Avaleht
uus teema   vasta Raud »  Kõvad kettad »  Wester Digital My Book Duo USB ketta ühendamine RT-AC87U ruuteriga vm. viisil jagamine võrgus märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele 1, 2  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
kobruleht
HV vaatleja

liitunud: 16.11.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.06.2016 17:15:53 Wester Digital My Book Duo USB ketta ühendamine RT-AC87U ruuteriga vm. viisil jagamine võrgus vasta tsitaadiga

Wester Digital My Book Duo 16TB USB ketas on RAID 1 reziimis.

GPT formaat, arvutis on näha 8 TB NTFS ketas.

Võrku tekitab asuse RT-AC87U ruuter. Kui ühendada Asuse RT-AC87U ruuteri külge, siis asuse logis teade ja asus näitab et ketas pole ühendatud.
Samba on ruuteris sisse lülitatud.
Proovisin nii asuse USB2 kui USB3 pesa, pole vahet kas ketas on külles või mitte, asus näitab, et ketas pole.

Asuse tugi ütles, et see ketas pole toetatud.

Tabelis

http://event.asus.com/2009/networks/disksupport/


on näidatud, et maks on 4 TB. Tegin kettale 4 TB NTFS partitsiooni, kuid ka siis ei tundnud ruuter seda ära.

Kuidas sellele kettale kohtvõrgust ligi saada ?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kaabakas
HV veteran
kaabakas

liitunud: 01.04.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.06.2016 07:06:34 vasta tsitaadiga

Mida täpselt see ruuter näeb/ütleb kui ketas külge ühendada? Vaja oleks pigem päris logi kui veebiliidese veateadet.
Kui kettale teha mbr partitsioonitabel ja sinna üks 2T fat32 partitsioon, kas see korjatakse üles?
Kui asus üle 4T toetada ei taha, siis dd-wrt paistab rohkem lubavat. See võibki olla ainuke võimalus see tehnika kogu raha eest tööle saada.

_________________
Mida Ott ei õpi, seda Egon ei tea.
Kommentaarid: 106 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 96
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.06.2016 07:20:39 vasta tsitaadiga

http://asuswrt.lostrealm.ca/
_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kobruleht
HV vaatleja

liitunud: 16.11.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.06.2016 22:21:20 vasta tsitaadiga

Asuse logis on teated:

Jun 3 21:12:48 kernel: xhci_hcd 0000:00:0c.0: WARN: short transfer on control ep
Jun 3 21:12:48 kernel: xhci_hcd 0000:00:0c.0: WARN: short transfer on control ep
Jun 3 21:12:48 kernel: xhci_hcd 0000:00:0c.0: WARN: short transfer on control ep
Jun 3 21:12:48 kernel: usb 1-1: ep 0x81 - rounding interval to 128 microframes
Jun 3 21:12:48 kernel: xhci_hcd 0000:00:0c.0: WARN no SS endpoint bMaxBurst
Jun 3 21:12:48 kernel: xhci_hcd 0000:00:0c.0: WARN: Stalled endpoint
Jun 3 21:12:48 kernel: xhci_hcd 0000:00:0c.0: WARN: Stalled endpoint
Jun 3 21:12:48 kernel: xhci_hcd 0000:00:0c.0: WARN: Stalled endpoint
Jun 3 21:12:48 kernel: hub 1-1:1.0: config failed, can't read hub descriptor (err -22)

Lugesin AsusMerlini dokumentatsiooni läbi. Seal polnud kusagil viidatud, et seda ketast toetaks.

Mida teha ?
Äkki saab kusagilt mingi draiveri või muu ruuteri opsüsteemi, mis seda toetab?
Kette peal on mõned terabaidid andmed.
Kui mbr teha, kas siis need kaovad ? seadmel on kaks ketast, nupuga vahetatavad.
Kui raidist üks ketas välja võtta, teine ketas mbriks prooviks formaatida,
Kuidas siis saab esimese GPR ketta pealt andmed kätte ?
MBR ei luba vist 8TB kätte saada, MBR seetõttu poleks vist lahendus.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.06.2016 22:30:32 vasta tsitaadiga

http://www.snbforums.com/threads/rt-ac87-external-usb-3-drive-issue.24089/#post-178984

Liiga vana kernel... icon_neutral.gif

Üldiselt on NAS alati kindlam ja parem valik, kui ruuterile USB kettaid sappa laduda, kordades kiirem saab tulemus samuti.

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kaabakas
HV veteran
kaabakas

liitunud: 01.04.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.06.2016 06:47:26 vasta tsitaadiga

kobruleht kirjutas:
Asuse logis on teated:
Lugesin AsusMerlini dokumentatsiooni läbi. Seal polnud kusagil viidatud, et seda ketast toetaks.
Äkki saab kusagilt mingi draiveri või muu ruuteri opsüsteemi, mis seda toetab?
Kette peal on mõned terabaidid andmed.
Kui mbr teha, kas siis need kaovad ? seadmel on kaks ketast, nupuga vahetatavad.
Kui raidist üks ketas välja võtta, teine ketas mbriks prooviks formaatida,
Kuidas siis saab esimese GPR ketta pealt andmed kätte ?
MBR ei luba vist 8TB kätte saada, MBR seetõttu poleks vist lahendus.

