Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Fotograafia »  Canon A300 vs. A60 ? märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
tinasõdur
HV kasutaja
tinasõdur

liitunud: 14.04.2003




sõnum 21.12.2003 01:04:08 vasta tsitaadiga

Niih...olema siis A60...einoh...IMHO väääga hea pill...soovitan kõigile...kasvõi koguge raha A60'e jaoks kui ostate trusti...
aga muidu... Manuali ja Auto. vahe??? mis seal siis on? ma mõtlen et kuidas ma neid settinguid vms. panen paremaks...

_________________
Minu moto: "Mis ei tapa, teeb tugevaks..."
Kui ei aita, siis..."...Jalg näkku, jutt muutub..."
Solvamine mõjub kui hoop kõhtu
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ppg
HV Guru
ppg

liitunud: 14.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.12.2003 02:44:44 vasta tsitaadiga

kõik sõltub ju olukorrast...
Kommentaarid: 170 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 5 :: 137
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tinasõdur
HV kasutaja
tinasõdur

liitunud: 14.04.2003




sõnum 21.12.2003 13:05:41 vasta tsitaadiga

aga seda....et...
mida suurem säriaeg seda parem v? ma tean et sõltub olukorrast see säriaeg...aga mis on normaal-säriaeg... 1/160 vms...
öelge siis ekegi icon_wink.gif

Ette Tänades kha!

_________________
Minu moto: "Mis ei tapa, teeb tugevaks..."
Kui ei aita, siis..."...Jalg näkku, jutt muutub..."
Solvamine mõjub kui hoop kõhtu
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ihvike
HV Guru

liitunud: 01.04.2002




sõnum 21.12.2003 13:25:17 vasta tsitaadiga

tinasõdur kirjutas:
aga seda....et...
mida suurem säriaeg seda parem v? ma tean et sõltub olukorrast see säriaeg...aga mis on normaal-säriaeg... 1/160 vms...
öelge siis ekegi icon_wink.gif

Ette Tänades kha!
Sellist mõistet (suurem säriaeg) korrektselt võttes ei olegi olemas. On pikad säriajad ja lühikesed säriajad. Minu enda klassifitseeringu järgi on pikad säriajad alates 1/30 sekundit kuni lõpmatus (loomulikult ei saa enamuse nüüdsete elektrooniliste katikutega aparaatidega katikut lõpmatuseni lahti hoida, aga näiteks Zenit'il võib küll aastakümneid katik lahti püsida icon_razz.gif). 1/30 on üks viimaseid säriaegu, millega veel normaalse fookuskaugusega objega keskmiselt kogenud fotograaf käest võttes terava pildi saab. 1/15, 1/8 jne on juba natuke liiga aeglased, et ilma toe (statiivita) teravaid pilte saada. Kui objektiks on inimene või loom või mõni muu liikuv objekt (näiteks voolav vesi), siis jääb objekt aeglaste säride korral juba märgatavalt udusena, ka siis kui aparaat statiivil. Kiired säriajad 1/60 kuni 1/8000 enamlevinud kaameratel (tegelikult on enamlevinud säriajad kuni 1/2000) on kasulikud kiire liikumise peatamiseks ning ka uduseid pilte käevärina tõttu on keerukas saada. Normaalse säriaja mõistet ka kahjuks pole, säriaeg ja avaarv olenevad ikka väga otseselt sellest, mida fotograaf üritab pildile saada ning millise tundlikkusega filmi/sensorit kasutab. Mõningad reeglid on küll kasutamise käigus selgunud. Üks on sunny f16 - otseselt objektile paistva päikese korral on enam-vähem õige kasutada ava 16 ja filmi/sensori tundlikkusele kõige lähemat säriaega. Kui näiteks aparaadis ISO200 film, siis tuleks kasutada ava 16 ja säri 1/250. Kuna digiseepitel on väikseim ava tavaliselt 8, siis säriaega tuleb ühe stopi võtta vähendada (kiirendada) nimelt siis 1/500 peale. Neid reegleid on teisigi, aga üldiselt digiseepide puhul on lugu nii, et erilist loovust on keeruline üles näidata kuna objektiivide teravussügavus on väga suur ning avaga mängimine ei anna eriti drastilisi erinevusi. Ehk siis mina isiklikult soovitaks digiseebikaga hoida säriprogramm P peal, kus aparaat valib säri ja ava ise, aga kasutaja saab muuta näiteks tundlikkust ja mõningaid muid parameetreid (Canoni digiseebikate põhjal). Üks asi jäi veel rääkimata - nimelt välgusünkro. Välk on nii kiire, et vaatamata aeglasele särile jääb välguga valgustatud objekt terav. Pikemalt ei hakka sellel peatuma, aga põhimõte on see, et välguga pildistamisel peab kogu kaader olema korraga valgustatud. Katikute ehitus on aga selline, et kiired särid saavutatakse enamasti nii, et kitsas pilu jookseb ühelt poolt üle kaadri teisele poole. Välk raibe on aga nii kiire, et kiire säri puhul jääb valgustatud ainult üks riba kaadris. Seetõttu välguga koos kasutataksegi sellist säriaega, kus katik avaneb üle terve kaadri korraga. Tavaliselt on see 1/30 sekundist kusagil 1/250 sekundini (oleneb katiku tüübist). Canoni seebikatel on see säriaeg 1/60, kui ma ei eksi. See on siis kõige kiirem säriaeg kus välku veel kasutada saab. Aeglasemate säride kasutamisele takistust ei ole. Mida aeglasemat säri koos välguga kasutada, seda rohkem muud objekti ümbritsevat valgust jõuab pildile. Pika säriaja ja välgu kasutamine on üks lihtsamaid fotoefekte. Puhh, pikk jutt sitt jutt.

