|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
Condamed
Kreisi kasutaja

liitunud: 04.12.2011
|
23.07.2013 18:15:08
Ketta uimasus, bootimise aeg jne. |
|
|
Tervist!
Järjekordselt siis pöördun siia enda murega, kuna midagi muud ei ole peale hakata lihtsalt.
Nimelt mis on Windows 7 normaalne bootimise aeg? Enda praegune ketas boodib kuskil 2 minutit, kõrval 10a vana AMD Duron masin boodib Win7't minut ja natuke peale.
Lisaks ei avane tihtipeale osad programmid ning arvutil esineb freezemist kuskil 10'ks sekundiks või rohkemaks.
League Of Legendsit ei saa näiteks üldse enam mängida kuna FPS on alla 20 ja väga haigelt uimane on mäng, vana Hitachi kettaga (+kehvem CPU ja video) oli maxed out FPS 60 ning laadis ka ~4 korda kiiremini.
Kuna kettale sain vaid käimaminekugarantii (siitsamast ostetud), siis kahjuks garantiisse pole teda kuhugi viia.
Kas sellise asja puhul võiks näiteks 'zero fill' aidata? Kunagi lugesin selle kohta kuskilt teemast, aga enam ei mäleta täpselt, kust.
Kettaks on Samsung Spinpoint F3 HD103SJ, tahaksin HD Tune Smart screeni ka siia lisada, kuid kahjuks see programm lihtsalt ei avane enam (nagu ka paljud teised).
Tänud vastajatele!
EDIT:
| tsitaat: |
3 GHz processor
2 GB of RAM (Windows Vista and 7 users should use 4 GB of RAM or more.)
12 GB available hard disk space
GeForce 8800 or equivalent video card (Dedicated GPU with 512MB+ Video Memory(VRAM))
Support for DirectX v9.0c or better.
Windows XP with the latest service pack installed, Windows Vista with the latest service pack installed, or Windows 7
The latest update to .NET Framework from Microsoft |
See ei ole ju normaalne, et sellisete Recommended nõuetega mäng ei jookse mu arvutil.
Phenom II X4 965 BE
6GB DDR3 1333Mhz
HD5850 1GB GDDR5
|
|
| Kommentaarid: 63 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
58 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
23.07.2013 18:19:21
|
|
|
Kui on ketta viga, siis on tegu ketta füüsilise kahjustusega. Seda viga, kahjuks, ei lapi enam mingit moodi.
Üks võimalik esmane kontrolli-variant, et paned ketta USB-boksiga / või USB-üleminekuga mõne teise arvuti külge.
Ja siis paned teises arvutis jooksma HD Tune Full Skänni ning vaatad kas kõik ruudud on ilusti rohelised.
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Condamed
Kreisi kasutaja

liitunud: 04.12.2011
|
23.07.2013 18:20:55
|
|
|
| tahanteada kirjutas: |
Kui on ketta viga, siis on tegu ketta füüsilise kahjustusega. Seda viga, kahjuks, ei lapi enam mingit moodi.
Üks võimalik esmane kontrolli-variant, et paned ketta USB-boksiga / või USB-üleminekuga mõne teise arvuti külge.
Ja siis paned teises arvutis jooksma HD Tune Full Skänni ning vaatad kas kõik ruudud on ilusti rohelised. |
Okei, aga kas viga ei saa olla äkki näiteks ketta firmwares (uitmõte)?
Viimati Smarti vaatasin, siis oli nagu näitude poolest OK.
|
|
| Kommentaarid: 63 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
58 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pinTero
HV veteran

