Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Eesti IT ja tehnikaalased uudised »  IT-ekspert: Tallinna haldusreformi veebiküsitlust võltsiti märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele 1, 2, 3, 4, 5  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.02.2009 11:37:06 IT-ekspert: Tallinna haldusreformi veebiküsitlust võltsiti vasta tsitaadiga

link :: ERR Uudised


IT-spetsialisti Tõnu Samueli arvates võltsiti Tallinna haldusreformi hääletustulemusi ning tema arvates on sellega seotud keegi, kellel oli ligipääs tarkvarale. Samuel kirjutas veebiportaalis Minut.ee, et ta kogus kolme päeva jooksul andmeid aadressilt http://www.tallinn.ee/haldusreform/ ning pani kirja seal oleva olulise info: hääletanute arv, poolt ja vastuhääled, häälte jagunemine. Ühel hetkel pani Samuel tähele, et hääled liiguvad (mitte ei lisandu) paarisajaste gruppidena "Jah" ning "Ei" öelnute vahel.

Samuel selgitas, et kui oleksid tegutsenud masinhääletajad, nagu seni on arvatud, pidi ilmuma ebaloogiliselt palju hääli ühele osapoolele, aga antud juhul võeti nad teiselt poolelt ära.

Kuna asi tundus Samuelile kahtlane, hakkas ta asja uurima ning tulemusi saab tabeli kujul näha aadressil http://no.spam.ee/%7Etonu/kesk.xls

Samuel selgitab, et Keskerakonna IT-firma Nitro FX on kirjutanud programmi, mis kõigutab Jah/Ei vahel protsente üheprotsendiste sammudega. Näiteks tõstab ta protsente sujuvalt kolmekümne pealt neljakümneni võttes selleks hääled ühelt poolelt ning tõstes nad teisele poole.

Kuni 18. veebruari hommikuni liigutati "Ei" ütlejate hääli "Jah" ütlejate poolele. Häälte arv on valitud just selline, et tuleks järgmine vajalik protsent. Niimoodi on tegutsetud järjepidevalt kuniks toetusprotsent on tõusnud 46 peale.

Samuel lisas, et 18. veebruari hommikul algoritmi pisut täiustati. Lisandus nn müra, mis kõigutas protsenti üles-alla sama meetodiga: võeti ühelt poolelt paarsada häält ja anti teisele poolele. See tekitas tasavägise rebimise tunde, kuid alati võeti selleks ühe poole hääli ning jõuti protsentuaalselt ümmarguse tulemuseni.

Tõstetav häälte arv kasvas koos hääletanute arvuga. Iga kord oli järgmise protsendi täis saamiseks vajalik häälte arv proportsionaalselt suurem. Alustati madalalt ning lõpuks võltsiti hääli rohkem kui kolmesajaliste patakatega.

_________________
HV valuutakalkulaator
Kommentaarid: 461 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 12 :: 7 :: 356
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
aise
HV Guru
aise

liitunud: 02.10.2003




sõnum 20.02.2009 11:49:58 vasta tsitaadiga

savipäts tuleks siberisse ära saata.
Kommentaarid: 189 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 172
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Andrus Luht
itimees.ee
Andrus Luht

liitunud: 11.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.02.2009 11:59:46 vasta tsitaadiga

Ka mina sain oma postkasti sellise kirja:
-----Original Message-----
From: Küsitlus [mailto:kysitlus@tallinnlv.ee]
Sent: Wednesday, February 18, 2009 1:05 AM
To: xxxx@xxxx.xxx
Subject: Palun kinnita oma hääl!

Tere kala jal!

Seda e-posti aadressi kasutades on antud hääl aadressil www.tallinn.ee/haldusreform

Et oma häält kinnitada sisesta palun allolev kood või mine aadressile:

http://www.tallinn.ee/haldusreform/index.php?q=xxxxxxx
Kood: xxxxxxx
Kui Sa ei ole küsitluses osalenud, siis ära kinnita häält. 

