Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Üldfoorum »  USB laadimis juhtmed?? märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele 1, 2  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
ronn
HV kasutaja

liitunud: 01.03.2005




sõnum 09.02.2016 12:03:41 USB laadimis juhtmed?? vasta tsitaadiga

Tere

Ostsin hiinast tavalisi telefoni laadimis juhtmeid USB-micro USB siis, link

Ja avastasin et ei lae peaegu üldse, panin telefonile peale äppi Ampere mis siis näitab laadimis voolu, nenede hiina juhtmetega oli 1A laadijaga laadimis vool 50 - 100 mA. Proovisin originaal juhtmeid nendega OK 800 - 900 mA aga jama selles, et osad juhtmed mitte originaalid laadisid ka mingi 200 mA. On keegi sellega veel kokku puutunud. Milliseid juhtmeid osta, mis oleksid originaali väärilised.
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.02.2016 12:30:49 vasta tsitaadiga

https://www.quora.com/What-is-the-difference-between-a-USB-charging-cable-and-a-data-cable
_________________
M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W
Kommentaarid: 750 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 563
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ThedEviL
HV Guru
ThedEviL

liitunud: 13.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.02.2016 13:33:03 vasta tsitaadiga

Betamax kirjutas:
https://www.quora.com/What-is-the-difference-between-a-USB-charging-cable-and-a-data-cable

Ilge pikk tekst ja null infot.

Reaalsus seisneb lihtsalt selles, et hiina odavkaablid on kubemekarvajämeduse juhiga, ehk pingelang on kaablil nii suur, et mitte kuidagi ei ole telefon vastu võtma 1A üle selle kaabli.
Kui sul on kaabli takistus 1 oom, on selle peal 1A juures 1V pingelang. Ükski telefon ei suuda ennast 4V laadida.

Ma otsisin ka nagu lollakas taga jämedama juhiga kaableid. Lõpuks tegin omale pika juhtmega laadija 6V toiteplokiga.
Kommentaarid: 108 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.02.2016 13:53:20 vasta tsitaadiga

Siin natuke paremini seletatud ja tabel ka. Ise võtsin ebays paar juhet
http://goughlui.com/2014/10/01/usb-cable-resistance-why-your-phonetablet-might-be-charging-slow/

Juhtmed (kindlasti neid veel)
http://stores.ebay.co.uk/portablepowersupplies/Fast-Charge-No-Data-/_i.html?_fsub=7522652015

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.02.2016 13:54:27 vasta tsitaadiga

neid hiina odavkärakaid ei tasu vaadata. üldiselt pole banaanias ka nii kallid, et tasuks nädalaid kuskilt kaugelt - kaugelt oodata. sonyl ja samsungil on usb kaabel laadijast eraldatav ning neid peaks ka foorumis saada olema. (kõige kiiremini laeb autos, sest seal on 3,1A sigaretisüütaja plug. seinakontaktijunnid mis mul majapidamises on, üle 1A ei tooda..
_________________
Kontrollitud ja hooldatud sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi akut, klaviatuuri ja laadijat. 5213582 - helista.
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.02.2016 13:57:02 vasta tsitaadiga

No Eestist ma neid juhtmeid ei leidnud. Üldjuhul keegi ei taha/viitsi juurde märkida, mis juhtmega on tegemist.
Lihtsam oli UK-st tellida

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.02.2016 14:03:42 vasta tsitaadiga

kuna mulle ühel hetkel hakkas neid usb-micro usb asju majapidamisse nagu seeni siginema, on võrdlusmoment tekkinud. sisuliselt taandub kõik juhtme visuaalsele jämedusele. mul on arvuti küljes ja tegelikult ka autos peenikesed juhtmed. see, mis arvuti küljes on, saadab küll datat aga ei lae väga. ilmselt selle pärast, et usb ahel ise pole ka suurem asi läbilaskja. laadijate küljes olevad kaablid aga on märgatavalt jämedamad. loogika ütleb seda, et jämedamas juhtmes on seda, mida pidi vool takistuseta liikuda saab, rohkem. õhukesse juhtmesse seda aga füüsiliselt ei mahu, seega võib öelda, et kui kriteeriumiks on laadimine ja odavus siis jämedam juhe võib paremaid tulemusi anda.
_________________
Kontrollitud ja hooldatud sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi akut, klaviatuuri ja laadijat. 5213582 - helista.
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DJope
HV veteran
DJope

liitunud: 15.06.2003




sõnum 09.02.2016 14:05:36 vasta tsitaadiga

http://yeint.ee/it-multimeedia/arvutitarvikud/usb-ja-firewire/usb-kaablid mis nendel viga?
Kommentaarid: 152 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 141
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.02.2016 14:11:24 vasta tsitaadiga

