09.02.2012 00:48:18
"Kui Eesti kirjutab ACTA'le alla, siis ma astun REst välja. Miks?" (lisatud küsitlus ACTA kohta)
Reformierakonna liige Janar Siniväli kirjutab Reformierakonna Facebook lehel, et lubab Reformierakonnast välja astuda, kui ACTA heaks kiidetakse.
tsitaat:
Janar Siniväli: Kui Eesti kirjutab ACTA'le alla, siis ma astun REst välja. Miks?
Alustuseks, olles ise loominguline inimene, tean ma küll, et mingi teose loomine ei ole päris kotisügamine. Samamoodi tean seda, et kunstniku jaoks ei ole raha selline nähtus, millega ta eriti palju tegeleda jõuaks/tahaks, seetõttu peabki kunstnikul olema raha piisavalt palju, et selle peale iga päev mõtlema ei peaks. Maname siiski kohe silme ette nälgiva luuletaja kuju, kellel piisavalt finantsi ei ole ning seetõttu ennastiohverdavalt meie rahvuslikku identiteeti loob ja tulevaste põlvede jaoks keelt säilitab.
Aga mis kõigepealt oluline - taolised seaduseelnõud nagu ACTA ei olegi sündinud nn kvaliteetloomingu hüvanguks - selle nälgiva luuletaja heaks, keda riik peaks eriliselt toetama ja kaitsma. Teatrietendusi vaevalt keegi udusest youtube aknast vaatab ning sümfooniaid regulaarselt 128kiloste mp3dena naudib. Taolised seaduseelnõud on just sellise primitiivse laiatarbe-meelelahutustöösturite lobi, kes rõõmuga on kasutanud arvutiajastu hüvesid oma sissetuleku suurendamiseks, ent hädaldavad, kui nende loodud jama eest sama suures ulatuses raha ei soovita maksta.
Ma ei väida, et piraatlus on õiglane. Aga ma väidan, et ajal, mil riikidel ei ole piisavalt võimalusi igasugu teiste kuritegevusliikidega piisavalt efektiivselt võidelda ja kui niiöelda aafrikas lapsed nälgivad, ei ole see tänane piraatlus isegi väga kaugelt mitte nii suur probleem, et sellega ACTAs sätestatud ulatuses võitlema peaks. Ma väidan, et see on küsimus, mida peab küll hoidma kontrolli all (mida ta praeguses seadusruumis ka on), aga selle täielik vältimine oleks tarbetu luksus ja selle vältimiseks igaks juhuks repressioone luua - idiootsus.
Mind ei ajendanud kirjutama klassiviha ja kadedus, et hollivuudi näitlejad on miljunäärid. Aga ma väidan, et see, kui mõni teenib aastase töö pealt mitte 30 miljonit euri, vaid 29.7 miljonit euri, ei ole nii suur probleem, et sellepärast tavainimestele nõndai suurt jama korraldada.Täna lihtsalt täissöönud produtsendid loodavad oma ahnuses luua endale rahapuu, mis 70 aastat hooldevabalt füüri sisse toob. Sealjuures ilma mingi vastutuseta. Kas on keegi kuulnud pretsedendist, kuidas kinokülastaja on piletiraha tagasi saanud, sest komöödia ei ajanud naerma. Või nõudnud filmist leitud goofide parandamist garantiiajal? Kui filmiprodutsendid tahavad, et nende toodang oleks võrdsustatud tavalise kaubaga ja piraati koheldaks vargana, siis minu siiras ettepanek - hakaku ka vastutama oma toodangu eest samas ulatuses nagu kingakaupmees või kalamüüja.
Siit edasi - ACTA kaudu saab toota ajendeid, mille abil summutada igasuguseid rahva seat tulevaid algatusi ning sundida inimesed tarbima ainult peavoolumeediat. Mida kontrollivad needsamad töösturid, kes meid igapäevaselt kõiksugu materiaalset ja ideoloogilist saasta proovivad suunata tarbima.
