|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
lauri
HV veteran

liitunud: 05.11.2001
|
07.06.2018 21:46:06
|
|
|
Mina osalesin. Hea on sadamat omada, võibolla kunagi ostan jahi, siis on hea parkida.
_________________ The sh*t has hit the fan. |
|
| Kommentaarid: 90 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
80 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ummy
HV veteran
liitunud: 02.07.2011
|
|
| Kommentaarid: 105 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
97 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Magic
HV Guru

liitunud: 28.12.2001
|
15.06.2018 18:17:44
|
|
|
| lauri kirjutas: |
| Mina osalesin. Hea on sadamat omada, võibolla kunagi ostan jahi, siis on hea parkida. |
Naisele meeldis praam, soovitasin tal märkida
|
|
| Kommentaarid: 235 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
201 |
|
| tagasi üles |
|
 |
fgth
Kreisi kasutaja
liitunud: 30.08.2004
|
15.11.2019 13:29:33
|
|
|
Esmaspäevast saab siis COOP IPOt märkida. Plaan endal ligi võtta
Rootsi pankade halvast seisust võiks ju loota isegi aktsia hinde tõusu, paar kopikat dividendest ka lubatud laiali jagada
|
|
| Kommentaarid: 69 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
67 |
|
| tagasi üles |
|
 |
softis
HV Guru

liitunud: 07.09.2004
|
15.11.2019 16:19:20
|
|
|
Ma ostaks täna SEB'd kui vaba raha oleks.
_________________ www.FunBox.ee - kvaliteetsed õhupallid, värvikad kostüümid ja kõik muu vajalik meeldejääva peo korraldamiseks! |
|
| Kommentaarid: 21 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
21 |
|
| tagasi üles |
|
 |
somnambuul
HV veteran
liitunud: 22.03.2004
|
15.11.2019 16:43:16
|
|
|
| softis kirjutas: |
| Ma ostaks täna SEB'd kui vaba raha oleks. |
Vara veel, oota SVT saade ära.
|
|
| Kommentaarid: 60 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
54 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Hiid
HV Guru

liitunud: 23.03.2002
|
27.12.2019 00:20:34
|
|
|
Sõin ja jõin minagi ja nüüd näpud põhjas.
Mul on LHVs mõned aktsiad.
Kuidas neid maha müüa, et persest ei saaks?
Netipangas näitab ostu ja müügi kurssi, aga kui vajutan müü peale, siis on mõned tühjad lahtrid, mida peaksin justkui ise täitma. Kuidagi neid ''vale hinnaga'' maha müüa ei õnnestu mul?
EDIT:
Tänud Ummile!
_________________ Hapud viinamarjad |
|
| Kommentaarid: 663 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
512 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
|
| Kommentaarid: 751 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
564 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Hiid
HV Guru

liitunud: 23.03.2002
|
27.12.2019 18:31:44
|
|
|
Betamax,
_________________ Hapud viinamarjad |
|
| Kommentaarid: 663 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
512 |
|
| tagasi üles |
|
 |
JakeD
HV vaatleja
liitunud: 05.06.2014
|
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jnt
HV Guru

liitunud: 10.05.2005
|
06.01.2020 13:37:37
|
|
|
JakeD, kas eurooplane ilma PRIIP dokumendita ETF'e ka kaubelda saab?
_________________ Progemisest: https://byteaether.github.io/
Seisab keldris vana 386-486-Pentium1? Räägime! Ehk saan vanakesele uue elu anda.  |
|
| Kommentaarid: 117 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
108 |
|
| tagasi üles |
|
 |
JakeD
HV vaatleja
liitunud: 05.06.2014
|
06.01.2020 13:52:26
|
|
|
| jnt kirjutas: |
| JakeD, kas eurooplane ilma PRIIP dokumendita ETF'e ka kaubelda saab? |
ETF võimalused olemas ainult UK ja Saksa omadele.
|
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Metsjeesus
HV Guru