Ruuter ei pea toetama konkreetset ketast, ketas pole mingi pirts preili keda peab veinitama ja einetama, ketas tahab standardset suhtlust. Nagu googel meile juhatab, on antud juhul ruuteri kernel lihtsalt liiga vana, aastast ~2010.
Kui Asuse viimane firmware olukorda ei päästa, siis polegi muud teha kui alternatiivset opsüsteemi proovida. Siin teemas on neid 2tk jutuks tulnud. Ega lõppeks ei saagi liiga kindel olla, kas ja kui hästi needki reaalselt sinu kasuks tööle hakkavad, dokumentatsioon pole ka alati kogu tõde, tuleb lihtsalt proovida.
MBR soovitus polnud mõeldud lahendusena, vaid testimeetmena. Nagu me logist näeme, ei jõua ruuter ketta külge korjamisega tegelikult sinnamaani, et partitsioonitabeli tüüp oluline oleks.
Etz kirjutas:
Üldiselt on NAS alati kindlam ja parem valik, kui ruuterile USB kettaid sappa laduda, kordades kiirem saab tulemus samuti.

Tõsi ta on, ja ega kindlam ja parem wifilahendus ka reeglina visuaalsele küljele rõhku ei pööra. Aga kui raha on juba kulutatud no mis sa ikka teed.

_________________
Mida Ott ei õpi, seda Egon ei tea.
Kommentaarid: 106 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 96
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kobruleht
HV vaatleja

liitunud: 16.11.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.06.2016 08:42:09 vasta tsitaadiga

Ketta ostsin WD-st, seda vist enam ringi vahetada ei saa, NAS oli selle mahtuvusega vist hulga kallim.

Viidatud jutulõng kirjeldas vist nagu, et USB2 pordis asi töötas, kuid mul ka USB2 porti ühendamisel ei ilmu ketas.
Sain aru, et AsusMerlin ei toeta seda.
Kirjutasid, et viidatud kahele alternatiivtarkvarale, mis oleks teine, kas Tomato või DD-WRT ?
Kas neil on uuem kerner, mis seda toetab?

Asusel uuenduse nupp ütelb. et on viimane firmware.

Kirjutasin ka

http://www.snbforums.com/threads/using-my-book-duo-8-tb-raid-with-rt-ac87u.32927
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.06.2016 10:45:10 vasta tsitaadiga

..võrku "mingi teine asi" (pi) millele see ketas külge..
_________________
Kontrollitud ja hooldatud sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi akut, klaviatuuri ja laadijat. 5213582 - helista.
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.06.2016 11:42:05 vasta tsitaadiga

kobruleht kirjutas:
Kirjutasid, et viidatud kahele alternatiivtarkvarale, mis oleks teine, kas Tomato või DD-WRT ?
Kas neil on uuem kerner, mis seda toetab?


Tomato sind antud juhul ei päästa...
AsusWRT baseerub sellel.

kaabakas kirjutas:
Nagu googel meile juhatab, on antud juhul ruuteri kernel lihtsalt liiga vana, aastast ~2010.


See on kinni jälle Broadcomi enda SDK`s, mis tarnib sulle sisuliselt ka kerneli ja toimib ainult sellega.
Tomato kasutab samu binaare, seega pole antud juhul Tomato lahenduseks.
DD-WRT`d võiks muidugi proovida... icon_rolleyes.gif

laurx kirjutas:
..võrku "mingi teine asi" (pi) millele see ketas külge..

PI selleks "mingiks teiseks" asjaks väga ei päde, selle 100Mbit/s üle USB pordi käiva (PI võrk käib samuti üle USB) võrgu otsas sured sa enne vanadusse, kui failid sinna WD purki kopeeritud saad.

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kaabakas
HV veteran
kaabakas

liitunud: 01.04.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.06.2016 12:02:51 vasta tsitaadiga

Broadcomi kernel jah. AsusWRT on sellele lisanud mõningaid backporte. DD-WRT puhul on kernelid tihti mudeli või tooteperekonna põhised ja on üsna tõenäoline, et nemadki antud juhul sama põhja peale ehitavad.
Mis efekti nad reaalsuses annavad, ei tea seega liiga hästi arvata, proovides saaks teada.

Raspberry Pi versioon 2 on jõudsam kui esimene, aga mitu korda etem veel on näiteks Banana Pi/Pro.
Tulemus jääks siiski umbes 10x alla ketta võimete, mitte et ruuteripõhine tulemus ka parem oleks.
http://www.htpcguides.com/raspberry-vs-banana-pi-benchmarks-sata-gigabit-matter/

Kui performance tähtsaks müütub, siis on ketas tarvis ikkagi ühendada juba millegi arvutitaolise külge, mõni nuc näiteks, või nas siis näiteks HP microserver.

_________________
Mida Ott ei õpi, seda Egon ei tea.
Kommentaarid: 106 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 96
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.06.2016 12:19:37 vasta tsitaadiga

kaabakas kirjutas:
Raspberry Pi versioon 2 on jõudsam kui esimene, aga mitu korda etem veel on näiteks Banana Pi/Pro.
Tulemus jääks siiski umbes 10x alla ketta võimete, mitte et ruuteri oma tulemus ka parem oleks.
http://www.htpcguides.com/raspberry-vs-banana-pi-benchmarks-sata-gigabit-matter/


ot:
PI2 ja PI3 on jõudsamad, aga võrk on ikka üle USB ja 100Mbit/s


kaabakas kirjutas:
Kui performance tähtsaks müütub, siis on ketas tarvis ikkagi ühendada juba millegi arvutitaolise külge, mõni nuc näiteks, või nas siis näiteks HP microserver.


Siis ma võtaks juba mingi kahe kettalise Synology (DS216 seeriast midagi, 216SE välja arvatud ja vastavalt rahakoti paksusele) produkti.
(Teemalgataja ei paista just Linuxi teadmiste poolest hiilgavat, parandage mind kui ma eksin ja võib ise ehitamisega niimoodi veidi hätta jääda).
Ketastena laseks ma käiku needsamad sealt WD karbist (Laenaks kasvõi kelleltki siit foorumist mõne USB ketta, et data enne ära backuppida).
Pärast äriks selle tühja WD kesta kellelegi lihtsalt maha.

