|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
hippokrates
HV kasutaja
liitunud: 13.12.2012
|
03.10.2014 18:56:09
Cube Talk 9X |
|
|
Kuna Androiditahvlite teemas tundus huvi aparaadi kohta jaguvat siis otsustasin seadmele teha päris oma teema.
Seoses uue kooliaasta algusega ilmnes, et majapidamisse oleks tarvis üks tahvelarvuti juurde soetada kuna juba olemasolev iPad4 on pidevalt hõivatud. Enda vajaduste tarvis (ehk PDF-raamatute ja -konspektide lappamine ning netiavarustes kolamine) on hammustatud õunaga tahvel vol. 4 kahtlemata pädev seade (eriti just 4:3 proportsioonidega kõrgresolutsioonilise ekraani tõttu) ja praeguseks on selle baasmudeli hindki täiesti vastuvõetav (nt. markantalo.fi-s hetkel 325€) kuid siiski käsi ei tõusnud teist samasugust masinat juurde hankima vaid soovisin midagi "põnevamat" leida. Kuna oman juba aastapäevad ka nö. "hiinakat" nutitelefoni (ZTE V967S) ja olen selle kõigest 100€ suuruse investeeringuga väga rahule jäänud, otsustasin ka tahvli puhul soodsamat kuid tehniliselt siiski igati arvestatavat alternatiivi otsida. Mõni õhtu detektiivitööd, võrdlemist Pipode, Ainolite ja teiste "nevöhööd" markidega ning otsus langeski Cube Talk 9X kasuks.
Ostsin asja sellest poest: http://www.aliexpress.com/store/1153179
Neil seda otse kaubavalikus küll pakkuda polnud, aga võtsin chat-i teel ühendust ja küsisin. Lubati korraldata. Hind musta värvi 32GB versioonile tuli 267 USD, mis tänase seisuga teeb u. 213€ (+ mingi 1-2% mis pank valuutavahetuse eest võtab). Aparaat saabus koduuksele üheksandal argipäeval tellimusest. Võin mainitud kauplejat soovitada küll. Saatmisvariandiks tuleb valida Fedex ja kaup tuleb kohale probleemideta. Sisuliselt tuleb toode Eestisse UK-st ja seepärast pole vajadust ka Eesti tolliametnikega suhelda. Samuti saab sama aparaati ka näiteks Helsingist hinnaga 269€ (Eestisse kahjuks ei saada). Ka eBays paistab mitmeid müüjaid olema, mõned Euroopast ja enamus Aasiast. Valged 16GB mudelid on veidi odavamad, aga mulle valge ei sümpatiseeri - asi pole trendikus vaid mustad raamid ekraani ümber on kuidagi silmale mõnusamad vaadata. Musti saabki praegusel hetkel vist ainult 32GB seades.
Tabletil on Mediatek MT8392 kaheksatuumaline kiibistik ja 2GB RAMi. 32 GB sisemist mälu annab ka MicroSD kaardiga laiendada. Ekraan on 9,7-tolline nö. Retina ekraan ehk resolutsiooniga 2048*1536 - väidetavalt sama ekraan mis iPad Airil. Pilt on igati ok küll. Ekraan on varustatud Gorilla 3 klaasiga, aga hiinlase usinad käed on sellele paigaldanud (ilmselt nö. kaubapealisena) miski kaitsekile, mille ilmselt õige pea maha kakun. Kile pole näpu all mõnus ja ekraan kaotab veidi oma teravust. Mu iPadgi on aasta aega ilma kileta ilma igasuguste kahjustusteta vastu pidanud. Talk 9X on varustatud ka 3G modemiga, mis toetab nii 900 kui 2100 MHz sagedusi. Selle toimivus praktikas on veel proovimata. Tagumine kaamera on 8.0MPix koos LED välguga, esimene on 2.0MP. Vähemasti tagakaamera teeb päevavalguses täiesti talutavaid pilte, vaat et paremad kui iPad4-l. Peal on Android 4.4.2, mis väga palju Hiina bloatware ei sisaldanudki aga lasksin siiski kohe peale väikese custom ROM-i. Aku on 10.000 mAh ja paistab, et sellega õnnestub u. 10h ekraani sees hoida küll. Igaljuhul piisavalt.
Lisan ainult ühe fototõendi kuna järgnevast arvustusest leiate märksa asisemaid pilte kui mida mina eales teha oskaksin: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2789340
Tableti ametlik kodulehekülg on siin: http://www.51cube.com/en/ProductShow.asp?ID=273
Aliexpressi kaudu ostsin ka pildi osaliselt figureeriva u. 10€ flip cover-i, mis tuli Hong Kongi postiga nädalaga kohale. Kärab küll ja ekraani välja- ja sisselülitamisomadus funkab sellega ka.
