Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Üldfoorum »  IT õppimine märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... , 87, 88, 89  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
jnt
HV Guru
jnt

liitunud: 10.05.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.05.2020 15:40:48 vasta tsitaadiga

C1rca kirjutas:
Keegi oskab öelda, mida täna TTÜ Süsadminni sisseastumis pädevus test käsitleb? Tegu EUCIPiga või miskit muud?


No hea oleks teada, et see kirjutatakse kas sisseastumise pädevuse test või sisseastumispädevustest. icon_smile.gif

_________________
Progemisest: https://byteaether.github.io/
Seisab keldris vana 386-486-Pentium1? Räägime! Ehk saan vanakesele uue elu anda. icon_wink.gif
Kommentaarid: 117 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 108
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Apollo2o15
HV kasutaja
Apollo2o15

liitunud: 15.11.2014



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.05.2020 19:55:36 vasta tsitaadiga

Tere,
Varsti on tulemas selline vahva eksam nagu EUCIP ning olen lugenud palju negatiivset antud eksami kohta.Seda arvestades tekkis mul paar küsimust.
1.Kas keegi on seda EUCIPIT lähiajal teinud ja ehk oskab jagada oma emotsioone ja üleüldse kuidas/milline eksam oli?
2.Kas oli oodatult raskem või hoopis isegi kergem ja kas on anda mingit nõu, mida peaks kindlasti teadma enne eksamile minekut, mida pole kusagil kirjas?

Plaanis on sooritada kõik kolm osa eesti keeles, kuigi jällegi lugenud, et ei tasu eesti keeles antud eksamit sooritada.

Lisaks oleks soov teada kui võimalik, et kas eksam on senimaani https://eopearhiiv.edu.ee/e-kursused/eucip/haldus/index.html alusel koostatud, et ütleme, et õpin selle materjali järgi ja ma saaks põhimõtteliselt kõigile küsimustele vastatud.(Kas küsimused ongi sarnased sellele,mis peale igat alateemat on)

Suur tänu!!!

_________________
Loodan, et keegi ei pea viha, kui viimasel minutil ümber mõtlen.
apollo
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Klooose
HV vaatleja
Klooose

liitunud: 14.12.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.05.2020 21:54:50 vasta tsitaadiga

Apollo2o15 kirjutas:
Tere,
Varsti on tulemas selline vahva eksam nagu EUCIP ning olen lugenud palju negatiivset antud eksami kohta.Seda arvestades tekkis mul paar küsimust.
1.Kas keegi on seda EUCIPIT lähiajal teinud ja ehk oskab jagada oma emotsioone ja üleüldse kuidas/milline eksam oli?
2.Kas oli oodatult raskem või hoopis isegi kergem ja kas on anda mingit nõu, mida peaks kindlasti teadma enne eksamile minekut, mida pole kusagil kirjas?

Plaanis on sooritada kõik kolm osa eesti keeles, kuigi jällegi lugenud, et ei tasu eesti keeles antud eksamit sooritada.

Lisaks oleks soov teada kui võimalik, et kas eksam on senimaani https://eopearhiiv.edu.ee/e-kursused/eucip/haldus/index.html alusel koostatud, et ütleme, et õpin selle materjali järgi ja ma saaks põhimõtteliselt kõigile küsimustele vastatud.(Kas küsimused ongi sarnased sellele,mis peale igat alateemat on)

Suur tänu!!!


1. Tegin eelmine kevad kõik kolm eksamit.
2. Ütleme nii, et hirmutavad jutud on natuke liialdatud tavaliselt, aga päris ühe õhtuga kindlasti ära ei õpi.

Eucip eksamid on jah kõik netist õpetavad ja mina ei näinud küsimust, millele ei oleks vastust leidnud materjalidest. Sain kõik kolm 87 punkti kanti ning õppimisele kulutasin kaks nädalat. Muidugi mitte 8h päevad - sellise keskmise intensiivsusega. Kõige raskem oli arendus ja kuigi ma töötan ka ise arendajana, siis sellest meeletult palju kasu ei olnud. Kindlasti aitas, aga küsimused suhteliselt spetsiifilised. Ma tegin eesti keeles ning sai hakkama ilusti. Tasub küsimused korralikult läbi lugeda ja pole hullu midagi. Haldust oli vist kõige tüütum õppida ja ise kartsin seda kõige rohkem, aga tulemus oli normaalne.
Midagi kontimurdvat seal ei olnud, aga mütsiga lööma ei tasu minna. Nii mõnigi küsimus, mis kordamise osas on olemas, tuli ka eksamil.

_________________
Ära arva kunagi, et see on täiuslik.
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
taaniel123
HV vaatleja

liitunud: 25.05.2020



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.05.2020 09:56:17 vasta tsitaadiga

jnt kirjutas:
C1rca kirjutas:
Keegi oskab öelda, mida täna TTÜ Süsadminni sisseastumis pädevus test käsitleb? Tegu EUCIPiga või miskit muud?


No hea oleks teada, et see kirjutatakse kas sisseastumise pädevuse test või sisseastumispädevustest. icon_smile.gif

See selleks. Ise kandideerin see aasta TTÜ IT-süsteemide arenduse ning TLÜ rakendusinformaatika erialadele ning huvitaks samuti kellegi kogemus antud erialade sisseastumiskatsetes.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Apollo2o15
HV kasutaja
Apollo2o15

liitunud: 15.11.2014



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.05.2020 15:47:29 vasta tsitaadiga

Klooose kirjutas:
Apollo2o15 kirjutas:
Tere,
Varsti on tulemas selline vahva eksam nagu EUCIP ning olen lugenud palju negatiivset antud eksami kohta.Seda arvestades tekkis mul paar küsimust.
1.Kas keegi on seda EUCIPIT lähiajal teinud ja ehk oskab jagada oma emotsioone ja üleüldse kuidas/milline eksam oli?
2.Kas oli oodatult raskem või hoopis isegi kergem ja kas on anda mingit nõu, mida peaks kindlasti teadma enne eksamile minekut, mida pole kusagil kirjas?

