Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Investeerimise ja aktsiate/võlakirjade teema märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele 1, 2, 3 ... 37, 38, 39  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
lauri
HV veteran
lauri

liitunud: 05.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.06.2018 21:46:06 vasta tsitaadiga

Mina osalesin. Hea on sadamat omada, võibolla kunagi ostan jahi, siis on hea parkida.
_________________
The sh*t has hit the fan.
Kommentaarid: 90 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 80
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ummy
HV veteran

liitunud: 02.07.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.06.2018 09:10:55 vasta tsitaadiga

Mina osalesin
_________________
https://www.youtube.com/@nofdisain
https://www.nöf.ee
Kommentaarid: 105 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 15.06.2018 18:17:44 vasta tsitaadiga

lauri kirjutas:
Mina osalesin. Hea on sadamat omada, võibolla kunagi ostan jahi, siis on hea parkida.

Naisele meeldis praam, soovitasin tal märkida icon_razz.gif
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
fgth
Kreisi kasutaja

liitunud: 30.08.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.11.2019 13:29:33 vasta tsitaadiga

Esmaspäevast saab siis COOP IPOt märkida. Plaan endal ligi võtta
Rootsi pankade halvast seisust võiks ju loota isegi aktsia hinde tõusu, paar kopikat dividendest ka lubatud laiali jagada
Kommentaarid: 69 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
softis
HV Guru
softis

liitunud: 07.09.2004




sõnum 15.11.2019 16:19:20 vasta tsitaadiga

Ma ostaks täna SEB'd kui vaba raha oleks.
_________________
www.FunBox.ee - kvaliteetsed õhupallid, värvikad kostüümid ja kõik muu vajalik meeldejääva peo korraldamiseks!
Kommentaarid: 21 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 21
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
somnambuul
HV veteran

liitunud: 22.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.11.2019 16:43:16 vasta tsitaadiga

softis kirjutas:
Ma ostaks täna SEB'd kui vaba raha oleks.


Vara veel, oota SVT saade ära.
Kommentaarid: 60 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.12.2019 00:20:34 vasta tsitaadiga

Sõin ja jõin minagi ja nüüd näpud põhjas.
Mul on LHVs mõned aktsiad.
Kuidas neid maha müüa, et persest ei saaks?
Netipangas näitab ostu ja müügi kurssi, aga kui vajutan müü peale, siis on mõned tühjad lahtrid, mida peaksin justkui ise täitma. Kuidagi neid ''vale hinnaga'' maha müüa ei õnnestu mul? icon_lol.gif
EDIT:
Tänud Ummile! beer_yum.gif
ummy kirjutas:


Sümboli leiad Nasdaqi lehelt LÜHINIMI tulbast https://nasdaqbaltic.com/statistics/et/shares
Hind -> Turg - tehes kasti linnukese müüd märgitud aktsiate koguse hetke turuhinnaga, hetke turuhinnad leiad samuti Nasdaqi lehelt https://nasdaqbaltic.com/statistics/et/shares
Limiidi alla saad panna hinna, alla mille sa ei müü (limiidil on ainult siis mõte kui Hind-Turg kasti linnukest ei tee)
Näidis:

_________________
Hapud viinamarjad
Kommentaarid: 663 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 512
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.12.2019 17:07:52 vasta tsitaadiga

Soovitan sul süsteemiga veidi lähemalt tutvuda ja käsi niiöelda valgeks teha, et tulevikus selliseid situatsioone ei tekiks: https://www.lhv.ee/et/virtuaalkonto
Lisaks veel KKK: https://www.lhv.ee/et/kkk/vaartpaberitehingud

_________________
M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W
Kommentaarid: 751 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 564
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.12.2019 18:31:44 vasta tsitaadiga

Betamax, thumbs_up.gif
_________________
Hapud viinamarjad
Kommentaarid: 663 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 512
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
JakeD
HV vaatleja

liitunud: 05.06.2014



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.01.2020 10:30:45 vasta tsitaadiga

Eelmise aasta lõpus saabus trading212 platform Eestisse ka.

https://trading212.com/
Finantsinspetsiooni info:link

Tegu siis UK platformiga, mis võimaldab ilma teenus ja hooldustasusid makstes USA aktsaturul osaleda.
Ise alustasin vaikselt ja sisenesin 50€'ga sinna, et veidi vett katsuda.

