Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Üldfoorum »  Isikukoodide kontrollimine märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele 1, 2  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
Probleem
HV kasutaja

liitunud: 04.01.2007




sõnum 03.06.2007 23:23:41 Isikukoodide kontrollimine vasta tsitaadiga

Tere,
mul oleks sellinne küsimus, et kas ei ole enam kusagil internetis võimalust kontrollida inimest
isikukoodi järgi ? Kuna ID-kaarti lugemine teeks vast seal kus mul vaja autoriseerimist liialt palju probleemi
kuna inimestel pole seda paljudel ning panga kaudu nagu ma aru olen saanud maksab see. Nii siis küsingi, et
kas ei ole mingit võimalust nende inimeste nimesid ja isikukoode järele kontrollida, et ei oleks mingit petmist või
kui on, et ei oleks tollel inimesel kellegi teise isikukood.
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
erkinem
HV Guru
erkinem

liitunud: 06.11.2004




sõnum 03.06.2007 23:25:55 vasta tsitaadiga

ei ole võimalusi.
Kommentaarid: 329 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 284
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ref
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.08.2003




sõnum 03.06.2007 23:51:47 vasta tsitaadiga

On küll, on selline riiklik portaal nagu RITA (vaata lähemalt: http://www.andmevara.ee/) - seal regades pääseb ligi rahvastikuregistri päringutele (päring isikukoodi, ees- ja perekonnanime järgi rahvastikuregistrist isiku leidmiseks). Nüüd seda, kuidas sa seda oma audentimissüsteemis kasutada saad pead ise nuputama, kuid vihjeks võin öelda, et päris mitmed ettevõtted kontrollivad isikute vastavust läbi andmevara icon_wink.gif
_________________
Elektri hind koos tasudega
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 04.06.2007 01:15:54 vasta tsitaadiga

Eesti Vabariigis ei ole isikukood isikut identifitseefiv tunnus. Tänu neile kitsipungadele, kes ei raatsi õige identifitseerimise eest raha välja laduda ongi suht sageli kuulda kus jällegi tehti mõnele külma tänu sellele, et nood kitsipungad otsustasid kasutada ainsa identifitseerimistunnusena isikukoodi.
_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ref
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.08.2003




sõnum 04.06.2007 14:59:03 vasta tsitaadiga

Ho Ho kirjutas:
Eesti Vabariigis ei ole isikukood isikut identifitseefiv tunnus. Tänu neile kitsipungadele, kes ei raatsi õige identifitseerimise eest raha välja laduda ongi suht sageli kuulda kus jällegi tehti mõnele külma tänu sellele, et nood kitsipungad otsustasid kasutada ainsa identifitseerimistunnusena isikukoodi.

Selles osas täiesti nõustun, kuid "tänu" suurema huvi puudumisele eesti hostingukompaniide poolt ei õnnestu odavama otsa tarbjatel korralikku ID kaardiga autentimist eriti implementeerida... Keegi võib mind siin parandada, kuid sügisel veel alla 75.- krooni kuus pakkujad seda by default ei toetanud (kibestunult eeldan, et ka praegu seis sama).
Kuid kuna teemaalgataja tahtis isikukoodi kontrollrakendust siis sellele viitasin... Kui süsteemi taga pole raha ja otsese kasu saamist siis põhimõtteliselt võiks ju isikukoodi ja nime vastavuse järgi isikut kontrollida (a'la tegemist mingi lihtsama kommentaariruumiga), vähemalt rumalama kasutajakihi hoiab eemale icon_wink.gif

_________________
Elektri hind koos tasudega
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
voyager_est
HV Guru
voyager_est

liitunud: 02.11.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.06.2007 17:43:36 vasta tsitaadiga

Ma arvan, et esmajärjekorras aitaks ka see, kui mingi programmijupp valmis progeda,
mis kontrolliks siis, kas on üldse võimalik, et sisestatud isikukood on olemas.
Teatavasti siis on isikukoodi viimane number nn kontrolljärk/number, mis peab klappima numbriga,
mis saadakse esimest 10'st numbriist kindla valemi ja meetodi järgi arvutades.