Väga lihtne saab edaspidi olema alternatiivseid analüüse ja seisukohti väljendatavate veebilehtede sisse sihilikult "piraatlust" toppida ja need siis korraks sulgeda.
Ma kõlan nagu vandenõuteoreetik, aga pärast seda, kui minu jaoks seni mõistuse häält väljendanud erakond lakub andunult rasvunud suurtöösturite ahnet peed, ei tundu miski enam ühiskonnas võimatu.
Ansip tõi näitena hüsteeria kohta gripivaktsiini, justkui oleks siin olnud rahvas süüdi. Aga tegelikult oli asi hoopis selles, et alguses ei saanud meie õigeaegselt neid vaktsiine kätte ning alles siis, kui haigus taanduma hakkas, leiti lollid eestlased, kes viimase laari kasutuks muutunud soga ära ostsid.
Säästupirnide vastu ei võtnud ka keegi sõna, kuigi nende näol on tegemist debiilsusega, mis silmi rikub. Ja mis inimese jaoks kuidagi ära ei tasu.
Arvate, et keegi kusagil Eestist selliste sammude tõttu lugu peab?
Ei, nad vaatlevad meid mujal maailmas kui alandlikku kutsikat, kes alati kõigega nõus on ja saba küljest ära raputab, kui korra pai saab.
Seega, mida peaks Eesti tegema? Eks ole ju olnud nii, et Eesti on peaaegu igas eluvaldkonnas püüdnud tõestada, et tegu on Internetiriigiga. Meie sõnum on olnud ka siseriiklikult, alates hetkest, kui Lennart Meri ja Toomas Hendrik Ilves 1990ndate keskel Interneti siinse platsi keskpõrandale tõid, et see on Eestile kui väikesele ja vaesele riigile hea. Nõnda saame me kiire, lihtsa ja odava juurdepääsu maailmas laiali ja lahkelt jagatud teabele. Selle äratabamine on olnud ka meie edu alus. Nüüd on aeg seda mitte ära unustada. Praegu on harukordne võimalus saata välja sõnum, et Eesti on tõesti Interneti-riik, et saame Internetist ja infoühiskonnast aru, et hindame ja armastame positiivseid muutusi, mis Internet meie ellu on toonud, ja et me ei pööra talle selga. Muidugi armastame me ka väga oma suurt lombitagust julgeoleku tagajat, kuid antud küsimuses on meil oma seisukoht ja me seisame sirgelt.
Arvan samuti, et ümber nad mõtlema ei hakka. Pigem hakkab sealt korralikku häma tulema ning võibolla moka ostsast üritatakse peaministri sõnavõttu veidi siluda.
Väga meeldib mulle Janar Siniväli kommentaar/arvamus/sõnavõtt. Ladusalt ja kõigile arusaadavalt öeldakse välja, kuidas tegelikult asjad on. Just Eesti autorid ise (ma ei mõtle siin mingeid kuradi autorikaitseühinguid ja asju) võiks rohkem oma arvamusest ACTA teemal laiemale publikule teada anda. Praegu seda väga minu meelest tehtud ei ole.
viimati muutis HPN 09.02.2012 01:29:33, muudetud 1 kord
Nojah, ei ole küll eriline protestihäälte toetaja olnud, aga peale IRLi ja Reformi suhtumise nägemist hakkab mulle üha rohkem tunduma, et hoolimata Eesti senise suuna heaks kiitmist tuleb järgmise valitsuse legitiimsust sedeli rikkumise teel kahandada, kui just ootamatult mõnda minu jaoks vastuvõetavat alternatiivi ei teki.
Ehk paneb see teema Reformierakonna ümber mõtlema.
Kaheldav, kui juba selline ülbitsemine ja solvamine käib, siis vaevalt nad enam oma meelt muutma hakkavad.