Nagu korralikule püramiidskeemile iseloomulikule on olemas kampaania, et tuttavaid kutsudes saate mõlemad tasuta aktsia. Sai ka järgi proovitud ning nii pea kui tuttav kandis kontole 5€ tuli meile mõlemale 1x HP Inc aktsia.
Tasuta saadud aktsiaga saab tehinguid teha alles 3 päeva pärast saamist ja raha kontolt välja kanda peale 30 päeva.

Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jnt
HV Guru
jnt

liitunud: 10.05.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.01.2020 13:37:37 vasta tsitaadiga

JakeD, kas eurooplane ilma PRIIP dokumendita ETF'e ka kaubelda saab?
_________________
Progemisest: https://byteaether.github.io/
Seisab keldris vana 386-486-Pentium1? Räägime! Ehk saan vanakesele uue elu anda. icon_wink.gif
Kommentaarid: 117 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 108
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
JakeD
HV vaatleja

liitunud: 05.06.2014



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.01.2020 13:52:26 vasta tsitaadiga

jnt kirjutas:
JakeD, kas eurooplane ilma PRIIP dokumendita ETF'e ka kaubelda saab?


ETF võimalused olemas ainult UK ja Saksa omadele.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Metsjeesus
HV Guru
Metsjeesus

liitunud: 12.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.01.2020 14:47:48 vasta tsitaadiga

Panen märgi maha, 212 puhul on demo ka päris asjalik, et aru saada.
_________________
Füsioteraapia alane hindamine & nõu ¤ treeningfilosoofia & toitumine ¤ kaela- ja õlavöötme lihaspingete leevendamine
Kommentaarid: 108 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 94
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Killer85
HV veteran

liitunud: 13.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.01.2020 16:25:40 vasta tsitaadiga

Pagan, juba lootsin, et IVV uuesti siin ilmanurgas kättesaadav icon_neutral.gif
Kommentaarid: 69 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
JakeD
HV vaatleja

liitunud: 05.06.2014



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.01.2020 19:44:50 vasta tsitaadiga

IVV oleks tõesti super ligipääseda... Julgemad saavad ise hajutada portfelli 212's P&S 500 aktsiatesse.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
teretalv
HV veteran

liitunud: 15.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.01.2020 18:26:17 vasta tsitaadiga

Riskifondidel on eriti head tootlused kui soodsad tuuled, kaotada võib ka, aga investeeritaksegi selle riskiga. Riskifondidel sisenemisbarjäär liiga kõrge eraisikule, 10000, 50000, 100000 või lausa 200 000 eurot miinimum.
Hakkas puhtalt teoreetilisel tasandil huvitama, kas on võimalik moodustada osaühing/aktsiaselts kus osanikud või aktsionärid on tavalised eraisikud selleks, et saaks mitme peale raha kokku ja sisenemisbarjääri ületatud. Nagu lotot ostetakse suurte kampade peale või nagu mining poolid.

Näide https://www.aripaev.ee/borsiuudised/2017/01/20/suurim-tootlus-tuleb-venemaalt

Ma olen pikalt analüüsinud investeerimist, rahandust ja majandust. Jõudsin järeldusele, et parim investeering tundub olema pikaajalisem ja arenevatesse turgudesse, ehk teisesõnaga kus turu status quo ei ole nii välja kujunenud ja aktsiate hinda ei ole kõike tegureid sisse arvestatud kõrgenenud hinna ja ostjate nõudluse näol. Sarnaneb idufirmasse investeerimisega. Samuti ei tasu ära unustada portfelli mitmekesistamist ja võtta arvesse ka enda riskitaluvust.

