|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
Probleem
HV kasutaja
liitunud: 04.01.2007
|
03.06.2007 23:23:41
Isikukoodide kontrollimine |
|
|
Tere,
mul oleks sellinne küsimus, et kas ei ole enam kusagil internetis võimalust kontrollida inimest
isikukoodi järgi ? Kuna ID-kaarti lugemine teeks vast seal kus mul vaja autoriseerimist liialt palju probleemi
kuna inimestel pole seda paljudel ning panga kaudu nagu ma aru olen saanud maksab see. Nii siis küsingi, et
kas ei ole mingit võimalust nende inimeste nimesid ja isikukoode järele kontrollida, et ei oleks mingit petmist või
kui on, et ei oleks tollel inimesel kellegi teise isikukood.
|
|
| Kommentaarid: 14 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
13 |
|
| tagasi üles |
|
 |
erkinem
HV Guru

liitunud: 06.11.2004
|
03.06.2007 23:25:55
|
|
|
| ei ole võimalusi.
|
|
| Kommentaarid: 329 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
1 :: |
284 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ref
Kreisi kasutaja
liitunud: 10.08.2003
|
03.06.2007 23:51:47
|
|
|
On küll, on selline riiklik portaal nagu RITA (vaata lähemalt: http://www.andmevara.ee/) - seal regades pääseb ligi rahvastikuregistri päringutele (päring isikukoodi, ees- ja perekonnanime järgi rahvastikuregistrist isiku leidmiseks). Nüüd seda, kuidas sa seda oma audentimissüsteemis kasutada saad pead ise nuputama, kuid vihjeks võin öelda, et päris mitmed ettevõtted kontrollivad isikute vastavust läbi andmevara
_________________ Elektri hind koos tasudega |
|
| Kommentaarid: 17 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
15 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
04.06.2007 01:15:54
|
|
|
Eesti Vabariigis ei ole isikukood isikut identifitseefiv tunnus. Tänu neile kitsipungadele, kes ei raatsi õige identifitseerimise eest raha välja laduda ongi suht sageli kuulda kus jällegi tehti mõnele külma tänu sellele, et nood kitsipungad otsustasid kasutada ainsa identifitseerimistunnusena isikukoodi.
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ref
Kreisi kasutaja
liitunud: 10.08.2003
|
04.06.2007 14:59:03
|
|
|
| Ho Ho kirjutas: |
| Eesti Vabariigis ei ole isikukood isikut identifitseefiv tunnus. Tänu neile kitsipungadele, kes ei raatsi õige identifitseerimise eest raha välja laduda ongi suht sageli kuulda kus jällegi tehti mõnele külma tänu sellele, et nood kitsipungad otsustasid kasutada ainsa identifitseerimistunnusena isikukoodi. |
Selles osas täiesti nõustun, kuid "tänu" suurema huvi puudumisele eesti hostingukompaniide poolt ei õnnestu odavama otsa tarbjatel korralikku ID kaardiga autentimist eriti implementeerida... Keegi võib mind siin parandada, kuid sügisel veel alla 75.- krooni kuus pakkujad seda by default ei toetanud (kibestunult eeldan, et ka praegu seis sama).
Kuid kuna teemaalgataja tahtis isikukoodi kontrollrakendust siis sellele viitasin... Kui süsteemi taga pole raha ja otsese kasu saamist siis põhimõtteliselt võiks ju isikukoodi ja nime vastavuse järgi isikut kontrollida (a'la tegemist mingi lihtsama kommentaariruumiga), vähemalt rumalama kasutajakihi hoiab eemale
_________________ Elektri hind koos tasudega |
|
| Kommentaarid: 17 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
15 |
|
| tagasi üles |
|
 |
voyager_est
HV Guru

liitunud: 02.11.2002
|
04.06.2007 17:43:36
|
|
|
Ma arvan, et esmajärjekorras aitaks ka see, kui mingi programmijupp valmis progeda,
mis kontrolliks siis, kas on üldse võimalik, et sisestatud isikukood on olemas.
Teatavasti siis on isikukoodi viimane number nn kontrolljärk/number, mis peab klappima numbriga,
mis saadakse esimest 10'st numbriist kindla valemi ja meetodi järgi arvutades.
Ääremärkusena mainiks veel seda, et a/a numbrite ja viitenumbrite viimased numbrid on ka nn. kontrolljärgud.
Ka need arvutatakse analoogselt.
|
|
| Kommentaarid: 74 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
66 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ref
Kreisi kasutaja
liitunud: 10.08.2003
|
|
| Kommentaarid: 17 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
15 |
|
| tagasi üles |
|
 |
voyager_est
HV Guru