liitunud: 12.07.2004
|
06.01.2020 14:47:48
|
|
|
Panen märgi maha, 212 puhul on demo ka päris asjalik, et aru saada.
_________________ Füsioteraapia alane hindamine & nõu ¤ treeningfilosoofia & toitumine ¤ kaela- ja õlavöötme lihaspingete leevendamine |
|
| Kommentaarid: 108 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
94 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Killer85
HV veteran
liitunud: 13.06.2002
|
06.01.2020 16:25:40
|
|
|
Pagan, juba lootsin, et IVV uuesti siin ilmanurgas kättesaadav
|
|
| Kommentaarid: 69 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
67 |
|
| tagasi üles |
|
 |
JakeD
HV vaatleja
liitunud: 05.06.2014
|
06.01.2020 19:44:50
|
|
|
| IVV oleks tõesti super ligipääseda... Julgemad saavad ise hajutada portfelli 212's P&S 500 aktsiatesse.
|
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
teretalv
HV veteran
liitunud: 15.01.2006
|
18.01.2020 18:26:17
|
|
|
Riskifondidel on eriti head tootlused kui soodsad tuuled, kaotada võib ka, aga investeeritaksegi selle riskiga. Riskifondidel sisenemisbarjäär liiga kõrge eraisikule, 10000, 50000, 100000 või lausa 200 000 eurot miinimum.
Hakkas puhtalt teoreetilisel tasandil huvitama, kas on võimalik moodustada osaühing/aktsiaselts kus osanikud või aktsionärid on tavalised eraisikud selleks, et saaks mitme peale raha kokku ja sisenemisbarjääri ületatud. Nagu lotot ostetakse suurte kampade peale või nagu mining poolid.
Näide https://www.aripaev.ee/borsiuudised/2017/01/20/suurim-tootlus-tuleb-venemaalt
Ma olen pikalt analüüsinud investeerimist, rahandust ja majandust. Jõudsin järeldusele, et parim investeering tundub olema pikaajalisem ja arenevatesse turgudesse, ehk teisesõnaga kus turu status quo ei ole nii välja kujunenud ja aktsiate hinda ei ole kõike tegureid sisse arvestatud kõrgenenud hinna ja ostjate nõudluse näol. Sarnaneb idufirmasse investeerimisega. Samuti ei tasu ära unustada portfelli mitmekesistamist ja võtta arvesse ka enda riskitaluvust.
Ma ise otsisin meeleheitlikult maksimaalset riski pensionifondi osas kui veel keegi ei osanud unistada sealt raha välja võtmisest. Panin mingisse luminori agressiivsesse 2014 ja 2019 lhv fondi kõige ekstreemsemasse mis nad pakuvad ja tootlus on 30% umbes aastaga. Ma ise pensionifonde ei poolda ja raha välja võtma pigem sunniks hirm, et äkki tulevikus ei saa välja võtta taaskord ja investeeriks ise edasi.
_________________ Ära usu kes kutsuvad kuskile raha investeerima. Suurt tootlust ei tule keegi kandikul kätte tooma! Head ja kindlat tootlust saab ainult siis, kui ise enda kontrolli all on kogu protsess või enamus sellest.
Teen Hobikorras Audio, Video, Foto ja Trükiettevalmistust/Kujundust ja Python Scripte |
|
| Kommentaarid: 51 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
1 :: |
44 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Hiid
HV Guru

liitunud: 23.03.2002
|
18.01.2020 19:43:55
|
|
|
Krt, LHV tõusis +5 pärast seda, kui maha müüsin need
_________________ Hapud viinamarjad |
|
| Kommentaarid: 663 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
512 |
|
| tagasi üles |
|
 |
softis
HV Guru