Plaanis on sooritada kõik kolm osa eesti keeles, kuigi jällegi lugenud, et ei tasu eesti keeles antud eksamit sooritada.

Lisaks oleks soov teada kui võimalik, et kas eksam on senimaani https://eopearhiiv.edu.ee/e-kursused/eucip/haldus/index.html alusel koostatud, et ütleme, et õpin selle materjali järgi ja ma saaks põhimõtteliselt kõigile küsimustele vastatud.(Kas küsimused ongi sarnased sellele,mis peale igat alateemat on)

Suur tänu!!!


1. Tegin eelmine kevad kõik kolm eksamit.
2. Ütleme nii, et hirmutavad jutud on natuke liialdatud tavaliselt, aga päris ühe õhtuga kindlasti ära ei õpi.

Eucip eksamid on jah kõik netist õpetavad ja mina ei näinud küsimust, millele ei oleks vastust leidnud materjalidest. Sain kõik kolm 87 punkti kanti ning õppimisele kulutasin kaks nädalat. Muidugi mitte 8h päevad - sellise keskmise intensiivsusega. Kõige raskem oli arendus ja kuigi ma töötan ka ise arendajana, siis sellest meeletult palju kasu ei olnud. Kindlasti aitas, aga küsimused suhteliselt spetsiifilised. Ma tegin eesti keeles ning sai hakkama ilusti. Tasub küsimused korralikult läbi lugeda ja pole hullu midagi. Haldust oli vist kõige tüütum õppida ja ise kartsin seda kõige rohkem, aga tulemus oli normaalne.
Midagi kontimurdvat seal ei olnud, aga mütsiga lööma ei tasu minna. Nii mõnigi küsimus, mis kordamise osas on olemas, tuli ka eksamil.


Suur suur tänu sulle!
Ma siin vaikselt olen C ja A mooduli läbi lugenud ja tunne on päris hea isegi ausalt öeldes.Nüüd siis selline küsimus, et Kas mul oleks targem nende mõistete eesti keelsed tähendused 100% selgeks teha nii, et kui keegi küsiks suuliselt,siis oskaks kohe vastata või siis nii, et kui vastuste variante näen, oskab õige vastuse/vastused välja valida kuna mingisugune alus sellest materjali läbilugemisest on all. Olen teinud korduvaid prooviteste nende lehel kui ka mujal ning senimaani on need olnud edukad peale too materjalide läbilugemist.

_________________
Loodan, et keegi ei pea viha, kui viimasel minutil ümber mõtlen.
apollo
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vysnap007
HV kasutaja

liitunud: 27.10.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.05.2020 23:06:34 vasta tsitaadiga

Jäi silma selline kursus: https://sdacademy.ee/kursuste-loetelu/tester-remote

Kas kellelgi on infot selle akadeemia/kursuse kohta? On mõtet jamada või pigem otsida kuskilt netist tasuta materjale (ISTQB sertifikaati saab ka niisama teha?). Siiski olen kuulnud ka seda, et Töötukassa kaudu ka võimalik toetust saada.
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kjaups
MeesKesTuliMetsast
kjaups

liitunud: 02.02.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.06.2020 20:51:56 vasta tsitaadiga

Taltechi saamiseks tulekski sessioonõppesse saamiseks teha ainult see EUCIP test?
2008 sai eksmat võetud, et tööle minna, nüüd mõttes jätkata/otsast alustada kaugõpega.
Vaatan süsteemide administreerimist.

[LISA] Kas kusalgi ÕISis saab järgi vaadata ka ennem kooli minekut, et palju võtas APe on, et üle viia?

_________________
YAGA müügiputka - SNAP pildipank
M: 3D Touch V3.2 15€
Kommentaarid: 173 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 142
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Max Powers
 

liitunud: 21.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.06.2020 20:52:44 vasta tsitaadiga

Ainepunktid kehtivad nii kaua?
Kommentaarid: 215 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 2 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kjaups
MeesKesTuliMetsast
kjaups

liitunud: 02.02.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.06.2020 21:50:39 vasta tsitaadiga

Max Powers, ei oska öelda, ei leidnud kehtivuse kohta infot. Lihtsam vist kõik otsast alustada, pooled asjad ainekava järgi juba muutunud.
_________________
YAGA müügiputka - SNAP pildipank
M: 3D Touch V3.2 15€
Kommentaarid: 173 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 142
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Draqula
HV Guru

liitunud: 29.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.06.2020 14:28:31 vasta tsitaadiga

Max Powers kirjutas:
Ainepunktid kehtivad nii kaua?


Minuteada juba üsna ammu kaotati see ainepunktide aegumine ära.
Ainete vastavuse/sobivuse osa on eraldi teema.

