Avaleht
uus teema   vasta Raud »  Kõvad kettad »  Ketta uimasus, bootimise aeg jne. märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele 1, 2  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
Condamed
Kreisi kasutaja
Condamed

liitunud: 04.12.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.07.2013 18:15:08 Ketta uimasus, bootimise aeg jne. vasta tsitaadiga

Tervist!

Järjekordselt siis pöördun siia enda murega, kuna midagi muud ei ole peale hakata lihtsalt.
Nimelt mis on Windows 7 normaalne bootimise aeg? Enda praegune ketas boodib kuskil 2 minutit, kõrval 10a vana AMD Duron masin boodib Win7't minut ja natuke peale.
Lisaks ei avane tihtipeale osad programmid ning arvutil esineb freezemist kuskil 10'ks sekundiks või rohkemaks.
League Of Legendsit ei saa näiteks üldse enam mängida kuna FPS on alla 20 ja väga haigelt uimane on mäng, vana Hitachi kettaga (+kehvem CPU ja video) oli maxed out FPS 60 ning laadis ka ~4 korda kiiremini.
Kuna kettale sain vaid käimaminekugarantii (siitsamast ostetud), siis kahjuks garantiisse pole teda kuhugi viia.
Kas sellise asja puhul võiks näiteks 'zero fill' aidata? Kunagi lugesin selle kohta kuskilt teemast, aga enam ei mäleta täpselt, kust.
Kettaks on Samsung Spinpoint F3 HD103SJ, tahaksin HD Tune Smart screeni ka siia lisada, kuid kahjuks see programm lihtsalt ei avane enam (nagu ka paljud teised).

Tänud vastajatele!

EDIT:
tsitaat:
3 GHz processor
2 GB of RAM (Windows Vista and 7 users should use 4 GB of RAM or more.)
12 GB available hard disk space
GeForce 8800 or equivalent video card (Dedicated GPU with 512MB+ Video Memory(VRAM))
Support for DirectX v9.0c or better.
Windows XP with the latest service pack installed, Windows Vista with the latest service pack installed, or Windows 7
The latest update to .NET Framework from Microsoft


See ei ole ju normaalne, et sellisete Recommended nõuetega mäng ei jookse mu arvutil.
Phenom II X4 965 BE
6GB DDR3 1333Mhz
HD5850 1GB GDDR5
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 58
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 23.07.2013 18:19:21 vasta tsitaadiga

Kui on ketta viga, siis on tegu ketta füüsilise kahjustusega. Seda viga, kahjuks, ei lapi enam mingit moodi.

Üks võimalik esmane kontrolli-variant, et paned ketta USB-boksiga / või USB-üleminekuga mõne teise arvuti külge.
Ja siis paned teises arvutis jooksma HD Tune Full Skänni ning vaatad kas kõik ruudud on ilusti rohelised.
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Condamed
Kreisi kasutaja
Condamed

liitunud: 04.12.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.07.2013 18:20:55 vasta tsitaadiga

tahanteada kirjutas:
Kui on ketta viga, siis on tegu ketta füüsilise kahjustusega. Seda viga, kahjuks, ei lapi enam mingit moodi.

Üks võimalik esmane kontrolli-variant, et paned ketta USB-boksiga / või USB-üleminekuga mõne teise arvuti külge.
Ja siis paned teises arvutis jooksma HD Tune Full Skänni ning vaatad kas kõik ruudud on ilusti rohelised.


Okei, aga kas viga ei saa olla äkki näiteks ketta firmwares (uitmõte)?
Viimati Smarti vaatasin, siis oli nagu näitude poolest OK.
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 58
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pinTero
HV veteran
pinTero

liitunud: 10.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.07.2013 18:51:18 vasta tsitaadiga

Tegid uue teema? https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?t=579937&

Soovitaksin veel omalt poolt ühte programmi - MHDD. Sellega saab teha kettale täieliku lugemistesti, ning näha tulemust ka reaalajas graafiliselt. http://hddguru.com/software/2005.10.02-MHDD/

Pead kirjutama ISO plaadile ning plaadilt buutima. BIOS'is peab kindlasti olema kettakontroller testimise ajaks IDE peal. AHCI seadega MHDD kettaid ei näita.
Asi käib üldiselt väga lihtsalt - buudid üles, valid ketta ja vajutad F4 ja kohe veelkord F4 (ilma midagi muutmata). Ja siis vaatad, kuidas kastikesed ekraanil jooksma hakkavad icon_smile.gif
Panen ühe pildi ka, kuidas asi välja näeb: http://i.stack.imgur.com/EkcfP.jpg Rohelised ja pruunid blokid on halb tulemus ning punased blokid väga halb. Punane X on juba täiesti loetamatu blokk.