Ääremärkusena mainiks veel seda, et a/a numbrite ja viitenumbrite viimased numbrid on ka nn. kontrolljärgud.
Ka need arvutatakse analoogselt.
Kommentaarid: 74 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 66
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ref
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.08.2003




sõnum 04.06.2007 19:20:12 vasta tsitaadiga

voyager_est'i soovituse kommentaariks viide siis ametlikule kontrollnumbri algoritmile http://www.pangaliit.ee/arveldused/7-3-1/ (NB! 7-3-1 kontrolli kasutavad nii arveldusarved, viitenumbrid kui ka isikukoodid)
_________________
Elektri hind koos tasudega
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
voyager_est
HV Guru
voyager_est

liitunud: 02.11.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.06.2007 19:44:31 vasta tsitaadiga

ref kirjutas:
voyager_est'i soovituse kommentaariks viide siis ametlikule kontrollnumbri algoritmile http://www.pangaliit.ee/arveldused/7-3-1/ (NB! 7-3-1 kontrolli kasutavad nii arveldusarved, viitenumbrid kui ka isikukoodid)


Täpsustan, et mitte päris.
Isikukoodi algoritm ei ole 7-3-1 skeemi järgi, vaid kaalud antakse 1-2-3-4-5-6-7-8-9-1 skeemi järgi.
Täpse arvutamise juhendi leiab kindlasti internetist.
Kommentaarid: 74 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 66
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ref
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.08.2003




sõnum 04.06.2007 20:12:47 vasta tsitaadiga

link ka: http://et.wikipedia.org/wiki/Isikukood (seal selgitus arvutamiseks olemas)
Ja tänud voyagerile, kes just päästis hunniku tööd (mälu alati usaldada ei ole hea) thumbs_up.gif

_________________
Elektri hind koos tasudega
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Taavi_R
HV Guru
Taavi_R

liitunud: 30.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.06.2007 00:48:04 vasta tsitaadiga

Mul on pool isikukoodi Hansapanga a/a - kas lihtsalt juhus?!
_________________
raamatupidamine | laadakalender
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 3 :: 166
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jjk
HV veteran

liitunud: 30.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.06.2007 08:55:17 vasta tsitaadiga

Aga mul on u-neti ja hanza.neti koodikaartidel kood number 12 täpelt samasugune - kas lihtsalt juhus?
_________________
www.sisters.ee: rinnamärgid, külmkapimagnetid, võtmehoidjad, käepaelad
Kommentaarid: 112 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
voyager_est
HV Guru
voyager_est

liitunud: 02.11.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.06.2007 09:18:13 vasta tsitaadiga

Aga mul olid SIM kaardi PIN ja ID-kaardi PIN1 enne ära muutmist samasugused...
Mingi vandenõu vist icon_exclaim.gif
Kommentaarid: 74 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 66
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tomson
HV veteran
tomson

liitunud: 22.08.2003




sõnum 05.06.2007 14:07:20 vasta tsitaadiga

Kes tahab see võib ju oma sünniaasta, SIM PIN'i, ID-kaardi PIN'i, deebetkaardi PIN'i, telefoni turvakoodi, e-maili salaküsimuse vastuse jne jne. kõik sama panna. Vot see on vandenõu icon_exclaim.gif
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 28
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.06.2007 14:22:37 vasta tsitaadiga

Kas vahepeal polnud netis mingi lehekülg, kus sai inimese isikukoodi ja nime näha. Ma ei mäleta aadressi, aga avanes eraldi programmis Address Bookiga mul icon_confused.gif
_________________
M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W
Kommentaarid: 750 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 563
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XYZ
HV Guru
XYZ

liitunud: 05.11.2001




sõnum 05.06.2007 14:27:02 vasta tsitaadiga

ndk kirjutas:
Kas vahepeal polnud netis mingi lehekülg, kus sai inimese isikukoodi ja nime näha. Ma ei mäleta aadressi, aga avanes eraldi programmis Address Bookiga mul icon_confused.gif
see pole enam vaba
Kommentaarid: 81 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 12 :: 56
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
avax
HV Guru
avax

liitunud: 10.10.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.06.2007 14:28:38 vasta tsitaadiga

ndk kirjutas:
Kas vahepeal polnud netis mingi lehekülg, kus sai inimese isikukoodi ja nime näha. Ma ei mäleta aadressi, aga avanes eraldi programmis Address Bookiga mul icon_confused.gif

ldap://ldap.sk.ee vist tõepoolest ei toimi seoses selle suure vingumisega, et kõik saavad isikukoode ja nimesid vaadata.
Kommentaarid: 271 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 213
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 05.06.2007 14:45:03 vasta tsitaadiga

ldap'ist peaks saama andmeid lugeda küll, lihtsalt enam pole sel lihtsat GUI frontendi ning peab programmidega kallale minema icon_smile.gif
Samas võibolla ka eksin, umbes sellist juttu rääkis mu korterikaaslane kes mõnda aega tagasi pidi sealt päringuid tegema töö asjus.

