Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  HV kardisõit »  2011 HV kardisarja VI etapp - Kestvussõit, FK Keskus, 17.juuli. Peasponsor www.arvutikeskus.ee märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Riivo77
HV Guru
Riivo77

liitunud: 20.11.2006




sõnum 18.07.2011 10:40:37 vasta tsitaadiga

Kes tegi A-finaali kiireima ringi? Kui selle ka teada saaks, võin üldtabelisse tulemused sisse viia.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Andre
HV Guru
Andre

liitunud: 31.08.2004




sõnum 18.07.2011 10:51:18 vasta tsitaadiga

Riivo77 kirjutas:
Kes tegi A-finaali kiireima ringi? Kui selle ka teada saaks, võin üldtabelisse tulemused sisse viia.

See info on Tanelil tõestatult olemas.

_________________
HAKKA KARDIKOOLI FÄNNIKS!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NeroEST
Kreisi kasutaja
NeroEST

liitunud: 11.11.2007




sõnum 18.07.2011 12:53:02 vasta tsitaadiga

jkddp kirjutas:
Start hakkab 7:03 pealt. Mõni targem võiks nati "grupi" sõitu ka hinnata.
Spoiler Spoiler Spoiler


Minu sõitu kart #3 otsas on sinu kiivrist kenasti näha.
Tabeli järgi sõitsin kiireima aja 44.14 juba 3ndal ringil, mida saab näha antud videos 8:40 kuni 9:25.
Võrreldes teiste sõitjatega kaldun ma kurvides väliskurvi nagu jonnipunn muidugi, kuid endale tundus, et
selline kallutamine andis mulle kurvis rohkem pidavust. Võrreldes A sõidu meestega võikski öelda, et boksikurvi
läbimine oli mul palju aeglasem, et ega muud vast polegi kui boksikurvi lihvima!! (sealt saab kindlasti 43 aega)

jkddp, kui sa pead silmas, et mina sulle ette keerasin, siis arvasin, et sõidan sinuga võidu.
Kuna ma olin teist korda rajal, siis võib öelda, et igasugune möödasõitmine ja blokeerimine minul veel
ei õnnestu.
Taneliga oli väga vahva võidu sõita. alates 30ndast ringist kuskil lõpuni püsisin kannul. Oli näha jah, et
kart nr 2 vaevles liigse libisemise all ning ovaalikurvi ja boksikurvieelse S-ga sain alati tuulde, kuid oskust
ei piisanud, et boksikurvis mööduda. Mõningatel rajalõikudel sain ka paariks sekundiks mööda, kuid Tanel
võttis koha ruttu järgmiste kurvidega tagasi. Mitmel korral sain boksikurvist kiiremini välja ning enne esimest
täisgaasi S kurvi olin nii tuules, et peaaegu sõitsin otsa, kud nendel kordadel polnud piisavalt "kahoonest"
et täisgaasikurvis end mööda pressida. Kõik üritused, kus ma lõpuks möödasõidumanöövriks julguse kokku
võtsin, lõppesid pisikese kontaktiga, et igatahes vabandust nügimise eest!

Suured tänud zoomskile, kes mind laupäeva hommikuga sõitma õpetas. Peale 4a ringist kvalifikatsiooni olid
käed nii läbi, et ei jaksanud istudagi, kurtsin zoomskile, kes seepeale ütles, kuidas rooliga käituma peab ning
4 ringiga tekkinud valust kätes ei olnud 60e ringi järel isegi lõhnagi.

A-sõidu meestele ka aplaus, väga huvitav oli kõrvalt sõitu jälgida.
Jäin üritusega igati rahule thumbs_up.gif

Kui toimumise ajad klapivad, siis "44sekundimehed" võivad ka järgmistel sõitudel minult konkurentsi oodata.
Cheers! beer_yum.gif

_________________
Winter is coming...
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Riivo77
HV Guru
Riivo77

liitunud: 20.11.2006




sõnum 18.07.2011 13:00:15 vasta tsitaadiga

Üldtabel
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mella
HV kasutaja

liitunud: 10.06.2005




sõnum 18.07.2011 13:52:27 vasta tsitaadiga

Kuna sa ei olnud pundis piduriks ja pigem motiveerisid neid kiiremini sõitma, ei olnud sinine põhjendatud. Võidusõit peab siiski alles jääma icon_smile.gif
jkddp kirjutas:

Tagant järele mõeldes ja kuidas hiljem ka mainiti siis reeglite kohaselt oleks pidanud kõik selle sipleva kamba endast mööda laskma. Õnneks kohtunik mõistis mu probleemi ja laskis mul vaikselt edasi tegutseda. Lõpuks selgus, et sõitsin kellestki isegi vist mööda ringiga?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
iguaan
HV veteran
iguaan

liitunud: 23.11.2003




sõnum 18.07.2011 16:32:21 vasta tsitaadiga

lühidalt jäin rahul kardiõnne ja tulemustega va kohtuniku/remondimehega. kui kurtsin kardi 2 tagarehvide üle(ka tanel ütles, et tagumik libiseb), öeldi et kannatab sõita küll. peale mõningasi ringe avastasin, et ega ikka ei kannata.
iste oli nii taga, et vähemalt pedaalidele ulatuks, kurvides kallutasin väljapoole ja ometi enamus kurvidest gaasiga väljudes rebib külje ette icon_neutral.gif thumbs_down.gif
ometi sõitsin testisõidu ja kvali kardiga 1 ja polnud mingit probleemi, istusin ka üsna ees, et ette pidamist saada.

ja vabandaks veelkord stack'i ees, keda takistasin mind ringiga pähe tegemast kuna 3e ringi jooksul EI lehvinud sinist lippu ja lõpuks kui märkasin tema punaseid tosse sain aru, et hea oleks mööda lasta

üldkokkuvõttes kõike juhtub aga kui niimoodi ära huiata, et saab hakkama küll nende rehvidega siis...
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.07.2011 16:41:05 vasta tsitaadiga

iguaan, kummas suunas rõhk vale oli?
Igal juhul kvali kardiga sellist libisemist polnud.

_________________
HV valuutakalkulaator
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Taux007
HV veteran
Taux007

liitunud: 27.08.2005




sõnum 18.07.2011 16:45:52 vasta tsitaadiga

NeroEST, sul tundub talenti olema sellisel juhul. icon_biggrin.gif
Ma sõitnud ka 6-7 tsüklit ja alla 45 pole veel saanud.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Berserk
HV vaatleja
Berserk

liitunud: 24.07.2008




sõnum 18.07.2011 17:40:48 vasta tsitaadiga

iguaan kirjutas:
lühidalt jäin rahul kardiõnne ja tulemustega va kohtuniku/remondimehega. kui kurtsin kardi 2 tagarehvide üle(ka tanel ütles, et tagumik libiseb), öeldi et kannatab sõita küll. üldkokkuvõttes kõike juhtub aga kui niimoodi ära huiata, et saab hakkama küll nende rehvidega siis...

Loe veelkord zoomskist, Kimist, munadest ja parasjagu kasutuses olevast tehnikast icon_cool.gif
Mõnikord aitab icon_wink.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
HDTanel
Overclocker
HDTanel

liitunud: 15.12.2002




sõnum 18.07.2011 18:28:34 vasta tsitaadiga

Mina enda sõiduga rahule kuidagi ei jäänud icon_razz.gif kvalika esimesel ringil panin tagumises lauges kurvis sellise litriga rajalt välja, et anna olla icon_lol.gif ühe ringiaeg jäi saamata tänu sellele thumbs_down.gif Lisaks ei meeldinud mulle ausalt öeldes see, et keegi ei rääkinud enne kvalika algust KÕIGILE enne rajale minekut, et kvalika pikkuseks on vaid 4 (vist oli 5 tegelt) ringi, make them count. Aga noh alla 45 seki ei sõitnud ikkagi kokkuvõttes võidusõidus, nii, et kuskil on viga sees mul, rooli ei saanud ka pöörata väga kuna tool jäi ette koguaeg..
_________________
Krüpto
Minu Youtube - HDTanel
Minu Instagram - HDTanel
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Hessu
Kreisi kasutaja

liitunud: 19.07.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.07.2011 20:24:55 vasta tsitaadiga

PlatoonSgtElias kirjutas:
rooli ei saanud ka pöörata väga kuna tool jäi ette koguaeg..


icon_eek.gif icon_question.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jkddp
HV veteran
jkddp

liitunud: 22.12.2004




sõnum 18.07.2011 20:43:14 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
jkddp, mis selle grupisõiduga siis on?
Võtsin pidamiseta saan number 2-st, mis võtta andis ja katsin nii palju kui võimalik.
Miks ma peaksin vabatahtlikult loovutama oma koha icon_question.gif
Mulle see konkurents just meeldiski kuna niikuinii olin ringiga maas. Peale seda kui sain kõigist mööda, oli igav juba sõita.