HP Microserver oleks muidu hea, aga kuradi kallis ja keeruline lahendus antud kontekstis.
NUC, selle USB ketta sheerimiseks tuleb samuti kallim, kui mingi Synology DS216j karp võtta ning poleks endiselt päris plug & play lahendus.

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kaabakas
HV veteran
kaabakas

liitunud: 01.04.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.06.2016 12:51:28 vasta tsitaadiga

Pi3 icon_redface.gif ei teadnudki sellest veel. Aga jah, Bananal on 1G võrk ja see teeb vahe sisse.

Raskusaste ei tohiks ühelgi lahendusel väga hull olla. Ruuteri softi vahetamine võib veel kõige keerulisem olla kui seal mingitsorti lukk on peale pandud. Pi taolistele asjadele softi laskmine on võrreldav CD-plaadi kirjutamisega, NUC'ile/Microserverile FreeNAS vms installimine on suht next-next installer ja konfimine juba üle igapäevase veebiliidese.

Hinnad peaks umbes nii olema, Banana Pi/Pro 35$/75$; Synology/NUC ~175€, HP microserver ~275€.
Kui me eeldame, et tühja kettakarbi mahamüümise eest saaks 100€ tagasi siis maksab Synology sama palju kui Banana ja HP sama palju kui NUC.
Synology võidab selles suhtes et seal on soft juba peal.

_________________
Mida Ott ei õpi, seda Egon ei tea.
Kommentaarid: 106 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 96
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.06.2016 13:04:20 vasta tsitaadiga

kaabakas kirjutas:
Synology võidab selles suhtes et seal on soft juba peal.


Ja korralik tootjapoolne support... (Mis muidugi kajastub ka seadmete hinnas) icon_wink.gif
Muud eelist Synology lahendusel eriti ei olegi.

kaabakas kirjutas:
NUC'ile/Microserverile FreeNAS vms installimine on suht next-next installer ja konfimine juba üle igapäevase veebiliidese.


Jah, aga ma olen elus korduvalt kokkupuutunud ka juhusega:
"Äää-uuuu-mmm, mis ma nüüd tegema peaks, next vajutama vä?" icon_lol.gif

Ehk siis asi, mis meile võib tunduda lihtne ja elementaarne ei pruugi seda just päris iga kasutaja jaoks olla.

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.06.2016 16:13:21 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Hinnad peaks umbes nii olema, Banana Pi/Pro 35$/75$; Synology/NUC ~175€, HP microserver ~275€.

selle raha eest läheks ehk juba suvaline petsukas mängu. tuleb vaid seinakapp või voodialune toitega varustada.. ilmselt leiab sellele pessukale mingit funktsionaalsust veel mida talle peale failiserveerimise kaela määrida. teine asi on ketas maha müüa, raha juurde panna ja selliseks võrgus jagamiseks mõeldud tarvik hankida ja jätkata igasugu per.se ja peavaluta..

_________________
Kontrollitud ja hooldatud sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi akut, klaviatuuri ja laadijat. 5213582 - helista.
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kaabakas
HV veteran
kaabakas

liitunud: 01.04.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.06.2016 22:11:49 vasta tsitaadiga

Mulle tudub et me oleme oma plämaga teemaalgatajast juba kaugele läinud. Äkki on ta veel siin?
_________________
Mida Ott ei õpi, seda Egon ei tea.
Kommentaarid: 106 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 96
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kobruleht
HV vaatleja

liitunud: 16.11.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.06.2016 22:12:14 vasta tsitaadiga

Üks lahendus oleks võib olla, et ruuter välja vahetada.
Kas mingi teine ruuter seda ketast toetab ? Saaksin ta panna prooviks Telia Inteno ruuteri külge, ei tea, kas seal toimib või pole mõtet proovida? Ei tea küll, kellele tühja WD kesta müüa. Seega saan aru, et 35 usd eest Banana Pi oleks optimaalseim. Kust seda osta?

Kas seal on uuem linux sees olemas, mis seda toetab või saab tasuta Windows 10 N vms. sinna panna.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.06.2016 22:24:23 vasta tsitaadiga

kui sul ruumi on, pane see ketas mingi seisma jäänud lauaka taha..

võtad selle asja seest kettad ja tõstad ümber sulle sobivasse võrguboksi, kettakarbi müüd siin ärifoorumis maha nt..

_________________
Kontrollitud ja hooldatud sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi akut, klaviatuuri ja laadijat. 5213582 - helista.
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kobruleht
HV vaatleja

liitunud: 16.11.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.06.2016 22:40:37 vasta tsitaadiga

DD-WRT andmebaasis seda ruuterit pole.

Samas jutulõngas http://www.dd-wrt.com/phpBB2/viewtopic.php?t=266322 on nagu kirjas, et DD-WRT töötab sellega ja et DD-WRT -l on uus kerneli versioon 4.4
Kui sinna DD-WRT panna, kas siis töötab ?
Või on see kahtlane, kuna ametlikult vist nagu DD-WRT tuge pole ?

Kui kettad välja võtta, kuidas siis Raid 1 tekitada ? Suvalises lauakas pole ju raid -i võimalust. Ei tea, kas tarkvaraline raid on hea.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.06.2016 23:08:14 vasta tsitaadiga

kobruleht kirjutas:
Kui kettad välja võtta, kuidas siis Raid 1 tekitada ? Suvalises lauakas pole ju raid -i võimalust. Ei tea, kas tarkvaraline raid on hea.