DJope kirjutas:
http://yeint.ee/it-multimeedia/arvutitarvikud/usb-ja-firewire/usb-kaablid mis nendel viga?

Loe mu eelnevat antud linki
Piltide pealt nagu jämedust raske hinnata ja awg infot pole 99% juhtmetest

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DJope
HV veteran
DJope

liitunud: 15.06.2003




sõnum 09.02.2016 14:26:40 vasta tsitaadiga

Need kõige odavamad GOOBAY omad on paksemad kui originaalis tahvelarvutiga kaasa tuli ning laadimisega pole ka probleeme olnud icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 152 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 141
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.02.2016 14:30:44 vasta tsitaadiga

väga odavate juhtmete puhul tuleb silmas pidada seda ,et juhtme ja pistiku ühendus võib ajapikku katki minna. telli pigem kaks ja kui esimene jamama hakkab, lõikad katki ja viskad minema.
_________________
Kontrollitud ja hooldatud sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi akut, klaviatuuri ja laadijat. 5213582 - helista.
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Märt.
HV Guru
Märt.

liitunud: 17.01.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.02.2016 19:04:49 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Juhtmed (kindlasti neid veel)
http://stores.ebay.co.uk/portablepowersupplies/Fast-Charge-No-Data-/_i.html?

Need on väga head, mul endal neid kahemeetriseid mitu tükki käigus. Amazonis on ka sama tootja olemas.

_________________
Albert Einstein: "Vaid kaks asja on lõpmatud, universum ja inimlik rumalus, ja selles esimeses pole ma nii kindel."
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 23
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.02.2016 01:43:34 vasta tsitaadiga

Portapow on hea jah, aga keskmisele dumbuserile kes suvalise kaabli *marketist mõne euro eest kätte saab, seda maha ei müü. Vähemalt mitte enne, kui ta on omal nahal järgi proovinud, et see *marketi oma ei kõlba kassi saba alla ka icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.02.2016 16:53:20 vasta tsitaadiga

Kodus omal ka PortaPow kasutusel, 1m maksis ~9€. Sellega näitab telefon kenasti, et 'Charging over AC', samas kui vuffliga näitab 'Charging over USB'.
Autos olev Oomipoest soetatud laadija oli üldse selline, et GPS + Google Maps suutsid rohkem akust võtta kui laadija sisse anda. icon_lol.gif
Peale Anker PowerDrive 2 ostu kadusid ka need probleemid.

_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
Kommentaarid: 169 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.02.2016 16:56:42 vasta tsitaadiga

Mul mingi usb pesa integreeritud autos, wuffel juhe üritab hoida, aga vaiksel väheneb, Porta oma ikka laeb telefoni kui taustaks maps töötab thumbs_up.gif
_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Draqula
HV Guru

liitunud: 29.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.02.2016 17:35:02 vasta tsitaadiga

Minu viimase aja küsimus on, et peaks autosse ostma uue USB laadija, aga tahaks, et see oleks pisike (nagu senine, august ulatub välja umbes kuni 0,5cm, mahub ära klapi alla mis katab sigaretisüütaja ja tuhatoosi), kuid võimsam (hetkel 1,2A max).
Praegune telefon toetab QC 2.0, kuid ainult väljalülitatuna ja autos ma seda ei tee. Kas uuematele telefonidele mõeldes peaks QC 2.0 arvestama... Samas uus telefon tähendab tõenäoliselt juba USB-C...

