Avaleht
uus teema   vasta Raud »  Kõvad kettad »  Räägime Blu-Rayst ja miks osad plaate vihkavad, samuti andmete varundamisest märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4, 5  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
The_Boss
HV Guru
The_Boss

liitunud: 13.01.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.12.2013 05:03:16 vasta tsitaadiga

solksolk, pole mõtet minult uurida, mis plaate ma varundamiseks kasutan... Ei kasutagi icon_biggrin.gif

Miks peaks keegi varundatud andmetega plaati/ketast autos hoidma üldse?

Paned kraami peale ja kappi seisma. Kui peakski kuidagi see juhtuma, et lugejapea on kinni jäänud, siis on seda viga võimalik veel parandada. Plaadiga midagi juhtub, siis head aega andmed.
Endal on ~10 ketast riiulis seismas ja pole ükski neist seismisega katki veel läinud. Plaadid samal ajal lähevad kergelt, samas plaatidel hoian kraami, mida saan netist kiiresti tagasi tõmmata.

_________________
Pakun sülearvutite tolmupuhastust, termopasta vahetust, emaplaatide remonti ja BIOS paroolide eemaldust.
Kommentaarid: 360 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 284
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
solksolk
HV vaatleja

liitunud: 24.10.2010




sõnum 31.12.2013 11:00:23 vasta tsitaadiga

Mina ikkagi ei saa aru, mismoodi sul plaadid seistes tuksi lähevad?
Ehk tood välja ka, kui vanad plaadid ja mis firma toorikud need olid?
Sest minul ei ole mitte ükski õige firma plaat seistes tuksi läinud.
Siis sa ju kasutad ikkagi plaate ka, aga ma mitte kuidagi ei saa aru, mismoodi sul plaadid kergelt tuksi lähevad?
Küllap sa ikkagi kasutad siis valesid toorikuid ja kohtleid neid järelikult halvasti, muul moel see ei ole võimalik.
Mul on suured kogemused paljude kõvaketaste ja paljude plaatidega, ma ei räägi niisama.

Ainuke plaat, mis on mul vist üks tuksi läinud on noname toorik ja see oli mul nagunii mõttetu plaat.

Ülejäänud isegi suvaliste firmade toorikud, pole mul mitte ükski seistes tuksi läinud.

Ilmselgelt on igal juhul plaat töökindlam, kui kõvaketas.
Sa ei peagi plaadil midagi tegema, ta lihtsalt ei lähe tuksi nii naljalt, siin lubatakse isegi 100 aastat korralikele plaatidele, verbatimi osad toorikud näiteks.
Mitte ükski kodukasutuse kõvaketas ei hoia sul andmeid 100 aastat.

See ei ole võimalik, et sul seistes lähevad plaadid kergelt tuksi ja minul mitte ükski normaalse firma oma, ometi on mul hunnikutes plaate läbi käinud ja olemas?
Viga on ikka sinus.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
The_Boss
HV Guru
The_Boss

liitunud: 13.01.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.12.2013 14:34:10 vasta tsitaadiga

solksolk, ma ju ütlesin, et ma varundamiseks ei kasuta plaate, seega ma ei lase neil niisama seista, vaid kasutan ka, kui vajadus peaks tulema. Tuksi lähevad nad piisavalt kergelt. Samas kõvakettaid on mul palju kasutuses olnud ja välja olen vahetanud neid puhtalt sellepärast, et nad on lihtsalt liiga väikseks, vanaks või lärmakaks jäänud (no 40GB 3.5" IDE liidesega ketast enam ju ei kasutaks igapäevaselt).

See 100 aastat on sul hea unelm. Kõvaketastele lubatakse ka ju tuhandeid töötunde. Pane tunniga andmed peale ja jäta seisma - kas kestab igavesti siis?

_________________
Pakun sülearvutite tolmupuhastust, termopasta vahetust, emaplaatide remonti ja BIOS paroolide eemaldust.
Kommentaarid: 360 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 284
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
solksolk
HV vaatleja

liitunud: 24.10.2010




sõnum 31.12.2013 15:49:35 vasta tsitaadiga

kõvaketta andmed kustuvad kuskil 66 aastaga, kui vaid ketas ise niikaua töötaks, ka seistes.
ma ei tea kaua plaat elab, ma testingi seda, hoian oma plaadid alles ja näen oma eluajal, kuidas kestavad.
Igal juhul mina oma plaate ei kriibi ja ei loobi nagu sina, ime et sa oma kõvakettaid veel puruks ei loobi.
aga eks kõvakettaid sa näpid vähem, kuna need on sul rohkem arvutis sees ilmselt.
aga ma tean sinusuguseid plaaikasutajaid, kui sinusugustele plaati laenata, tuleb see tagasi väga kriimulisena, pole ka ime kui ei kesta.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
marxveix
HV Guru
marxveix

