|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
jonx
HV kasutaja
liitunud: 22.10.2003
|
06.04.2006 22:43:13
|
|
|
| mks kirjutas: |
| Keegi oskab öelda, kas uuematel arvutitel on garantiikleeps korpuse peal? St. on plaan osta lähitulevikus arvuti, aga endal on Audigy 4 Pro olemas, tahan selle sinna sisse panna... |
Ordi arvutitel ei ole kleepsu on vaid kleepekas kõvaketta kruvi/mutri ette pandud...
kusjuures kui Ordi kasutusjuhendit lugeda siis peaks seal kirjas olema, et iga 6 kuu tagant tuleb korpust seestpoolt puhastada, seda on lubatud ka klientidel endal teha
|
|
| Kommentaarid: 8 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
8 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mks
HV veteran
liitunud: 27.09.2004
|
06.04.2006 22:45:16
|
|
|
| jonx kirjutas: |
kui Ordi kasutusjuhendit lugeda siis peaks seal kirjas olema, et iga 6 kuu tagant tuleb korpust seestpoolt puhastada, seda on lubatud ka klientidel endal teha  |
Kusjuures ma ei loe nende toodete kasutusjuhendit, mida mul veel ei ole
|
|
| Kommentaarid: 11 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
9 |
|
| tagasi üles |
|
 |
O
Kreisi kasutaja

liitunud: 22.09.2005
|
06.04.2006 23:14:18
|
|
|
Sain hiljuti päris toreda garantiikogemuse, nimelt
Peale üle-Eestilist voolukõikumist viskas mu kast (mõned kuud vana ~10k) pildi tasku, kust viimane enam välja ei tulnud.
Ennem seda olin muidugi mõningaid klokkimise programme kasutanud mõistuse piires müra vähendamiseks (vent ei lase 100% peal koguaeg) ja siis veidi ka klokkinud videot.
Peale garantiisse andmist oli pikk-pikk paus suhtluses, vahepeal selgus, et Eesti Energia ühtegi kahju ei hüvita ja nii jäi ta sinna garantiisse istuma, kuna polnud teada, mis nad temaga teevad või testivad või veel miskit. Peale e-maili teel pärimist sain teate, et kõik on klokkimise süü ja garantii alla ei käi. (olgugi, et pilt kadus täpselt siis, kui terves eestis elekter kõikus) Niisiis seisis ta seal garantiis vast kaks kuud kokku, kuna seda raha (vana x800rx asemele 6600gt ostmiseks) polnud just tagataskust võtta. Garantiist kätte saamisel ise juures ei viibinud, aga kui ma ta kätte sain avastasin, et arvutil pole isegi originaal karpi alles (mis sai garantiisse andmisel koos kõigi juhtmete, manualide, driverite plaatide ja muu mudruga kaasa antud). Muidugi ei olnud neil mulle anda mu vana videokaarti, mille eest 500eeku pakuti juba. Arvasin, et neid plaate ja raamatuid ja kaableid neil niikuinii enam pole ja ei hakanud selle pärast kastiga tagasi minema(mis osutus suureks veaks, kuna telekast pilti arvutisse enam ei saa ja emaplaadi draivereid oli ka üks vahe hädasti tarvis). Olles juba nädala arvutit kasutanud vaatasin, et bios näitab 512mb mälu, tekkis juba tunne, et olen idioot ja ei mäleta, palju mul mälu on, aga siiski vaadates vanu everesti teste sain teada, et 1g teda seal sees on olnud. Helistasin kohe garantiisse, rääkisin kogu loo ära, siis mees käskis oodata ja vestles seal teistega pikalt, uuris puurit mitu minutit ja lõpuks ütles, et jah päris kehvasti on sellega ja tulgu ma läbi, annavad uue mälu.
Kusjuures põhjendati kogu seda jama lahkunud tehnikuga.
Iseenesest olen rahul, et nad vähemalt mälu uue andsid, aga nii ikka ei tohiks need asjad käia!
_________________ PS, kui teemades ei vasta |
|
| Kommentaarid: 76 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
69 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ramm
Kreisi kasutaja

liitunud: 04.10.2004
|
07.04.2006 10:37:27
|
|
|
Mul midagi ORdi vastu pole aga see on nõme et nad petavad kliente kaubaga..nimelt mõnede LG LCD(L1751SQSN) monitoridega.Nimelt sõber küsis andmeid ordist ning küsis üle LG'st otse..ja sealt öeldi et Ordi valetab ning ise panevad andmeid paremaks kui tegelikkus on muu Niiet ennem kui midagi ostate vaadake tootja kodulehest järgi kas ikka vastab tõele..
|
|
| Kommentaarid: 19 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
19 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Henrik
HV kasutaja
liitunud: 26.11.2003
|
07.04.2006 10:47:14
|
|
|
| Kusjuures surfates LG erinevate lehekülgede peal, siis valetab ka LG. Andmed on väga erinevad ühe ja sama monitori mudeli kohta.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Draax
HV veteran

