilusti soetatud 4gb ära kasutab (nt. oli eelmises töökohas ports kalleid delli arvuteid (3d filmi animeerimiseks) 32 bit winiga, kasutades ära 4gb-st 3,25 gb. sic). Jällegi, kontori töös täiesti suva, aga kui photoshopi kasutada, on iga mega mälu abiks. 6-8 gb mäluga masinad on varsti juba täiesti tavalised, nende puhul ei tohiks os-i bittide valikul enam küsimust olla.
Mõni 32 bit asi jookseb ehk paar protsenti aeglasemalt, aga nt Photoshopis või Aftereffectsis võidad aega kordades (8gb mäluga masinas). Proovitud.
_________________ www.minuprint.com fototrükk
3dmarket.ee filamendid 3d printerile ja 3d prinditud tooted |
|
| Kommentaarid: 43 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
41 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kännuämmelg
HV Guru

liitunud: 27.08.2002
|
16.07.2011 14:44:35
|
|
|
| tavakasutajal pole reeglina sellist raha, et kalleid adobe tooteid omada. Vabavaraliste toodetega on aga milline seis?
|
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
3 :: |
205 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
16.07.2011 15:52:38
|
|
|
Vabavara on 64biti toe poolest aastaid ees
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
LiivaneLord
Sõpradele "Olavi"
liitunud: 20.06.2006
|
16.07.2011 17:35:01
|
|
|
Antud teema on ikka väga kuum teema. 8 tunniga üle kahe lehekülje uusi postitusi.
| kännuämmelg kirjutas: |
aga seleta mulle, matsile, miks ma peaks pingutama selle ühe-kahe proge pärast, kuii nad nagunii mulle muhvigi juurde ei anna.
|
Ära üldse selle pärast muretse, vaid kasuta rahus 32-bitist opsüsteemi edasi. 64 ei anna sulle mitte midagi. 64 võid installida järgmine kord, kui sul on vaja millegipärast Windows uuesti installida. Ja kui siis ka 64 ei meeldi, siis keegi ei keela sul eelistada 32-bitist süsteemi.
Kui selle teema algusest lõpuni uuesti läbi loed, siis saad ise ka sellest aru. Ja kui ei saa, siis lihtsalt norid siin hetkel tüli - muud midagi.
|
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
19 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kännuämmelg
HV Guru

liitunud: 27.08.2002
|
16.07.2011 17:58:39
|
|
|
| tudiludi kirjutas: |
| .. siis lihtsalt norid siin hetkel tüli - muud midagi. |
loomulikult norin tüli, sest minu jaoks pole bemm lihtsalt kõva sellepärast, et tal bemmi märk ja viinaärikas naabrimees jõudis ta osta.
Millegipärast puuduvad argumendid (ok, mälukasutus on selge, kuid tavakodanikul ei lähe seda hunnikut nagunii tarvis), miks peaks eelistama 64bit süsteemi ja kui argumentidest puudu tuleb, hakatakse isiklike solvangute ning muu demagoogiaga lahmima.
Olen kõiki windoosade 64 bitiseid versioone piisavalt omal nahal katsetanud, et võin südamerahuga väita, et tavalisel ilmakodanikul omade tavaliste soovidega toimib 32bit windoosa ka veel praegu paremini (sahtlipõhjast leitud vanaraud, nostalgiline tarkvara jne). Näituseks maadlesin kevadel 64bit brauseri, ID-kaardi tarkvara ja Javaga. asi hakkas tol momendil edukalt toimima 32bit brauseri ja tarkvaraga, hiljem, kui uuendused juba saadaval olid, sai ka 64bitist kasutada. No kellele seda keppi tarvis on või kas kõik ikka viitsivad mõelda suunas: " oi bljaa, mul lemmikteenus ei tööta, peaks äkki 32bitist proovima, kuna automaatseid uuendusi pole 64 bitisele veel toodetud?"
Mis puudutab vabavaralisi windoosa 64 bitiseid versioone, siis tahaks mõnda näidet, et nad on tõesti naapalju ees . Linuski jätaks antud momendil rahule.
PS. viimased pool aastat on mu põhiliseks töövahendiks netbook 1,6GHz prose (ühetuumane) 2GB mälu ja Win7 32bitiga ja neid momente, kui mul millestki puudu oleks, praktiliselt polegi. arvutit aga kasutan keskmisest kontoritöötajast rohkem ning teismelisest vähem
viimati muutis kännuämmelg 16.07.2011 18:10:59, muudetud 3 korda |
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
3 :: |
205 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
16.07.2011 18:07:36
|
|
|
| kännuämmelg kirjutas: |
| Linuski jätaks antud momendil rahule |
Sel juhul läheb asi pisut keerukaks kuna kuda sa jooksutad 64bit wini rakendusi kui OS ise eksisteerib alles ainult 32bit versioonina?
Muidu xp aegu kasutas 64bit variant uuemat kernelit kui 32bit ning võttis ka mõned featurid win2003 pealt üle mis teatud tingimustes perfi tõstis. W7/vista kohta ei tea kommenteerida.
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
LiivaneLord
Sõpradele "Olavi"
liitunud: 20.06.2006
|
16.07.2011 18:18:12
|
|
|
CCleaner, Defraggler, Avast viirusetõrje, Crystaldiskmark, Lockhunter, Rainlendar, Speccy, Revo Uninstaller. Need on programmid, mis on 64-bitised ja tasuta. Pool aastat tagasi oli neid vähem, poole aasta pärast arvan neid rohkem olevat. Kokkuvõttes on 38 üksust Programmifailides ja 66 üksust Programmifailides (x86). Seal hulgas on muidugi muid kahtlaseid Microsofti kaustu. :S
64-bitise tarkvara eelis ongi eelkõige enama mälu tugi. Kui on vähe mälu, ammugi puudub 64-biti võimeline protsessor, siis ei pea pabistama ning jääda kasutama 32-bitist tarkvara. Minul on hetkel 4 GB RAMi ning minu jaoks on 64-bit oluline selle ja ainult selle pärast. Muud argumendid võiks prügikasti visata ning sealt ära hävitada.
Edit:
| kännuämmelg kirjutas: |
| PS. viimased pool aastat on mu põhiliseks töövahendiks netbook 1,6GHz prose (ühetuumane) 2GB mälu ja Win7 32bitiga ja neid momente, kui mul millestki puudu oleks, praktiliselt polegi. arvutit aga kasutan keskmisest kontoritöötajast rohkem ning teismelisest vähem |
No täpselt!
|
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
19 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kännuämmelg
HV Guru