Kes on viimase seisuga kursis võiks täpsustada.
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Smati
HV kasutaja

liitunud: 12.12.2006




sõnum 25.06.2020 12:40:46 vasta tsitaadiga

Võtaga saab alati aineid ära teha. Kui ikka 10a süsteemiadmin vms oled ja kursuseid ja serte teinud oled, siis tasub õppeosakonnaga rääkida, näidata ette, mis tead ja oskad ja saad kirja need. Võta õppekava lahti ja vaata mis oskuseid saad reaalselt tõestada.
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KzxTc
HV kasutaja
KzxTc

liitunud: 20.04.2008




sõnum 25.07.2020 23:00:43 vasta tsitaadiga

C1rca kirjutas:
Keegi oskab öelda, mida täna TTÜ Süsadminni sisseastumis pädevus test käsitleb? Tegu EUCIPiga või miskit muud?

2020a aasta test oli suhteliselt EUCIP põhjal + muud lisandused arvutivõrkude üldisest teadmistest, eelneval 2019 aastal oli test põhimõtteliselt EUCIP keskkonna knock off see aasta oli testide läbiviimine viidud TALTECH-i enda moodle keskkonda, testi küsimused tulid kõikidele vastajatele erinevad, sain ise sysadmini testi läbi ilma eelnevalt õppimata aga eelnenud oli sellele 1a TPT-s õppimist, arenduse testist see aasta ka läbi ei saanud kopp.gif , suure huviga vaatan eelneva aasta loenguid diskreetsest matemaatikast icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif , peab ikka õpiku lähiajal ära ostma, hea ennem magama minekut lugeda. Sysadmini testil oli vaja 60% õigeid vastuseid. 2019 sain 57%, see aasta juba tubli 72%, ca 25 minutit läks vastamiseks aega.
EUCIP asju ainult õppides pole kindlasti võimalik saada 100% tulemust, küsimused tulevad laiemast spektrist kui EUCIP õppematerjalid käsitsevad.
tsitaat:
IT süsteemide administreerimise õppekava sisseastumiskatseks on IT-pädevuste test.

Sisseastumistest võimaldab õppima asuda ka neil, kellel juba mõningane IT-kogemus on olemas, kuid kes soovivad oma teadmisi süstematiseeritult täiendada. Testi keerukusastet võib võrrelda EUCIP ja COMPTIA administreerimise moodulite tasemega, on ka keerulisemaid ning lihtsamaid küsimusi.
Testis käsitletavad teemad:

Arvutite ehitus – riistvara komponendid ja operatsioonisüsteem.
Arvutivõrgud ja nende haldamine.
Infosüsteemide haldamine.
IT juhtimine.
IT süsteemide turvalisus.
Test on valikvastustega ja selle sooritamiseks on aega maksimaalselt 90 minutit.

Hindamine: Testi eest on võimalik saada maksimaalselt 100 punkti, positiivne tulemus on vähemalt 60 punkti.

IT-pädevuste testi on võimalik sooritada IT Kolledži õppehoone arvutiklassis (Raja 4c, Tallinn) või esmakordse võimalusena otse kodust, st ülikooli kohale tulemata.

Täpsema info leiab kandideerija SAISis.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
siim
HV kasutaja

liitunud: 14.01.2002




sõnum 13.09.2020 18:56:48 vasta tsitaadiga

Olen admin õppekava juht, AMA icon_smile.gif

2019 aastal oli test puhtalt EUCIP halduse moodul. Päris rahule sellega ei jäänud (küsimuste kvaliteet, läbiviimise keerukus), seega alates 2020 on ise tehtud test.

Üldine kogemus näitab, et kes varasemalt kokku puutunud ITga teevad selle testi ära, keskmine testi tegemise aeg oli 40 minuti juures, on ka 20ga hakkama saadud.

Kindlasti ei saa testi tegemisega hakkama need, kellel IT kogemust pole, ning kehvasti tehtud riigieksamitega sisse saamise asemel proovitakse testiga tulla.

_________________
Oleks ma ka nii tark kui mu naine takkajärgi..


viimati muutis siim 14.09.2020 08:33:40, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
owndyaa
Kreisi kasutaja

liitunud: 28.11.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.09.2020 23:20:18 vasta tsitaadiga

Kui sa admin õppekava juht oled, siis palun kaugõpe tagasi tuua icon_smile.gif
Kaugõppena võtaks ette küll aga päevases õppes ei tule no mitte kuidagi välja.
Kommentaarid: 64 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 62
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
siim
HV kasutaja

liitunud: 14.01.2002




sõnum 13.09.2020 23:25:32 vasta tsitaadiga

owndyaa kirjutas:
Kui sa admin õppekava juht oled, siis palun kaugõpe tagasi tuua icon_smile.gif
Kaugõppena võtaks ette küll aga päevases õppes ei tule no mitte kuidagi välja.


TTÜs kaugõpet kui nähtust viljeletakse väga üksikutel erialadel, IT õppekavadest oli vist ainult arendus, millele IT kolledži aegadest on jäänud kaugõpe. Palju proosalisem probleem, kui arvata võib - suhteliselt keeruline on õppejõududega mehitada selliseid kavasid.

Üks põhjus ka, miks ma enda õppekava tunniplaani pealelõunasele ajale olen proovinud planeerida lasta, et töötav inimene saaks ka oma toimetused tehtud õppimise kõrvalt.

