|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001

|
10.03.2014 13:11:58
Miks on Internetivabadus kadumas? |
|
|
Selle aasta 14.jaanuaril tühistati USA Apellatsioonikohtu otsusega 2010.aastal FCC (Federal Communications Commision) poolt määratud reeglid ja seadused, mis tagasid neti neutraliteedi. See kadumine tähendab seda, et USA teleoperatoorid ja Interneti teenuspakkujad võivad seada Interneti kasutamisele teatud piirangud.
Milles seisneb peamine probleem?
Internetipakkujad ei ole eriti rahul praeguse olukorraga, kus nad peavad leppima ainult selle tuluga, mis tuleneb internetiühenduse pakkumisest.
Need kompaniid tahavavad määrata erinevatele veebilehtedele ja portaalidele n-ö sisenemismaksu.
See tähendab, et näiteks hariliku igakuise internetiühenduse maksu eest on kasutajal võimalik vabalt külastada teatud veebilehti ja kasutada piiratud hulka teenuseid (näiteks sotsiaalvõrgustikud, e-post, uudisteportaalid, e-pangad jm).
Kuid ligipääsu eest teistele portaalidele peab kasutaja lisaks maksma (sama süsteem, mis on praegu telekanalitega).
http://thetechnorat.wordpress.com/2014/03/09/miks-on-internetivabadus-kadumas/ saab lugeda täpsemalt, mis on netineutraliteet, mis selle kadumine kaasa toob ning välja tuuakse argumendid netineutraliteedi poolt ja vastu.
_________________ Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine |
|
| tagasi üles |
|
 |
486
HV Guru
liitunud: 19.04.2004
|
10.03.2014 13:16:29
|
|
|
kui tore YT muutub siis veelgi aeglasemaks kui see praegu on.
_________________ zero |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001

|
|
| tagasi üles |
|
 |
Osiris
HV Guru

liitunud: 12.08.2002
|
10.03.2014 13:41:29
|
|
|
| Et siis tähendab seda, et näiteks elion - tahad youtube - et ka kiiresti avaneks maksad lisapappi lisaks kuutasule.....?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
nexus4
Kreisi kasutaja

liitunud: 01.03.2012
|
10.03.2014 13:44:20
|
|
|
Tahaks kohe öelda, et ei sellist asja juhtu... Aga krt praeguseid juhtumisi maailmas vaadates tundub, et kõik on võimalik
|
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
10.03.2014 13:50:02
|
|
|
Igasugu kodulehtede erinev hinnaskeem - tasuta, vähemaksev, paljumaksev pole eriti uus idee, kunagi seda ideed isegi ka katsetati, aga suri üsna kiiresti välja. Nii, et nüüd siis uuele ringile.
PS: Ja osaliselt teada-tuntud ning kasutusel ka praegusel ajal olev.
Näide 1: Oled raamatukogus ja pääsed tasuta ainult raamatukogu enda kodulehele, andmebaasile. Mujal surfamiseks aga pead ostma "näiteks tunniajase interneti-pileti" vms. reegel.
Näide 2: Oled ühiskondlikus, tasuta internetipunktis ning pääsed ligi ainult piiratud lehekülgedele. A la sotsiaal, politsei, kiirabi, valla-linnavalitsus vms. lehed.
Ja mujal surfamiseks pead mõne teise (tasulise) netikoha otsima.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
d3t
HV Guru

liitunud: 14.05.2004
|
10.03.2014 14:08:21
|
|
|
Kui keegi veel aru ei saa mida selle kadumine tähendab
_________________ next.Insiders - koht mängijatele ja tehnikahuvilistele toredaks ajaveetmiseks.
PT: Sony XE90 & LG C1 värvi kalibreerimine |
|
| tagasi üles |
|
 |
486
HV Guru
liitunud: 19.04.2004
|
10.03.2014 14:30:30
|
|
|
Ja mis siis on? Ei pääse nagu üldse YT-le ligi kui ei maksa rohkem v6i lihtsalt aeglasemalt?
_________________ zero |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
10.03.2014 14:40:24
|
|
|
| 486 kirjutas: |
| Ja mis siis on? Ei pääse nagu üldse YT-le ligi kui ei maksa rohkem v6i lihtsalt aeglasemalt? |
Pääsed küll aga lihtsalt kehvema kvaliteediga. Kui ei maksa, saad mingi tavakvaliteedi ja kui maksad saad näiteks HD-kvaliteedi.
Sellele ei lähe Google mitte kunagi, et kui ei maksa siis sisule ligi ei pääse. Sest siis tulevad konkurendid oma samalaadsete teenustega ning siis oleks Google ikkagi rahadest ilma.
Muide, ameeriklastel on olemas täiesti ehtne riiklik dokument selle internetivabaduse kohta:
Internet Freedom
http://www.state.gov/e/eb/cip/netfreedom/index.htm
|
|
| tagasi üles |
|
 |
486
HV Guru
liitunud: 19.04.2004
|
10.03.2014 15:13:13
|
|
|
No siis ei muutu praktiliselt midagi vähemalt YTis. Mu 100mb nett ei suuda ka praegu midagi korralikult näidata, sest YT mingid priotiteedi kanalitele seadnud, kus vähem külastatavad kanalid on isegi halva kvaliteediga mega aeglased. Nii et pole mingit m6tted lisa maksta. YT sellega kiiremaks ei lähe, vähemalt minu jaoks. Kui siis ainult need high priority kanalid, mida ma nagu nii ei vaata, enamus gema poolt kinni pandud enivei.
Huvitav kui kiiresti need gigandid hävivad. Siiani p6hines nende edu ainult selles et see on tasuta. Nüüd kui see hakkab tasuline olema ei hakka keegi seda reklaamipornod kannatama.
_________________ zero |
|
| tagasi üles |
|
 |
d3t
HV Guru