liitunud: 27.08.2002
|
16.07.2011 18:50:00
|
|
|
| tudiludi kirjutas: |
| Minul on hetkel 4 GB RAMi ning minu jaoks on 64-bit oluline selle ja ainult selle pärast... |
Ja nüüd põhiline küsimus, et mille pärast Sul seda mälu 4GB on ? väljendamaks, et Sul on vahendeid, et seda osta? või sellepärast, et teistel on? Või ehk on Sul kasutusel programme (loomulikult legaalsel teel hangitud), mis seda mälu hirmsasti vajab? Viimasel juhul paluks nimekirja
|
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
3 :: |
205 |
|
| tagasi üles |
|
 |
LiivaneLord
Sõpradele "Olavi"
liitunud: 20.06.2006
|
16.07.2011 19:04:57
|
|
|
1. Seepärast, et 2-st jääks vähest ning 3 oleks napp.
2. RAM on arvuti kastis kõige odavam asi. Kõik muud asjad on kordades kallimad.
3. Teistel on ja miks mul ei peaks olema, kui mul seda vaja oleks.
4. Oleks mul kõik programmid legaalsed, siis istuksin 5 aastat tagasi ostetud arvuti taga. Aga üks erand siiski on (nimekirja pakkuda paraku pole). Windows Media Center on see, mis vajab 50% RAMi. Kui oleks 3 GB, siis hakkaks Windows mõlisema kogu aeg, kuna 80% peal hakkab hoiatama, et mälu on vähe. Kahest gigast ei räägigi, sest RAMi ei tohi napiks jääda, sest muidu hakkab neid andmeid vist kõvakettale kirjutama ja see muudab arvuti kohutavalt uimaseks.
Ja kui sa küsid, et miks ma windows media centeriga telekanaleid vaatan, siis seepärast, et pole raha ja eriti ruumi, et televiisor osta. Lisaks 2-in-1 - saab arvutis toimetada ja vajadusel telekanaleid vaadata. Lisaks ilma erividinaid omamata saab saateid salvestada ning uudiseid või olulisi sündmusi maha magades neid arvutis uuesti vaadata. Kes hetkel ei oma oma arvutis TV-tuunerit, see ei tea, millest ta ilma jääb. Salvestamist ma ei kasuta praktiliselt, kuna salvestist peab hiljem töötlema, sest salvesti algse mahu hulk ei kannata kriitikat. Aga kui hakkab mingi saade, kuid samal ajal on vaja midagi muud ära teha, siis jätan teleka käima ning hiljem kerin lihtsalt tagasi vajalikku kohta.
Või kui mul oleks samaaegselt suur südametunnistus ning soov istuda sellesama arvuti tagasi, kus praegu olen, siis pruugiksin ainult õlle ära teeninud programmeerijate vabavara.
|
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
19 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kännuämmelg
HV Guru

liitunud: 27.08.2002
|
16.07.2011 19:45:14
|
|
|
eks ta ole.. mis puutub mälu saadavusse/odavusse, siis selle koha pealt tasub olla ettevaatlik- meeriklased on tüsedad eelkõige just seetõttu, et tüsedaks tegevad asjad on ahvatlevas pakendis, tunduvad head ning neil on vahendeid neid endale lubada...
igaksjuhuks arvutikasti mälu toppimisest on ainult üks samm burksiputka püsikliendini
|
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
3 :: |
205 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
16.07.2011 19:58:38
|
|
|
RAM'i pole kunagi liiga palju. Korralikud OS'id oskavad failisüsteemi väga efektiivselt cacheda teheks selle kasutuse kordades kiiremaks kõige kiireimaist SSD'dest. Rääkimata sellest, et siis ei pea pidevalt programme sulgema et arvutit kasutuskõlblikuna hoida. Kuna lisaks veel kasutan igapäevaselt virtuaalmasinaid softi testimiseks-arendamiseks siis nood söövad samuti paraja koorma seda. Samuti nagu eespool mainitud eksisteerib mänge mis jooksevad <3GB puhul lihtsalt kokku kui kogu vajalikku kraami ei saa sisse laetud
Lisaks saab kasti õlle eest juba päris mitu giga seda, viimasest on ka märksa pikemaks ajaks kasu.
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kännuämmelg
HV Guru

liitunud: 27.08.2002
|
16.07.2011 20:21:26
|
|
|
Ho Ho, Sa pole ju tavakasutaja
Mälusse cachemine on muidugi lahe, kuid tavapäraselt tehakse ju seda ketta peale, mis võib küll olla kalendri jagu aeglasem, kuid toonitan veel, et enamik tavakasutajatest ei taju seda vahet nagunii...
|
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
3 :: |
205 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
16.07.2011 20:29:17
|
|
|
Millised mu loetletud asjadest ei käi tavakasutaja kohta? Virtuaalmasin vast ainus võibolla.
| kännuämmelg kirjutas: |
| Mälusse cachemine on muidugi lahe, kuid tavapäraselt tehakse ju seda ketta peale |
Mis ajast cachetakse näiteks OS'i ja programmide faile kõvakettale? Sa räägid praegu pigem swappimisest
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kännuämmelg
HV Guru