liitunud: 07.09.2004
|
18.01.2020 19:45:44
|
|
|
Täna tüütasid Luminori müügimehed Kristiines. Huvitav, et kui ma ütlesin, et mu mõlemad sambad on SEB kõige agressiivsemad, siis öeldi, et õige valik ja sooviti head päeva
_________________ www.FunBox.ee - kvaliteetsed õhupallid, värvikad kostüümid ja kõik muu vajalik meeldejääva peo korraldamiseks! |
|
| Kommentaarid: 21 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
21 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kodanik2
Kreisi kasutaja
liitunud: 08.12.2001
|
18.01.2020 20:59:27
|
|
|
Keegi päikesepaneelidesse on "investeerinud"? Hetkel pakutakse toetust võrku tagasi müümisel 12a perioodi vältel ja 5,37 s/kWh kohta, lisaks siis börsihind.
Tekkis mõte, et paneks 50kw jaama püsti kuid tasuvusaeg kalkulaatori https://www.energia.ee/elekter/paikeseelekter/eraklient järgi 10a. Veits palju?
Miks neid nii massiliselt paigaldatakse? Kus on point?
|
|
| Kommentaarid: 56 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
51 |
|
| tagasi üles |
|
 |
NATAS999
HV Guru
liitunud: 02.04.2007
|
18.01.2020 23:18:35
|
|
|
| kodanik2 kirjutas: |
Keegi päikesepaneelidesse on "investeerinud"? Hetkel pakutakse toetust võrku tagasi müümisel 12a perioodi vältel ja 5,37 s/kWh kohta, lisaks siis börsihind.
Tekkis mõte, et paneks 50kw jaama püsti kuid tasuvusaeg kalkulaatori https://www.energia.ee/elekter/paikeseelekter/eraklient järgi 10a. Veits palju?
Miks neid nii massiliselt paigaldatakse? Kus on point? |
"roheline" "energia". tekitab hea tunde see teadmine, et sinu elektri tarbimine kliima muutuses ei osale. 10a pärast on need paneelid pussus nagunii. lisaks peab neid pesemas käima. mingi solk peale sajab, siis efektiivsus madalam ja tasuvusaeg jälle pikem.
|
|
| Kommentaarid: 41 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
39 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jnt
HV Guru

liitunud: 10.05.2005
|
19.01.2020 14:37:31
|
|
|
Olen 2014 aastast tõsisemalt raha paigutamisega tegelenud ja 2019 aastat kokku lüües avastasin, et olen nagu finantsvabaduse saavutanud.
"Safe withdrawal rate", ehk 4% aastas portfellist välja võttes katab see mu aasta kulud ära. Muidugi reaalne tootlus on rohkem, kui kahekordne sellest...
Portfellis täna eelkõige balti turu ettevõtted ja laenude ühisrahastus. Otsa veel indeksfondid läbi pensionisammaste.
2020 tahaks Interactive Brokers'i paika saada ja hiljemalt 2021 lõpuks suures osas balti turul oleva ümber liigutada ka maailma indeksfondidesse.
Selline tore avastus siin jaanuaris.
_________________ Progemisest: https://byteaether.github.io/
Seisab keldris vana 386-486-Pentium1? Räägime! Ehk saan vanakesele uue elu anda.  |
|
| Kommentaarid: 117 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
108 |
|
| tagasi üles |
|
 |
raitl
HV veteran

liitunud: 20.01.2002
|
19.01.2020 18:20:22
|
|
|
Kuidas kogenumad investeerijad vaatavad LHV Kasvukontole? Arvestades, et investeerida saab ükskõik kui väikseid summasid, haldustasu 0.05% kuus +km. Müügitehingul tasu 11€+0.3% instrumendi kohta. Eelmise aasta märtsist alates võtsin kasutusele. Aastalõpu seisuga ~10% kasumit.
Huvitab ennekõike kas teenustasude suurusjärk on mõistlik või on paremaid alternatiive. Eesmärgiks on pikaajaline investeerimine, 4. Pensionisammas.
|
|
| Kommentaarid: 166 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Elpex
HV veteran
liitunud: 13.07.2011
|
19.01.2020 18:23:21
|
|
|
| Swedis võid ju samuti Baltikumi aktsiaid teenustasuta osta ja hoiustada kas või ühe kaupa.
|
|
| Kommentaarid: 123 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
113 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jnt
HV Guru