Hoiatuseks olgu öeldud, et MHDD on üsna karm programm ja kui kettal on olulisi andmed, siis enne juhendit lugemata seadistustega eksperimenteerida ei maksa.
Kommentaarid: 150 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 132
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Condamed
Kreisi kasutaja
Condamed

liitunud: 04.12.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.07.2013 19:12:45 vasta tsitaadiga

pinTero kirjutas:
Tegid uue teema? https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?t=579937&

Soovitaksin veel omalt poolt ühte programmi - MHDD. Sellega saab teha kettale täieliku lugemistesti, ning näha tulemust ka reaalajas graafiliselt. http://hddguru.com/software/2005.10.02-MHDD/

Pead kirjutama ISO plaadile ning plaadilt buutima. BIOS'is peab kindlasti olema kettakontroller testimise ajaks IDE peal. AHCI seadega MHDD kettaid ei näita.
Asi käib üldiselt väga lihtsalt - buudid üles, valid ketta ja vajutad F4 ja kohe veelkord F4 (ilma midagi muutmata). Ja siis vaatad, kuidas kastikesed ekraanil jooksma hakkavad icon_smile.gif
Panen ühe pildi ka, kuidas asi välja näeb: http://i.stack.imgur.com/EkcfP.jpg Rohelised ja pruunid blokid on halb tulemus ning punased blokid väga halb. Punane X on juba täiesti loetamatu blokk.

Hoiatuseks olgu öeldud, et MHDD on üsna karm programm ja kui kettal on olulisi andmed, siis enne juhendit lugemata seadistustega eksperimenteerida ei maksa.


Põhimõtteliselt jah, aga kuna nüüd ei avane juba mõned programmid ka ning vanasse teemasse postitada ei saanud, siis tegin uue.
Proovin selle MHDD ära, kuna DVD-seadet ei kasuta siis proovin USBle panna.

Kettal hetkel õnneks midagi olulist ei ole, põhimõtteliselt puhas install.
Kurat ma ei saa aru, mis sel HDTunel viga on, tegin reinstalli kuid lihtsalt ei ava. Temperatuuri näen notificationsite juures kuid programmi ennast ei näita. icon_neutral.gif
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 58
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
loox
HV kasutaja

liitunud: 25.06.2006




sõnum 23.07.2013 19:46:22 vasta tsitaadiga

võid proovida smartmontools-i, see jookseb konsooliaknas. http://sourceforge.net/apps/trac/smartmontools/wiki/Download
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
HacaX
HV Guru
HacaX

liitunud: 22.01.2004




sõnum 24.07.2013 15:12:13 vasta tsitaadiga

OT: algatuseks võiks muidugi ka lihtsalt EventViewerisse kiigata, kas seal ei ole veateateid mis probleemile valgust võiks heita. Näiteks "disk timeout" või "read error" vms. Isiklikult vaataks ka Control Panelis Systemist "Device Manager"i üle, ega seal hüüumärke või IDE/SATA andmetes kettal PIO resiimi aktiivne ei ole...
_________________
IMO & GPLed
Kommentaarid: 24 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Condamed
Kreisi kasutaja
Condamed

liitunud: 04.12.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.07.2013 15:31:26 vasta tsitaadiga

HacaX kirjutas:
OT: algatuseks võiks muidugi ka lihtsalt EventViewerisse kiigata, kas seal ei ole veateateid mis probleemile valgust võiks heita. Näiteks "disk timeout" või "read error" vms. Isiklikult vaataks ka Control Panelis Systemist "Device Manager"i üle, ega seal hüüumärke või IDE/SATA andmetes kettal PIO resiimi aktiivne ei ole...


