|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
phenS
HV vaatleja

liitunud: 09.02.2006
|
13.11.2007 18:42:12
Dell XPS M1330 teema (Probleemid, lahendused, arutlus) |
|
|
probleem on järgmine, nimelt 80% inimestest kes on ostnud endale notebooki DELL xps m1330 kurdavad kõrge pinina üle (ingliskeelne vaste cpu whine). millest täpsemalt räägin saate kuulda/näha siit: http://www.youtube.com/watch?v=n1Pmqy4T8JM või teise dell seeria notebooke sama näide: http://www.youtube.com/watch?v=ErkhU2qK-fM&NR=1 (eriti hästi on kuulda just siin videos)
nn cpu whine esineb ka paljudel teistel läpakatal (kirjutage googlesse cpu whine nt) aga m1330 on selle tõenäosus 80% ja võibolla et isegi 100% sest antud heli on piisvalt kõrge osad inimesed (eriti vanemad) selliseid sagedusi enam ei kuule. niiet et võib olla täiesti reaalne et need 20% kes väidavad et nende läptop ei 'pinise' ei ole lihtsalt füsioloogiliselt võimelised seda helisagedust kuulma.
pikk arutelu samal teemal meile kõigile teada-tuntud notebookreview.com foorumis: http://forum.notebookreview.com/showthread.php?t=153436
kes viitsidvad need 45 lehte läbi lugeda siis näevad et enamusi inimesi kas küsis oma raha tagasi või proovivad nt juba neljandat 'uut' notebooki mis ei tohiks piniseda aga näed, ikka piniseb.
probleemi lahenduseks on ka välja pakutud mõned variandid mis aga toovad endaga kaasa üsna suure temperatuuri tõusu ja patarei kestvuse lühenemise. niiet põhimõttelist ei ole lahendust..
teema mõte on nö hoitamiseks sest just nüüd on m1330 ka eestis müügilettidele jõudnud ja eriti suure haibiga.
edit: uuh.. ja uskuge mind see ON VÄGA HÄIRIV. olenevalt inimesest võib see põhjustada peavalu (ka mul) või on see pinin lihtsalt nii tüütu, et sa lülitad läpaka välja. ise valisin m1330 tänu mobiilsusele, heale pildile, dx 10 toele ja võimsusele (et saaks ka veidi mängida kui isu peaks tekkima) ning väidetavale vähesele mürale. põhiliselt oli plaan kasutada läpakat raamatukogus ja noh sellises vaikses keskkonnas ei sega see pinin mitte ainult sind, vaid ka inimesi kes on nt 5 meetri kaugusel. näite point on see on probleem on tõsine, ka notebookreview foorumi kasutajad rääkisid lugusid kuidas raamatukogus inimesed tulid nende juurde, panid kõrva vastu läptopi ja kuulatasid. üsna ebameeldiv kogemus, mis?
viimati muutis phenS 13.11.2007 19:08:10, muudetud 1 kord |
|
| tagasi üles |
|
 |
386
Kreisi kasutaja

liitunud: 09.11.2003
|
13.11.2007 18:47:11
|
|
|
Hoiatus.
K Arvutisalogi müüb Samsung läpakaid Samsung Q45. Neid masinaid tehakse 2 klaviatuuriga: UK ja USA. Ning mõista mis klaviatuuriga masinaid K salong müüb? Ning lisaks Fn nupp mis asub seal, kus tsiviliseeritud inimestel asub Ctrl klahv. See on ainus asi, mis paneb kiruma. Inimesed kes pole enne läpakat omanud, peaksid sellele tähelepanu pöörama. Muidu päris loom masin.
_________________ Minu klaviatuur vihkab mind... |
|
| tagasi üles |
|
 |
tsihh
HV veteran
liitunud: 05.03.2003
|
13.11.2007 21:46:05
|
|
|
| 386 kirjutas: |
| Ning lisaks Fn nupp mis asub seal, kus tsiviliseeritud inimestel asub Ctrl klahv. See on ainus asi, mis paneb kiruma. Inimesed kes pole enne läpakat omanud, peaksid sellele tähelepanu pöörama. Muidu päris loom masin. |
OT: IBM'il asub ka Fn samas kohas, kas IBM ka sellepärast tsiviliseeritutele ei sobi?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Ramm
Kreisi kasutaja