Ja nii see ost on tegemata jäänud sest praegune veab enamvähem välja...
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.02.2016 17:55:32 vasta tsitaadiga

http://www.amazon.co.uk/Aukey-Charger-Adapter-Smallest-Powerful-CC-S1/dp/B00M6Q83B4/ref=zg_bs_340328031_3
http://www.amazon.co.uk/dp/B010DM6CUG?psc=1

_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
Kommentaarid: 169 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.02.2016 17:59:07 vasta tsitaadiga

Mul hunnik kaableid, kõigil erinev vool laadimisel. Tihti probleem tekib kui telefon näeb 4,7V või nii, siis lülitub ise väga madala voolu peale kuna mõtleb, et adapter ei vea välja.
Siis on veel Samsungi tahvlid, neil tuleb kuskile mingi takisti vahele häkkida, et täis 2A vooluga laeks.
Mul ükskord viskas kopa ette ja tegin ise 1m 2,5mm2 jutmega USB laadimiskaabli icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 16.02.2016 18:03:04 vasta tsitaadiga

DVDRW kirjutas:
Mul hunnik kaableid, kõigil erinev vool laadimisel. Tihti probleem tekib kui telefon näeb 4,7V või nii, siis lülitub ise väga madala voolu peale kuna mõtleb, et adapter ei vea välja.
Siis on veel Samsungi tahvlid, neil tuleb kuskile mingi takisti vahele häkkida, et täis 2A vooluga laeks.
Mul ükskord viskas kopa ette ja tegin ise 1m 2,5mm2 jutmega USB laadimiskaabli icon_biggrin.gif

Ära piina ennast vaid teinekord võta paber ja pliiats ning joonista laadimisskeemid maha. Need laadimisskemeid mis paiknevad siis kas:
1. juhtme sees
2. laadija sees
3. või siis mõne lisaülemineku sees

Sul on küsimus Samsungi tahvli kohta - Samsungi tahvlitega kasutatakse nii 2-takistiga kui ka 4-takistiga lahendust. Ja tulemuseks pole mitte laadimisvool 2A vaid sellega tekitatakse laadimispinge lagi 4,1V. Aku on 3,7V ja seda siis laetakse max. 4,1V pingega. Seega siis pingejagur 5V to 4,1V. Hea lahendus, kunagi ei saa aku oma turjale liigkõrget pinget. icon_smile.gif
Ning veel, Samsung võtab voolu max 1,5A, 2A laadija põleb maha kui sa temast 2A välja pigistad. Mul on kolakastis olemas Lenovo originaalne 2A laadija ninf mis siis suurema vooluga maha põletati, hea veel, et leegiga põlema ei läinud.
Nii, et kui vajad reaalselt 2A voolu, on sul tarvis ikkagi 3A vooluga laadijat ning sellised on ka täiesti olemas ja müügis.

Nüüd vaata pilti - pildil on siis Samsungi tahvli selline laadimisversioon kus on kasutusel üleminek ja selle sees siis 2 takistit:
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ThedEviL
HV Guru
ThedEviL

liitunud: 13.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.02.2016 11:44:20 vasta tsitaadiga

tahanteada kirjutas:
DVDRW kirjutas:
Mul hunnik kaableid, kõigil erinev vool laadimisel. Tihti probleem tekib kui telefon näeb 4,7V või nii, siis lülitub ise väga madala voolu peale kuna mõtleb, et adapter ei vea välja.
Siis on veel Samsungi tahvlid, neil tuleb kuskile mingi takisti vahele häkkida, et täis 2A vooluga laeks.
Mul ükskord viskas kopa ette ja tegin ise 1m 2,5mm2 jutmega USB laadimiskaabli icon_biggrin.gif

Ära piina ennast vaid teinekord võta paber ja pliiats ning joonista laadimisskeemid maha. Need laadimisskemeid mis paiknevad siis kas:
1. juhtme sees
2. laadija sees
3. või siis mõne lisaülemineku sees

Sul on küsimus Samsungi tahvli kohta - Samsungi tahvlitega kasutatakse nii 2-takistiga kui ka 4-takistiga lahendust. Ja tulemuseks pole mitte laadimisvool 2A vaid sellega tekitatakse laadimispinge lagi 4,1V. Aku on 3,7V ja seda siis laetakse max. 4,1V pingega. Seega siis pingejagur 5V to 4,1V. Hea lahendus, kunagi ei saa aku oma turjale liigkõrget pinget. icon_smile.gif
Ning veel, Samsung võtab voolu max 1,5A, 2A laadija põleb maha kui sa temast 2A välja pigistad. Mul on kolakastis olemas Lenovo originaalne 2A laadija ninf mis siis suurema vooluga maha põletati, hea veel, et leegiga põlema ei läinud.
Nii, et kui vajad reaalselt 2A voolu, on sul tarvis ikkagi 3A vooluga laadijat ning sellised on ka täiesti olemas ja müügis.