liitunud: 14.05.2004
|
10.03.2014 15:18:41
|
|
|
486, vaata usakatel YouTube ei veni nagu tatt, Twitch is pausi iga natukese aja tagant ja Google Hangouts ei haki jne. Ehk, nemad hakkaksid saama samasugust kogemust nagu meie praegu. Sellepärast on veidi raske ehk aru saada, kuid oodata võib et siis läheb olukord veel hullemaks. Näiteks need teenused mille eest kompaniid maksavad, nt. Disney saab koguaeg viisaka ligipääsu olenemata paketis, vastasel juhul tuleb aga kliendil kanda rohkem kulusid (ala Youtube). Ehk maksma tuleb hakata sellise skeemi järgi igaljuhul rohkem ja küsimus on kas sina või kopanii.
_________________ next.Insiders - koht mängijatele ja tehnikahuvilistele toredaks ajaveetmiseks.
PT: Sony XE90 & LG C1 värvi kalibreerimine |
|
| tagasi üles |
|
 |
joulukas
Kreisi kasutaja

liitunud: 02.12.2001
|
10.03.2014 15:36:18
Re: Miks on Internetivabadus kadumas? |
|
|
| Tanel kirjutas: |
| Internetipakkujad ei ole eriti rahul praeguse olukorraga, kus nad peavad leppima ainult selle tuluga, mis tuleneb internetiühenduse pakkumisest. |
Ütleks nii, et järgmine seltskond "bisnissis", kes ei suuda vanadest ärimudelitest välja tulla ning hüpleb meeletult nagu kala kuival. Aastaid panustati kvaliteetse toru pakkumisse ning kuna see oli suhteliselt kasumlik äri, siis pappi lendas nagu muda - kõik oli häppid. Nüüd on taristu pakkumine muutunud hügieeniks ning enamus pappi on sisusteenuste pakkujate tasku voolamas. Selle asemel, et ise oma võrku kenasti ära kasutada ning tuua juurde raha teenivaid sisuteenuseid, hakatakse kellegi teise teenuseid maksutama.
Tõenäoliselt läheb esialgu see sellisel kujul läbigi, küll aga jäävad ellu need teenusepakkujad, kes lisaks korralikule ühendusele kas ise pappi tootvaid lisateenuseid pakuvad. Muidu turu mõistes polegi nii paha idee, küll aga peame meie, kasutajad, seda suppi helpima hakkama.
EDIT: Kõige kurvem selle jäiga ning ebamõistliku käitumise juures on see, et ISPd saavad hakata keelama teatud liiklust enda võrgus. Viimane tähendab, et uued "Skyped", mis on oma olemuselt juba ISPdele pinnuks silmas, tekkimine aab toimuma vaid "Jumalate" nõusolekul või osalusel - taandarendades kogu seda innovatiivsust, mida oleme aastatega suutnud tekitada. Kahju, väga kahju.
_________________ HinnaVaatlus liituja nr. 285
viimati muutis joulukas 10.03.2014 15:54:13, muudetud 1 kord |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
10.03.2014 15:44:07
|
|
|
Mida kõrgmad hinnad, eks seda rohkem ostetakse "üksik, kallis, ühendus või teenus huvigrupi peale" ja jagatakse see siis omavahel laiali. Ning tulemuseks siis seesama, et hinnatõstja teenib kokkuvõttes ikkagi vähem kui lootis.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
olavsu1
külaline
|
10.03.2014 16:24:01
|
|
|
Ehh, tasuliseks tehakse (krüpteeritud) läbisõitev kommunikatsioon mida on raskem pealtkuulata. Provaideri enda, igatepidi pealtkuulatud ja poliitiliselt korrektsetele teenustele pääsed väikse tasu eest ligi. Tekivad suured igatepidi kontrollitud intranetid, kus teises intranetis või väljaspool intranetti olevale (krüpteeritud) teabele ligi pääsemiseks tuleb priskelt maksta. Raskeks läheb kolmandatel tegijatel, kellel on oma server väljaspool kontrollitud serveriruumi ja oma ühendus. Netiühenduse pakkujale peavad hakkama täiendavat maksma nii lehepidajad kui lehe külastajad.
Kogu selle värgiga piiratakse inimeste juurdepääsu alternatiivsele ja valitsustele mittemeeldivale meediale. näiteks prisonplanet saab eriti kalli juurdepääsuga olema.
Valitsustel on vaja, et inimesed oleks pidevalt segaduses ega teaks tegelikku tõde. Seepärast korratakse ühte valet mitmel kanalil ja mitme papagoi poolt. Papagoide korrutatud valesid (pidevalt korrutatud vale muutub tõeks) kummutav alternatiivne meedia on neile hirmus vaenlane.