liitunud: 04.10.2004
|
14.11.2007 08:31:02
|
|
|
| Ma vastan niimoodi et see müra tekib enamuselt protsessori T7300,kus dell ise ka on tunnistanud ja see vahetatakse välja ning pannakse T7250 vastu.Olen ise kuulnud oma kõrvaga T7200 ja T7500 ja ei mingit müra pole kuulda olnud. Ja need mürad on enamuselt tekkinud siis kui see mudel välja tuli,mis oli lapsehaigusi täis.Enamuselt on nüüd kõik likvideeritud.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
386
Kreisi kasutaja

liitunud: 09.11.2003
|
14.11.2007 18:52:47
|
|
|
| tsihh kirjutas: |
| 386 kirjutas: |
| Ning lisaks Fn nupp mis asub seal, kus tsiviliseeritud inimestel asub Ctrl klahv. See on ainus asi, mis paneb kiruma. Inimesed kes pole enne läpakat omanud, peaksid sellele tähelepanu pöörama. Muidu päris loom masin. |
OT: IBM'il asub ka Fn samas kohas, kas IBM ka sellepärast tsiviliseeritutele ei sobi?  |
Inimene kes on kogu elu olnud tava klaviatuuri taga, on Fn nupu olemasoli arusaamatu. Lisaks tekib ta sinna kus alati võib leida Ctrl... Oeh. Jube elamus. Ostsin mingist alest hiidvana Tomb Raideri (vist oli 2), et läpaka videotkaarti nautida. Ümberõppimine on siiani pooleni... Kardan, et ei suudagi ümber õppida. Sisse juurdunud instinktid on ikka jubedad asjad.
_________________ Minu klaviatuur vihkab mind... |
|
| tagasi üles |
|
 |
tsihh
HV veteran
liitunud: 05.03.2003
|
14.11.2007 21:58:25
|
|
|
| 386 kirjutas: |
| Inimene kes on kogu elu olnud tava klaviatuuri taga, on Fn nupu olemasoli arusaamatu. Lisaks tekib ta sinna kus alati võib leida Ctrl... Oeh. Jube elamus. Ostsin mingist alest hiidvana Tomb Raideri (vist oli 2), et läpaka videotkaarti nautida. Ümberõppimine on siiani pooleni... Kardan, et ei suudagi ümber õppida. Sisse juurdunud instinktid on ikka jubedad asjad. |
OT jätkub: Eks see ikka igaühe puhul personaalne. Ise kasutan IBM'i alates maikuust ja harjumiseks läks u 1-1,5 kuud. Praegu igapäevaselt tööl dokis ja kodus ilma, segi pole veel ajanud
|
|
| tagasi üles |
|
 |
phenS
HV vaatleja

liitunud: 09.02.2006
|
14.11.2007 23:57:00
|
|
|
| Ramm kirjutas: |
| Ma vastan niimoodi et see müra tekib enamuselt protsessori T7300,kus dell ise ka on tunnistanud ja see vahetatakse välja ning pannakse T7250 vastu.Olen ise kuulnud oma kõrvaga T7200 ja T7500 ja ei mingit müra pole kuulda olnud. Ja need mürad on enamuselt tekkinud siis kui see mudel välja tuli,mis oli lapsehaigusi täis.Enamuselt on nüüd kõik likvideeritud. |
Puhas bs
| tsitaat: |
| T7300 has been discontinued and replaced with T7250 by Intel, nothing to do with CPU whine. |
Ja ongi nii probleemile ei ole lahendust, kõik uued xps'id reliisitakse uue biosiga kus on disabletud nii c3 kui c4 state mis tähendab lühemat aku eluiga ja läpaka temeperatuuri tunduvat tõusmist.
infot : http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/genericDocument?docname=c00965412&cc=us&dlc=en&lc=en&jumpid=reg_R1002_USEN
nn pininaga on ka probleeme appelil ja hp jpt frimadel ning keegi ei tea siiani kuidas probleemi lahendada..
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Sponge
HV Guru

