Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Arvuti ja internet »  Ka Briti piraadid võivad internetiühendusest ilma jääda märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Auron
HV Guru
Auron

liitunud: 19.08.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.01.2008 15:10:00 vasta tsitaadiga

Scart kirjutas:
Meie ajal on mängu demo looduskaitse all olev loom, sest need kas ei ilmu üldse, ilmuvad kuus kuud peale mängu release'i või harvadel kordadel, nii korra aastas kogu tööstuse peale - ilmuvad koos mänguga.
Enamustele kõlblikele mängudele ilmuvad demod. See kuikähku on juba iseasi aga ei näe küll a'la õigustust, et kui reliis kuupäeval 00:05 kena tsikk pela õbekandikul uksetaga pole siis järelikult "on õigus" pirada kuna eluliselt on vaja saada KOHE.
Kommentaarid: 150 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 127
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002




sõnum 20.01.2008 15:23:10 vasta tsitaadiga

Auron kirjutas:
...kuna eluliselt on vaja saada KOHE.


Jah, ma ootan kaks kuud kannatlikult meie ajastul demo, kus iga kuu tuleb niipalju blockbuster mänge, et ükski normaalselt tööl käiv inimene ei jõua füüsiliselt neid ära mängida. Või siis... oot? Kui mul on valida, kas istuda ja oodata nagu idioot devi almust või navigeerida > www.mininova.org, oodata ära öö, lükata torrent jooksma ja hommikul täismängu mängida... huvitav, kumba valiku ma teen?

Parim näide softihindade ja kättesaavaduse idiootsusest on COD4. Hinnavahe on täpselt samal mängul, samas poes viis korda!. Ma olen orgunninud tänu CD võtme töötamisele Inglisekeelse variandiga enda käest läbi vähemalt 20 mängu, kui mitte rohkem. Kõik 200 kroonised variandid - inimesed peaks ikka puhta idioodid olema, et osta 1000.- eest "angliiski original!".

Andke sellise hinnaga mängud päev-2 peale muu maailma release'i ja ma olen 100% kindel, et piraatlus kui selline kaoks üle öö. Väita, et "kasum jääb saamata" on bullshit, uuema aja hitid kahe Koidula eest on reaalsus ja näitab üsna selgelt, millised on "vaeste devide ja softimüüjate" kasumid, kui "normaalne" hind on nende arvates tuhat jaaku per mäng.

Hellgate ja Crysis on mul näiteks originaalid. Miks? Lihtne, ma saan need kätte samal hetkel, kui muu maailm ja elan selle kõik läbi koos teistega tänu EA Linkile. Soft ja ka muusika on meie riigis hetkel võrreldavas olukorras vanakooli ajastuga, kus pool Eestit jooksis Tallinnasse kokku, et MTV3 pealt Emmanuelli vaadata.
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Auron
HV Guru
Auron

liitunud: 19.08.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.01.2008 17:09:41 vasta tsitaadiga

Scart kirjutas:
Kui mul on valida, kas istuda ja oodata nagu idioot devi almust või navigeerida > www.mininova.org, oodata ära öö, lükata torrent jooksma ja hommikul täismängu mängida... huvitav, kumba valiku ma teen?
No samat juttu võiks ajada iga kurjategija,et ta ei tee nö. päris tööd kuna see on liiga tüütu ja paha - parem kellelegi korra õhta nuga kõrile ja näe poolekuu palk juba käes. Point on sama ehk siis aus olla on liiga ebamugav.
Scart kirjutas:
Parim näide softihindade ja kättesaavaduse idiootsusest on COD4. Hinnavahe on täpselt samal mängul, samas poes viis korda!. Ma olen orgunninud tänu CD võtme töötamisele Inglisekeelse variandiga enda käest läbi vähemalt 20 mängu, kui mitte rohkem. Kõik 200 kroonised variandid - inimesed peaks ikka puhta idioodid olema, et osta 1000.- eest "angliiski original!".
No aga ei olegi probleemi. Loomulikult kuna täiesti legaalselt meil tiblunnikeelseid müüakse siis see ongi vaba valik, et valida ja mängida tiblakeelset ja odavat.
Scart kirjutas:
Andke sellise hinnaga mängud päev-2 peale muu maailma release'i ja ma olen 100% kindel, et piraatlus kui selline kaoks üle öö.
Eitea, mina tahan 50.- per plaat ja üks päev peale reliisi, et oleks juba kohalikus selveris olemas - muidu mina piran, jah just nii. Aa kui saaks päev peale reliissi ja 50.- eest siis ma üldse ei piraks. Ehk siis jutt või asi. Samahea jutt kui poevaras räägib, et kui liitrine viin maksaks kümneka siis ta seda ei oleks varrukasse pannud. Kelle asi see on? Kui ei sobi siis ära osta. Saaks aru, et apteegist pole raha vähiravimit osta vms.
Kommentaarid: 150 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 127
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 20.01.2008 17:18:56 vasta tsitaadiga

Scart: Nutikad mängurid käivad originaalmänge hoopis Soomes või Londonis ostmas icon_wink.gif
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002




sõnum 20.01.2008 17:48:42 vasta tsitaadiga

Auron kirjutas:
No samat juttu võiks ajada iga kurjategija,et ta ei tee nö. päris tööd kuna see on liiga tüütu ja paha - parem kellelegi korra õhta nuga kõrile ja näe poolekuu palk juba käes. Point on sama ehk siis aus olla on liiga ebamugav.


