Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Pealtkuulamine ja tsensuur, NSA, ACTA, DMCA, GDPR... »  Google ähvardab eurooplased YouTube'ita jätta Euroopa DSM direktiivi tõttu märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele 1, 2  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 21.01.2019 12:25:05 Google ähvardab eurooplased YouTube'ita jätta Euroopa DSM direktiivi tõttu vasta tsitaadiga


USA tehnoloogiagigant Google alustas jõulist kampaaniat mõjutamaks Euroopa Parlamendi menetluses oleva autorikaitse seaduse muudatusi ja ähvardab Euroopa elanikke suurest osast YouTube’i sisust ilmajäämisega.

Google'i väitel on YouTube’il praegu 35 miljonit kanalit, mida seadusemuudatus võib Euroopa Liidus mõjutada. Muudatus seisneks selles, et üleslaaditud sisuga seotud autoriõiguste rikkumise eest pannakse vastutus kõigile teenustele, mis hostivad üleslaaditud sisu – sealhulgas YouTube'i.

Asja tuumaks on jätkuvalt direktiiv autoriõiguste kohta digitaalsel ühtsel turul (ehk nn DSM direktiiv), täpsemalt selle artiklid 11 ja 13. Need on kogu autoriõiguse reformipaketi avaldamisest 2016. aasta sügisel kõige enam diskussioone tekitanud ja neid võib pidada kõige vastuolulisemaks osaks selles direktiivis.

Loe edasi: https://tehnika.postimees.ee/6503858/google-ahvardab-eurooplased-youtube-ita-jatta

https://www.eff.org/deeplinks/2018/09/today-europe-lost-internet-now-we-fight-back

tsitaat:
1. Article 13: the Copyright Filters. All but the smallest platforms will have to defensively adopt copyright filters that examine everything you post and censor anything judged to be a copyright infringement.

2. Article 11: Linking to the news using more than one word from the article is prohibited unless you're using a service that bought a license from the news site you want to link to. News sites can charge anything they want for the right to quote them or refuse to sell altogether, effectively giving them the right to choose who can criticise them. Member states are permitted, but not required, to create exceptions and limitations to reduce the harm done by this new right.


Meeldetuletuseks: Euroopa vaba interneti tapmise poolt hääletasid järgmised saadikud: Tunne Kelam, Indrek Tarand, Ivari Padar ja Urmas Paet.
Teemarendus: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?t=741579

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine


viimati muutis Tanel 21.01.2019 12:44:15, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
pluto
HV kasutaja

liitunud: 04.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.01.2019 12:42:58 vasta tsitaadiga

✐ Tänu sobib siis, kui on põhjust tänulik olla. Halva info korral on parem kasutada tõttu, tagajärjel vm
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 21.01.2019 12:44:21 vasta tsitaadiga

pluto, thumbs_up.gif
_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Karmalaks
HV kasutaja
Karmalaks

liitunud: 23.05.2011




sõnum 21.01.2019 12:47:13 vasta tsitaadiga

See on kasulik pretsedent, kui Google hakkab Euroopa parlamenti ultimaatumiga ähvardama, kuna viimane on oma seadusloomes teinud kõik selleks, et vaba internetti piirata. Rahva tasemel ei saa EU kodanikud midagi teha, sõidetakse lihtsalt teerulliga üle aga ehk suudavad suured intenetihiiud DSM direktiivis sisalduvat ogarust mõjutada. Loodetavasti suudab Google õigeid niite sikutada ja vaadatakse artiklis 11 ja 13 olevad punktid kainema pilguga üle.
_________________
Igasugust: http://www.youtube.com/user/RunningOtacon?feature=mhee
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 21.01.2019 12:52:51 vasta tsitaadiga

See kurikuulus Article 13 puudutab kõiki portaale ja portaalid on sunnitud mingi sisumonitoorimissofti endale paigaldama (mida hetkel pakuvad Hiina, Venemaa ja mingi USA firma), kuumaksuga ca 900 EUR.
Kogu liiklus saab siis teatavaks autorikaitse organisatsioonidele, k.a privaatsõnumid. Big brother is watching you...

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
hans
Nii ränk on olla.

liitunud: 17.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.01.2019 12:54:21 vasta tsitaadiga

Aga vastutus on ka portaali omanikul ju siis, kui see automaatne AI-filter mingil põhjusel feilib ja copyrighted materjali läbi laseb?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 21.01.2019 12:59:14 vasta tsitaadiga

hans, täpselt nii, tehakse vastutavaks.
Aga kujuta nüüd ette sisufiltrit HV-s, kõik teie vestlused, s.h privaatsõnumid saavad autorikaitseorganisatsioonidele avalikuks.
Ilmselgelt võid arvata, et me päris kindlasti ei toeta mingi tsensuurifiltri paigaldamist HV serverisse.
Lisaks oleks sõnumisaladuse rikkumisel ka põhiseaduslik riive.