_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mattiaza
HV kasutaja
mattiaza

liitunud: 15.07.2002




sõnum 05.06.2007 22:32:18 vasta tsitaadiga

Vingumise peale keelati ära ldap.sk.ee'st ainult nime järgi pärimine, kus vastuses ka isikukood oli. Nime+isikukoodi järgi pärimine peaks ikka töötama, siis saad vastuseks teada kas sellel inimesel on praegu kehtivate sertifikaatidega ID-kaart. Aga seda foorumis või veel vähem äritehingutel kasutaja tuvastamiseks kasutada on vale: isikukood on Eestis avalik info, mida teavad kõik, kelle juures kunagi avalduse täitnud või id-kaarti kasutanud oled.
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
112233
HV kasutaja

liitunud: 08.04.2003




sõnum 06.06.2007 20:51:42 vasta tsitaadiga

tsitaat:
.... - kas lihtsalt juhus?!

Mul on oma isaga isikukoodi 4 viimast nr-t täpselt sama ,eesmised tulevad ju nii kuna sündisid, kas lihtsalt juhus,tabas mingi algoritm ära isa-poja suhte või miskit muud?
Papa tegi oma koodi kohe kui võimalik,mina siis kui enam ilma ei saand.
Kommentaarid: 52 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 46
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jjk
HV veteran

liitunud: 30.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.06.2007 22:54:55 vasta tsitaadiga

isikukood on automaatselt kõigil inimestel - ka siis, kui neil pole ühtegi dokumenti.
_________________
www.sisters.ee: rinnamärgid, külmkapimagnetid, võtmehoidjad, käepaelad
Kommentaarid: 112 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
112233
HV kasutaja

liitunud: 08.04.2003




sõnum 06.06.2007 23:04:38 vasta tsitaadiga

jjk kirjutas:
isikukood on automaatselt kõigil inimestel - ka siis, kui neil pole ühtegi dokumenti.

Praeguses EV-s on jah nii :nigu sünnid on number külges,mina tulin natuke kaugemalt ja pidin mingeid pabereid täitma icon_wink.gif .
Kommentaarid: 52 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 46
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jjk
HV veteran

liitunud: 30.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.06.2007 00:29:24 vasta tsitaadiga

tegelikult ei ole need kolm eelviimast numbrit järjekorranumber samal päeval sündinutele, vaid räägivad midagi elukoha piirkonnast. Lääne-Virumaal on 52X suht sagedane, Tartus 27X, Tallinnas vist oli 0XX jne. Ja kui kontrollnumber ka samaks arvutatakse, siis võivad vabalt viimased numbrid samad olla (mu õdedel vendadel ja emal on samuti üks ja sama lõpp)
_________________
www.sisters.ee: rinnamärgid, külmkapimagnetid, võtmehoidjad, käepaelad
Kommentaarid: 112 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ref
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.08.2003




sõnum 07.06.2007 09:33:09 vasta tsitaadiga

jjk kirjutas:
tegelikult ei ole need kolm eelviimast numbrit järjekorranumber samal päeval sündinutele, vaid räägivad midagi elukoha piirkonnast. Lääne-Virumaal on 52X suht sagedane, Tartus 27X, Tallinnas vist oli 0XX jne. Ja kui kontrollnumber ka samaks arvutatakse, siis võivad vabalt viimased numbrid samad olla (mu õdedel vendadel ja emal on samuti üks ja sama lõpp)

Teeme nüüd niimoodi, et saunanaiste jutte ei levita (või suudad kusagil adekvaatse seaduse/määruse oma väidete tõestamiseks tuua? sellisel juhul võtan sõnad tagasi)!
Enne kui hakata midagi elukoha kohta väitma tee selgeks, mis on isikukood (inimkeeles on siinkohal abiks: http://et.wikipedia.org/wiki/Isikukood otsene seadus: https://www.riigiteataja.ee/ert/act.jsp?id=1057884)

_________________
Elektri hind koos tasudega
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
lauri
HV veteran
lauri

liitunud: 05.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.06.2007 11:10:57 vasta tsitaadiga

Naised saunas rääkisid, et see elukoha teema on mingil määral õige tegelikult.
Isikukoodid genereeriti varem valmis ning teatud vahemikud saadeti üle Eesti laiali. Sealt ka need nn "piirkonna tähised". Näiteks anti Tallinnale isikukoodi vahemik 001-099, Tartule 270-290 jne. (numbrid ei ole õiged). Kui sündis mingis piirkonnas inimene, siis anti talle isikukood sealt vahemikust. Otsest sündimise järjekorda ei arvestatud. Vähemalt kunagi oli see ilmselt nii, hetkel võib olla olukord hoopis teine.