Tõesti, kellelegi noa kõrile panek on sama, mis uusima Simsi expansion packi: "Sims doing all new things again and even some newer things again and what do you know, ever more better things!" omandamine mittelegaalsel teel!

Ebamugav? Ma ütleks, et tootjad ja levitajad pole ikka aru saanud, mis maailmas ja aastas me elame. Internet on olemas kõikjal, kus on olemas arvutid ja raha, et osta regionaalsete hindadega softi. See, et see igasugu **AA ja muu tähtedega orgidele kohale ei jõua... well, nende kaotus.

Auron kirjutas:
No aga ei olegi probleemi. Loomulikult kuna täiesti legaalselt meil tiblunnikeelseid müüakse siis see ongi vaba valik, et valida ja mängida tiblakeelset ja odavat.


Ja sinus ei tekita küsimust, miks ühe muudetud valikuga ühes failis aga muidu 100% identne mäng on 5x kallim?

Auron kirjutas:
Eitea, mina tahan 50.- per plaat ja üks päev peale reliisi, et oleks juba kohalikus selveris olemas - muidu mina piran, jah just nii. Aa kui saaks päev peale reliissi ja 50.- eest siis ma üldse ei piraks. Ehk siis jutt või asi. Samahea jutt kui poevaras räägib, et kui liitrine viin maksaks kümneka siis ta seda ei oleks varrukasse pannud. Kelle asi see on? Kui ei sobi siis ära osta. Saaks aru, et apteegist pole raha vähiravimit osta vms.


Tore, et sa üledramatiseerid kõike nagu tavaliselt. 200 krooni peaks olema miiniumpalga järgi ühe päeva palk ehk siis täiesti normaalne hind, mis tavalisele eestlasele, mitte toda 10k müütilist "keskmist palka" saavale inimesele on vast täiesti vastuvõetav. Küll aga ei ole vastuvõetav näitena COD4 eest 1000. eegu väljakäimine, et toksida 6 tundi SPd ja seega maksta suhtkoht iga tunni eest 180 krooni. Siinkandis, kus mina elan, saaks sellise raha eest endale lõbusa tüdruku, sööki ja jooki ja jääks veel hommikuks peaparanduse raha üle kah.


Hind ja kättesaadavus määravad kõik, niikaua kuni mõlemad pole mõistlikul tasemel, jätkub kõik vanaviisi.
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kaabakas
HV veteran
kaabakas

liitunud: 01.04.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.01.2008 18:41:12 vasta tsitaadiga

Jutt käib ikka järjest aiast ja aiaaugust.

Ühelt poolt räägib intertnetipõlvkond, kes on harjunud saama asju kohe, kui need on olemas, ning seda ilma piiranguteta. Juhtlauseks on siin 'it's about content'. Nad on harjunud interneti kui universaalse infojaotusmehhanismiga. Samamoodi, nagu nad eeldavad googlet otsingutele vastavat, tahavad nad internetist katta ka kõik oma muud vajadused. Kõik peab olema netis kättesaadav, ja seda võimalikult vähese vaevaga. Seda on mõistnud amazon, kes tekitab laineid, üritades patenteerida oma ühe-kliki-checkouti.

Teiselt poolt räägib stagneerunud content industry, kes järjepidevalt ei suuda internetti enda kasuks tööle panna. Vanad mehed, kes ehitasid oma impeeriumid füüsilise meedia müümisele enda seatud tingimustel, on üha kramplikumalt tõmbunud sureva ärimudeli ringkaitsesse. Üritades enda pakkumisel elu sees hoida klassikalisel turul, kus nemad annavad välja piiratud arvu koopiaid ja valivad, kus ja millise raha eest müüvad, pole nad suutnud mõista, et see aeg on jäädavalt möödas. Möödas on ajad, kui filmi ameerika esilinastust oli võimalit teha neli kuud enne euroopat, möödas on ajad, kui dvd regioonid oleks võinud olla eluvõimeline ärimudel.