Piraatlus on niikuinii algusest peale olnud keelatud meie foorumis ja mingit piraatmaterjali me ei jaga.
Aga mingit sisufiltrit ei taha me põhimõtteliselt paigaldada.

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine


viimati muutis Tanel 21.01.2019 13:00:52, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
hans
Nii ränk on olla.

liitunud: 17.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.01.2019 13:00:41 vasta tsitaadiga

Teoorias saab vinti peale keerata korralikult.. et need baidid mis sa laed üles pildifailil, äkki pildil on teksti kujul mingi luuletus?
Või paned üles seosetud teksti mis on tagurpidi keeratud base64 mingist kopiraited materjalist jne icon_neutral.gif

Jah pira on paha ja midagi peab tegema, aga mõistliku aja* jooksul mahavõtmis palvele reageerimine on ainus mõistlik lahendus imo. Isegi seda abusetakse ka päris palju juba.

Võtame sellise tehnilise asja icon_biggrin.gif EI usu, et ükski filter sellise asja läbi suudaks hammustada kui faili räsi pole enne teada..
https://www.theverge.com/2018/11/1/18051514/twitter-image-steganography-shakespeare-unzip-me
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 21.01.2019 13:02:37 vasta tsitaadiga

tsitaat:

mõistliku aja* jooksul mahavõtmis palvele reageerimine on ainus mõistlik lahendus imo.

absoluutselt see saabki olla ainuvõimalus. thumbs_up.gif
Aga me pole siiani oma 20 tegutsemisaasta jooksul saanud mitte ühtegi palvet, mis näitab nii mõndagi icon_wink.gif

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
NATAS999
HV Guru

liitunud: 02.04.2007




sõnum 21.01.2019 13:03:44 vasta tsitaadiga

põmst siis tuleb kogu internet tor ja vpn alla ehitada, kui muud moodi prüsseli s17an0kud35t jagu ei saa icon_evil.gif

kõige kurvem on see, et sellest ei saa kasu mitte sisuloojad, kes reaalselt toodavad tarbitavat, vaid mingid sitakotid, kes ennast autorikaitsjateks nimetavad ja ise mitte sittagi kasulikku ei tee.


viimati muutis NATAS999 21.01.2019 13:08:10, muudetud 2 korda
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hans
Nii ränk on olla.

liitunud: 17.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.01.2019 13:07:21 vasta tsitaadiga

kui GDPR-i peale.. keerati väga palju asju EU jaoks kinni juba.. (Jah ma tean, et see on natuke keerulisem kui austa inimeste privaatsust aga see tundub nohu ikkagi võrreldes art 11/13nega) siis lihtsalt saame oma EU-neti. Välisele sisule keegi ligi ei lase..

NATAS, VPN on ju terrorist tool
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NATAS999
HV Guru

liitunud: 02.04.2007




sõnum 21.01.2019 13:10:11 vasta tsitaadiga

hans kirjutas:
kui GDPR-i peale.. keerati väga palju asju EU jaoks kinni juba.. (Jah ma tean, et see on natuke keerulisem kui austa inimeste privaatsust aga see tundub nohu ikkagi võrreldes art 11/13nega) siis lihtsalt saame oma EU-neti. Välisele sisule keegi ligi ei lase..

NATAS, VPN on ju terrorist tool
oleneb, kelle mätta otsast vaadata. kui merkeli jt prüsselis persetavate terroristide mätta otsast vaadata, siis küll jah.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 21.01.2019 13:11:34 vasta tsitaadiga

Ja tuletame meelde, kes eestlastest saadikud seda kärbitud/tsenseeritud Euroopa internetti toetavad: Tunne Kelam, Indrek Tarand, Ivari Padar ja Urmas Paet.
Muuseas, ISP-idele on see ka suht halb uudis, kuna kui klient ei saa enam meelepärast kraami tarbida, puudub ka vajadus kiireteks/kalliteks internetiühendusteks.