Device manager:


Misasi see Marvell 91XX Config ATA device on? icon_rolleyes.gif
Sain endal nüüd non-pro HD Tune tööle ja full scan ühtegi bad sectorit ei näidanud.
Täielik müstika, hakkan juba kartma, et asi emaplaadis. Hetkel pole võimalust kuskil teises arvutis proovida ka.
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 58
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pinTero
HV veteran
pinTero

liitunud: 10.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.07.2013 15:37:22 vasta tsitaadiga

Marvell on emaplaadil olev lisa-sata kontroller. Peaks olema eraldi SATA pesad sellel. Kui seda ei kasuta, siis lülita Biosis üldse välja..
USB3 draiver paistab ka puudu olevat.

Aga mind huvitab rohkem, kas said MHDD tööle ja mis tulemused olid?
Kommentaarid: 150 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 132
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Condamed
Kreisi kasutaja
Condamed

liitunud: 04.12.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.07.2013 15:39:32 vasta tsitaadiga

Eile ei jõudnud, täna proovin selle Unetbootin programmi ära et MHDD pulgale ajada.
Aga kui ketas hoopis sinna Marvelli ühendada? Mis vahet sellel oleks?
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 58
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pinTero
HV veteran
pinTero

liitunud: 10.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.07.2013 16:05:16 vasta tsitaadiga

Condamed kirjutas:
Aga kui ketas hoopis sinna Marvelli ühendada? Mis vahet sellel oleks?

Vahe on kiiruses. Need eraldi kiibiga SATA kontrad käivad tavaliselt PCI-Expressi siini pidi ja on piiratud x1 kiirusega. (tavaketta puhul pole ilmselt vahet, kuid SATA3 SSD annab juba tunda)
Võid ju proovida - installi draiver ära, pista ketas sinna Marvelli pessa ja proovi buutida.
Kommentaarid: 150 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 132
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ThedEviL
HV Guru
ThedEviL

liitunud: 13.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.07.2013 18:52:04 vasta tsitaadiga

Mis siin pead vaevata. Sümptomid on täielikult Samsungi ketta surmale vastavad.
Ketas on peedis. Samsungi ketas hakkab smarti pekki keerama alles siis kui ketas nii surnud on et LLF'i teha ei lase.

Tõenäoliselt on eelmisel omanikul ketas bade loopima hakanud, siis on teinud LLF'i, mis samsungi puhul kaotas ilusti smartist bad sectorid counti ära, ja sulle maha müünud.

Tee test:
http://hddscan.com/

Kui sektori latency on üle 50ms on ketas purgis. Ennustan süptomite järgi sul seda sinna 500 kanti. thumbs_up.gif
Kommentaarid: 108 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pinTero
HV veteran
pinTero

liitunud: 10.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.07.2013 19:01:13 vasta tsitaadiga

ThedEviL kirjutas:

Tee test:
http://hddscan.com/

Asjalik utiliit thumbs_up.gif Kuigi objektiivse tulemuse saamiseks peaks seda testi jooksutama ilmselt nii, et testitav ketas on süsteemis lisakettana. Muidu kukub latency maha, kui nt. Windows Update vahepeal tegutsema hakkab vms..
Kommentaarid: 150 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 132
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ThedEviL
HV Guru
ThedEviL

liitunud: 13.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.07.2013 19:03:21 vasta tsitaadiga

pinTero, õigust räägid.
Tegelikkuses peaks seda ketta testi asja Hireni xp all tegema.
http://www.hirensbootcd.org/download/

Sellega pulk peaks igal kodanikul käepärast olema.
Kommentaarid: 108 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Plumbum
HV vaatleja

liitunud: 16.02.2009




sõnum 24.07.2013 19:24:20 vasta tsitaadiga

Lihtsalt uudishimust küsiks kuidas saab smart attribuudid mingi nn. LLF nullida?
Minu teada pole smarti info manipuleerimine väljaspool tehast võimalik.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pinTero
HV veteran
pinTero

liitunud: 10.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.07.2013 19:28:28 vasta tsitaadiga

Plumbum kirjutas:
Lihtsalt uudishimust küsiks kuidas saab smart attribuudid mingi nn. LLF nullida?
Minu teada pole smarti info manipuleerimine väljaspool tehast võimalik.