Vabade inimeste jaoks oleks vast traadivaba ja ilmalikust netist eraldatud võrk ainus alternatiiv. Kes selles nähtavad tahavad olla peavad seadme ostma ja tõestama, et pole seotud ühegi valitsusega ega tööta repressiivasutustes.
//see on minu arvamus sellest värgist.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
10.03.2014 17:26:46
|
|
|
| olavsu1 kirjutas: |
Ehh, tasuliseks tehakse (krüpteeritud) läbisõitev kommunikatsioon mida on raskem pealtkuulata. Provaideri enda, igatepidi pealtkuulatud ja poliitiliselt korrektsetele teenustele pääsed väikse tasu eest ligi. Tekivad suured igatepidi kontrollitud intranetid, kus teises intranetis või väljaspool intranetti olevale (krüpteeritud) teabele ligi pääsemiseks tuleb priskelt maksta. Raskeks läheb kolmandatel tegijatel, kellel on oma server väljaspool kontrollitud serveriruumi ja oma ühendus. Netiühenduse pakkujale peavad hakkama täiendavat maksma nii lehepidajad kui lehe külastajad.
Kogu selle värgiga piiratakse inimeste juurdepääsu alternatiivsele ja valitsustele mittemeeldivale meediale. näiteks prisonplanet saab eriti kalli juurdepääsuga olema.
Valitsustel on vaja, et inimesed oleks pidevalt segaduses ega teaks tegelikku tõde. Seepärast korratakse ühte valet mitmel kanalil ja mitme papagoi poolt. Papagoide korrutatud valesid (pidevalt korrutatud vale muutub tõeks) kummutav alternatiivne meedia on neile hirmus vaenlane.
Vabade inimeste jaoks oleks vast traadivaba ja ilmalikust netist eraldatud võrk ainus alternatiiv. Kes selles nähtavad tahavad olla peavad seadme ostma ja tõestama, et pole seotud ühegi valitsusega ega tööta repressiivasutustes.
//see on minu arvamus sellest värgist. |
Aga pole hullu, neid alternatiiv-netilahendusi on ju hulgim katsetamisel ning ehitamisel. Alates siis kõige tuntumast Google õhupalli-Loon projektist ja lõpetades kõiksugu P2P võrkudega vabal sagedusel 24GHz-i. Tehnika odavneb iga päevaga ning muutub üha kättesaadavamaks ka väiksema sissetulekuga inimestele.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Andr31
HV vaatleja
liitunud: 02.10.2007
|
10.03.2014 18:36:02
üleminek |
|
|
Ehk toimubki siis jagunemine nö ''piraatnetiks'', mis hakkab levima vabadel sagedustel ja maksustatavaks ''mainstreamiks'', mida pakuvad ISP-d.
_________________ soundcloud.com/gamajun |
|
| tagasi üles |
|
 |
varjutus
HV kasutaja
liitunud: 07.10.2005
|
10.03.2014 19:40:58
|
|
|
| Kas see tähendab seda, et internetti tahetakse samasuguseks mainstreamiks ja kontrollitud infokanaliks teha nagu seda on näiteks ajalehed praegu? Et kommertshuvi omavad jõud kasutavad enda kätte kogutud suurt hulka kapitali, et seda sama kättesaadud kapitali enda käes hoida ja selle abil olla "õige" info valdajaks ja ainuedastajaks.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
SirAskAlot
Kreisi kasutaja
liitunud: 19.03.2011
|
10.03.2014 22:18:45
|
|
|
| Huvitav kas nad sellepeale ka mõtlesid mis siis juhtub kui google või apple või kes iganes võtab selliste uudiste peale tõsisemalt käsile oma võrgu ehitamise. Eelmise aasta lõpus vist lipsas meediast läbi artikkel kus keegi võrdles USA teenusepakkujate hindasid ja kiiruseid. Kui nüüd keegi ehitaks USA-s kaasaegsete kiirustega võrgu ja pakuks ka youtube suguseid asju tasuta , siis oleks praegused teenusepakkujad suures jamas.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
RCC
HV Guru

liitunud: 03.12.2003
|
10.03.2014 22:46:19
|
|
|
et siis ei jõuagi selle neti saabumist igasse punkti SURE-SA projekti raames ära oodata, enne keelatakse see veel päris ära.
_________________ Ära suurenda telia kasumit - lõpeta leping! 20/4 pole eriline max kiirus. 1992 kaaperdas telia neti |
|
| tagasi üles |
|
 |
rex
HV Guru