liitunud: 28.08.2004
|
16.11.2007 14:09:49
|
|
|
kas nad on kindlad et seda põhjustab just CPU ? imo mobo toiteahel piniseb neil
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Ramm
Kreisi kasutaja

liitunud: 04.10.2004
|
16.11.2007 14:32:04
|
|
|
Just confirmed with Dell. All new M1330 systems manufactured in Malaysia will now have the new A04 Revision motherboard. No more CPU whining!
Loodame et asi on korras:)
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Haps
HV vaatleja
liitunud: 21.11.2007
|
21.11.2007 17:01:57
|
|
|
Nii! Mina sain eile oma XPS 1330 kätte. Masinal on mälu 2GB, kõvaketast 200GB (7200rmp) ja prose 2,2 (tüüp 7500). Jõudsin läpakat ca 2,5 h testida ja selle aja jooksul mingit pininat ega muud häirivat kõrvalist heli ei täheldanud. Küll aga on natukene harjumatult häälekas DVD-seade ja seda just plaadi sisestamisel/väljutamisel. LED-ekraan on väga 5+.
Üldiselt oli ca 3-nädalane ooteaeg küll pikk, kuid asi on seda väärt.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
|
| tagasi üles |
|
 |
siLc
HV Guru
liitunud: 22.12.2003
|
21.11.2007 19:46:08
|
|
|
| ndk kirjutas: |
| Haps, milline DVD-seade tal on? Slot-loading või sahtliga? |
Neil kõigil on slotist laetav ning selle tehtav müra olevat ka tavaline nähtus...
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Misfits
Kreisi kasutaja

liitunud: 25.10.2003
|
22.11.2007 00:22:10
|
|
|
Sain kah omale XPS 1330 muretsetud. Vastikult piniseb. Käisin garantiis. Seal ei olnud midagi eriti kuulda. Kodus vaikuses siristab nagu rohutirts.
Ma ei tahtnud sinna jätta ka kuna pean pidevalt kasutama. Pidid lihtsalt vea üle kuulama ja siis tellima uue jubina. Aga kuna neil oli seal kiire siis jäi asi katki
Ma ei saa aru mis neil on siis kõigil erinev pinin või. Asi pidi ju ainult emaplaadis olema. Netifoorumeid lugedes on kah kõigil üks probleem.
Heh minge vaadake sinna Flex arvutisalongi. Palju läpakaid väljas kõik vaiksed. XPS1330ne tunneb nende seast pime kah ära ,sest ainult see pinises üle saali.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Ramm
Kreisi kasutaja

liitunud: 04.10.2004
|
22.11.2007 08:42:48
|
|
|
Pinisemise vastu on ka muud rohtu.Lülita bluetooth välja ja kui see ei aita siis power settingus tuleb maha võtta mõned nüansid,täpselt ei mäleta aga see on kirjas www.notebookreview.com leheküljel.Lisaks nende XPS'le mis on tellitud peale 1.novembrit peaks sees kajastama uus emaplaat.
Ise peaksin täna saama kätte sama konfiga xps'i mis kasutaja Haps,eks annan teada kuidas lood on.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| tagasi üles |
|
 |
jaakennuste
HV kasutaja
liitunud: 05.07.2007
|
27.11.2007 10:52:03
|
|
|
| Minu XPS 1330 2,2GHz;2GB;200Gb on vaikne, ostetud novembris.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Ramm
Kreisi kasutaja