Internet on igal pool. Internetipõlvkond on igal pool. Seega peab ka kõik, mis internetis saab olla, seal olema. Piraatlus on olemas, kuna tööstus pole seda mõistnud. Iga minut, kuu, aasta, mis tööstus on veetnud internetiga võideldes, on pöördumatult kahjustanud tema lootust ellu jääda. Tööstuse äri on ehitatud valitud kohtades olemisele ja tarbijate sinna meelitamisele. Piraatlus on seal, kus tarbijad tegelikult on - internetis, see on igal pool. Rahaga pole siin suurt midagi pistmist. Lääne inimesele meeldib raha maksta, kui just küsitav väga õiglustunnet ei riiva. Küsimus on mugavuses. Kui film on Ameerikas letil, aga Eestis pole, tõmban ma ta netist. Kui filmi plaat algab posu sundreklaamidega, tõmban ma ta netist. Kui mingi sõgeda koopiakaitse tõttu plaat igal pool ei mängi, tõmban ma ta netist. Iga selline negatiivne kogemus mõjutab mind hiljem poevõimaluse peale üldse mitte mõtlema.

Tööstuse ärimudel on üles ehitatud kliendi piiramisele. Tänapäevane tarbija ütleb selle peale bullshit, ja läheb ringiga. Teda ei huvita, mida ütleb kuskil rahanäljas vanamees ja tema 2k advokaati. Vanamees võib jutlustada vargusest, kuid tarbija teab küll, kuidas Disney varastas Grimmide muinasjutud; ta teab, et muusiku töö pealt ei teeni mitte muusik vaid vanamees. Nüüd on vanamees jõudnud klientide kohtusse kaebamisest juba fännide kohtusse kaebamiseni. Usaldus tema vastu on aga juba ammu kadunud. Usalduse kadu tööstuse vastu tähendab aga, et sissetuleku languse võtavad enda kanda need, kelle loomingut tööstus vahendab.

Kui tööstus oleks toimuvat mõistnud kümme aastat tagasi, kui piraatlus alles hakkas juuri ajama, oleks nad saanud olukorra kergelt päästa internetti kolimisega. Praeguseks on olukord juba suures kaotusseisus. Vaid vähene osa internetikasutajatest leiab, et piraatlus on midagi taunitavat, ja tööstus on jäämas hüüdjaks hääleks kõrbes. Siin ei saa enam rääkida väärtushinnangutest, et piraatlus on vargus. Kui sada riaa inimest arvab, et on, ja miljard internetiinimest, et pole, siis ei olegi. Veelgi enam, need miljard teavad, et toda sadat ei huvita mingid väärtused, vaid ainult kasum.

Maailm on muutunud, ja mis sealt välja tuleb, ei tea veel vast keegi öelda. Rootsi vähemalt on mõistnud, et enamuse oma kodanike kriminaalideks nimetamine pole jätkusuutlik, ja on teel mittetulundusliku piraatluse seadustamisele.

_________________
Mida Ott ei õpi, seda Egon ei tea.
Kommentaarid: 103 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 93
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kaniyodrift
HV kasutaja
Kaniyodrift

liitunud: 03.10.2003




sõnum 20.01.2008 19:07:37 vasta tsitaadiga

kaabakas lükka see eepos kuskile postimees.ee-sse või päevalehte üles beer_yum.gif
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mirko27
HV veteran
mirko27

liitunud: 29.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.01.2008 04:03:46 vasta tsitaadiga

Olukord võib sitt olla. Sellest me saame kõik aru.
Aga kui ma saan iga päev peksa ja raha söögiks ei ole,
rikun ma endiselt seadust kui ma selle raha nimel varastan või tapan.
Seadus on seadus.
Ükski vabandus ei ole piisav vabandus seaduse rikkumiseks.
Kaasa arvatud kurb lapsepõlv kus sa ei saa raskes Eesti keskkonnas oma demo enne kaht kuud kätte icon_sad.gif
Kahju hakkab sinust lausa, jõuga surutakse sind kurjategijaks.
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
enterprice
HV veteran
enterprice

liitunud: 18.12.2003




sõnum 21.01.2008 09:19:32 vasta tsitaadiga

nõukogude okupatsiooni ja pärisorjuse aegadel pidi ka rahvas kenasti sõna kuulama, isegi kui neil õigus oli. Tore kui suured onud kõik sinu eest ära otsutavad ju, nagunii nemad teavad kuidas sulle parem on. Ärge virisege ussikesed, te pole veel näinudki mida me kõik teiega teha oskame. Vat varsti paneme plaadi hindadeks 10k ja kehtestame kõigile eesti kodanikel piraatluse maksu, nagunii te kõik panete pira.
Kommentaarid: 106 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 98
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Auron
HV Guru
Auron

liitunud: 19.08.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.01.2008 12:39:16 vasta tsitaadiga

Scart kirjutas:
Ja sinus ei tekita küsimust, miks ühe muudetud valikuga ühes failis aga muidu 100% identne mäng on 5x kallim?