Tänades,
Tallinna Linnavalitsus

---
Käesolevat küsitlust viib läbi Tallinna Linnakantselei. Vastajatelt kogutavaid isikuandmeid (nimi, e-postiaadress) kasutatakse vaid küsitlusele vastamise käigus vastuse kinnitamiseks. Küsitlusele vastanutega võetakse ühendust vaid käesoleva kampaania raames – antud häälele kinnituse saamiseks. Tulevikus vastanutega ühendust ei võeta ning kogutud isikuandmed kustutakse peale kampaania lõppu.
Kui Teil on kampaania kohta küsimusi, siis võtke ühendust Tallinna Linnakantselei linnauuringute osakonnaga kysitlus@tallinnlv.ee


See aadress, kuhu kiri saadeti ei ole aktiivses kasutuses ning on avaldatud ainult visiitkaardil äripartneritele. Nende hulgas ka ATF'ile. Tundub, et sealt on ka suurem leke alguse saanud. Saatjate punt on üks ja sama, kes millegipärast suutsid oma skripti ära sussida ja kirja saaja nimeks oli kõikidel müstiline 'kala jal'.
Siit ka üleskutse - on keegi veel saanud samasuguse kogemuse osaliseks ning kelle emaili aadress on jagatud ATF'ile. Teeks koos avaldused nii politseisse isikuandmete väärkasutuse kohta + AKI'sse lubamatu isikuandmete hoidmise ja töötlemise kohta.

thumbs_up.gif

_________________
Äriklassi serverilahenduste müük, paigaldus ja haldus. SaaS / PaaS / IaaS lahendused
Kasutatud äriklassi serverite, andmesalvede ja võrguseadmete ost-müük-rent
Tier-3 privaatpilvede, virtuaal- ja virtuaal-privaat-serverite lahendused. 24/7 haldus, monitooring
Kommentaarid: 377 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 318
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
sperov
HV kasutaja
sperov

liitunud: 26.11.2005




sõnum 20.02.2009 11:59:49 vasta tsitaadiga

aise kirjutas:
savipäts tuleks siberisse ära saata.

miks?


viimati muutis sperov 20.02.2009 12:02:41, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 95 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 92
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Andrus Luht
itimees.ee
Andrus Luht

liitunud: 11.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.02.2009 12:02:32 vasta tsitaadiga

sperov, kui see miks käis minu kirja kohta siis seepärast, et tegu on seaduse rikkumisega ning seaduskuuleka kodanikuna on mul kohustus sellest järelvalveorganeid teavitada. Kui see aga käis aise avalduse kohta siis miks mitte? Igati sobilik koht talle. Mina saadaks ta veel kaugemale oleks see minu teha...

thumbs_up.gif

_________________
Äriklassi serverilahenduste müük, paigaldus ja haldus. SaaS / PaaS / IaaS lahendused
Kasutatud äriklassi serverite, andmesalvede ja võrguseadmete ost-müük-rent
Tier-3 privaatpilvede, virtuaal- ja virtuaal-privaat-serverite lahendused. 24/7 haldus, monitooring
Kommentaarid: 377 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 318
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
sperov
HV kasutaja
sperov

liitunud: 26.11.2005




sõnum 20.02.2009 12:03:48 vasta tsitaadiga

rahval sai siin esimene töötund läbi ja postitusi tuleb mühinal icon_biggrin.gif

BReaK da iCE, parandasin oma posti pisut! Ei käinud Sinu pihta thumbs_up.gif

Ja minu küsimus on tingitud sellest, et paljud nö "targad mehed" sõimavad Savikat. Mina isiklikult ei julge! Nimelt ei ole mul ühtegi fakti hetkel, millele toetuda, et Savikas halb mees on. Villu Reiljani võiks siberisse maadearendusinstituuti saata küll!