liitunud: 02.11.2002
|
04.06.2007 19:44:31
|
|
|
Täpsustan, et mitte päris.
Isikukoodi algoritm ei ole 7-3-1 skeemi järgi, vaid kaalud antakse 1-2-3-4-5-6-7-8-9-1 skeemi järgi.
Täpse arvutamise juhendi leiab kindlasti internetist.
|
|
| Kommentaarid: 74 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
66 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ref
Kreisi kasutaja
liitunud: 10.08.2003
|
|
| Kommentaarid: 17 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
15 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Taavi_R
HV Guru

liitunud: 30.09.2002
|
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
3 :: |
166 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jjk
HV veteran
liitunud: 30.10.2003
|
|
| Kommentaarid: 112 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
101 |
|
| tagasi üles |
|
 |
voyager_est
HV Guru

liitunud: 02.11.2002
|
05.06.2007 09:18:13
|
|
|
Aga mul olid SIM kaardi PIN ja ID-kaardi PIN1 enne ära muutmist samasugused...
Mingi vandenõu vist
|
|
| Kommentaarid: 74 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
66 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tomson
HV veteran

liitunud: 22.08.2003
|
05.06.2007 14:07:20
|
|
|
Kes tahab see võib ju oma sünniaasta, SIM PIN'i, ID-kaardi PIN'i, deebetkaardi PIN'i, telefoni turvakoodi, e-maili salaküsimuse vastuse jne jne. kõik sama panna. Vot see on vandenõu
|
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
28 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
|
| Kommentaarid: 750 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
563 |
|
| tagasi üles |
|
 |
XYZ
HV Guru

liitunud: 05.11.2001
|
05.06.2007 14:27:02
|
|
|
| ndk kirjutas: |
Kas vahepeal polnud netis mingi lehekülg, kus sai inimese isikukoodi ja nime näha. Ma ei mäleta aadressi, aga avanes eraldi programmis Address Bookiga mul  |
see pole enam vaba
|
|
| Kommentaarid: 81 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
12 :: |
56 |
|
| tagasi üles |
|
 |
avax
HV Guru

liitunud: 10.10.2005
|
05.06.2007 14:28:38
|
|
|
| ndk kirjutas: |
Kas vahepeal polnud netis mingi lehekülg, kus sai inimese isikukoodi ja nime näha. Ma ei mäleta aadressi, aga avanes eraldi programmis Address Bookiga mul  |
ldap://ldap.sk.ee vist tõepoolest ei toimi seoses selle suure vingumisega, et kõik saavad isikukoode ja nimesid vaadata.
|
|
| Kommentaarid: 271 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
213 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
05.06.2007 14:45:03
|
|
|
ldap'ist peaks saama andmeid lugeda küll, lihtsalt enam pole sel lihtsat GUI frontendi ning peab programmidega kallale minema
Samas võibolla ka eksin, umbes sellist juttu rääkis mu korterikaaslane kes mõnda aega tagasi pidi sealt päringuid tegema töö asjus.
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mattiaza
HV kasutaja