NeroEST kirjutas:
jkddp, kui sa pead silmas, et mina sulle ette keerasin, siis arvasin, et sõidan sinuga võidu.
Kuna ma olin teist korda rajal, siis võib öelda, et igasugune möödasõitmine ja blokeerimine minul veel
ei õnnestu.
Ei, pidasin silmas just teiste hinnangut trajektooride kvaliteedi kohta. kõik oli ok!

Hessu kirjutas:
PlatoonSgtElias kirjutas:
rooli ei saanud ka pöörata väga kuna tool jäi ette koguaeg..

icon_eek.gif icon_question.gif
Platoon, räägi nüüd aeglaselt ja kolm korda?
_________________
Kui vaja joonistada/saagida/hööveldada midagi, võib alati küsida thumbs_up.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Andre
HV Guru
Andre

liitunud: 31.08.2004




sõnum 18.07.2011 21:26:20 vasta tsitaadiga

Hessu kirjutas:
PlatoonSgtElias kirjutas:
rooli ei saanud ka pöörata väga kuna tool jäi ette koguaeg..


icon_eek.gif icon_question.gif


Hoiad rooli totaalselt valesti sel juhul.
Põltsamaa etapil enne starti saab tavaliselt rajahaldajalt roolihoidmise koolitust. icon_wink.gif

_________________
HAKKA KARDIKOOLI FÄNNIKS!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Riivo77
HV Guru
Riivo77

liitunud: 20.11.2006




sõnum 18.07.2011 21:31:22 vasta tsitaadiga

iguaan kirjutas:
...kardi 2 tagarehvide üle(ka tanel ütles, et tagumik libiseb), öeldi et kannatab sõita küll. peale mõningasi ringe avastasin, et ega ikka ei kannata.
iste oli nii taga, et vähemalt pedaalidele ulatuks, kurvides kallutasin väljapoole ja ometi enamus kurvidest gaasiga väljudes rebib külje ette icon_neutral.gif thumbs_down.gif


Huvitav, et täna õhtul oli kart nr 2 igal juhul selgelt alajuhitav, kohe üldse ei tahtnud kurvi sisse keerata.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.07.2011 21:35:36 vasta tsitaadiga

Alajuhitav oli ka jah.
Tagumiku libisemine tuli sellest, et üritasin väga agressiivselt juba varem keerama hakata, et üldse kurvi välja võtaks ja siis muidugi kurvi keskel juba võttis kogu kardi libisema.
Kordan, kvali kardiga sellist jama ei olnud ja sai rahulikumalt sõita.

_________________
HV valuutakalkulaator
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
HDTanel
Overclocker
HDTanel

liitunud: 15.12.2002




sõnum 18.07.2011 22:29:23 vasta tsitaadiga

zoomski, jkddp, noo nii kui keerasin siis küünarnukk läks vastu tooli äärt, üldiselt üldse täiesti ebamugav oli sõita ja kuna rooli sain vaid teatud maani pöörata siis võibolla sealt ka ajakaotus, aga meh. Peaks ikkagi mingi päev FK-sse roomama ja natukene proovima veel.
_________________
Krüpto
Minu Youtube - HDTanel
Minu Instagram - HDTanel
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
iguaan
HV veteran
iguaan

liitunud: 23.11.2003




sõnum 18.07.2011 23:10:32 vasta tsitaadiga

Riivo77 kirjutas:
iguaan kirjutas:
...kardi 2 tagarehvide üle(ka tanel ütles, et tagumik libiseb), öeldi et kannatab sõita küll. peale mõningasi ringe avastasin, et ega ikka ei kannata.
iste oli nii taga, et vähemalt pedaalidele ulatuks, kurvides kallutasin väljapoole ja ometi enamus kurvidest gaasiga väljudes rebib külje ette icon_neutral.gif thumbs_down.gif


Huvitav, et täna õhtul oli kart nr 2 igal juhul selgelt alajuhitav, kohe üldse ei tahtnud kurvi sisse keerata.