Tegelikult Reallocated Sectors Count ei saa jah muutuda. Küll aga saab Current Pending ja Offline Uncorrectable. Ja siis ongi nii, et ülekirjutamine nullib need kaks ära, kuid reallocated jääb samas ka nulli...
Kommentaarid: 150 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 132
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ThedEviL
HV Guru
ThedEviL

liitunud: 13.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.07.2013 19:30:27 vasta tsitaadiga

Plumbum, Samsung kettad on alati töötanud vastupidiselt teiste loogikale.
Samsungi enda tool on alati peale LFF'i SMarti bad, reallocated ja pending sectorid ära nullinud.
Kommentaarid: 108 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 24.07.2013 20:16:46 vasta tsitaadiga

Smardist liialt leili pole m6tet sattuda, kuna erinevad firmad kasutavad erinevalt tulemite käsitlust.
---
Näiteks HDDscani SMART annab tihti teise tulemi kui annavad näiteks HD Tune v6i NHC.
---
Samuti on v6imalikud kahjustused mida näitab HD Tune oma Full Skänniga, kuid samas tunnistab SMART selle ketta terveks.
---
Teemasse: ketas teise masina külge ja siis HD Tune full skänn jooksma.

Postitatud Sony Ericsson mobiililt
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Condamed
Kreisi kasutaja
Condamed

liitunud: 04.12.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.07.2013 15:23:08 vasta tsitaadiga

Nii, skännisin siis ketast ka HDDScan programmiga, nagu kasutaja ThedEvil soovitas.
Tulemus on selline:

Spoiler Spoiler Spoiler


Kas selle testi järgi on olukord väga paha?
Mainisid, et üle 50ms on ketas purgis, enamus on küll seal 5ms peal aga palju on ka üle. Ise ei oska järeldusi teha sellest.

Tahanteada, sain endal ka HD Tune tööle ja full scan ei näidanud ühtegi badi.

Kas sellise probleemi puhul võiks HDD Regenerator aidata? Ma mäletan, et kunagi üks Hitachi ketas hakkas ka bade näitama ning siis tuttav soovitas HDD Regeneratorit ning peale selle jooksutamist oli scan puhas ja ketas toimetas väga hästi aastaid.
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 58
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tarc
HV Guru
tarc

liitunud: 21.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.07.2013 17:05:00 vasta tsitaadiga

Kustuta ketta algusest paar giga ära, siis peaks normaalselt kasutada saada.
_________________
Pakkumistes arvestan, et kodanik asub Tallinnas Tondil, kui profiilis pole märgitud teisiti.
Prosed, mälud, kettad, lcd-d, wifid, wwanid, laadijad ja muu. PS-is lähem inf.
Kommentaarid: 841 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 1 :: 638
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
avrn
Kreisi kasutaja

liitunud: 16.02.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.07.2013 20:26:47 vasta tsitaadiga

Mismoodi seda sealt kustutad? Pigem tuleks tuleks partitsioon(id) vormistada selliselt, et vigane ala sealt välja jääks.
Mõistlik oleks kasutada mõnd linuxil baseeruvat vigurit, nt. eespool soovitet Hiren`i plaat.
Võibolla saab ka Win`i omaga, tehes vigasesse ossa eraldi partitsiooni ja seda mitte kasutada või siis hiljem kustutada.
Kui see Windowsi oma muidugi erroreid pilduma ei hakka.
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pinTero
HV veteran
pinTero

liitunud: 10.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.07.2013 20:39:59 vasta tsitaadiga

Piltide järgi tundub, et need aeglased blokid on kettal laiali. Siis ei aita ka algusest kustutamine...
Eks tuleb lihtsalt nentida fakti, et see ketas on omadega õhtal ja tuleb asendus vaadata.
Eks kasutatud ja garantiita asja ostmisel peab paratamatult olema valmis ka riskima, et asi hiljem saba annab. Kui see ketas muidugi kohe peale esmast kasutamist neid trikke tegi, võid ju müüjale pretensiooni esitada..
Kommentaarid: 150 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 132
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tarc
HV Guru
tarc

liitunud: 21.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.07.2013 21:02:38 vasta tsitaadiga

tcumen kirjutas:
Mismoodi seda sealt kustutad? Pigem tuleks tuleks partitsioon(id) vormistada selliselt, et vigane ala sealt välja jääks.
Mõistlik oleks kasutada mõnd linuxil baseeruvat vigurit, nt. eespool soovitet Hiren`i plaat.
Võibolla saab ka Win`i omaga, tehes vigasesse ossa eraldi partitsiooni ja seda mitte kasutada või siis hiljem kustutada.
Kui see Windowsi oma muidugi erroreid pilduma ei hakka.