Ma ise otsisin meeleheitlikult maksimaalset riski pensionifondi osas kui veel keegi ei osanud unistada sealt raha välja võtmisest. Panin mingisse luminori agressiivsesse 2014 ja 2019 lhv fondi kõige ekstreemsemasse mis nad pakuvad ja tootlus on 30% umbes aastaga. Ma ise pensionifonde ei poolda ja raha välja võtma pigem sunniks hirm, et äkki tulevikus ei saa välja võtta taaskord ja investeeriks ise edasi.

_________________
Ära usu kes kutsuvad kuskile raha investeerima. Suurt tootlust ei tule keegi kandikul kätte tooma! Head ja kindlat tootlust saab ainult siis, kui ise enda kontrolli all on kogu protsess või enamus sellest.
Teen Hobikorras Audio, Video, Foto ja Trükiettevalmistust/Kujundust ja Python Scripte
Kommentaarid: 51 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 44
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.01.2020 19:43:55 vasta tsitaadiga

Krt, LHV tõusis +5 pärast seda, kui maha müüsin need icon_evil.gif
_________________
Hapud viinamarjad
Kommentaarid: 663 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 512
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
softis
HV Guru
softis

liitunud: 07.09.2004




sõnum 18.01.2020 19:45:44 vasta tsitaadiga

Täna tüütasid Luminori müügimehed Kristiines. Huvitav, et kui ma ütlesin, et mu mõlemad sambad on SEB kõige agressiivsemad, siis öeldi, et õige valik ja sooviti head päeva icon_eek.gif
_________________
www.FunBox.ee - kvaliteetsed õhupallid, värvikad kostüümid ja kõik muu vajalik meeldejääva peo korraldamiseks!
Kommentaarid: 21 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 21
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kodanik2
Kreisi kasutaja

liitunud: 08.12.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.01.2020 20:59:27 vasta tsitaadiga

Keegi päikesepaneelidesse on "investeerinud"? Hetkel pakutakse toetust võrku tagasi müümisel 12a perioodi vältel ja 5,37 s/kWh kohta, lisaks siis börsihind.
Tekkis mõte, et paneks 50kw jaama püsti kuid tasuvusaeg kalkulaatori https://www.energia.ee/elekter/paikeseelekter/eraklient järgi 10a. Veits palju?
Miks neid nii massiliselt paigaldatakse? Kus on point?
Kommentaarid: 56 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 51
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NATAS999
HV Guru

liitunud: 02.04.2007




sõnum 18.01.2020 23:18:35 vasta tsitaadiga

kodanik2 kirjutas:
Keegi päikesepaneelidesse on "investeerinud"? Hetkel pakutakse toetust võrku tagasi müümisel 12a perioodi vältel ja 5,37 s/kWh kohta, lisaks siis börsihind.
Tekkis mõte, et paneks 50kw jaama püsti kuid tasuvusaeg kalkulaatori https://www.energia.ee/elekter/paikeseelekter/eraklient järgi 10a. Veits palju?
Miks neid nii massiliselt paigaldatakse? Kus on point?
"roheline" "energia". tekitab hea tunde see teadmine, et sinu elektri tarbimine kliima muutuses ei osale. 10a pärast on need paneelid pussus nagunii. lisaks peab neid pesemas käima. mingi solk peale sajab, siis efektiivsus madalam ja tasuvusaeg jälle pikem.
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jnt
HV Guru
jnt

liitunud: 10.05.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.01.2020 14:37:31 vasta tsitaadiga

Olen 2014 aastast tõsisemalt raha paigutamisega tegelenud ja 2019 aastat kokku lüües avastasin, et olen nagu finantsvabaduse saavutanud. icon_smile.gif
"Safe withdrawal rate", ehk 4% aastas portfellist välja võttes katab see mu aasta kulud ära. Muidugi reaalne tootlus on rohkem, kui kahekordne sellest...
Portfellis täna eelkõige balti turu ettevõtted ja laenude ühisrahastus. Otsa veel indeksfondid läbi pensionisammaste.
2020 tahaks Interactive Brokers'i paika saada ja hiljemalt 2021 lõpuks suures osas balti turul oleva ümber liigutada ka maailma indeksfondidesse.