liitunud: 27.08.2002
|
16.07.2011 21:02:02
|
|
|
jeah, swapist.. eks ta sarnased terminid kipu ikka teist asendama tikkuma.
tavakasutajaks pean ma ikkagi sellist kodanikku, kes kasutab arvutit oma igapäevaste vajaduste teostamiseks, ei jookse võidu tarkvara uuemate saavutuste kasutamiseks maksimumi piiril ning ei kasuta tegevuseks professionaalseid või erivahendeid.
Sai terve ports läpakaid 1gb pealt 4 peale viidud (512 klotsid asendatud 2-gigastega). 3 kordsest vahest ei saanud "tavakasutajad" muhvigi aru. Samas saind nad kiiruse muutusest väga aru, kui teistel kordadel masin saastast roogitud sai
|
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
3 :: |
205 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
16.07.2011 21:05:02
|
|
|
tudiludi: eksid tiba - Windows Media Center, mis on 32-bitise Win7-e Proffiga kaasas, jookseb rõõmuga ka 2 gigasega läppari peal ja pole kordagi vingunud, et mälumaht väikseks jääb.
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
LiivaneLord
Sõpradele "Olavi"
liitunud: 20.06.2006
|
16.07.2011 22:06:04
|
|
|
| Ei eksi ma midagi. Praegu on mälu kasutus 45%. Mida see sulle ütleb?
|
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
19 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Warfare
HV vaatleja
liitunud: 23.06.2011
|
17.07.2011 02:40:19
|
|
|
Nii see on, 32 Bit ei tuvasta kogu 4Gb mälu ära..Igatahes, mina lasen lähiajal 64 Bit peale kuna mul on juba plaat olemas.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Marie
HV Guru

liitunud: 23.06.2003
|
17.07.2011 06:46:20
|
|
|
| Warfare kirjutas: |
Nii see on, 32 Bit ei tuvasta kogu 4Gb mälu ära..Igatahes, mina lasen lähiajal 64 Bit peale kuna mul on juba plaat olemas.
Spoiler 
|
Kas see oligi põhi argument või, nutad Windowsi poolt tuvastamata mälu taga või, meeletu rahaline kaotus, raiskamine.
Endal töötab ainult üks masin W7 64bit peal, kasutatakse seda põhiliselt ainult netimasinana ja mingit poonust see 64bit seal ei anna, põhjus oli pigem rauas - emaplaadis mis ei soovinud just kõige stabiilsemalt 2x2GB mäludega 32bit Windowsiga koostööd teha, teises masinas tiksub Vista 32bit ja põhi masinas tiksub ikka veel vana hea XP 32bit, samas masinas testimiseks olemas ka W7 64bit, väikesed võrdlus pildid ka kõrvuti juurde.
XP oma ja 64bit W7 , selle W7 64bit skreeni tegemiseks kulunud aeg oli minu jaoks väljakannatamatu
_________________ CPU Power (Watt) Protsessorite voolutarve Pentium D 805 (4.1GHz) Full Load 474W  |
|
| Kommentaarid: 83 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
74 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
17.07.2011 09:50:32
|
|
|
tudiludi: see 45% näitab pigem seda, et Sa ei saa isegi poolt mälumahust täis.
Nii, et olen pigem sellisel arvamusel, et jooksutad hoopis mõnd muud, meeletut ressurssi vajavat programmi X ja siis selle tõttu igasugused "katkumised" ja muud jamad.
PS: Tegin endal Media Centeri lahti, mälumahu suuruse muutus oli suht. olematu, küll muutus oluliselt see, et nõudis endale kõvasti protsessorijõudlust.
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mikk36
HV Guru

liitunud: 21.02.2004
|
17.07.2011 10:23:52
|
|
|
Pane 64bit ja jääb võimalus ilma OPsysi välja vahetamata mälu juurde panna hiljem.
8GB puhul võib üldjuhul isegi swap faili ära keelata, sest seda piiri suht keeruline saavutada.
|
|
| Kommentaarid: 85 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
78 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
17.07.2011 11:03:03
|
|
|
Edit: Panin vähe jõhkrama filmi WMC-ga jooksma - mälukasutus 200 mega. Ehk siis 10% minu masina 2 gigasest mälumahust.
OT: Aga üsna tobe ja mõttetu asi see WMC ja seda seetõttu, et vajab kõvasti prosa ressurssi ning koos sellega kütab prosat ja ajab ventilaatori ikka väga lärmakalt tööle. Huvitav küll, kuidas sellises lärmis üleüldse mingit filmi vaadata kannatab.
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Pikkkõrv
HV kasutaja

liitunud: 08.05.2010
|
17.07.2011 11:09:28
|
|
|
| kännuämmelg kirjutas: |
| tavakasutajal pole reeglina sellist raha, et kalleid adobe tooteid omada. Vabavaraliste toodetega on aga milline seis? |
Pole need Adobe tooted kõik nii kallid midagi, et tavakasutaja neid legaalselt omada ei suudaks. Olgu või näiteks Photoshop Elements, mille nõuded, et mitte antud teemast kõrvale kalduda, on aga kasutatavale op-süsteemile ja rauale põhimõtteliselt samad, mis ta vanemal vennalgi. Ehk siis kõik need müüdid ei tarvitse tänapäeval enam töötada nagu vanasti !
|
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
timothy
HV kasutaja