liitunud: 10.11.2001
|
23.07.2013 18:51:18
|
|
|
Tegid uue teema? https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?t=579937&
Soovitaksin veel omalt poolt ühte programmi - MHDD. Sellega saab teha kettale täieliku lugemistesti, ning näha tulemust ka reaalajas graafiliselt. http://hddguru.com/software/2005.10.02-MHDD/
Pead kirjutama ISO plaadile ning plaadilt buutima. BIOS'is peab kindlasti olema kettakontroller testimise ajaks IDE peal. AHCI seadega MHDD kettaid ei näita.
Asi käib üldiselt väga lihtsalt - buudid üles, valid ketta ja vajutad F4 ja kohe veelkord F4 (ilma midagi muutmata). Ja siis vaatad, kuidas kastikesed ekraanil jooksma hakkavad
Panen ühe pildi ka, kuidas asi välja näeb: http://i.stack.imgur.com/EkcfP.jpg Rohelised ja pruunid blokid on halb tulemus ning punased blokid väga halb. Punane X on juba täiesti loetamatu blokk.
Hoiatuseks olgu öeldud, et MHDD on üsna karm programm ja kui kettal on olulisi andmed, siis enne juhendit lugemata seadistustega eksperimenteerida ei maksa.
|
|
| Kommentaarid: 150 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
132 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Condamed
Kreisi kasutaja

liitunud: 04.12.2011
|
23.07.2013 19:12:45
|
|
|
| pinTero kirjutas: |
Tegid uue teema? https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?t=579937&
Soovitaksin veel omalt poolt ühte programmi - MHDD. Sellega saab teha kettale täieliku lugemistesti, ning näha tulemust ka reaalajas graafiliselt. http://hddguru.com/software/2005.10.02-MHDD/
Pead kirjutama ISO plaadile ning plaadilt buutima. BIOS'is peab kindlasti olema kettakontroller testimise ajaks IDE peal. AHCI seadega MHDD kettaid ei näita.
Asi käib üldiselt väga lihtsalt - buudid üles, valid ketta ja vajutad F4 ja kohe veelkord F4 (ilma midagi muutmata). Ja siis vaatad, kuidas kastikesed ekraanil jooksma hakkavad
Panen ühe pildi ka, kuidas asi välja näeb: http://i.stack.imgur.com/EkcfP.jpg Rohelised ja pruunid blokid on halb tulemus ning punased blokid väga halb. Punane X on juba täiesti loetamatu blokk.
Hoiatuseks olgu öeldud, et MHDD on üsna karm programm ja kui kettal on olulisi andmed, siis enne juhendit lugemata seadistustega eksperimenteerida ei maksa. |
Põhimõtteliselt jah, aga kuna nüüd ei avane juba mõned programmid ka ning vanasse teemasse postitada ei saanud, siis tegin uue.
Proovin selle MHDD ära, kuna DVD-seadet ei kasuta siis proovin USBle panna.
Kettal hetkel õnneks midagi olulist ei ole, põhimõtteliselt puhas install.
Kurat ma ei saa aru, mis sel HDTunel viga on, tegin reinstalli kuid lihtsalt ei ava. Temperatuuri näen notificationsite juures kuid programmi ennast ei näita.
|
|
| Kommentaarid: 63 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
58 |
|
| tagasi üles |
|
 |
loox
HV kasutaja
liitunud: 25.06.2006
|
|
| tagasi üles |
|
 |
HacaX
HV Guru

liitunud: 22.01.2004
|
24.07.2013 15:12:13
|
|
|
OT: algatuseks võiks muidugi ka lihtsalt EventViewerisse kiigata, kas seal ei ole veateateid mis probleemile valgust võiks heita. Näiteks "disk timeout" või "read error" vms. Isiklikult vaataks ka Control Panelis Systemist "Device Manager"i üle, ega seal hüüumärke või IDE/SATA andmetes kettal PIO resiimi aktiivne ei ole...
_________________ IMO & GPLed |
|
| Kommentaarid: 24 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
22 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Condamed
Kreisi kasutaja

liitunud: 04.12.2011
|
24.07.2013 15:31:26
|
|
|
| HacaX kirjutas: |
| OT: algatuseks võiks muidugi ka lihtsalt EventViewerisse kiigata, kas seal ei ole veateateid mis probleemile valgust võiks heita. Näiteks "disk timeout" või "read error" vms. Isiklikult vaataks ka Control Panelis Systemist "Device Manager"i üle, ega seal hüüumärke või IDE/SATA andmetes kettal PIO resiimi aktiivne ei ole... |
Device manager:
Misasi see Marvell 91XX Config ATA device on?
Sain endal nüüd non-pro HD Tune tööle ja full scan ühtegi bad sectorit ei näidanud.
Täielik müstika, hakkan juba kartma, et asi emaplaadis. Hetkel pole võimalust kuskil teises arvutis proovida ka.
|
|
| Kommentaarid: 63 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
58 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pinTero
HV veteran