_________________
The sh*t has hit the fan.


viimati muutis lauri 07.06.2007 11:15:58, muudetud 2 korda
Kommentaarid: 90 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 80
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
voyager_est
HV Guru
voyager_est

liitunud: 02.11.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.06.2007 11:12:32 vasta tsitaadiga

ref kirjutas:
jjk kirjutas:
tegelikult ei ole need kolm eelviimast numbrit järjekorranumber samal päeval sündinutele, vaid räägivad midagi elukoha piirkonnast. Lääne-Virumaal on 52X suht sagedane, Tartus 27X, Tallinnas vist oli 0XX jne. Ja kui kontrollnumber ka samaks arvutatakse, siis võivad vabalt viimased numbrid samad olla (mu õdedel vendadel ja emal on samuti üks ja sama lõpp)

Teeme nüüd niimoodi, et saunanaiste jutte ei levita (või suudad kusagil adekvaatse seaduse/määruse oma väidete tõestamiseks tuua? sellisel juhul võtan sõnad tagasi)!
Enne kui hakata midagi elukoha kohta väitma tee selgeks, mis on isikukood (inimkeeles on siinkohal abiks: http://et.wikipedia.org/wiki/Isikukood otsene seadus: https://www.riigiteataja.ee/ert/act.jsp?id=1057884)


Tegelikult on nende viimaste numbritega ikkagi nii, et kui esimesi isikukoode väljastama hakati, siis alguses määrati viimased numbrid tõesti sissekirjutuse, elukoha ja valimisringkondade järgi. Isikukood tuli väljastada lühikese aja jooksul mitmesajale tuhandele elanikule, kelle puhul polnud mingilgi moel võimalik kindlaks teha, millises järjekorras nad sündisid. Tuletan meelde, et iskukoodid anti ka inimestele, kelle puhul need algasid numbritega 1 ja 2, ehk siis sünniaastad olid näiteks 1895 ja 1896. Pealegi olid andmed igatpidi lünklikud ja puudulikud.

Seetõttu oli esimeste isikukoodide väljastamine suhteliselt kaootilise iseloomuga. See protsess polnud valutu. On teada juhuseid, kui sama nimega ja samal päeval sündinutele väljastati kahe peale üks isikukood. On teada juhuseid, kui üks inimene sai kaks või kolm isikukoodi. Alguses oli oluline ainult põhimõtte, et kõigil oleks ainulaadne number isikukoodi näol. Alles hiljem, kui isikukoodide väljastamine/omistamine seoti sünnitunnistuse väljastamisega, hakkasid isikukoodi viimased numbrid väljendama sündimise/sünnitunnistuste ja elamisloa väljaandmise järjekorda.
Kommentaarid: 74 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 66
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ref
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.08.2003




sõnum 07.06.2007 11:39:04 vasta tsitaadiga

Okei, võtan osaliselt sõnad tagasi icon_smile.gif
Aga siiski ei tohiks seda asukohanumbrite teemat väga tõsiselt võtta! Kui kunagi alguses nii tehti ei tähenda see seda, et see kuidagi moodi üldse hetkel paika peaks.

Tean hetkel juhust, kus raiuti väga julmalt, et ka praegu kehtib nii ning sooviti üht rakendust, mis inimesi nende numbrite järgi klassifitseeriks - sellest ka minu väike avaldus. Lihtsalt inimese isikukoodist ei ole hetkel mitte mingit moodi võimalik määrata kus see inimene elab (isikukoodi saamise hetkel võis ta küll ju tartus elada, kuid isikukoodi sai ta rohkem kui 10 aastat tagasi - selle aja jooksul on ta tõenäoliselt ammu kolinud). Samuti tean juhust kus Kohtla-Järvel sündinud/elanud inimesel on see kolme numbri kombinatsioon identne Sauel sündinud/elanud inimesega. Seega väga 100% see asukoha teema ka nüüd paika ei pea (ehk siis vististi voyageri viide Suurele Segadusele aegade alguses).

_________________
Elektri hind koos tasudega
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
wicked
HV Guru
wicked

liitunud: 06.11.2001




sõnum 07.06.2007 11:39:06 vasta tsitaadiga

Vastsündinu isikukoodi neljast viimasest numbrist esimesed kaks on maakond (Saaremaa 00, Tallinn 02, ...), järgmine jrk nr. sel päeval (1-9,0) ja see viimane olevat haigla kood (võimalik, et on see kontrollnr siiski, kuna muutus ta ka 0-9). Haiglale antakse iga kuu/kvartali alguseks komplekt isikukoode (10tk päeva kohta). Kui puudu jääb, küsitakse juurde icon_smile.gif Tallinnas peaks see number suurem olema vast. Esmase jagamise hetkel juba sündinute kohta ei teatud rääkida.
Ei ole päris NSR, vaid see, kes nendele isikukoodidele nimesid taha kirjutab.