See on ju ainult nö. piiratud turule mõeldud. Ingliskeelne on universaalne.
Scart kirjutas:
Tore, et sa üledramatiseerid kõike nagu tavaliselt. 200 krooni peaks olema miiniumpalga järgi ühe päeva palk ehk siis täiesti normaalne hind, mis tavalisele eestlasele, mitte toda 10k müütilist "keskmist palka" saavale inimesele on vast täiesti vastuvõetav.
Aga miks ma üle dramatiseerin? icon_eek.gif Järsku mõni saab kuskil 50.- eeku päevas palka? icon_wink.gif Näiteks migni aafrika neeger ei saa sedagi. Mis siis point on, et igüks PEAB saama kõike omandada vastavalt sellele palju ta palka saab ve? Et mersu S klass võiks kahh miinimumi saajale aint 100 000.- maksta ve?
Scart kirjutas:
Küll aga ei ole vastuvõetav näitena COD4 eest 1000. eegu väljakäimine
Ära käis siis. Osta 200.- eegu eest tiblakeelne või siis oota kuni hind langeb.
Scart kirjutas:
Siinkandis, kus mina elan, saaks sellise raha eest endale lõbusa tüdruku, sööki ja jooki ja jääks veel hommikuks peaparanduse raha üle kah.
Kuskandis elad icon_question.gif icon_razz1.gif

Kättesaadavus on piisavalt hea. Krt praktilsielt kõik uued ja vähegi nimeag mängud on paar päeva pärast reliissi poes olemas - isegi meil eestin kohalikust poest saab ettetellimise teha.

kaabakas kirjutas:
Ühelt poolt räägib intertnetipõlvkond, kes on harjunud saama asju kohe, kui need on olemas, ning seda ilma piiranguteta.
Pigem räägib põlvkond kes arvab, et arvutitaga ilusti vaikselt kodus istudes pole võimalik ju midagi paha korda saata. Ehk siis arusaam on selline, et kui läheks ja tänaval ajaks käe kellegi tasku ja näppaks rahakoti siis see on kuritegu, kui aga häkiks panka ja kannaks persetäitelt arvetelt endale 10.- eeku ehk kokkuvõttes sitaks pappi siis see pole kuna noh ainult ju klaviatuuril niisama klõpsisid ja muutsid kuskil mingit suvalist nummert ju.
kaabakas kirjutas:
Lääne inimesele meeldib raha maksta, kui just küsitav väga õiglustunnet ei riiva.
Kui keegi midagi müüb on see tema enda asi palju ta selle eest raha küsib. Kui keegi müüb näiteks mingit autot ja küsib selle eest hingehinda mida see ei ole väärt aga mida mina tahan siis see ju ei tähenda, et ma lähen ja varastan selle õigustusega: "aus" hind riivab minu õiglustunnet. Kui hind ei sobi või tingimus ei sobi siis ollakse ilma mingist tilulilust mitte ei varastata seda.
kaabakas kirjutas:
Küsimus on mugavuses. Kui film on Ameerikas letil, aga Eestis pole, tõmban ma ta netist. Kui filmi plaat algab posu sundreklaamidega, tõmban ma ta netist. Kui mingi sõgeda koopiakaitse tõttu plaat igal pool ei mängi, tõmban ma ta netist. Iga selline negatiivne kogemus mõjutab mind hiljem poevõimaluse peale üldse mitte mõtlema.
blääblääblää. Loll on see kes vabandust ei leia. Ehk nagu ütlesin kes on varganägu see leiab ka absurdsuseni minnes vabanduse miks ta varastab.
kaabakas kirjutas:
Nüüd on vanamees jõudnud klientide kohtusse kaebamisest juba fännide kohtusse kaebamiseni.
Ärme unustame, et kohtukäike ei tee ainult plaadifirmad vadi ka artistid.
kaabakas kirjutas:
Kui tööstus oleks toimuvat mõistnud kümme aastat tagasi, kui piraatlus alles hakkas juuri ajama, oleks nad saanud olukorra kergelt päästa internetti kolimisega.
Oot ma ei saa su mõttekäigust hästi aru - kõik suured nö. suured kräkkjad ju alguses saavad kuskilt originaali ja alles siis kräkivad ära. See kas see tuleb plaadilt või kellegi arvutisse image'na ei ole ju tähtis.
kaabakas kirjutas:
Vaid vähene osa internetikasutajatest leiab, et piraatlus on midagi taunitavat
Järjest vähesemaid leiab ju igapäevaselt ka seda, et varastamises, täispeaga kihutamises, naistele jalaga näkku andmises jne. on midagi taunitavat. Miks? Eks ikka sellepärast, et kui vahelejäämise võimalus väike siis tekib karistamatuse tõttu tunne nagu ei tehtakski midagi valesti.
kaabakas kirjutas:
Kui sada riaa inimest arvab, et on, ja miljard internetiinimest, et pole, siis ei olegi.
Jajah ja kui 10 tiblat kuskil kangiall mõtlevad, et võiks sul aadrit lasta ja tühjaks teha aga sina nii ei mõtle siis nemad mõtlevad ikkagi õigesti kuna neid on rohkem icon_lol.gif thumbs_up.gif
Kommentaarid: 150 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 127
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
enterprice
HV veteran
enterprice