liitunud: 21.04.2003
|
17.07.2011 13:02:51
|
|
|
Sellest teemast on väga raske eemalduda
Ma läheneks tavakasutaja seisukohast tegelikult nii, et tavakasutajal ei ole 64 bit wini valikul mitte midagi kaotada. Eeldusel, et uude arvutisse on op. sys. valik käsil:
- tänapäeval poest ostetav riistvara ühildub 100%
- tavakasutaja soft ühildub 100% (VÄGA üksikud erandid ei mängi suures plaanis absoluutselt rolli)
- 32 bit programmid jooksevad 64 bit peal paar % aeglasemalt, osad 64bit programmid seevastu märgatavalt kiiremini. (kaotada vähe, võita palju)
- võimalik mälu lisada tulevikus. Tavakasutaja lauaarvuti töötab täiesti vabalt 5 aastat või rohkemgi. Mõne aasta pärast ilmselt ei tundu enam väga mõttetu arvutile rohkem mälu lisada, kui nüüd veidikenegi ajaloo peale mõelda.
640k mälu on kõik, mida keegi võiks kunagi vajada?
_________________ www.minuprint.com fototrükk
3dmarket.ee filamendid 3d printerile ja 3d prinditud tooted |
|
| Kommentaarid: 43 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
41 |
|
| tagasi üles |
|
 |
WAV
HV veteran
liitunud: 02.03.2010
|
17.07.2011 13:17:03
|
|
|
| Warfare kirjutas: |
Nii see on, 32 Bit ei tuvasta kogu 4Gb mälu ära..Igatahes, mina lasen lähiajal 64 Bit peale kuna mul on juba plaat olemas.
Spoiler 
|
Esiteks püüa saavutada olemasoleva tuvastatava 3,3GB reaalne ärakasutamine... Jah mul endal on küll 8GB RAM ja 64bit Win7, kuid siiamaani kirun, mis kasu oli selle kõige hankimisest, kui reaalne mälukasutus (juba mitu kuud jälgin) ujub enamasti ikkagi kusagil 2GB ümbruses ainult, väga harva läheb üle 3GB.
|
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kännuämmelg
HV Guru

liitunud: 27.08.2002
|
17.07.2011 13:20:17
|
|
|
| Pikkkõrv kirjutas: |
| .. Olgu või näiteks Photoshop Elements, mille nõuded, et mitte antud teemast kõrvale kalduda, on aga kasutatavale op-süsteemile ja rauale põhimõtteliselt samad, mis ta vanemal vennalgi. ... |
paranda, kui eksin aga PS Elements on ainult 32bit ja Photoshop on 64bit, kusjuures esimene puhtalt 64bit peale kujundatud PS on CS5 ja võrreldes cs4-ga on seetõttu ka märgatav jõudluse vahe 64bit süsteemi puhul.
Toetuvalt oma talupojaloogikale, kui aplikatsioon on 32 bit, siis töötab ta 64bitises süsteemis emulaatoriga ning selle proge jaoks adresseeritakse ikkagi maksimum 3,x Gb mälu. Tõesti, samal ajal saab taustana töötada veel muid aplikatsioone ning seeg ka rohkem mälu kokku õgida.
Kui eksin, olen tänulik , et mind harisite
|
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
3 :: |
205 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Marie
HV Guru

liitunud: 23.06.2003
|
17.07.2011 13:28:28
|
|
|
| timothy kirjutas: |
Sellest teemast on väga raske eemalduda
Ma läheneks tavakasutaja seisukohast tegelikult nii, et tavakasutajal ei ole 64 bit wini valikul mitte midagi kaotada. Eeldusel, et uude arvutisse on op. sys. valik käsil:
- tänapäeval poest ostetav riistvara ühildub 100%
- tavakasutaja soft ühildub 100% (VÄGA üksikud erandid ei mängi suures plaanis absoluutselt rolli)
- 32 bit programmid jooksevad 64 bit peal paar % aeglasemalt, osad 64bit programmid seevastu märgatavalt kiiremini. (kaotada vähe, võita palju)
- võimalik mälu lisada tulevikus. Tavakasutaja lauaarvuti töötab täiesti vabalt 5 aastat või rohkemgi. Mõne aasta pärast ilmselt ei tundu enam väga mõttetu arvutile rohkem mälu lisada, kui nüüd veidikenegi ajaloo peale mõelda.
640k mälu on kõik, mida keegi võiks kunagi vajada?  |
Hetkel teemaalgatajal Windows 7 32bit masinas ja valmis tiritud W7 64bit installikas ootel, või arvatavasti juba paigaldamisel, viie aasta pärast on W7 tema jaoks kunagine hetke mälestus ja kui sama arvuti veel olemas, siis uusim - popim Windows või mõni muu OS versioon seal masinas.
| Warfare kirjutas: |
Nii see on, 32 Bit ei tuvasta kogu 4Gb mälu ära..Igatahes, mina lasen lähiajal 64 Bit peale kuna mul on juba plaat olemas.
...... |
_________________ CPU Power (Watt) Protsessorite voolutarve Pentium D 805 (4.1GHz) Full Load 474W  |
|
| Kommentaarid: 83 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
74 |
|
| tagasi üles |
|
 |
timothy
HV kasutaja