Nüüd vaata pilti - pildil on siis Samsungi tahvli selline laadimisversioon kus on kasutusel üleminek ja selle sees siis 2 takistit:

Lõpeta ära juba. laadimisahel on seadme sees. Punkt. Ei ole ühtegi alternatiivset varianti.
Pingejaguriga 4.1V peale on kategoorias üks su idiootseid teooriaid. Sa ikka näed neid takisteid? need kannatavad sul ainult mõne milliwati.
Vaata skeeme:
http://www.instructables.com/id/Modify-a-cheap-USB-charger-to-feed-an-iPod-iPhone/
link
Takisitid käivad DATA!!!!! soonte vahele, et seade teaks, et ta pole arvuti USB pistiku taga ja ta võib võtta rohkem voolu kui 500mA

See, miks odavad kaablid ei lae, on põhjustatud 99.99% juhtudest peenikesest juhist, sest data soonte loogika (negotiation) käib laadijas.
Kui sa tahad suvalist 5V toiteplokki kasutada nutiseadme laadimiseks, siis on pandud osadesse laadimiskaablitesse data soonte vahele takisti, et nutiseade arvaks, et tal on selleks ette nähtud laadija pandud, ja ta võib võtta niipalju voolu kui tahab.

Näiteks LG ja SAMSA nutikale piisab d+ ja d- omavahel kokku tõmbamisest. Ei ole vaja takistiga miinuse külge pista, nagu mõned allikad väidavad.

Lisaks võid sa ette võtta Qualcommi quickcharge speci. Selle toiteväljundi negotiation on veel kahe astmeline. Kas 5V või lausa 9V.
Kommentaarid: 108 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 17.02.2016 18:45:19 vasta tsitaadiga

Edit: Kaks pildikest kah siis eelnevale jutule lisaks:

1. Vasakul on siis mahapõlenud 2A seinalaadija sisu. Tegemist siis Lenovo tahvli originaallaadijaga ja mahapõlemise põhjuseks: liialt suur tarbitav vool:
A. kuumusekahjustusega on siis trükkpaat
B. liigkuumuse tõttu "lendasid õhku" ka 2 kondensaatorit.

2. Ja paremal on siis iseehitatud lisalaadija Samsungi tahvlile. See vidin teeb pinge 5V to 4,1V, see pinge laeb Liitium-Ioon akut ja hoiab USB vaba igasugu muudeks töödeks. Ehk siis telefoni - tahvli aku laadimiseks pole vaja mingeid ime-hüperskeeme. icon_smile.gif
Idee ise pole originaalne, mu teisel, 3 aastat vanal GoClever tahvlil on juba tööstuslikult nii, et akut laetakse samamoodi eraldi ja USB on vaba muudeks tegevusteks.

Nüüd siis see kaksik-pilt ise:
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
HDvurle
HV pensionär
HDvurle

liitunud: 03.04.2002




sõnum 17.02.2016 22:36:10 vasta tsitaadiga

jeesus188 kirjutas:
DJope kirjutas:
http://yeint.ee/it-multimeedia/arvutitarvikud/usb-ja-firewire/usb-kaablid mis nendel viga?

Loe mu eelnevat antud linki
Piltide pealt nagu jämedust raske hinnata ja awg infot pole 99% juhtmetest

USB3 on jämedam kui USB2. Mu iPad3 laeb USB3 juhtmega, kuid USB2 kablaga mitte.