liitunud: 01.05.2004




sõnum 31.12.2013 16:24:10 vasta tsitaadiga

Vanasti sai rohkem plaadile kirjutatud, hetkel suht harv nähtus. Bluray kirjutaja on olemas kuna hinnad juba mõistlikud, maksis ~47.-, single layer bluray toorik ka ok hinnaga. Tähtsaid faile hoian kahel kettal.
Kommentaarid: 310 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 270
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
The_Boss
HV Guru
The_Boss

liitunud: 13.01.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.12.2013 17:45:24 vasta tsitaadiga

solksolk kirjutas:
kõvaketta andmed kustuvad kuskil 66 aastaga, kui vaid ketas ise niikaua töötaks, ka seistes.
ma ei tea kaua plaat elab, ma testingi seda, hoian oma plaadid alles ja näen oma eluajal, kuidas kestavad.
Igal juhul mina oma plaate ei kriibi ja ei loobi nagu sina, ime et sa oma kõvakettaid veel puruks ei loobi.
aga eks kõvakettaid sa näpid vähem, kuna need on sul rohkem arvutis sees ilmselt.
aga ma tean sinusuguseid plaaikasutajaid, kui sinusugustele plaati laenata, tuleb see tagasi väga kriimulisena, pole ka ime kui ei kesta.


Ootoot, kohe mind ründama, teadmata mind. Mina ei loobi ega kriibi midagi. Plaadid on neile mõeldud hoidikutes või ümbrikutes ning ettevaatlikult paigutan neid lugejasse/tagasi oma kohta, kui tuleb vajadus kasutada.
Mul ainult 2 kõvaketast + 1 SSD arvutis. Ülejäänud on riiulis või USB karpides.

Paar korda on olnud vajadus jagada ühel üritusel välja 5 ketast väliste ketastena ja kõiki suudeti maha kukutada. Aga oh imet, kõik töötab täpselt nagu peab.

Pisut rohkem teemasse ka.. Miks ma plaate vihkan? Väga ebamugavad asjad on... Ma isiklikult enda koostatud lauaarvutitesse enam optilist seadet ei panegi ning paljud teisedki ei pane. Mul on riiulis seismas optiline seade, kui tõesti peaks millegipärast hädasti vaja minema. Plaadid on mul kasutusel ainult vanemate läpparite tõttu. Ei näe mõtet läpparil enam optilise seadme omamiseks ka. Muidugi mina pole kõik inimesed ja tean, et osad inimesed ei saa selleta lihtsalt. Kõik vajalik on tehtav USB/interneti abil. OS-i installid USB pulga abil (windowsi ja linuxi installikad on internetis täiesti legaalselt saadaval), driverid internetist, muud programmid internetist, andmeid saab varundada pilve, kõvakettale, serverisse. Kui midagi jagada vaja, siis selleks samuti internet või USB pulk.

_________________
Pakun sülearvutite tolmupuhastust, termopasta vahetust, emaplaatide remonti ja BIOS paroolide eemaldust.
Kommentaarid: 360 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 284
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
solksolk
HV vaatleja

liitunud: 24.10.2010




sõnum 31.12.2013 19:05:32 vasta tsitaadiga

sellisel juhul on tõsine müsteerium, miks sul plaadid kogu aeg tuksi lähevad?
Külap sa ise ikka midagi valesti teed.
Arvan, et sa siin suuresti valetad ka, sest suuresti imelik jutt sul.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 31.12.2013 19:19:43 vasta tsitaadiga

solksolk kirjutas:
sellisel juhul on tõsine müsteerium, miks sul plaadid kogu aeg tuksi lähevad?
Külap sa ise ikka midagi valesti teed.
Arvan, et sa siin suuresti valetad ka, sest suuresti imelik jutt sul.

Üks võimalik versioon on siis, liialt kiire põletusega plaadid. Sel juhul jääb põletusjälg kehvakeseks ning võib esineda täiesti selline olukord, kus plaat näidatakse põletatuna, kuid ühtki faili näha pole.

Selliseid toorikuid liigub praegugi, mis täiskiirusega põletust ei kannata, vaid kiiruseid mingi 4-8x maksimaalselt. Ja siis on kõik OK.
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
The_Boss
HV Guru
The_Boss

liitunud: 13.01.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.12.2013 19:56:56 vasta tsitaadiga

solksolk kirjutas:
sellisel juhul on tõsine müsteerium, miks sul plaadid kogu aeg tuksi lähevad?
Külap sa ise ikka midagi valesti teed.
Arvan, et sa siin suuresti valetad ka, sest suuresti imelik jutt sul.


Jälle ründad. Mis ma sulle teinud olen?