EDIT, suure ähmiga kasutasin ise termineid segamini. Minu tekstis siis pikk säri ja aeglane säri on üks ja sama asi, nagu ka kiire säri ja lühike säriaeg.
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tinasõdur
HV kasutaja
tinasõdur

liitunud: 14.04.2003




sõnum 21.12.2003 14:50:43 vasta tsitaadiga

kui P peal on...siis digikas valib ise kõik asjad jne..?
njaa....
aga mul veel paar kysimust:
*et nagu kui tahad kiireid asju pildistada...siis peab olema see säriaeg lyhike (näit. 1/60 jne..) ja kui tahad mingit lille vms... pildistada siis pikk (näit. 1/200 vms..)
*aga muidu seal saab veel valida mingeid F'e kha... F.4.6 või siis F5.0 jne...kas need kha käivad säriaja järgi? et nagu kui on 1/60 säriaeg, siis see peab olema mingi F5.0 vms....
*ja kas nagu mida lyhikesem säriaeg, seda udusemad tulevad...tähendab et seda kiiremini käib ava lahti ja kinni??

anyway...ärge hakake siia panema et RTFM või UTFG vms...lihtsalt kui keegi teab siis võiks öelda...
Ette kha tänades ikka thumbs_up.gif !!!! thumbs_up.gif thumbs_up.gif thumbs_up.gif



-edit-
seda kha et kui ma teen välguga pilte, tulevad punased silmad...kuidas ma seda ära saan võtta...menyys on yks silma märk...kas on või off vms...
aga jah...kes teab see võiks vastata (a) thumbs_up.gif

_________________
Minu moto: "Mis ei tapa, teeb tugevaks..."
Kui ei aita, siis..."...Jalg näkku, jutt muutub..."
Solvamine mõjub kui hoop kõhtu
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ihvike
HV Guru