liitunud: 18.12.2003




sõnum 21.01.2008 12:55:16 vasta tsitaadiga

Huvitav, et minu küsimustele keegi ei vasta icon_neutral.gif icon_rolleyes.gif
kuidas saab asju teha piiratud turule icon_rolleyes.gif
Miks siis on sellised hinnad nagu võimalikud icon_neutral.gif
Et kui tahan müün sulle seda 10K eest ja näe naabri ats saab 100 Eek eest, mis see sinu asi on. Kui ei meeldi sulle ära osta, aga kui pirad panen su istuma icon_rolleyes.gif
Me põhimõtteliselt müüme sulle kallilt, kuna nagunii sa pirad.
Kommentaarid: 106 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 98
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Auron
HV Guru
Auron

liitunud: 19.08.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.01.2008 13:37:27 vasta tsitaadiga

enterprice kirjutas:
kuidas saab asju teha piiratud turule icon_rolleyes.gif
Miks siis on sellised hinnad nagu võimalikud icon_neutral.gif
Keegi ei keela sul näiteks EA'ga kaubale saamast, et tõlkida nende mängud eestikeelseks ja siis 100.- eegi eest Eestis müüja. Nii saabki olla. Ainuke probleem, et eriti turgu sa ei leia kuna kui ingliskeelt valdab piisavalt iga suvaline jüts siis eesti keelega tekiks probleeme mis tähendab, et müüginumbrid on marginaalsed.
enterprice kirjutas:
Et kui tahan müün sulle seda 10K eest ja näe naabri ats saab 100 Eek eest, mis see sinu asi on. Kui ei meeldi sulle ära osta, aga kui pirad panen su istuma icon_rolleyes.gif
Me põhimõtteliselt müüme sulle kallilt, kuna nagunii sa pirad.
Naabri ats saabki 100 eek'i eest teisele turule mõeldud mingi sibulakeelse versiooni. Mina võin ka selle osta ja sind pikalt saata - samas kiruda täiesti mittesobivat keelt või siis jahh osta sukäest seda "õiget" 10k'ga millepuhul kui hirmasasti eluliselt vaja (nagu siin mulje jääb, et telekamängude hulgi mängimine on elu ja surma küsimus) siis selle raha vast ka leiaks.
Kommentaarid: 150 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 127
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
enterprice
HV veteran
enterprice

liitunud: 18.12.2003




sõnum 21.01.2008 13:52:21 vasta tsitaadiga

Auron kirjutas:
Keegi ei keela sul näiteks EA'ga kaubale saamast, et tõlkida nende mängud eestikeelseks ja siis 100.- eegi eest Eestis müüja. Nii saabki olla. Ainuke probleem, et eriti turgu sa ei leia kuna kui ingliskeelt valdab piisavalt iga suvaline jüts siis eesti keelega tekiks probleeme mis tähendab, et müüginumbrid on marginaalsed.

Ma usun, et oleks ostjaid küll sellise raha eest. Ise olengi seda teed läinud, et vahel sibulakeelseid filme ostnud kui need oluliselt odavamad on. Vaatan aga ikka ilusti ingliskeelset versiooni, mille netist alla katkusin kuna seal pole reklaami sees. Kõik mida alla laadinud olen on mul enamasti ka originaalina olemas, lihtsalt divx versioonile saan subtiitreid lisada ja mitu filmi ühel plaadil hoida.
Mänge ei mängi põhimõtteliselt ja filme olen ostnud ka paar kolm tükki aastas. Sellepärast ilma netita küll jääda ei tahaks. Tunduks suht haige ahistamisena kui nüüd selle 2-3 filmi allaladimise pärast minu arvutis sorama hakatakse ja mind piraadiks tembeldama. Pealegi on originaalid olemas nagu ütlesin.


viimati muutis enterprice 21.01.2008 13:56:08, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 106 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 98
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kaniyodrift
HV kasutaja
Kaniyodrift

liitunud: 03.10.2003




sõnum 21.01.2008 15:06:11 vasta tsitaadiga

Auron kirjutas:
kaabakas kirjutas:
Küsimus on mugavuses. Kui film on Ameerikas letil, aga Eestis pole, tõmban ma ta netist. Kui filmi plaat algab posu sundreklaamidega, tõmban ma ta netist. Kui mingi sõgeda koopiakaitse tõttu plaat igal pool ei mängi, tõmban ma ta netist. Iga selline negatiivne kogemus mõjutab mind hiljem poevõimaluse peale üldse mitte mõtlema.

blääblääblää. Loll on see kes vabandust ei leia.

vabandajaks on nendel juhutudel ju hoopis too vanamees - sa ikka ei mõista et mitte sina ei sõltu tolle vanamehe armust ja suvast vaid tema sissetulek sõltub sinu omast, ja kui ta peab sind idioodiks keda võib trukkida (^ näited) siis sinu ainuvõimalus pole alandlik pükste allalaskmine ja õrn lootusekiir et seekord kasutatakse libestit.
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vladimir
HV kasutaja
vladimir

liitunud: 03.09.2004




sõnum 21.01.2008 19:55:28 vasta tsitaadiga

kaabakas kirjutas:

/---/


Absoluutselt nõus! Suurtööstus igavesti ei kesta, tulevikus näen seda, et ilma teevad väikesed netleibelid (kasvõi artisti enda omanduses olev), mis jagab teoseid internetipõhiliselt või postimüügist, plaate saab osta ka kontserdil otse artisti käest. Raha läheb otse artistile, vahepeal mingisuguseid vampiire pole. Niiviisi saab artist ühe plaadi müügist sama suure tulu kui mõne töösturi orjuses müüdud kümne plaadi eest! Muidugi säilivad kulutused stuudiole, aga tänapäeva trend on nii või teisiti kodustuudio. Elektroonilise muusika artistil piisab täiesti läptopist koos (vabavaralise) tarkvaraga ja monitorkõlaritest, isegi MIDI-liides on optsionaalne.
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Auron
HV Guru
Auron

liitunud: 19.08.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 22.01.2008 12:10:06 vasta tsitaadiga

Jutt on ilus ja aus aga ei kõlba kuhugi. Miks? Sest kuigi keerutatakse niikuis jaksatakse, et enda piramist õigustada siis piratakse ehk varastatakse ikka sellepärast, et SAAB. Mis tähendab, et jutuna võib endast muidugi vaese suurkorporatsiooni ohvri mulje jätta kes tahaks küll kangesti artisti aidata aga reaalsuses maksu artisti plaat kasvõi 50.- eeku siis kui saab nö. "tasuta" siis parem ostetakse selle 50.- eest õlut ja ikka piratakse. Lisaks veel teine põhjus - kui artisti plaat maksaks 50.- ja see raha läheks otseartistile ehk siis nö. oleks asi "hea ja õige" siis hääd kraami viljelevad artistid elaksid ikka hästi ehk siis üks piramisvabandustest "aga tal on niigi sitaks raha" jääks ikka kehtima. Miks artistid kasutavad plaadikompaniide teenuseid on samuti raha. Suur rikas firma saab omale lubada väikesi kõrbemisi tohutu suurte summade juures - artist ei saa. Samas keegi ei osta artisti keda ta ei tea aga teadmiseks peab mingisugune reklaam olnud olema.
Kommentaarid: 150 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 127
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
smurfer
HV Guru
smurfer

liitunud: 15.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 22.01.2008 12:42:54 vasta tsitaadiga

Auron kirjutas:
Jutt on ilus ja aus aga ei kõlba kuhugi. Miks? Sest kuigi keerutatakse niikuis jaksatakse, et enda piramist õigustada siis piratakse ehk varastatakse ikka sellepärast, et SAAB. Mis tähendab, et jutuna võib endast muidugi vaese suurkorporatsiooni ohvri mulje jätta kes tahaks küll kangesti artisti aidata aga reaalsuses maksu artisti plaat kasvõi 50.- eeku siis kui saab nö. "tasuta" siis parem ostetakse selle 50.- eest õlut ja ikka piratakse. Lisaks veel teine põhjus - kui artisti plaat maksaks 50.- ja see raha läheks otseartistile ehk siis nö. oleks asi "hea ja õige" siis hääd kraami viljelevad artistid elaksid ikka hästi ehk siis üks piramisvabandustest "aga tal on niigi sitaks raha" jääks ikka kehtima. Miks artistid kasutavad plaadikompaniide teenuseid on samuti raha. Suur rikas firma saab omale lubada väikesi kõrbemisi tohutu suurte summade juures - artist ei saa. Samas keegi ei osta artisti keda ta ei tea aga teadmiseks peab mingisugune reklaam olnud olema.


Kusjuures ei osta põhimõtteliselt 200.- muusikat (kui ei ole 2cd), aga 50-100.- on täitsa reaalne hind, ja pole mitte vähe ostnud, sama lugu filmidega (DVD) kui hind on ~100 ringis, siis pole probleemi osta head filmi, mida näinud olen (või kelleltki kuulnud) ja tenekordki näha tahaks, aga suurem osa, mida nähtud on, on suht BS ja selle eest kohe kuidagi 500.- välja ei käiks, isegi 200.- mitte, teinekord on kinost tulles selline s*ta maitse suus filmist, et kahju kohe endast (ajast+rahast).

Ei ütlegi, et autor+tööstus ei peaks kasumit teenima, aga "pakendagu" oma toodang kliendi jaoks sobivasse/lihtsalt tarbitavasse ümbrisesse (@kaabakas, õiged pondid, kahju, et Auron tekstist pira pooldamist välja luges) ja asjal oleks jumet kah.