Ma pole öelnud, et kogu aeg tuksi lähevad. Ma ütlesin, et nad lähevad suht kergelt.
On juhtunud lihtsalt kunagi ammu, et mõned plaadid (verbatim) enam ei toiminud aasta-kahe möödudes. Niipalju kui ma mäletan, siis need plaadid, mis ma tol ajal tahtsin, et püsiksid kauem, põletasin aeglasemalt ja kasutust said nad pärast põletamist ainult paar korda, et andmed arvutisse kopeerida. Hoitud on selliseid plaate alati korralikult. Seetõttu ka enam ei usalda plaate ja seega ka selline kogemus puudub nagu sinul.

Samas jälle.. Hiljuti andsin ära ühe DVD plaadi (Philips), mis oli minu käes minuteada 5 aastat, kasutasin väga tihti, laenasin tihtipeale väljagi (s.t kriime täis ja transporditi isegi taskus, oli pool päeva talvel postkastis, mingi hetk jäetud päikse kätte seisma jms), aga siiani töötas laitmatult. Igal kasutusel mõtlesin küll, et peaks koopia tegema, et nagunii iga hetk võib lakata töötamast, aga sinnani ei jõudnudki. Otsest vajadust polnud, sest jällegi, vajalik kraam internetis olemas, lihtsalt plaadi kujul oli mugavam kasutada

Minu sõnum on pigem see, et kõvakettaid on palju mugavam kasutada (minul vähemalt) ning on palju paremini ka vastu pidanud (jällegi - minul). Ma ei saa teiste kogemustest rääkida. Samuti vaidlen vastu, et kukkudes nii lihtsalt kõvaketas katki läheb, peaasi, et kõvaketas ei kukuks siis, kui ta parasjagu töötab.

Hetkel aga hakkas selline asi huvitama, et kuidas SSD peale varundamine oleks. Kaua SSD "elus" püsib, kui ta riiulisse seisma jätta? Seal ju liikuvaid komponente pole. Muidugi suureks probleemiks saab see olema, et GB hind on palju suurem.

_________________
Pakun sülearvutite tolmupuhastust, termopasta vahetust, emaplaatide remonti ja BIOS paroolide eemaldust.
Kommentaarid: 360 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 284
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
solksolk
HV vaatleja

liitunud: 24.10.2010




sõnum 31.12.2013 20:40:10 vasta tsitaadiga

SSDle ma küll varundada ei julge.
Muideks SSd-l on ka vähem kirjutuskordi sectorile, kui tavalisel kõvaketta.

ja igal juhul tekib küsimus, kuidas minul mitte ükski verbatim pole tuksi läinud samuti mitte ükski acme jne.
ma olen kirjutanud väga suure osa plaate täiskiirusel ja ikka kõik töötavad.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
A.S.
HV Guru

liitunud: 27.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.12.2013 21:09:14 vasta tsitaadiga

solksolk kirjutas:
Muideks SSd-l on ka vähem kirjutuskordi sectorile, kui tavalisel kõvaketta.

Varukoopiate tegemisel ei oma see absoluutselt mingit tähtsust, vähemalt juhul kui SSD on väline.

solksolk kirjutas:
ja igal juhul tekib küsimus, kuidas minul mitte ükski verbatim pole tuksi läinud samuti mitte ükski acme jne.

Sellega on nii, et "kuidas veab". Kui kopeerid faili kõvakettale, siis on üsna kindel, et see fail seal kõvakettal ka on.
Kui kirjutad faili optilisele plaadile, ei saa kunagi kindel olla, alati peale kirjutamist tuleb kontrollida. Ja ka see pole veel mingi garantii.
 
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
von Wu
HV Guru
von Wu

liitunud: 12.10.2007




sõnum 31.12.2013 21:25:21 vasta tsitaadiga

solksolk kirjutas:
minul mitte ükski verbatim pole tuksi läinud samuti mitte ükski acme jne.


See on küll ime. Kunagi sai mõned Acme toorikud odavuse pärast ostetud. Juba esimesel korral ei lugenud pooli asju välja.

_________________
Müüa igasugu asju
Kommentaarid: 900 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 674
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
solksolk
HV vaatleja

liitunud: 24.10.2010




sõnum 31.12.2013 21:57:49 vasta tsitaadiga

Mina kontrollin peale kirjutamist ja kui siis töötab on mul ka 5 aastat hiljem töötanud ja ka 10 aastat hiljem jne.
mõned plaadid on mul kohe ebaõnnestunud, aga see tavaliselt mingi praaktooriku või enda vea pärast või siis arvuti on lihtsalt kokku jooksnud.

Samas ei õnnestu ka kõik kõvakettale kirjutused ja igal juhul avaldub see kohe kontrollikäigus.