liitunud: 10.11.2001
|
24.07.2013 15:37:22
|
|
|
Marvell on emaplaadil olev lisa-sata kontroller. Peaks olema eraldi SATA pesad sellel. Kui seda ei kasuta, siis lülita Biosis üldse välja..
USB3 draiver paistab ka puudu olevat.
Aga mind huvitab rohkem, kas said MHDD tööle ja mis tulemused olid?
|
|
| Kommentaarid: 150 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
132 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Condamed
Kreisi kasutaja

liitunud: 04.12.2011
|
24.07.2013 15:39:32
|
|
|
Eile ei jõudnud, täna proovin selle Unetbootin programmi ära et MHDD pulgale ajada.
Aga kui ketas hoopis sinna Marvelli ühendada? Mis vahet sellel oleks?
|
|
| Kommentaarid: 63 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
58 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pinTero
HV veteran

liitunud: 10.11.2001
|
24.07.2013 16:05:16
|
|
|
| Condamed kirjutas: |
| Aga kui ketas hoopis sinna Marvelli ühendada? Mis vahet sellel oleks? |
Vahe on kiiruses. Need eraldi kiibiga SATA kontrad käivad tavaliselt PCI-Expressi siini pidi ja on piiratud x1 kiirusega. (tavaketta puhul pole ilmselt vahet, kuid SATA3 SSD annab juba tunda)
Võid ju proovida - installi draiver ära, pista ketas sinna Marvelli pessa ja proovi buutida.
|
|
| Kommentaarid: 150 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
132 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ThedEviL
HV Guru

liitunud: 13.03.2003
|
24.07.2013 18:52:04
|
|
|
Mis siin pead vaevata. Sümptomid on täielikult Samsungi ketta surmale vastavad.
Ketas on peedis. Samsungi ketas hakkab smarti pekki keerama alles siis kui ketas nii surnud on et LLF'i teha ei lase.
Tõenäoliselt on eelmisel omanikul ketas bade loopima hakanud, siis on teinud LLF'i, mis samsungi puhul kaotas ilusti smartist bad sectorid counti ära, ja sulle maha müünud.
Tee test:
http://hddscan.com/
Kui sektori latency on üle 50ms on ketas purgis. Ennustan süptomite järgi sul seda sinna 500 kanti.
|
|
| Kommentaarid: 108 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
97 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pinTero
HV veteran

liitunud: 10.11.2001
|
24.07.2013 19:01:13
|
|
|
Asjalik utiliit Kuigi objektiivse tulemuse saamiseks peaks seda testi jooksutama ilmselt nii, et testitav ketas on süsteemis lisakettana. Muidu kukub latency maha, kui nt. Windows Update vahepeal tegutsema hakkab vms..
|
|
| Kommentaarid: 150 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
132 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ThedEviL
HV Guru

liitunud: 13.03.2003
|
|
| Kommentaarid: 108 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
97 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Plumbum
HV vaatleja
liitunud: 16.02.2009
|
24.07.2013 19:24:20
|
|
|
Lihtsalt uudishimust küsiks kuidas saab smart attribuudid mingi nn. LLF nullida?
Minu teada pole smarti info manipuleerimine väljaspool tehast võimalik.
|
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pinTero
HV veteran

liitunud: 10.11.2001
|
24.07.2013 19:28:28
|
|
|
| Plumbum kirjutas: |
Lihtsalt uudishimust küsiks kuidas saab smart attribuudid mingi nn. LLF nullida?
Minu teada pole smarti info manipuleerimine väljaspool tehast võimalik. |
Tegelikult Reallocated Sectors Count ei saa jah muutuda. Küll aga saab Current Pending ja Offline Uncorrectable. Ja siis ongi nii, et ülekirjutamine nullib need kaks ära, kuid reallocated jääb samas ka nulli...
|
|
| Kommentaarid: 150 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
132 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ThedEviL
HV Guru