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine


viimati muutis Tanel 21.01.2019 13:12:00, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
hans
Nii ränk on olla.

liitunud: 17.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.01.2019 13:11:47 vasta tsitaadiga

No loe uudised India ja Austraalia ja UK ja "krüpto bännimise" suhtes. Eks mingi hetk läheb sul (töö) VPNi jaoks niikuinii vaja pabereid ja eriluba icon_lol.gif
_________________
------
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olavsu1
külaline






sõnum 21.01.2019 13:11:54 vasta tsitaadiga

ma olen ka soovitanud oma lemmikartistidel EU blokeerida kui EU autorite muusikat youtube's mängivad.
tagasi üles
prtv
HV Guru

liitunud: 20.03.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.01.2019 13:12:38 vasta tsitaadiga

Ma arvan et külvate niisama paanikat siin
_________________
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hans
Nii ränk on olla.

liitunud: 17.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.01.2019 13:14:48 vasta tsitaadiga

sorry icon_redface.gif
Sõin hommikusöögiks tinfoil müslihelbeid ja nägin unes telegrami
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 21.01.2019 13:18:15 vasta tsitaadiga

prtv, süvene natuke teemasse, ei ole see pilt roosiline midagi.

Siin ka kirjutab: https://www.eff.org/deeplinks/2019/01/now-everybody-hates-new-eu-copyright-directive

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.01.2019 14:19:57 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
Muuseas, ISP-idele on see ka suht halb uudis, kuna kui klient ei saa enam meelepärast kraami tarbida, puudub ka vajadus kiireteks/kalliteks internetiühendusteks.

Vesi nende veskile - nad saavad rohkem vahendada oma televisiooniteenuse kaudu meelelahutust. Nokk kinni, saba lahti, aga saavad hakkama.
Kisub väga sinnapoole, et maailm jaguneb varsti interneti järgi - Hiina internet, Venemaa internet, Euroopa Liidu internet, Türgi internet, USA internet, Aafrika (olematu) internet jne. Geoblokeeringute uus tase ja edasiarendus.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 21.01.2019 15:16:36 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Kisub väga sinnapoole, et maailm jaguneb varsti interneti järgi

kahjuks küll

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Outenter
HV kasutaja

liitunud: 06.11.2001




sõnum 21.01.2019 15:42:22 vasta tsitaadiga

Endiselt ei saa ma aru millest see probleem seisneb.

Inimestel on ju endiselt lubatud luua originaalteosed ja neid avaldada nii nagu hing ihkab. Kaob lihtsalt ära võimalus saada loomingut tasuta, raha eest saab aga endiselt ju kõike.

Kõva laksu saavad igasugused puugid, kes ei oska või ei viitsi luua midagi originaalset ja üritavad kuulsust/raha teenida teisi kopeerides.
Samuti saavad kõvasti pihta need kasutud monstrumid mis lihtsalt lingivad teiste loodud sisule, et teenida ise selle pealt raha, ühe kodumaise näitena võib tuua reklaamiportaali Delfi.
Nüüd nõutavad filtrid on aga nende portaalide enda süü kuna nad on aastaid sisuliselt aksepeerinud piraatlust puhtalt selleks, et saada rohkem kasutajaid ja seeläbi rohkem ka tulu teenida.

Tundub, et tänapäeva inimestel on mentaliteet, et kõik mis on internetis peab olema tasuta kasutatav. Kusjuures mitte lihtsalt kasutatav vaid seda kõike mis seal on võib kasutada enda "loominguna", tehes väikseid muudatusi originaal teosesse.

Positiivne on ka see, et nüüd on võimalik nendel kes päriselt loovad saada selle eest ka rohkem raha. On täiesti võimaliks, et näiteks ajakirjanikud hakkavad nüüd päriselt tööle ja lõpetavad teiste artiklite lihtlabase kopeerimise.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.01.2019 15:47:29 vasta tsitaadiga

Sa pole endiselt midagi millestki aru saanud kahjuks. Nagu Kelamgi.

1. Sul on lubatud, aga sul lihtsalt pole enam kohta kus midagi avaldada, sest ükski teenusepakkuja ei taha seda vastutust sinu tegevuse eest endale võtta.
2. Lisaks sellele - nendes paaris kohas, mis on tehniliselt ja rahaliselt võimelised avaldatava sisu monitooringut tagama, seal kõik mida avaldad, on monitooritav ja suletakse/võetakse maha esimese signaali peale, et oled kellegi autoriõigusi rikkunud. (Süütuse presumptsioon jääb ajalukku - oled alati süüdi kui keegi näpuga näitab su peale. Vähemalt mis puutub autoriõigusi.)
3. Sinule vastuargumentide esitamiseks võimalust ei anta, sest vaidluste lahendamine on veel kulukam ja keerukam kui monitooring ja sisu eemaldamine.

Kui sa pole teadlik, mis toimub tänu autorikaitsefiltritele ja copyright'i trollidele juba pikemat aega Youtube'is, siis oled ajast lootusetult maha jäänud koos Kelamiga.