Mina ei usu ,et see on juhus, kus mina kirjutan massiliselt plaate ja mul on ainult positiivsed kogemused võib öelda ja kellelegi teisel lähevad plaadid massiliselt tuksi?
Pigem tuleb viga otsida sellest inimesest, kes neid plaate kirjutab endale, et miks tal need tuksi lähevad.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
korsten
HV veteran

liitunud: 07.10.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.12.2013 22:17:41 vasta tsitaadiga

Mul töötavad ka mõned 15+ a (vist) vanad plaadid. Kahjuks on pakkimisformaadi (vqf kui mälu ei peta) mängitamisega probleeme. Winampil oli selleks plugin aga tugi lõppes või lõpeb kohe ära.
Kui päikest/niiskust/külma ei saa siis võivad plaadid kaua vastu pidada. Samas mingit kidlus(tunne)t ikkagi ei ole.

_________________
Ma ei kuuluta jumalikku tõde vaid avaldan oma isiklikku subjektiivset arvamust.
God Hates Us All
Kommentaarid: 62 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 58
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
solksolk
HV vaatleja

liitunud: 24.10.2010




sõnum 01.01.2014 01:42:16 vasta tsitaadiga

Sellepärast, mul mitu koopiat ongi ja uuendan neid, et kindel oleks.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.01.2014 17:54:28 vasta tsitaadiga

Huvitav teema siin teil tekkinud.
Ma ise olen ka pigem plaadiusku.
Esimene ja viimane x kui failidest ilma jäin oli CIH viiruse tõttu, mis pani mind ostma ka 4000EEK maksvat CD-kirjutajat.
Tunne on igaljuhul palju kindlam kui asi plaadil on - ükski viirus ei saa siis enam midagi failidega teha.
Kuidas mõnedel siin massiliselt plaadid aja jooksul loetamatuks muutuvad on minujaoks ka müstika. Tõenäoliselt ei kontrollita kohe plaati peale kirjutamist?
Kõige kindlam on võtta teine arvuti teise lugejaga ja tuimalt Exploreris ctrl+a ctrl+c ctrl+v kopida.
Endal on ~400 + 400 kirjutatud DVD plaati 2005-2011a (kõige odavamad noname toorikud). Tööl oli võimalus neid iga aasta kontrollida (skript + 12 arvutit)
Spoiler Spoiler Spoiler

Iga aasta oli probleeme paari kolme plaadi lugemisega. Ei lugend ühest failist mõnda baiti välja. Kuna oli dubleeritud, siis sai kohe asendusplaadid tehtud.
Nüüd on mahud juba päris suured, et isegi Bluray toorik on ebamugavalt väikese mahuga. Andmeid ~10TB mida varundada.
Praegu siuke süsteem, et failid füüsiliselt kahes erinevas kohas ketastel + 1 koopia blurayl.
Aga Bluray ongi vist viimane optiline andmekandja, praegu midagi kuskilt tulemas küll näha pole. Jääb ainult loota, et 100 ja 125GB toorikud odavnevad icon_neutral.gif

Suurim ebamugavus on arve pidamine, et mis on juba plaadil ja mis mitte. Ja näiteks olukord kus muudad kõvakettal hiljem kaustastruktuuri või hunnik failinimesid, mis on juba plaadile varundatud. Kui peale seda ketas rikneb on kogu töö ilma asjata. Mida siis teha? kirjutada reneimetud failid uuesti plaadile?
Äkki mingi tarkvara, mis suudab taastada kaustastruktuuri ja failinimed plaadilt taastamisel (MD5?) ?

Alates sellest ajast kui ma avastasin, et kõige kallim Verbatim toorik on mõnikord identne kõige odavama toorikuga (mediacode), ostan ma kõige odavamaid toorikuid. Hind ei ütle tooriku kvaliteedi kohta küll eriti midagi. Neid feike liigub ka palju.

Kõige odavam 25GB Bluray toorik on praegu 70 senti, võtsin ühe torni, katsetan. Maailma kõige odavam digitaalne andmekandja. Ketastest waaaay odavam icon_cool.gif

Ja mõni vist ei saanud aru, et neid plaate ei kasuta ju igapäevaselt. Tõenäoliselt ei lähe kirjutatud plaate kunagi vaja. Ainult siis kui 2 eraldi HDD-d füüsiliselt erinevates kohtades korraga katki lähevad. Peab siis ikka hull ebaõnn olema ma ütlen icon_eek.gif
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
humanoid
HV vaatleja

liitunud: 04.11.2013




sõnum 01.01.2014 19:51:15 vasta tsitaadiga

Täiesti maitse asi kus keegi oma olulisi faile hoiab. Plaatidega küll jamade ei viitsi, pärast otsi neid ei tea kust taga. Kui sul on tõesti mingi elutähtsa failiga tegu ,mille nimel oled valmis surema, siis tee koopiaid mitme erinevate andmekandijate peale. SSD ju põrutuskindel...
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
solksolk
HV vaatleja

liitunud: 24.10.2010




sõnum 02.01.2014 16:13:49 vasta tsitaadiga

SSD põrutuskindel? Mina selles küll nii kindel ei oleks, kuigi tavaliselt kõvakettast ta võibolla on tõesti põrutuskindlam.

