31.12.2013 10:06:54
NSA-l on täielik ligipääs iPhone telefonidele
Saksa ajalehe Der Spiegel andmeil on NSA-l on tänu DROPOUTJEEP programmi ärakasutamisele täielik ligipääs Apple iPhone telefonide sisule, s.h failidele, SMS-idele, kontaktidele ja asukohateenustele. Lisaks on võimalik NSA-l kasutaja teadmata käivitada telefoni mikrofon ja kaamera. Väidetavalt on sellest kõigest teadlik ka Apple ise.
tsitaat:
Der Spiegel reported on the NSA’s access to smartphones and, in particular,
the iPhone back in September. Today, these reports expand to the NSA’s
apparent ability to access just about all your iPhone data through a program
called DROPOUTJEEP, according to security researcher Jacob Applebaum.
During a speech at the 30th Chaos Communication Congress in Germany,
Applebaum revealed some startling information about the program.
From the NSA document in question:
“
“DROPOUT JEEP is a software implant for the Apple iPhone that utilizes modular mission
applications to provide specific SIGINT functionality. This functionality includes the
ability to remotely push/pull files from the device. SMS retrieval, contact list retrieval,
voicemail, geolocation, hot mic, camera capture, cell tower location, etc. Command,
control and data exfiltration can occur over SMS messaging or a GPRS data connection. All
communications with the implant will be covert and encrypted.”
Mul on huiavei telefon, huvitav mida hiinlased mulle kingiks kaasa pannud on? _________________ "Olukord on sitt, aga see on meie tuleviku väetis." - Lennart Meri
"Edu on kehv õpetaja. See ahvatleb tarku inimesi mõtlema, et nad ei saagi kaotada" - B. Gates
Peale selle video läbivaatamist, arvan et võiks muuta antud uudise pealkirja selliseks "NSA-l on täielik ligipääs kogu maailma elektroonikale"
Põhimõtteliselt pole enam olemas elektroonilist vidinat millele nad ligi ei saa.
See tundub olema rohkem teenusepakkujate poolt pakutavate telefonide rida 'meerikamaal. _________________ Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Vähemalt Tor network on veel niiöelda vaba internet. Seal vähemalt ei jälitata rahaülekandeid ja ei nähta mu sissetulekut et makse maksta. Win win systeem.
Vähemalt Tor network on veel niiöelda vaba internet. Seal vähemalt ei jälitata rahaülekandeid ja ei nähta mu sissetulekut et makse maksta. Win win systeem.
Muidugi väljaarvatud juhud, kus FBI kontrollib väljundsõlmi.
Sellel on muidugi 2 poolt. Tor võrgustikus liigub ka väga kahtlast ja ebaseaduslikku infot. _________________ Amazon - will not buy!
12VHPWR or 12V2x6 GPU power connector - will not touch.
Müügiteemale PS pakkumisi ei aktsepteeri!
FBI onudel on seda võrku üldse väga raske jälgida, siiani pole paari lehekülge maha võetud. 1 lehekülg küll läks kuna lehe omanik ei jäänud foorumis anonüümseks. Tor networkis on võimalik jääda täielikult anonüümseks, jah logist näeb et tasutad Tor networki brauserit aga kus lehtedel sa käinud oled ei registreerita. Kuna ma reisin palju ringi ja teenin eeq siin ja seal siis pole kellelgi vaja teada kust see tuleb.
Kätte saadakse sind nagunii, just riistavara kaudu ehk siis pole vahet, kas kasutad Tor-i koos VPN-iga, I2P, proxy-it, jne.
Sellise sõna nagu "privaatsus" võib üldse ära kaotada, sest sellist asja enam ei eksisteeri.
Kasutage jah oma Windows 8-t ja SkyDrive või Dropbox cloud-i, tehke outlook e-mail, kasutage facebook-i ja twitterit või muud jama, kus kedagi ei huvita, mida sa teed, otsige julgelt Google-st...jne.
Ostke konsoolid ka, koos kaameratega ning riputage endast pilte internetti üles, et oma egot turgutada! ; ) _________________ Wannapreneur - Front-End Wizard
Kunas USA valitsusele tööstus spionaaži süüdistus esitatakse ja kõikjal maailma riikides USA etevõtete, kodanike leiutised, autori kaitsega kaitstud teoste õigused kehtetuks kuulutatase, kuna kõiki neid oli võimalik varastada teiste riikide arvutikasutajatelt. See, et USA valitsus väidab, et NSA tööstus spionaažiga ei tegele on ilmselge vale, mida ei usuks keegi. _________________ CPU Power (Watt) Protsessorite voolutarve Pentium D 805 (4.1GHz) Full Load 474W
Kunas USA valitsusele tööstus spionaaži süüdistus esitatakse ja kõikjal maailma riikides USA etevõtete, kodanike leiutised, autori kaitsega kaitstud teoste õigused kehtetuks kuulutatase, kuna kõiki neid oli võimalik varastada teiste riikide arvutikasutajatelt. See, et USA valitsus väidab, et NSA tööstus spionaažiga ei tegele on ilmselge vale, mida ei usuks keegi.
Ära paanitse, kui keegi pole juba aastakümneid mingeid süüdistusi NSA-le esitanud, siis ei hakka ka keegi nüüd ka kedagi süüdistama.
Tundub üks hea lugemine sellest, millest teatakse , aga rääkida ei viitsita, kuna seda peetakse igapäevaseks, argipäevaks nähtuseks - ehk siis Echelonist:
Jah, google leiab teemad, kus tahanteada on kasutanud sõna ja mina olen lisaks midagi postitanud.