Kokkuvõttes olen aparaadiga praegu küll igati rahul. Kuna hetkel ei tule enam miskit pähe mida veel mainida siis pigem jään teie küsimusi ootama. Kes on suur huviline, saab Tartus ka seda "Hiina imet" oma silmaga vaatama ja käega katsuma tulla, aga sisuliselt on tablett nagu tablett ikka.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Ertai
HV veteran

liitunud: 11.05.2007
|
03.10.2014 21:05:20
|
|
|
hea ülevaade, jälgin teemat
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Toomas
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.03.2003
|
03.10.2014 23:29:34
|
|
|
Tänud ülevaate eest, peab ilmselt samuti selle ligi võtma
See on küll positiivne, et antud müüja lähetab toote teele UK-st. Samas huvitav, miks nad seda tahvlit avalikult üles ei pane ja seda spetsiaalselt küsima peab. Kas maksmine toimus ikka Aliexpressi vahendusel?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
hippokrates
HV kasutaja
liitunud: 13.12.2012
|
03.10.2014 23:51:14
|
|
|
| Toomas kirjutas: |
Tänud ülevaate eest, peab ilmselt samuti selle ligi võtma
See on küll positiivne, et antud müüja lähetab toote teele UK-st. Samas huvitav, miks nad seda tahvlit avalikult üles ei pane ja seda spetsiaalselt küsima peab. Kas maksmine toimus ikka Aliexpressi vahendusel? |
Ei kujuta ette, et mis põhjustel.. Aga kuna väiksem vend Cube Talk 7X on täitsa kirjas siis otsustasingi 9X kohta küsida. Maksmine toimus läbi Aliexpressi. Müüja käskis suvalise toote korvi lisada ja kommentaaridesse panna tegelikult soovitud toote nimetus, peale mida korrigeeris hinna õigeks ja pärast seda alles maksin asja. Skeem missugune, aga noh, tegemist on ju hiinlastega, sakslaste puhul oleks asi kahtlane tundunud. Antud müüja on läbi käinud ka HV hiinatelefonide teemas, küll aga ei mäleta et kas keegi teine ka konkreetselt midagi tellinud on.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
heiki07
HV vaatleja
liitunud: 20.11.2007
|
05.10.2014 18:45:28
|
|
|
Kopeerisin täpselt teemaalgatajat ja tegin täna tellimuse ära. Samast poest ja tellimine toimus täpselt nii, nagu hippokrates kirjeldas. Võtsin samuti onlines, kellegi Jackiga ühendust ja tema juba juhendas siis mind. Maksma läks mulle see 222,08€, tsipa kallimalt siis, kui hippokrates selle endale saia.
Hippokrates, kaua sul tellimuse täitmine aega võttis ja kui viitsid, siis viska selle coveri link ka siia ülesse, mille tellisid omale. Oleksin väga tänulik. Nagu nii oled kõik töö minu eest juba ära teinud
|
|
| tagasi üles |
|
 |
hippokrates
HV kasutaja
liitunud: 13.12.2012
|
05.10.2014 19:29:12
|
|
|
Ma tellisin samuti pühapäevasel päeval ja ülejärgmise nädala neljapäeval ehk siis üheksandal argipäeval tõi kuller asja kohale.
Kesta tellisin siit: http://www.aliexpress.com/item/High-quality-9-7-inch-Cube-Talk-9x-Customised-PU-Leather-Case-Protective-Cover-for-Cube/1948867401.html
Maksin u. $2 lisaks Hong Kongi posti eest kuna Hiina post on märksa uimasem. See oli hea investeering, sest kest saabus lausa kuue argipäevaga kohale. Tracking number anti ka. Selle u. 10€ eest on väga okei asi, annab seljakotis vedamiseks veidi kaitset ning saab lauale kahe erineva nurga alla seisma sättida.
Täna paigaldasin ka Freaktabi foorumi kasutaja Lepi pakutud patch'i, mis laseb ekraani veel tumedamaks timmida kui muidu. Vaikimisi on ka minimaalseim ekraaniheledus pimedas üsna kriiskav, nüüd on tase silmale pimedas märksa mugavam ja eks seeläbi peab ka aku jälle krööm paremini vastu. Ajaviiteks jooksutasin ka AnTuTu testi, sain tulemuseks 28787.
Proovi mõttes tõstsin tabletile oma telefoni SIM kaardi sisse ja katsetasin 3G ühenduse ära. Toimis igati kenasti. Asi peaks ka telefonina töötama kuid seda ei tulnud meelde praegu katsetada. Vaevalt, et seda omadust keegi reaalselt vajab.
Loodan, et sellest teemast motiveerituna asja tellinud kaasfoorumlased ei pea oma ostus pettuma. Objektiivsuse mõttes oleks väga tore, et ka teised omanikud oma arvamuse siia kirja paneksid. Ise olen endiselt aparaadiga rahul.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
heiki07
HV vaatleja
liitunud: 20.11.2007
|
05.10.2014 19:54:03
|
|
|
| Paari nädala pärast saan oma arvamuse asjast siis teada anda. Minu pisikese uurimuse alusel olid 95% selle tahvli kasutajad tootega väga rahul. Hippokratese positiivne hinnang andis otsustamiseks viimase tõuke.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
hippokrates
HV kasutaja
liitunud: 13.12.2012
|
05.10.2014 20:05:51
|
|
|
| heiki07 kirjutas: |
| Paari nädala pärast saan oma arvamuse asjast siis teada anda. Minu pisikese uurimuse alusel olid 95% selle tahvli kasutajad tootega väga rahul. Hippokratese positiivne hinnang andis otsustamiseks viimase tõuke. |
Tore, järelikult tasus see vaev see lugulaul siia kirja panna ennast ära. Tegelikult on ju saadaval ligikaudu sama raha eest ka võimsamate kiibistikega tablette kui see octa-core Cortex-A7, mis Talk 9X-s on. Näiteks üks selline muudelt omadustelt Talk 9X-ga üsna sarnane aparaat on Pipo P1, mis suudab näiteks ka 4K videot mängida. Aga selleks milleks mul tahvelarvutit vaja on, kärab Talk 9X igati hästi. Ja aasta pärast on kõik niikuinii armetult vananenud tehnika.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Toomas
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.03.2003
|
21.10.2014 11:15:13
|
|
|
| Tegin ka just tellimuse ära ja kasutasin sama müüjat nagu hippokrates ja heiki07. Küsisin, kas 267USD-ga liigub koos Fedex'iga ja täpselt selline hind ka tehti. Eks näis, kaua kohalejõudmine aega võtab.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
painkillah
HV Guru

liitunud: 06.04.2003
|
21.10.2014 13:00:43
|
|
|
Jätan märgi maha. Selline kooslus kutsub tegema otsust oma vana nexust välja vahetama. Eriti selle raha eest
_________________ www.oggym.ee // OG Gym // Pärnu, Roheline 74
See pole politsei ei poltergeist, mis turvased on teinud meist,
vaid vabaduse illusioon, mis mõnel mehel lõpu toond. |
|
| tagasi üles |
|
 |
heiki07
HV vaatleja
liitunud: 20.11.2007
|
25.10.2014 00:08:30
|
|
|
Tahvel nüüd päevake käes olnud. Üldiselt täitis kõiki mu ootusi ja pigem ületas neid. Ehituslik kvaliteet väga hea. Ekraani kohta pole ka midagi paha öelda. Meeldivalt üllatas tarkvara, kuna ma viitsi seda modima hakata. Arvasin et see on kindlasti mingit hiina kraami täis lastud, aga seda kõike oli suht vähe ja enamuse sai tavaliselt maha uninstallida. Nii, et soovitan seda tahvlit osta küll.