liitunud: 04.10.2004
|
27.11.2007 11:12:09
|
|
|
jaakennust [Jaak Ennuste] peaks ise väga hästi teadma Dell'st
http://www.it.ee/?id=1090
Muidugi jaakennust võiks öelda millal eestisse jõuab XPS M1530 mudel:)
|
|
| tagasi üles |
|
 |
jaakennuste
HV kasutaja
liitunud: 05.07.2007
|
28.11.2007 12:04:02
|
|
|
Jah. ma olen 80% selle ettevõtte omanik, aga ma ei tööta seal. Uurisin teile xps M1530 kohta:
Tellida saab eeldatavasti järgmise nädala algusest, aga Dell on hoiatanud:
Please note this is on 20-day lead time, so restrict any demand generation activities until LATE DEC and JAN.
Esti
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Urmas568
HV vaatleja
liitunud: 24.05.2005
|
11.12.2007 14:46:18
|
|
|
Please note this is on 20-day lead time, so restrict any demand generation activities until LATE DEC and JAN
Mida see täpsemalt tähendab?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
jaakennuste
HV kasutaja
liitunud: 05.07.2007
|
11.12.2007 14:53:56
|
|
|
| Urmas568 kirjutas: |
Please note this is on 20-day lead time, so restrict any demand generation activities until LATE DEC and JAN
Mida see täpsemalt tähendab? |
Praktikas tähendab see seda, et täna saad selle masina konfida ja tellida, kätte saad ca 4-6 näd pärast. Konfimine ja tellimine siit: http://shop.it.ee/est/tooted/notebooks/XPS/?productID=10455 Tavatellimus on laost 1 pv-ga või siis Iirimaa tehasest 2-3 nädalaga (kui Tallinnas sobivat pole).
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Urmas568
HV vaatleja
liitunud: 24.05.2005
|
11.12.2007 19:53:43
|
|
|
| tänud, tekkis veel selline küsimus, et mis vahe on Rootsi asetusega ning skandinaavia asetusega klaviatuuril?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
jaakennuste
HV kasutaja
liitunud: 05.07.2007
|
12.12.2007 10:29:47
|
|
|
| Urmas568 kirjutas: |
| tänud, tekkis veel selline küsimus, et mis vahe on Rootsi asetusega ning skandinaavia asetusega klaviatuuril? |
Minuteada pole mingit vahet, sama sayout on taani-norra-rootsi. 2 klahvi Ü ja Õ erinevad eesti omast.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
tsihh
HV veteran
liitunud: 05.03.2003
|
12.12.2007 10:56:19
|
|
|
| Skandinaavi alla mõeldakse tihtilugu SWE/FI klaverit. Norra klaveril on rohkem asju teisiti kui Ü ja Õ (vähemalt T60'l).
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Urmas568
HV vaatleja
liitunud: 24.05.2005
|
12.12.2007 17:32:51
|
|
|
tänud nüüd võib südamerahus ära tellida selle koletise
|
|
| tagasi üles |
|
 |
phenS
HV vaatleja

liitunud: 09.02.2006
|
14.12.2007 15:08:49
|
|
|
ärge hõisake, mobo 04 revision ega bios uuendused EI AITA.
lugege nt
http://forum.notebookreview.com/showpost.php?p=2687185&postcount=114
http://forum.notebookreview.com/showpost.php?p=2707302&postcount=164
ning nuhkige seal üldse pinina, bios, uue mobo teemadel ringi ning näete et ei ole abi millestki.
nt minul endalgi hakkas masin pinisema alles teisel päeval ning tuletan veelkord meelde et need üksikud kes väidavad et 'nende masin ei pinise' on suurema tõenäosusega lihtsalt need kes seda helisagedust ei kuule, kui need, kellel seda (ka reaalselt) ei ole. hetkesoovitus on seda masinat mitte soetada or oodata kuni tuleb 'fix' mille põhjust veel ei teata
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Ramm
Kreisi kasutaja

liitunud: 04.10.2004
|
14.12.2007 20:48:46
|
|
|
| Vaidlen vastu,ma võin kategooriliselt öelda et mul mingit pinimist pole olla ja sõbrad kes ostnud on ka väga rahul sellega(ise oma silmaga näinud),ilma probleemideta..sinu võrdlus on täpselt sama et need kes kirjutavad notebookreview's et kuulevad mingit pinimist,kujutavad ette endale seda...
|
|
| tagasi üles |
|
 |
phenS
HV vaatleja