liitunud: 21.03.2005
|
07.04.2006 10:47:20
|
|
|
| Mul täpselt selline monitor. Ostetud Ordist Septembris. Vaatasin tootja kodukalt ka enne ostu ja ei märganud küll sellist "parendavat reklaami"
|
|
| Kommentaarid: 29 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
29 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Bastardo
HV kasutaja

liitunud: 09.09.2003
|
07.04.2006 10:54:31
Ordi Pärnus |
|
|
Teeninduskultuur jätab seal küll tugevalt soovida. Läksin täna Ordi Pärnu salongi. Astun nende väiksesse poekesse sisse, vaatan ühe laua taga istub mingi jõmm, teise taga tibi. Mõlemil pilgud oma arvutisse suunatud. Ütlen tere, mõlemad tõstavad korra pea, vaatavad mulle tülpinult otsa, ei ütle ühtegi sõna ning pööravad siis pilgud kuvarisse tagasi.
Ok, otsin taskust nende hinnapakkumise välja ja jään nõutult seisma, kummale seda siis pakkuda. Kogun natuke julgust ja tülitangi neid siis küsimusega, et kumma poole võiksin nüüd selle pakkumisega pöörduda. Päss ütleb umbes, et no otsusta ise. Ulatan siis paberi tibile, kuna tema on lähemal. Tibi vaatab paberit ja küsib siis, et noh, mis ma nüüd siis tegema pean. Ütlen et tahan seda tellida. Ok, minevat aega võtavad ühendust. Ja siis teatab tibi, et ega mul rohkem olegi öelda. Ega mulgi, kehitasin õlgu ja astusin tänavale. Ega ma lootnudk enam, et nad mulle head aega soovivad või midagi, nad ei vaevunud isegi aitäh ütlema selle eest, et ma just neilt selle arvuti ostan.
Ok, niimoodi kirja panduna see ei tundugi eriti hullu käitumisena aga kohapeal olles mängisid hästi kaasa ka nende tüdinud ja selline üleolev hoiak jne. Võrreldes Tartu Ordiga, kus sinuga sõbralikult vesteldakse, alet pakutakse ja noh, inimese moodi käitutakse, oli Pärnu Ordi küll väga negatiivne kogemus.
_________________ "Siiski, julgeksin arvata, et siiski antud juhul, nagu ka paljudel, ütleksin isegi, et siiski kõikidel juhtudel oma isikliku arvamuse
põhjendamine omab siiski küllaltki suurt kaalu, eriti valdavalt, ma ütleksin, negatiivse arvamuse puhul" (A. Rüütel) |
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
12 |
|
| tagasi üles |
|
 |
8
HV Guru
liitunud: 27.04.2005
|
07.04.2006 12:19:36
|
|
|
| Ramm kirjutas: |
Mul midagi ORdi vastu pole aga see on nõme et nad petavad kliente kaubaga..nimelt mõnede LG LCD(L1751SQSN) monitoridega.Nimelt sõber küsis andmeid ordist ning küsis üle LG'st otse..ja sealt öeldi et Ordi valetab ning ise panevad andmeid paremaks kui tegelikkus on muu Niiet enne kui midagi ostate vaadake tootja kodulehest järgi kas ikka vastab tõele.. |
Kusjuures tihtipeale ei saa isegi tootja kodulehe ja muude veebiallikate järgi üle kontrollima minna, sest kohaliku müüja (sh. justnimelt ka Ordi) kodulehe komponentide nimekirjas on puudu müüdava toote täpne tüübinumber! Näiteks paljudel kõvaketastel ei ole Ordi nimekirjas praegu oleva paari-kolme põhinäitaja alusel võimalik üheselt tuvastada, millise konkreetse tootega (ja kohati isegi tootepõlvkonnaga) ikkagi tegemist on. Näited:
- 1.lk. Hitachi 160 ja 250GB kettad (kas on 7K250 või T7K250 seeriast?)
- 1.lk. Samsungi kettad,
- 3.lk. mitmed Seagate kettad,
- 4.lk. WD Raptor 74GB (kas WD740GD-00FLA2, WD740GD-00FLC0, WD740ADFD ?)
- 4.lk. WD Raptor 150GB (kas ADFD või AHFD ?, need ju täiesti eri asjad!)
- 4.lk. WD 250GB SATAII 16MB (kas WD2500KS või WD2500YD ?)
- 4.lk. WD 320GB SATAII 16MB (kas WD3200KS või WD3200YS ?)
- 4-5.lk. kõik notebook-kettad.
Need vaid mõned hetkel silmajäänud näited. Samas on seal ridades palju mõttetut koormavat infi, mis tegelikkusega niikuinii kunagi ei klapi, eelkõige kiirusenäitajad nagu "up to 570Mbs" ning SATAII juures olev "300 MB/s". Need mõlemad võiks üldse kustutada, sest on puhas mull tarbija segadusse ajamiseks. Aga kõige olulisem siiski, et kõvaketastel oleks alati juurde märgitud täpne mudeli tähis (näiteks WD1600YD, 7H500F0, ST3500641AS, HDS725050KLA360, HD160JJ, ning 74GB Raptori puhul erandina veelgi pikemalt, näiteks: WD740GD-00FLC0).
Samalaadseid puudujääke on ka mitmete teise komponentide nimekirjade osas (näiteks osad mälud).
Ning see jutt mitte ainult Ordi kohta, vaid enamuse suurte Eesti müüjate kapsaaeda.. Enter'il on veel rääbakam info, samas K-Salongi tuleks isegi selles osas veidi kiita, vähemalt kõvaketastel on neil mudelinumbrid enamasti (kuigi mitte kõigil) nimekirjas olemas, samas muu lisainfo vajaks ka ühtlustamist ja puhastamist...
|
|
| Kommentaarid: 37 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
37 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
8
HV Guru
liitunud: 27.04.2005
|
07.04.2006 12:29:39
|
|
|
| Tanel kirjutas: |
| Enamik firmasid võtavad tootenimetused maaletoojate hinnakirjadest, ise süvenemata, mis komponentidega täpselt tegemist on |
Samas maaletoojatel (niipalju kui mina näinud olen) on siiski põhjalikum info olemas, vähemalt konkreetsed toote mudelinumbrid on alati kirjas olnud. Mulle tundub et asi on ikkagi lõppmüüja pealiskaudsuses ja lohakuses...
|
|
| Kommentaarid: 37 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
37 |
|
| tagasi üles |
|
 |
eShelobik
HV Guru