_________________
Teie küsimused on vastatavad, kuid meie vastused on küsitavad.
IT uudissõnad. Pihuarvuti - pihkar, pihuarvuti kasutaja - pihkur.
Kommentaarid: 21 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ThedEviL
HV Guru
ThedEviL

liitunud: 13.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.02.2016 23:29:36 vasta tsitaadiga

tahanteada kirjutas:
Edit: Kaks pildikest kah siis eelnevale jutule lisaks:

1. Vasakul on siis mahapõlenud 2A seinalaadija sisu. Tegemist siis Lenovo tahvli originaallaadijaga ja mahapõlemise põhjuseks: liialt suur tarbitav vool:
A. kuumusekahjustusega on siis trükkpaat
B. liigkuumuse tõttu "lendasid õhku" ka 2 kondensaatorit.

2. Ja paremal on siis iseehitatud lisalaadija Samsungi tahvlile. See vidin teeb pinge 5V to 4,1V, see pinge laeb Liitium-Ioon akut ja hoiab USB vaba igasugu muudeks töödeks. Ehk siis telefoni - tahvli aku laadimiseks pole vaja mingeid ime-hüperskeeme. icon_smile.gif
Idee ise pole originaalne, mu teisel, 3 aastat vanal GoClever tahvlil on juba tööstuslikult nii, et akut laetakse samamoodi eraldi ja USB on vaba muudeks tegevusteks.

Nüüd siis see kaksik-pilt ise:


Kontrolli oma elektrisüsteemide korrasolekut. 2A laadija kannatab 2A püsivalt. Kui sul need plahvatavad on sul jama elektriga.

Annad otse akule 4.1V peale ja nimetad seda laadijaks? Et see sul plahvatades sõrmed kaasa võtaks.
Uuri vahelduseks mis loogika alusel mis vooluga mis pingeni kui kaua laaditakse ning miks. Ära aja siin idiootset ila.
Kommentaarid: 108 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.02.2016 23:59:21 vasta tsitaadiga

HDvurle kirjutas:
jeesus188 kirjutas:
DJope kirjutas:
http://yeint.ee/it-multimeedia/arvutitarvikud/usb-ja-firewire/usb-kaablid mis nendel viga?

Loe mu eelnevat antud linki
Piltide pealt nagu jämedust raske hinnata ja awg infot pole 99% juhtmetest

USB3 on jämedam kui USB2. Mu iPad3 laeb USB3 juhtmega, kuid USB2 kablaga mitte.

Natuke segaseks jäi. Usb2 ja 3 vahe on connectorites, juhe ei puutu üldse siia antud kontekstis

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ThedEviL
HV Guru
ThedEviL

liitunud: 13.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.02.2016 15:15:42 vasta tsitaadiga

jeesus188 kirjutas:
HDvurle kirjutas:
jeesus188 kirjutas:
DJope kirjutas:
http://yeint.ee/it-multimeedia/arvutitarvikud/usb-ja-firewire/usb-kaablid mis nendel viga?

Loe mu eelnevat antud linki
Piltide pealt nagu jämedust raske hinnata ja awg infot pole 99% juhtmetest

USB3 on jämedam kui USB2. Mu iPad3 laeb USB3 juhtmega, kuid USB2 kablaga mitte.

Natuke segaseks jäi. Usb2 ja 3 vahe on connectorites, juhe ei puutu üldse siia antud kontekstis

Spec järgne juhe peab olema jämedam.
Voolud suuremad, 500mA vs 900mA
Kommentaarid: 108 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
warwas
HV Guru
warwas

liitunud: 06.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.02.2016 16:01:45 vasta tsitaadiga

Mul on siin neid tahanteada plahvatavaid Lenovo laadiajid ~80tk kasutuses. Pole veel ükski viimase 2 aasta jooksul maagilist suitsu välja ajanud.
Väga head adapterid on kusjuures. Peale on kirjutatud 2A ja reklaamitu vastab ka enam-vähem lubatule. Üle mõistuse tuliseks ka ei lähe. Küll aga suudavad kasutajad juhtmeid lõhkuda. icon_evil.gif

DJope kirjutas:
Need kõige odavamad GOOBAY omad on paksemad kui originaalis tahvelarvutiga kaasa tuli ning laadimisega pole ka probleeme olnud icon_biggrin.gif

Jep. On küll väljast jämedamad. Isegi AWG järgi peaks parem olema. Paraku aga võrreldes aga Lenovo orig. kaabliga, kust mahtus läbi ~1,8..1,9A jagu voolu, jäi selle Goobay oma laeks ~1,1A.
Võib-olla see sõltub tahvlist. Või on nende hiinakate otsas olevad pistikud niivõrd kehvad. Nende konkreetsete Lenovote laadimiseks Goobay kahjuks aga ei kõlvanud. Protsess venis lihtsalt liiga pikaks.