liitunud: 21.04.2003
|
17.07.2011 13:54:09
|
|
|
| kännuämmelg kirjutas: |
| Pikkkõrv kirjutas: |
| .. Olgu või näiteks Photoshop Elements, mille nõuded, et mitte antud teemast kõrvale kalduda, on aga kasutatavale op-süsteemile ja rauale põhimõtteliselt samad, mis ta vanemal vennalgi. ... |
paranda, kui eksin aga PS Elements on ainult 32bit ja Photoshop on 64bit, kusjuures esimene puhtalt 64bit peale kujundatud PS on CS5 ja võrreldes cs4-ga on seetõttu ka märgatav jõudluse vahe 64bit süsteemi puhul.
Toetuvalt oma talupojaloogikale, kui aplikatsioon on 32 bit, siis töötab ta 64bitises süsteemis emulaatoriga ning selle proge jaoks adresseeritakse ikkagi maksimum 3,x Gb mälu. Tõesti, samal ajal saab taustana töötada veel muid aplikatsioone ning seeg ka rohkem mälu kokku õgida.
Kui eksin, olen tänulik , et mind harisite  |
Kasutasin kaua After Effectsi 32 bit versiooni 8gb mäluga masinas, programm kasutas (koos virtuaalse mäluga) 8gb ja rohkemgi. Võimalik, et programm jooksis mitme protsessina, ei mäleta enam. Nii ehk naa poleks 32 bit winis see võimalik olnud.
CS4 photoshopist oli ka 64 bit versioon ja kiiruse vahe suurte failide puhul oli reaalne (eeldusel et mälu on nt 8gb ja rohkem). 32 bitises winis tuleb väike häkk teha, et 1 protsess ostaks 3 või natuke peale gb mälu kasutada, muidu on see piir minumeelest lausa 2gb. Ja veel kui mälu ei peta, tegi see "häkk" mälu veidi aeglasemaks? Igatahes mäletan, et jändasin tööl ühe 32 bit arvutiga, et saaks normaalselt photoshopis tööd teha ja lõpuks läks 64 bit peale ja asi korras See oli veel XP ajastul.
_________________ www.minuprint.com fototrükk
3dmarket.ee filamendid 3d printerile ja 3d prinditud tooted |
|
| Kommentaarid: 43 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
41 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kännuämmelg
HV Guru

liitunud: 27.08.2002
|
17.07.2011 14:14:24
|
|
|
seda oli väga meeldiv teada saada, tänud.
siiski olen ka ise läbi aegade kodukasutajana kogu adobe valikut tarbinud, ning kui välja jätta HD videod (avchd), pole veel tõsiseid probleeme tekkinud.
Sina, nagu ma arusaan, kasutad adobe tooteid teisel tasandil.
Mis puutub CS4 vs CS5, siis jäi mingist väljamaisest lõimest silma, et CS5-ga saavutati vanema verisooniga võrreldes 64 bitises süsteemis märkimisväärne jõudluse kasv, mis on imekspandav, kuna sereotüübina on iga uuem versioon pigem ressursinäljasem.
|
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
3 :: |
205 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ummiq
HV veteran

liitunud: 20.12.2003
|
17.07.2011 14:39:33
|
|
|
Kasutan ca 3 aastat 64bit Windowsi op.süsteemi. Alustasin Vistaga, nüüd Win7. Viimasega on ka RAID0 tekkinud.
Ehk et:
Athlon 6000+
4GB 800Mhz RAM
Eraldi graafika.
Raid0
Mälupulgaga koos "ReadyBoost"
Korra ümberinstalleerimisel 32bitile oli tunda Windowsi üldise kasutuse aeglustumist. Mitut asja korraga tehes ei avanenud aknad ja programmid enam nii kiirelt. 64bitisega justkui oleks parem (ehk on placebo efekt?).
Aga, kui nüüd rääkida minust, kui tavakasutajast, siis see 4gb rami ikka kasutatakse päris tihti ära. Seda just selle pärast, mul arvuti kogu aeg töötab ja ma ei taha enda lahtiseid asju kinni panna:) Kui jääb mingi dokumendi töötlemine pooleli ja brauserid on lahti, ei ole mingit probleemi käivitada mäluõgardist Battlefield BadCompany2 ja seda lihtsalt mängida. Ja seal on minu jaoks suurim eelis mälukasutusel- lihtsalt kasutad arvutit:) Ja Windows oskab arvuti vaba mälu kenasti bufferdada, et see järgmiseks tegevuseks kohe saadaval oleks.
Paralleelselt aga töötab Windows väga kiirelt ja ei kurda ühegi asja üle. Tööl on Win7 32bit 3GB ramiga ja oluliselt kiirema prose ja mäluga ning arvuti on aeglane, võrreldes kodusega (seal võib vahe tekkida ka RAID0-st). Ühtegi ühilduvuse probleemi mul ei ole (Vista ajal oli, need parandatud).
Üldiselt aga olen oma koduarvutil sama konfiga korra 32biti kasutanud üldise kasutamise juures oli vahe märgatav. Ei näe ühtegi põhjust, miks ma tahaks minna 32biti peale tagasi, kui 64bit on kiirem ja mugavam kasutada. Ja soovitan RAID0'i- Win7-ga on jällegi vahe tuntav (kodusel arvuti järgi proovitud).
_________________ --
Urmas
Mängud ja tarkvara palju soodsamalt, kui muidu - click me!
|
|
| Kommentaarid: 216 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
185 |
|
| tagasi üles |
|
 |
LiivaneLord
Sõpradele "Olavi"
liitunud: 20.06.2006
|
17.07.2011 16:42:41
|
|
|
| tahanteada kirjutas: |
tudiludi: see 45% näitab pigem seda, et Sa ei saa isegi poolt mälumahust täis.
Nii, et olen pigem sellisel arvamusel, et jooksutad hoopis mõnd muud, meeletut ressurssi vajavat programmi X ja siis selle tõttu igasugused "katkumised" ja muud jamad.
PS: Tegin endal Media Centeri lahti, mälumahu suuruse muutus oli suht. olematu, küll muutus oluliselt see, et nõudis endale kõvasti protsessorijõudlust. |
45% tähendab seda, et kasutusel on ligikaudu 2 GB muutmälu. Kui sa ennem mõtled ja teemat oled lugenud, siis eelmises postituses mainisin, et mul on 4 GB muutmälu. Muutmälu on arvuti sees kõige odavam asi ja samas kui seda puudu tuleb, muutub arvuti tunduvalt aeglasemaks. Ja nagu keegi ütles, siis tulevikku silmas pidades pole 4 GB raiskamine. Palju imelikum oleks osta 2 x 1 GB ram ning hiljem, kui 4 GB vaja, siis peab mõlemad mälud minema viskama ja panema 2 x 2 GB.
| tahanteada kirjutas: |
Edit: Panin vähe jõhkrama filmi WMC-ga jooksma - mälukasutus 200 mega. Ehk siis 10% minu masina 2 gigasest mälumahust.
OT: Aga üsna tobe ja mõttetu asi see WMC ja seda seetõttu, et vajab kõvasti prosa ressurssi ning koos sellega kütab prosat ja ajab ventilaatori ikka väga lärmakalt tööle. Huvitav küll, kuidas sellises lärmis üleüldse mingit filmi vaadata kannatab.  |
38% on mälu kasutus ilma WMC-ta. WMC tõstab seda 8-10%. Ja arvan, et tuuneriga pilti vaadata on hoopis teine tera. Ning filmi ei vaata ma kunagi windows media centeriga. Programm on selle jaoks liiga kohmakas. VLC on ikka üle prahi.
Hea meelega vaataks TV-d mingi muus programmiga, aga pole ühtegi sellist head ja mugavat. WMC läheb ühe klikiga tööle ja hakkab mängima.
|
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
19 |
|
| tagasi üles |
|
 |
eShelobik
HV Guru