PS: Ärge kõvasti lööge icon_biggrin.gif olen poliitikast kauge inimene.


viimati muutis sperov 20.02.2009 12:08:21, muudetud 2 korda
Kommentaarid: 95 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 92
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
aise
HV Guru
aise

liitunud: 02.10.2003




sõnum 20.02.2009 12:06:13 vasta tsitaadiga

miks? sest kes muu selle pasa taga on
Kommentaarid: 189 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 172
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sperov
HV kasutaja
sperov

liitunud: 26.11.2005




sõnum 20.02.2009 12:06:57 vasta tsitaadiga

ma olen lihtsalt liiga vana interneti ja klaviatuuri jaoks icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 95 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 92
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
etc87
Piiratud kasutaja
etc87

liitunud: 02.02.2005




sõnum 20.02.2009 12:08:35 vasta tsitaadiga

savipäts muidugi selle taga...tahab tervet Tallinnat valitseda icon_evil.gif
_________________
Müüa erinevaid Mobiiltelefonide Displaisid! Lisainfo PS!
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 2 :: 222
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
v6sa
HV Guru
v6sa

liitunud: 29.01.2004




sõnum 20.02.2009 12:27:48 vasta tsitaadiga

Tere hommikust,

see on just üks nendest pôhjustest, miks tarkvara peaks olema avatud lähtekoodiga, seda eriti riiklikes asutustes. Kes garanteerib et kinnise lähtekoodiga rakenduse algoritm on aus? Sama filosoofiaga jätkates tuleks minu arvates kogu riiklikud asutused läbipaistvaks teha et rahvas näeks kus nende raha liigub (viitan sellele riigipeade üüratutele hüvitissummadele mille tsekkide infot taheti kinniseks ajada)
Kommentaarid: 109 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 91
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Sold OUT
Aeg maha 1p
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002




sõnum 20.02.2009 12:30:05 vasta tsitaadiga

Tavai, tulge kõik Eestist ära. Eestis vaid petetakse!
_________________
People have been calling for a month and we've been sold out for a week or so.
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Xloaded
külaline






sõnum 20.02.2009 12:36:54 vasta tsitaadiga

sperov kirjutas:
aise kirjutas:
savipäts tuleks siberisse ära saata.

miks?


Kaua võib see mees rahvale näkku kusta? SEKS!!!
tagasi üles
QWhite
Kreisi kasutaja
QWhite

liitunud: 24.02.2004




sõnum 20.02.2009 12:37:30 vasta tsitaadiga

Kes tarkpea avastas et on vaja ühineda ja liituda? Tallinna puhul tuleks kaalutleda ikka eraldamist ja karantiini seni kuni Keskpartei seal hullab.
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sults
HV veteran

liitunud: 06.09.2004




sõnum 20.02.2009 12:53:54 vasta tsitaadiga

Tõnu Samuel on oma avaldusega räigelt ämbrisse astunud. Natuke matemaatikaoskust ja vähem silmaklappe tuleks kasuks!

Aga hääletus ise ei olnud kindlasti korrektne, nagu seda ei saagi tagada sellise mitteavaliku (aga samas ka mitte salajase) ja kontrollimatu elektroonilise ja paberhääletuse segu puhul.

Hoiatan, et seoses e-valimistega hakkavad alles tõelised võltsimised tulema. Ja sedapuhku sedavõrd rafineeritud, et ei ole võimalik võltsimist tuvastada. E-valimisi saab ausalt teha vaid täiesti avaliku hääletusena, kus iga hääletanu hääletus on nimeliselt kõigile näha.
Kommentaarid: 38 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mteachx
HV Guru
mteachx

liitunud: 23.03.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.02.2009 12:55:43 vasta tsitaadiga