Avastasin, et Google Chrome ei tööta.
Hippokrates, kas see ROM, mida kasutad töötab tõrgeteta?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
hippokrates
HV kasutaja
liitunud: 13.12.2012
|
25.10.2014 12:45:25
|
|
|
| heiki07 kirjutas: |
Avastasin, et Google Chrome ei tööta.
Hippokrates, kas see ROM, mida kasutad töötab tõrgeteta? |
Jah, see avapostituses mainitud ROM funkab küll kenasti ja installeerimine polnud kaasas olevate juhenditega kuigi keeruline. Google Chrome tõesti stock ROMiga ei tööta miskipärast. Paigaldasin ka recovery kaudu ekraaniheledus-patchi, mis võimaldab nüüd ekraaniheledust reguleerida 4% peale (stock ROMis on see 30%) ja seeläbi aparaati ka hämaras-pimedas kasutada, ilma et silmad karjuma hakaksid. Ja eks väiksema heledusega tarbib vähem voolu ka.
Endiselt aparaadiga igati rahul.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Tarts5
HV kasutaja
liitunud: 04.03.2007
|
27.10.2014 12:38:08
|
|
|
Ise tellisin omale siit , kuna naispere eelistas valget ning microSD võimalus on tal olemas, siis otsustasin 16GB kasuks, hinnaks kuskil 160.- EURi. Möödunud on 2 nädalat, hetkel veel kohale pole jõudnud, aga ehk üsna pea.
hippokrates, kas algul peale viidatud ROMi miskit veel peaks installeerima, mingeid fixe või piisab sellest ja kõik toimib ideaalselt?
Veidi OT, aga tahaks talle autolaadijat ka vaadata, millist vaadata, kas kahe USB pesaga laadijaid on mõtet vaadata (et teisega saaks laadida telefoni)? Küsin, sest eelmine laadija, mis sai ostetud oli mingisugune kehvake, mis vaevu suutis telefonil mitte tühjeneda (st. ta ei laadinud, vaid hoidis telefoni laetust)
|
|
| tagasi üles |
|
 |
hippokrates
HV kasutaja
liitunud: 13.12.2012
|
28.10.2014 11:04:37
|
|
|
| Tarts5 kirjutas: |
| hippokrates, kas algul peale viidatud ROMi miskit veel peaks installeerima, mingeid fixe või piisab sellest ja kõik toimib ideaalselt? |
Freaktabist leiduv ROM peale ja siis CWM recovery kaudu Lepi brightness-patch, mis leidub ka Freaktabist:
ROM
Lepi's brightness patch
Muud tuunimist pole teinud.
| Tarts5 kirjutas: |
| Veidi OT, aga tahaks talle autolaadijat ka vaadata, millist vaadata, kas kahe USB pesaga laadijaid on mõtet vaadata (et teisega saaks laadida telefoni)? Küsin, sest eelmine laadija, mis sai ostetud oli mingisugune kehvake, mis vaevu suutis telefonil mitte tühjeneda (st. ta ei laadinud, vaid hoidis telefoni laetust) |
Ju siis jääb ampreid väheks. Ei teagi, kas nt. arvuti USB-august tulev 500 mA suudab tabletil aku laetuse taset säilitada samaaegsel kasutamisel - pole proovinud.
Pakuks asemele midagi sellist:
autolaadija adapter Insmat 2 x USB väljundiga
Näitajad paistavad olema head, tableti jaoks annab 2100 mA ja teisest august telefonilegi 1200 mA. Aga kas ka reaalselt nii palju annab, pead järgi proovima.