liitunud: 01.04.2003
|
17.07.2011 18:12:07
|
|
|
tänapäeval nii mõnigi mäng oskab ära kasutada kogu mälu mis ette antakse ja selle võrra mängu sujuvamalt jooksutada. Ehk siis kõik mis on kastis on kasutuses, ei ole mingit raiskamist, või naabrimehega võrdlemist.
Ise küll ei mõista seda jonni, et on hädasti vaja 32bit'i peal olla, kui arvutis on ikkagi 4 ja üles mälu, siis on 64bit suht ainus võimalus.
Keegi kurtis, et nod32 ei tööta 64bit windowsi peal - ei tööta jah, sellepärast neil ongi 64bit Windowsile oma versioon
|
|
| Kommentaarid: 295 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
262 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kännuämmelg
HV Guru

liitunud: 27.08.2002
|
17.07.2011 18:38:13
|
|
|
| eShelobik kirjutas: |
Keegi kurtis, et nod32 ei tööta 64bit windowsi peal - ei tööta jah, sellepärast neil ongi 64bit Windowsile oma versioon  |
jutt käis 64 bit all mittetöötavatest 32bit programmidest- kui on olemas, ei hakka ju uut ostma..
mis puutub mängude pildikvaliteeti, siis ilmselt olen ma liiga vana, et sellest fenomenist üldse aru saada- mäng, mida kiirem, seda rohkem tekitab nägemise adaptsiooni, ehk siis teisisõnu tajud ainult kindlaid piirjooni väga kitsal alal, seega pole ka vahet, kui hea see pilt on, kiire mängu puhul seda nagunii ei taju. Sama efekt on näiteks kiirel autosõidul- olgu ümbrus nii maaliline, kui tahes, kontsentreerud Sa siiski ainult sõidu jaoks oluliste objektidele- teejoon, takistused, heal juhul ka märgistus.
|
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
3 :: |
205 |
|
| tagasi üles |
|
 |
timothy
HV kasutaja

liitunud: 21.04.2003
|
17.07.2011 18:40:35
|
|
|
Mängudes seisneb vahe mängu/levelite jms laadimisaegades, mitte kui ilusat pilti arvuti mängus näidata suudab
| kännuämmelg kirjutas: |
| eShelobik kirjutas: |
Keegi kurtis, et nod32 ei tööta 64bit windowsi peal - ei tööta jah, sellepärast neil ongi 64bit Windowsile oma versioon  |
jutt käis 64 bit all mittetöötavatest 32bit programmidest- kui on olemas, ei hakka ju uut ostma..
mis puutub mängude pildikvaliteeti, siis ilmselt olen ma liiga vana, et sellest fenomenist üldse aru saada- mäng, mida kiirem, seda rohkem tekitab nägemise adaptsiooni, ehk siis teisisõnu tajud ainult kindlaid piirjooni väga kitsal alal, seega pole ka vahet, kui hea see pilt on, kiire mängu puhul seda nagunii ei taju. Sama efekt on näiteks kiirel autosõidul- olgu ümbrus nii maaliline, kui tahes, kontsentreerud Sa siiski ainult sõidu jaoks oluliste objektidele- teejoon, takistused, heal juhul ka märgistus.  |
_________________ www.minuprint.com fototrükk
3dmarket.ee filamendid 3d printerile ja 3d prinditud tooted |
|
| Kommentaarid: 43 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
41 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Pikkkõrv
HV kasutaja