Eks see oli tegelikult naljana mõeldud, kuigi ma olen tõesti juba ammu-ammu sellele viidanud. Üldjuhul samuti naljaga pooleks, kuid küllap toona tundus see siis modekatele liiga paranoiline ("kes meid ikka jälitab..."). Või on teemad lihtsalt kogu täiega kasti läinud.
Kas siis seda kõike tehakse, et meil oleks maru turvaline elada? Või mis see peamine ettekääne on?
No ma ei või... Mis siis tulevik toob? Keegi nagu ei paista sellele piiri ka panevat, v.a mõned mõttetud sõnakõlksud euroopa "peadelt".
Eks kõik ongi piigem selline psühholoogiline teema, et kui midagi on ümberringi "liialt palju", siis muutub inimene immuunseks selle kõige suhtes ja nii ei pandagi enam tähele, et mingi salapärane "salakuulamine" muudkui käib ja käib.
PS: Aga näha on, et NSA-l pole ka midagi eriti selle vastu, et tema tegevustest kirjutatakse ning videosid näidatakse.
Kas siis seda kõike tehakse, et meil oleks maru turvaline elada? Või mis see peamine ettekääne on?
No ma ei või... Mis siis tulevik toob? Keegi nagu ei paista sellele piiri ka panevat, v.a mõned mõttetud sõnakõlksud euroopa "peadelt".
See on selleks, et oleks kontroll rahva üle. _________________ Has anyone really been far even as decided to use even go want to do look more like?
Ehk siis Snowden ei olnudki sarkastiline kui ütles, et nüüd sündivad lapsed ei tea privaatsusest midagi...
Tundub, et nad ei tahagi teada, kui nendega sel teemal rääkida, peetakse sind fossiiliks, kes ei tea tänapäeva elust midagi. Tunnustusvajadus matab kõik muu enda alla, saaks ainult laike, mida rohkem seda parem - kuidas, see pole oluline. Midagi on kapitaalselt valesti tehtud, lapsed saavad kodust ja koolist liiga vähe kiita ja nii on leitudki facebook jms. Või on mingi muu põhjus, miks privaatsus enam tähtis pole?
Niipalju kui mina aru saan, siis vaikimisi ei tohiks ükski iPhone NSA'le andmeid niisama saata. Aga on täiesti ilmselge, et Apple tarkvaras leidub turvaauke. Kuidas siis muidu Jailbreak võimalik on? Ja samamoodi võib ka NSA neid turvaauke kasutades pahavara telefonidele installida. Aga ei tahaks uskuda, et see väga massiline tegevus oleks. Vastasel juhul võib Jailbreak kommuun midagi avastada.
NSA ei pea kasutama mingeid juhuslikult avastatud tagauksi, vaid vastavalt USA turul toimetavad firmad alluma USA seadustele ja regulatsioonidele ehk tootja/turustaja on kohustatud tegema NSA-ga koostööd ja vajadusel tagauksed projekteerima ja ehitama. Lisaks kohustuvad firmad sellest vaikima ja see kõik toimub vastavatelt (salajastele)seadustele ehk on USA vaatepunktist õiguspärane ehk JOKK. Ja kui keegi juhuslikult selle salajasuse vastu eksib, siis uurib asja salajane erikomisjon ja kohut mõistab salajane kohus, arvatavalt ka karistuse kandmine salavanglas Kuskil oli jutt, et kohtualune ei tohi oma kohtuasja sisu isegi oma perekonnaga jagada.
Mitmel juhul on olnud märgata ja tunda firmade, eriti suurfirmade vastuseisu NSA tegevusele aga seadused on täitmiseks ja ei saa ka suured USA võimu vastu.
Praktikas arvatavasti NSA oma nuhkimissurvega ei looda ainult seaduse survele vaid kasutab ka präänikut, kui vaja makstakse tagauste "tootmine" kinni, samuti on tõenäoline, et NSA saab firmadele pakkuda ka kogutud luureandmeid, otsesest tööstusspionaažist kuni infoni pealkuulatud hangetest, läbirääkimistest kuni muu salaja kogutud infoni. Win-win olukord, kus USA riiklik julgeolek saab võimekust juurde ja USA infotehnoloogiagigandid hoiavad globaalselt turul juhtohjad oma käes.
Täna enam ei imestaks, kui teatud suured ostud nt Microsofti Skype ost on NSA initsiatiiv, kus NSA huvi on saada laialt levinud turvaline suhtluskanal oma kontrolli alla. Mingil põhjusel kõik sellised "turvalised" ja levikuga tarkvara ja muu nodi maandub lõpuks mõne USA firma kaukas.
Ka rahaliselt ei ole USA jaoks võimatu olukord, kus NSA huvi korral riik laseb raha juurde trükkida ja trükitud raha eest aidatakse mõnel suurel mõni oluline sektor USA kontrolli alla osta.
Ses mõttes, et kuidas sa takistad USA-s millegi müümist? Pigem tulevad müügikeelud muudel kontinentidel, aga mitte USA-s.
Kui raadioside vahendit tahad turul müüa, peab luba olema. Vahet pole, millisel kontinendil/riigis. Et luba saada, pead täitma teatud tingimused (tagaukse(d) orgunnima näiteks). Need kes privaatsust pakuvad, ei trügi massidesse. Hinnad ka vastavad. _________________ - censored -
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse sa ei või vastata selle foorumi teemadele sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis sa ei saa lisada manuseid selles foorumis sa võid manuseid alla laadida selles foorumis
Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.