Andrus Ansip ei saa aru, miks tekitatakse hüsteeriat ACTA leppe ümber, ta toob välja, et pea kõik teised Euroopa Liidu liikmed on selle juba allkirjastanud. "Ma ei saa hüsteeriast aru! Meenutab seagrippi, pikka aega seisime vastu hirmkalli vaktsiini ostule, kuid siis ei suutnud enam vastu seista. 20 miljonit krooni läks kanalisatsiooni! Nagu kits oleks sabaga löönud."
Ta toonitas, et internetist varastamist ei saa taunida. Ärritunud Ansip viitas ka Mart Laari skandaalile, kes segaduses ütles, et Facebookis sai ruum otsa. Ansip ütles, et kriteseerijad arvavad nüüd: "Laar üritas, ei saanud hakkama, ACTA teeb selle ära. Kes nii väidab, see on seemneid söönud."
Ansipi sõnutsi on ACTA leping on Euroopa Liidus allkirjastamata vaid Eestis, Slovakkias, Küprosel, Saksamaal ja Hollandis. Neist kaks viimast on tema sõnutsi saanud juba volitused allkirjastamiseks.
Ülekannet Riigikogust sai kuulata siit: http://www.riigikogu.ee/?rep_id=22069
Hiljem tulevad siia ka lingid, kust saab tervet Infotundi salvestisena kuulata.
Mis kriis? Kui see on kriis, siis sellises kriisis tahaksingi elada! _________________ Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist.
Et siis kuna "ülejäänud" mängukaaslased on juba allkirjad andud, peaksime ka meie seda tegema? Herr Ansip võiks end ikka kõigepeal sisuga kurssi viia, mitte niisama lõugu laksutada..
Ansip on minu silmis küll hetkel järjekordne küündimatu juhmakas, kes vaatab ainult eesmärki, mitte eesmärkide teostamiseks valitud vahendeid.
Loomulikult on eesmärk "Piirata piraatlust" väga õilis ja tore. Aga see ei tähenda, et selle saavutamine oleks vahendeid valimata tolereeritud.
ACTA on nüüd kehtinud juba paar nädalat mõnes riigis. Kas keegi oskab tuua näiteid, kus jube peetimine käib, nagu kohe pidi pihta hakkama? Et enam ei saa nettigi normaalselt kasutada?
Päris irooniline on, et piratebay kolis oma lehe Rootsi justiitsi alla(varem oli org, aga kartis, et U.S.A hakkab kollitama nagu megauploadiga juhtus? või eksin?), samas kui rootslased on ACTAga liitunud.
Ja teiste tropiks/idiootideks jne sõimamine
tsitaat:
Ansip on alati tropp olnud, hunt lamba nahas olnud, ei imesta
aitab loomulikult.
Kui argumente pole, siis lihtsalt hakkame lahmima.
Ma olen ikka suhtkoht kindlalt seisukohal, et kas proACTA või con, tavalise inimese jaoks ei muutu absoluutselt mitte kui midagi. Võib-olla teenusepakkujate või ka foorumiomanike(peavad kontrollima, et igast pira ei postitata jne) jaoks tõesti tekib kõrgendatud vastutus ja saan täiesti aru Taneli suurendatud huvist asja vastu ja tema murest, et kohustused suurenevad.
Aga vot sellest lauskisast, ala, kõik lähevad vangi, enam ei saa pilti ka teha sest coca cola pudel on peal ja üleüldse on elu läbi, sest enam ei saa õue ka minna ja internet pandi kinni- sellest mina aru ei saa.
Nüüd on ACTA vastu võetud ja pole küll kuulnud, et midagi muutunud oleks nendes riikides.
Mingid ekstreemnäited stiilis, nüüd kohe hakkab juhtuma see ja too - ei tule lihtsalt ACTA vastastele kasuks. Ütleme nii, et kui tavainimese pilguga vaadata(see, kes ei süvene liialt asja, sest no kõigesse ei saa ka ju süveneda:))- siis pigem jätavad just need ACTA vastased oma lauskisa-vähe sisu-ga usaldamatuse mulje. Seda enam, et kui keegi vähegi ACTA positiivsest poolest räägib(seda pole olemas, tean tean, vähevalt HV jaoks mitte, aga no midagi seal äkki ikka on?), siis see tuleb kohe maha kisada ja lolliks tembeldada. Samas, kui keegi teeb kasvõi vägagi kaheldava loogikaga järeldusi ACTA vastu, siis on tema loomulikult messiase staatuses ja kõik mis räägib, on sulatõsi.
Enne, kui mind nüüd reformierakondlaseks ja suureks acta pooldajaks tembeldatakse, siis pole kumbki. Ei kuulu ühtegi erakonda, ei ole jurist ega- ei ole ka suur ACTA toetaja/samas pole ka suur vastane.
Küll olen tutvusringkonnas kuulnud, ka väga positiivselt meelestatud inimesi, kes on veendunud, et nende äritegevus läheb tänu sellele paremaks ja on väga rahul sellise kõikihõlmava leppega, kuna nende õigusabikulud vähenevad kordades.