alajuhitav oli, kuid eeldasin, et asi oli minu võimalikult taha aetud istmes. esirehvidel oli kuluda veel küll (augu järgi)
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
stack
HV vaatleja

liitunud: 16.11.2008




sõnum 18.07.2011 23:45:42 vasta tsitaadiga

Paar sõna ka minu poolt. Kardi loosi üle sellel etapil kurta ei saanud - nii kvalis kui ka sõidus korralik tehnika, juhitavus hea, rehvidega erilisi probleeme polnud ja kõik oli ainult enda teha. Kvalis olin ise sitt ja ei saanud 5 ringiga kokku ühtegi enda silmis head ringi ja ajaks sain 44.04 - õnneks piisas A finaali pääsemiseks ja koht 9.

Sõit algas hästi, esimese 2 ringiga tõusin kohe 5 ndaks ja siis jäin Riivo77 taha toppama mingiks 5 ringiks - olin küll selgelt kiirem, aga ei suutnud õigesti mööda sõitu organiseerida. Küll läksin üritama väljast poolt ja pidin järgi andma jne. Lõpuks õnnestus mööda saada, aga selleks ajaks oli sõit tehtud. 3 esimest meest olid ca 8-10 sekundit juba eest läinud ja tagaajamine sedavõrd kõvade meeste vastu ei õnnestunud. Olnuks mehed 2-3 sekundi kaugusel, oleks veel suutnud ehk suure tahtmise ja pingutamise pealt järgi tulla, aga mida polnud seda polnud. Sain siis kenasti 4 koha peal üksi sõita, ees mehed 10 sekki ja taga järgmised Zoomski ja Hessu ca 5-6 sekundit. Sõidu teises pooles sai Hessu Zoomskist mööda ja hakkas järgi tulema, iga ringiga tuli ca 0.1 - 0.2 sekundit lähemale. Edu oli siiski turvaline ja keskendusin vaid vigadeta ja stabiilsele sõidule. Sõidu lõpus, 5-6 ringi enne lõppu sain siis iguaani ringiga kätte ja see muidugi ajas mind sõidu ajal kenasti närvi - muidu terve sõidu raja ääres olnud kohtunik, oli lihtsalt minema jalutanud ja ei mingit lippu. 3 ringi kihutasin iguaaniga võidu - ei tahtnud väga suuri riske ka võtta möödumiseks ja ega iguaan katmata ka ei jätnud:D Siis kui iguaanist lõpuks mööda sain (ei tulnudki mingit lippu), oli hessu mul täiesti tuules. 2 viimast ringi sõitsimegi nii, õnneks ühtegi viga ei teinud ja sain oma 4 koha kätte.

Aga kohtunikele tuleks siin korralik märkus teha, niisama tulla sinna mune sügama pole mõtet. Ma konkreetselt sõitsin stardisirgelt mööda ja juhtisin korduvalt tähelepanu sellele, et kus lipud on. Kohta ma küll ei kaotanud kokkuvõttes, aga no viimased 2 ringi olid ikka korralikult higised:)

Muidu olen üldiselt rahul, kvalid see hooaeg vähem sujunud, aga sõitudes olen saanud alati kohti parandada - möödasõidud ja stabiilsus on siiani olnud hea. Üritan jätkata samas vaimus:)
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kjaups
MeesKesTuliMetsast
kjaups

liitunud: 02.02.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.07.2011 00:15:56 vasta tsitaadiga

Kohtuniku kaitseks võin öelda, et tal oli seal üksi väga jama majandada.
Meeles pidada, et kes mis kohal on ja kes mahajääjad, kes grupis võistlesid omavahel. Lisaks majandas ringide arvuga ja muud nipet näpet.
Soovitus oleks lisa mees muu kõrvalisega tegelema panna ja kohtunik siis konkreetselt sõitu jälgima (muu siis numbritega tegeleja ja näiteks ka kohtuniku ja arvuti taga oleva tegelase sidemeheks, et sealt saab kindlamat update konkureerivate ja mahajääjate kohta) - loodan, et saite aru mu mõttest.