Kuid ka see 2.1A laeb seda küllaltki aeglaselt ja kui just Haapsalust Narva vms. toredat marsruuti ei sõida siis väga palju sellele tabletiakule autos seda vurtsu ei jõua tekitada. Ja lisaks tänu 10.000 mAh akule peaks olema küll välditav olukord, et aparaat nii naljalt tühjaks ei saa kui vähegi on meeles tubastes tingimustes ööseks laadima panna.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
heiki07
HV vaatleja
liitunud: 20.11.2007
|
28.10.2014 12:21:55
|
|
|
| Uus ROM-i paigaldusega sain hakkama ja see töötab tõesti hästi. Seda Lepi's brightness patch-i ei oska küll paigaldada. Kust ma selle CWM recovery leian?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
hippokrates
HV kasutaja
liitunud: 13.12.2012
|
28.10.2014 12:38:42
|
|
|
| heiki07 kirjutas: |
| Uus ROM-i paigaldusega sain hakkama ja see töötab tõesti hästi. Seda Lepi's brightness patch-i ei oska küll paigaldada. Kust ma selle CWM recovery leian? |
1) Tõmba see Lepi patch ja salvesta see kusagile tableti kataloogi.
2) Lülita tablett välja
3) Käivita uuesti vajutades power nuppu u. sekund, lase lahti ja kohe vajuta korraks Vol+ nuppu (ehk siis voolunupu poolne)
4) Vali ilmunud väikesest menüüst Vol+ nupuga Recovery ja aktiveeri Vol- nupuga (olgugi et ekraanil käseb seda PWR-nupuga teha kuid mul see ei toiminud)
5) Siit edasi peaks juba suht loogiliselt minema, otsid selle zip-faili üles ja installeerid.
Anna teada, kas õnnestus.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
heiki07
HV vaatleja
liitunud: 20.11.2007
|
28.10.2014 21:22:07
|
|
|
Suured tänud. Õhtul kohe proovin.
Kõik õnnestus.
Erilised tänud kodanik hippokratesele, kuna ilma temata poleks ise arvatavasti nii mõistliku raha eest, nii head masinat välja osanud otsida.
Masin jookseb nagu kuld
|
|
| tagasi üles |
|
 |
minisvami
Kreisi kasutaja
liitunud: 23.07.2002
|
30.10.2014 12:57:03
|
|
|
Olen väga põnevil. Naine hetkel Hiinas, ostis juba ära - ca 130 eurot koos kaantega, 16GB versioon. Aga koju tuleb sellega alles kahe nädala pärast. Ei jõua ära oodata. Kusjuures seal Hailongi elektroonika supermarketis (umbes nagu viis Ülemiste keskust) oli Cube üsna haruldane kaup. Põhiliselt Samsungi ja Lenovo tooted selles segmendis.
Hiinast kohvris EUsse tuues on vast mõttekas karp jms minema visata? Igaks juhuks tollijama vältida?
_________________ OM MONEY PADME HUM! |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tarts5
HV kasutaja
liitunud: 04.03.2007
|
31.10.2014 10:34:36
|
|
|
| Kas keegi MHLi (Micro USB to HDMI) jupiga pilti telekasse on proovinud saada? Kui jah, siis millisega, jäi nagu mulje, et need vahejupid pole universaalsed, et sobiks kõigile telefonidele/tahvelarvutitele
|
|
| tagasi üles |
|
 |
minisvami
Kreisi kasutaja
liitunud: 23.07.2002
|
31.10.2014 11:12:05
|
|
|
Selgus, et Hiinast ostetud Cubel on kaasas ainult USB juhe. Niisiis, kust saaks siin osta 2A USB seinalaadija?
_________________ OM MONEY PADME HUM! |
|
| tagasi üles |
|
 |
somnambuul
HV veteran
liitunud: 22.03.2004
|
31.10.2014 11:23:15
|
|
|
| minisvami kirjutas: |
| Selgus, et Hiinast ostetud Cubel on kaasas ainult USB juhe. Niisiis, kust saaks siin osta 2A USB seinalaadija? |
Sealtsamast kaubamajast ilmselt
|
|
| tagasi üles |
|
 |
minisvami
Kreisi kasutaja
liitunud: 23.07.2002
|
31.10.2014 13:33:06
|
|
|
| somnambuul kirjutas: |
| minisvami kirjutas: |
| Selgus, et Hiinast ostetud Cubel on kaasas ainult USB juhe. Niisiis, kust saaks siin osta 2A USB seinalaadija? |
Sealtsamast kaubamajast ilmselt  |
Sellega on keeruline, sest sinna enam asja pole ja naine mul pole nii tehnikahuviline, et mööda elektroonikapoode tolgendada viitsiks. pealegi seal eriti inglist ei räägi nad ja karbid kõik hiina keeles - mis on talle nagu hiina keel. nii et peab ikka Tallinnast leidma.
_________________ OM MONEY PADME HUM! |
|
| tagasi üles |
|
 |
hippokrates
HV kasutaja
liitunud: 13.12.2012
|
31.10.2014 17:54:19
|
|
|
| heiki07 kirjutas: |
Kõik õnnestus.
Erilised tänud kodanik hippokratesele, kuna ilma temata poleks ise arvatavasti nii mõistliku raha eest, nii head masinat välja osanud otsida.