liitunud: 01.04.2002




sõnum 21.12.2003 14:59:39 vasta tsitaadiga

Nagu sa tead 1/60 on suurem number kui 1/200. Siit on ka selge, et 1/60 on pikem säriaeg kui 1/200. Mis minu meelest selles mu eelmises postituses ka väga selgelt kirjas oli icon_razz.gif
Ava ja säri on kaks täiesti erinevat asja, mis üksteisest otseselt sõltuvad. Samasuguste tingimuste juures tähendab avaarvu ühe ühiku võrra muutmine ka säriaja ühe ühiku võrra muutmist. Asi käib siis nii - kui on ava 5.6 ja säri 1/60, siis ava 8.0 jaoks tuleb kasutada sama valgustatuse saavutamiseks säri 1/30, ava 4.0 jaoks aga säri 1/125. Mida lühem(kiirem) säriaeg, seda teravamad tulevad pildid. No see on tegelikult suhteline, aga mida kiirem(lühem) säriaeg, seda vähem on oht käte värisemist pildile saada. Punastest silmadest pääsemiseks on jah seesama punasilmavastane välk, mida selle silma märgiga saab sisse lülitada. Igas olukorras ei maksa loota, et sellest ka kasu on.

Niiviisi siis, kuna see säri ja ava ja tundlikkuse asi on ikka inimestele täiesti ülejõukäiv, siis jälle seesama link, mida ma koguaeg siin levitan: http://foto.kala.ee/fiki/index.php/P%F5hit%F5ed
Ehk on natuke arusaadavamalt kirjas seal. Kahtlen küll pisut...
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tinasõdur
HV kasutaja
tinasõdur

liitunud: 14.04.2003




sõnum 26.12.2003 21:40:34 vasta tsitaadiga

eeeem....kas aint mul on nii või mul on see aint ajutine... et olen proovind paari video kha teha...esimene video tuli mingi 70 sec. (ma mõtlen et rohkem sai kha aga ei filmind) ... nüüd olen uuesti teind ja kui filmin 60 sek ära siis näitab et täis... dunno... icon_rolleyes.gif
_________________
Minu moto: "Mis ei tapa, teeb tugevaks..."
Kui ei aita, siis..."...Jalg näkku, jutt muutub..."
Solvamine mõjub kui hoop kõhtu
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Taavi_R
HV Guru
Taavi_R

liitunud: 30.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 27.12.2003 00:29:16 vasta tsitaadiga

Pilte oled äkki ennem teinud?
_________________
raamatupidamine | laadakalender
Kommentaarid: 181 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 3 :: 161
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tinasõdur
HV kasutaja
tinasõdur

liitunud: 14.04.2003




sõnum 27.12.2003 12:37:26 vasta tsitaadiga

Taavi_R kirjutas:
Pilte oled äkki ennem teinud?

ei old teind...
Nii et jah...
aga muidu saab iga pildi peale rääkida kha 60 sek vms...kuidas seda pärast kuulata saab? ja kui ma video ära teen, siis ma ei kuule kohe kaamerast hääli vaid alles arvutist... nii ongi Canonitel vms?

_________________
Minu moto: "Mis ei tapa, teeb tugevaks..."
Kui ei aita, siis..."...Jalg näkku, jutt muutub..."
Solvamine mõjub kui hoop kõhtu
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Taavi_R
HV Guru
Taavi_R

liitunud: 30.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 27.12.2003 12:52:10 vasta tsitaadiga

Ma olen ka seda tähele pannud, et ei tule.
Ise olen teinud videot ainult 2 korda. Võimalik,
et selles ka probleem, et mul on igasugused helid
maha keeratud.

_________________
raamatupidamine | laadakalender
Kommentaarid: 181 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 3 :: 161
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
enos
HV kasutaja
enos

liitunud: 25.04.2003




sõnum 27.12.2003 14:00:17 vasta tsitaadiga

Võibolla panen väga teemast mööda aga andke andex. Jutt selline, et A60 ja A70 hinna vahele jääb üks väga häid pilte tegev isend Pentax Optio 33L. Naca imelik aga ise olen A70 omanik ja ma kadestan Pentaxi kontrastseid väga värvitruusid pilte. Näppimisvõimalusi Petaxil vähem aga sellise kvaliteedi võib näppimisega ainult sitemax teha. Loomulikult ple Canon mingi saast lihtsalt mina loll, et ei oska sealt häid pilte välja võluda icon_redface.gif (kuigi 1/2 a omanik juba). Hea mulje Pentaxist on jäänud just amatöörfotosid vaadates nt.Pilt.ee-s kus pildi infos on kirjas millise aparaadiga laksatud on (osad pildid skannitud-neil ple). Video kohta Canonil niipalju te selle piirab kaamera salvestusvõime ja sõltub resost millega salvestad : suurem reso = lühem aeg. Ja heli tuleb kaamerast küll! Aitäh kui te ei sõima nüüd selle loba peale 8) .
_________________
Tasa ja targu.
Kommentaarid: 45 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 41
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tinasõdur
HV kasutaja
tinasõdur