liitunud: 15.07.2002
|
05.06.2007 22:32:18
|
|
|
| Vingumise peale keelati ära ldap.sk.ee'st ainult nime järgi pärimine, kus vastuses ka isikukood oli. Nime+isikukoodi järgi pärimine peaks ikka töötama, siis saad vastuseks teada kas sellel inimesel on praegu kehtivate sertifikaatidega ID-kaart. Aga seda foorumis või veel vähem äritehingutel kasutaja tuvastamiseks kasutada on vale: isikukood on Eestis avalik info, mida teavad kõik, kelle juures kunagi avalduse täitnud või id-kaarti kasutanud oled.
|
|
| Kommentaarid: 25 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
25 |
|
| tagasi üles |
|
 |
112233
HV kasutaja
liitunud: 08.04.2003
|
06.06.2007 20:51:42
|
|
|
| tsitaat: |
| .... - kas lihtsalt juhus?! |
Mul on oma isaga isikukoodi 4 viimast nr-t täpselt sama ,eesmised tulevad ju nii kuna sündisid, kas lihtsalt juhus,tabas mingi algoritm ära isa-poja suhte või miskit muud?
Papa tegi oma koodi kohe kui võimalik,mina siis kui enam ilma ei saand.
|
|
| Kommentaarid: 52 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
46 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jjk
HV veteran
liitunud: 30.10.2003
|
|
| Kommentaarid: 112 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
101 |
|
| tagasi üles |
|
 |
112233
HV kasutaja
liitunud: 08.04.2003
|
06.06.2007 23:04:38
|
|
|
| jjk kirjutas: |
| isikukood on automaatselt kõigil inimestel - ka siis, kui neil pole ühtegi dokumenti. |
Praeguses EV-s on jah nii :nigu sünnid on number külges,mina tulin natuke kaugemalt ja pidin mingeid pabereid täitma .
|
|
| Kommentaarid: 52 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
46 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jjk
HV veteran
liitunud: 30.10.2003
|
07.06.2007 00:29:24
|
|
|
tegelikult ei ole need kolm eelviimast numbrit järjekorranumber samal päeval sündinutele, vaid räägivad midagi elukoha piirkonnast. Lääne-Virumaal on 52X suht sagedane, Tartus 27X, Tallinnas vist oli 0XX jne. Ja kui kontrollnumber ka samaks arvutatakse, siis võivad vabalt viimased numbrid samad olla (mu õdedel vendadel ja emal on samuti üks ja sama lõpp)
_________________ www.sisters.ee: rinnamärgid, külmkapimagnetid, võtmehoidjad, käepaelad |
|
| Kommentaarid: 112 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
101 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ref
Kreisi kasutaja
liitunud: 10.08.2003
|
07.06.2007 09:33:09
|
|
|
| jjk kirjutas: |
| tegelikult ei ole need kolm eelviimast numbrit järjekorranumber samal päeval sündinutele, vaid räägivad midagi elukoha piirkonnast. Lääne-Virumaal on 52X suht sagedane, Tartus 27X, Tallinnas vist oli 0XX jne. Ja kui kontrollnumber ka samaks arvutatakse, siis võivad vabalt viimased numbrid samad olla (mu õdedel vendadel ja emal on samuti üks ja sama lõpp) |
Teeme nüüd niimoodi, et saunanaiste jutte ei levita (või suudad kusagil adekvaatse seaduse/määruse oma väidete tõestamiseks tuua? sellisel juhul võtan sõnad tagasi)!
Enne kui hakata midagi elukoha kohta väitma tee selgeks, mis on isikukood (inimkeeles on siinkohal abiks: http://et.wikipedia.org/wiki/Isikukood otsene seadus: https://www.riigiteataja.ee/ert/act.jsp?id=1057884)
_________________ Elektri hind koos tasudega |
|
| Kommentaarid: 17 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
15 |
|
| tagasi üles |
|
 |
lauri
HV veteran

liitunud: 05.11.2001
|
07.06.2007 11:10:57
|
|
|
Naised saunas rääkisid, et see elukoha teema on mingil määral õige tegelikult.
Isikukoodid genereeriti varem valmis ning teatud vahemikud saadeti üle Eesti laiali. Sealt ka need nn "piirkonna tähised". Näiteks anti Tallinnale isikukoodi vahemik 001-099, Tartule 270-290 jne. (numbrid ei ole õiged). Kui sündis mingis piirkonnas inimene, siis anti talle isikukood sealt vahemikust. Otsest sündimise järjekorda ei arvestatud. Vähemalt kunagi oli see ilmselt nii, hetkel võib olla olukord hoopis teine.
_________________ The sh*t has hit the fan.
viimati muutis lauri 07.06.2007 11:15:58, muudetud 2 korda |
|
| Kommentaarid: 90 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
80 |
|
| tagasi üles |
|
 |
voyager_est
HV Guru