Seda sama saab öelda ka teise poole kohta, kui ikka nii nahaalselt ja avalikult solvatakse oma enda rahvast - siis ei tohigi alla anda.
Herr Randpere hakkab oma demagoogias juba varsti Savisaarele järgi jõudma _________________ ---
Huvitav, kus on keskerakond oma jutuga - "kindel ei ACTA-le" ainult lollid hääletasid RE poolt ja paras teile nüüd, valige meid, meie teeme nii nagu teie tahate
Aga egas jah, ma ise ka RE liige ning kui juba peaminister sellist lapse jutu suust välja ajab ning isegi ei taha ACTA osas sisulisse debatti laskuda, siis jah, seekord ei astu vast veel välja, aga kaugel see aeg sellise suuna puhul tõesti pole. _________________ Laptopid.ee Suur sülearvutite salong, kohapeal 200+ sülearvutit, HV kasutajale 5-10% läpparilt alla!
Valdo Randpere
26.jaanuaril osalesin Vikerraadio Reporteritunnis ACTA teemadel. Kes viitsib, võib seda saadet ERR-i arhiivist kuulata. ACTA käsitleb piraatkaupade tootmise ja müügi piiramist. Üks väga väike osa ACTA-st reguleerib interneti kaudu piraaditsemist. ACTA eesmärk ei ole mingist otsast inimeste sõnavabaduse piiramine. Päev peale raadiosaadet sain maili Eesti Autorite Ühingu büroo tegevjuhi Kalev Rattuse käest. Kleebin selle maili ja oma vastuse sellele siia. Ehk aitab see midagi selgitada.
Tere Valdo
Oma kolleegide soovitusel järelkuulasin eilset Vikerraadio Reporteritundi ja Sinu ja Linnari esinemist. Olin siiralt üllatunud Sinu selgetest seisukohtadest autoriõiguste ja autorite osas. Kui ausalt öelda, siis Sina oled vist Lennart Meri kõrval ainuke kõrgema taseme poliitik, kes on julgenud sel teemal n.ö. ebapopulaarse seisukohaga avalikult välja tulla. Tavaliselt on poliitikud esinenud positsioonilt, et autorid söögu rohtu.
Suur tänu Sulle.
Siira lugupidamisega
Valdo Randpere
Jan 27 (12 days ago)
to Kalev
Pole tänu väärt. Nüüd vihkavad mind see-eest minu vanad IT sõbrad. Nad ei saa aru, et vargus ja sõnavabadus ei ole sünonüümid. _________________ Laptopid.ee Suur sülearvutite salong, kohapeal 200+ sülearvutit, HV kasutajale 5-10% läpparilt alla!
Huvitav loogika Randperel - kustutada ära postitus, millele vastamiseks ta ei pea ennast asjatundjaks. Selle asemel, et samas kirjutada postitusele avalikult vastusena seesama vabandus...
No 26ndal oli ta ju tv-s ACTA vastasena ja targutas nagu vanakooli "spetsialist". Eks sellised need meie lugupeetud poliitikud ongi, valeta, häma - aja hülgeiba suust välja ja oled tehtud mees.
ot:
Ja kõige nõmedam on selle asja juures, et kui haritud noored tahaks poliitikas kaasa lüüa, siis selleks on suhtkoht vaid kaks võimalust.
Kas lakkuda hoolega nende vanade eks kommunistidest peerude p**d. Või siis lasta hoolega füüri.
Kellel aega võib alati lisada oma arvamuse:
http://www.facebook.com/reformierakond
Lauri Kreutzwald _________________ Need: Windows, .Net, Sharepoint, Exchange, Dynamics, Visual Studio, XNA, Expression, Silverlight, SQL and many other skills? Talk to me
Rohkem IT uudiseid iga päev BattleIT lehelt
Ma ei tea, kas on vaja sellist tsirkust igapäev korraldada. Nagu väiksed lapsed.ala Saan sada like sõidan järgmine päev bussiga jänest. Kas tõesti on vaja sellist kuradi tsirkust teha?