_________________
Oleks ma ka nii tark kui mu naine takkajärgi..
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
maty
Kreisi kasutaja

liitunud: 11.07.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.09.2020 23:32:57 vasta tsitaadiga

owndyaa kirjutas:
Kui sa admin õppekava juht oled, siis palun kaugõpe tagasi tuua icon_smile.gif
Kaugõppena võtaks ette küll aga päevases õppes ei tule no mitte kuidagi välja.

thumbs_up.gif
Sel põhjusel õpin Tartu Ülikoolis, kuigi sooviks TTÜs õppida, kuna admini õppekava sobib rohkem mulle. 2019. aastal tegin testi ära, aga loobusin õppekohast.
Kommentaarid: 81 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 69
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
owndyaa
Kreisi kasutaja

liitunud: 28.11.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.09.2020 11:15:09 vasta tsitaadiga

maty kirjutas:
owndyaa kirjutas:
Kui sa admin õppekava juht oled, siis palun kaugõpe tagasi tuua icon_smile.gif
Kaugõppena võtaks ette küll aga päevases õppes ei tule no mitte kuidagi välja.

thumbs_up.gif
Sel põhjusel õpin Tartu Ülikoolis, kuigi sooviks TTÜs õppida, kuna admini õppekava sobib rohkem mulle. 2019. aastal tegin testi ära, aga loobusin õppekohast.


Sama siin - sooviks TTÜs õppida ja loobunud õppekohast seetõttu, et kaugõpet pole.
TÜ's küll ei õpi aga mõttes küll minna.
Kommentaarid: 64 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 62
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pots4t4j4
HV Guru

liitunud: 14.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.09.2020 11:45:30 vasta tsitaadiga

Igalpool reklaam tulge õppima plapla ja siis on mingid päevased õppekavad ainult mingitele 18 aastastele kellel tööd pole, good deal...
Kommentaarid: 493 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 401
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
EvilMick007
HV veteran

liitunud: 25.12.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.10.2020 23:21:25 vasta tsitaadiga

pots4t4j4 kirjutas:
Igalpool reklaam tulge õppima plapla ja siis on mingid päevased õppekavad ainult mingitele 18 aastastele kellel tööd pole, good deal...

No nii ja naa. Sõltub lihtsalt tööandjast, õpitava asja ning töö seotusest ja enda motivatsiooni tasemest. Ise teinud nii magistri, kui baka läbi täiskohaga töö kõrvalt. Kui õpitav eriala kattub tööga, saab VÕTAga mingi koguse aineid üle tuua ja neid, mida tuua ei saa.. Teeb tööl omandatud teadmistega tihti ka suht vaevata ära. Endal see väga elu elamist ei seganud, leidis veel õppimise/töötamise kõrvalt aega ka sõpradega õlletamiseks ning arvutiga mängimiseks..
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 41
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
siim
HV kasutaja

liitunud: 14.01.2002




sõnum 31.10.2020 20:42:11 vasta tsitaadiga

EvilMick007 kirjutas:
Ise teinud nii magistri, kui baka läbi täiskohaga töö kõrvalt. ... Teeb tööl omandatud teadmistega tihti ka suht vaevata ära. Endal see väga elu elamist ei seganud, leidis veel õppimise/töötamise kõrvalt aega ka sõpradega õlletamiseks ning arvutiga mängimiseks..


Sekundeerin. Ise tegin nii baka (toonase rakendusliku IT Kolledžis) ja hiljem magistri TTÜ's ära samaaegselt täiskoormusel töötades. Baka tase oli natuke raskem ühildada kuna palju loenguid toimus 8-14, magister oli lihtsam, kuna enamjaolt õhtuti.

_________________
Oleks ma ka nii tark kui mu naine takkajärgi..
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
AKKK
HV vaatleja

liitunud: 24.01.2021




sõnum 24.01.2021 18:13:44 IT-süsteemide arendus vasta tsitaadiga

Kas keegi on läinud viimaste aastate jooksul õppima Taltech'i kaugõpesse IT-süsteemide arendust ja oskaks anda soovitusi testiks ettevalmistumiseks? Ehk on kellelgi materjale või sarnaseid teste jagada, mille abil enesekindlamalt küsimustele vastu minna.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kjaups
MeesKesTuliMetsast
kjaups

liitunud: 02.02.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.01.2021 20:53:17 vasta tsitaadiga

AKKK, test on selline, et kui sa pole paar aastat progejana tööd teinud, siis võid sisse saamisest suu puhtaks pühkida.
Lävepakk 75%

_________________
YAGA müügiputka - SNAP pildipank
M: 3D Touch V3.2 15€
Kommentaarid: 173 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 142
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
serxx
Kreisi kasutaja

liitunud: 17.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.01.2021 21:31:27 vasta tsitaadiga

Olen hetkel TLÜ Haapsalu Kolledzis Rakendusinformaatika erialal.
Seal saab töö kõrvalt õppida küll.
Käid kohal 3 päeva, neljapäev, reede, laupäev ja sedagi üle nädala, mitte iga nädal. Hetkel ei käi üldse kohal, va. eksamid ja praktilised tööd, milleks peab kohale minema.

Kui midagi all pole ja tahad õppida, pead korralikult panustama ka ise õppimisse. Arvestatud ongi nii, et ise õppimine moodustab 75%, loengutest saad 25%.
Kui tahaks võibolla veidi oma silmaringi laiendada ja paberi saada, siis on hea küll.
Värskeid keskkooli lõpetajaid meie kursusel ei ole, kõik tööinimesed, erinevas vanuses.
Kommentaarid: 161 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 2 :: 144
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
armido15
HV kasutaja
armido15

liitunud: 24.12.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.03.2021 02:33:14 vasta tsitaadiga

Oskab keegi öelda kuidas toimib õppeaja nominaalarvestus ? Plaan minna uuesti õppima, kuid pole kindel kas saan tasuta koha. Olen varem õppinud Tartu Ülikoolis majandust aga tulin ära enne 4.sessi algust. (31.08.15 - 17.02.17)

Selleks, et tasuta kohale saaks ei tohi üle poole nominaalaja olla varem õpitud. Mul teeb see 536 päeva, mis peaks siis olema alla nominaalaja.(3a ehk 1095)
Olen asjadest õigesti aru saanud ?
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Naturaal
HV kasutaja
Naturaal

liitunud: 30.07.2015



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.03.2021 09:43:17 vasta tsitaadiga

Oskab keegi kommenteerida TTÜ äriinfotehnoloogia eriala? Tundub hea valik, kui huvid on matemaatika, majandus ja it.
Kommentaarid: 19 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Jumbu
HV Guru
Jumbu

liitunud: 07.01.2002




sõnum 19.03.2021 11:13:24 vasta tsitaadiga

Naturaal kirjutas:
Oskab keegi kommenteerida TTÜ äriinfotehnoloogia eriala? Tundub hea valik, kui huvid on matemaatika, majandus ja it.