Ise seletad ju täpselt ära.
Wini installi käigus saab selle ilusti ära teha.

_________________
Pakkumistes arvestan, et kodanik asub Tallinnas Tondil, kui profiilis pole märgitud teisiti.
Prosed, mälud, kettad, lcd-d, wifid, wwanid, laadijad ja muu. PS-is lähem inf.
Kommentaarid: 841 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 1 :: 638
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Condamed
Kreisi kasutaja
Condamed

liitunud: 04.12.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.07.2013 03:08:12 vasta tsitaadiga

Mäh, viimane lootus oli mul põhimõtteliselt HDD Regenerator ja ei midagi, mitte ühtegi paha sektorit ei leidnud. thumbs_down.gif
Panen kohe MHDD käima ja vaatan, mis too ülteb. Hetkel ei ole raha ka kettasse investeerida, seega püüan teda kuidagigi korralikult toimetamas hoida.
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 58
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pinTero
HV veteran
pinTero

liitunud: 10.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.07.2013 03:27:38 vasta tsitaadiga

Ei olegi bad sectoreid, vaid on "poolpehmed" sektorid. Sellest ka see uimasus ja kinnikiilumised...
Võid ju proovida "zero filli" ka teha - võib ehk paremaks minna. MHDD'ga saab nii, kui kirjutad käsureale erase, 3x "enter" ning "y". (see hävitab muidugi kõik andmed!)
Kommentaarid: 150 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 132
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Condamed
Kreisi kasutaja
Condamed

liitunud: 04.12.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.07.2013 03:33:37 vasta tsitaadiga

pinTero kirjutas:
Ei olegi bad sectoreid, vaid on "poolpehmed" sektorid. Sellest ka see uimasus ja kinnikiilumised...
Võid ju proovida "zero filli" ka teha - võib ehk paremaks minna. MHDD'ga saab nii, kui kirjutad käsureale erase, 3x "enter" ning "y". (see hävitab muidugi kõik andmed!)


Ei saa mitte kuidagi seda MHDD'd tööle. icon_sad.gif
Proovisin tervet Hirensit peale panna kuid ikka ütleb, et boot error.
Võibolla teen ma midagi valesti (olen varem vaid bootable USB'sid Windowsi installimiseks teinud). Kas ma pean pulga kuidagi ette valmistama?

E: Kas mingi valemiga kõike neid uimaseid ja vinguvaid sektoreid täielikult ära kaotada/kustutada ei saa? Endale piisab 500GB vabalt, seega mahu kaotus, mis nende kustutamisega (kui see on muidugi võimalik) kaasneks, poleks probleem.
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 58
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
part24
HV kasutaja
part24

liitunud: 03.10.2008




sõnum 26.07.2013 04:29:27 vasta tsitaadiga

icon_eek.gif

viimati muutis part24 19.09.2013 15:43:37, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 37 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 26.07.2013 10:33:36 vasta tsitaadiga

Sain siis järgmise taolise ketta, (Hitachi 250GB ketas) millel SMART on OK, kuid HD Tune Full Skänn näitab, et ketta keskel on 2,8% suurusega hävinud piirkond. Panin sellesse masinasse, millelt kirjutan, selle ketta jooksma, et huvi pärast jälgida, kuidas ja kas toimub ketta edasine häving või seda ei toimu.
----------------
Kui edasist hävingut ei toimu, saab seda ketast veel kasutada nii 150GB suuruse reserv-kettana. icon_cool.gif
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pinTero
HV veteran
pinTero

liitunud: 10.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.07.2013 15:55:54 vasta tsitaadiga

Condamed- http://www.hiren.info/pages/bootcd-on-usb-disk. Proovi, kas selle õpetuse järgi saab..
Kommentaarid: 150 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 132
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Condamed
Kreisi kasutaja
Condamed

liitunud: 04.12.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.07.2013 19:25:27 vasta tsitaadiga

pinTero kirjutas:
Condamed- http://www.hiren.info/pages/bootcd-on-usb-disk. Proovi, kas selle õpetuse järgi saab..