Ma võin mürki võtta, et ka selles WD karbis on sul tarkvaraline RAID

kobruleht, mina sinu asemel unustaks selle ruuteriga paaritamine üldse ära...
Selle asemel ostaks näiteks Synology DS216J/DS216Play/DS216+ (vastavalt rahakoti paksusele), kougiks need kettad sealt WD karbi seest välja (Enne muidugi teeks andmetest varukoopia), laoks sinna Synology sisse, ühendaks selle Synology vôrgukaabli abil ruuteriga ning unustaks kogu selle probleemi...
Lisaboonusena saad toimiva süsteemi, millel on olemas ka korralik tootjapoolne tugi, kuni andmetaastuseni välja. (Antud kettad on ilusti ka Synology compatibility listis olemas)

WD karbi aga turustaks siin foorumis ilma ketasteta ära.

Ehk siis teeks asju asjadega, mis on selleks ette nähtud, mitte ei üritaks endal sõna otseses mõttes pärasoole kaudu hambaid parandada.
Uus korralik ruuter läheks sul pea sama kalliks, lisaks ei oska keski kurat öelda, kas tollega su WD karp töötaks vôi mitte.

Teine variant on muidugi teha nagu laurx või kaabakas soovitasid ja endale ise "kodu server" ehitada, millega siis see ketas välja jagada.

kobruleht kirjutas:
Saaksin ta panna prooviks Telia Inteno ruuteri külge, ei tea, kas seal toimib või pole mõtet proovida?


See sisaldab samuti Broadcomi küpsist ja kasutab nende SDK`d...tõsi küll kernel on mõnevõrra värskem, seega võid proovida.
Mingit kiirust aga sellisest lahendusest nüüd küll oota, hea kui 10-15Mbit/s kätte saad, selle ruuteri CPU on lihtsalt niivõrd hädine.

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kobruleht
HV vaatleja

liitunud: 16.11.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.06.2016 23:11:26 vasta tsitaadiga

Asus peaks igal öösel 12 GB andmeid internetist tõmbama sinna kettale.
Asuse ruuteris on standard firmwares selleks tarkvara olemas, saab brauserist konfida.
Kui panna synologi, siis see asuse tarkvara vist ei toimi, kuna teeb vaid asuse enda usb kettale.
Kas Asussele siis saab mingid skriptid sisse panna?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.06.2016 23:18:27 vasta tsitaadiga

kobruleht kirjutas:
Asus peaks igal öösel 12 GB andmeid internetist tõmbama sinna kettale.
Asuse ruuteris on standard firmwares selleks tarkvara olemas, saab brauserist konfida.
Kui panna synologi, siis see asuse tarkvara vist ei toimi, kuna teeb vaid asuse enda usb kettale.
Kas Asussele siis saab mingid skriptid sisse panna?


Synologyl on selleks samuti oma tarkvara olemas, saab skriptida ja toetab ka RSS`i (Download Station).
Ehk siis teed kõike seda Synology karbis, mis sa hetkel ruuteris teed, ruuteri jätadki ruutimiseks, tulemüürimiseks ja WiFi tekitamiseks (Ehk siis kõigeks selleks, milleks see tegelikult mõeldud on)

Siin saad lähemalt tutvuda: https://www.synology.com/en-us/dsm/live_demo
Igasugu lisavidinaid saad "package managerist" installida.

Kui see variant ei sobi on olemas veel Qnap`i toodang, või siis laurx või kaabakas poolt pakutud võimalus...

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!


viimati muutis Etz 04.06.2016 23:21:47, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kobruleht
HV vaatleja

liitunud: 16.11.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.06.2016 23:24:21 vasta tsitaadiga

"Ma võin mürki võtta, et ka selles WD karbis on sul tarkvaraline RAID "

16 TB kohta kohe esimesel lehel

http://www.wdc.com/wdproducts/library/AAG/ENG/4178-706423.pdf


256-bit AES hardware encrypted RAID



Kas peaksin tõesti riistavaralise raidi asendama tarkvaralise raidiga ?


viimati muutis kobruleht 04.06.2016 23:25:10, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.06.2016 23:26:39 vasta tsitaadiga

kobruleht kirjutas:
Kas peaksin tõesti riistavaralise raidi asendama tarkvaralise raidiga ?


Ei, aga RAID ei ole backup, ei riistvaraline ega tarkvaraline... icon_wink.gif
Seda "HW RAID"`i seal tegelikult peaks täitsa uurima...

Anyway, hetkel on põhimureks vist ikkagi, kuidas oma ketas võrku saada... icon_rolleyes.gif

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kobruleht
HV vaatleja

liitunud: 16.11.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.06.2016 23:28:35 vasta tsitaadiga

Lehel

http://www.storagereview.com/wd_my_book_duo_review

on eraldi välja toodud

hardware level raid
independent CPU for RAID volume management

ja krüpto on eraldi mainitud. Seega on ilmselt ikka riistvaraline raid.


viimati muutis kobruleht 04.06.2016 23:50:57, muudetud 3 korda
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ThedEviL
HV Guru
ThedEviL

liitunud: 13.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.06.2016 23:29:07 vasta tsitaadiga

IMHO ruuter ja NAS tuleb üksteisest lahus hoida, eriti kui see ruuter serveerib veel VoIP ja DTV'd.
NASi "mängimine" kasutab 100% prosest ning siis hakkavad võrguanomaaliad pihta. Küll voip või dtv hakib, või siis hakkab mingi multiplayer mäng hakkima.. ''

NAS ja ruuter olgu ikka lahus, kui just väga kobedat ressursi haldusega riistvara pole. Ja see asus ei ole seda kindlasti.
Kommentaarid: 108 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kobruleht
HV vaatleja

liitunud: 16.11.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.06.2016 23:35:45 vasta tsitaadiga

DTV -d pole. VoIP kippus katkendlik olema, kui torrent pandi ühte masinasse. Panin ruuteris ülelaadimise kiiruse piirangu torrenti arvutile, see vist rahustas.
Nüüd enam torrentit pole.
Ostsin kõige kõvema ruuteri mida teadsin, see peaks vast välja vedama.
Kettale salvestamine toimuks öösel, kui võrku ei kasutata.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.06.2016 23:49:19 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Asus peaks igal öösel 12 GB andmeid internetist tõmbama sinna kettale.

asus võib selle 12gb kopeerida mingile usbis jollerdavale jolkarile mida ta on nõus sööma, hommikul paned mingi masina käima ja selle küljes on sul see wd "asi". startupil pannakse käima "midagi" mis algatuseks kopeerib sellelt asuse "jolkarilt" ööga tekkinud tavaari..