Käisin eelmine suvi Yeint'is ja testisin kõik nende poes kohapeal olnud kaablid läbi. Parim tulemus oli vist mingi 1,4..1,5A... selle aga saavutsin mingi sellise paarikümne cm pikkuse jupiga. Kõik meetrised või pikemad jäid sinna ampri kanti.

Parim, mis ma Eesti kaubandusvõrgust leida suutsin, oli Fujitsu poes müüdav Deltaco kirjadega punane 1m pikkune kaabel (USB-301R oli mudeliks/tähiseks). Sellega suutis ~1,6A'ga laadida.
Kommentaarid: 247 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 224
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.02.2016 16:18:02 vasta tsitaadiga

ThedEviL kirjutas:
jeesus188 kirjutas:
HDvurle kirjutas:
jeesus188 kirjutas:
DJope kirjutas:
http://yeint.ee/it-multimeedia/arvutitarvikud/usb-ja-firewire/usb-kaablid mis nendel viga?

Loe mu eelnevat antud linki
Piltide pealt nagu jämedust raske hinnata ja awg infot pole 99% juhtmetest

USB3 on jämedam kui USB2. Mu iPad3 laeb USB3 juhtmega, kuid USB2 kablaga mitte.

Natuke segaseks jäi. Usb2 ja 3 vahe on connectorites, juhe ei puutu üldse siia antud kontekstis

Spec järgne juhe peab olema jämedam.
Voolud suuremad, 500mA vs 900mA

Paar traati on siiski juurde kah tulnud.
Spoiler Spoiler Spoiler

_________________
M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W
Kommentaarid: 750 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 563
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ThedEviL
HV Guru
ThedEviL

liitunud: 13.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.02.2016 18:41:55 vasta tsitaadiga

Betamax, me räägime toitesüsteemist, see käib ikkagi 2e juhti pidi icon_wink.gif
Kommentaarid: 108 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 19.02.2016 10:47:25 vasta tsitaadiga

ThedEviL, kuna siin oli juttu, et kaabel on jämedam siis ülaltoodud pildilt on näha, et juhtme ristlõige on ikka sama mõlemal variandil, ehk siis paar lisasoont j võib-olla paksem iolatsioon ei tähenda veel, nagu laadimissooned oleksid suurema ristlõikega.

500mA vs. 900mA puhul on kaabli soonte ristlõiked samad.

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
Kommentaarid: 145 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 130
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ronn
HV kasutaja

liitunud: 01.03.2005




sõnum 13.03.2016 16:11:49 vasta tsitaadiga

Ostsin ka YEInternational paar juhet, pikemad 2m kuid need ka eriti ei lae, originaal juhtmest on nad palju paksemad kuid laadimis vool aint 200 mA ringis 2A laadijaga.
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ThedEviL
HV Guru
ThedEviL

liitunud: 13.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.03.2016 16:40:42 vasta tsitaadiga

ronn, lõika pooleks ja leiad, et tegelikult on ta paksem ainult isolatsiooni arvelt. Juht on palju peenem kui originaal
Kommentaarid: 108 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.03.2016 16:50:03 vasta tsitaadiga

ronn, kui lingile klikkida ei viitsi, siis spoilerisse ikka piilu thumbs_up.gif
Spoiler Spoiler Spoiler

nagu ennem mainisin, siis yeint lehel on info väga puudulik eh olematu. Kui raha palju, siis osta sealt kõik juhtmed ja hakka testima

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DJope
HV veteran
DJope

liitunud: 15.06.2003




sõnum 13.03.2016 16:59:55 vasta tsitaadiga

ronn kirjutas:
Ostsin ka YEInternational paar juhet, pikemad 2m kuid need ka eriti ei lae, originaal juhtmest on nad palju paksemad kuid laadimis vool aint 200 mA ringis 2A laadijaga.