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.


viimati muutis Dogbert 21.01.2019 15:59:29, muudetud 6 korda
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 21.01.2019 15:52:05 vasta tsitaadiga

Ma olen suht kindel, et Delfi ei tegele piraatlusega. icon_rolleyes.gif
Küll aga hakatakse nõudma ka githubi taolistelt koodi-jagamissaitidelt totaalselt sisukontrolli. On sinu arvates privaatsõnumite ja/või krüpteeritud sisu totaalne jälgimine ok?
icon_arrow.gif https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?t=730060
Ja kes kontrollib sisufiltri haldajaid?

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
olavsu1
külaline






sõnum 21.01.2019 16:05:42 vasta tsitaadiga

tsitaat:


Positiivne on ka see, et nüüd on võimalik nendel kes päriselt loovad saada selle eest ka rohkem raha.


saavad seda raha ait näpuotsaga, ühingud riisuvad koore.

uuri elu. miks on eesti aastapäevakontserdid kui MATUSED.

tulemus on see et gospeliga asendatakse see muusika.

Dogbert, jajah. esimene minut on kas vaikus või miski suvaline müra.....

Tanel kirjutas:
Ma olen suht kindel, et Delfi ei tegele piraatlusega. icon_rolleyes.gif


videot sisaldavad uudised on väga tihti osutunud piraatluseks.
tagasi üles
Killer85
HV veteran

liitunud: 13.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.01.2019 17:15:45 vasta tsitaadiga

Outenter kirjutas:
Endiselt ei saa ma aru millest see probleem seisneb.

Inimestel on ju endiselt lubatud luua originaalteosed ja neid avaldada nii nagu hing ihkab. Kaob lihtsalt ära võimalus saada loomingut tasuta, raha eest saab aga endiselt ju kõike.

Kõva laksu saavad igasugused puugid, kes ei oska või ei viitsi luua midagi originaalset ja üritavad kuulsust/raha teenida teisi kopeerides.
Samuti saavad kõvasti pihta need kasutud monstrumid mis lihtsalt lingivad teiste loodud sisule, et teenida ise selle pealt raha, ühe kodumaise näitena võib tuua reklaamiportaali Delfi.
Nüüd nõutavad filtrid on aga nende portaalide enda süü kuna nad on aastaid sisuliselt aksepeerinud piraatlust puhtalt selleks, et saada rohkem kasutajaid ja seeläbi rohkem ka tulu teenida.

Tundub, et tänapäeva inimestel on mentaliteet, et kõik mis on internetis peab olema tasuta kasutatav. Kusjuures mitte lihtsalt kasutatav vaid seda kõike mis seal on võib kasutada enda "loominguna", tehes väikseid muudatusi originaal teosesse.

Positiivne on ka see, et nüüd on võimalik nendel kes päriselt loovad saada selle eest ka rohkem raha. On täiesti võimaliks, et näiteks ajakirjanikud hakkavad nüüd päriselt tööle ja lõpetavad teiste artiklite lihtlabase kopeerimise.


See on ikka igati üllas eelnõu jah!
Enne rakendumist sai näiteks mõni puugimentaliteediga kasutaja rahus EU IP pealt New York Daily News'i lugeda - https://www.nydailynews.com
Enam õnneks seda ohtu pole, Brüsseli geeniused reguleerisid kenasti ära thumbs_up.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hans
Nii ränk on olla.

liitunud: 17.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.01.2019 17:29:12 vasta tsitaadiga

See on siiski gdpr-i pärast.
_________________
------
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 21.01.2019 17:30:28 vasta tsitaadiga

GDPR on ikka teine moodustis.
_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Outenter
HV kasutaja

liitunud: 06.11.2001




sõnum 21.01.2019 19:34:41 vasta tsitaadiga

Killer85 kirjutas:


See on ikka igati üllas eelnõu jah!
Enne rakendumist sai näiteks mõni puugimentaliteediga kasutaja rahus EU IP pealt New York Daily News'i lugeda - https://www.nydailynews.com
Enam õnneks seda ohtu pole, Brüsseli geeniused reguleerisid kenasti ära thumbs_up.gif


Antud juhul tahavad nad sinu andmeid koguda ja müüa ja keelduvad ütlemast kellega nad sinu infot jagavad ning keelduvad selleks sinu nõusolekut küsimast.

Kas sind tõesti ei huvita kuidas sinu andmeid kasutatakse?


Kuna Delfi mainimine tekitas natuke imestust siis täpsustan. Delfi on puukettevõte mis ei tooda mitte midagi vaid lihtsalt viitab teiste poolt tehtud tööle, upudades kasutajad reklaami sisse.
Kes aga kasutab Ad-Blockereid on rikkunud sellega Delfi kasutustingimusi .........

Youtube ähvardus sulgeda eurooplastele 35 miljonit kanalit - raha paneb lõpuks asjad paika. Võibolla nad isegi teevad selle ära aga paari-kolme aasta pärast on nad jälle tagasi - aksionäride inimlik ahnus on see mis nad tagasi toob.