Keegi siis ei raatsi 12.- EV ST 585:1990 eest välja käia? icon_razz.gif
http://www.evs.ee/POOD/info.php?projekt=7812&lk=info
hmm,
tsitaat:
You have an error in your SQL syntax near '3e43d8631d563d440bc43ac123d8cb23 ( id INT NOT NULL AUTO_INCREMENT, ' at line 1You have an error in your SQL syntax near '3e43d8631d563d440bc43ac123d8cb23 VALUES('','7812','1','12')' at line 1

_________________
I prepared Explosive Runes this morning
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
8
HV Guru

liitunud: 27.04.2005




sõnum 07.06.2007 16:42:18 vasta tsitaadiga

jjk kirjutas:
isikukood on automaatselt kõigil inimestel - ka siis, kui neil pole ühtegi dokumenti.

Mitte päris kõigil. Tean kahte reaalselt Eestis sündinud ja Eestis elavat inimest, kellel pole isikukoodi (kuna sünnidokumentidega on mingi segadus olnud või polnud sünd mitte kusagil registreeritud) ;)
Kommentaarid: 37 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 37
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raitm
HV kasutaja
raitm

liitunud: 15.03.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.06.2007 16:50:26 vasta tsitaadiga

wicked kirjutas:
Vastsündinu isikukoodi neljast viimasest numbrist esimesed kaks on maakond (Saaremaa 00, Tallinn 02, ...), järgmine jrk nr. sel päeval (1-9,0) ja see viimane olevat haigla kood


ega haigla koode ei jaga. Ikka perekonnaseisuamet või kus iganes uusi ilmakodanikke registreeritakse. Koos sünnitunnistusega antakse vist ka kood.
Kommentaarid: 60 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 52
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
wicked
HV Guru
wicked

liitunud: 06.11.2001




sõnum 07.06.2007 18:15:56 vasta tsitaadiga

raitm,
tsitaat:
Haiglale antakse iga kuu/kvartali alguseks komplekt isikukoode

See oli miski hästi pika nimega amet, mis mul meelde ei jäänud täpselt. Sealt tuleb siis patakas isikukoode, pärast saadetakse neile andmed tagasi, kes mis koodi sai icon_smile.gif
Justnimelt haigla annab vastsündinule isikukoodi (järjekorras sealt eraldatud koodide hulgast)

_________________
I prepared Explosive Runes this morning
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
voyager_est
HV Guru
voyager_est

liitunud: 02.11.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.06.2007 21:03:30 vasta tsitaadiga

link :: RIIGIAMETID

Äkki oli see KODAKONDSUS- JA MIGRATSIOONIAMET ?
Vaevalt oli see PÕLLUMAJANDUSE REGISTRITE JA INFORMATSIOONI AMET, mis iseenesest on kõige pikema ja keerulisema nimega amet. icon_lol.gif
Kommentaarid: 74 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 66
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mattiaza
HV kasutaja
mattiaza

liitunud: 15.07.2002




sõnum 07.06.2007 21:20:02 vasta tsitaadiga

8 kirjutas:
jjk kirjutas:
isikukood on automaatselt kõigil inimestel - ka siis, kui neil pole ühtegi dokumenti.

Mitte päris kõigil. Tean kahte reaalselt Eestis sündinud ja Eestis elavat inimest, kellel pole isikukoodi (kuna sünnidokumentidega on mingi segadus olnud või polnud sünd mitte kusagil registreeritud) icon_wink.gif


Ldap.sk.ee andmebaas ei ole isikukoodi otsing, vaid ikkagi nime ja isikukoodi järgi kehtiva ID-kaardi sertifikaadi otsing. Teisi inimesi sealt andmebaasist ei leia.
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
wicked
HV Guru
wicked

liitunud: 06.11.2001




sõnum 07.06.2007 22:32:11 vasta tsitaadiga

voyager_est, vb oli siis miski register (nt. http://www.sm.ee/est/pages/goproweb0339), mis omakorda siis sotsmini alluvuses? Lihtsalt KMA oleks ikka meelde jäänud icon_smile.gif See vast läheb teemast liiga mööda juba...
_________________
I prepared Explosive Runes this morning
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Taavi_R
HV Guru
Taavi_R

liitunud: 30.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.06.2007 19:50:10 vasta tsitaadiga

Sündisin ühe tüdrukuga samal ajal, samas haiglas (4min vahet) . Mul oli 0012, temal 0131 või oli 0132.
See maakonna ja linna asi ei ole vist eriti usutav.