Tanel, kas ACTA puhul oleks ka selline tsiteerimine keelatud nagu sa eespool tegid?
Sirp ja selle artikkel. Kas see kui sa ausalt viitad, päästab midagi? Palju kasutatud näites: filmin pidu ja taustal käib mõni laul, olen ma juba eksinud ACTA vastu, eks?
Aga kui ma viitan, mis laul taustal mängib nt. Katy Perry - Firework, on see siis ok või ei ole?
Sorry, et kõigest veel hästi aru ei saa. _________________ Club M-Spot
Ma just mõtlesingi, et kes see ACTA osas Ansipile nõu on andnud...
Peaks olema häbi sellise seisukoha osas. Hr Randpere oli ise veel IBM Eesti OÜ tegevjuht üsna pikka aega, seega kogu asja olemust peaks vägagi hästi mõistma, mitte keerutama ja hämama. _________________ Rakvere parasiit
Nagu Savisaar kunagi helistas Viisitammele ilma teadmata probleemi põhjusest " Viisitamm, ütle, et sa ei tea midagi" Poliitikud teevad lihtsalt seda mille eest nemad rohkem palka saavad.
Samamoodi nagu käib EKA üle vaidlus. Kõik poliitikud tahavad head olla ja räägivad ainult head. Tegelikult on tegemist paari parkimiskohaga mis kunagi eka müüs rein kilk'ile ja kellelegi teisele kelle nime ma praegu ei mäleta. Too naine kes ekaga kakleb pole väga väga väga kaua isegi käinud enda majas. Kilk ja tema kompanjoon lihtsalt plekib raha, et muti kakleks. hiljem kui eka alla annab ostab kilk selle maatüki enampakkumisel ära ning teeb sinna mingi ägeda asja ning on jälle rikkam kui ei kunagi varem.
Huvitav kas ja miks Korobeinik ei viitsi Ansipile selgeks teha, miks inimesed ACTA vastu on? Ühe erakonna inimesed ju ikkagi. _________________ Tsensuur HinnaVaatluse foorumis
Võiks ju ehk tulla sellepeale (eriti Ansipi staatuses inimesena), et võtta kontakti enda erakonnas vaieldamatult ühe suurima IT-kogemusega inimesega (kellel on nüüd tema arvates seemned söödud, mullivann võetud ja foolium mütsi sees ) _________________ Tsensuur HinnaVaatluse foorumis
Päris huvitav, alati on leidunud reformierakondlasi kes tulevad oma erakonna kaitseks välja.
Aga sel korral vist paljud oravad saavad ise ka aru, et asjaga on mindud liiga kaugele. Võiks
olla rohkem selliseid kes julgeksid ausalt välja öelda nagu seda tegi ülal viidatud Janar Siniväli. _________________ raamatupidamine | laadakalender
Huvitav kas ja miks Korobeinik ei viitsi Ansipile selgeks teha, miks inimesed ACTA vastu on? Ühe erakonna inimesed ju ikkagi.
ta ei taha vbolla peremehega nõnda lahkarvamuse pärast tülli minna. Alles sai ju valituks ka juba anti talle mingid teatridirektori kohad jne. Põhjust nagu on. Eks nüüd ole selle sealt tuleva raha peale võetud mõni laen või liising kaela jne.
Huvitav kas ja miks Korobeinik ei viitsi Ansipile selgeks teha, miks inimesed ACTA vastu on? Ühe erakonna inimesed ju ikkagi.
ta ei taha vbolla peremehega nõnda lahkarvamuse pärast tülli minna. Alles sai ju valituks ka juba anti talle mingid teatridirektori kohad jne. Põhjust nagu on. Eks nüüd ole selle sealt tuleva raha peale võetud mõni laen või liising kaela jne.