liitunud: 02.11.2002
|
07.06.2007 11:12:32
|
|
|
| ref kirjutas: |
| jjk kirjutas: |
| tegelikult ei ole need kolm eelviimast numbrit järjekorranumber samal päeval sündinutele, vaid räägivad midagi elukoha piirkonnast. Lääne-Virumaal on 52X suht sagedane, Tartus 27X, Tallinnas vist oli 0XX jne. Ja kui kontrollnumber ka samaks arvutatakse, siis võivad vabalt viimased numbrid samad olla (mu õdedel vendadel ja emal on samuti üks ja sama lõpp) |
Teeme nüüd niimoodi, et saunanaiste jutte ei levita (või suudad kusagil adekvaatse seaduse/määruse oma väidete tõestamiseks tuua? sellisel juhul võtan sõnad tagasi)!
Enne kui hakata midagi elukoha kohta väitma tee selgeks, mis on isikukood (inimkeeles on siinkohal abiks: http://et.wikipedia.org/wiki/Isikukood otsene seadus: https://www.riigiteataja.ee/ert/act.jsp?id=1057884) |
Tegelikult on nende viimaste numbritega ikkagi nii, et kui esimesi isikukoode väljastama hakati, siis alguses määrati viimased numbrid tõesti sissekirjutuse, elukoha ja valimisringkondade järgi. Isikukood tuli väljastada lühikese aja jooksul mitmesajale tuhandele elanikule, kelle puhul polnud mingilgi moel võimalik kindlaks teha, millises järjekorras nad sündisid. Tuletan meelde, et iskukoodid anti ka inimestele, kelle puhul need algasid numbritega 1 ja 2, ehk siis sünniaastad olid näiteks 1895 ja 1896. Pealegi olid andmed igatpidi lünklikud ja puudulikud.
Seetõttu oli esimeste isikukoodide väljastamine suhteliselt kaootilise iseloomuga. See protsess polnud valutu. On teada juhuseid, kui sama nimega ja samal päeval sündinutele väljastati kahe peale üks isikukood. On teada juhuseid, kui üks inimene sai kaks või kolm isikukoodi. Alguses oli oluline ainult põhimõtte, et kõigil oleks ainulaadne number isikukoodi näol. Alles hiljem, kui isikukoodide väljastamine/omistamine seoti sünnitunnistuse väljastamisega, hakkasid isikukoodi viimased numbrid väljendama sündimise/sünnitunnistuste ja elamisloa väljaandmise järjekorda.
|
|
| Kommentaarid: 74 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
66 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ref
Kreisi kasutaja
liitunud: 10.08.2003
|
07.06.2007 11:39:04
|
|
|
Okei, võtan osaliselt sõnad tagasi
Aga siiski ei tohiks seda asukohanumbrite teemat väga tõsiselt võtta! Kui kunagi alguses nii tehti ei tähenda see seda, et see kuidagi moodi üldse hetkel paika peaks.
Tean hetkel juhust, kus raiuti väga julmalt, et ka praegu kehtib nii ning sooviti üht rakendust, mis inimesi nende numbrite järgi klassifitseeriks - sellest ka minu väike avaldus. Lihtsalt inimese isikukoodist ei ole hetkel mitte mingit moodi võimalik määrata kus see inimene elab (isikukoodi saamise hetkel võis ta küll ju tartus elada, kuid isikukoodi sai ta rohkem kui 10 aastat tagasi - selle aja jooksul on ta tõenäoliselt ammu kolinud). Samuti tean juhust kus Kohtla-Järvel sündinud/elanud inimesel on see kolme numbri kombinatsioon identne Sauel sündinud/elanud inimesega. Seega väga 100% see asukoha teema ka nüüd paika ei pea (ehk siis vististi voyageri viide Suurele Segadusele aegade alguses).
_________________ Elektri hind koos tasudega |
|
| Kommentaarid: 17 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
15 |
|
| tagasi üles |
|
 |
wicked
HV Guru

liitunud: 06.11.2001
|
07.06.2007 11:39:06
|
|
|
Vastsündinu isikukoodi neljast viimasest numbrist esimesed kaks on maakond (Saaremaa 00, Tallinn 02, ...), järgmine jrk nr. sel päeval (1-9,0) ja see viimane olevat haigla kood (võimalik, et on see kontrollnr siiski, kuna muutus ta ka 0-9). Haiglale antakse iga kuu/kvartali alguseks komplekt isikukoode (10tk päeva kohta). Kui puudu jääb, küsitakse juurde Tallinnas peaks see number suurem olema vast. Esmase jagamise hetkel juba sündinute kohta ei teatud rääkida.
Ei ole päris NSR, vaid see, kes nendele isikukoodidele nimesid taha kirjutab.
Keegi siis ei raatsi 12.- EV ST 585:1990 eest välja käia?
http://www.evs.ee/POOD/info.php?projekt=7812&lk=info
hmm,
| tsitaat: |
| You have an error in your SQL syntax near '3e43d8631d563d440bc43ac123d8cb23 ( id INT NOT NULL AUTO_INCREMENT, ' at line 1You have an error in your SQL syntax near '3e43d8631d563d440bc43ac123d8cb23 VALUES('','7812','1','12')' at line 1 |
_________________ I prepared Explosive Runes this morning |
|
| Kommentaarid: 68 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
63 |
|
| tagasi üles |
|
 |
8
HV Guru
liitunud: 27.04.2005
|
07.06.2007 16:42:18
|
|
|
| jjk kirjutas: |
| isikukood on automaatselt kõigil inimestel - ka siis, kui neil pole ühtegi dokumenti. |
Mitte päris kõigil. Tean kahte reaalselt Eestis sündinud ja Eestis elavat inimest, kellel pole isikukoodi (kuna sünnidokumentidega on mingi segadus olnud või polnud sünd mitte kusagil registreeritud) ;)
|
|
| Kommentaarid: 37 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
37 |
|
| tagasi üles |
|
 |
raitm
HV kasutaja