(elu on näidanud seda, et igasugu USB-RJ45 käkerdised laksavad varem või hiljem hirmsa laksaka jalaga mun.ni kuskilt otsast. kui on vaja võrgus printida, tuleb kohe osta asi, mis seda oskab, kui on vaja võrku skännida, on vaja kohe osta korralik asi, mis seda oskab, kui on vaja võrku salvestada, tuleb osta asi, mis selleks mõeldud on. igasugu "USB" seal vahel on saadanast ja oma kompatiiblushädadega, nagu siin kirjeldatud ajab lihtsalt ahastama. okei, kui omal nahal ja oma asjadega pead katsetama aga kui Paks Kubjas toob mingid käkid ja ütleb, et raisk, pane tööle.. on asi eriti hapu. need USBblabla sitakesed on mõeldud konkreetse masina taha kõrge prioriteediga andmehoidlaks ja thats it. )

_________________
Kontrollitud ja hooldatud sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi akut, klaviatuuri ja laadijat. 5213582 - helista.
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kobruleht
HV vaatleja

liitunud: 16.11.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.06.2016 00:15:41 vasta tsitaadiga

Iga päev kohtvõrgus tavalisi arvuteid ei pruugi sisse lülitada, päevi võib vahele jääda. Samuti süleka taha ebamugav Duot toppida, sülekas liigub ringi ruumides.

Olemas on veel WD 1TB USB3 ketas.
Saaks vast nii, et Asus teeb sellele 1TB kettale koopiaid (kui Asus seda tunneb) ning kuu paari tagant kopeerida siis sealt käsitsi Duole. See 1TB pole raid, seega kadumise risk veidi suurem.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.06.2016 09:29:36 vasta tsitaadiga

kobruleht kirjutas:
See 1TB pole raid, seega kadumise risk veidi suurem.


RAID ei ole backup, see ei garanteeri andmete säilimist icon_idea.gif

Ehk siis kui need on olulised andmed, siis pead igal juhul mingi parema lahenduse leidma.

Eriti äge on veel näiteks HW RAID kontrolleri enda riknemine, mis hea ônne korral sul kogu array, data asemel läbuga suudab täita... icon_lol.gif

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.06.2016 09:56:18 vasta tsitaadiga

mida olulisemad andmed, seda rohkemates kohtades peab neid hoidma. raid kontra ja kettad lendavad näiteks ka vale elektri pärast, või varastab pätt kettakarbi ära, või läheb ülalkorrusel lahti tulekahju ning tuleb kustutusvesi kaela vms.
tsitaat:


Iga päev kohtvõrgus tavalisi arvuteid ei pruugi sisse lülitada, päevi võib vahele jääda. Samuti süleka taha ebamugav Duot toppida, sülekas liigub ringi ruumides.

aga selle sama asja pärast ongi VÕRGUkettad olemas, mitte mingid USBkäkerdised.. sellepärast ongi olemas VÕRGUprinterid ja VÕRGUskännerid.. kui seda funktsionaalsust hakata mingi läbipärasoole USB->võrk junniga "parandama" või " kohandama", saad ühe mittetöötava asja, mis pole ei konfi ega veakindel. lisaks tekib 101% ka olukord, et alguses saada loodetud sääst tuleb hiljem oma mõtte häda tõttu oluliselt suuremas summas võrguketaste või võrguprinteritepoodi viia.


sa ütled, et sul on seal mingi kohtvõrgulaadne asi, siis ei jäägi muud üle kui teha üks väike kast, millel see sinu usbtolkar taga on ja mis tegeleb vaid sinu antud ülesannetega. mina paneks selle purgi remotely mingit kolmandat teenust veel tegema nii, et suvalise aparaadiga võtaks peale kaugtöölaua ja vaataks vajadusel nt. valvekaamera pilti vms. mul on üks selline masin hetkel. teeb mingit laoprogrammi ja on mul omale kaugelt kättesaadavaks tehtud, et ma saaks vajadusel ruuterile ja teistele seadmetele pildile võtta sisevõrgus. iga liigutuse pärast tartust tallinna sõita pole aega ja tahtmist.

oli kunagi lilladel speedtots 784, kah usb port küljes. AGA sinna sai panna ainult 160giga..

_________________
Kontrollitud ja hooldatud sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi akut, klaviatuuri ja laadijat. 5213582 - helista.
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kobruleht
HV vaatleja

liitunud: 16.11.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.06.2016 12:03:06 vasta tsitaadiga

Panin dd-wrt foorumisse küsimuse selle seadme toe kohta

http://www.dd-wrt.com/phpBB2/viewtopic.php?p=1034258

OpenWrt andmebaasis oli, et OpenWrtga töötab see vaid ilma wifita.
Seega ainus lootus on DD-WRT.

Elionu uuem Speedtouch ruuter seisab kapis. Sel ka mingi usb pesa, kuid sinna usb ketast ei saanud panna.
Lisaks on kapis veel vanem cisco ruuter usb pesaga ka vist.
Kui nendega töötaks, siis saaks neid kasutada.