liitunud: 09.02.2006
|
14.12.2007 21:28:59
|
|
|
irw.. "minu võrdlus" nigga plz. kas mina kirjutan üksi kirjutasin need postid notebookreviewsse või mida sa ajad? ma tõin näidetena faktid mida kasutajad postisid ja kui sa viitsiksid seal veidi ringi vaadata, siis näeksid et vähemalt 80% m1330ne soetanud inimestest või rohkemgi kurdab pinina üle ja kui palju on neid kastuajaid kokku.. üks ee kaks ee kolm, kindlasti rohkem kui "sina ja su sõbrad". niiet sorry kui ma ei võta sina ja su sõbrad arvamust eriti tõsiselt.
pluss nagu näha pean ka veel täpselt selgitama
| phenS kirjutas: |
| .. suurema tõenäosusega .. |
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Misfits
Kreisi kasutaja

liitunud: 25.10.2003
|
14.12.2007 21:47:20
|
|
|
Ma käisin selle pininaga juba 3 korda garantiis.
Vahetati välja esimene kord emaplaat - ei aidanud.
Viisin uuesti ,pandi uus ekraan (Toshiba asemele mingi suvaline hiinakas Chi Mi või midagi sarnase nimega) - ei aidanud.
Hoopis unustasid vendile juhtme tagasi panna ning kodus oleks arvuti äärepealt maha kärssanud.
Viisin jälle garantiisse kus viga parandati. Nüüd tundub ekraani pilt kuidagi udusem nagu väsitaks silmi.
Krt võrdlust kah pole. Järsku panid mingi jura ekraani asemele.
Mees oli seal proovinud veel 7300 asemele 7100 ja se oli kah pinisenud.
Üldiselt kuuleb seda pininat ainult siis kui oled ilma kõrvalhelideta ruumis ja kui prose vent ei sahise.
Ja see heli paneb ikka pikapeale pea kumisema - eriti kui hakkad mõtlema ,et mis raha selle masina eest ära andsid .
|
|
| tagasi üles |
|
 |
angel
HV Guru

liitunud: 06.12.2003
|
14.12.2007 21:51:45
|
|
|
see vana nali juba et läppar piniseb... see pinin on aga suht ropp kui kuulata videosid. Enda HP NC6400 (Core Duo) vahest vaikselt kah piixub aga mitte nii häirivalt.
tootjatel on suht WHO gives a F kuniks kasutajad nn "mässu" tõstavad.
_________________ |--{o,o}-----(\__/)-----------------|
|--|)__)-----(='.'=) ----O RLY ?---|
|---"-"- -----(")_(")-----------------| |
|
| tagasi üles |
|
 |
kraaks
HV kasutaja

liitunud: 04.02.2002
|
16.12.2007 20:39:56
|
|
|
alles ostsin elionist, kui aku täis ja laadija taga
pinin on häiriv küll.
tegemist siis HP-ga.
profiilis.
nii kui võtan laadija ära pinin kaob.
_________________ lillekasvatus.ee |
|
| tagasi üles |
|
 |
angel
HV Guru

liitunud: 06.12.2003
|
16.12.2007 20:53:31
|
|
|
see pinin on selline "lahe asi" ja arvatavasti tootjad ei tee selle vasta kah midagi kuna enamus sitapäid on rahul ja ei viitsi tootjale pinda käia et see probleem ära lahendatakse
endal üldiselt on vaevu märgatav pinin ja seda vist siis kui wifi sees (kiiritab vast ). Ise olen pininat kuulnud nii Pentium M läpparil ja sama probleem pidi ka core duo, core 2 duo läpparitega olema ja tundub et suht: vahet pole mis mudel pininemis häda võib tal nagunii küljes olla.
Aga seda kas ka AMD prosega läpparid pinisevad ei ole nagu kuulnud
_________________ |--{o,o}-----(\__/)-----------------|
|--|)__)-----(='.'=) ----O RLY ?---|
|---"-"- -----(")_(")-----------------| |
|
| tagasi üles |
|
 |
MelesMeles
HV Guru
liitunud: 26.12.2002
|
16.12.2007 20:58:12
|
|
|
Pinin nagu ei sõltu prosest...
_________________ Allkiri |
|
| tagasi üles |
|
 |
angel
HV Guru