liitunud: 09.01.2002
|
10.03.2014 23:06:16
|
|
|
| Jah, majandagu üksi oma VLAN-kuningriikides. Loodus tühja kohta ei salli. Tänapäeval pole enam vaja kaablitki laiali vedada.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
11.03.2014 00:00:23
|
|
|
| SirAskAlot kirjutas: |
| Huvitav kas nad sellepeale ka mõtlesid mis siis juhtub kui google või apple või kes iganes võtab selliste uudiste peale tõsisemalt käsile oma võrgu ehitamise. Eelmise aasta lõpus vist lipsas meediast läbi artikkel kus keegi võrdles USA teenusepakkujate hindasid ja kiiruseid. Kui nüüd keegi ehitaks USA-s kaasaegsete kiirustega võrgu ja pakuks ka youtube suguseid asju tasuta , siis oleks praegused teenusepakkujad suures jamas. |
Aga Google kuulutas juba mitu aastat tagasi välja Google Worldi loomise. Ja võtabki ka üsna usinasti ette, tuntuimad märksõnad hetkel siis Google Loon-project ning Google Fiber. Lisaks veel mingid järgmised ideed olid kah juba olemas, eks aeg näitab, millistest asja saab, kuna on olemas ka juba konkurendid kes siis samamoodi lubavad maailma katta oma netivõrguga.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
caarel
Kreisi kasutaja
liitunud: 08.12.2004
|
11.03.2014 00:02:50
|
|
|
| Eelmise aasta kokkuvõtetes olid peaaegu kõik ISPd väga rahulolematud kasvavate võrgukoormuste pärast. Võrreldi koormusetekitajaid ja leiti, et suure osa võrguliiklusest tekitavad Netflix, Spotify jms. YouTube oli alles mingi viies vist. Torrent oli veel rohkem tagapool. See ajaski ISPd vihale, et mingid vennad teevad teenuse, aga ise taristusse ei investeeri. Selle lükkega nähtavasti soovitaksegi anda signaal, et teenusepakkujad hakaku ise kaableid vedama või siis jäävad klientidest ilma.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
11.03.2014 00:16:37
|
|
|
| caarel kirjutas: |
| Eelmise aasta kokkuvõtetes olid peaaegu kõik ISPd väga rahulolematud kasvavate võrgukoormuste pärast. Võrreldi koormusetekitajaid ja leiti, et suure osa võrguliiklusest tekitavad Netflix, Spotify jms. YouTube oli alles mingi viies vist. Torrent oli veel rohkem tagapool. See ajaski ISPd vihale, et mingid vennad teevad teenuse, aga ise taristusse ei investeeri. Selle lükkega nähtavasti soovitaksegi anda signaal, et teenusepakkujad hakaku ise kaableid vedama või siis jäävad klientidest ilma. |
Aga tarbimine kasvabki ju logaritmilise graafiku järgi. Järelikult peavad ka ISP-d oma läbilaskevõimsust suurendama sama graafiku järgi.
PS: Just panin Uudisvihjete alla "sahina", et Google kavatseb hakata pakkuma juba 10Gbit kiirusega koduühendusi oma Google Fiber-maailmas. Ehk siis 10x kiirusehüpe ning selja taha jäetakse ja jaapanlaste 2Gbit kiirusega koduühendused. Tõstke käsi, kes ei taha endale odava hinnaga 10Gbit koduühendust.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
lopes39
HV Guru

liitunud: 08.11.2004
|
11.03.2014 00:35:12
|
|
|
Need ISP-d peaksid raha nõudma neilt netflix ja muudelt saitidelt ja mitte klientidelt kes interneti tellivad.
Ja kui sellised saidid nagu netflix ja spotify ei maksa, siis see ISP ei lase oma kliente neile ligi ja ongi kõik.
Ma ei saa aru miks interneti kasutajaid karistatakse selle eest, et mingid firmad koormavad neid ühendisi.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
mikk36
HV Guru

liitunud: 21.02.2004
|
11.03.2014 01:03:27
|
|
|
| lopes39 kirjutas: |
Need ISP-d peaksid raha nõudma neilt netflix ja muudelt saitidelt ja mitte klientidelt kes interneti tellivad.
Ja kui sellised saidid nagu netflix ja spotify ei maksa, siis see ISP ei lase oma kliente neile ligi ja ongi kõik.
Ma ei saa aru miks interneti kasutajaid karistatakse selle eest, et mingid firmad koormavad neid ühendisi. |
Topeltmaksustamine, jee.
Sait maksab kõigepealt oma ISP'le, et head ühendust saada internetiga ja siis peab veel võõrastele ISP'dele maksma, et nende klientidega omakorda head ühendust saada?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
lopes39
HV Guru

liitunud: 08.11.2004
|
11.03.2014 01:39:18
|
|
|
| mikk36 kirjutas: |
| lopes39 kirjutas: |
Need ISP-d peaksid raha nõudma neilt netflix ja muudelt saitidelt ja mitte klientidelt kes interneti tellivad.
Ja kui sellised saidid nagu netflix ja spotify ei maksa, siis see ISP ei lase oma kliente neile ligi ja ongi kõik.
Ma ei saa aru miks interneti kasutajaid karistatakse selle eest, et mingid firmad koormavad neid ühendisi. |
Topeltmaksustamine, jee.
Sait maksab kõigepealt oma ISP'le, et head ühendust saada internetiga ja siis peab veel võõrastele ISP'dele maksma, et nende klientidega omakorda head ühendust saada? |
No mina ei ole küll nõus maksma oma ISP-le seda hinda juurde mis tuleb netflix või spotify-ga, kus naguinii pead maksma, et neid netflix ja spotify keskkonda kasutada saaks.
Mina kui kasutaja pean siis ju pmst. maksma topelt oma ISP-le isegi kui ma selliseid kohti nagu neflix ja spotify ei kasuta.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
mannatera
Kreisi kasutaja