Varukoopiaid tehakse mitmesse kohta, see Duo on üks nendest.
Muude kohtade mahud on väikesed, see seade lubaks hoida aasta-paari vanust ajalugu ja kogu elu püsiandmeid fotoalbumite asemel.
Sain aru, et seal on tavalised kettad sees. Seega kui ära ei varastata või mõlemad kettad korraga ei kahjustu, saab kätte.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ThedEviL
HV Guru
ThedEviL

liitunud: 13.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.06.2016 12:54:16 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Ostsin kõige kõvema ruuteri mida teadsin, see peaks vast välja vedama.

Mutike Ace Delicate reklaamis ütles:
Kui üks asi kõlbab kõigeks, ei kõlba ta mitte millekski.

Kui ruuter vms. seade ei suuda USB3 kettal täiskiirusel andmeid liigutada, tähendab, et prose jääb nõrgaks. Ehk, kui sa nüüd reaalselt midagi suuremat kopeerid, siis sellel ajal on ruutimine raskendatud. Kui su ruutimine koosneb kõigest default tulemüürist ja maskeraadist, siis ei saa ma üldse aru, miks nii "võimast" ruuterit vaja on. Suvaline mips kärab küll.

Aga ei, see RT-AC87U ei vea sul mitte s*ttagi välja. Jah, parem kui speedtouch, aga see 2x 1ghz broadcom ei suuda NAS tööd teha.

Ainuke konsuumer ruuter mida ma julgeks lasta NAS'i mängima ruuteriga samaaegselt on Linksys WRT 1900ACS. Sellel on Marvelli 385 armada, mis istub ka odavamates synology NAS'ide sees.
Aga siinkohal peab ära märkima, et USB kettaga majandamine on nende õnnetute prosede jaoks üsna ressursimahukas ettevõtmine. Nt 385 armadaga synology nas suudab sata kettaga majandada gigabitise kiirusega, USB3 SSD'ga suhtles 600mbit kanti.


Tulles teemasse, sa võid proovida seda WD DUO't läbi USB 2.0 HUB'i. Sealt kaudu ta isegi võiks ära tuvastada, teoorias. Teiste "ruuteritega" olen USB3 kettaid tööle saanud läbi usb2 hub'i. Sealhulgas ka Mikrotiku 3011'ga oli täpselt selline keiss
Kiiruses sa ei kaota mitte kui miskit. See ruuter ei jaksa nagunii üle USB2 kiiruse NAS'i mängida.
Kommentaarid: 108 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kobruleht
HV vaatleja

liitunud: 16.11.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.06.2016 13:23:22 vasta tsitaadiga

Mälu järgi proovisin seadme panna Asuse USB2 porti, seal ta vist ei töötanud.
Kas see pole sama ?


Samas aga viidatud jutulõngas oli kirjas, et Asuse USB2 pordis Duo töötas. Kas peaks mingi seade tegema Asuses ?

Või on lootust, et kui eraldi USB hubi panen Asuse USB3 porti, siis töötab, on see teine olukord ?

Kuna 12GB kopeeritakse öösel kui võrku ei kasutata, siis ta tööle ei mõju. Allalaadimine 20Mbit, selle ilmselt ka USB2 lubab.

Ruuteri võtsin sellise, et kohtvõrgus oleks kiire ühendus wifiga, kaableid tülikas vedada. Lauaarvuti külles on Asuse kolme antenniga wifi kaart, sülekas Inteli AGN wifi, kõik 5 GHz alas. Lauakas ja Asus suhtlevad vist siis asuse eriprotokolliga.
Kaalusin ka uut Linksysi, kuid lugesin DD-WRT foorumist, et seal on kõik suletud proprioretary draiveritega, et sinna DD-WRT jms. tarkvara jaoks pole lootust. Samuti seda Eesti ei müüdud, samas Asus oli iga nurga peal. Seetõttu võtsin Asuse.


viimati muutis kobruleht 05.06.2016 13:31:43, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.06.2016 13:53:58 vasta tsitaadiga

kobruleht, Asuse ruuterites kasutatavate Broadcomi küpsiste SDK on samuti proprietary ju... icon_rolleyes.gif
Samamoodi selle konkreetse ruuteri Quantenna küpsisega Wireless osa, mis su RT-AC87U 5Ghz bändi teeb, üldse on see konkreetne mudel täielik ônnetus.

Selle konkreetse ruuteri teeb põnevaks veel see, et seal jookseb sees kaks OS'i ja kaks kernelit, sest mõlemal küpsise tootjal on oma SDK, mis dikteerib ette ka erineva kerneli...

Linksys WRT1900AC(S) on aga täielikult opensource, Wireless draiveriteni välja ning näiteks OpenWRT poolt ka ametlikult toetatud.

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ThedEviL
HV Guru
ThedEviL

liitunud: 13.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.06.2016 14:17:43 vasta tsitaadiga

tsitaat:

kuid lugesin DD-WRT foorumist, et seal on kõik suletud proprioretary draiveritega, et sinna DD-WRT jms. tarkvara jaoks pole lootust. Samuti seda Eesti ei müüdud, samas Asus oli iga nurga peal. Seetõttu võtsin Asuse.

Seda said sa lugeda openWRT foorumist ning aastast 2014, kui linksys natuke vikatit viskas. Hetkel on kõik vaba ja pane mida tahad.