liitunud: 08.05.2010
|
17.07.2011 18:48:52
|
|
|
| kännuämmelg, ei pea end küll nii targaks, et kedagi kohe harima hakata aga just 32-bitinine Photoshop on üks neid rakendusi, mis oma kogemusele tuginedes 64-bitise Windows 7 all märgatavalt kiiremini ja sujuvamalt toimib kui 32-bitises keskkonnas ning seda ilma igasuguste häkkideta. Alates märgatavalt kiiremast alglaadimisest kuni selleni, et hilisemal kasutamisel ei esine enam häirivaid nügimisi/mõttepause. Millest see tingitud on pole paraku pädev ütlema, sest väidetavalt toimub 32-bitiste rakenduste puhul tõesti mingi emuleerimise sarnane tegevus, mida vanasti peeti ikka pigem aeglustavaks kui kiirendavaks teguriks aga reaalne kogemus räägib paraku vastupidist ja seda usun ma siiski rohkem kui kuiva teooriat.
|
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
17.07.2011 19:16:46
|
|
|
| kännuämmelg kirjutas: |
| mida kiirem, seda rohkem tekitab nägemise adaptsiooni, ehk siis teisisõnu tajud ainult kindlaid piirjooni väga kitsal alal, seega pole ka vahet, kui hea see pilt on, kiire mängu puhul seda nagunii ei taju |
Paraku ajul on loll komme tuvastada mustreid ka seal kus neid tegelikult pole ning seetõttu madala resoga tekstuuride puhul tekkiv "shimmering" on vägagi häirivalt silma torkav nähtus.
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
LiivaneLord
Sõpradele "Olavi"
liitunud: 20.06.2006
|
17.07.2011 19:21:52
|
|
|
See teema on lõputu - algab ja millegagi lõpeb ning siis hakkab algusest peale.
|
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
19 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
17.07.2011 19:25:23
|
|
|
Ho Ho: Pole päris nii, inimsilmal on n-ö "fotomälu" ja mida rohkem omanik enda monitori / teleri pilti ainsana näeb, siis seda rohkem see "pilt" talle kui täiesti normaalne, mällu salvestab.
Ja alles siis, kui on 2 monitori / või telerit füüsiliselt kõrvuti, hakkab inimene esitama sellist küsimust, et miks need pildid on erinevad.
-------------------------------
Seda kõike olen 25 aasta jooksul piisavalt näinud, kui ikka teleri pilt on (näiteks) punakas /sinakas / rohekas ja inimene on sellega ära harjunud, siis on see pilt tema jaoks ainus ja õige, kõik teised nähtavad ekraanid on hoopis vale pildiga.
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
timothy
HV kasutaja

liitunud: 21.04.2003
|
|
| Kommentaarid: 43 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
41 |
|
| tagasi üles |
|
 |
LiivaneLord
Sõpradele "Olavi"
liitunud: 20.06.2006
|
17.07.2011 19:50:25
|
|
|
timothy posti järel võiks teema lukku panna - midagi arukat siin rohkem teada saada ei ole võimalik. Jääme ootama 128-bitist tarkvara.
|
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
19 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Marie
HV Guru

liitunud: 23.06.2003
|
|
| Kommentaarid: 83 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
74 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
17.07.2011 22:56:29
|
|
|
See 128bit on midagi hoopis muud kui praegune 64bit. Võin garanteerida, et lähema paarikümne aasta jooksul me 128bit general-purpose registrite ja mäluaadressidega masinaid ei näe, ka mitte serverites. TBH oleksin üllatunud kui sääraseid asju oma eluea jooksulgi näen.
Küll võidakse ka GPR'id teha SIMD'iks ning siis tõesti võib ka nonde suurus kasvada >64bitisteks kuid nagu öeldud oleks see juba hoopis teist tüüpi asi ning seal võib ka reaalselt olla märgatav kiiruse vahe 64bitiga.
[edit]
Viskasin kiirelt pilgu peale tolle lingitud uudise originaalartiklile. Nagu arvata võiski oli see mingi suvalise jorsi poolt peale mingite tekstide nägemist ning neist valesti aru saamise kokku kribatud jura
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
LiivaneLord
Sõpradele "Olavi"
liitunud: 20.06.2006
|
17.07.2011 23:03:04
|
|
|
| Marie kirjutas: |
| tudiludi kirjutas: |
... Jääme ootama 128-bitist tarkvara.  |
Antud teemas oled sina see kõige suurem postitaja - pimesilmne fanaatik 64bit Windowsi puhul. Microsoft on tegutsemas Windows 8 128bit versiooni kallal , kui tõesti peaks Windows 8 puhul ka 128bit versioon tulema, siis kindlasti hakkad sa otsima põhjusi miks 64bit on saast ja 128bit võrratu, et kindlasti kõik peaks oma arvutis ikka seda 128bit Windows versiooni kasutama. |
Oota, mida??? Sa ajad mind kas kellegagi segi või üritad solvata. Ma ei ole mingisugune krdi fanaatik. Kui ma Windowsi installisin, siis oli mul valida - kas 32-bitine versioon või 64-bitine versioon. Ma ei leidnud mitte ühtegi põhjust, miks peaksin eelistama 32-bitist versiooni. Küll aga 64-bitise eelis oli (nagu eelnevalt mainisin), et arvutis on rohkem mälu, kui 32-bitine hallata ei suudaks. Ja muidugi lootus, et ehk 64-bitine tarkvara arendatakse kiiremaks.
Mina arvan, et selle teema aluseks eelnevatest kolmest väitest peaks piisama - kui on 32-bitine windows, siis las ta olla, kui Windows vaja installida, aga mälu on rohkem, siis 64-bitine ning kui windows vaja installida, kuid kes loodavad tulevikule, siis samuti 64-bitine.
Ning sa kujutasid ise endale ette, et minumeelest peaksid teised kasutama sama Windowsi versiooni, mis minagi. Ja ma loodan, et lähima viisaastaku jooksul ei pea ma arvuti sees komponente vahetama ning see välistab ka lähitulevikus 128-bitise tarkvara.
Minu jaoks on teema ammendanud ning rohkem sõna ei võta siin (kui muidugi keegi ei ürita mulle külge pookida põhjendamatult mahategevat silti). Ja kuhu mu "lõuapoolik" iseloomustus jääb? Peab selle eest maksma?
viimati muutis LiivaneLord 17.07.2011 23:41:18, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
19 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kännuämmelg
HV Guru