liitunud: 01.07.2005
|
11.03.2014 10:04:19
|
|
|
| Ma ei saa aru kuidas saavad üle neti teenuste pakkujad (Youtube, Spotify vaid mõned näited) sellega rahul olla. Nad kaotavad ju kliente ja nemad ei näe sellest lisarahast sentigi. Võidavad ainult ISP'd, kõik teised kaotavad. Kui nüüd Comcast, Verizon jt. tahavad väita, et nad selle lisaraha eest hakkavad infrastruktuuri täiendama siis lubage naerda.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
painkillah
HV Guru

liitunud: 06.04.2003
|
11.03.2014 10:21:58
|
|
|
| tsitaat: |
Ütleks nii, et järgmine seltskond "bisnissis", kes ei suuda vanadest ärimudelitest välja tulla ning hüpleb meeletult nagu kala kuival. Aastaid panustati kvaliteetse toru pakkumisse ning kuna see oli suhteliselt kasumlik äri, siis pappi lendas nagu muda - kõik oli häppid. Nüüd on taristu pakkumine muutunud hügieeniks ning enamus pappi on sisusteenuste pakkujate tasku voolamas. Selle asemel, et ise oma võrku kenasti ära kasutada ning tuua juurde raha teenivaid sisuteenuseid, hakatakse kellegi teise teenuseid maksutama.
|
| tsitaat: |
Kogu selle värgiga piiratakse inimeste juurdepääsu alternatiivsele ja valitsustele mittemeeldivale meediale. näiteks prisonplanet saab eriti kalli juurdepääsuga olema.
Valitsustel on vaja, et inimesed oleks pidevalt segaduses ega teaks tegelikku tõde. Seepärast korratakse ühte valet mitmel kanalil ja mitme papagoi poolt. Papagoide korrutatud valesid (pidevalt korrutatud vale muutub tõeks) kummutav alternatiivne meedia on neile hirmus vaenlane.
|
Nende kahe tsitaadiga ongi nagu kõik öeldud.
Kari tagurlikke ahneid ärimehi + aina rohkem võimu/kontrolli ahnitsev valitsus.
Loodetavasti tõuseb rahvas ka seekord üles ja hakkab kisama. Muidu ongi varsti reaalne tsensuur.
_________________ www.oggym.ee // OG Gym // Pärnu, Roheline 74
See pole politsei ei poltergeist, mis turvased on teinud meist,
vaid vabaduse illusioon, mis mõnel mehel lõpu toond. |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
|
| tagasi üles |
|
 |
d3t
HV Guru

liitunud: 14.05.2004
|
11.03.2014 14:13:43
|
|
|
lopes39, küsimus ei ole selles, et sa maksaksid asjade eest mida sul vaja ei ole (Spotify ja muud teenused) vaid selles, et kui midagi taolist lubada võib kogu ülejäänud internetti hakata segmenteerima. Näiteks, eesti sisene internet 10€ kuus, väljaspool eestit 40€ kuus oleks esimesed meelevaldsed mõtted. Või piiramatus koguses eesti sisest liiklust ja 100gb väljaspool eesti sisest liiklust.
painkillah, +1
SirAskAlot, kohad kus Google oma fiiberi maha on ladunud on hinnad kolinal langenud
Andr31, idee ilus. Probleem aga vabade sageduste puudumises...
_________________ next.Insiders - koht mängijatele ja tehnikahuvilistele toredaks ajaveetmiseks.
PT: Sony XE90 & LG C1 värvi kalibreerimine |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
11.03.2014 14:46:22
|
|
|
| d3t kirjutas: |
lopes39, küsimus ei ole selles, et sa maksaksid asjade eest mida sul vaja ei ole (Spotify ja muud teenused) vaid selles, et kui midagi taolist lubada võib kogu ülejäänud internetti hakata segmenteerima. Näiteks, eesti sisene internet 10€ kuus, väljaspool eestit 40€ kuus oleks esimesed meelevaldsed mõtted. Või piiramatus koguses eesti sisest liiklust ja 100gb väljaspool eesti sisest liiklust.
painkillah, +1
SirAskAlot, kohad kus Google oma fiiberi maha on ladunud on hinnad kolinal langenud
Andr31, idee ilus. Probleem aga vabade sageduste puudumises... |
Vabu sagedusi on tegelikult piisavalt. Pigem on siiani olnud takistuseks vähene seadmete arv ning kõrged hinnad. Nüüd vorbitakse toota järjest rohkem, näiteks 24GHz-i sageduse, tehnikat ja ka hinnad kukuvad üsna kiiresti.
PS: Ja välismaine raadio-ajalugu teab väga hästi mis juhtus aastakümneid tagasi, kui raadiovärki piirata-keelata üritati.
Väikse näitena: Kõikvõimalikele saartele püstitati mastid, saateantennid Piraatraadiojaamade edastamiseks ja ka kõikvõimalikud reidil seisvad laevad pandi samuti edastama Piraat-raadiojaamu.
PS2: Nüüd unistab üks "Neti-Piraatide" seltskond tööle panna oma satelliidid ning ühtlasi rajada ka tugijaama Kuu peale. See temaatika jooksis mingil ajal ka HVF-ist läbi.
edit: Seesama teema siis:
Hackers plan space satellites to combat censorship
http://www.bbc.com/news/technology-16367042
|
|
| tagasi üles |
|
 |
d3t
HV Guru