Järgmine kord kui wifit tahad, osta ap ja pista olemasoleva ruuteri sappa.
nt https://www.hinnavaatlus.ee/products/Arvutikomponendid/V%C3%B5rguseadmed/746427/
Saad wifi asukohta palju paremini sättida ehk sõltumatu ruuteri asukohast.

tsitaat:

Allalaadimine 20Mbit, selle ilmselt ka USB2 lubab.

ei saa aru. 20Mbit on sul internet või 20Mbit tahad USB kettale kirjutamise kiirust? Kui viimane, siis 20Mbit =~2Mbyte/s, mida veab tõesti igasugune suvaline ruuteri laadne toode. 20mbyte/s üle usb ketta ongi tõenäoliselt selle asuse lagi.
Kommentaarid: 108 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
taavi
HV veteran

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.06.2016 14:40:11 vasta tsitaadiga

ac87u puhul on siiski usb3 pordist kasu, pigem on 40-50 MB/s reaalne.

kobruleht, kuula, mida sulle räägitakse ja muretse omale mõni synology. eriti, kui sul kettad olemas on.
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ThedEviL
HV Guru
ThedEviL

liitunud: 13.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.06.2016 14:46:15 vasta tsitaadiga

taavi, sellekohast testi?
http://www.smallnetbuilder.com/wireless/wireless-reviews/32491-asus-rt-ac87u-review-part-2?showall=&start=3
Kommentaarid: 108 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.06.2016 14:48:52 vasta tsitaadiga

40-50MBit/s saad juhul kui see ketas on Ext4...
_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ThedEviL
HV Guru
ThedEviL

liitunud: 13.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.06.2016 14:53:38 vasta tsitaadiga

Etz, loodetavasti asus ei hakka selle peale nutma. Mingi tp-linki originaal firm saatis mu igastahes EXT4'ga pe*sse, peale mida sai ta openWRT'ga vastu pead.
Jah, kõlab ebaloogiliselt, miks peaks NTFS töötama ja EXT4 mitte... Pilusilmsete mõistusel on teised piirid.
Kommentaarid: 108 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.06.2016 15:04:17 vasta tsitaadiga

ThedEviL kirjutas:
Etz, loodetavasti asus ei hakka selle peale nutma. Mingi tp-linki originaal firm saatis mu igastahes EXT4'ga pe*sse, peale mida sai ta openWRT'ga vastu pead.
Jah, kõlab ebaloogiliselt, miks peaks NTFS töötama ja EXT4 mitte... Pilusilmsete mõistusel on teised piirid.


RT-AC68U igatahes ei hakka...ja teeb ~45MB/s USB3 otsas, kui ketas on Ext4, kui on NTFS siis piirdub ~30MB/s
Mulle pole muidugi iialgi pähe tulnud seal küljes 1TB'st suuremat ketast proovida, kuna NAS on mul eraldi olemas... icon_rolleyes.gif

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
taavi
HV veteran

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.06.2016 15:29:04 vasta tsitaadiga

4TB MyBook Essential usb3 kaudu ac87u küljes. ext4 failisüsteemiga, ühtegi teist usb3 ketast pole hetkel võtta. reaalselt ma seda ei kasuta ja asjad on nasis.

http://www.upload.ee/image/5860025/Clipboard01.png
http://www.upload.ee/image/5860027/Clipboard02.png

kui ma nüüd õigesti mäletan, siis ac87u firmwares kasutati mingit vähe teistsugust ntfs draiverit, kui teistes asuse ruuterites, ja ntfs oli isegi kiirem. pole tükk aega huvi tundnud. midagi on siin kirjas: http://www.snbforums.com/threads/rt-ac87u-the-platform-details.18415/#post-130339
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.06.2016 15:35:25 vasta tsitaadiga

taavi kirjutas:
kui ma nüüd õigesti mäletan, siis ac87u firmwares kasutati mingit vähe teistsugust ntfs draiverit, kui teistes asuse ruuterites, ja ntfs oli isegi kiirem. pole tükk aega huvi tundnud. midagi on siin kirjas: http://www.snbforums.com/threads/rt-ac87u-the-platform-details.18415/#post-130339


Nüüd kasutavad kõik sedasama Tuxera oma, minu testid on veel vana ntfs-3g`ga lastud.

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mustuss
HV vaatleja

liitunud: 30.06.2010




sõnum 05.06.2016 15:53:09 vasta tsitaadiga

Seoses nende WD Duo ketaste ja andmete turvalise hoiustamisega peaks vist järgnevat mainima:
https://community.wd.com/t/wd-my-book-duo-data-forever-lost-if-drive-enclosure-dies/6496

Ise loobusin WD Duo ostmisest sellel põhjusel.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.06.2016 16:06:16 vasta tsitaadiga

mustuss kirjutas:
Seoses nende WD Duo ketaste ja andmete turvalise hoiustamisega peaks vist järgnevat mainima:
https://community.wd.com/t/wd-my-book-duo-data-forever-lost-if-drive-enclosure-dies/6496

Ise loobusin WD Duo ostmisest sellel põhjusel.


No aga ongi tõeliselt sekjuur, mitte keegi ei saa enam pärast andmetele ligi... thumbs_up.gif icon_lol.gif

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kobruleht
HV vaatleja

liitunud: 16.11.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.06.2016 22:20:54 vasta tsitaadiga

Inteno tundis selle seadme ära. Näitab küll ka mingit teist olematut 128MB ketast, kuid 8 TB ketas on olemas.

Lisasin intenos Samba ketta, pilt on

Windows 10 alt sisselogimisel aga ütleb, et kasutaja või parool on vale.
Proovisin ka kasutajanime \IntenoSMB\Andrus , kuid ikka ütleb seda. Lisasin ka Intenos juurkausta jagamise ja linnuke vlaikusse et quest login nagu pildil, kuid ikka ütleb et kasutaja/parool vale ja ilma ligi ei luba.

Kuidas saaks kettale ligi? Inteno on vist Telia poolt suletud, seal ei saa vist softi muuta, ehkki kuulub mulle.

Tänan selle info eest, et kui kontroller läheb katki, siis on andmed kadunud. Avasin selle kohta WD toes juhtumi.