liitunud: 10.05.2005
|
19.01.2020 18:31:56
|
|
|
Elpex, Kasvukontoga ei osta sa aktsiaid, vaid fonde.
raitl, kui tahad enda jaoks asju lihtsana hoida, siis on kasvukonto täiesti okei hands-off lahendus. (Seda eeldades, et sul 3. sammas on juba punnis vastu limiiti iga aasta)
Kui aga tõsiselt asi ette võtta, siis on tegemist üpris kalli teenusega - 0,72%/aasta. (See siis koos km'iga) Suuremate summade puhul tasub ehk ka vaadata oma ettevõtte alt läbi välismaa maakleri investeerimise suunas.
_________________ Progemisest: https://byteaether.github.io/
Seisab keldris vana 386-486-Pentium1? Räägime! Ehk saan vanakesele uue elu anda.  |
|
| Kommentaarid: 117 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
108 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Elpex
HV veteran
liitunud: 13.07.2011
|
19.01.2020 18:34:52
|
|
|
| Kui õigesti mäletan, siis sai Swedi hallatavate fondide osakuid ka osta/müüa teenustasuta.
|
|
| Kommentaarid: 123 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
113 |
|
| tagasi üles |
|
 |
raitl
HV veteran

liitunud: 20.01.2002
|
19.01.2020 18:37:20
|
|
|
| Tänud, jnt Eesmärk on tõepoolest asi enda jaoks lihtne ja hooldusvaba hoida. Eeliseks erinevate pensionifondide ees näen võimalust vajadusel ikkagi raha ilma suuremate takistuteta ja piiranguteta kätte saada.
|
|
| Kommentaarid: 166 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jnt
HV Guru

liitunud: 10.05.2005
|
19.01.2020 18:38:32
|
|
|
raitl, mis piirangud sel 3. sambal on, mis sulle ei meeldi?
| Elpex kirjutas: |
| Kui õigesti mäletan, siis sai Swedi hallatavate fondide osakuid ka osta/müüa teenustasuta. |
Sellist asja ei soovitaks ma oma vaenlasele ka. Piilu sisse, palju sa nende fondide eest Swed'ile maksad.
_________________ Progemisest: https://byteaether.github.io/
Seisab keldris vana 386-486-Pentium1? Räägime! Ehk saan vanakesele uue elu anda.  |
|
| Kommentaarid: 117 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
108 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Elpex
HV veteran
liitunud: 13.07.2011
|
19.01.2020 18:41:52
|
|
|
| Õnneks/kahjuks mind fondidesse investeerimine ei huvita, seetõttu pole ka täpsemalt uurinud. Tean vaid, et selline võimalus Swedis olemas.
|
|
| Kommentaarid: 123 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
113 |
|
| tagasi üles |
|
 |
raitl
HV veteran

liitunud: 20.01.2002
|
19.01.2020 18:56:20
|
|
|
| jnt kirjutas: |
raitl, mis piirangud sel 3. sambal on, mis sulle ei meeldi?
|
Hmm, tundub et olen II samba reeglid omal peas ka III sambale külge pookinud. Paistab et mõistlik oleks Kasvukonto asemel LHV Indeks Plussile kolida.
|
|
| Kommentaarid: 166 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jnt
HV Guru

liitunud: 10.05.2005
|
19.01.2020 19:00:14
|
|
|
raitl, .
LHV, SEB ja Tuleva teevad kõik sarnaseid aktsiaindeksfonde, väikeste erinevustega.
SEB on 100% puhas aktsiafond.
LHV on 75% aktsiad, 25% kinnisvara.
Tuleval on 75% aktsiad ja 25% võlakirjad, mis kolme aastaga sujuvalt viiakse 100% aktsiate peale. (Nagu SEB praegu kohe on)
Tasud ka natuke erinevad, aga kõik samasse auku. (Ja palju odavam kui kasvukontoga jännata)
Kokkuvõttes suurt vahet pole. Võta, mis meeldib kõige rohkem. Mulle meeldib Tuleva, kes muu hulgas kogu selle palli ka veerema pani.
_________________ Progemisest: https://byteaether.github.io/
Seisab keldris vana 386-486-Pentium1? Räägime! Ehk saan vanakesele uue elu anda.  |
|
| Kommentaarid: 117 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
108 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ernits
HV veteran

liitunud: 12.02.2006
|
|
| Kommentaarid: 99 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
86 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Kristoferr
HV Guru