liitunud: 14.05.2004
|
11.03.2014 17:58:50
|
|
|
tahanteada, mida sa küll sööd?
1. Vabasid sagedusi praktiliselt ei eksisteeri. Võid tutvuda nt. USA väljajagatud sagedustega siin: http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/d/df/United_States_Frequency_Allocations_Chart_2011_-_The_Radio_Spectrum.pdf
2. 24Ghz ei levis sul väga palju rohkem kui 15m ja sobib ehk parimal juhul mingisuguseks radariks. Põhjus miks AM raadiod nii madalal sagedusel istuvad näiteks (mida kõrgem sagedus, seda rohkem infot saab läbi suruda, seda väiksem on ala kuhu see levib). Võta nt ja vaata piltiku ilustratsiooni sageduste levimisest: http://4.bp.blogspot.com/-jVperFoStLs/TfVKT26hl3I/AAAAAAAAAE8/6aZVZWZjazg/s400/wran+coverage.jpg
3. Reaalselt võiksime rääkida WIMAXi deploimisest kuid Eestis on müstiliselt enamus teenusepakkujad kes omal ajal mõtlesid veel oma mobiilsidelahendusega turule tulemisest (Wimax telefonidega) kuhugi põllualla kadunud ning võin mürki võtta, etenamus võrgust uuendamata uuele generatsioonile. Rahaliselt ennast mitte ära tasuv, pigem võtta juba 4G ja sealt edasi tulevad tehnoloogiad.
4. Kui roundtrip usase ja tagasi võtab 120ms aega, siis kaua võtab aega sateliidi pealt? Ole mõistlik, see ei suuda meie võrgukoormusega toime tulla.
_________________ next.Insiders - koht mängijatele ja tehnikahuvilistele toredaks ajaveetmiseks.
PT: Sony XE90 & LG C1 värvi kalibreerimine |
|
| tagasi üles |
|
 |
SurfData
HV Guru

liitunud: 19.05.2006
|
11.03.2014 18:20:26
|
|
|
| d3t kirjutas: |
tahanteada, mida sa küll sööd?
1. Vabasid sagedusi praktiliselt ei eksisteeri. Võid tutvuda nt. USA väljajagatud sagedustega siin: http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/d/df/United_States_Frequency_Allocations_Chart_2011_-_The_Radio_Spectrum.pdf
2. 24Ghz ei levis sul väga palju rohkem kui 15m ja sobib ehk parimal juhul mingisuguseks radariks. Põhjus miks AM raadiod nii madalal sagedusel istuvad näiteks (mida kõrgem sagedus, seda rohkem infot saab läbi suruda, seda väiksem on ala kuhu see levib). Võta nt ja vaata piltiku ilustratsiooni sageduste levimisest: http://4.bp.blogspot.com/-jVperFoStLs/TfVKT26hl3I/AAAAAAAAAE8/6aZVZWZjazg/s400/wran+coverage.jpg
3. Reaalselt võiksime rääkida WIMAXi deploimisest kuid Eestis on müstiliselt enamus teenusepakkujad kes omal ajal mõtlesid veel oma mobiilsidelahendusega turule tulemisest (Wimax telefonidega) kuhugi põllualla kadunud ning võin mürki võtta, etenamus võrgust uuendamata uuele generatsioonile. Rahaliselt ennast mitte ära tasuv, pigem võtta juba 4G ja sealt edasi tulevad tehnoloogiad.
4. Kui roundtrip usase ja tagasi võtab 120ms aega, siis kaua võtab aega sateliidi pealt? Ole mõistlik, see ei suuda meie võrgukoormusega toime tulla. |
24ghz levib ilusti
Soovitan tutvuda:
http://www.ubnt.com/airfiber
| tsitaat: |
| With true 1.4Gbps+ data throughput and up to 13 km range, airFiber provides a breakthrough in 24GHz backhaul performance |
|
|
| tagasi üles |
|
 |
mikk36
HV Guru

liitunud: 21.02.2004
|
11.03.2014 19:13:29
|
|
|
| Eeldan et eelnevate asjade kaugustega peeti silmas omniantenne, mitte täppisteadusena väljatimmitud suundantenne.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
RCC
HV Guru

liitunud: 03.12.2003
|
11.03.2014 20:55:18
|
|
|
pange see "kodu google" lühema keti otsa.
_________________ Ära suurenda telia kasumit - lõpeta leping! 20/4 pole eriline max kiirus. 1992 kaaperdas telia neti |
|
| tagasi üles |
|
 |
d3t
HV Guru