Sa ikka tead kellest jutt? Ma pole küll tema hetke rahaseisudega kursis kuid vaevalt, et see mees nüüd mingi teatrijuhi koha pärast leilis oleks.
vist olen rumal, aga mul jääb pisut arusaamatuks, et kuidas täpselt Eesti riik ACTA'le jah ütlemisest kasu saab?
Selliste otsuste puhul ju peaks plussid ja miinused olema, mida võrrelda saaks.
Näen palju hala ACTA vastaste poolt, aga ei näe poolt olijate argumente. Samal ajal aga teame, et päris olulised poliitikud on interneti piiramise poolt... Miks nad poolt on? _________________ ----------------
http://teemusk.com
huvitav kuidas aastatuhanded inimesed on veendunud ei üleüldse tsaar on hea, lihtsalt ta kursis ei ole...
väga hästi ta on kursis, lihtsalt tal on sügavalt ükskõik mida rahvas arvab... nagu alati see on olnud...
tema rahastajad on ju teisest leirist ja kõik otsused võetakse vastu vastavalt nende vajadustele.
Ainuke hädine argument, mida mina näinud olen. Oli see et Eesti ettevõtjad saavad sellest kasu väljapool Eestit, et nende õigused olla paremini kaitstud. Täpsemaid selgitusi ei ole vaevunud keegi andma.
Vastu olijate argumente eiratakse sihikindlalt, selle asemel püütakse pigem ennast imala demagoogia abil välja keerutada. _________________ ---
Loomulikult on Ansip ACTA poolt, hakkaks ta siis ju enda
kenjaalsete mõtteavalduste nagu näiteks "Mis kriis? Kui see on kriis, siis sellises kriisis tahaksingi elada!"
jne eest pappi saama
Eesti ettevõtja õigused väljaspool Eestit? Mitte ühelgi meie ettevõtjal pole musklit, et oma patente laias maailmas kaitsta. Kui sa kellelegi jalgu jääd, või keegi sinu patendi vastu huvi tunneb, on sul kaks valikut: kas müüd patendi kibekiiresti "ausa" hinna eest maha, või sind jooksutatakse seni kohut mööda kuni sul raha otsas ja uksed kinni paned. Ainus mida patendirežiimi karmistamine Actaga või ilma siinkohal annab, on laskemoonalisa Suurele Peetrile. _________________ Mida Ott ei õpi, seda Egon ei tea.
Kas acta tähendab seda, et näiteks kui keegi Hollywood'ist tuleb Tallinnasse filmi tegema ja filmis näidatakse panoraamvõtet, kuhu peale on jäänud ka minu maja ja võib-olla ka minu alaealine tütar kes parajasti aias päevitab, siis ma võin filmitegijad kohtusse kaevata sest nad on rikkunud autoriõigust ja ka lapspornograafiaga tegelenud?
Siin see Randpere asi on küll kahtlaseks läinud. Ta oli IBM- i tegevjuht, see ei puutu justkui üldse temaatikasse arvestades millega IBM tegeles jms. Kuidas ta peaks üldse sellist asja teadma või kommenteerima?
Võiks ju Sandor Liive käest küsida, et kas ta teab kuidas see 10 megavatine trafo seal Alutaguse metsas töötab ometi on tegu ju Eesti Energia juhiga.
Loomulikult on Ansip ACTA poolt, hakkaks ta siis ju enda
kenjaalsete mõtteavalduste nagu näiteks "Mis kriis? Kui see on kriis, siis sellises kriisis tahaksingi elada!"
jne eest pappi saama
kui ma oleks ansip laseks ma ennast......lahti ja läheks rohelise aia taha puhkama.
sel vennal on viimase ajal kruvid ikka väga logisema hakanud _________________ This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Praegu kipub Eesti poliitikute põhiline argument olema see, et milliste riikide poolele me ennast positsioneerime ... Rootsi või Venemaa/Süüria.