liitunud: 01.04.2003
|
07.04.2006 12:55:51
|
|
|
| või äkki selles, et kui kettaid näiteks tellitakse siis saadakse teada alles kättesaamisel millise seeriaga on tegu? ja kes jõuab sul igapäev tervet hinnakirja ülekäija, et neid seeriad koguaeg muuta.
|
|
| Kommentaarid: 295 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
262 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Auron
HV Guru

liitunud: 19.08.2003
|
07.04.2006 13:01:38
|
|
|
Ilge jama, prose seerianummereid kahh netis kirjas pole, kuhu selline asi kõlbab
|
|
| Kommentaarid: 156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
133 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tupsu
HV Guru

liitunud: 02.10.2002
|
07.04.2006 13:02:31
|
|
|
| Ramm kirjutas: |
| .....Nimelt sõber küsis andmeid ordist ning küsis üle LG'st otse..ja sealt öeldi et Ordi valetab ..... |
Ehk täpsustad, millise koha pealt LG'st otse Su sõber asja küsis ? Väga umbluu jutt praegu, kuna LG Baltikumi esindus , mille alla ka eesti käib, asub Riias ja mina näiteks läti keelt ei oska.
|
|
| Kommentaarid: 234 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
11 :: |
200 |
|
| tagasi üles |
|
 |
8
HV Guru
liitunud: 27.04.2005
|
07.04.2006 13:19:43
|
|
|
| etc_Shelob kirjutas: |
| või äkki selles, et kui kettaid näiteks tellitakse siis saadakse teada alles kättesaamisel millise seeriaga on tegu? ja kes jõuab sul igapäev tervet hinnakirja ülekäija, et neid seeriad koguaeg muuta. |
Never... Hulgilaost tellimine käib ikka tootekoodi (täpsemalt isegi tellimisnumbri-koodi) järgi ja sellega on ka kohe üks ja ainus täpne mudelitüüp juba ära määratud. See on väga oluline, sest mitmed sarnaste põhiparameetritega mudelid ei ole vastastikku asendatavad või pole ühtepidi asendatavad (WD2500YD ja WD2500KS näide). Või on tegemist täiesti erineva konstruktsiooni ja/või väga erineva performancega (7K250 ja T7K250 näide, samuti Raptor ADFD ja AHFD). Või on üks mudel aasta 2003 põlvkonnast, teine aga 2005 põlvkonnast.
|
|
| Kommentaarid: 37 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
37 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jonx
HV kasutaja
liitunud: 22.10.2003
|
07.04.2006 14:59:24
Re: Ordi Pärnus |
|
|
| Bastardo kirjutas: |
Teeninduskultuur jätab seal küll tugevalt soovida. Läksin täna Ordi Pärnu salongi. Astun nende väiksesse poekesse sisse, vaatan ühe laua taga istub mingi jõmm, teise taga tibi. Mõlemil pilgud oma arvutisse suunatud. Ütlen tere, mõlemad tõstavad korra pea, vaatavad mulle tülpinult otsa, ei ütle ühtegi sõna ning pööravad siis pilgud kuvarisse tagasi.
Ok, otsin taskust nende hinnapakkumise välja ja jään nõutult seisma, kummale seda siis pakkuda. Kogun natuke julgust ja tülitangi neid siis küsimusega, et kumma poole võiksin nüüd selle pakkumisega pöörduda. Päss ütleb umbes, et no otsusta ise. Ulatan siis paberi tibile, kuna tema on lähemal. Tibi vaatab paberit ja küsib siis, et noh, mis ma nüüd siis tegema pean. Ütlen et tahan seda tellida. Ok, minevat aega võtavad ühendust. Ja siis teatab tibi, et ega mul rohkem olegi öelda. Ega mulgi, kehitasin õlgu ja astusin tänavale. Ega ma lootnudk enam, et nad mulle head aega soovivad või midagi, nad ei vaevunud isegi aitäh ütlema selle eest, et ma just neilt selle arvuti ostan.
Ok, niimoodi kirja panduna see ei tundugi eriti hullu käitumisena aga kohapeal olles mängisid hästi kaasa ka nende tüdinud ja selline üleolev hoiak jne. Võrreldes Tartu Ordiga, kus sinuga sõbralikult vesteldakse, alet pakutakse ja noh, inimese moodi käitutakse, oli Pärnu Ordi küll väga negatiivne kogemus. |
kõik Ordi teenindused siis sellised ei ole...
|
|
| Kommentaarid: 8 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
8 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Auron
HV Guru