Uh, aga sõidust. Kann siiani valus ja paremad ribid ka kergelt + külg veits sinakas icon_lol.gif

Üldiselt polnud nii kaua juba kardi roolis "jälle" olnud ning ajad olid ka masendavad (viimati kui niisama sõitmas käisin, siis olid ajad vist üle sekundi kiiremad, peab paberitelt vaatama).

B-finaali start oli imelik. Tuled läksid põlema, minu ees paar karti hopsti juba sõitisid natukene, vaatasin ringi, et mis jama on ja kui viskasin pilgu tagasi foorile, siis olid tuled juba kustunud ning sõit käis (ca 2 sekundit vaatasin ringi).
Et siis ise magasin stardi maha.
Õnneks Platoon viskas mulle konkurentsi taga ja sai tema sabas tuules sõitmist harjutada (vahet sai hoida nii ca 20cm) kanti. Väga mõnus oli.
Kuid kui proovisin tast paaril esimesel korral mõõduda, lõi ta ukse kinni (kaks korda oli vist minu kardi esiratas tema tagumisest juba ees). Tegin siis äkkpidurdusi, et midagi hullu ei juhtuks.
Kuid minu õnneks ja tema kahjuks tabasin ühe hea augu ja libistasin ennast vaikselt läbi.
Vahe ees oleva pundiga (mida juhatas Tanel) oli juba väga suur ning mõtlesin siis lihtsalt rada uuesti õpima hakata.
Vahepeal sain esimese koha ette lastud ja õpisin siis tema trajektori ca pool ringi, kuid oli näha, et ma võisin sõidujoone küll omistada, kuid pidurdus ja kiirendamise hetked olid meil ikka metsikult teised ning nii ta eest kaduski icon_sad.gif (Valge kiiver)

Sõitsin uhkes üksinduses kuniks oli jäänud vist 5 ringi ja siis olin kahel tegelasel sabas ja mõtlesin ka vürtsi lisada. Oh kuidas need pead taha vaatasid koguaeg, kui ma seal tuules olin icon_lol.gif
Kohe hea tunne tekis, kuid kui nad omavahel madistama hakkasid ja ma ka sinna keerisesse satusin, siis oli ikka tegemist, et neile sisse ei sõidaks. Jälle vist oli kahel korral, kui tegin äkkpidurdust ja võtsin külge, et sisse ei lajataks julmalt (nad ise suutsid boksi kurvis peaaegu risti ette tõmmata kui ma suure hooga tagant tulin).
Jätsin nad omavahele, et mul pole seal tabelis nii kui nii asja ja äkki neil rohkem mingeid võimalusi kusalgi punktidega.

Aga vot A-finaal oli elamus thumbs_up.gif
Kui The Stig stardi joone juures vaatas isa poole iga ring ja siis järsku viskas põidla ka püsti ning randmeliigutusega teiseks sõitis.

Loodetavasti ei jää see mu selle hooaja viimaseks sõiduks ja saan teid kimbutamas käia

"Tegelased" ja "Valge kiiver" kirjutasin, kuna ei tea/mäleta nimesid, kes see aasta sõitnud on icon_redface.gif

Midagi tahtsin veel kirjutada, kuid ei meenu enam.

_________________
SNAP pildipank
Mul võivad mõned asjad viitega tulla, prioriteedid paigas.
M: Nodi ja privas 3D Touch V3.2 15€ + varu nõelad 1€ tk
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
HDTanel
Overclocker
HDTanel

liitunud: 15.12.2002




sõnum 19.07.2011 01:23:27 vasta tsitaadiga

The Stig, minuarust see kohtunik oli igati asjalik üritusel, mehhaanikud ka said korda kõik, mis vaja, mitte nagu Käinas ning ainuke asi, mis mind murema pani oligi see, et keegi korraldajatest ei teavitanud meid, et kvalikas on vaid 5 ringi pikk, varem koguaeg olnud 10 ringi.
_________________
Krüpto
Minu Youtube - HDTanel
Minu Instagram - HDTanel
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Andre
HV Guru
Andre

liitunud: 31.08.2004




sõnum 19.07.2011 07:47:59 vasta tsitaadiga

PlatoonSgtElias, esimeses postituses on kirjas, et kvalid on sarnaselt eelmiste hooaegade kestvussõitudele lühikesed.
See on selleks, et kestvussõit saaks toimuda sama stardimaksuga, nagu tavaetapp.
Kuna Sa osalustasu tõusu ilmselt ei ole märganud, siis oleks loogiline järeldus.
Ja kui kusagilt ongi mingi infokild puudu, siis kannatab alati küsida. icon_smile.gif