BReaK da iCE, Huvitav, kuid ka mina sain samuse kirja.. ja seda mõni minut peale hääletamist EI poolt. Seega leht võttis veel omakorda vajalikuks saada "kala jal" jah raudselt.. ei teinud kirjast väljagi ja del.
_________________
Vahetan tabletite/telefonide ekraane.Küsi lisa!
https://www.facebook.com/NutiPartner
SisNok OÜ
- Sinu isiklik nutipartner
Kommentaarid: 586 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 476
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Sults
HV veteran

liitunud: 06.09.2004




sõnum 20.02.2009 12:59:57 vasta tsitaadiga

Ka mina sain kirja Kala Jal hääletuse kohta. Aga see saadeti mulle hoopis muu meiliaadressi peale, kui ma ise hääletamisel kasutasin. Seega pole alust arvata, et Kala Jal oleks olnud hääletuse korraldajate seast. Kahjuks ei ole hääletuse korraldajad siiani vastanud minu küsimusele, mis aadressilt minu e-mailiga hääletus postitati.
Kommentaarid: 38 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
arm2004
HV Guru
arm2004

liitunud: 20.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.02.2009 13:05:51 vasta tsitaadiga

BReaK da iCE, kust sa seda välja loed, et ATF'ist hakkas lekkima?
mulle muidu tuli küll 3 päeva tagasi sama kiri ja ATF'il on mu meil olemas küll, nagu ka päris mitmel teisel firmal icon_razz.gif

_________________
nooope!
Kommentaarid: 110 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Andrus Luht
itimees.ee
Andrus Luht

liitunud: 11.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.02.2009 13:27:43 vasta tsitaadiga

ATF'i mingi kuli kinnitas, et neil oli veebi remontinud mingi teine kuli ja see ilmselt pätsas klientide andmed. Blaah, pole minu asi, kui leiaks veel neid, kellel meil ATF's ja tuli ka kala jal kiri siis teeks koos asja ära ja ässitaks politsei ja AKI neile ja Tallinna LV'le kallale. Mõlemad on paras punt degenereerunud tiblasid...
_________________
Äriklassi serverilahenduste müük, paigaldus ja haldus. SaaS / PaaS / IaaS lahendused
Kasutatud äriklassi serverite, andmesalvede ja võrguseadmete ost-müük-rent
Tier-3 privaatpilvede, virtuaal- ja virtuaal-privaat-serverite lahendused. 24/7 haldus, monitooring
Kommentaarid: 377 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 318
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.02.2009 13:29:27 vasta tsitaadiga

Sults kirjutas:
Tõnu Samuel on oma avaldusega räigelt ämbrisse astunud. Natuke matemaatikaoskust ja vähem silmaklappe tuleks kasuks!

Aga hääletus ise ei olnud kindlasti korrektne, nagu seda ei saagi tagada sellise mitteavaliku (aga samas ka mitte salajase) ja kontrollimatu elektroonilise ja paberhääletuse segu puhul.

Hoiatan, et seoses e-valimistega hakkavad alles tõelised võltsimised tulema. Ja sedapuhku sedavõrd rafineeritud, et ei ole võimalik võltsimist tuvastada. E-valimisi saab ausalt teha vaid täiesti avaliku hääletusena, kus iga hääletanu hääletus on nimeliselt kõigile näha.

No tee siis paremini kui Samuel mitte ära tee korralikku IT inimest maha icon_rolleyes.gif

Ehk jätame E-Valimised välja siit?.Antud hääletuse puhul olid tulemused pmst NitroFX kontrollida hallata ja teha.E-Valimistel on kohal rahvusvahelised vaatlejad kes on seal just selleks,et kontrollida,et rikkumisi ei toimuks.Pealegi on E-Hääletusega seotud palju suurem grupp asutusi ja inimesi.Seal ei läheks läbi mingi ühe klanni manipuleerimine icon_rolleyes.gif .
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sults
HV veteran

liitunud: 06.09.2004




sõnum 20.02.2009 13:36:59 vasta tsitaadiga

Ka mina olen mõne vidina ATFist ostnud ja nendega garantiiremondi üle meili teel kirjavahetust pidanud.

tomorrow kirjutas:
No tee siis paremini kui Samuel mitte ära tee korralikku IT inimest maha icon_rolleyes.gif

Ehk jätame E-Valimised välja siit?.Antud hääletuse puhul olid tulemused pmst NitroFX kontrollida hallata ja teha.E-Valimistel on kohal rahvusvahelised vaatlejad kes on seal just selleks,et kontrollida,et rikkumisi ei toimuks.Pealegi on E-Hääletusega seotud palju suurem grupp asutusi ja inimesi.Seal ei läheks läbi mingi ühe klanni manipuleerimine icon_rolleyes.gif .