Kõik ei ole must ja valge ja mõnes punktis(ala, lihtne on varastad, siis võib- see on eriti levinud ka siinsete foorumikasutajate sees, kui lugeda eelnevaid ACTA vastaseid kommentaare- ala, 100M netist võib loobuda, sest enam ei saa midagi tõmmata jnejne) oli Ansipil ka õigus.
ACTA on nüüd kehtinud juba paar nädalat mõnes riigis. Kas keegi oskab tuua näiteid, kus jube peetimine käib, nagu kohe pidi pihta hakkama? Et enam ei saa nettigi normaalselt kasutada?
Tõsimeeli arvad, et säärased asjad juhtuvad üleöö? Tuleta meelde kaua läks Hitleri võimule tulekust kuni asjade käest ära minekuni.
630 kirjutas:
Küll olen tutvusringkonnas kuulnud, ka väga positiivselt meelestatud inimesi, kes on veendunud, et nende äritegevus läheb tänu sellele paremaks ja on väga rahul sellise kõikihõlmava leppega, kuna nende õigusabikulud vähenevad kordades.
Ainult loll poleks selle poolt, et talle pakutakse oma "õiguste" kaitseks võimalust mängida politseinikku, kohtuinikku ja karistajat ühes isikus ilma erilise järelvaatuseta. Loomulikult muutuks neil enda kaitsmine lihtsamaks. Küsimus on mis hinda "hall mass" selle eest maksma peab ning milliseid muid tegevusi pärast seda JOKK'ilt korraldada annab. _________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Ei saa 620 ja kännuämmelg argumentidest aru. Loomulikult muutub tavainimesele. Ja enamusjaolt just neile. Kes selle ACTA kinni plekib? Vean kihla et Tanel ja teised firmad peavad tänu sellele endale juurde palkama inimesi. Ehk siis tavakasutaja maksab ise selle kontrolli kinni. Tõusevad meil internetiühenduse jne. tasud. Eriti nõme tundub see et rahasi ei jätku arstiabile ja tuletõrjujatele (jne) aga interneti kontrollile jagub. Prioriteed on ikka ilgelt nihkes. _________________ Minu klaviatuur vihkab mind...
ACTA on nüüd kehtinud juba paar nädalat mõnes riigis. Kas keegi oskab tuua näiteid, kus jube peetimine käib, nagu kohe pidi pihta hakkama? Et enam ei saa nettigi normaalselt kasutada?
Tubli tähelepanek. Kindlasti saab selliseid asju hinnata juba mõne nädala möödudes
Väga positiivne oleks teada, et järgmine Elioni hinnatõus läheks minu enda järel nuhkimise kulude katteks. Ehk maksan veel juurde natu, ja panete mulle koju kaamerad ka üles? _________________ Windows ei ole viirus, viirus teeb midagi...
Tõsimeeli arvad, et säärased asjad juhtuvad üleöö? Tuleta meelde kaua läks Hitleri võimule tulekust kuni asjade käest ära minekuni.
Ainult loll poleks selle poolt, et talle pakutakse oma "õiguste" kaitseks võimalust mängida politseinikku, kohtuinikku ja karistajat ühes isikus ilma erilise järelvaatuseta. Loomulikult muutuks neil enda kaitsmine lihtsamaks. Küsimus on mis hinda "hall mass" selle eest maksma peab ning milliseid muid tegevusi pärast seda JOKK'ilt korraldada annab.
Ei muutu üleöö midagi, ei usu ega uskunud seda. Küll aga uskusid seda(väidetavalt) kõik need suured ACTA vastased, kelle arvates inimesi peale selle jõustumist päevapealt vangi hakatakse panema, kui dushi all lemmiklaulu laulavad.(ilma kohtuotsuseta). Ja otseloomulikult, ILMA järelvalveta. Keegi ei vaata midagi üle, ACTA mehed tulevad sinu koju, panevad käed raudu, ütlevad et me kuulsime ja otse vangis oledki. Kehvemal juhus siis vist gaasikambris kohe? Sest no nagu näha, on sinu arust ACTA juba Hitler.
Mina usun ikka, et ei muutu üldse suurt midagi.
Ja jällegi, ei saa sellest 3in1 asjast aru. Eestis kehtib ikkagi EV põhiseadus. See on ülim ja mingi kaubandusleping ei saa ega hakka sellest üle olema. Kõik, kes seda arvavad on mingid isehakanud internetijuristid stiilis aga mina loen välja nii. No andke andeks, valesti loed. Igal juhul usaldan selles punkis ikkagi päris juriste, kui internetigeeniuseid.
Arvate tõesti, et Eesti oleks saanud omale küberkaitsekeskuse näiteks? kui nüüd astutakse ACTAle vastu. Järsku vaadatakse mujal investeeringud üle ja leitakse, et kuulge, te ajate seal ikka vale asja.
Eesti võiks muidugi natuke pigistada praegu, ala nõuda põllumajandusele võrdsemaid toetusi(eriti, kui päris viimaseks jäetakse selle ratifitseerimisega), aga kahjuks ei enamat.