Selline tore avastus siin jaanuaris. icon_smile.gif

_________________
Progemisest: https://byteaether.github.io/
Seisab keldris vana 386-486-Pentium1? Räägime! Ehk saan vanakesele uue elu anda. icon_wink.gif
Kommentaarid: 117 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 108
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
raitl
HV veteran


liitunud: 20.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.01.2020 18:20:22 vasta tsitaadiga

Kuidas kogenumad investeerijad vaatavad LHV Kasvukontole? Arvestades, et investeerida saab ükskõik kui väikseid summasid, haldustasu 0.05% kuus +km. Müügitehingul tasu 11€+0.3% instrumendi kohta. Eelmise aasta märtsist alates võtsin kasutusele. Aastalõpu seisuga ~10% kasumit.

Huvitab ennekõike kas teenustasude suurusjärk on mõistlik või on paremaid alternatiive. Eesmärgiks on pikaajaline investeerimine, 4. Pensionisammas.
Kommentaarid: 166 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Elpex
HV veteran

liitunud: 13.07.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.01.2020 18:23:21 vasta tsitaadiga

Swedis võid ju samuti Baltikumi aktsiaid teenustasuta osta ja hoiustada kas või ühe kaupa.
Kommentaarid: 123 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 113
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jnt
HV Guru
jnt

liitunud: 10.05.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.01.2020 18:31:56 vasta tsitaadiga

Elpex, Kasvukontoga ei osta sa aktsiaid, vaid fonde.

raitl, kui tahad enda jaoks asju lihtsana hoida, siis on kasvukonto täiesti okei hands-off lahendus. (Seda eeldades, et sul 3. sammas on juba punnis vastu limiiti iga aasta)
Kui aga tõsiselt asi ette võtta, siis on tegemist üpris kalli teenusega - 0,72%/aasta. (See siis koos km'iga) Suuremate summade puhul tasub ehk ka vaadata oma ettevõtte alt läbi välismaa maakleri investeerimise suunas.

_________________
Progemisest: https://byteaether.github.io/
Seisab keldris vana 386-486-Pentium1? Räägime! Ehk saan vanakesele uue elu anda. icon_wink.gif
Kommentaarid: 117 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 108
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Elpex
HV veteran

liitunud: 13.07.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.01.2020 18:34:52 vasta tsitaadiga

Kui õigesti mäletan, siis sai Swedi hallatavate fondide osakuid ka osta/müüa teenustasuta.
Kommentaarid: 123 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 113
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raitl
HV veteran


liitunud: 20.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.01.2020 18:37:20 vasta tsitaadiga

Tänud, jnt Eesmärk on tõepoolest asi enda jaoks lihtne ja hooldusvaba hoida. Eeliseks erinevate pensionifondide ees näen võimalust vajadusel ikkagi raha ilma suuremate takistuteta ja piiranguteta kätte saada.
Kommentaarid: 166 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jnt
HV Guru
jnt

liitunud: 10.05.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.01.2020 18:38:32 vasta tsitaadiga

raitl, mis piirangud sel 3. sambal on, mis sulle ei meeldi? icon_eek.gif

Elpex kirjutas:
Kui õigesti mäletan, siis sai Swedi hallatavate fondide osakuid ka osta/müüa teenustasuta.

Sellist asja ei soovitaks ma oma vaenlasele ka. Piilu sisse, palju sa nende fondide eest Swed'ile maksad. icon_wink.gif

_________________
Progemisest: https://byteaether.github.io/
Seisab keldris vana 386-486-Pentium1? Räägime! Ehk saan vanakesele uue elu anda. icon_wink.gif
Kommentaarid: 117 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 108
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Elpex
HV veteran

liitunud: 13.07.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.01.2020 18:41:52 vasta tsitaadiga

Õnneks/kahjuks mind fondidesse investeerimine ei huvita, seetõttu pole ka täpsemalt uurinud. Tean vaid, et selline võimalus Swedis olemas.
Kommentaarid: 123 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 113
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raitl
HV veteran


liitunud: 20.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.01.2020 18:56:20 vasta tsitaadiga

jnt kirjutas:
raitl, mis piirangud sel 3. sambal on, mis sulle ei meeldi? icon_eek.gif