Mis sind täpselt huvitab?
Kui sul on hea põhi reaalainetes all, siis soovitan. Kui keskpärane või õppida väga ei viitsi, siis on raske head tulemust saada.

_________________
modepensionil
Kommentaarid: 86 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Naturaal
HV kasutaja
Naturaal

liitunud: 30.07.2015



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.03.2021 11:29:05 vasta tsitaadiga

Jumbu kirjutas:
Naturaal kirjutas:
Oskab keegi kommenteerida TTÜ äriinfotehnoloogia eriala? Tundub hea valik, kui huvid on matemaatika, majandus ja it.

Mis sind täpselt huvitab?
Kui sul on hea põhi reaalainetes all, siis soovitan. Kui keskpärane või õppida väga ei viitsi, siis on raske head tulemust saada.


Usun küll, et hea põhi all. Tänud soovituse eest.
Kommentaarid: 19 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
nexus4
Kreisi kasutaja
nexus4

liitunud: 01.03.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.03.2021 12:10:28 vasta tsitaadiga

armido15 kirjutas:
Oskab keegi öelda kuidas toimib õppeaja nominaalarvestus ? Plaan minna uuesti õppima, kuid pole kindel kas saan tasuta koha. Olen varem õppinud Tartu Ülikoolis majandust aga tulin ära enne 4.sessi algust. (31.08.15 - 17.02.17)

Selleks, et tasuta kohale saaks ei tohi üle poole nominaalaja olla varem õpitud. Mul teeb see 536 päeva, mis peaks siis olema alla nominaalaja.(3a ehk 1095)
Olen asjadest õigesti aru saanud ?


Pead ei anna aga peaks olema deklareeritud semestrite järgi, ehk kui nominaal on 3 aastat, see on 6 semestrit, kui oled õpingukava deklareerinud kuni 3 semestrit (kaasa arvatud), siis saad tasuta uuesti sisse astuda.

Ja nüüd annan pea veel vähem, peaks olema ka 5 aasta reegel, et isegi näiteks. oled magistri omandanud, siis 5 aastat peale õpingute lõppu saad uuesti tasuta kuhugi sisse astuda icon_rolleyes.gif , aga seda uurinud ei ole, kuulujutu pealt.
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Flavius
HV Guru

liitunud: 25.12.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.03.2021 15:49:43 vasta tsitaadiga

Selle küsimuse võiks mõne ülikooli dekanaadi emailile saata. Saad vastuse, mis kõige uuemate seadustega kooskõlas.

Varem oli nii, et kui õppisid ühe semestri ja läksid ära, siis tasuta said uuesti õppima 1.5 aasta pärast.
Kui õppisid 3 aastat, siis tasuta said õppima minna 9 aasta pärast.
Ehk siis alles pärast kolmekordse nominaalaja möödumist.
Kommentaarid: 126 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 118
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
heiko1337
HV vaatleja

liitunud: 20.09.2020




sõnum 27.05.2021 12:03:16 vasta tsitaadiga

Kas keegi siit on teinud TalTechi "IT-süsteemide arenduse" õppekava erialaste teadmiste testi? Huvipärast tahaks teada, mis see endast kujutab ja kui palju tuupima peaks?

Olen umb 2.5a juba progejana töötanud, kuid tahaks kõrghariduse ka omandada icon_smile.gif


Edit:

Kui kedagi huvitab, siis midagi ülemäära keerulist ei olnud. Tegin päev ennem ning katse hommikul umb 2-3h jagu EUCIP arenduse õppematerjalide kordamisküsimusi läbi ning sain ca 80% ehk üle lävendi icon_smile.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
teram
HV vaatleja

liitunud: 17.03.2012




sõnum 03.07.2021 21:21:27 vasta tsitaadiga

heiko1337 kirjutas:
Kas keegi siit on teinud TalTechi "IT-süsteemide arenduse" õppekava erialaste teadmiste testi? Huvipärast tahaks teada, mis see endast kujutab ja kui palju tuupima peaks?

Olen umb 2.5a juba progejana töötanud, kuid tahaks kõrghariduse ka omandada icon_smile.gif


Edit:

Kui kedagi huvitab, siis midagi ülemäära keerulist ei olnud. Tegin päev ennem ning katse hommikul umb 2-3h jagu EUCIP arenduse õppematerjalide kordamisküsimusi läbi ning sain ca 80% ehk üle lävendi icon_smile.gif


Küsiks kuidas testis oli, kas küsimused olid valdavalt samad mis kordamisküsimused või oli ka muud kraami?
Lähen ise järgmine nädal testi tegema, IT-s töötanud ei ole aga samas aju asemel tumba ka ei ole.
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
heiko1337
HV vaatleja

liitunud: 20.09.2020




sõnum 06.07.2021 08:03:44 vasta tsitaadiga

teram kirjutas:
heiko1337 kirjutas:
Kas keegi siit on teinud TalTechi "IT-süsteemide arenduse" õppekava erialaste teadmiste testi? Huvipärast tahaks teada, mis see endast kujutab ja kui palju tuupima peaks?