Verbatimid üldiselt kallid ei ole ka, nii et olen neid eelistanud.
Kuid hinna tõttu ostsin blu-ray plaate 25gb päris palju tdk omi, vast ka head ja ostsin ka ühtesid teisi mingi muu fimra omi, eks vaatan, kuidas kestavad.
Kuid 100gb blu-ray on ju 4 kihiline, selle jaoks ka 4 kihilist kirjutajat vist vaja? MIlline blu-ray veel 125gb on ?

Tekib üks küsimus veel siin ühele postitajale nimega humanoid, su lause, kus räägid, et pärast otsi neid plaate ei tea kust taga?
Aga miks sa siis oled hooletu oma plaatidega ja paned ei tea kuhu?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.01.2014 16:53:12 vasta tsitaadiga

100GB Bluray on 3 kihiline
128GB 4 kihiline
Max rewritable on 100GB
Rajad on kitsamad, mis tähendab, et ükski tava bluray mängija ei loe neid.
Aga backupiks oleks äge küll, kui need odavneksid.
Kui 128GB tooriku hind langeb 3,5€ peale, siis alles tasub osta icon_razz1.gif
Kirjutaja jah peab ka seda BDXL toetama (praegu lettidel olevad vast enamus)


viimati muutis DVDRW 02.01.2014 17:00:38, muudetud 4 korda
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
The_Boss
HV Guru
The_Boss

liitunud: 13.01.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.01.2014 16:54:52 vasta tsitaadiga

SSD pole tõesti põrutuskindel. Lihtsalt puuduvad liikuvad osad ja on kergem, seega on ta palju põrutuskindlam. Kui kõrge hind välja arvata, tundub SSD parim valik andmete hoiustamiseks. Saaks nüüd täpsemat infot, et kaua üldse andmed seal peal seistes püsivad.

See taga otsimine käiks pigem failide, mitte plaatide kohta. Plaatidega mässates peaks tegema eraldi listi, et teada, kus mis täpsemalt asub, kui ikka plaate palju on.

_________________
Pakun sülearvutite tolmupuhastust, termopasta vahetust, emaplaatide remonti ja BIOS paroolide eemaldust.
Kommentaarid: 360 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 284
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
solksolk
HV vaatleja

liitunud: 24.10.2010




sõnum 02.01.2014 17:58:38 vasta tsitaadiga

mina ei usalda ssd-d igatahes, kuna elektroonika ja flash mälu igatahes ja mul nendega kogemused.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tiim
HV veteran
Tiim

liitunud: 11.10.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.01.2014 18:16:16 vasta tsitaadiga

ma ka enam autosid ei osta, üks jättis mind teepeale ükskord
_________________
mida sa vahid mu allkirja, AHV raisk
Kommentaarid: 49 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 43
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
solksolk
HV vaatleja

liitunud: 24.10.2010




sõnum 02.01.2014 18:48:27 vasta tsitaadiga

SSD puhul on omad põhjused.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.01.2014 21:35:28 vasta tsitaadiga

Ostate SSD, panete failid peale ja kappi aastateks seisma vä icon_eek.gif
Bluray toorik on 20x odavam icon_wink.gif
SSD-l on ikka vägapalju elektroonikat mis peab kõik töötama, et andmeid kätte saada.
Väike voolukõikumine või välk ja asjad lännu, plaadiga ei juhtuks midagi.
Bluray on füüsiline ja feilitõenäosus kordi väiksem (kui ikka normaalselt hoida).
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
The_Boss
HV Guru
The_Boss

liitunud: 13.01.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.01.2014 21:48:20 vasta tsitaadiga

DVDRW kirjutas:
Ostate SSD, panete failid peale ja kappi aastateks seisma vä icon_eek.gif
Bluray toorik on 20x odavam icon_wink.gif
SSD-l on ikka vägapalju elektroonikat mis peab kõik töötama, et andmeid kätte saada.
Väike voolukõikumine või välk ja asjad lännu, plaadiga ei juhtuks midagi.
Bluray on füüsiline ja feilitõenäosus kordi väiksem (kui ikka normaalselt hoida).


Mis see väike voolukõikumine või välk ikka teeb, kui SSD kapis seisaks.

Kui hind välja arvata, siis kas SSD oleks plaatidest/kõvaketastest parem andmete hoidmiseks, selles on küsimus.