Mida ma peaks paremini tegema? Ämbrisse astuma? Samuel ajas ju puhast jama, seda tegevust ei ole mõtet püüda paremini teha!

Mis e-valimistesse puutub, siis vaatlejad ei saa pettust näha, kui seda tehakse reaalajas andmete laekumisel.
Reaalselt on e-valimiste hääli võimalik võltsida näiteks kasvõi riistvaraliselt otse rauas, kui selleks spetsiaalne kiip luua. Kui selline kiip on pandud häälte laekumise kanalisse, saab need hääled keerata ära juba enne valimismasinasse jõudmist. Valimiskomisjoni poolseid pettusi ei ole võimalik e-valimiste puhul välistada, passitgu seal juures kasvõi kogu maailma vaatlejad! Vaatleja lihtsalt ei näe, mida rauas või tarkvara poolt bittidega parajasti tehakse.
Kommentaarid: 38 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sold OUT
Aeg maha 1p
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002




sõnum 20.02.2009 13:37:44 vasta tsitaadiga

Kus on Samueli arvutustes siis viga?
_________________
People have been calling for a month and we've been sold out for a week or so.
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Gizmoz
Kreisi kasutaja
Gizmoz

liitunud: 24.09.2005




sõnum 20.02.2009 13:39:54 vasta tsitaadiga

see kala jal vedeles ka minu postkastis . saatsin siis kirja vastu et pole nagu millegis osalend ärge palun spämmige mu postkasti. Vastuseks tuli et kõik kes kala jal nimega on tehtud kustutatakse ... Võin hiljem kirjavahetuse siia ka spoilerisse panna . Hetkel ei pääse hotmaili ...

Alar
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tools
HV veteran
tools

liitunud: 12.04.2003




sõnum 20.02.2009 13:42:10 vasta tsitaadiga

carlking kirjutas:
Kus on Samueli arvutustes siis viga?

oleks ka huvitav teada icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 100 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 95
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Andrus Luht
itimees.ee
Andrus Luht

liitunud: 11.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.02.2009 13:44:48 vasta tsitaadiga

carlking, õige fail õigete tulemustega on siin: http://www.hot.ee/aaresl/avalik/kesk_naidis.xls

thumbs_up.gif

_________________
Äriklassi serverilahenduste müük, paigaldus ja haldus. SaaS / PaaS / IaaS lahendused
Kasutatud äriklassi serverite, andmesalvede ja võrguseadmete ost-müük-rent
Tier-3 privaatpilvede, virtuaal- ja virtuaal-privaat-serverite lahendused. 24/7 haldus, monitooring
Kommentaarid: 377 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 318
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Xloaded
külaline






sõnum 20.02.2009 13:44:52 vasta tsitaadiga

Valimised saavad olla ausad ainult sii kui need on AVALIKUD! Kõik katsed neit mitte avalikult teha on petmine ja pettusele kaasa aitamine!
Kui iga inime saaks vabalt oma suvajärgi alati vaadata kas ta hääl on ikka kirjas ja ka kelle ja mille poolt siis ei ole sellist jama. Ja siukese systeemi tegemine ei oleks üldse raske, Varjatud süsteemi ehitamine on poole keerulisem aga kedagi ei huvita töde ja see rahva tahe! Ainult petmine käib igal pool!
tagasi üles
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Eesti IT ja tehnikaalased uudised »  IT-ekspert: Tallinna haldusreformi veebiküsitlust võltsiti mine lehele 1, 2, 3, 4, 5  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.