liitunud: 15.03.2005
|
07.06.2007 16:50:26
|
|
|
| wicked kirjutas: |
| Vastsündinu isikukoodi neljast viimasest numbrist esimesed kaks on maakond (Saaremaa 00, Tallinn 02, ...), järgmine jrk nr. sel päeval (1-9,0) ja see viimane olevat haigla kood |
ega haigla koode ei jaga. Ikka perekonnaseisuamet või kus iganes uusi ilmakodanikke registreeritakse. Koos sünnitunnistusega antakse vist ka kood.
|
|
| Kommentaarid: 60 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
52 |
|
| tagasi üles |
|
 |
wicked
HV Guru

liitunud: 06.11.2001
|
07.06.2007 18:15:56
|
|
|
raitm,
| tsitaat: |
| Haiglale antakse iga kuu/kvartali alguseks komplekt isikukoode |
See oli miski hästi pika nimega amet, mis mul meelde ei jäänud täpselt. Sealt tuleb siis patakas isikukoode, pärast saadetakse neile andmed tagasi, kes mis koodi sai
Justnimelt haigla annab vastsündinule isikukoodi (järjekorras sealt eraldatud koodide hulgast)
_________________ I prepared Explosive Runes this morning |
|
| Kommentaarid: 68 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
63 |
|
| tagasi üles |
|
 |
voyager_est
HV Guru

liitunud: 02.11.2002
|
07.06.2007 21:03:30
|
|
|
link :: RIIGIAMETID
Äkki oli see KODAKONDSUS- JA MIGRATSIOONIAMET ?
Vaevalt oli see PÕLLUMAJANDUSE REGISTRITE JA INFORMATSIOONI AMET, mis iseenesest on kõige pikema ja keerulisema nimega amet.
|
|
| Kommentaarid: 74 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
66 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mattiaza
HV kasutaja

liitunud: 15.07.2002
|
07.06.2007 21:20:02
|
|
|
| 8 kirjutas: |
| jjk kirjutas: |
| isikukood on automaatselt kõigil inimestel - ka siis, kui neil pole ühtegi dokumenti. |
Mitte päris kõigil. Tean kahte reaalselt Eestis sündinud ja Eestis elavat inimest, kellel pole isikukoodi (kuna sünnidokumentidega on mingi segadus olnud või polnud sünd mitte kusagil registreeritud)  |
Ldap.sk.ee andmebaas ei ole isikukoodi otsing, vaid ikkagi nime ja isikukoodi järgi kehtiva ID-kaardi sertifikaadi otsing. Teisi inimesi sealt andmebaasist ei leia.
|
|
| Kommentaarid: 25 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
25 |
|
| tagasi üles |
|
 |
wicked
HV Guru

liitunud: 06.11.2001
|
|
| Kommentaarid: 68 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
63 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Taavi_R
HV Guru

liitunud: 30.09.2002
|
08.06.2007 19:50:10
|
|
|
Sündisin ühe tüdrukuga samal ajal, samas haiglas (4min vahet) . Mul oli 0012, temal 0131 või oli 0132.
See maakonna ja linna asi ei ole vist eriti usutav.
EDIT!
|
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
3 :: |
166 |
|
| tagasi üles |
|
 |
wicked
HV Guru