_________________
HAKKA KARDIKOOLI FÄNNIKS!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NeroEST
Kreisi kasutaja
NeroEST

liitunud: 11.11.2007




sõnum 19.07.2011 09:36:38 vasta tsitaadiga

kjaups kirjutas:

Sõitsin uhkes üksinduses kuniks oli jäänud vist 5 ringi ja siis olin kahel tegelasel sabas ja mõtlesin ka vürtsi lisada. Oh kuidas need pead taha vaatasid koguaeg, kui ma seal tuules olin icon_lol.gif
Kohe hea tunne tekis, kuid kui nad omavahel madistama hakkasid ja ma ka sinna keerisesse satusin, siis oli ikka tegemist, et neile sisse ei sõidaks. Jälle vist oli kahel korral, kui tegin äkkpidurdust ja võtsin külge, et sisse ei lajataks julmalt (nad ise suutsid boksi kurvis peaaegu risti ette tõmmata kui ma suure hooga tagant tulin).
Jätsin nad omavahele, et mul pole seal tabelis nii kui nii asja ja äkki neil rohkem mingeid võimalusi kusalgi punktidega.


Need "tegelased" olime ilmselt mina ja Tanel
Mina vahtisin taha puhtalt sellepärast, et ma olin esimest korda võistlemas ning ma kartsin sulle peale keerata. Paaniliselt jälgisin seda esirattad kõrval teemat. Kuid kogu selle peapööritamise peale läks nii mõnigi kord boksikurv pikaks ja paaril korral tõesti sundisid mind
kardi risti laskma:P
Ma enam ei mäleta, kas seal koperdades rammisin kumme või mida ma puterdasin, et sa jõudsid mulle kolksuga taha, kuid peale seda sa kadusid kuidagi ära.
No igaljuhul tänud sulle esimese punkti eest thumbs_up.gif
Väga lõbus sõit oli=)

_________________
Winter is coming...
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kjaups
MeesKesTuliMetsast
kjaups

liitunud: 02.02.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.07.2011 13:00:50 vasta tsitaadiga

NeroEST, ma ei näinud mõtet hakata seal võitlema ning kui sa küljetasid, siis Tanel oli boksi kurvis alati juba sellises kohas, et ilma kedagi koksamata poleks saanud mööda sõita.
Sundimisest ei tea midagi, sest võtsin ise alati tagasi, kui hakkas tunduma, et tekib ohtlik olukord.
Aga siis on hea, et mu viisakus läks asja ette thumbs_up.gif

_________________
SNAP pildipank
Mul võivad mõned asjad viitega tulla, prioriteedid paigas.
M: Nodi ja privas 3D Touch V3.2 15€ + varu nõelad 1€ tk
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NeroEST
Kreisi kasutaja
NeroEST

liitunud: 11.11.2007




sõnum 19.07.2011 13:12:42 vasta tsitaadiga

kjaups kirjutas:
NeroEST, ma ei näinud mõtet hakata seal võitlema ning kui sa küljetasid, siis Tanel oli boksi kurvis alati juba sellises kohas, et ilma kedagi koksamata poleks saanud mööda sõita.
Sundimisest ei tea midagi, sest võtsin ise alati tagasi, kui hakkas tunduma, et tekib ohtlik olukord.
Aga siis on hea, et mu viisakus läks asja ette thumbs_up.gif


Ma ei pidanud üldse silmas, et sa reaalselt tegid midagi selleks, et mul kart risti läheks, vaid
"sundisid" lihtsalt sellega, et sa seal taga olid ja ärevusest jätsin ise pidurdusmaa hiljaks ning tegin muid lollusi:P
All good beer_yum.gif

_________________
Winter is coming...
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mella
HV kasutaja

liitunud: 10.06.2005




sõnum 19.07.2011 17:44:59 vasta tsitaadiga

stack kirjutas:

Aga kohtunikele tuleks siin korralik märkus teha, niisama tulla sinna mune sügama pole mõtet. Ma konkreetselt sõitsin stardisirgelt mööda ja juhtisin korduvalt tähelepanu sellele, et kus lipud on. Kohta ma küll ei kaotanud kokkuvõttes, aga no viimased 2 ringi olid ikka korralikult higised:)


No tee siis märkus ära, mina olin kohtunik icon_wink.gif

Kusagil pole öeldud, et kohtunik peab KÕIGILE tagant tulejatele aeglasemad kardid tee pealt ära lükkama ja kõigile sinist lippu näitama.