Kas sa "mõõdadki" ainult selle appiga või jälgid ka kui palju aega kulub 0-100% laadimiseks?
Kommentaarid: 152 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 141
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.03.2016 17:00:18 vasta tsitaadiga

Tegelikult on halenaljakas, et mõnel kaablil on metall sees juuksekarva paksune ja pakendades on see sama kaabel kinni pandud selle nö. sidumistraadiga, millest see lühike jupp sisaldab rohkem metalli kui kaabel ise icon_wink.gif
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ronn
HV kasutaja

liitunud: 01.03.2005




sõnum 13.03.2016 23:16:03 vasta tsitaadiga

DJope kirjutas:
ronn kirjutas:
Ostsin ka YEInternational paar juhet, pikemad 2m kuid need ka eriti ei lae, originaal juhtmest on nad palju paksemad kuid laadimis vool aint 200 mA ringis 2A laadijaga.


Kas sa "mõõdadki" ainult selle appiga või jälgid ka kui palju aega kulub 0-100% laadimiseks?


mõlemat moodi ei lae

kuidas siis ära tunda normaalset laadimis juhet
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.03.2016 23:37:26 vasta tsitaadiga

Öeldi sulle ju paar postitust tagasi https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=8991327#8991327
rohkem lugemist https://www.linkedin.com/pulse/how-choose-good-usb-data-charging-cable-your-mobile-phone-kevin-chen

Kui otsida ja süveneda ei viitsi, siis näiteks see on hea http://www.ebay.co.uk/itm/PortaPow-2m-200cm-High-Speed-Charge-Micro-USB-Charging-Cable-Fast-Charger-/221338055295?hash=item3388c6b27f:g:Qi4AAOSwxYxUwQYK ....aga hea ei peagi odav olema.
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vahur
HV Guru
Vahur

liitunud: 01.10.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.03.2016 00:18:28 vasta tsitaadiga

Tundub sobilik teema olema, et ei hakka uut tegema kohe.
Oleks vaja korraliku kvaliteediga (paksude traatidega) Micro USB -> USB kaablit millel mõlemas otsas oleks pesad. Siiamaani olen paar üksikut eBay'st leidnud, aga nendel pole traatide jämedust öeldud. Oskad keegi mõnda poodi/tootja poole suunata?
Kommentaarid: 458 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 388
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.03.2016 00:29:48 vasta tsitaadiga

Vahur, kui mõtled et mõlemad otsad emased, siis jah suht ebatavaline soov. Kui sul neid hulgi ja ülihea hinnaga vaja pole, siis mina vaataks pigem selles suunas, et osta kaabel+üleminek(ud), siis on valikuid rohkem.
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
warwas
HV Guru
warwas

liitunud: 06.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.03.2016 10:33:41 vasta tsitaadiga

napoleon kirjutas:
... osta kaabel+üleminek(ud) ...

Vahur, Kui Sul neid "pakse traate" on suurte voolude jaoks vaja, siis mina üleminekute peale väga ei panustaks.
Minu eelmisel suvel Yeint'is tehtud katsetused näitasid seda, et igasugused üleminekud ja pikendused kippusid veel lisaks pingelangu tekitama.
Kommentaarid: 247 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 224
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Renka
HV Guru
Renka

liitunud: 01.04.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.03.2016 13:56:01 vasta tsitaadiga

Kas ainult mind häirib kui kaablit juhtmeks nimetatakse? icon_rolleyes.gif
_________________
There is no place like 127.0.0.1
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
avrn
Kreisi kasutaja

liitunud: 16.02.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.03.2016 19:12:51 vasta tsitaadiga

Renka kirjutas:
Kas ainult mind häirib kui kaablit juhtmeks nimetatakse? icon_rolleyes.gif

Ei. icon_lol.gif
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ThedEviL
HV Guru
ThedEviL

liitunud: 13.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.03.2016 01:46:26 vasta tsitaadiga

Renka kirjutas:
Kas ainult mind häirib kui kaablit juhtmeks nimetatakse? icon_rolleyes.gif