EDIT!
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 3 :: 166
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
wicked
HV Guru
wicked

liitunud: 06.11.2001




sõnum 08.06.2007 21:09:16 vasta tsitaadiga

Taavi_R, minuteada sa veidi vanem kui EV icon_wink.gif See kehtib ikka uute koodide kohta, mitte nende kohta, mis alguses ja hulgi jagati (nagu ma ka algul mainisin)
_________________
I prepared Explosive Runes this morning
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
webromps
HV kasutaja

liitunud: 13.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.06.2007 23:33:00 vasta tsitaadiga

ma ei tea kas keegi mainis seda linki, aga siin on link https://www.riigiteataja.ee/ert/act.jsp?id=1057884 seadusele(määrusele), kus §3. on kirjas mis number mida tähendab.
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ch123
HV kasutaja

liitunud: 25.01.2005




sõnum 08.06.2007 23:54:09 vasta tsitaadiga

Äkki on sellest abi:
http://www.mig.ee/est/paringud/elamisoigus/
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
khan
Kreisi kasutaja

liitunud: 30.11.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.06.2007 02:37:36 vasta tsitaadiga

edit

viimati muutis khan 03.03.2009 01:07:18, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 45 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 44
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ref
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.08.2003




sõnum 09.06.2007 07:21:39 vasta tsitaadiga

webromps, vaata esilehelt, mainisin ammu icon_wink.gif
Siinkohal tahaks wickedilt uurida siiski mingit seadust või määrust või muud sellist asja mis tema kirjeldatud olukorda reguleerib, praegusel hetkel igatahes kehtib lingis mainitud seadus ja afaik antakse koode välja selle seaduse järgi (pole isikukoodist mitte mingisugust viidet elukohale). Kui see aga nii pole tahaks näha mõnd viidet õigele korrale siis icon_wink.gif (standardikeskusest asja ostmine ei toimi jah, kuid isegi kui kehtiv standard on mingil põhjusel seaduses mainitud korrast teine kehtib siiski seaduses mainitud kord). Samuti peaks otseselt isikukoodide väljastamise eest hoolitsema kodakondsus- ja migratsiooniamet...
Mitte, et ma loomult kuri inimene poleks, aga huvitab lihtsalt asja päritolu icon_wink.gif

_________________
Elektri hind koos tasudega
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
limp
HV Guru
limp

liitunud: 11.08.2003




sõnum 09.06.2007 07:40:00 vasta tsitaadiga

khan kirjutas:
...

see nn levinud andmebaasi vaatamine aitas mind välja nüüd lähiajal, kui oli politseiga sekeldusi ning arvati et ma olen oma paha nimekaim (isikukoodid olid erinevad, aga kes neid ikka kontrollib icon_razz.gif - kui seda ei tee isegi politsei)

_________________
Ärgake lapsed, maailm on hädaohus

Windows keskkond on nagu li*s - kõik teda ke*ivad aga keegi teda ei armasta!
Kommentaarid: 56 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 52
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Demineerija
Kreisi kasutaja
Demineerija

liitunud: 02.12.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.06.2007 18:21:38 vasta tsitaadiga

Mul näiteks kaks isikukoodi icon_biggrin.gif Vahe esimeses numbris. Üks 3 teisel 4.. Liikluspolitsei ka irwitas autos, kui trahvi kirjutasid irw...

Ning see maakonna teooria peab paika. ise Tln sündinud ning 03xx lõpuga. Samas sündinud 87, et jah: mingiaeg selline nali siiski toimus.
Kommentaarid: 122 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
voyager_est
HV Guru
voyager_est

liitunud: 02.11.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.06.2007 19:56:04 vasta tsitaadiga

Demineerija kirjutas:
Mul näiteks kaks isikukoodi icon_biggrin.gif Vahe esimeses numbris. Üks 3 teisel 4.. Liikluspolitsei ka irwitas autos, kui trahvi kirjutasid irw...

Ning see maakonna teooria peab paika. ise Tln sündinud ning 03xx lõpuga. Samas sündinud 87, et jah: mingiaeg selline nali siiski toimus.


Mulle õpetatud matemaatika järgi ei saa nii olla, et kahes erinevas isikukoodis ainult üks number teine on ja ülejhäänud 10 numbrit samad.
Vähemalt 2 numbrit peavad erinevad olema - muidu ei anna seda viimast 11. kontrollnumbrit välja.

Peale selle näitab esimene number sugu (ja sajandit) - 3 on mees ja 4 naine.
Kumb sa oled?
Kommentaarid: 74 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 66
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Demineerija
Kreisi kasutaja
Demineerija

liitunud: 02.12.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.06.2007 20:12:52 vasta tsitaadiga

Olen mees. Ning sinule õpetatud loogika on kasutsuel vast 92. aastast või midagi taolist? Sündinud olen ma 87. Naise koodiga on mu nimi ja sünniaeg kirjas. Edasised andmed puuduvad, sest kõik muu teema.. Pass jne on taodeldud ikkagi mehena ja siis ka info vastavalt õige koodi taha läinud. Ning selline nali pole teps, mitte ainulaadne haruldus ;)
Kommentaarid: 122 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
voyager_est
HV Guru
voyager_est

liitunud: 02.11.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.06.2007 21:39:32 vasta tsitaadiga