Oleks ketast vaja ka Asusega tööle saada.
Merlini tänastast vastusest snb toas ja inteno katsest sain aru, et DD-WRT ga see ketas võib töötada, kuna seal on Linuxi 4.4 tuum ja intenos millega juba tundis on 3.4 Linuxi tuum.

DD-WRT Flashimine on ülikeeruline peab mingeid nuppe all hoidma ja sada imet tegema. AsusMerlin ja standard firmware puhul piisab faili laadimisest.
Kahtlusi tekitab ka, et ruuter pole DD-WRT andmebaasis märgitud.
Kas on keegi sellele Asusele DD-WRT peale pannud, kas/kuidas oleks mõtet?

Kuidas seda Intenot saaks kasutada selle ketta jagamiseks, et istub asuse võrgus ja vaid ketast jagab ?
Või siis lisaks on olemas cisco linksys wrt160nl ruuter, võib olla saab sellega seda ketast jagada.


viimati muutis kobruleht 05.06.2016 22:26:18, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.06.2016 22:26:38 vasta tsitaadiga

kobruleht kirjutas:
DD-WRT Flashimine on ülikeeruline peab mingeid nuppe all hoidma ja sada imet tegema. AsusMerlin ja standard firmware puhul piisab faili laadimisest.
Kahtlusi tekitab ka, et ruuter pole DD-WRT andmebaasis märgitud.
Kas on keegi sellele Asusele DD-WRT peale pannud, kas/kuidas oleks mõtet?


Ei ole seda konkreetset mudelit torkinud (hoidun sellest õnnetust mudelist, nagu kurat kirikust), aga Asuste flashimisest üldiselt sulle siis teadmiseks,
et telliseks neid sisuliselt võimalik lasta ei ole, kui sa just CFE`d (bootloader) torkima ja flashima ei hakka.
Halvim mis juhtuda saab on et asi kas ei tööta stabiilselt, või ei tööta DD-WRT`ga selle Wifi.
Recovery modes ("peab mingeid nuppe all hoidma") saab sinna hiljem alati Merlini või Originaali tagasi flashida.

Intenost rääkides, siis minu arust on viimases softireliisis Samba katki, mul ei õnnestu näiteks ruuteris seda samba deemonit kuidagi seisma panna. icon_lol.gif

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kobruleht
HV vaatleja

liitunud: 16.11.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.06.2016 11:47:50 vasta tsitaadiga

DD-WRT foorumist sain vastuse, et tuleb ext4 s formateerida.
Mul on aga Windows 10 vaid.
Kuidas seda teha?

Soovitav oleks et andmed säiliksid.
Näiteks kui võtan ühe ketta välja ja formateerin teise ext4 -s (ei tea küll kuidas), siis kas saab siis ntfs kettalt ext4 kettale kopeerida andmed ja hiljem selle raidi panna ext4 kettaga.
Inteno Samba suhtes tellisin Teliast tasulise nõustamise, tasuta nad ei soovinud sellega tegeleda.
Kas Inteno ext4 formaati toetab ?

Duo hakkaks liikuma kahes kohtvõrgus, ühes Starman/Asus ja teises Telia/Inteno
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mnator
HV Guru

liitunud: 18.10.2007




sõnum 06.06.2016 11:54:17 vasta tsitaadiga

kobruleht kirjutas:
DD-WRT foorumist sain vastuse, et tuleb ext4 s formateerida.
Mul on aga Windows 10 vaid.
Kuidas seda teha?

Soovitav oleks et andmed säiliksid.
Näiteks kui võtan ühe ketta välja ja formateerin teise ext4 -s (ei tea küll kuidas), siis kas saab siis ntfs kettalt ext4 kettale kopeerida andmed ja hiljem selle raidi panna ext4 kettaga.
Inteno Samba suhtes tellisin Teliast tasulise nõustamise, tasuta nad ei soovinud sellega tegeleda.
Kas Inteno ext4 formaati toetab ?

Duo hakkaks liikuma kahes kohtvõrgus, ühes Starman/Asus ja teises Telia/Inteno
soovitud linuxi formaadikujule formateerimiseks võid alati laadida cd/usb pealt nn. live linuxi ja teha formateerimise vastavas keskkonnas. icon_wink.gif
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kobruleht
HV vaatleja

liitunud: 16.11.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.06.2016 12:46:37 vasta tsitaadiga

Telia teatas, et Inteno ext4 formaati ei pidavat toetama, on see nii ?
Kui nii, mida siis teha, kuna dd-wrt vaid ext4 toetab ?

Ketta Inteno külge ühendamisel ei saa sinna üle nullpikkusega faile salvestada: windowsis ilmub teade, et kettal pole ruumi, saab vaid nullpikkusega faili nime salvestada. Ketta omadused windowsis näitavad, et suurus on 0 ja vaba samuti 0.
Sambas sai maskideks pandud 0777 ja kõigile failide pandud kõigile juurdepääsuõigus, tehtud seadmete alglaadimised, kuid probleem küsib. Samas vaba ruumi on terabaitides.
Kuidas saaks inteno küljes olevale usb kettale faile salvestada ?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.06.2016 12:55:47 vasta tsitaadiga

kobruleht, sulle on erinevaid variante siin välja pakutud, miks sa ei taha seda asja mõistlikult ometi lahendada... icon_rolleyes.gif

kobruleht kirjutas:
Kuidas saaks inteno küljes olevale usb kettale faile salvestada ?


Seda kas ja kuidas oskab sulle vaid Telia öelda, see karp on nende poolt lukku pandud.
standardne OpenWRT oskab ka minu teada Ext4 kettaid lugeda/kirjutada, miks Telia käkitud variant seda ei suuda on iseasi.

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  Kõvad kettad »  Wester Digital My Book Duo USB ketta ühendamine RT-AC87U ruuteriga vm. viisil jagamine võrgus mine lehele 1, 2  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.