Sain MHDD testi tööle, kuid poole peal hakkas õues koledasti välku paugutama ning ma ei tahtnud riskida.
Poole peal oli tulemus selline:
3ms: 3702736
10ms:286
50ms:55

Ja veel üks rumal küsimus.
Seal ketta valikus oli kirjas nii:
1 PORT 1F0h (Primary controller)
3 PORT 170h (Secondary controller)
5 PORT 100h (PC-3000 board)
6 ja 8 PCI Controllers (ja kuue all oli siis minu ketas)

Et mis mõttes ta on PCI Controlleri all? Tavalisse SATA pessa mul ühendatud, miks ta näitab PCI controller? icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 58
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pinTero
HV veteran
pinTero

liitunud: 10.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.07.2013 20:34:14 vasta tsitaadiga

Condamed kirjutas:

Poole peal oli tulemus selline:
3ms: 3702736
10ms:286
50ms:55

Et mis mõttes ta on PCI Controlleri all? Tavalisse SATA pessa mul ühendatud, miks ta näitab PCI controller? icon_rolleyes.gif


See on huvitav, sest too Windowsi scan näitas ju aeglaseid bokke laiali olevat.. aga eks tee täielik scan ära ja vaata, milline lõplik tulemus on.

MHDD'l nn. native-sata (AHCI) tuge ei ole, IDE seadistuses SATA on tema jaoks PCI kontroller.
Kommentaarid: 150 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 132
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Amilo
HV kasutaja
Amilo

liitunud: 05.05.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.07.2013 21:58:32 vasta tsitaadiga

Mul siis päris halvasti?
Kommentaarid: 18 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Condamed
Kreisi kasutaja
Condamed

liitunud: 04.12.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.07.2013 22:55:35 vasta tsitaadiga

pinTero kirjutas:
Condamed kirjutas:

Poole peal oli tulemus selline:
3ms: 3702736
10ms:286
50ms:55

Et mis mõttes ta on PCI Controlleri all? Tavalisse SATA pessa mul ühendatud, miks ta näitab PCI controller? icon_rolleyes.gif


See on huvitav, sest too Windowsi scan näitas ju aeglaseid bokke laiali olevat.. aga eks tee täielik scan ära ja vaata, milline lõplik tulemus on.

MHDD'l nn. native-sata (AHCI) tuge ei ole, IDE seadistuses SATA on tema jaoks PCI kontroller.


Aga see ei näita siis? Näitab ju. icon_biggrin.gif
Lihtsalt poole pealt panin testi kinni, aga nüüd millegipärast enam ketast ei näita, BIOSi seaded samad (Native IDE), aga peale SATA kaabli teise pessa lükkamist enam ketast ei tuvasta see MHDD. icon_neutral.gif
Aga räägi palun, tahanteada, et kuidas saa kettalt neid pahasid sektoreid maha kustutad? icon_rolleyes.gif Et 250GB'st jääb 150GB reservkettaks vms.?
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 58
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pinTero
HV veteran
pinTero

liitunud: 10.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.07.2013 02:39:27 vasta tsitaadiga

3ms, 10ms ja 50ms ongi normaalne tulemus. Palju siis poole peal rohelisi, pruune või punaseid oli? Ma eeldasin, et mitte ühtegi icon_rolleyes.gif

MHDD on kaval programm. IDE puhul töötab ainult Master kanaliga. Järelikult sul emaplaat emuleerib selle teise SATA pesa hetkel Slave IDE'ks icon_smile.gif

Amilo:
pinTero kirjutas:
ThedEviL kirjutas:

Tee test:
http://hddscan.com/

Asjalik utiliit thumbs_up.gif Kuigi objektiivse tulemuse saamiseks peaks seda testi jooksutama ilmselt nii, et testitav ketas on süsteemis lisakettana. Muidu kukub latency maha, kui nt. Windows Update vahepeal tegutsema hakkab vms..

icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 150 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 132
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Condamed
Kreisi kasutaja
Condamed

liitunud: 04.12.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.07.2013 21:11:44 vasta tsitaadiga