Olen umb 2.5a juba progejana töötanud, kuid tahaks kõrghariduse ka omandada icon_smile.gif


Edit:

Kui kedagi huvitab, siis midagi ülemäära keerulist ei olnud. Tegin päev ennem ning katse hommikul umb 2-3h jagu EUCIP arenduse õppematerjalide kordamisküsimusi läbi ning sain ca 80% ehk üle lävendi icon_smile.gif


Küsiks kuidas testis oli, kas küsimused olid valdavalt samad mis kordamisküsimused või oli ka muud kraami?
Lähen ise järgmine nädal testi tegema, IT-s töötanud ei ole aga samas aju asemel tumba ka ei ole.


Töökogemusest otsest kasu polnud väljaarvatud koodi küsimuste puhul. Neid oli 2 või 3 minu mäletamist mööda, JavaScript.

Kordamisküsimustest oli umbes 3 küsimust üks-ühele testis. Nt kas HTMLis võib tühikuid kasutada icon_biggrin.gif

Mõned küsimused mida mäletan:

Kas HTMLis võib tühikuid kasutada?
Mis on debugger?
Millised rollid osalevad tarkvaraarendusprotsessis? (Siin saab valida mitu) Programmeerija, testija, analüütik, võrguanalüütik jne (kokku oli 6-7 valikut)
Kuidas kujutatakse algoritme? pilt, joonis, graafik oli üks valikutest
Mis on probleem? Vaja õiget definitsiooni
Mis on intsident? Vaja õiget definitsiooni
Kui tahad luua turvalist WiFi võrku siis mis protokolli kasutad? WPA2, WPA jne
*Pilt diagrammist mis kujutas mingit algoritmi* Kujutusviisi nimetus Voodiagramm jne
Mis on süsteemi tagauks (backdoor)?
Milline on kõige vanem ja levinum süsteemiarenduse elutsükli mudel? Koskmudel

Rohkem hetkel meelde ei tule. Suht sellised trivia küsimused. Kui taipu ja teadmisi on siis mitmete küsimuste puhul loeb vastustest kõige loogilisema variandi välja ning see ilmselt ka õige. Loodan, et on abiks icon_smile.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bitCON
Aeg Maha 2n

liitunud: 12.11.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.07.2021 12:11:02 vasta tsitaadiga

Kas it-süsteemide arenduse õppe jaoks peaks gümnaasiumi mate uuesti enne selgeks tegema et hakkama saaks või võetakse loengutes see materjal nagunii koos läbi? Gümna lõpetamisest 10+ aastat juba icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
serxx
Kreisi kasutaja

liitunud: 17.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.07.2021 13:34:32 vasta tsitaadiga

Ma olin ka samas seisus, et keskkoolist oli väga palju aega möödas.

Haapsalu Kolledzis ei ole keskkooli matemaatika peensusteni tundmine igaljuhul oluline.
Esimesel aastal ei ole programeerimise seisukohast vaja osata rohkem kui põhikooli matemaatikat.
Kõige "keerulisem" asi on vist olnud kolmurga arvutamine ehk trigonomeetria. Aga keegi üldiselt ei eelda, et sa kõike alati peast tead ja üldjuhul on internet alati käepärast. Ja eksamil midagi nii "keerulist" ei olnud.
Enamike eksamite/arvestuste ajal on ka interneti kasutamine lubatud (va. kellegi käest küsimine).

Haapsalus on aine Praktiline Matemaatika, mis esimesel semestril läbi tehakse. Seal võetakse läbi tuletised, piirväärtused, itegraalid jms, mis keskkooli lõpus olid.
Samas mingit praktilist kasutust läbi võetule ma lähituleviukus ei näe. Ei usu, et koolis seda kuskil kasutada saaks.
Õppejõud oli iseenesest väga hea ja kui keskkoolis oleks seda asja niimoodi õpetatud, oleks palju paremini ja kiiremini aru saanud.

Ülejäänud matemaatika oskus on põhiliselt seotud tekstiülesannete lahendamisega, kus kohati on antud oluliselt rohkem infot kui vaja.
Sul on vaja sealt oluline välja nokkida, et teha mingi väike ja optimaalne programmijupp, mis probleemi lahendab.

Teiste koolide kohta ei oska kommenteerida. Võimalik, et päevase õppevormiga ja rohkem tarkvaraarendusele suunatud õppekavades on matemaatikat rohkem vaja.

Üks näide 1. semestri Pythoni ülesandest, mis võib hetkeks võtta kukalt kratisma:
Ülesanne 5 Jalgrattur ja kärbes

Jalgrattur on oma kodust 5 km kaugusel ja ta liigub maja suunas kiirusega 15 km/h. Kui jalgrattur sõitmist alustab,
stardib tema otsaesiselt kärbes lennates kiirusega 40 km/h maja suunas. Jõudnud majani pöörab ta kiirust kaotamata ümber
ja lendab tagasi. Jõudnud jalgratturini, pöördub ta taas ringi ja nii pendeldab õnnetu pea kaotanud kärbes ühtlase kiirusega
edasi-tagasi seni kuni ta maja ja ratturi otsaesise vahel oma kurva lõpu leiab.
Jalgratturi edasisest saatusest ajalugu vaikib.
Küsimus: kui pika tee läbis kärbes enne oma õnnetut lõppu.
Hoolimata ülesande tekstis olevatest arvudest tee lahendus universaalne, mis lubab sisestada erinevaid andmeid.