liitunud: 14.05.2004
|
12.03.2014 01:36:13
|
|
|
mikk36, tabasid naelapea pihta
_________________ next.Insiders - koht mängijatele ja tehnikahuvilistele toredaks ajaveetmiseks.
PT: Sony XE90 & LG C1 värvi kalibreerimine |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
12.03.2014 09:28:47
|
|
|
Veel siis üks alternatiivne tulevikuprojekt ning kus siis lubatakse tervet maailma katvat, tasuta, tsensorivaba internetti.
Outernet - Free Global Wi-Fi Service from Outer Space
A Non-profit organization 'Media Development Investment Fund (MIDF)' based in New York has taken this initiative, regardless of the geographical location, the Outernet will broadcast free, bypassing filtering or other means of censorship and universal Internet all over the globe from high in orbit.
http://thehackernews.com/2014/02/outernet-free-global-wi-fi-service-from.html
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Sold OUT
no credit

liitunud: 30.07.2002
|
12.03.2014 09:44:25
|
|
|
Minugi poolest. Kogu internet peaks olema kordades kallim, et seda rämpsu vähem tarbitaks.
_________________ Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist. |
|
| tagasi üles |
|
 |
painkillah
HV Guru

liitunud: 06.04.2003
|
12.03.2014 09:55:48
|
|
|
HV's trollimine läheks siis maru kulukaks ju...
_________________ www.oggym.ee // OG Gym // Pärnu, Roheline 74
See pole politsei ei poltergeist, mis turvased on teinud meist,
vaid vabaduse illusioon, mis mõnel mehel lõpu toond. |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
12.03.2014 09:58:31
|
|
|
| Super AMOLED kirjutas: |
| Minugi poolest. Kogu internet peaks olema kordades kallim, et seda rämpsu vähem tarbitaks. |
Poolik tõde, kas sulle ei tundu, kuna väga suure osa sellest interneti-kraamist tekitavad ju tarbijad ise.
Nii, et miks riputad netti kõigile vaatamiseks oma pere 4K-kvaliteediga perevideod ja super-kõrgkvaliteegiga perefotod.
Ja kui sina seda ei tee, siis teevad seda must-miljon internetikasutajat.
PS: Viimati mõõdeti netimahtu Petabaitides. Ja mitte kohe kuidagi ei saa igasugu reklaamide ja kodulehtedega seda mahtu täis. Enamus mahust on justnimelt kõiksugu videod ja fotod ning netimängud.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
olavsu1
külaline
|
12.03.2014 10:35:24
|
|
|
nojah, veeb ise on ainult luukere. Liha kasvatavad sinna ainult veebi kasutajad.
painkillah, jah kui mõni suurem netiteenuse pakkuja HinnaVaatlust ära ei osta.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Vael
HV Guru
liitunud: 17.03.2013
|
13.03.2014 18:12:44
|
|
|
| MS kolib officeeid ja isegi WP8 telefonil pole enam kaardil mälu vaid 10giga Skydrive pilves. Lisaks veel areneb jõudsalt meelelahutustööstus(netimängud) ja kõige selle eest oleme meie tarbijad ISP-dele maksnud, seejuures hinnad tõusevad isegi iga poole aasta tagant aga kvaliteet läheb aina hullemaks. Ja serverite haldajad maksavad ka ometi igabaidi pealt ju?! Loodetavasti see ISP-de rööviplaan saab suurkorporatsioonide poolt tugeva vastuseisu ja maetakse varakult maha. Ja paketipõhine hind on hetkelgi, 2x rohkem maksad 100megase ühenduse eest, millega ka tõmbad loomulikult rohkem. Paras röövimine on järjekordselt.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Sold OUT
no credit

liitunud: 30.07.2002
|
13.03.2014 18:18:22
|
|
|
| tsitaat: |
2x rohkem maksad 100megase ühenduse eest
|
Millest 2x rohkem?
_________________ Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist. |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
13.03.2014 19:22:01
|
|
|
| Super AMOLED kirjutas: |
| tsitaat: |
2x rohkem maksad 100megase ühenduse eest
|
Millest 2x rohkem? |
Elu näitab seda, et mida kiirem kodunett on, seda odavam 1-e biti hind tuleb.
Ja väga suurte kiiruste korral on mõistlik võtta juba ühendus terve maja peale ja see siis maja peal laiali jagada.
Näide 1: 1Gbit ühendus = a 100eur kuus, kortermaja, 10 korterit.
Seega võttes 1 Gigane ühendus maja peale, saab igaüks 100Mbit kiirusega neti hinnaga 10euri kuus.
Näide 2: Jagades sama ühendust 100 korteriga majas, saab iga korter 10 Megase kiiruse hinnaga 1euri kuus.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Sold OUT
no credit