No juhe on nüüd küll täitsa koos.
Tegin siis MHDD testi ära ja tulemus on selline:
Spoiler Spoiler Spoiler


Mälud testisin ka juba ära- 100% pass ilma ühegi errorita.
No mida peed veel viga saab olla? Selle testi järgi nagu ketas OK? icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 58
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
part24
HV kasutaja
part24

liitunud: 03.10.2008




sõnum 28.07.2013 00:30:46 vasta tsitaadiga

icon_eek.gif

viimati muutis part24 19.09.2013 15:44:00, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 37 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Condamed
Kreisi kasutaja
Condamed

liitunud: 04.12.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.07.2013 00:54:43 vasta tsitaadiga

Masinal on praktiliselt puhas install, tegi seda pulli ju kohe alguses.
Proovin uuesti Windowsi peale panna ja nende programmidega kohtitseda natuke, ühtlasi teen siis zero filli ka juba ära.
Aga muret teeb lihtsalt see, et üksi teine ketas pole kunagi niiviisi teinud, isegi ~aastakese jagu saasta kogunud vana ketas. Ma loodan, et emaplaadis viga pole. icon_neutral.gif
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 58
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
part24
HV kasutaja
part24

liitunud: 03.10.2008




sõnum 28.07.2013 11:23:46 vasta tsitaadiga

icon_eek.gif

viimati muutis part24 19.09.2013 15:44:15, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 37 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Plumbum
HV vaatleja

liitunud: 16.02.2009




sõnum 28.07.2013 11:35:14 vasta tsitaadiga

part24 kirjutas:
Kui see on su profiilis märgitud kooslus, siis paistab asi selge olema. 4 pesa peale 3 Apaceri moodulit ei saa ju kuidagi kaht kanalit moodustada? Järelikult sääl su masina pidurid ongi, mitte kettas! Üks sihuke 2 gigane 1333 Apacer veel juure muretseda, unganged mode dual channel, ja peaks osa muret või siis kõik mured murtud olema!


part24 kirjutas:
Kui see on su profiilis märgitud kooslus, siis paistab asi selge olema. 4 pesa peale 3 Apaceri moodulit ei saa ju kuidagi kaht kanalit moodustada? Järelikult sääl su masina pidurid ongi, mitte kettas! Üks sihuke 2 gigane 1333 Apacer veel juure muretseda, unganged mode dual channel, ja peaks osa muret või siis kõik mured murtud olema!


Dual Ch vs. Single Ch mäluga on jõudluse vahe marginaalne.
Järele proovitud!

Uuenda äkki SATA kontrolleri driverid, nii intel kui ka see mis installimata, Jmicron oli seal pildil vist.
Ja USB ka, esimese asjana peale installi tuleks driverid korda sättida, chipset kõige pealt ja ülejäänud järgi, siis hakkad mänge mängima ja muu tiluliluga tegelema
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
part24
HV kasutaja
part24

liitunud: 03.10.2008




sõnum 28.07.2013 11:40:58 vasta tsitaadiga

icon_eek.gif

viimati muutis part24 19.09.2013 15:44:40, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 37 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Plumbum
HV vaatleja

liitunud: 16.02.2009




sõnum 28.07.2013 11:44:40 vasta tsitaadiga

Part ära targuta, sümptomid mis esimeses postis ei ole kohe kindlasti seotud dual vs single või hybrid mälu seadetes.
Või tahad väita, et kui mälu on 2x1GB dual või 1x2GB single on boodiaja vahe 2kordne?
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
A.S.
HV Guru

liitunud: 27.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.07.2013 11:53:54 vasta tsitaadiga

Huvitav, kas seda siis vaadata ei ole võimalik, mis asi buutimisel-töötamisel uimerdab?
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
part24
HV kasutaja
part24

liitunud: 03.10.2008




sõnum 28.07.2013 12:10:05 vasta tsitaadiga

icon_eek.gif

viimati muutis part24 19.09.2013 15:45:00, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 37 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 28.07.2013 12:28:36 vasta tsitaadiga

See on ikka huvitav küll, kuidas katkise / mittekorras kõvaketta peksmise asemel emaplaati peksma hakatakse. icon_smile.gif beer_yum.gif