liitunud: 06.11.2001
|
|
| Kommentaarid: 68 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
63 |
|
| tagasi üles |
|
 |
webromps
HV kasutaja
liitunud: 13.06.2005
|
|
| Kommentaarid: 6 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ch123
HV kasutaja
liitunud: 25.01.2005
|
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
10 |
|
| tagasi üles |
|
 |
khan
Kreisi kasutaja
liitunud: 30.11.2003
|
09.06.2007 02:37:36
|
|
|
edit
viimati muutis khan 03.03.2009 01:07:18, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 45 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
44 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ref
Kreisi kasutaja
liitunud: 10.08.2003
|
09.06.2007 07:21:39
|
|
|
webromps, vaata esilehelt, mainisin ammu
Siinkohal tahaks wickedilt uurida siiski mingit seadust või määrust või muud sellist asja mis tema kirjeldatud olukorda reguleerib, praegusel hetkel igatahes kehtib lingis mainitud seadus ja afaik antakse koode välja selle seaduse järgi (pole isikukoodist mitte mingisugust viidet elukohale). Kui see aga nii pole tahaks näha mõnd viidet õigele korrale siis (standardikeskusest asja ostmine ei toimi jah, kuid isegi kui kehtiv standard on mingil põhjusel seaduses mainitud korrast teine kehtib siiski seaduses mainitud kord). Samuti peaks otseselt isikukoodide väljastamise eest hoolitsema kodakondsus- ja migratsiooniamet...
Mitte, et ma loomult kuri inimene poleks, aga huvitab lihtsalt asja päritolu
_________________ Elektri hind koos tasudega |
|
| Kommentaarid: 17 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
15 |
|
| tagasi üles |
|
 |
limp
HV Guru

liitunud: 11.08.2003
|
09.06.2007 07:40:00
|
|
|
see nn levinud andmebaasi vaatamine aitas mind välja nüüd lähiajal, kui oli politseiga sekeldusi ning arvati et ma olen oma paha nimekaim (isikukoodid olid erinevad, aga kes neid ikka kontrollib - kui seda ei tee isegi politsei)
_________________ Ärgake lapsed, maailm on hädaohus
Windows keskkond on nagu li*s - kõik teda ke*ivad aga keegi teda ei armasta! |
|
| Kommentaarid: 56 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
52 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Demineerija
Kreisi kasutaja

liitunud: 02.12.2005
|
13.06.2007 18:21:38
|
|
|
Mul näiteks kaks isikukoodi Vahe esimeses numbris. Üks 3 teisel 4.. Liikluspolitsei ka irwitas autos, kui trahvi kirjutasid irw...
Ning see maakonna teooria peab paika. ise Tln sündinud ning 03xx lõpuga. Samas sündinud 87, et jah: mingiaeg selline nali siiski toimus.
|
|
| Kommentaarid: 122 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
101 |
|
| tagasi üles |
|
 |
voyager_est
HV Guru

liitunud: 02.11.2002
|
13.06.2007 19:56:04
|
|
|
| Demineerija kirjutas: |
Mul näiteks kaks isikukoodi Vahe esimeses numbris. Üks 3 teisel 4.. Liikluspolitsei ka irwitas autos, kui trahvi kirjutasid irw...
Ning see maakonna teooria peab paika. ise Tln sündinud ning 03xx lõpuga. Samas sündinud 87, et jah: mingiaeg selline nali siiski toimus. |
Mulle õpetatud matemaatika järgi ei saa nii olla, et kahes erinevas isikukoodis ainult üks number teine on ja ülejhäänud 10 numbrit samad.
Vähemalt 2 numbrit peavad erinevad olema - muidu ei anna seda viimast 11. kontrollnumbrit välja.
Peale selle näitab esimene number sugu (ja sajandit) - 3 on mees ja 4 naine.
Kumb sa oled?
|
|
| Kommentaarid: 74 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
66 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Demineerija
Kreisi kasutaja

liitunud: 02.12.2005
|
13.06.2007 20:12:52
|
|
|
| Olen mees. Ning sinule õpetatud loogika on kasutsuel vast 92. aastast või midagi taolist? Sündinud olen ma 87. Naise koodiga on mu nimi ja sünniaeg kirjas. Edasised andmed puuduvad, sest kõik muu teema.. Pass jne on taodeldud ikkagi mehena ja siis ka info vastavalt õige koodi taha läinud. Ning selline nali pole teps, mitte ainulaadne haruldus ;)
|
|
| Kommentaarid: 122 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
101 |
|
| tagasi üles |
|
 |
voyager_est
HV Guru