liitunud: 13.03.2003
|
24.07.2013 19:30:27
|
|
|
Plumbum, Samsung kettad on alati töötanud vastupidiselt teiste loogikale.
Samsungi enda tool on alati peale LFF'i SMarti bad, reallocated ja pending sectorid ära nullinud.
|
|
| Kommentaarid: 108 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
97 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
24.07.2013 20:16:46
|
|
|
Smardist liialt leili pole m6tet sattuda, kuna erinevad firmad kasutavad erinevalt tulemite käsitlust.
---
Näiteks HDDscani SMART annab tihti teise tulemi kui annavad näiteks HD Tune v6i NHC.
---
Samuti on v6imalikud kahjustused mida näitab HD Tune oma Full Skänniga, kuid samas tunnistab SMART selle ketta terveks.
---
Teemasse: ketas teise masina külge ja siis HD Tune full skänn jooksma.
Postitatud Sony Ericsson mobiililt
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Condamed
Kreisi kasutaja

liitunud: 04.12.2011
|
25.07.2013 15:23:08
|
|
|
Nii, skännisin siis ketast ka HDDScan programmiga, nagu kasutaja ThedEvil soovitas.
Tulemus on selline:
Spoiler 
Kas selle testi järgi on olukord väga paha?
Mainisid, et üle 50ms on ketas purgis, enamus on küll seal 5ms peal aga palju on ka üle. Ise ei oska järeldusi teha sellest.
Tahanteada, sain endal ka HD Tune tööle ja full scan ei näidanud ühtegi badi.
Kas sellise probleemi puhul võiks HDD Regenerator aidata? Ma mäletan, et kunagi üks Hitachi ketas hakkas ka bade näitama ning siis tuttav soovitas HDD Regeneratorit ning peale selle jooksutamist oli scan puhas ja ketas toimetas väga hästi aastaid.
|
|
| Kommentaarid: 63 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
58 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tarc
HV Guru

liitunud: 21.05.2004
|
25.07.2013 17:05:00
|
|
|
Kustuta ketta algusest paar giga ära, siis peaks normaalselt kasutada saada.
_________________ Pakkumistes arvestan, et kodanik asub Tallinnas Tondil, kui profiilis pole märgitud teisiti.
Prosed, mälud, kettad, lcd-d, wifid, wwanid, laadijad ja muu. PS-is lähem inf. |
|
| Kommentaarid: 841 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
1 :: |
638 |
|
| tagasi üles |
|
 |
avrn
Kreisi kasutaja
liitunud: 16.02.2007
|
25.07.2013 20:26:47
|
|
|
Mismoodi seda sealt kustutad? Pigem tuleks tuleks partitsioon(id) vormistada selliselt, et vigane ala sealt välja jääks.
Mõistlik oleks kasutada mõnd linuxil baseeruvat vigurit, nt. eespool soovitet Hiren`i plaat.
Võibolla saab ka Win`i omaga, tehes vigasesse ossa eraldi partitsiooni ja seda mitte kasutada või siis hiljem kustutada.
Kui see Windowsi oma muidugi erroreid pilduma ei hakka.
|
|
| Kommentaarid: 5 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
5 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pinTero
HV veteran

liitunud: 10.11.2001
|
25.07.2013 20:39:59
|
|
|
Piltide järgi tundub, et need aeglased blokid on kettal laiali. Siis ei aita ka algusest kustutamine...
Eks tuleb lihtsalt nentida fakti, et see ketas on omadega õhtal ja tuleb asendus vaadata.
Eks kasutatud ja garantiita asja ostmisel peab paratamatult olema valmis ka riskima, et asi hiljem saba annab. Kui see ketas muidugi kohe peale esmast kasutamist neid trikke tegi, võid ju müüjale pretensiooni esitada..
|
|
| Kommentaarid: 150 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
132 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tarc
HV Guru