liitunud: 27.08.2002
|
17.07.2011 23:16:25
|
|
|
see teema oleks lõppenud eos, kuna püstitus oli lihtne: kas 64bitisel on märgatavaid eeliseid 32bitise ees
2 esimest vastust ütlesid välja tõe, mida tarvis ja siis tuli järsku seltskond, kes hakkas mingit paksu ühesuunalist jama genereerima (nimesid ei nimeta, näpuga ei näita)
ei oleks ka ise sekkunud, kuid vaidluses selgub tõde ja mind tõesti huvitas, kas keegi suudab oma kinnisideid ka argumenteerida.
ühte tahaks veel isklikult teada: kas 4GB mälu puhul on 64 bitisel süsteemil piisavaid eeliseid 32 bitise ees? ehk siis teistpidi: kas 800MB rohkem adresseeritud mälu annab tuntavat jõudlusekasvu?
|
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
3 :: |
205 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
17.07.2011 23:29:35
|
|
|
| kännuämmelg kirjutas: |
| ei oleks ka ise sekkunud, kuid vaidluses selgub tõde ja mind tõesti huvitas, kas keegi suudab oma kinnisideid ka argumenteerida. |
Eelised ja puudused on ammu mitmekordselt ette loetud, lihtsalt "mõned" tegelased hakkasid jaurama mingist müstilisest tavakasutajast ning kuidas 1G pealt enamale upgradedes vahet ei nähtud
| kännuämmelg kirjutas: |
| ühte tahaks veel isklikult teada: kas 4GB mälu puhul on 64 bitisel süsteemil piisavaid eeliseid 32 bitise ees? ehk siis teistpidi: kas 800MB rohkem adresseeritud mälu annab tuntavat jõudlusekasvu? |
Julgeks väita, et kasu tuleb üsnagi korralik ja tuntav kui sa ei pea praktiliselt ühtki rakendust sulgema. Igasugu brauserid oma gigase mälukasutusega, mängud, pildi/video/dokumenditöötlused ja sada muud asja võivad probleemideta lahti olla ning jääb ruumi ülegi ka failisüsteemi cachemiseks.
Aga mis oleks su arvates 64bit OS'i puuduseks 32bitise ees 4G mälu puhul?
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
17.07.2011 23:36:47
|
|
|
Ho Ho: Äkki tasub tulla maa peale tagasi ja natuke ringi vaadata selles suunas, et kui palju on ikkagi liikumas igasugust rauda, millele tootjad pole kunagi teinud ega ei hakkagi kunagi tegema 64-bitiseid draivereid.
Ning kõik pole - kahjuks - nii rikkad, et kohe 32-bitine, täiesti töötav tehnika prügimäele visata ja siis niisama raha surnuks lüüa uue tehnika ostmiseks. Rahal on maailmas ka sada-tuhat muud, palju otstarbekamat kulutuskohta.
--------------------------------
PS: tegelikult võiks keegi selle teema üleüldse Võitlustandrisse ümber tõsta.
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
17.07.2011 23:39:07
|
|
|
| tahanteada kirjutas: |
| Ho Ho: Äkki tasub tulla maa peale tagasi ja natuke ringi vaadata selles suunas, et kui palju on ikkagi liikumas igasugust rauda, millele tootjad pole kunagi teinud ega ei hakkagi kunagi tegema 64-bitiseid draivereid. |
Too konkreetseid näiteid rauast mis on uuem, kui 5a ning ei oma 64bit tuge.
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kännuämmelg
HV Guru

liitunud: 27.08.2002
|
17.07.2011 23:54:54
|
|
|
| Ho Ho kirjutas: |
...
Aga mis oleks su arvates 64bit OS'i puuduseks 32bitise ees 4G mälu puhul? |
Aga see pole ju teemapüstitus, või kuidas?
Mis puutub müstilisse tavakasutajasse, siis neid tuleb mul oma tegevuses päris palju ette. Üks asi, mis nende (enamalatjaolt siis arvutikauged inimesed) puhul on silma jäänud, on kinnistunud arusaam, nagu opmälu juurdetoppimine oleks mingi taevamanna, mis arvutid kohe täkuna perutama paneb. Harv pole : "kuule, mul arvuti aeglaseks jäänud, äkki paned mälu juurde?"
Enamik neist kasutab arvutit siiski veebibrausimiseks, filmivaatluseks, ehk ka mõne dokumendi tegemiseks ning muu selline jamps, mille puhul ei saa nüüd küll meeletut mäluõgardlust eeldada.. seda muidugi juhul, kui masin paksult "sõbervara" täis pole.
Ja siin julgen jääda ka oma väite juurde, et taolised kasutajad ei pane tähele vahet mis tekib 1 vas 3,2GB mälu juures
|
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
3 :: |
205 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
17.07.2011 23:55:39
|
|
|
| kännuämmelg kirjutas: |
| Aga see pole ju teemapüstitus, või kuidas? |
Kuna senini pole mõistlikke puudusi välja toodud siis võib ju kokkuvõtteks öelda, et 64bitist on ainult võita, kaotada pole midagi
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|