_________________
Pakun sülearvutite tolmupuhastust, termopasta vahetust, emaplaatide remonti ja BIOS paroolide eemaldust.
Kommentaarid: 360 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 284
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.01.2014 22:02:24 vasta tsitaadiga

1. optiline plaat
2. HDD
3. mälupulk
4. SSD

Kui SSD-ga midagi juhtub, siis tõenäoliselt kõik failid läind korraga
Plaat ja HDD rikneb enamasti osaliselt, ala mõnda faili välja ei loe.
Plaadil eelis, kuna lugejat saab vahetada. HDD-l see nii lihtne pole.

Kogemus uue SSD-ga mida sai kasutada ~1 päev, arvuti jooksis kokku (liivakell) ja peale restarti polnud ühegi arvuti jaoks seda SSD-d enam olemas.
Kontroller tõenäoliselt andis otsad.

Kui mugavuse mõttes plaadid tahaks välja jätta, siis teeks duubelkoopia (kaks eri firma HDD-d) kappi + pidevalt live ketas arvutis.


viimati muutis DVDRW 02.01.2014 22:06:35, muudetud 2 korda
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
solksolk
HV vaatleja

liitunud: 24.10.2010




sõnum 02.01.2014 22:05:52 vasta tsitaadiga

Mina ka ei usu SSD töökindlusesse, just kuna tegemist on elektroonikaga ja Flash mäluga ju.
Mina ei kavatse niipea SSD-d osta, kasutan ikka tavalisi kõvakettaid ja plaate.

Aga ilmselt kunagi pressitakse see SSD peale, kuna pakun, et tavalised kõvakettad ilmselt kaovad ära, nagu ikka uuem tehnika sööb vanema välja, kuigi mulle vana hea kõvaketas meeldib.


viimati muutis solksolk 02.01.2014 22:06:51, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
The_Boss
HV Guru
The_Boss

liitunud: 13.01.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.01.2014 22:05:54 vasta tsitaadiga

DVDRW kirjutas:
1. optiline plaat
2. HDD
3. mälupulk
4. SSD

Kui SSD-ga midagi juhtub, siis tõenäoliselt kõik failid läind korraga
Plaat ja HDD rikneb enamasti osaliselt, ala mõnda faili välja ei loe.
Plaadil eelis, kuna lugejat saab vahetada. HDD-l see nii lihtne pole.

Kogemus uue SSD-ga mida sai kasutada ~1 päev, arvuti jooksis kokku (liivakell) ja peale restarti polnud ühegi arvuti jaoks seda SSD-d enam olemas.
Kontroller tõenäoliselt andis otsad.


Sattus vigane isend, mis võib samahästi juhtuda iga plaadi või kõvakettaga...

_________________
Pakun sülearvutite tolmupuhastust, termopasta vahetust, emaplaatide remonti ja BIOS paroolide eemaldust.
Kommentaarid: 360 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 284
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
solksolk
HV vaatleja

liitunud: 24.10.2010




sõnum 02.01.2014 22:07:37 vasta tsitaadiga

Vigane plaat avaldub reeglina kohte, mitte hiljem.
Lugege netist SSD failure rate kohta ja üldse nende eluea.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
The_Boss
HV Guru
The_Boss

liitunud: 13.01.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.01.2014 22:14:14 vasta tsitaadiga

solksolk kirjutas:
Vigane plaat avaldub reeglina kohte, mitte hiljem.
Lugege netist SSD failure rate kohta ja üldse nende eluea.


Jajaa, see on ammu teada juba. Point on siin pigem selles, et kui SSD-d selleks kasutada, on töötundide arv ju väga väike.
Aga kordan jälle - kas keegi teab, kaua SSD seistes vastu võib pidada?

_________________
Pakun sülearvutite tolmupuhastust, termopasta vahetust, emaplaatide remonti ja BIOS paroolide eemaldust.
Kommentaarid: 360 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 284
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
solksolk
HV vaatleja

liitunud: 24.10.2010




sõnum 02.01.2014 22:26:00 vasta tsitaadiga

Elektroonikaga ongi selline teema, et sõltumata töötundidest võib see ka seistes tuksi minna, plaat aga nii kergelt tuksi ei lähe.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
The_Boss
HV Guru
The_Boss

liitunud: 13.01.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.01.2014 22:29:40 vasta tsitaadiga

solksolk kirjutas:
Elektroonikaga ongi selline teema, et sõltumata töötundidest võib see ka seistes tuksi minna, plaat aga nii kergelt tuksi ei lähe.


No siin on see, et ühel on liikuvad osad, teisel pole. Vaevalt SSD nüüd seistes lambist katki läheb.

_________________
Pakun sülearvutite tolmupuhastust, termopasta vahetust, emaplaatide remonti ja BIOS paroolide eemaldust.
Kommentaarid: 360 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 284
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
solksolk
HV vaatleja

liitunud: 24.10.2010




sõnum 02.01.2014 22:30:25 vasta tsitaadiga

Sellisel juhul puuduvad sul elektroonikast baasteadmised, kui nii väidad.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
The_Boss
HV Guru
The_Boss

liitunud: 13.01.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.01.2014 22:34:27 vasta tsitaadiga

solksolk kirjutas:
Sellisel juhul puuduvad sul elektroonikast baasteadmised, kui nii väidad.