Aga jah, Eesti suur ACTAvastane liikumine tegeleb pigem valefaktide ja hüsteeriaga, kui asjale reaalselt lähenedes.
Edit: 386-
Oi, selle koha pealt olen ma sinuga täiesti nõus, et prioriteedid on paigast ära ja sellega ei peaks üldse tegelema praegu, eriti arvestades justnimelt päästjate jne olukorda.
On palju asju, mida ma veel valitsuse tegevuses ei mõista(näiteks kuidas leiti täiesti lambist 1mil oma demokraatia sihtasutustele jne), aga see pole siin vist teemaks:).
Ja võimalik, et hinnad nihkuvad. Paljude asjade hinnad muutuvad pidevalt, kasvõi elekter oma taastuvenergia või liinitasudega. Eks see ole ka siis üks kulukomponent jälle ISPidele juures. Nii ta on.
Samas, kuidagi või kuskilt otsast peaks nagu tegelema ka massilise piraatlusega, või mitte?
viimati muutis 630 08.02.2012 15:58:06, muudetud 2 korda
Kas te kujutate ette, et Rootsi peaminister või Ameeria Ühendriikide president lähtusid lepingut allkirjastades soovist keerata ühel päeval Internet kinni, nagu meil meediast, eriti Õhtulehest praegu võib välja lugeda? Rootsi austatakse sõnavabadust veelgi rohkem, kui seda austatakse Eestis. Absoluutselt n välistatud, et Rootsi valitsus teeks midagi, mis ahistaks inimeste ligipääsu informatsioonile, ahistaks kuidagi moodi sõnavabadust.
Huvitav, et ta kinni keeramise juures ainult Rootsist rääkis ning ignoreeris USA't.
Küsimus:
Jevgeni Ossinovski kirjutas:
millal ACTA Riigikokku ratifitseerimisele tuleb?
Ansip kirjutas:
Riigikokku saab ta tulla ratifitseerimisele pärast seda, kui Eesti on sinna allkirja andnud.
Tunnistan, et ei ole seadusloome koha pealt kõige paremini kursis kuid asjad käivad tõesti sel viisil?
[edit]
630 kirjutas:
Ei muutu üleöö midagi, ei usu ega uskunud seda. Küll aga uskusid seda(väidetavalt) kõik need suured ACTA vastased, kelle arvates inimesi peale selle jõustumist päevapealt vangi hakatakse panema, kui dushi all lemmiklaulu laulavad.
Sel juhul oled asjast valesti aru saanud. Samas on seal suur vahe kas rahvast pannakse vangi nädala või paari aasta pärast peale lepingu jõustumist? Tehniliselt kõik õigused selle tegemiseks on seal olemas.
630 kirjutas:
Sest no nagu näha, on sinu arust ACTA juba Hitler.
Hitler on lihtsalt hea näide kuidas rahva tahte ja korrektse valimisprotseduuri järgselt läksid asjad endiselt tuksi.
tsitaat:
Ja jällegi, ei saa sellest 3in1 asjast aru. Eestis kehtib ikkagi EV põhiseadus. See on ülim ja mingi kaubandusleping ei saa ega hakka sellest üle olema
Sama räägiti ka EUga liitudes. _________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
viimati muutis Ho Ho 08.02.2012 15:57:27, muudetud 1 kord
Kas ACTA neis allkirja andnud riikides juba kehtib ? ELi-ülene ratifitseerimine ju seisab alles ees.
Minu arust peaks juba selline asi ettevaatlikuks tegema (ATCA.ee lehelt):
Spoiler
tsitaat:
Lepingu sääraseks hilisemaks muutmiseks ei ole ette nähtud tavapäraseid demokraatlikke protsesse nagu vabaühendustega konsulteerimine, ega isegi juriidiliste analüüside läbiviimine — vastupidi — lepingu rakendamisel läheb kontroll ning järelvalve üle mittedemokraatlikult valitud ACTA Komiteele.
Samuti hakkab ACTA lepingu muudatusettepanekute esitamise üle otsustama vaid see komitee. Muudatusi ei ole ilmtingimata vaja ratifitseerida riikidel, mis on ACTA juba vastu võtnud. Või täpsemini: Komitee ise otsustab kas nende poolt tehtavad muudatused vajavad lepingule alla kirjutanud riikides ratifitseerimist või mitte.
ACTA Komitee võimuses on ka dikteerida mil viisil tuleb ACTAt tõlgendada. Ebaselgeid punkte ACTAs on aga mitmeid ning väga paljudes kohtades sõltub konkreetsest tõlgendusest kes peab kuhu miljoneid investeerima või kes kusagilt miljoneid juurde saab. Samuti kas sellistel juhtudel saavad riivatud suure osa maailma inimeste senised õigused ja vabadused, või mitte.
Teisisõnu tekib ACTA vastuvõtmisel väike grupp ülimõjuvõimsaid isikuid, kes ei allu reaalselt demokraatlikele soovidele ning kelle ära ostmiseks luuakse suurfirmadele tugev majanduslik ajend.