Samas pole ükski heakskiitja põhjendanud miks see heaks kiideti ning ka ükski veel mitte heaks kiitnud riik pole väga põhjendanud miks nad pole heaks kiitnud. Samuti pole ma Eesti valitsuse poolt kuulnud selget seisukohta ACTA osas vaid ainult pläma stiilis "kelle sõbrad me oleme".
Ehk siis sisuliselt pole tegemist mitte sisulise otsusega vaid poliitilise otsusega, süveneda vist ei kavatsetagi.
Me peame sundima nad süvenema!
Meeleavaldus. Allkirjad. Kirjutada riigivõimu esindajatele. Jagada kõiki linke ACTA kohta ja rääkida sellest ka oma sõpradele, kes
ei ole veel kursis.
Need võivad olla tüütud asjad. Ja võibolla need kõik ei toimi. Ma ei tea. Aga me peame ju KÕIK sõna võtma, mis me arvame! Meie kõik kannatame sellest. Me kõik elame ühes riigis.
Ei saa jääda erinevate arvamusliidrite arvamusi kiitma või laitma. Kõik tehke midagi. Natuke või palju. Paljud laidavad ACTAt, kas proovivad ka protesteerida?
Kui tahame demokraatiat siis peab vist võitlema selle nimel. Kes see teine ikka võitleb kui mitte meie. Muidu ei ehk kotigi Ansipit, mis me arvame.
Minul on selline arusaam jäänud. _________________ Club M-Spot
Kui kõik muu kõrvale jätta, siis Ansipi mütsi/seemnete jutt riigikogus oli ikkagi uskumatu.
Ehk tõesti liiga kaua juba peaminister olnud.
Ma ütleks, et Ansip muutub üha enam Puutini sarnaseks poliitikuks. Mitte mingi hinna eest võimust ei loobu ja kriitikud tembeldatakse hulludeks ja lollideks. Mitte mingit selgitustööd ei tehta, isegi kui nad teeks siis Eesti poliitikute sõna ei maksa midagi ja nad teavad ise ka seda, et lammasteks kasvattaud kodanikud unustavad paari kuuga nagunii kõik halva ära.
Minu poole on pöördunud vähemalt üks inimene, kes hääletas käesolevas küsitluses valesti, kuna ei lugenud küsitluse küsimust korralikult.
Ei tea kes see loll küll oli, kes nägi ainult küsimust "Kui Eesti kirjutab ACTA'le alla, siis ma astun REst välja" ja valis kiiruga "jah, kindlasti" ...
Aga tulemuseks hoopis, et kas toetad actat - kindlasti jah!
Tuleks teha järeldus, et enne tuleb ikka kohvi ära juua ja alles siis lugema/kirjutama hakata (või mitte lahmida).
Kujutan ette, et enamus allakirjutanutest olid/on samas situatsioonis
P.S mitte, et keegi RE-sse kuuluks. _________________ Hingepeegel
Esimene samm vabaduseni on teadvustada endale, et elame manipuleeritud maailmas.
"Teatriderektori" koha eest ei saa ma sentigi. ACTA-ga tegeleme. Esiteks on täna lubatud, et see jõuab parlamendi. Teiseks diskussioon käib ja arutleme seda aktiivselt ka fraktsiooni sees. Mina hääletan vastu, kui ACTA jõuab riigikogu saali tänasel kujul.
"Teatriderektori" koha eest ei saa ma sentigi. ACTA-ga tegeleme. Esiteks on täna lubatud, et see jõuab parlamendi. Teiseks diskussioon käib ja arutleme seda aktiivselt ka fraktsiooni sees. Mina hääletan vastu, kui ACTA jõuab riigikogu saali tänasel kujul.
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse sa ei või vastata selle foorumi teemadele sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis sa ei saa lisada manuseid selles foorumis sa võid manuseid alla laadida selles foorumis
Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.