Vastus:
Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 161 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 2 :: 144
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jnt
HV Guru
jnt

liitunud: 10.05.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.07.2021 14:03:31 vasta tsitaadiga

serxx, lootsin kah ülesannet lugedes lõpust lugeda, et leia, mitu korda käis kärbes maja juures vmt... aga ei, ainult läbitud distantsi vaja. easy-peasy.
_________________
Progemisest: https://byteaether.github.io/
Seisab keldris vana 386-486-Pentium1? Räägime! Ehk saan vanakesele uue elu anda. icon_wink.gif
Kommentaarid: 117 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 108
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
teram
HV vaatleja

liitunud: 17.03.2012




sõnum 08.07.2021 21:37:23 vasta tsitaadiga

heiko1337 kirjutas:

Rohkem hetkel meelde ei tule. Suht sellised trivia küsimused. Kui taipu ja teadmisi on siis mitmete küsimuste puhul loeb vastustest kõige loogilisema variandi välja ning see ilmselt ka õige. Loodan, et on abiks icon_smile.gif


Tänud, abiks ikka. thumbs_up.gif
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
heiko1337
HV vaatleja

liitunud: 20.09.2020




sõnum 12.07.2021 20:49:06 vasta tsitaadiga

TalTech IT süsteemide arendusse sessioonõppes 401 avaldust ja 49 said üle lävendi. Päris jõhker, aga ilmselt ülikoolides tavaline icon_biggrin.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bitCON
Aeg Maha 2n

liitunud: 12.11.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.07.2021 21:12:52 vasta tsitaadiga

heiko1337 kirjutas:
TalTech IT süsteemide arendusse sessioonõppes 401 avaldust ja 49 said üle lävendi. Päris jõhker, aga ilmselt ülikoolides tavaline icon_biggrin.gif


edit: Ah sessioonõppesse. Mul päevaõppes avaldus. Seal olen alles 41. pingereas 90/90 mate/kirjand tulemusega.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
teram
HV vaatleja

liitunud: 17.03.2012




sõnum 12.07.2021 21:41:55 vasta tsitaadiga

heiko1337 kirjutas:
TalTech IT süsteemide arendusse sessioonõppes 401 avaldust ja 49 said üle lävendi. Päris jõhker, aga ilmselt ülikoolides tavaline icon_biggrin.gif


Paljud käisid kindlasti ka niisama proovimas.
Aga ega see test ka väga käkitegu ei olnud. icon_smile.gif
Nendest kes minuga koos käisid tegemas ei lahkunud paljud rõõmsate nägudega, mõned ütlesid ka välja et ei saanud läbi.
Ise tegin muidu ära.

Aga tulevastele googledajatele teadmiseks IT süsteemide arenduse testi kohta:
EUCIP arenduse teema alt väga küsimusi ei tulnud, selle õppimisest väga kasu ei oleks kui natuke teemat jagada.
Kõike muud kraami leidus, mitu programmeerimise küsimust erinevates keeltes, riistvara, turvalisuse küsimusi jne...

Lisaks seal õppejõud ütles, et plaanivad testi muuta seega kes teab mis edaspidi seal tuleb. Good luck. icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
siim
HV kasutaja

liitunud: 14.01.2002




sõnum 13.07.2021 14:32:11 vasta tsitaadiga

Nii admin kui arenduse testid on üles ehitatud nii, et nendeks väga midagi õppida ei olegi.

Kas on varasem kogemus juba või mitte.

Läbi kukkunute suur hulk tuleb ka sellest tõesti, et kehvemate riigieksami tulemustega mõeldakse et see on võimalus kuidagi ikka sisse bingotada.

_________________
Oleks ma ka nii tark kui mu naine takkajärgi..
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
IBOX4REAL
Kreisi kasutaja
IBOX4REAL

liitunud: 20.06.2005




sõnum 13.07.2021 23:30:53 vasta tsitaadiga

Ise käisin tegemas ja jäin napilt alla lävendi. Vaatasin ka eelnev päev neid EUCIP materjale üle kuid sealt väga midagi minu küsimuste komplektis ei olnud. Need EUCIP materjalid, mis ma netist leidsin olid ka omajagu juba ajast maas.

Üldiselt võiks öelda, et ka töökogemusest väga palju kasu ei olnud. Arvutiteaduse, arvutivõrkude, uute tehnoloogiate, arendusprotsesside jms kohta millega arendajad reaalselt igapäevaselt kokku puutuvad oli vähe. Need küsimused mis haakusid olid ülilihtsad ja teised olid sellised, et mida igapäevatöös kunagi ette ei tulegi. Samas ma ei ütle, et see test tehtav ei oleks, aga see ei täida eesmärki kui see on mõeldud juba it-ala töötavatele inimestele.
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 75
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rocky-b
Kreisi kasutaja
rocky-b

liitunud: 06.06.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.03.2022 10:58:12 vasta tsitaadiga

Mõtlen, et tõstataks ühe teema üles. Nimelt kaua keegi on omi lõputöid kirjutanud? Jah tean, et see paljugi sõltub lõputöö teemast ning konkreetsest sisust, kuid siiski oleks huvitav teada.

TTÜ bakalaureuse lõputöö sain ma täiskohaga töö kõrvalt 3 kuuga ja ca 100h panususega valmis (õppepuhkust ei kasutanud).