Kuna USB juhtmel pole väga tugevat mantelkesta, siis on ta ikkagi juhe, mitte kaabel icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 108 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Renka
HV Guru
Renka

liitunud: 01.04.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.03.2016 01:56:55 vasta tsitaadiga

ThedEviL kirjutas:
Renka kirjutas:
Kas ainult mind häirib kui kaablit juhtmeks nimetatakse? icon_rolleyes.gif

Kuna USB juhtmel pole väga tugevat mantelkesta, siis on ta ikkagi juhe, mitte kaabel icon_rolleyes.gif
Misasjad neeb USB "juhtme" sees siis on? Kas need pole mitte juhtmed? Seda nalja pole ma veel kuulnud, et üks juhe saab koosneda omakorda erinevatest juhtmetest. Sel juhul on tegu ikkagi kaabliga juba.

Ja mantel ei pea olema väga tugev. Mis jutt see üldse on? Kuidas üldse defineeerida "väga tugev"?

_________________
There is no place like 127.0.0.1
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
ThedEviL
HV Guru
ThedEviL

liitunud: 13.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.03.2016 11:41:48 vasta tsitaadiga

Renka, keeleline erinevus. Wire on ühesooneline. Juhe on defineeritud ühe või mitmesooneline. Kaabel on defineeritud kui hermeetilise ilmastikukindla mantliga juhe. Keeleinstituudi pädevusse kuuluv vaidlus. Võta nendega ühendust ja küsi üle, kuidas defineerida juhe ja kaabel.
Kommentaarid: 108 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 15.03.2016 20:17:40 vasta tsitaadiga

Renka, juhtme sees on sooned.
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.03.2016 20:48:33 vasta tsitaadiga

kaabli sees on juhtmed, mille sees on sooned icon_rolleyes.gif
_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 15.03.2016 22:07:10 vasta tsitaadiga

jeesus188, kaabli sees on sooned (kas massiivsoon (plank), mitmekiuline, peenekiuline) ning juhtme sees on sooned (mitmekiuline, peenekiuline)

Üldistavalt võib öelda, et kaabel on kohtkindlaks paigalduseks (elektrienergia ülekandmiseks, signaaliedastuseks) ja juhe vabapaigalduseks (kõlarijuhe, lambijuhe, pikendusjuhe jne.)

Aga maitse asi, peaasi et omavahel rääkides ikka ühtemoodi asjast aru saate. icon_wink.gif

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
Kommentaarid: 145 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 130
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.05.2016 10:05:44 vasta tsitaadiga

kuulge. Tervet laadijat oleks vaja, ainult juhtmega ju ei lae midagi icon_lol.gif
Viidake mõnele odavale, mis laeks 1 või 1.5a, mitte nagu telefonijunnid 0.3 või 0.5 icon_mad.gif

_________________
Hapud viinamarjad
Kommentaarid: 663 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 512
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dijital
HV Guru
Dijital

liitunud: 09.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.05.2016 11:40:28 vasta tsitaadiga

Hiid kirjutas:
kuulge. Tervet laadijat oleks vaja, ainult juhtmega ju ei lae midagi icon_lol.gif
Viidake mõnele odavale, mis laeks 1 või 1.5a, mitte nagu telefonijunnid 0.3 või 0.5 icon_mad.gif

Tuleb osta korralik telefon, millel 1A või 2A laadija ikkaa kaasas icon_razz.gif
Aga Hiinamaa suvalised laadijad pädevad ka sinna alla. Isegi kleebisel olev 3A ei päde piisavalt, siis 2A ikka kätte saad sealt : )

_________________
OBSBOT veebipoe affiliate link / 5% sooduskood: TUIKOTREW
Müüa uus Agon by AOC 610Hz monitor AG246FK6
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.05.2016 11:49:52 vasta tsitaadiga

Hiid, http://www.oomipood.ee/product/au12_102_02_toalaadija_2_usb_valjund_5v_1a_2_1a_10_5w_romoss_icharger1
Tartu Oomipoodides ka kohapeal saada.

_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
Kommentaarid: 169 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Üldfoorum »  USB laadimis juhtmed?? mine lehele 1, 2  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.