Masin jookseb nagu kuld  |
Tänud tänamast! Tore kuulda, et oled rahul.
| minisvami kirjutas: |
| Selgus, et Hiinast ostetud Cubel on kaasas ainult USB juhe. Niisiis, kust saaks siin osta 2A USB seinalaadija? |
Selle laadija saab ju pea mistahes elektroonikat müüvast poest, näiteks Elionist:
https://pood.elion.ee/productInfo/124/toalaadija-insmat-2-x-usb-valjundiga/530-8366?filter=972-6833
Sellel sobivasti kaks auku ka, üks sülgab välja 2.1A voolu ja teine 1A - saab paralleelselt ka nt. telefoni laadida.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
lurr
HV veteran

liitunud: 28.12.2002

|
31.10.2014 22:44:02
|
|
|
| kas telefoni funktsioon ka olemas on - on keegi proovinud?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
hippokrates
HV kasutaja
liitunud: 13.12.2012
|
02.11.2014 11:53:39
|
|
|
| lurr kirjutas: |
| kas telefoni funktsioon ka olemas on - on keegi proovinud? |
Funktsioon on olemas küll. Ega see "Talk" selles nimes päris ilma asjata pole.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
lurr
HV veteran

liitunud: 28.12.2002

|
02.11.2014 22:12:25
|
|
|
thanks! Alati ju neid hiinlasi ei saa usaldada
Kuna kasutan seda jubinat, saaksin rahus ühe karbi kotist vähemaks (õigemini 2 - nii läpaka jui ka fööni).
Hetkel alis pakuti tasuta shippinguga hinnaks 192 euri.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Tarts5
HV kasutaja
liitunud: 04.03.2007
|
05.11.2014 00:45:08
|
|
|
Minu tahvel saabus ka lõpuks. Läks ka tolli. Tahvelarvuti ise, saatmine, toll ja tahvli kõvakaaned kõik kokku tuli hinnaks kuskil 195.-
Lühiülevaade asjast: Kui asja esmalt kätte võtsin siis olin tõsiselt positiivselt üllatunud korpuse kvaliteedist. Selle raha eest saab sihukese asja Ainus mis silma riivas oli, et Power nupp on veidi tölla-mölla. Seejärel näppisin veidi stock ROMi, appide menüü avanes veidi uimaselt ning ka kui settingute alla sai mindud, siis see ei avaned ka päris millisekundi pealt. Kuna aga olen ennegi vanadel android telefonidel ROMi vahetuse ja üheteise timmimise järel seadme kordades kiiremini toimetama saanud, siis ei lasknud ennast sellest häirida. Muus osas toimetas tahvel ilusti, pildi kvaliteet tundus ka väga hea, wifi super. Peale esmast uurimist panin peale 900supersport ROMi , vahetasin välja launcheri Nova launcheri vastu, muutsin animatsioonide seadistusi ning flashisin Brightness patchi . Nüüd enam ei oska midagi paremat tahtagi Muidugi kui kellelgi on veel mingeid tips&trickse siis andke teada
Ah ja ainsa miinusena tooksin välja, et tal pole seinalaadijat kaasas, ainult USB otsaga kaabel, et seda tuleb minna nüüd veel juurde ostma.
Kas olete ekraanikaitse kile ära võtnud? Välismaised foorumid räägivad, et ilma selleta peaks pilt veelgi ilusam olema ning ka sõrmega parem libistada
|
|
| tagasi üles |
|
 |
hippokrates
HV kasutaja
liitunud: 13.12.2012
|
05.11.2014 11:16:19
|
|
|
| Tarts5 kirjutas: |
| Minu tahvel saabus ka lõpuks. Läks ka tolli. Tahvelarvuti ise, saatmine, toll ja tahvli kõvakaaned kõik kokku tuli hinnaks kuskil 195.- |
Puuduva CE-märgistuse vms. üle ei kobisetudki (tavaliselt tähendab see tagasi saatmist)? Vau.
| Tarts5 kirjutas: |
| Kas olete ekraanikaitse kile ära võtnud? Välismaised foorumid räägivad, et ilma selleta peaks pilt veelgi ilusam olema ning ka sõrmega parem libistada |
Ma võtsin selle kile üsna kähku ära, ei näe sellele erilist vajadust. See gorillaklaas tundub sõrme all ikka märksa parem kui kile.
Üks päev sai veidi tõsisemalt PDF-konspektidest õpitud ning nettust lehitsetud. Aku pidas üsna kenasti vastu, ekraan oli sees 10h 30 min ja akut oli pärast seda veel 20% järgigi. Siia mahtus nii päevavalguses kui hämaras kasutamist.
See pood, kust mina ostsin, pani seinalaadija kaasa, aga ma ei kasuta seda. Mul on selline asi laual kõikvõimalike asjade laadimiseks:
Vina ups-004 Safety Smart 5A High Speed 4-Port USB Fast Charger w/ Power Adapter - Black (EU Plug)
|
|
| tagasi üles |
|
 |
pluto
HV kasutaja
liitunud: 04.09.2002
|
05.11.2014 11:32:24
|
|
|
| Tunnistan, et ei ole viitsinud ei androidindusel ega tahveldusel silma peal hoida, endiselt Symbiani kasutaja, seega lihtne küsimus, kas see 9x on väga hea hinna-omaduste suhtega lapsele mängimiseks sobiv tahvel, või isegi liiga hea/kallis selleks? On see pädev ka veel aasta pärast?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Tarts5
HV kasutaja
liitunud: 04.03.2007
|
05.11.2014 17:32:52
|
|
|
| hippokrates kirjutas: |
| Puuduva CE-märgistuse vms. üle ei kobisetudki (tavaliselt tähendab see tagasi saatmist)? Vau. |
Ei olnud mingit probleemi, ei olnudki teadlik, et tal CE puudub.
| hippokrates kirjutas: |
Ma võtsin selle kile üsna kähku ära, ei näe sellele erilist vajadust. See gorillaklaas tundub sõrme all ikka märksa parem kui kile. |
Kuidas ekraan ilma kileta "vastu peab", et kas kriimud kipuvad kergelt tulema või ei ole sellega probleemi?