liitunud: 21.05.2004
|
25.07.2013 21:02:38
|
|
|
| tcumen kirjutas: |
Mismoodi seda sealt kustutad? Pigem tuleks tuleks partitsioon(id) vormistada selliselt, et vigane ala sealt välja jääks.
Mõistlik oleks kasutada mõnd linuxil baseeruvat vigurit, nt. eespool soovitet Hiren`i plaat.
Võibolla saab ka Win`i omaga, tehes vigasesse ossa eraldi partitsiooni ja seda mitte kasutada või siis hiljem kustutada.
Kui see Windowsi oma muidugi erroreid pilduma ei hakka. |
Ise seletad ju täpselt ära.
Wini installi käigus saab selle ilusti ära teha.
_________________ Pakkumistes arvestan, et kodanik asub Tallinnas Tondil, kui profiilis pole märgitud teisiti.
Prosed, mälud, kettad, lcd-d, wifid, wwanid, laadijad ja muu. PS-is lähem inf. |
|
| Kommentaarid: 841 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
1 :: |
638 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Condamed
Kreisi kasutaja

liitunud: 04.12.2011
|
26.07.2013 03:08:12
|
|
|
Mäh, viimane lootus oli mul põhimõtteliselt HDD Regenerator ja ei midagi, mitte ühtegi paha sektorit ei leidnud.
Panen kohe MHDD käima ja vaatan, mis too ülteb. Hetkel ei ole raha ka kettasse investeerida, seega püüan teda kuidagigi korralikult toimetamas hoida.
|
|
| Kommentaarid: 63 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
58 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pinTero
HV veteran

liitunud: 10.11.2001
|
26.07.2013 03:27:38
|
|
|
Ei olegi bad sectoreid, vaid on "poolpehmed" sektorid. Sellest ka see uimasus ja kinnikiilumised...
Võid ju proovida "zero filli" ka teha - võib ehk paremaks minna. MHDD'ga saab nii, kui kirjutad käsureale erase, 3x "enter" ning "y". (see hävitab muidugi kõik andmed!)
|
|
| Kommentaarid: 150 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
132 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Condamed
Kreisi kasutaja

liitunud: 04.12.2011
|
26.07.2013 03:33:37
|
|
|
| pinTero kirjutas: |
Ei olegi bad sectoreid, vaid on "poolpehmed" sektorid. Sellest ka see uimasus ja kinnikiilumised...
Võid ju proovida "zero filli" ka teha - võib ehk paremaks minna. MHDD'ga saab nii, kui kirjutad käsureale erase, 3x "enter" ning "y". (see hävitab muidugi kõik andmed!) |
Ei saa mitte kuidagi seda MHDD'd tööle.
Proovisin tervet Hirensit peale panna kuid ikka ütleb, et boot error.
Võibolla teen ma midagi valesti (olen varem vaid bootable USB'sid Windowsi installimiseks teinud). Kas ma pean pulga kuidagi ette valmistama?
E: Kas mingi valemiga kõike neid uimaseid ja vinguvaid sektoreid täielikult ära kaotada/kustutada ei saa? Endale piisab 500GB vabalt, seega mahu kaotus, mis nende kustutamisega (kui see on muidugi võimalik) kaasneks, poleks probleem.
|
|
| Kommentaarid: 63 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
58 |
|
| tagasi üles |
|
 |
part24
HV kasutaja

liitunud: 03.10.2008
|
26.07.2013 04:29:27
|
|
|
viimati muutis part24 19.09.2013 15:43:37, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 37 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
35 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
26.07.2013 10:33:36
|
|
|
Sain siis järgmise taolise ketta, (Hitachi 250GB ketas) millel SMART on OK, kuid HD Tune Full Skänn näitab, et ketta keskel on 2,8% suurusega hävinud piirkond. Panin sellesse masinasse, millelt kirjutan, selle ketta jooksma, et huvi pärast jälgida, kuidas ja kas toimub ketta edasine häving või seda ei toimu.
----------------
Kui edasist hävingut ei toimu, saab seda ketast veel kasutada nii 150GB suuruse reserv-kettana.
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pinTero
HV veteran

liitunud: 10.11.2001
|
|
| Kommentaarid: 150 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
132 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Condamed
Kreisi kasutaja