liitunud: 19.08.2003
|
07.04.2006 15:18:46
Re: Ordi Pärnus |
|
|
| Bastardo kirjutas: |
| Teeninduskultuur jätab seal küll tugevalt soovida. Läksin täna Ordi Pärnu salongi. Astun nende väiksesse poekesse sisse, vaatan ühe laua taga istub mingi jõmm, teise taga tibi. |
Muidugi suhtumine jätab ka soovida - istub mingi pässist jõmm ja teisal loll tibi, mina kunn astun uksest sisse ja kulpi ei löödagi ega kiirustata saapaid läikima lööma.
|
|
| Kommentaarid: 156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
133 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mks
HV veteran
liitunud: 27.09.2004
|
07.04.2006 15:21:12
|
|
|
Auron, oled kuulnud väljendit "Klient on kuningas"... tavaline tere oleks viisakas...
Täna tondi Ordis küll väga viisakas teenindus... Sai arvuti tellitud
|
|
| Kommentaarid: 11 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
9 |
|
| tagasi üles |
|
 |
386
Kreisi kasutaja

liitunud: 09.11.2003
|
07.04.2006 15:21:38
|
|
|
Auron on Pärnust. Seega tema ongi päss?
_________________ Minu klaviatuur vihkab mind... |
|
| Kommentaarid: 15 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
8 |
|
| tagasi üles |
|
 |
angel
HV Guru

liitunud: 06.12.2003
|
07.04.2006 15:31:45
Re: Ordi Pärnus |
|
|
| Auron kirjutas: |
| Bastardo kirjutas: |
| Teeninduskultuur jätab seal küll tugevalt soovida. Läksin täna Ordi Pärnu salongi. Astun nende väiksesse poekesse sisse, vaatan ühe laua taga istub mingi jõmm, teise taga tibi. |
Muidugi suhtumine jätab ka soovida - istub mingi pässist jõmm ja teisal loll tibi, mina kunn astun uksest sisse ja kulpi ei löödagi ega kiirustata saapaid läikima lööma. |
Minuteada ei soovitud kummardamist vaid elementaarset tähelepanu müüjalt. Ehk siis selleks ta sinna tööle võetud ongi et kliente teenindada. Või neil on seal mingi muu otstarve? Saavad tasuta internetis passida ja võivad niisama istuda (aka kartuli salongi teenindus).
Kui ikka müüa ostjast välja ei tee ning puudub oskus klienti teenindada siis on ta endale väga vale elukutse valinud. Vaevalt keegi teda sinna sunniviisiliselt tööle pani
Aga võimalik et mõni arvabki et selline teenindus kus müüa ei tee välja ja ostja peab nuruma et keegi talle midagi müüks on tavaline ja normaalne
|
|
| Kommentaarid: 175 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
157 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mcaff
Piiratud kasutaja

liitunud: 10.08.2005
|
07.04.2006 15:48:46
|
|
|
Kui mina viimasel ajal tartus kyyni ordis olen käind siis igakord on teenindamine paremaks läinud ja eriti abi valmis on seal keegi marko sisse juba lähed ytleb "tere saan ma teid kuigai aidata"
ps:nüüd sinna ilus tsikk juurde tekkind päris kenad paunad olid tal
|
|
| Kommentaarid: 130 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
104 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Draax
HV veteran

liitunud: 21.03.2005
|
07.04.2006 15:53:43
|
|
|
| mcaff kirjutas: |
ps:nüüd sinna ilus tsikk juurde tekkind päris kenad paunad olid tal  |
Loo moraal siis: kuidas meelitada itinohikuid oma kauplusest arvutinänni ostma
|
|
| Kommentaarid: 29 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
29 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees

liitunud: 27.01.2003
|
07.04.2006 18:50:35
|
|
|
8, see pole ainult Ordi viga, vaid ka paljude teiste poodide, kuna nad kopeerivad otse maaletooja andmebaasist need kirjeldused. kahjuks on see nii.
edit: oi ette jõuti juba
|
|
| Kommentaarid: 373 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
313 |
|
| tagasi üles |
|
 |
8
HV Guru
liitunud: 27.04.2005
|
07.04.2006 18:59:18
|
|
|
| Skeptik kirjutas: |
8, see pole ainult Ordi viga, vaid ka paljude teiste poodide, kuna nad kopeerivad otse maaletooja andmebaasist need kirjeldused. kahjuks on see nii.  |
Aga ometi näiteks K-Salong, Zebra, DrPeep, ATF, Arvutilinn, Sign, jpt. on suutnud kõik need täpsed mudelinumbrid oma hinnakirjadesse saada. Ning kohati lisaks ka selgema ja parema lisainfoga. Ometi nad ju kasutavad ka samu maaletoojate andmebaase...
|
|
| Kommentaarid: 37 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
37 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mcaff
Piiratud kasutaja