Üldiselt ei jõua kohtunik jälgida eriti rohkem kui 3 esimese numbreid ja järjestust ning paari viimast meest ka. Ning lisaks vahepeal grupisõidu käitumist.
Sinised lipud tulevad mängu, kui liidrid jõuavad ringiga järele.
Sellest punktist edasi on aeglased juba teavitatud, et tagant on tulemas ka kohad 2, 3 jne. Seega on aeglase sõitja kohustus kiirem mööda lasta, mitte oodata, kuni kohtunik uuesti sinisega ähvardama hakkab. KUI kohtunik märkab, et aeglased ka 4+ mehi takistavad, läheb sinine käiku. Antud juhul infot polnud ja ei märganud.

Kui kohtunik on rajal ja peab jälgima kogu enda lähedastes kurvides olevat ning lisaks kohti/numbreid meeles hoidma, on natuke palju eeldada,et ilma igasuguse sideta jõuab ka tagakurvist info ning lisaks veel info ringide kohta sõitjatele. Kui keegi tagakurvis kohti vahetab, ei saa esimene rajaosa sellest mitte mingil moel teada, kui putkast monitorilt stardijoone ületamisel.

Jah, A finaali ringidel 28-30, 44-46 ja 54-60 ei olnud kohtunik boksikurvis, sest vastasel juhul oleks kogu seltskond saanud võidusõidu lõppemisest teada finišilipu järgi. Ilma mingi eelneva countdownita. Rajameeskond selleks igatahes initsiatiivi üles ei näidanud - ju oli korraldajatel kokku leppimata. Ja kui ringe poleks näidatud, ma ei kujuta ette, milline kräunumine siis lahti oleks läinud icon_wink.gif (või kui viimased ringide info oleks vale olnud). Ise ka ei tahaks, et sõidu ajal pead käekella pealt arvama, palju sõidust umbes läbi võiks olla.
Aga kolme esimese sõitja suhtes teadsin ma täpselt , mis ka sel ajal boksikurvi läheduses toimus + kolisemisohtlikud grupid.

Loomulikult käib võidusõit kõigi kohtade peale, kuid nendes tingimustes üle 3 esimese ma vaba rada garanteerida ei suutnud.
Niiet rohkem tolerantsust, kohtunikuks olemine oli selles sõidus munade sügamisest päris kaugel.
Lisaks veel siia, et tegelikult pidin ma algse info põhjal jälgima kõigest seda, et sõit liiga jõuliseks ei muutuks. Millest 5 min enne võistlust sai äkitselt peakohtuniku roll.
Niiet kui ei meeldi, mina üksi paremaks suuteline pole. Suvalistele pealtvaatajatele ei hakka ju ülesandeid jagama poole sõidu pealt.

Veidi ka ühest teisest intsidendist, kus 2. kohal sõitnud Stigile ringiga saajad ette jäid. Tõenäoliselt siis Iguaan & Co.
Boksikurvis olid 2 aeglast üksteise sabas kinni ning umbes 10 kardipikkuse kaugusel Stig. Tagasihoidlik informeeriv sinine oli väljas, kuna eelneva lähenemise järgi tundus, et ringiga veel segama ei hakka. Seega info oli antud. Paraku aga jõudis Stig raja tagaosas paarile kannule ning boksikurvis oli juba tagarauas kinni. Siis oli juba karjuv sinine väljas.
Siit tuli ka hoiatus aeglasele paarile - omavahel võite võidu sõita, aga ärge rajal enda ümber toimuvat ära unustage. Kuna ristilippu sai plaanitust rohkem liigutatud, võis jääda mulje, et on antud käsk mahatulekuks, seega ka järgmisel ringil thumbs_up.gif mõlemale mehele, et nad segaduses boksi ei sõidaks. Loodan, et sõitjatele oli info arusaadav.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  HV kardisõit »  2011 HV kardisarja VI etapp - Kestvussõit, FK Keskus, 17.juuli. Peasponsor www.arvutikeskus.ee mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.