Piltlikult öeldes on ACTAle alla kirjutamine sama hea kui annaksid võhivõõrale tühja paberi, mille all ääres on sinu allkiri öeldes: “kirjuta sinna peale misiganes lepingut sa seal näha soovid.”
Ansip kirjutas:
Riigikokku saab ta tulla ratifitseerimisele pärast seda, kui Eesti on sinna allkirja andnud.
Tunnistan, et ei ole seadusloome koha pealt kõige paremini kursis kuid asjad käivad tõesti sel viisil?
See ei ole seadus. See on leping. Kaubandusleping.
Siin ongi vahe. Tehniliselt nõustume, et karistame/mõistame hukka teatud tegevusi. - Kuidas? See on juba meie enda asi.
Vähemalt nii olen mina põgusalt uurides sellest aru saanud. Samas, on loomulikult võimalik, et olen valesti aru saanud.
Õnneks on alati olemas variant sellest lepingust loobuda. Eks sellest võib saada jälle hea valimislubadus kellelegi.
Lotharius: ACTA kehtib 8-s riigis, ülejäänutelt oodatakse peatset, kiiret liitumist.
On Saturday October 1st, eight countries (the United States, Australia, Canada, Japan, Morocco, New Zealand, Singapore, and South Korea) signed the Anti-Counterfeiting Trade Agreement (ACTA) in Tokyo, Japan. Three of the participating countries (the European Union, Mexico, and Switzerland) have not yet signed the treaty, but have issued a joint statement affirming their intentions to sign it “as soon as practicable.
08.02.2012 16:09:55
Re: Ansip võrdleb ACTAt seagripiga: millest selline hüsteeria?
tsitaat:
Andrus Ansip ei saa aru, miks tekitatakse hüsteeriat ACTA leppe ümber, ta toob välja, et pea kõik teised Euroopa Liidu liikmed on selle juba allkirjastanud.
So what? Kas eestlane peaks oma peaga motlemise lopetama ja jargima lamba kombel teisi? Teeme ka, sest teised ju tegid ka nii stiilis.
Tavaliselt niisugustel puhkudel, kui inimestel sellised kahtlused on, siis selle vastu aitab aeg-ajalt see, et pannakse foolium mütsi sisse. Mõned arvavad, et abi võib olla ka mullivannist. Ma ei tea, mis konkreetsel puhul võiks aidata, aga inimesed võiksid otsida kusagilt abi! Aitäh!
Tegelikult peaks siinkohal rahvas joone maha panema. Kui tuleb ACTA, KUKUB VALITSUS.
Te võiksite siin oma partei teha, siis oleks vähemalt kellegi poolt hääletada.
Lühend võiks olla AHV.
Eks poliitikud lähevad ka mujalt tõusnud lainetega kaasa
banaanipartei, liikmed oleks ahvid _________________ Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist.
Ei tuleks kohalikele asevalitsejatele, kes massoonloozhist saadud juhtnööride järgi rahvale natukene näitemängu ja meelelahutust pakuvad, nii palju tähelepanu pöörama. Asi läheb otsustamisele ikkagi Europarlamendis ja just selle esindajate poole tuleks pöörduda, et nood maksimaalselt asjale vastu töötaksid. _________________ The biggest delusion is that there are causes other than your own state of consciousness. - Neville Goddard
Inimesed kes on ACTA poolt tuleks isoleerida mitte need kes pole selle poolt!
Tava kasutajale Ehk siis vanaemadele ei muutu ja midagi! Sest nemad loevad lehti jms nagu ütles ametnik "youtube-s videosid vaadates ja feispukkis retsepte jagades ei panda kedagi vangi" Aga varsti on youtubest videod kadunud kuna midagi üles panna ei või ja kes panevad lähevad kinni! Ma väga kahtlen, et ansipi laspsed ostavad omale netist muusikat? Kindlasti samamoodi jagavad oma sõbrantsikutega msnis jms kohtades ja tirivad filme torrentist nii, et mühiseb... Naiivne on arvata, et mitte ükski ACTA pooldaja pole kunagi piraat toodetega kokku puutunud.
Ansip mine aja inimestele koeri ka veel kallale, et ACTA saaks vastu võetud
Eks suured bossid jänkistanist ütlevad, et on õige asi - ega ansip saa ju siis väita, et asi vale on. Aga jah - reform on täiega alla käinud. Ilmselt ansip ei ole isegi teksti läbi lugenud (kuna puuduba vajadus - härrad usa-s ütlesid, et asi on õige ja vajab vastuvõtmist).
Me võime siis häält tõsta küll aga kui on antud käsk vastu võtta siis seda ka tehakse. Poliitikud ju sellised araksesed. USA ütleb, et võtke vast või muidu......
Ahju kõik poliitikud. Mingit kasu neist pole........ Oleks hetkel valimiste aeg - küll siis tehtaks mehetegusid, et hääli saada....