liitunud: 10.08.2005
|
07.04.2006 19:07:36
|
|
|
| Võibolla oli see Ordi omapoolne aps
|
|
| Kommentaarid: 130 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
104 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Bastardo
HV kasutaja

liitunud: 09.09.2003
|
07.04.2006 23:15:12
Re: Ordi Pärnus |
|
|
| Auron kirjutas: |
| Bastardo kirjutas: |
| Teeninduskultuur jätab seal küll tugevalt soovida. Läksin täna Ordi Pärnu salongi. Astun nende väiksesse poekesse sisse, vaatan ühe laua taga istub mingi jõmm, teise taga tibi. |
Muidugi suhtumine jätab ka soovida - istub mingi pässist jõmm ja teisal loll tibi, mina kunn astun uksest sisse ja kulpi ei löödagi ega kiirustata saapaid läikima lööma. |
Auron, sellise suhtumise kujundasid nemad. Ega ma ei karanud ju uksest sisse jutuga, et kuule päss, ütle tere
Saab küll kliendiga viisakamalt suhelda. Näiteks täna õhtul käisin +- toorikuid ostmas. Väga lahe noormees oli seal. Esmalt lasi mul natuke kaupa vaadata. Siis astus ligi, tervitas reipalt, küsis kas tahan DVD või CD toorikuid. Tundis huvi millega ma lõikan neid ja siis ütles, et ahh, ära hakka neid kalleid Philipsi omi ostmagi võta parem see odavam torn, see on igati ok. Loomulikult vahetasime viisakusi nagu tänan ja palun ja muud sellised väljendid. Ja ma tulin poest hea tujuga ära.
Ausõna Auron, mai tahagi, et mind poes ümmardataks, ei pea ma ka end mingiks kunniks. Aga ei ole ju palju tahta, et sinusse inimlikult suhtutakse. Nii, et sul ei tekiks muljet, et sa pead müüjalt tülitamise pärast vabandust paluma.
_________________ "Siiski, julgeksin arvata, et siiski antud juhul, nagu ka paljudel, ütleksin isegi, et siiski kõikidel juhtudel oma isikliku arvamuse
põhjendamine omab siiski küllaltki suurt kaalu, eriti valdavalt, ma ütleksin, negatiivse arvamuse puhul" (A. Rüütel) |
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
12 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Aivar88
HV veteran
liitunud: 28.11.2003
|
08.04.2006 10:58:35
Re: Ordi Pärnus |
|
|
| Bastardo kirjutas: |
| Ausõna Auron, mai tahagi, et mind poes ümmardataks, ei pea ma ka end mingiks kunniks. Aga ei ole ju palju tahta, et sinusse inimlikult suhtutakse. Nii, et sul ei tekiks muljet, et sa pead müüjalt tülitamise pärast vabandust paluma. |
Kusjuures sellistele müüjatele oleksidki võinud öelda enne lahkumist, et vabandan et tülitasin! see vast paneks nad natuke mõtlema
|
|
| Kommentaarid: 77 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
2 :: |
58 |
|
| tagasi üles |
|
 |
angel
HV Guru

liitunud: 06.12.2003
|
08.04.2006 12:35:51
Re: Ordi Pärnus |
|
|
| DyFendeX kirjutas: |
| Bastardo kirjutas: |
| Ausõna Auron, mai tahagi, et mind poes ümmardataks, ei pea ma ka end mingiks kunniks. Aga ei ole ju palju tahta, et sinusse inimlikult suhtutakse. Nii, et sul ei tekiks muljet, et sa pead müüjalt tülitamise pärast vabandust paluma. |
Kusjuures sellistele müüjatele oleksidki võinud öelda enne lahkumist, et vabandan et tülitasin! see vast paneks nad natuke mõtlema  |
või siis: "vabandan, ma enam EI tülita teid kunagi"
|
|
| Kommentaarid: 175 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
157 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Bastardo
HV kasutaja

liitunud: 09.09.2003
|
11.04.2006 10:49:45
Paar sõna ikka kiituseks kah |
|
|
Pean nüüd natuke oma Ordi kohta tehtud negatiivset kommentaari korrigeerima (ja teen seda rõõmuga). Olen nendega kahel viimasel päeval oma tellitud komplekti teemal e-kirju vahetanud ja ütlen, et kirjateel suhtlevad nad väga viisakalt ja kiirelt. Pakuvad ise paremaid lahendusi välja, annavad nõu, teevad alet ja on üldse sellised mõnusad.
Ma pole küll päris kindel, kas vahetasin kirju selle sama mehega, keda salongis nägin aga usun, et nii see on. Võib-olla inimesele lihtsalt sobib kirjalik suhtlemine rohkem kui näost näkku klientidega kohtumine. Seda ei saa talle ju pahaks panna
Igatahes minu arvamus Ordist on jälle paranenud.
_________________ "Siiski, julgeksin arvata, et siiski antud juhul, nagu ka paljudel, ütleksin isegi, et siiski kõikidel juhtudel oma isikliku arvamuse
põhjendamine omab siiski küllaltki suurt kaalu, eriti valdavalt, ma ütleksin, negatiivse arvamuse puhul" (A. Rüütel) |
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
12 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Draax
HV veteran