liitunud: 26.11.2006
|
|
| Kommentaarid: 267 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
218 |
|
| tagasi üles |
|
 |
NATAS999
HV Guru
liitunud: 02.04.2007
|
19.01.2020 21:37:45
|
|
|
| Kristoferr kirjutas: |
| Jep, mulle tundub küll, et siin "tasuta lõunat" ei ole ja välja makstes pead ikka tulumaksu ära tasuma. |
hea veel 5 eurosega 1 toos tikke ostes ei pea kassast tagasi saadava 4,95€ pealt tulumaksu maksma.
|
|
| Kommentaarid: 41 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
39 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Kristoferr
HV Guru

liitunud: 26.11.2006
|
|
| Kommentaarid: 267 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
218 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jnt
HV Guru

liitunud: 10.05.2005
|
20.01.2020 01:20:24
|
|
|
Täpselt nii. Ülemine piir ees. Seepärast mainisin ka ise, et 3. sammas on "punnis vastu limiiti".
Kusjuures 6000€ aastas või 15% brutost, kumb on väiksem, see piir loeb.
Põhimõtteliselt üle piiri makstud summal tekib topelt tulumaks.
_________________ Progemisest: https://byteaether.github.io/
Seisab keldris vana 386-486-Pentium1? Räägime! Ehk saan vanakesele uue elu anda.  |
|
| Kommentaarid: 117 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
108 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Laifstaile
Kreisi kasutaja
liitunud: 17.05.2005
|
20.01.2020 19:35:07
|
|
|
| Kristoferr kirjutas: |
| Peale Eesti loto võitude on üle tulumaksu piirmäära sissetulekud vist kõik maksustatavad. Või oskavad teadjamad veel erandeid nimetada? |
ma võin eksida aga...vist kõik hasartmängudest(pokker, slot, ennustus) tulnud tulu on maksu vaba...või
|
|
| Kommentaarid: 25 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
24 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Spezz
HV veteran
liitunud: 21.08.2005
|
20.01.2020 23:47:55
|
|
|
| sogar kirjutas: |
| Kristoferr kirjutas: |
| Peale Eesti loto võitude on üle tulumaksu piirmäära sissetulekud vist kõik maksustatavad. Või oskavad teadjamad veel erandeid nimetada? |
ma võin eksida aga...vist kõik hasartmängudest(pokker, slot, ennustus) tulnud tulu on maksu vaba...või  |
Eksid küll jah. Ainus maksuvaba on Eesti Loto võidud(sest Eesti Loto maksab ise tulumaksu su eest).
|
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
67 |
|
| tagasi üles |
|
 |
raitl
HV veteran

liitunud: 20.01.2002
|
21.01.2020 07:32:23
|
|
|
| jnt kirjutas: |
Täpselt nii. Ülemine piir ees. Seepärast mainisin ka ise, et 3. sammas on "punnis vastu limiiti".
Kusjuures 6000€ aastas või 15% brutost, kumb on väiksem, see piir loeb.
Põhimõtteliselt üle piiri makstud summal tekib topelt tulumaks. |
Ehh, et siis ikka peab skeemitama hakkama. Kuna teisest sambast jupikaupa välja võtta ei saa, siis tundub mõistlik plaan kogu summa Kasvukontole kanda (eeldusel et investeerimiskontole saab hakata ilma TM'ta liigutama) ja sealt siis iga aastaselt maksimumi ulatuses kolmandasse sambasse.
Samal ajal jätkan oma plaanipäraseid sissemakseid Kasvukontole. Ikka mitu aastakest saab sedasi pendeldada sedasi.... Aga säästetud TM katab julgelt Kasvukonto halduskulud ja esialgse mõnevõrra suurema tüütuse.
|
|
| Kommentaarid: 166 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
21.01.2020 10:20:01
|
|
|
| jnt kirjutas: |
Olen 2014 aastast tõsisemalt raha paigutamisega tegelenud ja 2019 aastat kokku lüües avastasin, et olen nagu finantsvabaduse saavutanud.
"Safe withdrawal rate", ehk 4% aastas portfellist välja võttes katab see mu aasta kulud ära. Muidugi reaalne tootlus on rohkem, kui kahekordne sellest...
Portfellis täna eelkõige balti turu ettevõtted ja laenude ühisrahastus. Otsa veel indeksfondid läbi pensionisammaste.
2020 tahaks Interactive Brokers'i paika saada ja hiljemalt 2021 lõpuks suures osas balti turul oleva ümber liigutada ka maailma indeksfondidesse.
Selline tore avastus siin jaanuaris.  |
Kuidas see laenude ühisrahastus siiani on olnud? CrowdEstate'is ja EstateGurus vaikselt mingid projektid hapnevad. Mõnel juhul isegi laenu saajad pankrotis.
_________________ M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W |
|
| Kommentaarid: 751 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
564 |
|
| tagasi üles |
|
 |
fgth
Kreisi kasutaja
liitunud: 30.08.2004
|
21.01.2020 11:43:58
|
|
|
| raitl kirjutas: |
Ehh, et siis ikka peab skeemitama hakkama. Kuna teisest sambast jupikaupa välja võtta ei saa, siis tundub mõistlik plaan kogu summa Kasvukontole kanda (eeldusel et investeerimiskontole saab hakata ilma TM'ta liigutama) ja sealt siis iga aastaselt maksimumi ulatuses kolmandasse sambasse.
Samal ajal jätkan oma plaanipäraseid sissemakseid Kasvukontole. Ikka mitu aastakest saab sedasi pendeldada sedasi.... Aga säästetud TM katab julgelt Kasvukonto halduskulud ja esialgse mõnevõrra suurema tüütuse. |
Kas sa tahad hakata II sambast III sambasse raha üle viima, mis selle mõte on?
Kas II samba indeksfondid ei ole piisavalt atraktiivsed?
|
|
| Kommentaarid: 69 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
67 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jnt
HV Guru