liitunud: 14.04.2003




sõnum 27.12.2003 19:08:15 vasta tsitaadiga

hmmm...aga ma ple pilte teind ja resot maha keerand kuid ikka tuleb 55 sek. video ... kuigi paar korda on pikemad tulnd.. ei tea... aga jah,.,..häält küll ei tule, kui videot vaatad digikast ... icon_rolleyes.gif
_________________
Minu moto: "Mis ei tapa, teeb tugevaks..."
Kui ei aita, siis..."...Jalg näkku, jutt muutub..."
Solvamine mõjub kui hoop kõhtu
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tinasõdur
HV kasutaja
tinasõdur

liitunud: 14.04.2003




sõnum 28.12.2003 14:38:57 vasta tsitaadiga

OT'ks ära läind...kuid väheke lolli kysimuse kysin :S
..
Millest sõltub see kui udune pilt tuleb?? (kas säriajast, avast, kui kaugelt pildistada)..
ja seal Canon A60'l on kha sellel keerataval ringil "P" ... kas see valib ise setingud jms.. ? või siis..
keegi oleks nii hea ja vastaks icon_smile.gif ..
mitte mingit (RTFM - kuigi see oleks tõsi, aga ikka)

_________________
Minu moto: "Mis ei tapa, teeb tugevaks..."
Kui ei aita, siis..."...Jalg näkku, jutt muutub..."
Solvamine mõjub kui hoop kõhtu
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Taavi_R
HV Guru
Taavi_R

liitunud: 30.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.12.2003 14:54:53 vasta tsitaadiga

Manual´is on iga programmi kohta väike sissejuhatav tekst. Need võid läbi lugeda :p
Aga jah, fotograafia rohkem selline testimise asi. Ma ei saa Sinule öelda, et pimedas
saalis tildista selle programmiga ja välguta. Kõikidel on erinev tehnika.
Udused pildid tulevad ikka valest fookusest icon_wink.gif

_________________
raamatupidamine | laadakalender
Kommentaarid: 181 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 3 :: 161
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kaupz
HV Guru
kaupz

liitunud: 14.10.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 29.12.2003 08:38:55 vasta tsitaadiga

uduse pildi saad ka siis kui teed pilti ilma välguta, siis on ava kauem lahti ja seda suurem võimalus et käsi liigub nii palju et see pildil näha jääb. endal filmikaameraga see järgi proovitud
Kommentaarid: 86 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DigeBeni
HV Guru
DigeBeni

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 29.12.2003 09:53:41 vasta tsitaadiga

... olen siin viimase nädala plõksutanud tuttava A300-ga ja ütlematult head kogemused ! "point-and-shot", ning pilt on käes ja mitte sugugi keskpärane, vaid täiesti tarbitav pea igaks elujuhtumiks. Kas olen mina juba nende digiseepidega niivõrd ära harjunud, kuid ühtegi halba pilti mul terve selle nädala jooksul teha ei õnnestunud. Zoom'i puudumine ei häirinud üldse, kuna pildistamise iseloom ei nõudnud seda. Akusid tuleks vähemalt 2 koplekti varuks muretseda, kuna aparaati mahub vaid 2 pulka ja need kuluvad üsna kähku eriti, kui armastad LCD kaudu kaadrit otsida. Loomulikult oleks vaja ka tüsedamat mälukaarti ja ärge hellitagegi lootust, et suudate 16MB-ga läbi ajada, vähemalt 128MB oleks miinimum ja ise valiks pigem 256MB, kui soovida igast kaadrist kvaliteetpilti. Raske oli uskuda, et nüüd juba paljudes kohtades alla 3k maksev aparaat nii hea tulemuse võib anda st. kellel pole vaja rikkalikku funktsionaalsust ja zoom'i, kuid vaja operatiivselt, ning võimalikult väheste kuludega igati aksepteeritav pilt kätte saada, siis võib A300 peale täitsa mõelda ...
_________________
Kommentaarid: 193 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 5 :: 160
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tinasõdur
HV kasutaja
tinasõdur