Nüüd on aga magister käsil ning kahe kuu pärast on tähtaeg - panustanud olen ca 20h ning kahe kuu sisse jääb ka 3 nädalat õppepuhkust. Minu hinnangul on tehtav aga eks näis.
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
acyclic
HV vaatleja

liitunud: 31.05.2022




sõnum 31.05.2022 04:32:20 vasta tsitaadiga

Tere, ega kellelgi ei ole anda informatsiooni selle aasta TalTechi "IT-süsteemide arenduse" testi kohta?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
metrika
HV kasutaja

liitunud: 06.10.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.12.2023 21:10:04 Vajaks nõu it sektoris töötajatelt vasta tsitaadiga

Tervist, tuli mõte karjääri vaikselt vahetada ja õppima minna. Mida kogenumad soovitavad tuleviku osas õppima minna, kas tarkvara testijaks või pythonit?
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
perenoel
Kreisi kasutaja
perenoel

liitunud: 04.05.2004




sõnum 31.12.2023 14:04:24 vasta tsitaadiga

Arvestades, kui palju suudab AI juba täna ära teha, on programmeerijatest ilmselt kohe-kohe suur üleküllus. Ja kas ei ole juba täna hindud palku kõvasti alla löönud?
_________________
The biggest delusion is that there are causes other than your own state of consciousness. - Neville Goddard
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mina634
Kreisi kasutaja
mina634

liitunud: 10.11.2023




sõnum 31.12.2023 14:21:09 vasta tsitaadiga

perenoel kirjutas:
Arvestades, kui palju suudab AI juba täna ära teha, on programmeerijatest ilmselt kohe-kohe suur üleküllus. Ja kas ei ole juba täna hindud palku kõvasti alla löönud?

Tarkvara testijat või peaspetsialisti on ikka vaja - kui matemaatika koolis hea, siis sobib ikka.

_________________
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Ricki
HV kasutaja

liitunud: 02.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.12.2023 14:54:16 vasta tsitaadiga

mina634 kirjutas:
perenoel kirjutas:
Arvestades, kui palju suudab AI juba täna ära teha, on programmeerijatest ilmselt kohe-kohe suur üleküllus. Ja kas ei ole juba täna hindud palku kõvasti alla löönud?

Tarkvara testijat või peaspetsialisti on ikka vaja - kui matemaatika koolis hea, siis sobib ikka.

Ega neist järjekordsetest "peaspetsialistidest", kes loogikast mitte mõhkugi ei taipa, väga puudus pole. Pigem risti vastupidi.
Kõik tahavad suure hurraaga oma rämpskoodi kirjutada, aga koodi optimeerimine käib üle mõistuse.
Nii satutaksegi kuskil riigihangetes osalema, mille peamisteks kriteeriumiteks on "Kasutusmugavus pole oluline, funktsionaalsus on põhiline!" icon_mad.gif icon_mad.gif
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.12.2023 15:31:07 Re: Vajaks nõu it sektoris töötajatelt vasta tsitaadiga

metrika kirjutas:
Tervist, tuli mõte karjääri vaikselt vahetada ja õppima minna. Mida kogenumad soovitavad tuleviku osas õppima minna, kas tarkvara testijaks või pythonit?
Ilmselt tasuks kõigepealt selgeks teha, mis on plaan ja ootused. Praegune küsimus on selline: kas ma peaksin ostma kilo mett või kilo villa?

Aga muidu tarkvara testijaid koolitatakse praegu üsna palju ja odavalt, jutu järgi ka piisavalt algaja tasemel, et kohe ei lööda automatiseerimispäriseluga pikali.
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
metrika
HV kasutaja

liitunud: 06.10.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.12.2023 15:37:22 Re: Vajaks nõu it sektoris töötajatelt vasta tsitaadiga

Dirty Harry kirjutas:
metrika kirjutas:
Tervist, tuli mõte karjääri vaikselt vahetada ja õppima minna. Mida kogenumad soovitavad tuleviku osas õppima minna, kas tarkvara testijaks või pythonit?
Ilmselt tasuks kõigepealt selgeks teha, mis on plaan ja ootused. Praegune küsimus on selline: kas ma peaksin ostma kilo mett või kilo villa?

Aga muidu tarkvara testijaid koolitatakse praegu üsna palju ja odavalt, jutu järgi ka piisavalt algaja tasemel, et kohe ei lööda automatiseerimispäriseluga pikali.

Plaan on elus karjääri vahetus teha ja keskenduda sellele.
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.12.2023 15:49:22 Re: Vajaks nõu it sektoris töötajatelt vasta tsitaadiga

metrika kirjutas:
Dirty Harry kirjutas:
metrika kirjutas:
Tervist, tuli mõte karjääri vaikselt vahetada ja õppima minna. Mida kogenumad soovitavad tuleviku osas õppima minna, kas tarkvara testijaks või pythonit?
Ilmselt tasuks kõigepealt selgeks teha, mis on plaan ja ootused. Praegune küsimus on selline: kas ma peaksin ostma kilo mett või kilo villa?

Aga muidu tarkvara testijaid koolitatakse praegu üsna palju ja odavalt, jutu järgi ka piisavalt algaja tasemel, et kohe ei lööda automatiseerimispäriseluga pikali.

Plaan on elus karjääri vahetus teha ja keskenduda sellele.
Väga hea, algus on paigas. Nüüd pead täpsemalt mõtlema, mida oskad, mis paneb silma särama, mida tahaksid juurde õppida. Ning kuhu välja jõuda. Soovitan päriselus leida mõni nõustaja, praegu on üsna selge, et Sa ei oska vist ise ka sõnastada oma soove.
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Üldfoorum »  IT õppimine mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... , 87, 88, 89  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.