Eks lõpuks läheb asi nii nagu olema peab - igaüks vastutab selle eest mida ta internetis teeb ehk siis lõppeb ära anonüümsus suurtes portaalides.
Ühiskonna laisem ja/või rumalam osa hakkab ausalt maksma tarbitavate toodete eest (antud juhul digitaalsete toodete) ja ülejäänud hangivad oma piraattooteid nii nagu vanasti IRC´u aegadel.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hans
Nii ränk on olla.

liitunud: 17.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.01.2019 20:13:37 vasta tsitaadiga

Outenter kirjutas:


Antud juhul tahavad nad sinu andmeid koguda ja müüa ja keelduvad ütlemast kellega nad sinu infot jagavad ning keelduvad selleks sinu nõusolekut küsimast.

Kas sind tõesti ei huvita kuidas sinu andmeid kasutatakse?


100% Kindel? Ja kõik teised lehed mis EU-s bloki all? Äkki nad ei tee midagi teist moodi või hullemat kui euroopa portaalid, küll aga on hiigel trahv piisavalt hirmutav ja juristid soovitasid lihtsalt teenuse EU jaoks lukku keerata. (HINT, kui audiitor tuleb, saab tõenäoliselt millegi eest trahvi teha ka EU portaalile kes on palganud kalli nõustaja ja investeerinud palju raha, et igate pidi icompliant olla)

Outenter, mida sa arvad igasugusest VPN-ide ja krüpto õõnestamise kampaaniatest? icon_smile.gif
Ka for good cause ja ainult kasulik?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Outenter
HV kasutaja

liitunud: 06.11.2001




sõnum 21.01.2019 21:05:41 vasta tsitaadiga

hans kirjutas:

Outenter, mida sa arvad igasugusest VPN-ide ja krüpto õõnestamise kampaaniatest? icon_smile.gif
Ka for good cause ja ainult kasulik?


VPN ja turvalised kanalid on ju hoopis teine teema. Neid kasutatakse siiski andmete turvaliseks liigutamiseks puntist A punkti B ilma, et kodanik kelle nimes on ainult 3 tähte saaks need andmed kaaperdada.
Samuti saab seda kasuatada ka ebaseaduslikel eesmärkidel aga see siiski piirab inimeste hulka kes antud andmetele saavad ligipääsu omada.

Kui nüüd ka natuke teemasse tagasi minna siis antud direktiiv on ju otseselt seotud sellega, et piraatlus lihtsalt ületas kõik talutavuse piirid.
Failide jagamine tehti lihtsalt liiga lihtsaks.
Kunagi oli piraatkoopia hankimine suhteliselt keeruline ja aeganõudev ning nõudis ikkagi üle keskmise teadmisi infotehnoloogaist. Samuti korjati igalt poolt avalikest FTP´dest piraat asjad suhteliselt kiiresti maha.
Napster oli kunagi piraatmuusika meka. Seda oli hea ja lihtne kasutada ent ometigi leidus inimesi kes ei saanud sellega hakkama.

Siis tuli veel kõikvõimalikke failijagamis platforme, mis keskmise kasutaja jaoks olid endiselt liiga keerulised, eriti need kus oli ratio paigas hoida, et saaksid midagi tõmmata.

..... ja siis tuli TORRENT. Nüüd olime saanud platformi kust iga suvaline inimene kes oskas hiirega mööda ekraani ringivehkida sai kõike tõmmata mida tahtis.

Kogu see jama tekitas olukorra kus inimesed hakkasid normaalseks pidama seda, et kõike võib vabalt tõmmata.
Suured portaalid aga FB, Youtube jne. aga tolereerisid seda, et inimesed võisid kõike üleslaadida mida iganes tahtsid. Kui te aga olete tähelepannud siis mitte ükski nendest netihiidudest ei tegele sisu loomisega.
FB on loonud ainult suure andmetepüügi monstrumi.
Google alustas väga ilusa ja suurepärase otsingumootoriga. Me kõik armastame seda. Lisaks on ta loonud ka andmepüügi süsteeme mida me teame Gmaili ja Androidi nime all.

Mida muudab DSM tavainimese jaoks?
Ta peab hakkama hankima sisu legaalsetest kohtadest ehk siis näoraamatust ei saa enam vaadata eriti videosid jne.

Suured kaotajad on need samad FB ja Google. Seda küll mitte sellest ühest direktiivist vaid kõikidest nendest kokku mis luba neil enam mittelegaalset sisu näidata ja mis samuti piiravad nende võimaet inimeste andmeid õngitseda.