liitunud: 21.03.2005
|
11.04.2006 11:00:10
Re: Paar sõna ikka kiituseks kah |
|
|
| Bastardo kirjutas: |
Ma pole küll päris kindel, kas vahetasin kirju selle sama mehega, keda salongis nägin aga usun, et nii see on. Võib-olla inimesele lihtsalt sobib kirjalik suhtlemine rohkem kui näost näkku klientidega kohtumine. Seda ei saa talle ju pahaks panna  |
Selles pole jah midagi imelikku. Saab hetke järele mõelda, enne kui vastad ja kirjas väljenduvad inimesed üldse põhjalikumalt. Ilmselt oskasid sa ise ka oma vajadused ja probleemid kirja teel paremini sõnadesse panna, nii et leiti kohe ka mõlemat osapoolt rahuldav lahendus.
|
|
| Kommentaarid: 29 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
29 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Magic
HV Guru

liitunud: 28.12.2001
|
11.04.2006 19:27:25
Re: Paar sõna ikka kiituseks kah |
|
|
| Draax kirjutas: |
| Bastardo kirjutas: |
Ma pole küll päris kindel, kas vahetasin kirju selle sama mehega, keda salongis nägin aga usun, et nii see on. Võib-olla inimesele lihtsalt sobib kirjalik suhtlemine rohkem kui näost näkku klientidega kohtumine. Seda ei saa talle ju pahaks panna  |
Selles pole jah midagi imelikku. Saab hetke järele mõelda, enne kui vastad ja kirjas väljenduvad inimesed üldse põhjalikumalt. Ilmselt oskasid sa ise ka oma vajadused ja probleemid kirja teel paremini sõnadesse panna, nii et leiti kohe ka mõlemat osapoolt rahuldav lahendus. |
See on arvutiaajastu tulemus, et reaalajas suhtlemine kannatab
Poes suheldes ei taha kohe kuidagi kogu murede/mõtete list peast välja tulla
Kuigi näiteks K-ga olen sunnitud ajama asju telefoni teel ja selles osas peab ennast ikka niipalju pingutama, et kõik öeldud saaks...
|
|
| Kommentaarid: 235 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
201 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jonx
HV kasutaja
liitunud: 22.10.2003
|
12.04.2006 14:38:41
|
|
|
ega see kirjutamine ole jah inimestele kergem(it ajastu inimestele eriti)
tunnistan, et endalgi on kergem asju ajada kirja teel kui telefonitsi...kaldun arvama et pooltel HV inimestel on see nii
|
|
| Kommentaarid: 8 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
8 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
15.04.2006 22:41:06
|
|
|
Kui on otsesuhtluses probleeme või kartust, siis võib ju rahulikult enne suhtlemist mõne väikse spikri koostada, et mille kohta mida küsida 8) Ehk siis samamoodi kui poodi minnes kirja pannakse mida osta tarvis oleks
Igatahes mina olen oma pärimistele alati kiirelt mulle vajalikud vastused kätte saanud
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Magic
HV Guru

liitunud: 28.12.2001
|
16.04.2006 21:27:55
|
|
|
Eks ta ole jah nii...
Seda enam, et kui head müügimehed on siis võid pärast rohkema kraamiga lahkuda kui plaanisid
Tartus näiteks ordi hulgi inimestega suisa rõõm suhelda... (alla linna pole enam ammu sattunud, nii et tolle osas ei tea enam sõna võtta)
|
|
| Kommentaarid: 235 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
201 |
|
| tagasi üles |
|
 |
KENWOOD
HV Guru

liitunud: 01.03.2004
|
05.05.2006 22:32:59
|
|
|
| 386 kirjutas: |
| Auron on Pärnust. Seega tema ongi päss? |
ei see veel puudus head mõtted teil ikka
|
|
| Kommentaarid: 114 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
99 |
|
| tagasi üles |
|
 |
vutt
HV kasutaja
liitunud: 14.11.2003
|
08.05.2006 17:13:58
|
|
|
| Üks must tõrvatilk ka meepotti. Nädalavahetusel üritas Pärnu mnt. salongi külastada täpselt kell 10:00, kui salong oleks pidanud avatama. Kahjuks oli aga pood kinni, kussjuures kõige negatiivsem oli see, et mingi tüüp tallas seal klaasi taga ringi ja jõllitas mind korduvalt. Ootasin ca 15min. ja alles siis pani endal veel irve näol, sildi uksele, et vabandame ja avame 11:00.
|
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
6 |
|
| tagasi üles |
|
 |
KENWOOD
HV Guru