Hiljuti nägin pool-katkist ketast, mis töötas, aga katalooge avas nii "5-10 minutit per kataloog". Ja HD Tune näitas ketta lugemiskiiruseks suurusjärgus "parimates piirkondades" a 0,2-0,3MB, "halvemates piirkondades" a 2-3MB icon_smile.gif
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
part24
HV kasutaja
part24

liitunud: 03.10.2008




sõnum 28.07.2013 12:50:31 vasta tsitaadiga

icon_eek.gif

viimati muutis part24 19.09.2013 15:45:13, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 37 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Condamed
Kreisi kasutaja
Condamed

liitunud: 04.12.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.07.2013 19:16:18 vasta tsitaadiga

Tegin zero filli ära, eemaldasin ajutiselt ühe 2gb klotsi, et mälu dual channelis jookseks, tegin Windowsile 80GB suuruse partitioni ja installisin ära Windowsi, tundus nagu parem, kuid nüüd pean ühe probleemi tõttu Windowsi uuesti installima, ei tea kui suur see zero filli efekt siis on, kui nüüd Windowsi partitionit formatima hakkan. Loodan, et see midagi ei muuda. Ja ärge unustage, et bootimise venimine polegi mulle nii tähtis, pigem nagu Windowsisisene venimine ja kiilumine. Kohe hakkan uuesti Wini istallima, eks siis homme annan teada, kas läks midagi paremaks. thumbs_up.gif
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 58
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
part24
HV kasutaja
part24

liitunud: 03.10.2008




sõnum 28.07.2013 19:51:50 vasta tsitaadiga

icon_eek.gif

viimati muutis part24 19.09.2013 15:45:28, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 37 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Condamed
Kreisi kasutaja
Condamed

liitunud: 04.12.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.07.2013 20:15:04 vasta tsitaadiga

4GB ongi ajutiselt, plaanis üks 2GB klots veel juurde osta.
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 58
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pinTero
HV veteran
pinTero

liitunud: 10.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.07.2013 21:48:59 vasta tsitaadiga

Peab tõdema, et kuigi see MHDD lugemistest on korras, ei pruugi see veel tähendada, et ketas ongi 100% korras.
Olen näinud kettaid (küll Hitachid), millel SMART puhas, MHDD korras ja ometi kippus Windows aeg-ajalt "katki" minema. Ainus vihje oli disk erroreid täis Windowsi Event Viewer. Ketas sai garantiikorras välja vahetatud ja probleemid kadusid.

Condamed - kui saad Wini uuesti peale, siis hoia Event Vieweris "System" logil silma peal. Teiseks võiksid üle vaadata ka Smardi vealogi (ATA Error Log). Kõige lihtsam on mingi Linux pulgale ajada (SystemrescueCD või Knoppix) ning tõmmata käsku: smartctl -a /dev/sda
Kommentaarid: 150 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 132
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Condamed
Kreisi kasutaja
Condamed

liitunud: 04.12.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.07.2013 23:01:17 vasta tsitaadiga

pinTero kirjutas:
Peab tõdema, et kuigi see MHDD lugemistest on korras, ei pruugi see veel tähendada, et ketas ongi 100% korras.
Olen näinud kettaid (küll Hitachid), millel SMART puhas, MHDD korras ja ometi kippus Windows aeg-ajalt "katki" minema. Ainus vihje oli disk erroreid täis Windowsi Event Viewer. Ketas sai garantiikorras välja vahetatud ja probleemid kadusid.

Condamed - kui saad Wini uuesti peale, siis hoia Event Vieweris "System" logil silma peal. Teiseks võiksid üle vaadata ka Smardi vealogi (ATA Error Log). Kõige lihtsam on mingi Linux pulgale ajada (SystemrescueCD või Knoppix) ning tõmmata käsku: smartctl -a /dev/sda


Sain Windowsi nüüd uuesti peale, aga millel ma täpsemalt seal Event Vieweris silma peal peaksin hoidma?
Uuendasin ka BIOSi viimase versioonini ja boot tundub nagu kiirem (eriti see emaplaadi 'Post screen' või kuidas seda kutsutakse). Hetkel nagu probleeme pole esinenud (ptui-ptui-ptui).
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 58
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  Kõvad kettad »  Ketta uimasus, bootimise aeg jne. mine lehele 1, 2  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.