Taneli eelnevale märkusele githubi ja muude selliste kohta mul ei ole ühtegi head vastust.
Ilmselt peavad sellised saidid natuke oma poliitikat muutma. Ilmselt lükatakse vastutus ikkagi kasutajate kaela - alati leitakse mingi võimalus, aeg näitab milline see on.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NATAS999
HV Guru

liitunud: 02.04.2007




sõnum 21.01.2019 21:15:23 vasta tsitaadiga

selle jama peale võiksid isp'd prüsseli neti küljest üldse lahti ühendada, prääksugu siis ise omaette seal putkas neegrite keskel oma artikleid ja protokolle ja direktiive.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Killer85
HV veteran

liitunud: 13.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.01.2019 21:21:35 vasta tsitaadiga

Vabandust, aga see pole ju eriti tõsiseltvõetav jutt, et Napster jms. tolle aja failivahetuskliendid (graafilise kasutajaliidesega!) olid liiga keerulised kasutada, aga Torrent va sunnik on igaühele jõukohane.
Kas postitus on mingi sisuturundus sponsored by BSAA?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bugbrake
HV kasutaja

liitunud: 10.12.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.01.2019 21:39:47 vasta tsitaadiga

Outenter kirjutas:
...


Kuidas reguleerida kui suured koropratioonid otsustavad kus, mida ja kellele näidata. Näiteks hetkel on Eestis olles ju ametlikult kuskilt F1 vaadata ei saaks, Netflixi sisust näeb Eesti ametlikult mannetu osa ja neid näiteid võib siia jäädagi tooma. Kogu see piraatlus on ainult hoogu juurde saanud nendest regioonideks määramiste poolt. Mis juhtus DVD regioonidega? See asi ei ole nii lihtne et see kes midagi kuskilt jagab/tirib jne on kõiges ise süüdi. Laus kontrolli ja jälgimisega ei laheda seda piraatluse probleemi, on paremini toimivaid lahendusi. Minuarust see asi ei ole nii ühepoolne, neid tahke on mitemeid. Mitte, et ma piraatlust õigustaks aga kuskilt on see põhjus ju tekkinud.

_________________
Alati teadke, et kuulujutte mõtlevad välja vihkajad, levitavad lollid, aga usuvad idioodid.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ikruusa
HV kasutaja

liitunud: 01.03.2003




sõnum 21.01.2019 22:37:00 vasta tsitaadiga

Ärge unustage, et osade inimeste jaoks (peamiselt lapsevanemad ja õpetajad jt. ) on YouTube saatanast. Ehk siis mõni vast on isegi õnnelik, kuigi selle paljuräägitud direktiivi sisust ei saa enamus mütsigi aru. Aga huvitavaks läheb. Kuigi jätkuvalt - valge kristilik mees (näiteks nagu keskmine eesti mees) on juba praegu maailmas vähemuses ja tõenäoliselt väljasurev olend. Muud nahavärvid ja usud lihtsalt tulevad ja võidavad. See pagana direktiiv nagu justkui üritab sellist keskmist kristlikku eurooplast kaitsta. Noh, nagu umbes meie üks partei siin. Aga välja tuleb see, nagu alati. Kuigi - pikas, ma mõtlen väga pikas perspektiivis võib neil õigus olla. Aga mina tavakodanikuna olen mingi krdi uskumatute direktiivide ja asjapulkade meelevallas - kusjuures ükstapuha, kes võidab. Kui võidab Google, siis on jama (kasvõi kaudselt tulevad mulle mingid maksud ikkagi lõpuks kaela, sest EU ei suuda taolist majandustegevust normaalselt maksustada... ja siis? "Pöördutakse" kodaniku poole). Kui võidab EU, on jama. Ehk mis see pealkiri siis sellises olukorras on? Et globaliseerume, aga no tegelikult ärme ikkagi päris globaliseeru? Kas tõesti mingit muud seadust pole võimalik kokku kruvida ja hakkamegi kogu elu läbi filtrite laskma? NSVL tundub nagu lapsemäng selliste ideede valguses.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olavsu1
külaline






sõnum 22.01.2019 01:57:29 vasta tsitaadiga

ikruusa, rate ja msn olid saatanast. youtube? ei tea, et oleks olnud...
tagasi üles
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 22.01.2019 08:27:53 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Kas tõesti mingit muud seadust pole võimalik kokku kruvida ja hakkamegi kogu elu läbi filtrite laskma?

puhas autoriõiguste organisatsioonide lobi ja tegevus (EP saadikute kaasabil), mis tapab Euroopa vaba interneti. Lisaks tahetakse maksustada ka ju igasugused viitamised. Muuseas, kõnealust tsensuurifiltrit pakuvad hetkel vaid mõned Hiina, Venemaa ja USA ettevõtted ja orienteeruv litsentsi kuutasu ca 900 eurot. Lisaks privaatsuse, sõnumisaladuse rikkumisele ja raha väljapressimisele on siin ka julgeolekurisk - kes kontrolliks filtreid ja kes kontrolliks omakorda filtrite kontrollijaid?