liitunud: 30.07.2002
|
13.03.2014 20:38:04
|
|
|
No räägime päriselust. Mis maksab elioni 1mbit, 5mbit, 12mbit, 50mbit ja 100mbit netiyhendus? Kas 100mbit on 100x kallim kui 1mbit?
_________________ Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist. |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
13.03.2014 20:57:48
|
|
|
| Super AMOLED kirjutas: |
| No räägime päriselust. Mis maksab elioni 1mbit, 5mbit, 12mbit, 50mbit ja 100mbit netiyhendus? Kas 100mbit on 100x kallim kui 1mbit? |
Lihtne ju - bitihinna ning kiiruse juhe pole kunagi lineaarne olnud vaid alati on nii, et mida suurem on kiirus, seda odavamaks ühe biti hind ka muutub.
Lisaks veel see ärimudel, et alati on kasulik müüa uut ja kiiremat ühendust odavama bitihinnaga kui varasema kiiruse korral.
----------------------
Liigsuurte kiirustega tekib üks lisaprobleem - tavakasutaja üksi ei suuda seda ära tarbida, siis ongi kasulik võtta ühendus sõpruskonna peale. Ja siis ongi igaühel väga sur kiirus ja samas väga väikse raha eest.
Vana ja tuntud teema tegelikult , 2000-te aastate alguses tehti tihti nii, et võeti üks ühendus maja peale ja jagati omavahel laiali.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Vael
HV Guru
liitunud: 17.03.2013
|
14.03.2014 02:58:08
|
|
|
| Tegelikult ma ei hakanudki biti hindasid välja arvutama vaid vihjasin et need kel suured kiirused, need jõuavad ka rohkem tõmmata ja need maksavad ka rohkem(omast kogemusest võin öelda, et 5mb\s 10mb\s tõstes hakkasin ka suuremaid faile tarbima).
|
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
14.03.2014 09:43:26
|
|
|
| Vael kirjutas: |
| Tegelikult ma ei hakanudki biti hindasid välja arvutama vaid vihjasin et need kel suured kiirused, need jõuavad ka rohkem tõmmata ja need maksavad ka rohkem(omast kogemusest võin öelda, et 5mb\s 10mb\s tõstes hakkasin ka suuremaid faile tarbima). |
Aga teatud kiiruste juures tuleb vastu piir, kus igasugu serverid ei suuda sulle enam suurema kiirusega faile pakkuda ning teiselt poolt tuleb vastu piir kus su enda tehnika ei suuda sellest netikiirusest enam suuremat kiirust tarbida.
Sel juhul muutuvad järjest suuremad kiirused ja kõiksugu pakutavad sisuteenused hoopis ISP-de omavaheliseks veriseks võitluseks klientide ja nende rahade pärast.
Väike aga hea näide:
Viimane suurem võitlus oli USA-s alles eelmine aasta, kus siis AT&T võitles kõigi võtetega selle vastu, et Google tuleb ja hakkab AT&T-i 1Gbit kiirusega võrgu kõrvale ehitama enda Google Fiberi 1Gigabit kiirusega võrku. Sellele nüüd vastab siis Google omalt poolt, et hakkab pakkuma 10Gbit koduühendust.
Siit siis näed, kuidas ISP-de võitluses keritakse kiirused kõrgustesse millega tavakasutajal nagunii midagi enam teha pole. Ja ISP-del on hoopis see oluline, et kliendid endale saada ning nende poolt makstavad kuu- ja teenustasud oma rahakotti saada.
Samalaadne kiiruste ja teenuste võidu-kerimine on ka mobiilneti-maailmas käsil ning samuti pakutakse pidevalt suuremaid, ulmelisi kiiruseid ja igasugu uusi teenuseid.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
RCC
HV Guru

liitunud: 03.12.2003
|
14.03.2014 09:58:54
|
|
|
vaadates elioni teemas postitusi, mis algavad APPI APPI, mu speedtest näitab senise 98mbps asemel 97mbps või 29mbps asemel 27mbps (sõltuvalt paketist) tundub, et igal tarbijal on kanal 24h kurguni täis ja seal jooksmas ääärmiselt missioonikriitilised äpid. - umbes sellised, et 2ms on max aeg kanali ümberlülituseks, muidu käib pauk. ni et küll nad suudavad tarbida, ja küll nad selle 10gbps kah täis teevad, kuigi tegelikkuses on ei jookse neil 95% ajast seal mitte midagi ja see harv juhus kui speedtesti tehakse, nähakse lihtsalt tegelikkusele mittevastavaid numbreid. enamik saaks hakkama väiksemate kiirustega kui 5mbps. , mrtg näitab seda veenvalt.
_________________ Ära suurenda telia kasumit - lõpeta leping! 20/4 pole eriline max kiirus. 1992 kaaperdas telia neti |
|
| tagasi üles |
|
 |
LKits
HV Guru

liitunud: 06.09.2007
|
14.03.2014 10:55:33
|
|
|
| tahanteada kirjutas: |
Aga teatud kiiruste juures tuleb vastu piir, kus igasugu serverid ei suuda sulle enam suurema kiirusega faile pakkuda ning teiselt poolt tuleb vastu piir kus su enda tehnika ei suuda sellest netikiirusest enam suuremat kiirust tarbida.
... |
Eks päris paljudel serveritel ole ühe ühenduse kiirus piiratud - sellepärast kasutangi failide allalaadimiseks "mitme-ühenduse-lahendust", mis tegelikult jaotab faili mitmeks osaks ja tirib need osad eraldi, luues igale osale eraldi ühenduse.
Kuna minu koduühendus on kiire, siis kokkuvõtvalt tuleb kiiremini, kui ühe ühendusega tõmmata.
_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee |
|
| tagasi üles |
|
 |
|