Hmm, tundub et olen II samba reeglid omal peas ka III sambale külge pookinud. Paistab et mõistlik oleks Kasvukonto asemel LHV Indeks Plussile kolida.
Kommentaarid: 166 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jnt
HV Guru
jnt

liitunud: 10.05.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.01.2020 19:00:14 vasta tsitaadiga

raitl, thumbs_up.gif.
LHV, SEB ja Tuleva teevad kõik sarnaseid aktsiaindeksfonde, väikeste erinevustega.
SEB on 100% puhas aktsiafond.
LHV on 75% aktsiad, 25% kinnisvara.
Tuleval on 75% aktsiad ja 25% võlakirjad, mis kolme aastaga sujuvalt viiakse 100% aktsiate peale. (Nagu SEB praegu kohe on)

Tasud ka natuke erinevad, aga kõik samasse auku. (Ja palju odavam kui kasvukontoga jännata)

Kokkuvõttes suurt vahet pole. Võta, mis meeldib kõige rohkem. Mulle meeldib Tuleva, kes muu hulgas kogu selle palli ka veerema pani. icon_smile.gif

_________________
Progemisest: https://byteaether.github.io/
Seisab keldris vana 386-486-Pentium1? Räägime! Ehk saan vanakesele uue elu anda. icon_wink.gif
Kommentaarid: 117 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 108
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Ernits
HV veteran
Ernits

liitunud: 12.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.01.2020 19:26:46 vasta tsitaadiga

Kui oma investeeringud III sambasse tõsta, siis tasuks silma peal hoida tulumaksul. Seega kui sissemakstava summ on suurem kui 6000€ või 15% brutosissetulekust, siis ülejäänu pealt tulumaksu tagasi ei saa. Küll aga sambast välja makstes pead kogu summa pealt tulumaksu maksma.
https://www.pensionikeskus.ee/iii-sammas/sissemaksed/maksusoodustus-sissemaksetele/

Olen õigesti aru saanud?
Kommentaarid: 99 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 86
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kristoferr
HV Guru
Kristoferr

liitunud: 26.11.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.01.2020 20:07:37 vasta tsitaadiga

Jep, mulle tundub küll, et siin "tasuta lõunat" ei ole ja välja makstes pead ikka tulumaksu ära tasuma.
_________________
Liitu Opencode Go soodsa coding plaaniga ja saa 5€ soodust!
Liitu Wise'ga!
Kommentaarid: 267 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 218
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NATAS999
HV Guru

liitunud: 02.04.2007




sõnum 19.01.2020 21:37:45 vasta tsitaadiga

Kristoferr kirjutas:
Jep, mulle tundub küll, et siin "tasuta lõunat" ei ole ja välja makstes pead ikka tulumaksu ära tasuma.
hea veel 5 eurosega 1 toos tikke ostes ei pea kassast tagasi saadava 4,95€ pealt tulumaksu maksma.
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kristoferr
HV Guru
Kristoferr

liitunud: 26.11.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.01.2020 23:20:44 vasta tsitaadiga

Peale Eesti loto võitude on üle tulumaksu piirmäära sissetulekud vist kõik maksustatavad. Või oskavad teadjamad veel erandeid nimetada?
_________________
Liitu Opencode Go soodsa coding plaaniga ja saa 5€ soodust!
Liitu Wise'ga!
Kommentaarid: 267 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 218
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jnt
HV Guru
jnt

liitunud: 10.05.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.01.2020 01:20:24 vasta tsitaadiga

Ernits kirjutas:
Kui oma investeeringud III sambasse tõsta, siis tasuks silma peal hoida tulumaksul. Seega kui sissemakstava summ on suurem kui 6000€ või 15% brutosissetulekust, siis ülejäänu pealt tulumaksu tagasi ei saa. Küll aga sambast välja makstes pead kogu summa pealt tulumaksu maksma.
https://www.pensionikeskus.ee/iii-sammas/sissemaksed/maksusoodustus-sissemaksetele/

Olen õigesti aru saanud?