Mida te ootasite siis? Teada on ju, et tegu on kutsikatega... isandad on mujal... TEATER!
see ansipi jutt on täielik poliitmöla, häma... nagu niklusegi jutt juba nädalaid... ebakonkreetne jama, et SISULIST arutelu ei tekiks.
ps. suured actakaitsjad, ARTISTID saaksid vastupidisel, VABAL varinadil suurema kasumi, OTSE. VAHEMEHI on MÕTTETULT palju. ostad head muusikat, toetad solgi tasuta jagamist ja reklaamimist....
ps. suured actakaitsjad, ARTISTID saaksid vastupidisel, VABAL varinadil suurema kasumi, OTSE. VAHEMEHI on MÕTTETULT palju. ostad head muusikat, toetad solgi tasuta jagamist ja reklaamimist....
Ei saa 620 ja kännuämmelg argumentidest aru. Loomulikult muutub tavainimesele. Ja enamusjaolt just neile. Kes selle ACTA kinni plekib? Vean kihla et Tanel ja teised firmad peavad tänu sellele endale juurde palkama inimesi. Ehk siis tavakasutaja maksab ise selle kontrolli kinni. Tõusevad meil internetiühenduse jne. tasud. Eriti nõme tundub see et rahasi ei jätku arstiabile ja tuletõrjujatele (jne) aga interneti kontrollile jagub. Prioriteed on ikka ilgelt nihkes.
aga on Sul muid lahendusi piraatluse tõkestamiseks?
Minuarust oleks asjakohane pakkuda välja alternatiive mitte tuimalt maailmalõppu heietada. Jätkuvalt olen seda meelt, et enamik pole lepet läbi lugenud ning isegi nendest, kes on lugenud, pole suur hulk pädevad hinnangut andma. Loomulikult on paha, et suure tähtsusega asjad võetakse vastu sisulise aruteluta ning sealjuures veel ka hämatakse, kuid eesti on niivõrd tilluke küüneots selles masinavärgis, et seda piuksu üldse keegi tähele paneks.
Mis sellest siis saaks, kui eesti ACTA-ga ei nõustuks? Visatakse EL-st välja? Majandusboikott? Veebiboikott? Kõik need kolm on küllaltki reaalsed ja kahjuks on veel suurema mõjuga tavakasutajale, kui ACTA.
Seni, kuni suured ei otsusta, on väikese Nõukogude Liiduvabariigi saatus puhtalt võõrastes kätes.
Lotharius, mõtled megaboxi ja megauploadi mahavõtmist? seal pole midagi eriti imestada ju, ma mõtsin, et kõik on end kurssi viinud teemaga normaalselt...
häiriv ent hariv video taustast: http://www.youtube.com/watch?v=NzS5rSvZXe8 .. .loogiline ju, et kõik on BIG-MONEY poolt tekitatud ja värki.
kännuämmelg, lahendus piraatluse tõkestamiseks? pakkuda inimestele otsest varianti toetamaks artiste... ja AUTOREID... teadagi ju kuidas kasumid jagunevad tegelikult. _________________
Sellega tõmbas Ansip mõtlevate noorte häältele vee peale. Mina ei vali elusees enam RE-d kuniks partei esindab sellist seisukohta.
proACTA meestele tuletakse meelde sellist lihtsat asja: millal enne võimud on suutnud objektiivselt enda võimu rakendada? Kui megauploadi ust läksid maha murdma terrorivastse üksuse poisid automaatides, siis minu arust on piir ületatud. See on täpselt selline asi, et lühinägelikud inimesed ei oska hinnata seda mõju enne kui neile oluline teenus pannakse mingi absurdsel ettekäändel kinni. _________________ Avatar by Flacko
Ansip kirjutas:
Riigikokku saab ta tulla ratifitseerimisele pärast seda, kui Eesti on sinna allkirja andnud.
Tunnistan, et ei ole seadusloome koha pealt kõige paremini kursis kuid asjad käivad tõesti sel viisil?
See ei ole seadus. See on leping. Kaubandusleping.
Siin ongi vahe. Tehniliselt nõustume, et karistame/mõistame hukka teatud tegevusi. - Kuidas? See on juba meie enda asi.
Vähemalt nii olen mina põgusalt uurides sellest aru saanud. Samas, on loomulikult võimalik, et olen valesti aru saanud.
Mina olen asjast sedasi aru saanud, et selleks tulebki seadusi muuta, et seal leppes ette nähtud korras oleks üldse seaduslikku alust kellegi süüdistamiseks kuriteos.
kännuämmelg kirjutas:
aga on Sul muid lahendusi piraatluse tõkestamiseks?