Enamus EP saadikuid (sh. Tunne Kelam, Indrek Tarand, Ivari Padar ja Urmas Paet) ei saa kahjuks siiani aru, millise saatusliku eelnõu poolt nad hääletasid. icon_neutral.gif

Lugede käesolevat alafoorumit, kuidas tahetakse kõike muuta ja tappa: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewforum.php?f=83

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Karmalaks
HV kasutaja
Karmalaks

liitunud: 23.05.2011




sõnum 22.01.2019 11:37:11 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:


Enamus EP saadikuid (sh. Tunne Kelam, Indrek Tarand, Ivari Padar ja Urmas Paet) ei saa kahjuks siiani aru, millise saatusliku eelnõu poolt nad hääletasid. icon_neutral.gif

Vastupidi, nad said väga hästi aru, mille poolt nad hääletasid. Ju lubati pikkades koridorides ja tagadubades pooldajatele mingeid muid hüvesi vastu, millest meie tavakodanikud midagi ei tea.
_________________
Igasugust: http://www.youtube.com/user/RunningOtacon?feature=mhee
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 22.01.2019 11:38:49 vasta tsitaadiga

Karmalaks, vaevalt küll. Küll aga nad on kasulikud idioodid.
_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
olavsu1
külaline






sõnum 22.01.2019 12:07:33 vasta tsitaadiga

Karmalaks, jajah, see käib vastavalt altkäemaksu suurusele.
tagasi üles
DigeBeni
HV Guru
DigeBeni

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.01.2019 12:44:16 vasta tsitaadiga

... mõni siin on vist ajupestud või siis trollib lihtsalt icon_rolleyes.gif praegune olukord on ilmselgelt konflikt era ja riikliku sektori vahel, mille eesmärk on jagada elektroonilise maailma hüvesid oma erapoolikuist huvidest lähtuvalt. Paraku on väga taunitav, et seejuures tallatakse jalge alla inimeste põhiõigused ja süütuse presumptsioon. Elektroonilist maailma üritatakse müstifitseerida ja luua sellest pilt, kui absoluutset kontrolli vajavast nähtusest. Reaalsuses on see tegelikult vaid üks osa maailmast, mis peaks alluma ja tegelikult allubki samadele tavadele, nagu kõik muu. Paraku eeldab elektroonilise maailma mõistmine ja selle reguleerimine väga kõrgel tasemel kaasaegse tehnoloogia tundmist. Vana maailm on aga oma olemuses väga inertne ja püüab elektroonilist maailma koloniseerida viisil, nagu seda on tehtud maailma jagades aastatuhandeid, äärmiselt brutaalselt ja alamate õigusi eirates. Erasektor kasutab seda igal võimalusel ära endale eeliste tekitamisel ja nüüd olemegi jõudnud ajajärku, mil riigid ei sõdi enam riikidega, vaid vastastikku on riigid ja globaalsed firmad, kellest paljudel on rohkem mõjuvõimu, kui riikidel endil. Eks näis, kes lõpuks peale jääb, rahva häälel on endiselt roll olemas ja ma pole nõus, et me peaks selles sõjas pelgalt pealtvaatajaks jääma, kuid tõenäoliselt saame veel päris palju väntsutada enne, kui asjad paika loksuvad ...
_________________


viimati muutis DigeBeni 22.01.2019 12:54:37, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NATAS999
HV Guru

liitunud: 02.04.2007




sõnum 22.01.2019 12:50:07 vasta tsitaadiga

ja ärgem unustagem, et kõige enam ajavad taga omi õigusi kõiksugused puukorganisatsioonid, kes ennast kõikvõimalike asjade kaitsena esitavad a'la autorikaitse.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 22.01.2019 13:10:12 vasta tsitaadiga

DigeBeni, thumbs_up.gif

Kusjuures mul on plaanis kandideerivatele erakondadele saata päringud nende kurikuulsate artiklite osas ja need seisukohad siin avalikustada.
Sest peagi tulevad need Brüsselis lobistatud artiklid hääletamisele EL riikide parlamentides ja Euroopa vaba interneti saatus võib oleneda meie endi valitud saadikutest.

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
kalvis
Kreisi kasutaja

liitunud: 20.10.2009




sõnum 22.01.2019 13:26:37 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
Karmalaks, vaevalt küll. Küll aga nad on kasulikud idioodid.