Täpselt nii. Ülemine piir ees. Seepärast mainisin ka ise, et 3. sammas on "punnis vastu limiiti".
Kusjuures 6000€ aastas või 15% brutost, kumb on väiksem, see piir loeb.

Põhimõtteliselt üle piiri makstud summal tekib topelt tulumaks.

_________________
Progemisest: https://byteaether.github.io/
Seisab keldris vana 386-486-Pentium1? Räägime! Ehk saan vanakesele uue elu anda. icon_wink.gif
Kommentaarid: 117 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 108
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Laifstaile
Kreisi kasutaja

liitunud: 17.05.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.01.2020 19:35:07 vasta tsitaadiga

Kristoferr kirjutas:
Peale Eesti loto võitude on üle tulumaksu piirmäära sissetulekud vist kõik maksustatavad. Või oskavad teadjamad veel erandeid nimetada?


ma võin eksida aga...vist kõik hasartmängudest(pokker, slot, ennustus) tulnud tulu on maksu vaba...või icon_question.gif icon_question.gif icon_question.gif
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 24
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Spezz
HV veteran

liitunud: 21.08.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.01.2020 23:47:55 vasta tsitaadiga

sogar kirjutas:
Kristoferr kirjutas:
Peale Eesti loto võitude on üle tulumaksu piirmäära sissetulekud vist kõik maksustatavad. Või oskavad teadjamad veel erandeid nimetada?


ma võin eksida aga...vist kõik hasartmängudest(pokker, slot, ennustus) tulnud tulu on maksu vaba...või icon_question.gif icon_question.gif icon_question.gif

Eksid küll jah. Ainus maksuvaba on Eesti Loto võidud(sest Eesti Loto maksab ise tulumaksu su eest).
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raitl
HV veteran


liitunud: 20.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.01.2020 07:32:23 vasta tsitaadiga

jnt kirjutas:

Täpselt nii. Ülemine piir ees. Seepärast mainisin ka ise, et 3. sammas on "punnis vastu limiiti".
Kusjuures 6000€ aastas või 15% brutost, kumb on väiksem, see piir loeb.

Põhimõtteliselt üle piiri makstud summal tekib topelt tulumaks.


Ehh, et siis ikka peab skeemitama hakkama. Kuna teisest sambast jupikaupa välja võtta ei saa, siis tundub mõistlik plaan kogu summa Kasvukontole kanda (eeldusel et investeerimiskontole saab hakata ilma TM'ta liigutama) ja sealt siis iga aastaselt maksimumi ulatuses kolmandasse sambasse.

Samal ajal jätkan oma plaanipäraseid sissemakseid Kasvukontole. Ikka mitu aastakest saab sedasi pendeldada sedasi.... Aga säästetud TM katab julgelt Kasvukonto halduskulud ja esialgse mõnevõrra suurema tüütuse.
Kommentaarid: 166 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.01.2020 10:20:01 vasta tsitaadiga

jnt kirjutas:
Olen 2014 aastast tõsisemalt raha paigutamisega tegelenud ja 2019 aastat kokku lüües avastasin, et olen nagu finantsvabaduse saavutanud. icon_smile.gif
"Safe withdrawal rate", ehk 4% aastas portfellist välja võttes katab see mu aasta kulud ära. Muidugi reaalne tootlus on rohkem, kui kahekordne sellest...
Portfellis täna eelkõige balti turu ettevõtted ja laenude ühisrahastus. Otsa veel indeksfondid läbi pensionisammaste.
2020 tahaks Interactive Brokers'i paika saada ja hiljemalt 2021 lõpuks suures osas balti turul oleva ümber liigutada ka maailma indeksfondidesse.

Selline tore avastus siin jaanuaris. icon_smile.gif

Kuidas see laenude ühisrahastus siiani on olnud? CrowdEstate'is ja EstateGurus vaikselt mingid projektid hapnevad. Mõnel juhul isegi laenu saajad pankrotis.