Demineerija kirjutas:
Olen mees. Ning sinule õpetatud loogika on kasutsuel vast 92. aastast või midagi taolist? Sündinud olen ma 87. Naise koodiga on mu nimi ja sünniaeg kirjas. Edasised andmed puuduvad, sest kõik muu teema.. Pass jne on taodeldud ikkagi mehena ja siis ka info vastavalt õige koodi taha läinud. Ning selline nali pole teps, mitte ainulaadne haruldus icon_wink.gif

Vaata!
Ei ole matemaatiliselt võimalik, et on 2 erinevat isikukoodi, mille 10 numbrit on samad ja üks erinev.
Kui ühte numbrit esimese 10 hulgas muuta, siis muutub automaatselt ka viimane 11. number.
See loogika, mille alusel isikukoodi 10 esimese numbri järgi 11. number ehk kontrolljärk arvutatakse,
on kasutusel alates esimese isikukoodi väljastamisest ja seda pole kunagi muudetud.

Ainuke asi, mis võib olla võimalik, on see, et mingi dokumendi peal oli isikukood trükiveaga.
Aga sellist isikukoodi riiklikud andmebaasid ei aksepteeri, kus 10 esimest numbrit viimast 11. kokku ei anna.
Seega ei saanud sulle olla omistatud kahte isikukoodi, mille ainus erinevus oli ühes numbris.
Isikukoodide genereerimise süsteem väljastab ainult matemaatiliselt korrektseid isikukoode.
Kommentaarid: 74 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 66
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Demineerija
Kreisi kasutaja
Demineerija

liitunud: 02.12.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.06.2007 23:35:18 vasta tsitaadiga

Irw.. Sinuga on mõttetu vaielda. Tahad lähme kahekesi käest kinni mendi juurde ja vaatame, kas mul on või ei ole 2 koodi, kus esimene number vaid vahetuses? Mind tõesti ei koti, mis on ja ei ole võimalik. Ment vaatas andmebaasist ja mul oli 2 koodi. Mida sa veel tahad? Kurat ma ütlen. Mida sa tõestada üritad, et ma valetan? No siis tõesta edasi :d Sügavalt siiber juba. Ning mis toimus enne 92a? Näita mulle mõnda süsteemi, mis on veakindel? Heh.. Ofkoors.. Ok sul on õigus ma nägin halosid. Aitab juba.


EDIT: Aga tuleme nüüd äkki selle teema juurde, et politsei ei kasuta ametlikke andmebaase oma sõidukites...
Kommentaarid: 122 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XYZ
HV Guru
XYZ

liitunud: 05.11.2001




sõnum 14.06.2007 08:27:50 vasta tsitaadiga

Demineerija kirjutas:
Irw.. Sinuga on mõttetu vaielda. Tahad lähme kahekesi käest kinni mendi juurde ja vaatame, kas mul on või ei ole 2 koodi, kus esimene number vaid vahetuses? Mind tõesti ei koti, mis on ja ei ole võimalik. Ment vaatas andmebaasist ja mul oli 2 koodi. Mida sa veel tahad? Kurat ma ütlen. Mida sa tõestada üritad, et ma valetan? No siis tõesta edasi :d Sügavalt siiber juba. Ning mis toimus enne 92a? Näita mulle mõnda süsteemi, mis on veakindel? Heh.. Ofkoors.. Ok sul on õigus ma nägin halosid. Aitab juba.


EDIT: Aga tuleme nüüd äkki selle teema juurde, et politsei ei kasuta ametlikke andmebaase oma sõidukites...
Mis mõttes? See andmebaas ju algselt tehti just ka politsei tarbeks....
Kommentaarid: 81 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 12 :: 56
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
voyager_est
HV Guru
voyager_est

liitunud: 02.11.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.06.2007 09:25:49 vasta tsitaadiga

XYZ kirjutas:
Demineerija kirjutas:
Irw.. Sinuga on mõttetu vaielda. Tahad lähme kahekesi käest kinni mendi juurde ja vaatame, kas mul on või ei ole 2 koodi, kus esimene number vaid vahetuses? Mind tõesti ei koti, mis on ja ei ole võimalik. Ment vaatas andmebaasist ja mul oli 2 koodi. Mida sa veel tahad? Kurat ma ütlen. Mida sa tõestada üritad, et ma valetan? No siis tõesta edasi :d Sügavalt siiber juba. Ning mis toimus enne 92a? Näita mulle mõnda süsteemi, mis on veakindel? Heh.. Ofkoors.. Ok sul on õigus ma nägin halosid. Aitab juba.