Usun siiski nänni teemat. USA kongressi saadikud kõik küsivad nänni täiesti avalikult - pangakontod on täiesti avalikult välja reklaamitud, et minu hääl on teie kui saabub summa x kontole. Peaaegu sarnane lobistamine käib Brüsselis - OK rahasummasi avalikult ei mainita aga puhkusereisid ja purjekaga sõidud on siiski täitsa avalikult. Üldse ei imesta kui mõni ka roosasid kardinaid pakub.
Tarandi kohta on teada küll, et tema tegi enampakkumist liitumaks fraktsiooniga kes talle kõige enam pakub. Ise ta nii kommenteeris sedasi kui osutus EL saadikuks.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olavsu1
külaline






sõnum 22.01.2019 14:08:01 vasta tsitaadiga

kalvis, Tarand jah hääletab selle kasuks, kes rohkem maksab. Ta ise ütles vaba interneti tapmise hääletuse järel, et nonde kuulsate artiklite pooldajate pakkumine oli parem kui vastaste oma.
tagasi üles
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 22.01.2019 16:01:49 vasta tsitaadiga

https://tehnika.postimees.ee/6504827/ansip-osad-andmeoiguse-reformi-vastased-avaldused-on-ohtlikud-ja-vastutustundetud

Jäi silma

tsitaat:
Euroopa Parlamendis on autorikaitsereformi seadusemuudatused hetkel nn triloogide faasis, kus teemat arutatavad Euroopa Komisjon, liikmesriigid (nõukogu) ja Parlament. Kuna Euroopa Nõukogu ei ole üksmeelele jõudnud, siis lükkus edasi tänaseks plaanitud läbirääkimiste voor. Google'i viidatud artiklid 11 ja 13 said koguni 11 liikmesriigi blokeeringu osaliseks ja neid ähvardab nüüd eelnõust väljaheitmine.

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
joks
Aeg Maha 2k

liitunud: 29.01.2019



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.01.2019 06:12:45 vasta tsitaadiga

Loll. Valija on alati loll. Valib sinna need, kes hakkavad valijat ennast nülgima.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mryx
HV kasutaja

liitunud: 14.03.2005




sõnum 30.01.2019 11:33:03 vasta tsitaadiga

Seda teemat lugedes tekib üks lisaküsimus. Kui selline totaalne sisufiltreerimine on autorikaitse ettekäändel valmis treitud, siis saab seda sama tehnoloogiat kasutada ka nn. vihakõne tuvastamiseks. Arvestades viimase aja poliitilisi arenguid, tundubki see olevat kaugem eesmärk.
60...70 aasta eest George Orwell'i poolt kirjeldatud düstoopia 1984 hakkab ajalise nihkega realiseeruma.

P.S. Kui sisufilter juba toimiks, võib arvata, et selline postitus annaks Tõeministeeriumile häire...
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 30.01.2019 13:07:22 vasta tsitaadiga

mryx, karta on, see oleks valitsevale eliidiline ja SJW-dele ideaalne vahend vihakõne tuvastamiseks või tõkestamiseks.
Või mõne poliitilise jõu või majandusmigrantide kritseerimisel. Ütled midagi valesti - saad automaatselt trahvi või pistetakse platele. icon_cool.gif

Teisisõnu language violation saab reaalsuseks

Link

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Märt.
HV Guru
Märt.

liitunud: 17.01.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.01.2019 16:11:53 vasta tsitaadiga

tsitaat:
Positiivne on ka see, et nüüd on võimalik nendel kes päriselt loovad saada selle eest ka rohkem raha.


Vaevalt. Pigem algab uus failijagamislaine ja ilmselt leiutatakse viise, kuidas seda.vahele jäämata teha saab.

_________________
Albert Einstein: "Vaid kaks asja on lõpmatud, universum ja inimlik rumalus, ja selles esimeses pole ma nii kindel."
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
NATAS999
HV Guru

liitunud: 02.04.2007




sõnum 31.01.2019 19:59:57 vasta tsitaadiga

Märt. kirjutas:
tsitaat:
Positiivne on ka see, et nüüd on võimalik nendel kes päriselt loovad saada selle eest ka rohkem raha.


Vaevalt. Pigem algab uus failijagamislaine ja ilmselt leiutatakse viise, kuidas seda.vahele jäämata teha saab.
kui keegi midagi saama peaks hakkama, siis on need autori"kaitsjad". autorid ise saavad, kui saavad, sandikopikaid. enamus tuleb ikka konsadelt ja merchi müügist... mis muidugi kulub ära uue merchi tootmisele ja esinemiskohtade vahel kulgemiseks.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Pealtkuulamine ja tsensuur, NSA, ACTA, DMCA, GDPR... »  Google ähvardab eurooplased YouTube'ita jätta Euroopa DSM direktiivi tõttu mine lehele 1, 2  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.