liitunud: 14.04.2003




sõnum 29.12.2003 14:53:14 vasta tsitaadiga

Aga sellel A60'l ... kui valid selle reso ära (L - M - S) siis tleb see mingi veel .. kus saad valida: superfine - fine - normal ... mis seal siis on ... et nagu kvaliteet?
ah seda kha et S'l ja M'l ple erilist vahet arvutis ju ... vms... ennem teeks Smalliga .. icon_rolleyes.gif
ah mai tea..mingi sokk jutt tuli

_________________
Minu moto: "Mis ei tapa, teeb tugevaks..."
Kui ei aita, siis..."...Jalg näkku, jutt muutub..."
Solvamine mõjub kui hoop kõhtu
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kaupz
HV Guru
kaupz

liitunud: 14.10.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 29.12.2003 16:00:21 vasta tsitaadiga

jep. üks teema on reso ehk siis 1600*,,,jms L M S

aga teine teema on superfine fine normal ehk siis JPEG pakkimise %(arvutis ilma suumimata on ikka raske neil vahet teha icon_sad.gif

reso muutmisel saad vahest ikka enne aru kui pakkimise astmest
Kommentaarid: 86 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tinasõdur
HV kasutaja
tinasõdur

liitunud: 14.04.2003




sõnum 29.12.2003 21:10:55 vasta tsitaadiga

kaupz kirjutas:
jep. üks teema on reso ehk siis 1600*,,,jms L M S

aga teine teema on superfine fine normal ehk siis JPEG pakkimise %(arvutis ilma suumimata on ikka raske neil vahet teha icon_sad.gif

reso muutmisel saad vahest ikka enne aru kui pakkimise astmest

no seda küll .. aga siis võib ju normal see olla ... sest eriti vahet ei tee.. icon_rolleyes.gif või mis te arvate?

_________________
Minu moto: "Mis ei tapa, teeb tugevaks..."
Kui ei aita, siis..."...Jalg näkku, jutt muutub..."
Solvamine mõjub kui hoop kõhtu
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ihvike
HV Guru

liitunud: 01.04.2002




sõnum 29.12.2003 21:59:26 vasta tsitaadiga

tinasõdur kirjutas:

no seda küll .. aga siis võib ju normal see olla ... sest eriti vahet ei tee.. icon_rolleyes.gif või mis te arvate?
Teeb vahet niet mühiseb, natuke harjutatud silma vaja ainult. Superfine ja fine vahe tavaliste suurte ühtlaste pindadega piltide puhul eriti välja ei tule, detailse pildi puhul küll. See normal setting tuleb küll käe seest välja harjutada, sellega ei tohi pilte teha, isegi kui kohe vahest aru ei saa.
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tinasõdur
HV kasutaja
tinasõdur

liitunud: 14.04.2003




sõnum 30.12.2003 00:50:33 vasta tsitaadiga

a ok..-.tnx... aga jah ... viimane kysimus (kui juba OT'ks läks) ega's tglt päris OT ple...sest kysitud on ju nende kaamerate kohta icon_wink.gif
aga muidu kyssa selline:
dumb...mis asi see ISO speed on icon_razz1.gif .. tähendab mis kiiruse juures see võiks olla (50-100-200-400) icon_rolleyes.gif

_________________
Minu moto: "Mis ei tapa, teeb tugevaks..."
Kui ei aita, siis..."...Jalg näkku, jutt muutub..."
Solvamine mõjub kui hoop kõhtu
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Taavi_R
HV Guru
Taavi_R

liitunud: 30.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 30.12.2003 01:29:11 vasta tsitaadiga