liitunud: 04.12.2011
|
26.07.2013 19:25:27
|
|
|
Sain MHDD testi tööle, kuid poole peal hakkas õues koledasti välku paugutama ning ma ei tahtnud riskida.
Poole peal oli tulemus selline:
3ms: 3702736
10ms:286
50ms:55
Ja veel üks rumal küsimus.
Seal ketta valikus oli kirjas nii:
1 PORT 1F0h (Primary controller)
3 PORT 170h (Secondary controller)
5 PORT 100h (PC-3000 board)
6 ja 8 PCI Controllers (ja kuue all oli siis minu ketas)
Et mis mõttes ta on PCI Controlleri all? Tavalisse SATA pessa mul ühendatud, miks ta näitab PCI controller?
|
|
| Kommentaarid: 63 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
58 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pinTero
HV veteran

liitunud: 10.11.2001
|
26.07.2013 20:34:14
|
|
|
| Condamed kirjutas: |
Poole peal oli tulemus selline:
3ms: 3702736
10ms:286
50ms:55
Et mis mõttes ta on PCI Controlleri all? Tavalisse SATA pessa mul ühendatud, miks ta näitab PCI controller?  |
See on huvitav, sest too Windowsi scan näitas ju aeglaseid bokke laiali olevat.. aga eks tee täielik scan ära ja vaata, milline lõplik tulemus on.
MHDD'l nn. native-sata (AHCI) tuge ei ole, IDE seadistuses SATA on tema jaoks PCI kontroller.
|
|
| Kommentaarid: 150 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
132 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Amilo
HV kasutaja

liitunud: 05.05.2012
|
26.07.2013 21:58:32
|
|
|
Mul siis päris halvasti?
|
|
| Kommentaarid: 18 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
15 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Condamed
Kreisi kasutaja

liitunud: 04.12.2011
|
26.07.2013 22:55:35
|
|
|
| pinTero kirjutas: |
| Condamed kirjutas: |
Poole peal oli tulemus selline:
3ms: 3702736
10ms:286
50ms:55
Et mis mõttes ta on PCI Controlleri all? Tavalisse SATA pessa mul ühendatud, miks ta näitab PCI controller?  |
See on huvitav, sest too Windowsi scan näitas ju aeglaseid bokke laiali olevat.. aga eks tee täielik scan ära ja vaata, milline lõplik tulemus on.
MHDD'l nn. native-sata (AHCI) tuge ei ole, IDE seadistuses SATA on tema jaoks PCI kontroller. |
Aga see ei näita siis? Näitab ju.
Lihtsalt poole pealt panin testi kinni, aga nüüd millegipärast enam ketast ei näita, BIOSi seaded samad (Native IDE), aga peale SATA kaabli teise pessa lükkamist enam ketast ei tuvasta see MHDD.
Aga räägi palun, tahanteada, et kuidas saa kettalt neid pahasid sektoreid maha kustutad? Et 250GB'st jääb 150GB reservkettaks vms.?
|
|
| Kommentaarid: 63 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
58 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pinTero
HV veteran

liitunud: 10.11.2001
|
27.07.2013 02:39:27
|
|
|
3ms, 10ms ja 50ms ongi normaalne tulemus. Palju siis poole peal rohelisi, pruune või punaseid oli? Ma eeldasin, et mitte ühtegi
MHDD on kaval programm. IDE puhul töötab ainult Master kanaliga. Järelikult sul emaplaat emuleerib selle teise SATA pesa hetkel Slave IDE'ks
Amilo:
| pinTero kirjutas: |
Asjalik utiliit Kuigi objektiivse tulemuse saamiseks peaks seda testi jooksutama ilmselt nii, et testitav ketas on süsteemis lisakettana. Muidu kukub latency maha, kui nt. Windows Update vahepeal tegutsema hakkab vms.. |
|
|
| Kommentaarid: 150 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
132 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Condamed
Kreisi kasutaja

liitunud: 04.12.2011
|
27.07.2013 21:11:44
|
|
|
No juhe on nüüd küll täitsa koos.
Tegin siis MHDD testi ära ja tulemus on selline:
Spoiler 
Mälud testisin ka juba ära- 100% pass ilma ühegi errorita.
No mida peed veel viga saab olla? Selle testi järgi nagu ketas OK?
|
|
| Kommentaarid: 63 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
58 |
|
| tagasi üles |
|
 |
part24
HV kasutaja