liitunud: 10.05.2005
|
21.01.2020 12:04:35
|
|
|
raitl, kui sul tekib rohkem sääste, kui 15% brutost/6000€ aastas, siis see ülejääk pane nt kasvukontole, et asi lihtsana hoida. Aga esimesena pumpaks ma siiski 3. samba täis.
Teine sammas ei puutu kuidagi asjasse. Kolmandast saad jupi kaupa ka välja võtta...
Betamax, kinnisvara ühisrahastuses olen paaris projektis kunagi osalenud ja need olid väga edukad. (Kõik tegid mulle 14-16% aastast tootlust) Aga kinnisvara ühisrahastus vajab reaalset mõttetööd ja analüüsi iga objekti kohta. Päris igasse suvalisse asja ka raha sisse ei laristaks.
Samas mõned feilinud projektid käivadki asja juurde. Olekski imelik, kui midagi sellist ei toimuks.
Aga täna olen ma eelkõige läbi Mintose tagasiostu garantiiga (sisuliselt võtad laenu väljastaja putka riski, mitte laenaja enda riski) eraisikute tarbimislaene rahastamas. 12% kandis annualiseeritud tootlus kõigub ja asi toimib 100% hands-off stiilis. Valid viisakamad laenu väljastajad välja, sätid automaatpakkujad paika ja edaspidi vaid kanna raha peale ja ära rohkem näpi.
NB! Kui Mintose jutuks läks, siis siin on mu soovituskood, mis peaks olema veits ägedam, kui iga "tavaline" soovituskood. Praktikas saame me mõlemad mingit vaevumõõdetavat boonust lisaraha, kui uus liituja reaalset raha sisse kannab. (Oli vist 1% sisse kantud rahast esimesel kolmel kuul. Ehk kui iga kuu kannad 100€ sisse, saame mõlemad lõpuks 3€)
https://www.mintos.com/en/l/ref/MINTOSCLUB.80NMSY
Kui ei taha soovituslinki kasutada, mine lihtsalt mintos.com lehele.
_________________ Progemisest: https://byteaether.github.io/
Seisab keldris vana 386-486-Pentium1? Räägime! Ehk saan vanakesele uue elu anda.  |
|
| Kommentaarid: 117 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
108 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Sold OUT
no credit

liitunud: 30.07.2002
|
21.01.2020 12:12:48
|
|
|
Kuidas see III sambasse kandmine üldse välja näeb? Teed mingi püsimakse või tuleb veel midagi allkirjastada või kannad kasvõi kohe see 6000 sinna üle?
_________________ Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist. |
|
| Kommentaarid: 94 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
1 :: |
81 |
|
| tagasi üles |
|
 |
raitl
HV veteran