liitunud: 06.12.2003
|
16.12.2007 21:01:42
|
|
|
vast on mingi chipseti viga? vms jupp mis on enamus "pinisevatel asjadel" ühine.
_________________ |--{o,o}-----(\__/)-----------------|
|--|)__)-----(='.'=) ----O RLY ?---|
|---"-"- -----(")_(")-----------------| |
|
| tagasi üles |
|
 |
Teip
HV veteran

liitunud: 10.11.2001
|
16.12.2007 22:32:44
|
|
|
| kas nende led ekraan on ka läikiv?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
siLc
HV Guru
liitunud: 22.12.2003
|
16.12.2007 22:34:01
|
|
|
| Teip kirjutas: |
| kas nende led ekraan on ka läikiv? |
Kuidas siis muidu, loomulikult on
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Teip
HV veteran

liitunud: 10.11.2001
|
16.12.2007 23:03:07
|
|
|
| siLc kirjutas: |
| Teip kirjutas: |
| kas nende led ekraan on ka läikiv? |
Kuidas siis muidu, loomulikult on  |
see on siis küll pahasti...
|
|
| tagasi üles |
|
 |
angel
HV Guru

liitunud: 06.12.2003
|
16.12.2007 23:44:38
|
|
|
ma üldse ei saa aru mis väärakas "läikiva ekraani" mood tekkinud on... endal hp'l vähemalt matt ekraan... muidu vaata pidevalt enda rõvedat lõusta ekraani pealt (musta vms tumedama taustaga asi = peegel)
_________________ |--{o,o}-----(\__/)-----------------|
|--|)__)-----(='.'=) ----O RLY ?---|
|---"-"- -----(")_(")-----------------| |
|
| tagasi üles |
|
 |
wirx
HV Guru

liitunud: 03.08.2002
|
17.12.2007 15:05:01
|
|
|
pange läppar kappi seisma 10 aastaks ja pinin kadunud - vanemad inimesed ei kuule enam kõrgsagedusi nii hästi ja ka seda pininat mitte...
olen kohanud pininat pea kõigil tootjatel, mingit erilist seaduspära pole täheldanud...kui tahate enne ostu kindel olla, testige müüja juures asi ära...isegi lärmakas poes kuuleb hea kõrvaga kenasti selle 20khz+ sageduse ära...
_________________ Laptopid.ee Suur sülearvutite salong, kohapeal 200+ sülearvutit, HV kasutajale 5-10% läpparilt alla! |
|
| tagasi üles |
|
 |
fs2
HV vaatleja

liitunud: 30.07.2003
|
17.12.2007 19:19:36
|
|
|
minul aitab pinina vastu selline tasuta soft nagu RMClock
Kui sealt valida "Advanced CPU settings" -> "Platform #1" ning võtta "Enable Popup mode" eest linnuke ära ning seejärel apply vajutada lõpetab minu m1330 pinina täiesti. Pinin kaob ka kui samal lehel panna linnuke "Disable C4 mode" ette aga minul vähemalt on vista seejärel paar korda kokku jooksnud, nii et seda ise ei kasuta.
mõlemad lahendused suurendavad natuke prose võimsustarvet nii et aku pealt töötamise aeg väheneb veidi
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Teccha
HV vaatleja

liitunud: 19.10.2007
|
17.12.2007 20:15:13
|
|
|
| tsitaat: |
vanemad inimesed ei kuule enam kõrgsagedusi nii hästi ja ka seda pininat mitte...
|
Heh.. nii ta on
|
|
| tagasi üles |
|
 |
angel
HV Guru

liitunud: 06.12.2003
|
17.12.2007 20:16:50
|
|
|
kõige parem rohi on kõrvad tümakast puruks lasta nii et ei kuule midagi... siis on terve maailm hea vaikne 8)
_________________ |--{o,o}-----(\__/)-----------------|
|--|)__)-----(='.'=) ----O RLY ?---|
|---"-"- -----(")_(")-----------------| |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ramm
Kreisi kasutaja