liitunud: 01.03.2004
|
08.05.2006 22:51:07
|
|
|
tüüp hoidis enda tuju üleval aga jah ,see küll ei ole viisakas käitumine kliendi suhtes
|
|
| Kommentaarid: 114 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
99 |
|
| tagasi üles |
|
 |
lohesell
HV vaatleja
liitunud: 21.05.2004
|
10.05.2006 12:02:22
|
|
|
| vutt kirjutas: |
| Üks must tõrvatilk ka meepotti. Nädalavahetusel üritas Pärnu mnt. salongi külastada täpselt kell 10:00, kui salong oleks pidanud avatama. Kahjuks oli aga pood kinni, kussjuures kõige negatiivsem oli see, et mingi tüüp tallas seal klaasi taga ringi ja jõllitas mind korduvalt. Ootasin ca 15min. ja alles siis pani endal veel irve näol, sildi uksele, et vabandame ja avame 11:00. |
Kuna üks töötaja hilines endast olenematutel põhjustel tööle, oli salongis peale 10°° kohal vaid üks müügikonsultant. Müügisalongi ei saa aga ühe müüjaga turvalisuse huvides avada. Vabandame!
PS: Arvan, et "irve näol" on natukene üle pakutud väljend!
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Draax
HV veteran

liitunud: 21.03.2005
|
10.05.2006 12:43:06
|
|
|
Selgitus arusaadav, aga oleks ju võinud ust paotada ja öelda ka viisakalt et on väiksed probleemid ja enne 11 pole võimalik avada. Selline klaasi taga ootajale kuivalt sildi ülesviskamine mõjub solvavalt tõesti. Kui inimene ootab (ja läbi klaasi on ju näha, et ootab) avamist ja visatakse lihtsalt silt akna peale, siis see jätab küll sellise üleoleva mulje, et "passi seal klaasi taga kui tahad, aga meie praegu ei ava"
Nii et paar lauset ukse taga ootajale oleks pahameelt edukalt vältinud.
|
|
| Kommentaarid: 29 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
29 |
|
| tagasi üles |
|
 |
lohesell
HV vaatleja
liitunud: 21.05.2004
|
10.05.2006 12:56:44
|
|
|
| Draax kirjutas: |
Selgitus arusaadav, aga oleks ju võinud ust paotada ja öelda ka viisakalt et on väiksed probleemid ja enne 11 pole võimalik avada. Selline klaasi taga ootajale kuivalt sildi ülesviskamine mõjub solvavalt tõesti. Kui inimene ootab (ja läbi klaasi on ju näha, et ootab) avamist ja visatakse lihtsalt silt akna peale, siis see jätab küll sellise üleoleva mulje, et "passi seal klaasi taga kui tahad, aga meie praegu ei ava"
Nii et paar lauset ukse taga ootajale oleks pahameelt edukalt vältinud. |
Täiesti põhjendatud, Draax. Eks müügimees oli ise ka antud olukorras meeltesegaduses ja ei osanud selle peale tulla. Muidu igati tore ja asjalik ja viisakas kolleeg ning hea teenindaja.
Tänan märkuse eest!
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Auron
HV Guru

liitunud: 19.08.2003
|
10.05.2006 13:47:32
|
|
|
Raizk ma ükspääv nägin siis Pärnu ordis räiget turvalisuse rikkumist, nimelt blondiin naiska oli üksi tööl
|
|
| Kommentaarid: 156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
133 |
|
| tagasi üles |
|
 |
lohesell
HV vaatleja
liitunud: 21.05.2004
|
10.05.2006 14:21:52
|
|
|
| Auron kirjutas: |
Raizk ma ükspääv nägin siis Pärnu ordis räiget turvalisuse rikkumist, nimelt blondiin naiska oli üksi tööl  |
esindus 10x väiksem ka ju! Turvalisuse all pidasin silmas vargusi! Kui esindus suur, siis on ühel müüjal praktiliselt võimatu tervel esindusel silma peal hoida ning varastega jageleda. Pärnus on pikanäpumehi kah tunduvalt vähem kui tartus/tallinnas!
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
vutt
HV kasutaja
liitunud: 14.11.2003
|
17.05.2006 15:54:10
|
|
|
| OK, ok! "Irve näol" oli jah veidike palju öeldud aga shitt mekk jäi man sellest intsidendist küll. Ostsin siiski asja tol päeval ikkagi Ordist. Tõsi, seda küll hoopis Jõe tänava salongist.
|
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
6 |
|
| tagasi üles |
|
 |
HDTanel
Overclocker

liitunud: 15.12.2002
|
19.05.2006 11:37:41
|
|
|
Paistab, et liitun teiega kohe kohe 8)
_________________ Krüpto
Minu Youtube - HDTanel
Minu Instagram - HDTanel |
|
| Kommentaarid: 635 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
3 :: |
496 |
|
| tagasi üles |
|
 |
KENWOOD
HV Guru