pluto, julgen arvata, et sama raha eest paremat tahvlit on et pea võimatu leida. Kui nüüd ainult mängimiseks, siis võibolla vaadata ka Galaz A1 millel nVidia Tegra 4 kiip, mis mängudes peaks võimekam olema. Muus osas ei oska seda tahvlit võrrelda. Pädevuse koha pealt, et raudvara on Talk 9X-l juba küllaltki hea, tarkvara pool aga lapsekingades, kui see osa ka järgi jõuab siis julgen arvata, et järgmised paar aastat on ta täiesti jätkusuutlik
|
|
| tagasi üles |
|
 |
marli1
Kreisi kasutaja

liitunud: 16.01.2004
|
|
| tagasi üles |
|
 |
pluto
HV kasutaja
liitunud: 04.09.2002
|
08.11.2014 00:01:21
|
|
|
| aga kui sellel seadmel pole HDMI väljundit, kas seda mingi nipiga siiski saab Samsungi nutitelekaga ühendada, et nt TV3 või K2 seriaale telekasse saata? See on hetkel ainuke vajadus meie väheste vajadustega peres, mida ma kardan, et see seade ei täida
|
|
| tagasi üles |
|
 |
hippokrates
HV kasutaja
liitunud: 13.12.2012
|
08.11.2014 11:09:50
|
|
|
| pluto kirjutas: |
| aga kui sellel seadmel pole HDMI väljundit, kas seda mingi nipiga siiski saab Samsungi nutitelekaga ühendada, et nt TV3 või K2 seriaale telekasse saata? See on hetkel ainuke vajadus meie väheste vajadustega peres, mida ma kardan, et see seade ei täida |
Pole kindel kas see üle MicroUSB õnnestub või mitte, aga miskite juhtmetega jebimine mulle ei meeldiks ka - Chromecast vms. pulk tundub märksa mugavam. Btw. kui Soomes tuttavaid siis Chromecast on homseni markantalo.fi-s soodukaga 28€ koos saatmiskuluga.
Paberil tundub ju kena, aga softiosa on küsimärk. Selle küsimuse võiks tegelikult liigutada Androiditahvlite teemasse.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Toomas
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.03.2003
|
08.11.2014 18:20:24
|
|
|
| Toomas kirjutas: |
| Tegin ka just tellimuse ära ja kasutasin sama müüjat nagu hippokrates ja heiki07. Küsisin, kas 267USD-ga liigub koos Fedex'iga ja täpselt selline hind ka tehti. Eks näis, kaua kohalejõudmine aega võtab. |
Sain ka tahvli kätte! Pakitud kenasti, seinalaadija oli samuti pakki lisatud. Kuna ostsin firmale, siis palusin müüjal ka eraldi arve korrektse tootenime ja summaga saata raamatupidamise tarbeks ja selle ma ka operatiivselt sain. Seega antud müüja on usaldusväärne, kaup liigub kulleriga (Fedex + Eestisiseselt DPD) üsna kiiresti ja kuna kaup on UK-s ära deklareeritud, siis ei kulu tolliformaalsuste peale täiendavat aja- ja raharessurssi.
Pikalt veel näppinud pole aga esmamuljed ka minul igati positiivsed. Kuna elu esimene tahvel, siis võrdlusmomenti millegagi ei ole aga minu jaoks ideaalne suurus, resolutsioon on hea ja võimekus arvestatav. ROM-i osas peab veel mõtlema, kas on pointi vahetama hakata. Enamuse hiina saastast sai kenasti niisama eemaldada.
Üldkokkuvõttes julgen soovitada!
|
|
| tagasi üles |
|
 |
heiki07
HV vaatleja
liitunud: 20.11.2007
|
10.11.2014 13:53:32
|
|
|
| Toomas kirjutas: |
| Toomas kirjutas: |
| Tegin ka just tellimuse ära ja kasutasin sama müüjat nagu hippokrates ja heiki07. Küsisin, kas 267USD-ga liigub koos Fedex'iga ja täpselt selline hind ka tehti. Eks näis, kaua kohalejõudmine aega võtab. |
Sain ka tahvli kätte! Pakitud kenasti, seinalaadija oli samuti pakki lisatud. Kuna ostsin firmale, siis palusin müüjal ka eraldi arve korrektse tootenime ja summaga saata raamatupidamise tarbeks ja selle ma ka operatiivselt sain. Seega antud müüja on usaldusväärne, kaup liigub kulleriga (Fedex + Eestisiseselt DPD) üsna kiiresti ja kuna kaup on UK-s ära deklareeritud, siis ei kulu tolliformaalsuste peale täiendavat aja- ja raharessurssi.
Pikalt veel näppinud pole aga esmamuljed ka minul igati positiivsed. Kuna elu esimene tahvel, siis võrdlusmomenti millegagi ei ole aga minu jaoks ideaalne suurus, resolutsioon on hea ja võimekus arvestatav. ROM-i osas peab veel mõtlema, kas on pointi vahetama hakata. Enamuse hiina saastast sai kenasti niisama eemaldada.