Väga palju artiste on loobunud vahendajaist ning müüvad oma toodangut otse ja saavad sellega üsnagi edukalt hakkama. Lihtsalt peab ka vastavalt head kraami tootma, et rahvas ostaks seda niisama mitte reklaami ajupesu tõttu. _________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Ei saa 620 ja kännuämmelg argumentidest aru. Loomulikult muutub tavainimesele. Ja enamusjaolt just neile. Kes selle ACTA kinni plekib? Vean kihla et Tanel ja teised firmad peavad tänu sellele endale juurde palkama inimesi. Ehk siis tavakasutaja maksab ise selle kontrolli kinni. Tõusevad meil internetiühenduse jne. tasud. Eriti nõme tundub see et rahasi ei jätku arstiabile ja tuletõrjujatele (jne) aga interneti kontrollile jagub. Prioriteed on ikka ilgelt nihkes.
aga on Sul muid lahendusi piraatluse tõkestamiseks?
Tehku asjadel hinnad normaalseks ja asi oleks korras. Neid versioone, kuidas asjad nüüdsel internetiajastul käia võiks või õigemini peaks, on pakutud aastate jooksul mitmeid k.a see just lingitud MegaBoxi versioon või siis ka filmidele Steam'i sarnane süsteem luua.
tsitaat:
Väga palju artiste on loobunud vahendajaist ning müüvad oma toodangut otse ja saavad sellega üsnagi edukalt hakkama. Lihtsalt peab ka vastavalt head kraami tootma, et rahvas ostaks seda niisama mitte reklaami ajupesu tõttu.
No seda on osad artistid isegi öelnud, et kui müüa tahad, siis tee sellist asja, mida inimesed osta ka tahavad ning kui mingit kõntsa ainult toota, siis pole ka kellegi peale pahane olla, kui see kasumit ei too. Lihtsalt vale elukutse valitud. See osade autorite pidev hala, et raha vähe sarnaneb sellele nagu need osad Eesti kirjanikud/luuletajad pidevalt kurdavad, et nende raamatuid ei osteta ja blablabla ning riik peaks ikka toetama. No kurat, kui sa teed hea raamatu, siis ostetakse ka, aga kui sa ei tee, siis miks peaks keegi sulle heast peast raha andma ? Ma võinuks ka laulma või kirjutama hakata ja hädaldada, et ikka halb maitse inimestel ja keegi ei oska mind hinnata, aga kuna ma tean, et kummakski eelnimetatud asjaks mul annet ei ole, siis ma valisin teise tee. Lihtne. _________________ Geek it til it MHz
viimati muutis Lotharius 08.02.2012 17:38:33, muudetud 1 kord
Ei saa 620 ja kännuämmelg argumentidest aru. Loomulikult muutub tavainimesele. Ja enamusjaolt just neile. Kes selle ACTA kinni plekib? Vean kihla et Tanel ja teised firmad peavad tänu sellele endale juurde palkama inimesi. Ehk siis tavakasutaja maksab ise selle kontrolli kinni. Tõusevad meil internetiühenduse jne. tasud. Eriti nõme tundub see et rahasi ei jätku arstiabile ja tuletõrjujatele (jne) aga interneti kontrollile jagub. Prioriteed on ikka ilgelt nihkes.
aga on Sul muid lahendusi piraatluse tõkestamiseks?
Minuarust oleks asjakohane pakkuda välja alternatiive mitte tuimalt maailmalõppu heietada. Jätkuvalt olen seda meelt, et enamik pole lepet läbi lugenud ning isegi nendest, kes on lugenud, pole suur hulk pädevad hinnangut andma. Loomulikult on paha, et suure tähtsusega asjad võetakse vastu sisulise aruteluta ning sealjuures veel ka hämatakse, kuid eesti on niivõrd tilluke küüneots selles masinavärgis, et seda piuksu üldse keegi tähele paneks.
Mis sellest siis saaks, kui eesti ACTA-ga ei nõustuks? Visatakse EL-st välja? Majandusboikott? Veebiboikott? Kõik need kolm on küllaltki reaalsed ja kahjuks on veel suurema mõjuga tavakasutajale, kui ACTA.
Seni, kuni suured ei otsusta, on väikese Nõukogude Liiduvabariigi saatus puhtalt võõrastes kätes.
ACTA ise ongi veebi- ja majandusboikott, mis algab juba tavakasutaja tasemelt. Ja ma ei räägi mitte sellest, et enam ei saa P2P-s piraati sikutada. Sikutamiseks leitavad tõsiosed huvilised ikka teid. Mõju on just selles, et kaob ära Web 2.0, odav veebimajutus jmt ning internetist saab suurte korporatsioonide tegevusväli, kus tavainimene võib soovi korral vaid publiku seas osa võtta. Umbes nagu praegu on näiteks satelliit- ja kaabeltelevisioon: peab olema väga palju jõudu, et oma kanalit püsti saada. _________________ The biggest delusion is that there are causes other than your own state of consciousness. - Neville Goddard
..Väga palju artiste on loobunud vahendajaist ning müüvad oma toodangut otse ja saavad sellega üsnagi edukalt hakkama. Lihtsalt peab ka vastavalt head kraami tootma, et rahvas ostaks seda niisama mitte reklaami ajupesu tõttu.
jah.. loomulikult saab turundada oma toodet ka otse, kuid kui mahud suurenevad, tuleb palgata eraldi töötaja, seejärel eraldi osakond, siis tütarfirma, tütarfirma kasvab ja laieneb ja jõuame ringiga tagasi suurte plaadifirmade ja vahendajate juurde.
ehk siis peale potipõllumajandust on alati jõutud ühistute (kolhooside) juurde tagasi
Ansip on valinud huvitava võrdluse. Ka seagripi paanikat pushiti suurkorporatsioonide poolt ning Ansipile infoks - lõppes uurimisega Euroopa Liidu tasemel:
Ehk siis sellest võrdlusest lähtudes - kui seagripi puhul anti lõpuks survele järgi ning osteti mõttetuid vaktsiine - siis ehk ACTA puhul ollakse juba targemad?