_________________
M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W
Kommentaarid: 751 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 564
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
fgth
Kreisi kasutaja

liitunud: 30.08.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.01.2020 11:43:58 vasta tsitaadiga

raitl kirjutas:

Ehh, et siis ikka peab skeemitama hakkama. Kuna teisest sambast jupikaupa välja võtta ei saa, siis tundub mõistlik plaan kogu summa Kasvukontole kanda (eeldusel et investeerimiskontole saab hakata ilma TM'ta liigutama) ja sealt siis iga aastaselt maksimumi ulatuses kolmandasse sambasse.

Samal ajal jätkan oma plaanipäraseid sissemakseid Kasvukontole. Ikka mitu aastakest saab sedasi pendeldada sedasi.... Aga säästetud TM katab julgelt Kasvukonto halduskulud ja esialgse mõnevõrra suurema tüütuse.

Kas sa tahad hakata II sambast III sambasse raha üle viima, mis selle mõte on?
Kas II samba indeksfondid ei ole piisavalt atraktiivsed?
Kommentaarid: 69 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jnt
HV Guru
jnt

liitunud: 10.05.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.01.2020 12:04:35 vasta tsitaadiga

raitl, kui sul tekib rohkem sääste, kui 15% brutost/6000€ aastas, siis see ülejääk pane nt kasvukontole, et asi lihtsana hoida. Aga esimesena pumpaks ma siiski 3. samba täis.
Teine sammas ei puutu kuidagi asjasse. Kolmandast saad jupi kaupa ka välja võtta...

Betamax, kinnisvara ühisrahastuses olen paaris projektis kunagi osalenud ja need olid väga edukad. (Kõik tegid mulle 14-16% aastast tootlust) Aga kinnisvara ühisrahastus vajab reaalset mõttetööd ja analüüsi iga objekti kohta. Päris igasse suvalisse asja ka raha sisse ei laristaks.
Samas mõned feilinud projektid käivadki asja juurde. Olekski imelik, kui midagi sellist ei toimuks.

Aga täna olen ma eelkõige läbi Mintose tagasiostu garantiiga (sisuliselt võtad laenu väljastaja putka riski, mitte laenaja enda riski) eraisikute tarbimislaene rahastamas. 12% kandis annualiseeritud tootlus kõigub ja asi toimib 100% hands-off stiilis. Valid viisakamad laenu väljastajad välja, sätid automaatpakkujad paika ja edaspidi vaid kanna raha peale ja ära rohkem näpi. icon_smile.gif

NB! Kui Mintose jutuks läks, siis siin on mu soovituskood, mis peaks olema veits ägedam, kui iga "tavaline" soovituskood. Praktikas saame me mõlemad mingit vaevumõõdetavat boonust lisaraha, kui uus liituja reaalset raha sisse kannab. (Oli vist 1% sisse kantud rahast esimesel kolmel kuul. Ehk kui iga kuu kannad 100€ sisse, saame mõlemad lõpuks 3€)
https://www.mintos.com/en/l/ref/MINTOSCLUB.80NMSY

Kui ei taha soovituslinki kasutada, mine lihtsalt mintos.com lehele. thumbs_up.gif

_________________
Progemisest: https://byteaether.github.io/
Seisab keldris vana 386-486-Pentium1? Räägime! Ehk saan vanakesele uue elu anda. icon_wink.gif
Kommentaarid: 117 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 108
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Sold OUT
no credit
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.01.2020 12:12:48 vasta tsitaadiga

Kuidas see III sambasse kandmine üldse välja näeb? Teed mingi püsimakse või tuleb veel midagi allkirjastada või kannad kasvõi kohe see 6000 sinna üle?
_________________
Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist.
Kommentaarid: 94 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 81
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raitl
HV veteran


liitunud: 20.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.01.2020 12:16:55 vasta tsitaadiga

fgth, mõte on selles et II samba puhul on raha liigutamine keerukam. Välja võtta saad ainult kogu täiega, siis uuesti liituda saad 10a pärast, teist korda välja võtta (ikka kogu täiega) saad omakorda 10a peale uuesti liitumist, jne. Elus võib kõike ette tulla ja ma eelistan et kui midagi juhtub, siis on mul valikuvariante.
Kommentaarid: 166 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jnt
HV Guru
jnt

liitunud: 10.05.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.01.2020 12:18:43 vasta tsitaadiga

Sold OUT, teed "sooviavalduse" suvalises netipangas või tuleva lehel ära (igalt poolt saab kõiki valikuid valida), et oleks teada, mis fondi su raha minema hakkab ja seejärel võid täiesti tavalise pangaülekande teha, kasvõi ühekorraga terve aasta eest. Järgneval aastal tuludeklarit täidad, saad TM'i tagasi sellest kantud rahast.

raitl, aa, sa räägid 2. samba lõpetamisest endal. Okei.