Üks üpriski hea artikkel: http://foto.diip.ee/archives/001263.html
_________________
raamatupidamine | laadakalender
Kommentaarid: 181 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 3 :: 161
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
lighter
HV kasutaja

liitunud: 27.01.2002




sõnum 03.01.2004 20:23:39 vasta tsitaadiga

Ise vaatasin kah igasuguseid kaameraid ja lugesin pool miljonit lehekülge juttu ning leidsin lõpuks, et kõige kasulikum ost oleks A300. Seda mitmel põhjusel, et kõigepealt oli plaan osta miski väga väga odav, kuskil 1-1.5k maksev seebikas läbude jaoks, et julgeks midagi ka 15 aastasele parmaadist õele kaasa anda, ning siis teiseks kaameraks midagi ca a80 sarnast, kuid siiski-siiski leidus vahepealne tee, mis rahakotile muidugi eriti meeldiv, et siis a300. Phjuseks oli see, miks just kallima aparaadi ostmine langes ära, et nendel kippusid läätsed mina liialt kitsaks või siis kaamera liialt kalliks. 35mm filmile vastavaid alla 35mm laiusega läätsi on väga vähe, ning a300-l oli see näitaja äärmisel meeldiv, et siis 33mm. Oleneb muidugi mida pildistada, kuid tavafotokal häirib isegi 35mm-ne, et võiks olla ikka kõvasti väiksem (28 või midagi isegi olemas). Zoomi oluliseks ei pidanud, kuna noh ma sportlik poiss, paar sammu ette taha enamasti peaksid selle 3x zoomi tagasi tegema. Käsiseadeid ei hakanud kah taga otsima, kuna tegemist ikkagi esimese digikaga ning kasutajateks saavad ka kaks sellist, kes ei tea mis vahet on lcd-l ja crt-l. Mälukaardiks vist plaanis PQI 128mb f1, kuid mida te oskate akude kohapealt öelda, kust osta mida osta kaua peavad, ning kui sellele a300-le lähevad aa akud, siis peaks isegi üks 10 aastat vana laadija olemas olemas.
Vot nii.
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DigeBeni
HV Guru
DigeBeni

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 04.01.2004 02:01:43 vasta tsitaadiga

... endale meeldib kohe väga LCD abiga kaadrit otsida ja ei kujuta ettegi, et peaks sellest väiksest lukuaugust oma silmanägemist läbi ajama. Muidugi kaasneb säärase luksusega ka tohutu energiakulu ja kui soovid ~500MB kaardi kvaliteetpilte täis klõpsutada, peaks vähemalt 3 paari akudega arvestama. Endal õnnestus hädavaevu ühe paari 1800mAh (mingid ~20k maksva Olympusega kaasas olnud Ni-MH akud) akudega toime tulla, kui aparaat teatas 128MB kaardi täis saamisest ja järgmisel hetkel oli ka aparaadil endal pilt taskus. Ise soovitaks üldse mitte alla 2k mAh akude poole vaadatagi ... iseenesest igati tasemel pill see Canon A300 kõigest ~3k eest, aga ilmselt olen ma seda siin teemas juba niigi korduvalt maininud icon_smile.gif (d)
_________________
Kommentaarid: 193 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 5 :: 160
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tinasõdur
HV kasutaja
tinasõdur

liitunud: 14.04.2003




sõnum 04.01.2004 20:38:41 vasta tsitaadiga

tjah, endal Canon A60 ja Varta 2100 mAh akud .. peab ca 4 päeva ilusti ära kui näpid zoomi ja lcd ekraan kogu aeg sees. icon_rolleyes.gif
_________________
Minu moto: "Mis ei tapa, teeb tugevaks..."
Kui ei aita, siis..."...Jalg näkku, jutt muutub..."
Solvamine mõjub kui hoop kõhtu
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Fotograafia »  Canon A300 vs. A60 ? mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.