liitunud: 04.10.2004
|
17.12.2007 21:53:23
|
|
|
| angel kirjutas: |
| ma üldse ei saa aru mis väärakas "läikiva ekraani" mood tekkinud on... endal hp'l vähemalt matt ekraan... muidu vaata pidevalt enda rõvedat lõusta ekraani pealt (musta vms tumedama taustaga asi = peegel) |
mis läikival viga on? selgem pilt kui matil,kui sul rõve lõust siis mine lõikusele
|
|
| tagasi üles |
|
 |
angel
HV Guru

liitunud: 06.12.2003
|
17.12.2007 21:55:31
|
|
|
lihtsalt häirib see et see kuramuse terve ümbrus peegeldab sulle vasta... hämaras ruumis üritad midagi teha siis vasta vaatab nagu peegel
matt ekraaniga läppareid on aina vähem (vist läikiva peegliga lihtsal värve esile tuua ilma et midagi muutma peaks LCD's otseselt)
_________________ |--{o,o}-----(\__/)-----------------|
|--|)__)-----(='.'=) ----O RLY ?---|
|---"-"- -----(")_(")-----------------| |
|
| tagasi üles |
|
 |
MelesMeles
HV Guru
liitunud: 26.12.2002
|
17.12.2007 21:55:32
|
|
|
| Ramm kirjutas: |
| angel kirjutas: |
| ma üldse ei saa aru mis väärakas "läikiva ekraani" mood tekkinud on... endal hp'l vähemalt matt ekraan... muidu vaata pidevalt enda rõvedat lõusta ekraani pealt (musta vms tumedama taustaga asi = peegel) |
mis läikival viga on? selgem pilt kui matil,kui sul rõve lõust siis mine lõikusele  |
hea vastus
läikiv peegeldab imo väga nõmedalt. eks see maitseasi ole..
_________________ Allkiri |
|
| tagasi üles |
|
 |
jaakennuste
HV kasutaja
liitunud: 05.07.2007
|
19.12.2007 02:24:27
|
|
|
| Läikiva pinnaga ekraan annab õldjuhul sügavama musta ja parema kontrastsuse. Olen omanud mõlemaid ja täna on mu eelistuseks läikiv. näiteks Dell XPS 1330 rkraan on palju kvaliteetsem minu silmale kui D-seeria business-masinad oma mattidega.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
angel
HV Guru

liitunud: 06.12.2003
|
19.12.2007 08:17:23
|
|
|
jah aga hämaras on suht võimatu tööd teha kui pead pideva peegeldusega jändama... samas võiks olla valikuvabadus kas matt või läikiv kuna siis saaks igaüks omale sobiva võtta. Aga paistab et kõik on "peegel" ekraani peale üle läinud
_________________ |--{o,o}-----(\__/)-----------------|
|--|)__)-----(='.'=) ----O RLY ?---|
|---"-"- -----(")_(")-----------------| |
|
| tagasi üles |
|
 |
cbr
HV Guru

liitunud: 01.09.2002
|
19.12.2007 18:14:47
|
|
|
Väiksema ekraaniheledusega tundub ka läikiv parajalt nõme asi olevat. Näed rohkem peegeldust kui pilti ekraanil. Aku pealt ei taha alati täisheledusega töötada, et pilti talutava peegeldusega näeks.
_________________
 |
|
| tagasi üles |
|
 |
YRO
HV kasutaja

liitunud: 02.01.2003
|
20.12.2007 14:49:58
|
|
|
| wirx kirjutas: |
| ...isegi lärmakas poes kuuleb hea kõrvaga kenasti selle 20khz+ sageduse ära... |
Jutt või midagi! Testige kõigepealt kõrvad ära siin ja siis rääkige, mis sagedust lärmakas poes kuuleb.
_________________ Ega inimene ikka massina vastu ei saa! |
|
| tagasi üles |
|
 |
|