..Väga palju artiste on loobunud vahendajaist ning müüvad oma toodangut otse ja saavad sellega üsnagi edukalt hakkama. Lihtsalt peab ka vastavalt head kraami tootma, et rahvas ostaks seda niisama mitte reklaami ajupesu tõttu.
jah.. loomulikult saab turundada oma toodet ka otse, kuid kui mahud suurenevad, tuleb palgata eraldi töötaja, seejärel eraldi osakond, siis tütarfirma, tütarfirma kasvab ja laieneb ja jõuame ringiga tagasi suurte plaadifirmade ja vahendajate juurde.
ehk siis peale potipõllumajandust on alati jõutud ühistute (kolhooside) juurde tagasi
Miks on sul vaja internetiajastul mingit rämedat arvu inimesi kogu aeg juurde palgata näiteks muusikuna ? Kõik on ju digitaalselt, sotsiaalmeedia teeb hea asja puhul tasuta reklaami. Küllalt neid artiste, kes oma label'iga ning ka ise promovad end ning see pole neil takistanud maailmas laialdasemalt tuntuks saamist. _________________ Geek it til it MHz
viimati muutis Lotharius 08.02.2012 17:44:47, muudetud 1 kord
Tehku asjadel hinnad normaalseks ja asi oleks korras. Neid versioone, kuidas asjad nüüdsel internetiajastul käia võiks või õigemini peaks, on pakutud aastate jooksul mitmeid k.a see just lingitud MegaBoxi versioon või siis ka filmidele Steam'i sarnane süsteem luua..
Jep, nii ta on.. kuid kuna meelelahutustööstus on liiga suuremahuline (nagu ka ravimi- ja kütusetööstus), etsealsed suured vahendajad vabatahtlikult loobuks
asjad ei ole kallid, kalliks teeb asja meieni jõudmine.
Lotharius kirjutas:
Miks on sul vaja internetiajastul mingit rämedat arvu inimesi kogu aeg juurde palgata näiteks muusikuna ?
ühel heal muusikul pole probleemi, samuti pole ka tuhandel probleemi. Probleemid hakkavad tulema sealt, kus algab turule pürgimine. Praegu on nagu lihtne- tead mida otsid ja oskad ka üles leida. Kuidas aga leida see hea miljonite seast üles siis, kui kõik puhtalt netti kolivad ja keegi enam turunduse peale ei mõtle?
eks oled ka ise kogenud, kui satud millegi hea otsa ja mõtled, et miks ma varem sellest kuulnud polnud?
Või teisalt ostad mingi dosia ja mõtled, et kes see tont oli, kes ütles, et see hea on?
Kõik tootjad soovivad, et nende (ka essu) asja ostaks millioonid ja selleks, et see asi millioonideni viia, on tarvis vaeva näha
viimati muutis kännuämmelg 08.02.2012 17:48:46, muudetud 1 kord
Kui mahud suurenevad siis tähendab ka sissetulekud suurenevad ja palgatakse selleks eraldi töötaja. Normaalne ju?
Aga see vangimineku teema on ülepingutatud. Küll aga sa maksad. Trahve. Ja maksad JA MAKSAD. Milleks kinni kedagi panna? Pappi ju muudkui tuleb.
Kõige suurem asi mis mind häirib ACTAGA on see, et siis peavad Teenusepakkujad su Netisurfamist luurama ja mul tekib tunne, et mu eraelu puutumatus enam ei kehti
Ei saa 620 ja kännuämmelg argumentidest aru. Loomulikult muutub tavainimesele. Ja enamusjaolt just neile. Kes selle ACTA kinni plekib? Vean kihla et Tanel ja teised firmad peavad tänu sellele endale juurde palkama inimesi. Ehk siis tavakasutaja maksab ise selle kontrolli kinni. Tõusevad meil internetiühenduse jne. tasud. Eriti nõme tundub see et rahasi ei jätku arstiabile ja tuletõrjujatele (jne) aga interneti kontrollile jagub. Prioriteed on ikka ilgelt nihkes.
aga on Sul muid lahendusi piraatluse tõkestamiseks?
Minuarust oleks asjakohane pakkuda välja alternatiive mitte tuimalt maailmalõppu heietada. Jätkuvalt olen seda meelt, et enamik pole lepet läbi lugenud ning isegi nendest, kes on lugenud, pole suur hulk pädevad hinnangut andma. Loomulikult on paha, et suure tähtsusega asjad võetakse vastu sisulise aruteluta ning sealjuures veel ka hämatakse, kuid eesti on niivõrd tilluke küüneots selles masinavärgis, et seda piuksu üldse keegi tähele paneks.