EDIT: Aga tuleme nüüd äkki selle teema juurde, et politsei ei kasuta ametlikke andmebaase oma sõidukites...
Mis mõttes? See andmebaas ju algselt tehti just ka politsei tarbeks....

Ja siinkohal ütlen ainult nii palju, et Politsei kasutab Kodakondsus- ja migratsiooniameti üldist andmebaasi!
Seda nii patrullautodes kui ka statsionaarsetes kontori töökohtades. See on fakt.


viimati muutis voyager_est 14.06.2007 09:34:05, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 74 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 66
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XYZ
HV Guru
XYZ

liitunud: 05.11.2001




sõnum 14.06.2007 09:28:33 vasta tsitaadiga

voyager_est kirjutas:
Demineerija, tavai saada oma sünnikuupäev mulle PS'i ja ma kontrollin üle!
Muidugi võid nime ka saata...

XYZ kirjutas:
Demineerija kirjutas:
Irw.. Sinuga on mõttetu vaielda. Tahad lähme kahekesi käest kinni mendi juurde ja vaatame, kas mul on või ei ole 2 koodi, kus esimene number vaid vahetuses? Mind tõesti ei koti, mis on ja ei ole võimalik. Ment vaatas andmebaasist ja mul oli 2 koodi. Mida sa veel tahad? Kurat ma ütlen. Mida sa tõestada üritad, et ma valetan? No siis tõesta edasi :d Sügavalt siiber juba. Ning mis toimus enne 92a? Näita mulle mõnda süsteemi, mis on veakindel? Heh.. Ofkoors.. Ok sul on õigus ma nägin halosid. Aitab juba.

EDIT: Aga tuleme nüüd äkki selle teema juurde, et politsei ei kasuta ametlikke andmebaase oma sõidukites...
Mis mõttes? See andmebaas ju algselt tehti just ka politsei tarbeks....

Ja siinkohal ütlen ainult nii palju, et Politsei kasutab Kodakondsus- ja migratsiooniameti üldist andmebaasi!
Seda nii patrullautodes kui ka statsionaarsetes kontori töökohtades. See on fakt.
Kas ma mäletan valesti ja kurikuulsa mitteametliku andmebaasi tegija ei töötanudki KMA ametliku andmebaasi kallal ja ei varastanudki just sealt oma andmed?
Kommentaarid: 81 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 12 :: 56
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
voyager_est
HV Guru
voyager_est

liitunud: 02.11.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.06.2007 09:38:35 vasta tsitaadiga

XYZ kirjutas:
voyager_est kirjutas:
Demineerija, tavai saada oma sünnikuupäev mulle PS'i ja ma kontrollin üle!
Muidugi võid nime ka saata...

XYZ kirjutas:
Demineerija kirjutas:
Irw.. Sinuga on mõttetu vaielda. Tahad lähme kahekesi käest kinni mendi juurde ja vaatame, kas mul on või ei ole 2 koodi, kus esimene number vaid vahetuses? Mind tõesti ei koti, mis on ja ei ole võimalik. Ment vaatas andmebaasist ja mul oli 2 koodi. Mida sa veel tahad? Kurat ma ütlen. Mida sa tõestada üritad, et ma valetan? No siis tõesta edasi :d Sügavalt siiber juba. Ning mis toimus enne 92a? Näita mulle mõnda süsteemi, mis on veakindel? Heh.. Ofkoors.. Ok sul on õigus ma nägin halosid. Aitab juba.

EDIT: Aga tuleme nüüd äkki selle teema juurde, et politsei ei kasuta ametlikke andmebaase oma sõidukites...
Mis mõttes? See andmebaas ju algselt tehti just ka politsei tarbeks....

Ja siinkohal ütlen ainult nii palju, et Politsei kasutab Kodakondsus- ja migratsiooniameti üldist andmebaasi!
Seda nii patrullautodes kui ka statsionaarsetes kontori töökohtades. See on fakt.
Kas ma mäletan valesti ja kurikuulsa mitteametliku andmebaasi tegija ei töötanudki KMA ametliku andmebaasi kallal ja ei varastanudki just sealt oma andmed?


Sa pead silmas Imre Perli't ja tema Superandmebaasi?
Kui jah, siis on sul osaliselt õigus.
Seal oli veel elanikeregister, sõidukite register ja mobiiltelefonid ka vist.
Kommentaarid: 74 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 66
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XYZ
HV Guru
XYZ

liitunud: 05.11.2001




sõnum 14.06.2007 09:43:20 vasta tsitaadiga

Umbes nii ma mäletan neid asju jah.
Kommentaarid: 81 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 12 :: 56
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Üldfoorum »  Isikukoodide kontrollimine mine lehele 1, 2  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.