liitunud: 02.11.2002
|
13.06.2007 21:39:32
|
|
|
| Demineerija kirjutas: |
Olen mees. Ning sinule õpetatud loogika on kasutsuel vast 92. aastast või midagi taolist? Sündinud olen ma 87. Naise koodiga on mu nimi ja sünniaeg kirjas. Edasised andmed puuduvad, sest kõik muu teema.. Pass jne on taodeldud ikkagi mehena ja siis ka info vastavalt õige koodi taha läinud. Ning selline nali pole teps, mitte ainulaadne haruldus  |
Vaata!
Ei ole matemaatiliselt võimalik, et on 2 erinevat isikukoodi, mille 10 numbrit on samad ja üks erinev.
Kui ühte numbrit esimese 10 hulgas muuta, siis muutub automaatselt ka viimane 11. number.
See loogika, mille alusel isikukoodi 10 esimese numbri järgi 11. number ehk kontrolljärk arvutatakse,
on kasutusel alates esimese isikukoodi väljastamisest ja seda pole kunagi muudetud.
Ainuke asi, mis võib olla võimalik, on see, et mingi dokumendi peal oli isikukood trükiveaga.
Aga sellist isikukoodi riiklikud andmebaasid ei aksepteeri, kus 10 esimest numbrit viimast 11. kokku ei anna.
Seega ei saanud sulle olla omistatud kahte isikukoodi, mille ainus erinevus oli ühes numbris.
Isikukoodide genereerimise süsteem väljastab ainult matemaatiliselt korrektseid isikukoode.
|
|
| Kommentaarid: 74 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
66 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Demineerija
Kreisi kasutaja

liitunud: 02.12.2005
|
13.06.2007 23:35:18
|
|
|
Irw.. Sinuga on mõttetu vaielda. Tahad lähme kahekesi käest kinni mendi juurde ja vaatame, kas mul on või ei ole 2 koodi, kus esimene number vaid vahetuses? Mind tõesti ei koti, mis on ja ei ole võimalik. Ment vaatas andmebaasist ja mul oli 2 koodi. Mida sa veel tahad? Kurat ma ütlen. Mida sa tõestada üritad, et ma valetan? No siis tõesta edasi :d Sügavalt siiber juba. Ning mis toimus enne 92a? Näita mulle mõnda süsteemi, mis on veakindel? Heh.. Ofkoors.. Ok sul on õigus ma nägin halosid. Aitab juba.
EDIT: Aga tuleme nüüd äkki selle teema juurde, et politsei ei kasuta ametlikke andmebaase oma sõidukites...
|
|
| Kommentaarid: 122 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
101 |
|
| tagasi üles |
|
 |
XYZ
HV Guru

liitunud: 05.11.2001
|
14.06.2007 08:27:50
|
|
|
| Demineerija kirjutas: |
Irw.. Sinuga on mõttetu vaielda. Tahad lähme kahekesi käest kinni mendi juurde ja vaatame, kas mul on või ei ole 2 koodi, kus esimene number vaid vahetuses? Mind tõesti ei koti, mis on ja ei ole võimalik. Ment vaatas andmebaasist ja mul oli 2 koodi. Mida sa veel tahad? Kurat ma ütlen. Mida sa tõestada üritad, et ma valetan? No siis tõesta edasi :d Sügavalt siiber juba. Ning mis toimus enne 92a? Näita mulle mõnda süsteemi, mis on veakindel? Heh.. Ofkoors.. Ok sul on õigus ma nägin halosid. Aitab juba.
EDIT: Aga tuleme nüüd äkki selle teema juurde, et politsei ei kasuta ametlikke andmebaase oma sõidukites... |
Mis mõttes? See andmebaas ju algselt tehti just ka politsei tarbeks....
|
|
| Kommentaarid: 81 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
12 :: |
56 |
|
| tagasi üles |
|
 |
voyager_est
HV Guru

liitunud: 02.11.2002
|
14.06.2007 09:25:49
|
|
|
| XYZ kirjutas: |
| Demineerija kirjutas: |
Irw.. Sinuga on mõttetu vaielda. Tahad lähme kahekesi käest kinni mendi juurde ja vaatame, kas mul on või ei ole 2 koodi, kus esimene number vaid vahetuses? Mind tõesti ei koti, mis on ja ei ole võimalik. Ment vaatas andmebaasist ja mul oli 2 koodi. Mida sa veel tahad? Kurat ma ütlen. Mida sa tõestada üritad, et ma valetan? No siis tõesta edasi :d Sügavalt siiber juba. Ning mis toimus enne 92a? Näita mulle mõnda süsteemi, mis on veakindel? Heh.. Ofkoors.. Ok sul on õigus ma nägin halosid. Aitab juba.
EDIT: Aga tuleme nüüd äkki selle teema juurde, et politsei ei kasuta ametlikke andmebaase oma sõidukites... |
Mis mõttes? See andmebaas ju algselt tehti just ka politsei tarbeks.... |
Ja siinkohal ütlen ainult nii palju, et Politsei kasutab Kodakondsus- ja migratsiooniameti üldist andmebaasi!
Seda nii patrullautodes kui ka statsionaarsetes kontori töökohtades. See on fakt.
viimati muutis voyager_est 14.06.2007 09:34:05, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 74 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
66 |
|
| tagasi üles |
|
 |
XYZ
HV Guru