Ma jään 2. sambasse sisse - see 200% boost'i, mis tuleb sotsmaksu arvelt, on piisavalt magus. Lisaks, esimest sammast tehakse aina "võrdsemaks ja võrdsemaks", ehk lõpuks ei looda ma sealt midagi asjalikku saada. Kui on võimalik nüüd osa sotsmaksust enda isiklikuks fondirahaks keerata, siis ma seda ka teen. thumbs_up.gif

_________________
Progemisest: https://byteaether.github.io/
Seisab keldris vana 386-486-Pentium1? Räägime! Ehk saan vanakesele uue elu anda. icon_wink.gif
Kommentaarid: 117 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 108
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.01.2020 15:29:30 vasta tsitaadiga

Paneks kah siia märgi maha... icon_smile.gif
_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.01.2020 17:11:47 vasta tsitaadiga

Enam lollimat pealkirja ei saa vist panna: https://leht.postimees.ee/6881222/aktsiatarkus-pole-tahtis-millal-osta-peaasi-on-osta-jarjekindlalt
_________________
M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W
Kommentaarid: 751 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 564
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jnt
HV Guru
jnt

liitunud: 10.05.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.01.2020 17:21:36 vasta tsitaadiga

Betamax kirjutas:
Enam lollimat pealkirja ei saa vist panna: https://leht.postimees.ee/6881222/aktsiatarkus-pole-tahtis-millal-osta-peaasi-on-osta-jarjekindlalt


Mis sel pealkirjal häda on? Järjepidevus on üks olulisemaid omadusi üldse kogu investeerimise juures...

_________________
Progemisest: https://byteaether.github.io/
Seisab keldris vana 386-486-Pentium1? Räägime! Ehk saan vanakesele uue elu anda. icon_wink.gif
Kommentaarid: 117 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 108
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Uhuu
HV kasutaja
Uhuu

liitunud: 08.04.2004




sõnum 25.01.2020 17:33:44 vasta tsitaadiga

märk.
_________________
Windows ei ole viirus, viirus teeb midagi...
Kommentaarid: 15 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.01.2020 17:33:52 vasta tsitaadiga

Sinu aju registreerib loogikat, aga ullikeste oma mitte.
Tegelikult kommentaaris on üpris hästi öeldud - artiklis rõhutakse lolli järjekindluse peale, mis ei ole kõige alus. Järjekindlalt näiteks Uberisse tampida oleks lihtsalt lollus.
Spoiler Spoiler Spoiler

Arvestades, et praegu on investeerimismaania ja liikvel palju lolli raha, siis... mnjah.

_________________
M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W
Kommentaarid: 751 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 564
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jnt
HV Guru
jnt

liitunud: 10.05.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.01.2020 21:16:21 vasta tsitaadiga

Betamax, Artikkel (nii palju, kui seda maksmata näeb) räägib indeksfondi investeerimisest, mitte ühte kõrge riskiga aktsiasse.
Viimased 50 aastat s&p500 on olnud väga rahuldava tootlusega. 200 aastat sama jutt. (Lihtsalt näiteks)

Lollid loevad igast asjast lollust välja, vahet pole, kui mida kirjutad...

_________________
Progemisest: https://byteaether.github.io/
Seisab keldris vana 386-486-Pentium1? Räägime! Ehk saan vanakesele uue elu anda. icon_wink.gif
Kommentaarid: 117 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 108
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Investeerimise ja aktsiate/võlakirjade teema mine lehele 1, 2, 3 ... 37, 38, 39  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.