Jah, ma tean, et seistes võib elektroonika katki minna (ka seadmed, kus pole liikuvaid osi, näiteks LCD monitor), aga praegu on juttu SSD-st. Äkki annaksid siis mulle teadmisi juurde ja ütleksid, mis seal saab seistes üles öelda?

_________________
Pakun sülearvutite tolmupuhastust, termopasta vahetust, emaplaatide remonti ja BIOS paroolide eemaldust.
Kommentaarid: 360 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 284
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
solksolk
HV vaatleja

liitunud: 24.10.2010




sõnum 02.01.2014 22:47:27 vasta tsitaadiga

Elektroonika jupid on oma olemuselt juba sellised, et vananevad ka siis, kui sa neid ei kasuta.
Ülim näide on kasvõi lüüt, mis läheb lihtsalt seistes punni.
Sama saavad teha ka teised jupid, lihtsalt vananedes lähevad tuksi ja üks läheb varem, kui teine ja sa ei suuda seda ette ennustada.
Mehaanika puhul vähemalt saad seda ise hoida ja näed sel kulumist, elektroonikaga on see vähe keerulisem, hoida saad, aga kulumist jälgida ei saa jne.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
The_Boss
HV Guru
The_Boss

liitunud: 13.01.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.01.2014 23:02:24 vasta tsitaadiga

Niipalju kui ma tean, SSD-s lüüte pole. Tõesti, keraamilised kondekad on, aga nad on oma olemuselt hoopis erinevad asjad.
_________________
Pakun sülearvutite tolmupuhastust, termopasta vahetust, emaplaatide remonti ja BIOS paroolide eemaldust.
Kommentaarid: 360 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 284
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
solksolk
HV vaatleja

liitunud: 24.10.2010




sõnum 02.01.2014 23:04:09 vasta tsitaadiga

Lüüdid olid vaid näide, kuidas sa aru ei saa, kõik elektroonika komponendid saavad seistes üles öelda, see täiesti tavaline nähtus.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dijital
HV Guru
Dijital

liitunud: 09.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.01.2014 23:07:02 vasta tsitaadiga

Lugedes siin seda väitlust, siis tekkis küsimus, mis on need parameetrid, mille järgi blu-ray kirjutajat tuleks valida, et tulemus ka pädev oleks. On mingid konkreetsed tootjad/mudelid, mida tuleks vaadata?
_________________
OBSBOT veebipoe affiliate link / 5% sooduskood: TUIKOTREW
Müüa uus Agon by AOC 610Hz monitor AG246FK6
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
The_Boss
HV Guru
The_Boss

liitunud: 13.01.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.01.2014 23:16:18 vasta tsitaadiga

solksolk kirjutas:
Lüüdid olid vaid näide, kuidas sa aru ei saa, kõik elektroonika komponendid saavad seistes üles öelda, see täiesti tavaline nähtus.


Nii?

Esiteks, lüüdid olid sul vägagi äärmuslikuks näiteks.

Teiseks.. Täpselt samamoodi ütleb sul plaat seistes üles. Et mis siin siis erinevato on?

_________________
Pakun sülearvutite tolmupuhastust, termopasta vahetust, emaplaatide remonti ja BIOS paroolide eemaldust.
Kommentaarid: 360 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 284
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
solksolk
HV vaatleja

liitunud: 24.10.2010




sõnum 02.01.2014 23:35:00 vasta tsitaadiga

Erinevat on see, et plaat ei ütle seistes nii naljalt üles, elektroonika aga küll.
Paluks juba lõpetada see jutt, et plaadid seistes väga kergelt üles ütlevad, sest see ei ole kaugeltki mitte nii.
Ja flash mälu ei ole lihtsalt elektroonika, vaid ta on flash mälu, ehk siis veel õrnem, kui tavaline keskmine elektroonika.
flash mälu on vägagi komplitseeritud ja õrn elektroonika, pluss tema kontroller jne, kokku ikka paras hunnik elektroonikat.

Elektroonika sees toimub igasugu keemilisi protsesse, mida plaadi sees kaugeltki mitte niipalju ei toimu, lisaks on plaat ise elektroonikavaba.