liitunud: 05.11.2001
|
14.06.2007 09:28:33
|
|
|
| voyager_est kirjutas: |
Demineerija, tavai saada oma sünnikuupäev mulle PS'i ja ma kontrollin üle!
Muidugi võid nime ka saata...
| XYZ kirjutas: |
| Demineerija kirjutas: |
Irw.. Sinuga on mõttetu vaielda. Tahad lähme kahekesi käest kinni mendi juurde ja vaatame, kas mul on või ei ole 2 koodi, kus esimene number vaid vahetuses? Mind tõesti ei koti, mis on ja ei ole võimalik. Ment vaatas andmebaasist ja mul oli 2 koodi. Mida sa veel tahad? Kurat ma ütlen. Mida sa tõestada üritad, et ma valetan? No siis tõesta edasi :d Sügavalt siiber juba. Ning mis toimus enne 92a? Näita mulle mõnda süsteemi, mis on veakindel? Heh.. Ofkoors.. Ok sul on õigus ma nägin halosid. Aitab juba.
EDIT: Aga tuleme nüüd äkki selle teema juurde, et politsei ei kasuta ametlikke andmebaase oma sõidukites... |
Mis mõttes? See andmebaas ju algselt tehti just ka politsei tarbeks.... |
Ja siinkohal ütlen ainult nii palju, et Politsei kasutab Kodakondsus- ja migratsiooniameti üldist andmebaasi!
Seda nii patrullautodes kui ka statsionaarsetes kontori töökohtades. See on fakt. |
Kas ma mäletan valesti ja kurikuulsa mitteametliku andmebaasi tegija ei töötanudki KMA ametliku andmebaasi kallal ja ei varastanudki just sealt oma andmed?
|
|
| Kommentaarid: 81 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
12 :: |
56 |
|
| tagasi üles |
|
 |
voyager_est
HV Guru

liitunud: 02.11.2002
|
14.06.2007 09:38:35
|
|
|
| XYZ kirjutas: |
| voyager_est kirjutas: |
Demineerija, tavai saada oma sünnikuupäev mulle PS'i ja ma kontrollin üle!
Muidugi võid nime ka saata...
| XYZ kirjutas: |
| Demineerija kirjutas: |
Irw.. Sinuga on mõttetu vaielda. Tahad lähme kahekesi käest kinni mendi juurde ja vaatame, kas mul on või ei ole 2 koodi, kus esimene number vaid vahetuses? Mind tõesti ei koti, mis on ja ei ole võimalik. Ment vaatas andmebaasist ja mul oli 2 koodi. Mida sa veel tahad? Kurat ma ütlen. Mida sa tõestada üritad, et ma valetan? No siis tõesta edasi :d Sügavalt siiber juba. Ning mis toimus enne 92a? Näita mulle mõnda süsteemi, mis on veakindel? Heh.. Ofkoors.. Ok sul on õigus ma nägin halosid. Aitab juba.
EDIT: Aga tuleme nüüd äkki selle teema juurde, et politsei ei kasuta ametlikke andmebaase oma sõidukites... |
Mis mõttes? See andmebaas ju algselt tehti just ka politsei tarbeks.... |
Ja siinkohal ütlen ainult nii palju, et Politsei kasutab Kodakondsus- ja migratsiooniameti üldist andmebaasi!
Seda nii patrullautodes kui ka statsionaarsetes kontori töökohtades. See on fakt. |
Kas ma mäletan valesti ja kurikuulsa mitteametliku andmebaasi tegija ei töötanudki KMA ametliku andmebaasi kallal ja ei varastanudki just sealt oma andmed? |
Sa pead silmas Imre Perli't ja tema Superandmebaasi?
Kui jah, siis on sul osaliselt õigus.
Seal oli veel elanikeregister, sõidukite register ja mobiiltelefonid ka vist.
|
|
| Kommentaarid: 74 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
66 |
|
| tagasi üles |
|
 |
XYZ
HV Guru

liitunud: 05.11.2001
|
14.06.2007 09:43:20
|
|
|
| Umbes nii ma mäletan neid asju jah.
|
|
| Kommentaarid: 81 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
12 :: |
56 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|