liitunud: 01.03.2004
|
19.05.2006 17:38:02
|
|
|
| PlatoonSgtElias kirjutas: |
| Paistab, et liitun teiega kohe kohe 8) |
mh kas sain õigesti aru et läksid ordise tööle
|
|
| Kommentaarid: 114 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
99 |
|
| tagasi üles |
|
 |
RKsilver
HV Guru
liitunud: 08.07.2005
|
19.05.2006 18:05:20
|
|
|
niih mull väga meeldiv kogemus siis:
2 päeva eest saatsin siis Ordi-sse e-maili,et oleks soov saada Hitachi Travelstar 7K100 100GB 7200rpm 8MB ATA/100 kõvaketas läptopile nimelt siis küsisin,et kas on võimalik tellida,palju maksab ja kui palju aega läheb.
Vastus tuli päris kärmelt,vaevalt 5 minti oli vahe Vastati,et neil on see võimalik tellida ja maksumus on 2900.-krooni.
ja aeg mil tuleb on umbes 2-10 tööpäeva.
niih siis tellisin ära ja öeldi,et ketas jõuab lattu 2 päeva pärast 19.05.06(täna) lõunaks.
Siis täna (19.05.06) käis mu tuttav seda ketast ära toomas ja asi laabus väga hästi,kuna see tellimuse kinnitus tuli mu e-mail-ile siis helistas sõber mulle ja palus mul öelda kinnituse number müüja-le kes siis asja kinnitas ja sõbrale ära müüs.
Müüjale suured tänud ja kindlasti ka suured tänud Helena Nielsenile,Kes siis muga läbi e-maili ühendust pidas
minupoolt 101% hea meel,et selle Ordist ostsin
|
|
| Kommentaarid: 172 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
3 :: |
140 |
|
| tagasi üles |
|
 |
RKsilver
HV Guru
liitunud: 08.07.2005
|
20.05.2006 14:49:20
|
|
|
käisin siis täna veel ühte läpatsi ketast ostmas,see oli 40gb 5400 pööret ja 8mb vahemäluga hitachi ketas
kas seal kliendikaarte ka jagatakse
|
|
| Kommentaarid: 172 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
3 :: |
140 |
|
| tagasi üles |
|
 |
KENWOOD
HV Guru

liitunud: 01.03.2004
|
20.05.2006 15:03:39
|
|
|
| kutsa99 kirjutas: |
käisin siis täna veel ühte läpatsi ketast ostmas,see oli 40gb 5400 pööret ja 8mb vahemäluga hitachi ketas
kas seal kliendikaarte ka jagatakse  |
kliendikaart võiks olla jah aga umbes sellises stiilis et see sooduse protsent kasvab nagu sooritatud väärtusega et kui oled ostnud kokku üle 50000kr siis tuleb mingi 1 % juurde soodustust
|
|
| Kommentaarid: 114 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
99 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Auron
HV Guru

liitunud: 19.08.2003
|
20.05.2006 15:25:09
|
|
|
| MoosiVaras kirjutas: |
| kutsa99 kirjutas: |
käisin siis täna veel ühte läpatsi ketast ostmas,see oli 40gb 5400 pööret ja 8mb vahemäluga hitachi ketas
kas seal kliendikaarte ka jagatakse  |
kliendikaart võiks olla jah aga umbes sellises stiilis et see sooduse protsent kasvab nagu sooritatud väärtusega et kui oled ostnud kokku üle 50000kr siis tuleb mingi 1 % juurde soodustust  |
Selline sooduka süsteem oleks tavainimese jaoks suht pointless ja firmade jaoks liialt mugav.
|
|
| Kommentaarid: 156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
133 |
|
| tagasi üles |
|
 |
p2ep
HV veteran
liitunud: 13.12.2003
|
20.05.2006 15:38:23
|
|
|
| Auron kirjutas: |
Selline sooduka süsteem oleks tavainimese jaoks suht pointless ja firmade jaoks liialt mugav. |
Siinkohas oleks kasulik teada, milliste kasumimarginaalidega IT kauba müük käib.
Pole see kaugeltki ehituskaup, kus saab paarkümmend % alla kaubelda vahel.
|
|
| Kommentaarid: 32 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
28 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Alfredo
HV kasutaja
liitunud: 11.06.2004
|
22.05.2006 12:12:02
|
|
|
Kah üks positiivne kogemus Ordist juures: äiapapal oli soov oma vana arvuti (iidvana Pentium 400MHz, K-Salongist ostetud) uuega asendada. Sai siis nende kodulehelt järgi vaadatud milline komplekt vastaks vajadustele. Ainus asi oli see, et TV-Out'iga videokaarti oli lisaks vaja. Läksime äiapapaga Pärnu mnt. salongi kohale, tegime ühe naisterahvaga (äkki oli Bibi tema nimeks?) seal juttu, et oleks komplekti vaja... võtsin selle arvutite nimekirja ette, ütlesin millist silmas pidasin ning et TV-Out'iga videokaarti oleks ka lisaks vaja. Klõbistas teine seal siis natuke, ütles, millise videokaarti ta sinna lisaks äkki paneks. Me siis ütlesime, et lasku meile pakkumine välja, et me natuke mõtleme veel. Hiljem siis helistasin, ütlesin tellimuse/pakkumise numbri ja asi läks töösse. Komplekt sai valmis täpselt nii kiiresti nagu lubatud ja kõik sees nii nagu olema pidi.
_________________ Ka Ternobõlis tärkab taas kevad: muru läheb aina sinisemaks ja põõsastes hauguvad linnud. |
|
| Kommentaarid: 14 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
11 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|