Ei oska öelda blu-ray kirjutajate osas, mis see parem on ja hetkel alles katsetan blu-rayd.
Tean aga seda ,et cd ja dvd on küll kindel värk, kui normaalseid toorikuid kasutada ja kõige tavalisemad odavad kirjutajad on asja kenasti ära teinud.
Ise kasutan blu-ray kirjutajat asus bw-12b1st
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
The_Boss
HV Guru
The_Boss

liitunud: 13.01.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.01.2014 23:59:41 vasta tsitaadiga

Tahakski teada, et kui kaua see SSD siis vastu peab niisama seistes. See on muidugi teada, et kõik igavene pole, ei SSD ega ka plaat. Siin pole mõtet vaieldagi, et kumb parem on, ma tahaks teada, KUI HEA siis SSD selleks on.
_________________
Pakun sülearvutite tolmupuhastust, termopasta vahetust, emaplaatide remonti ja BIOS paroolide eemaldust.
Kommentaarid: 360 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 284
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
solksolk
HV vaatleja

liitunud: 24.10.2010




sõnum 03.01.2014 00:08:07 vasta tsitaadiga

SSD headuse saad teada testides, aastaid.
Aga seni on tavaline kõvaketas siiski ka odavam.
Kuna nagunii SSD ilmselt peale tuleb, siis ma loodan selle töökindlamaks muutumist aastate jooksul.
Eks tahaksin seda isegi testida, et kui kiire ta on jne, et mis ta endast kujutab täpselt.

Eks paljud väidavad jah, et kasutavad seda ja pole midagi juhtunud.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.01.2014 00:18:40 vasta tsitaadiga

SSD = mälupulk = mälukaart eluea suhtes ?!
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
solksolk
HV vaatleja

liitunud: 24.10.2010




sõnum 03.01.2014 00:25:13 vasta tsitaadiga

Nad on äärmiselt sarnased, eks SSD on ilmselt kvaliteetsem ja mõneti erinev, aga oma tööpõhimõttelt on nad ikka väga sarnased.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
The_Boss
HV Guru
The_Boss

liitunud: 13.01.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.01.2014 00:42:06 vasta tsitaadiga

Muideks, kui ma nüüd õigesti mäletan, siis SSD failure rate on isegi väiksem kui HDD failure rate. Muidugi ei tasu unustada seda, et kui midagi juhtub, siis head aega andmed.
Praegu jätaks hinna välja, kasvõi sellepärast, et andmed, mida varundatakse on tihtipeale hindamatud.

Ja ka HDD ning plaatide headuse saab ju aastatega teada. Sa vist ütlesid, et HDD-l püsivad andmed 66 aastat, plaatidel 100 kanti. Aga kaua siis SSD-l teoorias andmed püsivad?

_________________
Pakun sülearvutite tolmupuhastust, termopasta vahetust, emaplaatide remonti ja BIOS paroolide eemaldust.
Kommentaarid: 360 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 284
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dijital
HV Guru
Dijital

liitunud: 09.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.01.2014 00:43:08 vasta tsitaadiga

Eks oleneb ka sellest, kas SSD on MLC või SLC
_________________
OBSBOT veebipoe affiliate link / 5% sooduskood: TUIKOTREW
Müüa uus Agon by AOC 610Hz monitor AG246FK6
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
The_Boss
HV Guru
The_Boss

liitunud: 13.01.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.01.2014 00:45:16 vasta tsitaadiga

Kui võtta näiteks MLC
_________________
Pakun sülearvutite tolmupuhastust, termopasta vahetust, emaplaatide remonti ja BIOS paroolide eemaldust.
Kommentaarid: 360 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 284
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
solksolk
HV vaatleja

liitunud: 24.10.2010




sõnum 03.01.2014 09:36:38 vasta tsitaadiga

Võta tegelik Failure rate 10-15 aasta vanuse SSD-ga, mitte paar kuud vama, kus on juttu tehasepraagist.
Aga ainuke asi on see, et ükski SSD pole veel nii vanaks saanud.

Ma lugesin küll SSD andmete säilimise kohta, ei mäleta enam numbrit, aga oli väga pikk aeg, kuid SSD ise ei ole nii kaua töökorras.
Ainuke andmekandja, mis võib 100 aastat välja anda on minu arvates plaat.
Eks ma oma eluajal saan jälgida, kaua mul vanimad plaadid kestavad.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.01.2014 10:17:06 vasta tsitaadiga

Kas peab seda meeletut pikka säilivusaega taga ajama?
Kas tõesti on raske iga 10a tagant uuele meediumile asi panna?
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sukelduja
HV Guru
sukelduja

liitunud: 14.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.01.2014 10:18:03 vasta tsitaadiga

solksolk kirjutas:
Elektroonikaga ongi selline teema, et sõltumata töötundidest võib see ka seistes tuksi minna, plaat aga nii kergelt tuksi ei lähe.

Ma pole 20 aasta jooksul näinud ühtegi kõvaketast, mille elektroonika oleks seismisest katki läinud. Kõvaketaste juures kipuvad probleemid tekima mehhaanilistes osades ja eelkõige laagrites.
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  Kõvad kettad »  Räägime Blu-Rayst ja miks osad plaate vihkavad, samuti andmete varundamisest mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4, 5  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.