Aga üldiselt on teema tugevalt "pira on hea/ pira on paha" OT'ks läinud icon_exclaim.gif

_________________
M: Logitech M720 Triathlon juhtmevaba "multi-device" hiir - 40€ -> PS
Kommentaarid: 351 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 299
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tegelane5
HV vaatleja
tegelane5

liitunud: 02.04.2005




sõnum 22.01.2008 13:09:07 vasta tsitaadiga

Auron, sul on õigus. Aga reaalsus on lihtsalt selline et interneedusega/torrentitega võitlemine on mõttetu- nagu kod "Kaabakas" ütles. Suurfirmad oleks pidanud promoma seda varianti ntks et valge mees läheb poodi ja ostab asja. Aga "tänu" koopiakaitsele ntks osad cd ei mängi(nud) vanemates CDpleierites. Samas töökaaslasest itimees oleks sulle sellise plaadi kirjutanud aitähh beer_yum.gif eest mis toimib thumbs_up.gif Aga nüüd tekkis küsimus mis ta sinna poodi üldse loivas icon_question.gif

J2llegi p2ttm2nn 6igustab p2ttust icon_eek.gif

_________________
Maailm oleks puhas ja süüta
kui poleks õllejogurtit
- Õ.Õ.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
enterprice
HV veteran
enterprice

liitunud: 18.12.2003




sõnum 22.01.2008 14:20:27 vasta tsitaadiga

Ise ei osta ka reeglina üle 150 eeku plaate, olgu fim või musa kuitahes hea, alla selle pole probleemi. Põhimõtteliselt ei kiida piramist heaks, aga allalaadimist küll kui originaal juba ostetud, kasvõi sibulakeelne. Minu arust on need 2 ise asja. Selle eest nett kinni panna oleks vale ja ahistamine.
Kommentaarid: 106 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 98
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Auron
HV Guru
Auron

liitunud: 19.08.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 22.01.2008 14:25:50 vasta tsitaadiga

smurfer, kui film on halb ehk siis niisama tilulilu siis ei osta ma teda niikuinii. Kui film on hea siis mul pole rahast kahju. Näiteks kui saaks extended LOTR'i 1080p variandis BD peal võiksin vabalt ka 3k välja käia miskise CE eest.

tegelane5, kunagi mäletan veel hästi aega mil sai pelatud ja polnud asju nagu mingi koopiakaitse - isegi CD-KEY'd polnud paljudel asjadel. Kunagi polnud ka lennujaamas sellist idiootlikku kontrolli ja põhjendamist miks sa midagi lennukise kaasa võtad. Need asjad on ikka kuskilt "mingitel põhjustel" tulnud.
Kommentaarid: 150 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 127
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002




sõnum 22.01.2008 14:32:25 vasta tsitaadiga

Kaniyodrift kirjutas:
kaabakas lükka see eepos kuskile postimees.ee-sse või päevalehte üles (b)


Iga enda jäsemega poolt, väga hästi on kogu point kokku võetud.
Kommentaarid: 177 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 143
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kaniyodrift
HV kasutaja
Kaniyodrift

liitunud: 03.10.2003




sõnum 22.01.2008 15:25:21 vasta tsitaadiga

Auron kirjutas:
Jutt on ilus ja aus aga ei kõlba kuhugi. Miks? Sest kuigi keerutatakse niikuis jaksatakse, et enda piramist õigustada siis piratakse ehk varastatakse

jääme ikka Eesti seaduste ja Eesti väljendite juurde
https://www.riigiteataja.ee/ert/act.jsp?id=12906922
tsitaat:
§ 199. Vargus

(1) Võõra vallasasja äravõtmise eest selle ebaseadusliku omastamise eesmärgil

tsitaat:
§ 110. Piraatlus

(1) Avamerel või alal, mis ei kuulu mitte ühegi riigi jurisdiktsiooni alla, olnud laeva ründamise, hõivamise või hävitamise, laeva pardal olnud inimeste ründamise, kinnipidamise või laeva pardal olnud vara hõivamise või hävitamise eest vägivallaga

tsitaat:
§ 222. Piraatkoopia valmistamine

(1) Teose või autoriõigusega kaasnevate õiguste objekti reprodutseerimise eest levitamise eesmärgil ilma teose autori, tema õiguste valdaja või autoriõigusega kaasnevate õiguste valdaja loata

allalaadides levitamine = P2P võrgud kus pead jagama - näiteks torrentid
mittelevitamine = IRC, FTP, Uudisgrupid, Megaupload, Rapishare jne
tsitaat:
Teose reprodutseerimine isiklikeks vajadusteks

Autoriõiguse seaduse kohaselt: “Autori nõusolekuta ja autoritasu maksmiseta on lubatud teise isiku õiguspäraselt avaldatud teose füüsilise isiku poolt reprodutseerimine isiklikeks vajadusteks. Selline reprodutseerimine ei tohi taotleda mis tahes ärilisi eesmärke. ” (AutÕS § 18 lg 1).