Üldkokkuvõttes julgen soovitada! |
Mina vahetasin ROM-i ära sellepärast, et Google Chrome ei läinud käima. Kaasasolev browser oli ka täitsa OK, aga kuna olen nii Chrome-ga harjunud, siis sai see määravaks
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Toomas
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.03.2003
|
10.11.2014 14:14:23
|
|
|
| heiki07 kirjutas: |
| Mina vahetasin ROM-i ära sellepärast, et Google Chrome ei läinud käima. Kaasasolev browser oli ka täitsa OK, aga kuna olen nii Chrome-ga harjunud, siis sai see määravaks |
Jap, tegin ka ikka eile õhtul selle liigutuse ära ja just samal põhjusel.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
minisvami
Kreisi kasutaja
liitunud: 23.07.2002
|
15.11.2014 17:39:56
|
|
|
Juhhei, tahvel käes ja kõik nagu lubatud. 130 euro eest ikka kõvasti rauda. AGA - ma ei näe multi-user võimalust? oleks vaja pereliikmetele eraldi profiilid üles seada. Kellegi kogemusi?
_________________ OM MONEY PADME HUM! |
|
| tagasi üles |
|
 |
rtfm99
HV kasutaja
liitunud: 08.04.2007
|
15.11.2014 21:33:45
|
|
|
| minisvami kirjutas: |
| Juhhei, tahvel käes ja kõik nagu lubatud. 130 euro eest ikka kõvasti rauda. AGA - ma ei näe multi-user võimalust? oleks vaja pereliikmetele eraldi profiilid üles seada. Kellegi kogemusi? |
sa vähe palju ei taha? osta teine tahvel veel või ka kolmas.
_________________ |
|
| tagasi üles |
|
 |
minisvami
Kreisi kasutaja
liitunud: 23.07.2002
|
16.11.2014 01:17:41
|
|
|
| rtfm99 kirjutas: |
| minisvami kirjutas: |
| Juhhei, tahvel käes ja kõik nagu lubatud. 130 euro eest ikka kõvasti rauda. AGA - ma ei näe multi-user võimalust? oleks vaja pereliikmetele eraldi profiilid üles seada. Kellegi kogemusi? |
sa vähe palju ei taha? osta teine tahvel veel või ka kolmas. |
Palju ja kõike tahan. Mu meelest juba jellybeanil oli see võimalus olemas. Esimeses postis viidatud ROM peale lastud.
_________________ OM MONEY PADME HUM! |
|
| tagasi üles |
|
 |
LKits
HV Guru

liitunud: 06.09.2007
|
|
| tagasi üles |
|
 |
minisvami
Kreisi kasutaja
liitunud: 23.07.2002
|
16.11.2014 17:30:00
|
|
|
Töötab jah! Tänan. Aga Chrome viskab ikka välja, ROM I vahetusest hoolimata.
_________________ OM MONEY PADME HUM! |
|
| tagasi üles |
|
 |
Villem01
HV vaatleja
liitunud: 29.08.2011
|
18.11.2014 12:59:50
|
|
|
| minisvami kirjutas: |
| Juhhei, tahvel käes ja kõik nagu lubatud. 130 euro eest ikka kõvasti rauda. AGA - ma ei näe multi-user võimalust? oleks vaja pereliikmetele eraldi profiilid üles seada. Kellegi kogemusi? |
Kui tüli ei tee võid lingi ka visata. Müün endale mõtet see seade osta ja siis alati hea vaadata kus, keegi kui paljuga kätte saab.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
minisvami
Kreisi kasutaja
liitunud: 23.07.2002
|
18.11.2014 16:49:34
|
|
|
| Villem01 kirjutas: |
| minisvami kirjutas: |
| Juhhei, tahvel käes ja kõik nagu lubatud. 130 euro eest ikka kõvasti rauda. AGA - ma ei näe multi-user võimalust? oleks vaja pereliikmetele eraldi profiilid üles seada. Kellegi kogemusi? |
Kui tüli ei tee võid lingi ka visata. Müün endale mõtet see seade osta ja siis alati hea vaadata kus, keegi kui paljuga kätte saab.  |
Ma ei usu, et veebist nii soodsalt leiabki. Mulle toodi otse Hiinamaalt kohvris. Seal oli elektroonikakaubamaja nagu viis Ülemiste keskust üksteise otsas. Aga enamaltjaolt Samsungi ja Lenovot täis, seda Cubet andis ikka kõvasti ostida. Ja peaaegu keegi ei mõista inglise keelt.
_________________ OM MONEY PADME HUM! |
|
| tagasi üles |
|
 |
Villem01
HV vaatleja
liitunud: 29.08.2011
|
18.11.2014 17:30:34
|
|
|
| minisvami kirjutas: |
| Villem01 kirjutas: |
| minisvami kirjutas: |
| Juhhei, tahvel käes ja kõik nagu lubatud. 130 euro eest ikka kõvasti rauda. AGA - ma ei näe multi-user võimalust? oleks vaja pereliikmetele eraldi profiilid üles seada. Kellegi kogemusi? |
Kui tüli ei tee võid lingi ka visata. Müün endale mõtet see seade osta ja siis alati hea vaadata kus, keegi kui paljuga kätte saab.  |
Ma ei usu, et veebist nii soodsalt leiabki. Mulle toodi otse Hiinamaalt kohvris. Seal oli elektroonikakaubamaja nagu viis Ülemiste keskust üksteise otsas. Aga enamaltjaolt Samsungi ja Lenovot täis, seda Cubet andis ikka kõvasti ostida. Ja peaaegu keegi ei mõista inglise keelt. |
Ups. Minu viga.