liitunud: 20.01.2002
|
21.01.2020 12:16:55
|
|
|
| fgth, mõte on selles et II samba puhul on raha liigutamine keerukam. Välja võtta saad ainult kogu täiega, siis uuesti liituda saad 10a pärast, teist korda välja võtta (ikka kogu täiega) saad omakorda 10a peale uuesti liitumist, jne. Elus võib kõike ette tulla ja ma eelistan et kui midagi juhtub, siis on mul valikuvariante.
|
|
| Kommentaarid: 166 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jnt
HV Guru

liitunud: 10.05.2005
|
21.01.2020 12:18:43
|
|
|
Sold OUT, teed "sooviavalduse" suvalises netipangas või tuleva lehel ära (igalt poolt saab kõiki valikuid valida), et oleks teada, mis fondi su raha minema hakkab ja seejärel võid täiesti tavalise pangaülekande teha, kasvõi ühekorraga terve aasta eest. Järgneval aastal tuludeklarit täidad, saad TM'i tagasi sellest kantud rahast.
raitl, aa, sa räägid 2. samba lõpetamisest endal. Okei.
Ma jään 2. sambasse sisse - see 200% boost'i, mis tuleb sotsmaksu arvelt, on piisavalt magus. Lisaks, esimest sammast tehakse aina "võrdsemaks ja võrdsemaks", ehk lõpuks ei looda ma sealt midagi asjalikku saada. Kui on võimalik nüüd osa sotsmaksust enda isiklikuks fondirahaks keerata, siis ma seda ka teen.
_________________ Progemisest: https://byteaether.github.io/
Seisab keldris vana 386-486-Pentium1? Räägime! Ehk saan vanakesele uue elu anda.  |
|
| Kommentaarid: 117 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
108 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Etz
HV Guru

liitunud: 27.01.2005
|
21.01.2020 15:29:30
|
|
|
Paneks kah siia märgi maha...
_________________ ...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen! |
|
| Kommentaarid: 236 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
196 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
|
| Kommentaarid: 751 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
564 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jnt
HV Guru

liitunud: 10.05.2005
|
25.01.2020 17:21:36
|
|
|
Mis sel pealkirjal häda on? Järjepidevus on üks olulisemaid omadusi üldse kogu investeerimise juures...
_________________ Progemisest: https://byteaether.github.io/
Seisab keldris vana 386-486-Pentium1? Räägime! Ehk saan vanakesele uue elu anda.  |
|
| Kommentaarid: 117 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
108 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Uhuu
HV kasutaja

liitunud: 08.04.2004
|
25.01.2020 17:33:44
|
|
|
märk.
_________________ Windows ei ole viirus, viirus teeb midagi... |
|
| Kommentaarid: 15 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
15 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
25.01.2020 17:33:52
|
|
|
Sinu aju registreerib loogikat, aga ullikeste oma mitte.
Tegelikult kommentaaris on üpris hästi öeldud - artiklis rõhutakse lolli järjekindluse peale, mis ei ole kõige alus. Järjekindlalt näiteks Uberisse tampida oleks lihtsalt lollus.
Spoiler 
Arvestades, et praegu on investeerimismaania ja liikvel palju lolli raha, siis... mnjah.
_________________ M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W |
|
| Kommentaarid: 751 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
564 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jnt
HV Guru

liitunud: 10.05.2005
|
25.01.2020 21:16:21
|
|
|
Betamax, Artikkel (nii palju, kui seda maksmata näeb) räägib indeksfondi investeerimisest, mitte ühte kõrge riskiga aktsiasse.
Viimased 50 aastat s&p500 on olnud väga rahuldava tootlusega. 200 aastat sama jutt. (Lihtsalt näiteks)
Lollid loevad igast asjast lollust välja, vahet pole, kui mida kirjutad...
_________________ Progemisest: https://byteaether.github.io/
Seisab keldris vana 386-486-Pentium1? Räägime! Ehk saan vanakesele uue elu anda.  |
|
| Kommentaarid: 117 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
108 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|