Autoriõiguse seadus ei defineeri mõistet ,,isiklikud vajadused". Isiklikuks vajaduseks tuleb pidada eelkõige enese harimist ja meelelahutust. Peab puuduma igasugune äriline eesmärk.

tsitaat:
Nn tühja kasseti tasu

Enda tarbeks salvestada muusikat ning filme ja teleprogramme. Sellise koduse salvestamise eest saavad autor, teose esitaja ja helisalvestise (fonogrammi) tootja teatud hüvitise (AutÕS §-d 26–27). Hüvitise tarvis maksavad tasu salvestusseadmete (näiteks videomagnetofonide) ja tühjade CD-de jm salvestusvahendite tootjad ja importijad ning seda kogub Eesti Autorite Ühing. Salvestusseadmete ja -kandjate nimekirija, mille maaletoomisel tasu tuleb maksta leiab siit. Sellise autori, esitaja ja fonogrammitootja poolt saadava tasu maksab lõppkokkuvõttes kinni siiski tarbija ja ühiskond, sest ettevõtja lisab selle tõenäoliselt koduse salvestustehnika ja tühjade salvestusvahendite jaemüügihinnale.

http://www.autor.ee/est/vasak/Teosevabakasuta

Auron kirjutas:
Mis tähendab, et jutuna võib endast muidugi vaese suurkorporatsiooni ohvri mulje jätta kes tahaks küll kangesti artisti aidata

kui ükskõik millisel siin teemas eelpool mainitud põhjusel (ükski vabandus ei huvita) on teose ostmine või ostja poolt defineeritud normaalsel kujul ostmine võimatu - siis just nii ongi icon_wink.gif

Auron kirjutas:
Samas keegi ei osta artisti keda ta ei tea aga teadmiseks peab mingisugune reklaam olnud olema.

ehk kui lugu MTV Top40s pole siis on kohe tegu eri1337 lillelaste no one gives shit about X artisti müstilise kraamiga thumbs_up.gif
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vladimir
HV kasutaja
vladimir

liitunud: 03.09.2004




sõnum 22.01.2008 17:34:17 vasta tsitaadiga

Hehee... Keegi ei osta artisti, keda ei tea... Lubage naerda, niisuguse üldistuse tegemine on BS. Lause "keegi ei osta artisti, keda ei tea", on vale. Sest mina ostan (artiste, kellest mitte keegi mitte kuskil pole mulle sõnakesti rääkinud). Ja mitte vähe. Ja reeglina on olnud need ühed parimad artistid, keda minu kõrv on kuulnud.

Kusjuures, lõpuks tekib intuitsioon, mis lubab umbes 80% töenäosusega välja noppida plaadid, mis sulle meeldivad, ilma, et peaks isegi plaati kuulama. Piisab vaid plaadi artwork'i uurimisest.

P2P juurde tagasi tulles - ei pea p2p-st allalaetud faile jagama. Mina näiteks jagan Soulseekis kausta, kus on tasuta netleibelitest saadud muusika, mida võib igaüks kopeerida, avalikult esitada ja tasuta levitada. Ning sellega toon ma artistidele vaid kasu - nad muutuvad tuntumateks, tuleb juurde rohkem fänne, kes kontserdile lähevad või kui artist laseb järgmise plaadi müüki (mitte ei jaga niisama tasuta), ostavad plaadi.

Ja noh, teeks siis reklaami kah natuke:
http://doboxrecordings.com/db/
http://www.ektoplazm.com/
http://www.digital-diamonds.com/
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tegelane5
HV vaatleja
tegelane5

liitunud: 02.04.2005




sõnum 22.01.2008 19:02:10 vasta tsitaadiga

Juba ammustelgi (kräkkimata) disketi mängudel (ntks Warcraft 1) tuli manuaalist mingi repliik kirjutada.
Lihtsalt pira vaba elu peaks lihtsam olema kui piramine minu meelest.
See oleks lahendus mis toimiks ntks minu puhul ja kõik oleks enam-vähem häppid.

_________________
Maailm oleks puhas ja süüta
kui poleks õllejogurtit
- Õ.Õ.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 22.01.2008 20:00:15 vasta tsitaadiga

vladimir kirjutas:
P2P juurde tagasi tulles - ei pea p2p-st allalaetud faile jagama. Mina näiteks jagan Soulseekis kausta, kus on tasuta netleibelitest saadud muusika, mida võib igaüks kopeerida, avalikult esitada ja tasuta levitada. Ning sellega toon ma artistidele vaid kasu - nad muutuvad tuntumateks, tuleb juurde rohkem fänne, kes kontserdile lähevad või kui artist laseb järgmise plaadi müüki (mitte ei jaga niisama tasuta), ostavad plaadi.
enamuste p2p süsteemide puhul laetakse allalaetavat faili ka samal ajal üles
ka emule/edonkey sai selle funktsiooni üle 3a tagasi
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Arvuti ja internet »  Ka Briti piraadid võivad internetiühendusest ilma jääda mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.