liitunud: 03.10.2008
|
28.07.2013 00:30:46
|
|
|
viimati muutis part24 19.09.2013 15:44:00, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 37 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
35 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Condamed
Kreisi kasutaja

liitunud: 04.12.2011
|
28.07.2013 00:54:43
|
|
|
Masinal on praktiliselt puhas install, tegi seda pulli ju kohe alguses.
Proovin uuesti Windowsi peale panna ja nende programmidega kohtitseda natuke, ühtlasi teen siis zero filli ka juba ära.
Aga muret teeb lihtsalt see, et üksi teine ketas pole kunagi niiviisi teinud, isegi ~aastakese jagu saasta kogunud vana ketas. Ma loodan, et emaplaadis viga pole.
|
|
| Kommentaarid: 63 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
58 |
|
| tagasi üles |
|
 |
part24
HV kasutaja

liitunud: 03.10.2008
|
28.07.2013 11:23:46
|
|
|
viimati muutis part24 19.09.2013 15:44:15, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 37 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
35 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Plumbum
HV vaatleja
liitunud: 16.02.2009
|
28.07.2013 11:35:14
|
|
|
| part24 kirjutas: |
| Kui see on su profiilis märgitud kooslus, siis paistab asi selge olema. 4 pesa peale 3 Apaceri moodulit ei saa ju kuidagi kaht kanalit moodustada? Järelikult sääl su masina pidurid ongi, mitte kettas! Üks sihuke 2 gigane 1333 Apacer veel juure muretseda, unganged mode dual channel, ja peaks osa muret või siis kõik mured murtud olema! |
| part24 kirjutas: |
| Kui see on su profiilis märgitud kooslus, siis paistab asi selge olema. 4 pesa peale 3 Apaceri moodulit ei saa ju kuidagi kaht kanalit moodustada? Järelikult sääl su masina pidurid ongi, mitte kettas! Üks sihuke 2 gigane 1333 Apacer veel juure muretseda, unganged mode dual channel, ja peaks osa muret või siis kõik mured murtud olema! |
Dual Ch vs. Single Ch mäluga on jõudluse vahe marginaalne.
Järele proovitud!
Uuenda äkki SATA kontrolleri driverid, nii intel kui ka see mis installimata, Jmicron oli seal pildil vist.
Ja USB ka, esimese asjana peale installi tuleks driverid korda sättida, chipset kõige pealt ja ülejäänud järgi, siis hakkad mänge mängima ja muu tiluliluga tegelema
|
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
part24
HV kasutaja

liitunud: 03.10.2008
|
28.07.2013 11:40:58
|
|
|
viimati muutis part24 19.09.2013 15:44:40, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 37 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
35 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Plumbum
HV vaatleja
liitunud: 16.02.2009
|
28.07.2013 11:44:40
|
|
|
Part ära targuta, sümptomid mis esimeses postis ei ole kohe kindlasti seotud dual vs single või hybrid mälu seadetes.
Või tahad väita, et kui mälu on 2x1GB dual või 1x2GB single on boodiaja vahe 2kordne?
|
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
A.S.
HV Guru
liitunud: 27.10.2003
|
28.07.2013 11:53:54
|
|
|
| Huvitav, kas seda siis vaadata ei ole võimalik, mis asi buutimisel-töötamisel uimerdab?
|
|
| Kommentaarid: 34 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
34 |
|
| tagasi üles |
|
 |
part24
HV kasutaja

liitunud: 03.10.2008
|
28.07.2013 12:10:05
|
|
|
viimati muutis part24 19.09.2013 15:45:00, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 37 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
35 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
28.07.2013 12:28:36
|
|
|
See on ikka huvitav küll, kuidas katkise / mittekorras kõvaketta peksmise asemel emaplaati peksma hakatakse.
Hiljuti nägin pool-katkist ketast, mis töötas, aga katalooge avas nii "5-10 minutit per kataloog". Ja HD Tune näitas ketta lugemiskiiruseks suurusjärgus "parimates piirkondades" a 0,2-0,3MB, "halvemates piirkondades" a 2-3MB
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
part24
HV kasutaja