Ei mäletanud enam, olin tegelikult su varasemat posti otse hiinast toomisest täitsa lugenud
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Toomas
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.03.2003
|
03.12.2014 08:46:54
|
|
|
Kas keegi on veel täheldanud, et aku viimased ca 14-20% jookseb nulli väga kiiresti (mõne minutiga)? Aku ise peab üldiselt hästi, laen iga paari päeva tagant ja sinna sisse jääb tund päevas aktiivset mängimist lapsel ja omajagu veebisirvimist/youtube'i üle wifi.
Seega pigem tundub viga olevat tarkvaraline. Äkki selle custom ROM viga või vajab aku pärast ROM-i vahetust kuidagi kalibreerimist?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
hippokrates
HV kasutaja
liitunud: 13.12.2012
|
03.12.2014 16:46:12
|
|
|
| Toomas kirjutas: |
Kas keegi on veel täheldanud, et aku viimased ca 14-20% jookseb nulli väga kiiresti (mõne minutiga)? Aku ise peab üldiselt hästi, laen iga paari päeva tagant ja sinna sisse jääb tund päevas aktiivset mängimist lapsel ja omajagu veebisirvimist/youtube'i üle wifi.
Seega pigem tundub viga olevat tarkvaraline. Äkki selle custom ROM viga või vajab aku pärast ROM-i vahetust kuidagi kalibreerimist? |
Võid proovida batterystats.bin kustutada. Nt. selle äpiga:
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.nema.batterycalibration
Ise pole päris nii tühjaks lasknud. Kui tudule minnes on aparaat 40-50% peal, siis olen ööseks laadima pannud.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Toomas
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.03.2003
|
07.12.2014 11:56:34
|
|
|
| hippokrates, proovisin ära selle äpi. Võimalik, et natuke ühtlustas aga siiski alumise otsa protsendid kuluvad oluliselt kiiremini kui ülemise otsa protsendid. Kui ca 20 protsenti ees, siis enam pikka pidu pole, olgugi et see on viiendik aku mahutavusest. Samas üldine aku kestvus on hea, seega pean selle eripäraga lihtsalt arvestama. Samas kui kellelgi mahti, siis võiks proovida, kui kiiresti teil aku lõpp tühjeneb. Siis teaks, kas see nende tahvlite puhul tavaline või ainult minu tahvli eripära.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
hippokrates
HV kasutaja
liitunud: 13.12.2012
|
07.12.2014 13:41:47
|
|
|
| Toomas kirjutas: |
| hippokrates, proovisin ära selle äpi. Võimalik, et natuke ühtlustas aga siiski alumise otsa protsendid kuluvad oluliselt kiiremini kui ülemise otsa protsendid. Kui ca 20 protsenti ees, siis enam pikka pidu pole, olgugi et see on viiendik aku mahutavusest. Samas üldine aku kestvus on hea, seega pean selle eripäraga lihtsalt arvestama. Samas kui kellelgi mahti, siis võiks proovida, kui kiiresti teil aku lõpp tühjeneb. Siis teaks, kas see nende tahvlite puhul tavaline või ainult minu tahvli eripära. |
Ega see äpp midagi muud ei tee peale batterystats.bin faili kustutamise. Freaktab.com-s on sellest akuanomaaliast juttu olnud. Soovitatakse aku nii täis laadida, kui saab ja siis täitsa tühjaks tarbida. Peale seda panna aparaat välja lülitatuna laadima ja lasta laadida täis. Siis lülitada masin sisse hoides laadimisjuhe kogu aeg ühendatuna ja kui aparaat käivitunud on, alles siis laadija lahti ühendada. Seda protseduuri korrata mõned korrad kuniks toimib nii nagu vaja. Freaktabis on räägitud 3-5 tsüklist.
Endal toimib probleemideta, aga enamasti panen juba laadima kui laeng on alla 50% ning laadimine aja ja koha poolest sobib. Pidevalt päris tühjaks lasta pole kindlasti otstarbekas.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Ertai
HV veteran

liitunud: 11.05.2007
|
07.12.2014 14:13:21
|
|
|
Tõsiselt huvitav vidin, võibolla peab jõuluvana endale ise ühe kingituse ka tegema
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Toomas
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.03.2003
|
07.12.2014 15:57:05
|
|
|
| hippokrates kirjutas: |
Freaktab.com-s on sellest akuanomaaliast juttu olnud. Soovitatakse aku nii täis laadida, kui saab ja siis täitsa tühjaks tarbida. Peale seda panna aparaat välja lülitatuna laadima ja lasta laadida täis. Siis lülitada masin sisse hoides laadimisjuhe kogu aeg ühendatuna ja kui aparaat käivitunud on, alles siis laadija lahti ühendada. Seda protseduuri korrata mõned korrad kuniks toimib nii nagu vaja. Freaktabis on räägitud 3-5 tsüklist.
Endal toimib probleemideta, aga enamasti panen juba laadima kui laeng on alla 50% ning laadimine aja ja koha poolest sobib. Pidevalt päris tühjaks lasta pole kindlasti otstarbekas. |
Tänud, tuleb testida! Praeguse kasutamise juures igapäev laadida tundub justkui liiast kuna esimese päeva lõpuks reeglina üle 50% alles. Enne südaööd lülitab tahvel ennast välja ja hommikul ise sisse, kuigi ega suurt akusäästu siit vist ei tule. Põhimõtteliselt veab hetkel täpselt paar päeva välja aga kuna tahvlist on pere uus lemmik saanud, siis varsti tuleb ilmselt iga õhtu juhe seina visata
|
|
| tagasi üles |
|
 |
|