Mis sellest siis saaks, kui eesti ACTA-ga ei nõustuks? Visatakse EL-st välja? Majandusboikott? Veebiboikott? Kõik need kolm on küllaltki reaalsed ja kahjuks on veel suurema mõjuga tavakasutajale, kui ACTA.
Seni, kuni suured ei otsusta, on väikese Nõukogude Liiduvabariigi saatus puhtalt võõrastes kätes.
kännuämmelg, sinu loogika kohaselt on siis aktsepteeritav mõttelaad, et kui mõni ühiskondlik nähtus ei meeldi jõupositsioonil olevatele huvigruppidele, võib selle vahendeid valimata maha suruda ? Just selliseks võimaluseks kogu see ACTA ja CO teed sillutab, piraatlus on vaid fraktsioon sellest, mida võib ettekäändeks tuua. Märksa hullem saab olema valdkondades, kus innovatsioon on arengu piirimail ja pole võimalik luua loomingut/toodet, mis erineks oma eelkäijatest nii kardinaalselt, et sellele poleks võimalik neile eelnõudele tuginedes kaikaid kodaraisse loopida. Oleks äärmiselt naiivne eeldada, et seda ei juhtu sest juba praegu käib n. patendirindel võidurelvastumine täie hooga ja ilmselt tõsine aadri laskine läheb lahti just siis, kui käesolevad eelnõud lõpuks seaduseks formeeruvad. Oleks naiivne arvata, et nii intensiivset ja kohati salastatud riikidevahelist lobitööd tehakse vaid igapäevase seaduseloome raames, tegemist on üsna kardinaalsete sammudega, mille tulemused ei saa kohe kindlasti olla lõpptarbija huvides ... _________________
Tapmised, röövimised, vargused ja piraatlus olid ja on ka praegu karistatavad. Piratebay sai karistutud. Mininova jne. Milleks veel lisaks juurde? _________________ Minu klaviatuur vihkab mind...
..sinu loogika kohaselt on siis aktsepteeritav mõttelaad, et kui mõni ühiskondlik nähtus ei meeldi jõupositsioonil olevatele huvigruppidele, võib selle vahendeid valimata maha suruda ? Just selliseks võimaluseks kogu see ACTA ja CO teed sillutab, piraatlus on vaid fraktsioon sellest, mida võib ettekäändeks tuua. Märksa hullem saab olema valdkondades, kus innovatsioon on arengu piirimail ja pole võimalik luua loomingut/toodet, mis erineks oma eelkäijatest nii kardinaalselt, et sellele poleks võimalik neile eelnõudele tuginedes kaikaid kodaraisse loopida. Oleks äärmiselt naiivne eeldada, et seda ei juhtu sest juba praegu käib n. patendirindel võidurelvastumine täie hooga ja ilmselt tõsine aadri laskine läheb lahti just siis, kui käesolevad eelnõud lõpuks seaduseks formeeruvad. Oleks naiivne arvata, et nii intensiivset ja kohati salastatud riikidevahelist lobitööd tehakse vaid igapäevase seaduseloome raames, tegemist on üsna kardinaalsete sammudega, mille tulemused ei saa kohe kindlasti olla lõpptarbija huvides ...
minu loogika räägib sellest, väikesel kutsikal suure sõnni klähvimine lõpeb kiunuga. Loomulikult on selge, et kogu asja taga on suurkorporatsioonide lobitöö(mitte autoritega segi ajada) ja kapitalismi puhul ei saa demokraatiat tegelikult olla.
ACTA-ga peaks nii olema ka, et nagu ameerika teleseriaalides on mingid logod ära blurritud, siis kui kuskil foorumis mingi pilt millel firma märk näha ja autoriõigust pole peaks ka kohe trahvi saamise koht olema.
Tehku asjadel hinnad normaalseks ja asi oleks korras. Neid versioone, kuidas asjad nüüdsel internetiajastul käia võiks või õigemini peaks, on pakutud aastate jooksul mitmeid k.a see just lingitud MegaBoxi versioon või siis ka filmidele Steam'i sarnane süsteem luua..
Jep, nii ta on.. kuid kuna meelelahutustööstus on liiga suuremahuline (nagu ka ravimi- ja kütusetööstus), etsealsed suured vahendajad vabatahtlikult loobuks
asjad ei ole kallid, kalliks teeb asja meieni jõudmine
Point jääb samaks. Lõpptarbijale on hind kõrge MOTT. Kui nad pole valmis ise süsteemi muutma, et arenguga kaasas käia ning jäävad ajale jalgu, siis tulebki nad hävitada - looduslik valik _________________ Geek it til it MHz
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse sa ei või vastata selle foorumi teemadele sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis sa ei saa lisada manuseid selles foorumis sa võid manuseid alla laadida selles foorumis
Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.