liitunud: 03.10.2008
|
28.07.2013 12:50:31
|
|
|
viimati muutis part24 19.09.2013 15:45:13, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 37 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
35 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Condamed
Kreisi kasutaja

liitunud: 04.12.2011
|
28.07.2013 19:16:18
|
|
|
Tegin zero filli ära, eemaldasin ajutiselt ühe 2gb klotsi, et mälu dual channelis jookseks, tegin Windowsile 80GB suuruse partitioni ja installisin ära Windowsi, tundus nagu parem, kuid nüüd pean ühe probleemi tõttu Windowsi uuesti installima, ei tea kui suur see zero filli efekt siis on, kui nüüd Windowsi partitionit formatima hakkan. Loodan, et see midagi ei muuda. Ja ärge unustage, et bootimise venimine polegi mulle nii tähtis, pigem nagu Windowsisisene venimine ja kiilumine. Kohe hakkan uuesti Wini istallima, eks siis homme annan teada, kas läks midagi paremaks.
|
|
| Kommentaarid: 63 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
58 |
|
| tagasi üles |
|
 |
part24
HV kasutaja

liitunud: 03.10.2008
|
28.07.2013 19:51:50
|
|
|
viimati muutis part24 19.09.2013 15:45:28, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 37 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
35 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Condamed
Kreisi kasutaja

liitunud: 04.12.2011
|
28.07.2013 20:15:04
|
|
|
| 4GB ongi ajutiselt, plaanis üks 2GB klots veel juurde osta.
|
|
| Kommentaarid: 63 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
58 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pinTero
HV veteran

liitunud: 10.11.2001
|
28.07.2013 21:48:59
|
|
|
Peab tõdema, et kuigi see MHDD lugemistest on korras, ei pruugi see veel tähendada, et ketas ongi 100% korras.
Olen näinud kettaid (küll Hitachid), millel SMART puhas, MHDD korras ja ometi kippus Windows aeg-ajalt "katki" minema. Ainus vihje oli disk erroreid täis Windowsi Event Viewer. Ketas sai garantiikorras välja vahetatud ja probleemid kadusid.
Condamed - kui saad Wini uuesti peale, siis hoia Event Vieweris "System" logil silma peal. Teiseks võiksid üle vaadata ka Smardi vealogi (ATA Error Log). Kõige lihtsam on mingi Linux pulgale ajada (SystemrescueCD või Knoppix) ning tõmmata käsku: smartctl -a /dev/sda
|
|
| Kommentaarid: 150 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
132 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Condamed
Kreisi kasutaja

liitunud: 04.12.2011
|
28.07.2013 23:01:17
|
|
|
| pinTero kirjutas: |
Peab tõdema, et kuigi see MHDD lugemistest on korras, ei pruugi see veel tähendada, et ketas ongi 100% korras.
Olen näinud kettaid (küll Hitachid), millel SMART puhas, MHDD korras ja ometi kippus Windows aeg-ajalt "katki" minema. Ainus vihje oli disk erroreid täis Windowsi Event Viewer. Ketas sai garantiikorras välja vahetatud ja probleemid kadusid.
Condamed - kui saad Wini uuesti peale, siis hoia Event Vieweris "System" logil silma peal. Teiseks võiksid üle vaadata ka Smardi vealogi (ATA Error Log). Kõige lihtsam on mingi Linux pulgale ajada (SystemrescueCD või Knoppix) ning tõmmata käsku: smartctl -a /dev/sda |
Sain Windowsi nüüd uuesti peale, aga millel ma täpsemalt seal Event Vieweris silma peal peaksin hoidma?
Uuendasin ka BIOSi viimase versioonini ja boot tundub nagu kiirem (eriti see emaplaadi 'Post screen' või kuidas seda kutsutakse). Hetkel nagu probleeme pole esinenud (ptui-ptui-ptui).
|
|
| Kommentaarid: 63 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
58 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|